Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.15. 00:35:07

Leon írta:
2020.09.15. 00:01:59
Előbb utóbb mindenki meg fogja unni ezt a baromságot és befejezik. Voltak a migránsok aztán a koronacirkusz most. Utána majd lesz egy másik ökörség amivel a vezetők manipulálhatják és beszabályozhatják a sok birkát.... =D>
Lefogadom, te az a típusú emberke vagy, aki előszeretettel megosztja valami random óriási véleményvezér (értsd: nímand senki, általában legjobb esetben is érettségivel rendelkező személy) facebook bejegyzését, amint egy screenshotot posztol egy 1980-as cikkről, ami bizonyítja, hogy már bizony akkor is volt coronavírus (szigorúan c-vel, hisz értelmiségiek vagyunk), mégsem pusztult ki az emberiség, és a gazdaság sem ment tönkre. Mindezt legalább 7 emoji kíséretében, melyek között legalább kettő birkát formáz.

Körülbelül erre az értelmi szintre tudlak belőni. Én meg ilyenkor azon gondolkozom, vajon egy bokor miért nem kaphat szavazati jogot, ha ti igen. Beszélgetőpartnernek mindenképp a bokrot választanám.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.09.15. 00:01:59

Előbb utóbb mindenki meg fogja unni ezt a baromságot és befejezik. Voltak a migránsok aztán a koronacirkusz most. Utána majd lesz egy másik ökörség amivel a vezetők manipulálhatják és beszabályozhatják a sok birkát.... =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2020.09.14. 18:05:37

Édesanyám szociális szférában dolgozik idős emberekkel, és ő mondta, hogy a tavaszi lezárások során nagyon sok idős állapota leromlott, aki addig jól volt annak azóta előjöttek újabb problémák. Nem is csoda, hiszen addig meg volt a napi rutin meg tudtak társaságba menni. Szóval meg lettek védve.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.14. 17:01:48

Van valakinek elektromos rollerről tapasztalata?
Szeretnénk venni itt szaladgálosnak a városba,de nem tudom melyik márka a megbízhatóbb.
( Max ilyen 100.000 forintos tételben gondolkozunk.)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.14. 03:13:23

Svédországban 6 ezer ember halt meg a 10 millióból (a lakosság 0.06%a). Az elhunytak 90%a 70 év feletti és/vagy krónikus betegséggel küzdött.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.13. 22:09:55

LG írta:
2020.09.13. 21:47:12
A svédekre érdemes lehet odafigyelni, mert úgy tűnik, most ősszel kamatozhat számukra a tavaszi "lazaság".
Erről egy jó cikk: https://444.hu/2020/09/13/most-akkor-te ... -svedeknek
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21119
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.13. 21:47:12

Toroczkaitól ezúttal egy covidos videó:

https://www.youtube.com/watch?v=DXFLQjHZo9w

Szerintem elég korrektre sikerült, próbál minden tényezőt figyelembe venni.

Nehéz megmondani tényleg, hogy mi lenne a jó, vagy azt, hogy mi lett volna jó, pontosabban inkább kevésbé rossz tavasszal. Egy valami biztos, hogy nagyon trágya a helyzet. Ugye Merkelyék, és legtöbb magyar, illetve külföldi szakembernek is az az álláspontja, hogy ezzel a vírussal nem élhetünk együtt, hanem korlátozásokkal kell védekezni. A baj ott van, hogy tavasszal már padlóra lett küldve a gazdaság, de a vírus nem tűnt el, sőt jobban terjed, mint korábban, az oltóanyag sem lett. És most egyelőre messze nincsenek olyan szintű korlátozások, mint tavasszal, de ahogy terjed a járvány, pl. egyre több iskolát kell bezárni legalább ideiglenesen, talán gyárakat is, egyre több ember kerülhet karanténba, stb. Nem tudom, hogy ez így fenntartható-e, de inkább azt mondanám, hogy nem. Nem tudom, mi lesz a vége, de semmi jóra nem számítok. :(

A svédekre érdemes lehet odafigyelni, mert úgy tűnik, most ősszel kamatozhat számukra a tavaszi "lazaság".
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.11. 05:08:38

dévid villa írta:
2020.09.10. 23:37:34
A német gazdaság kb. tönkremenne a vendégmunkások nélkül. Mivel a német fiatalok nagy része inkább egyetemre megy és nem szakmunkásképzőbe, nincs aki elvégezze a kétkezi munkát. Valahonnan pótolni kell, és a legegyszerűbb és legolcsóbb a bevándorlókat betanítani.

Nem azért fogadnak be ennyi menekültet, mert szeretetszolgálat, hanem mert gazdasági érdek :D
Ott van erre kelet-europa.
Beloluk el ausztria,es nemeto.
Ezert sem lesz sose jobb helyzet magyaron vagy szerbiaban,horvatban.
Nem erdek,sot,egyenesen muszaj ennek igy lennie hogy europa mukodni tudjon.
De azert vicces ha bemesz egy zaraba,h&m-be es turbannban vannak a dolgozok...
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21119
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.10. 23:51:35

dévid villa írta:
2020.09.10. 23:37:34
A német gazdaság kb. tönkremenne a vendégmunkások nélkül. Mivel a német fiatalok nagy része inkább egyetemre megy és nem szakmunkásképzőbe, nincs aki elvégezze a kétkezi munkát. Valahonnan pótolni kell, és a legegyszerűbb és legolcsóbb a bevándorlókat betanítani.

Nem azért fogadnak be ennyi menekültet, mert szeretetszolgálat, hanem mert gazdasági érdek :D
Csak bevándorló és bevándorló között is van különbség. Mert valamelyik dolgozik is, valamelyik pedig csak élősködni megy oda.

Az is érdekes, hogy a bevándorlók hány százaléka dolgozik, mert erről nagyon különböző statisztikákat hoz ki a bal- és a jobboldal is.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.10. 23:37:34

A német gazdaság kb. tönkremenne a vendégmunkások nélkül. Mivel a német fiatalok nagy része inkább egyetemre megy és nem szakmunkásképzőbe, nincs aki elvégezze a kétkezi munkát. Valahonnan pótolni kell, és a legegyszerűbb és legolcsóbb a bevándorlókat betanítani.

Nem azért fogadnak be ennyi menekültet, mert szeretetszolgálat, hanem mert gazdasági érdek :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21119
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.10. 22:32:30

miro. írta:
2020.09.10. 21:03:56

Barca_10

Csak az en velemenyem,de olcso munkaero(?),plusz volt egy vilaghaboru az oriasi fajigyulolettel.
Szerintem ennyivel ugy erzik tartoznak a vilagnak,vagy mashogy fogalmazva nem igazan mondhatnak nemet a mas kulturara. Mert lehet,hogy kinyilna a bicska rajuk.
Igen, ezek szerintem is benne vannak. Plusz valóban komoly probléma, hogy az európaiak nem szaporodnak, elöregedő társadalom vagyunk, amiből hosszútávon szintén baj lesz. Más kérdés, hogyha ezt bevándorlókkal akarják megoldani, vagy mi itt keleten a cigányokkal, azzal csak rontanak/rontunk a helyzeten.

Az indiaiakon nem csodálkozom, hogy nem balhéznak, hiszen nagyon békés kultúra az övéké. Kivéve persze azokat, akik áttértek az iszlámra.

Mielőtt Orbánt nagyon ajnározni kezdenétek, azért az tegyük hozzá, hogy a bevándorlóknak eleve nem Magyarország a cél, hanem csak átmennének az országon (persze ezt sem kell nekünk, aláírom), illetve nagyon helyesen nemet mond más néhány másik országgal egyetemben arra, hogy az EU nyomására betelepítsenek ide migránsokat. Szóval vannak ezen a téren érdemei, de a propaganda azért ezt jelentősen felnagyítja. Miközben pl. a magyarországi no-go zónákról ugyanez a propaganda bölcsen hallgat...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 22:08:45

Nero. írta:
2020.09.10. 21:52:32
. “Law and Order” fosztogatás, gyújtogatás, káosz helyett
Jah értem, akkor mint ahogy most is kiválóan működik a law and order, végülis nem arról írsz hogy gyújtogatnak, fosztogatnak tovàbbra is.
Enyhe ellentmondás.

Fél éve hőbörögnek lassan, és nincs változás. Mondjuk annyi változást hozhat a második ciklusa, hogy ott tét nélkül kiállhat a blm ellen, nem kell attól tartania hogy nem választják újra, ugye.
Tehàt komolyabb módszerekkel, az lesz majd a szép világ.
Majd a történelem választ ad ezekre, 4-5 év múlva érdemes lesz előtúrni ezeket a kommenteket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.10. 21:52:32

Hogy mit várok egy Donald Trump győzelemtől? Szerintem egy határozott üzenet lenne az egész világnak hogy attól függetlenül hogy egyre inkább kezd elkorcsosulni az emberiség, az embereknek a többsége még mindig nem vesztette el a józan eszét. “Law and Order” fosztogatás, gyújtogatás, káosz helyett és Trump a sajátjait helyezi előtérbe, nem pedig a kínaiakat, mexikóiakat stb.

Én csak olvastam több helyen hogy jelenleg az ingatlan eladás megy legjobban New Yorkban és Kaliforniában, rekord számban árulják az otthonukat az emberek.

Angliáról ugyanezt tudom elmondani, mint alattam. Attól függetlenül hogy Anglia szép és nagyon szeretem, London egy gusztustalan állatkert ahova csak akkor teszem be a lábam ha nagyon muszáj. Az angolok és az igényes bevándorlók mind vidékre költöznek.

Orbàn és a bandája lehet hogy bűnözők, de legalább távol tartanak minket ettől a mocsoktól.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.10. 21:03:56

Ja igen,oriasi redvat csinalnak az utcakon itt is.
Plusz ugyanez a helyzet nalunk is a kisvarosok/falvakban.
Nem szeretik a kulfoldieket,nem is beszelik a rendes nemetet,hanem csak ezt az itteni dialektust,es ha nem erted oket sem hajlandoak nagyon valtani.
Nekem abszolut nincs kisebbsegi erzetem,de barhova mesz ugyet intezni ereztetik rajtad azt hogy te nem ide valo vagy.
Nyilvan mashogy neznek egy magyarra,mint egy torok/afrikaira,mert (tapasztalat) ahol en jartam nyelvsuliba ott a masik csoportokba voltak olyanok akik 13-18 eve volt itt es az integracios sulit csinalt,ergo se irni se olvasni nem tudott.
Na ezekkel van tele ausztria.

Plusz ugye a normalisabbak,de a horvatok,szerbek a haboru ideje alatt grazban voltak elszallasolva.
Na azok most felso ausztriaba vannak,de mar a masodik generaciojuk.
Nalunk a csapatba tavaly az edzo volt osztrak illetve egy kozeppalyas,mindkettot elkuldtek,most csak a kapusunk osztrak. A tobbi horvat,szerb es ket torok.


Barca_10

Csak az en velemenyem,de olcso munkaero(?),plusz volt egy vilaghaboru az oriasi fajigyulolettel.
Szerintem ennyivel ugy erzik tartoznak a vilagnak,vagy mashogy fogalmazva nem igazan mondhatnak nemet a mas kulturara. Mert lehet,hogy kinyilna a bicska rajuk.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.10. 20:45:16

miro. írta:
2020.09.10. 20:16:14
Nero írta hogy menekülnek a városokból, államokból.
Amúgy nem kell ám annyira messzire menni mint Amerika.
Itt Ausztriában,mi Linzbe lakunk a párommal.
Elképesztő ami megy,bemész egy bevásárlóközpontba,sétálsz a főutcákon, stb.
Mindenhol fekete,török,valami muszlim, vagy néha ázsiaiak.
Munkatársamtól kérdeztem egyszer,hogy mi az oka annak,hogy alig van Linzbe ausztriai.
Azt mondta,hogy menekülnek ki falvakba,a "land"-ra,generációs házakba.Nem szeretik mert multikulti,Bécsben még durvább a helyzet. Koszosak,csinálják a parádét,bandákban mozognak,pedig ha bajba kerülnek egyből küldenék őket haza,de szrnak rá.
Milánóba amikor voltam párszor meccsen,ott is ugyanez.
Budapest szerintem nagyon nagy kivétel itt Európában. Ezt Orbán jól megcsinálta.

Londonban ugyanez a helyzet, egy évet éltem ott aztán kiköltöztem Hemel Hempsteadbe, fél óra London innen autóval/vonattal de teljesen más világ. Itt tisztaság, rend, fegyelem van, persze hülyék akadnak itt is. Feketét/pakisztánit mutatóban látsz, a kisebb boltokat ők viszik, és az angolok sem szeretik a multikultit. Számomra ennek az a hátulütője hogy némelyik angol lekezelő, Londonban egy fokkal befogadóbbak-az a pár akivel találkoztam. De Luton sincs innen messze, na az a brit Ózd kb, aki jártas Borsodban tudja miről beszélek, a town centreben fegyveres rendőrök járőröznek éjjel-nappal, a mellékutcák olyanok mintha Afganisztánban lennél, nagyon durva.
Ami fura hogy az indiaiakkal semmi probléma nincsen. Dolgoznak, nem állnak beléd az utcán, rendesek, tisztelettudóak, oké némelyik kicsit büdös, de ennyi a legnagyobb baj velük.
Egyébként aki jártas a témában fel tudna világosítani hogy miért jó az Európának hogy felhígítják az őslakosokat miközben fogyatkozik a fehér ember állomány? Nem a UK-ről beszélek, ide jöhetnek Indiából, Afrikából végtelenszám az egykori gyarmatokról, de pl Németország, Ausztria, Olaszország, stb.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 20:41:35

miro. írta:
2020.09.10. 20:16:14
Nero írta hogy menekülnek a városokból, államokból.
Amúgy nem kell ám annyira messzire menni mint Amerika.
Itt Ausztriában,mi Linzbe lakunk a párommal.
Elképesztő ami megy,bemész egy bevásárlóközpontba,sétálsz a főutcákon, stb.
Mindenhol fekete,török,valami muszlim, vagy néha ázsiaiak.
Munkatársamtól kérdeztem egyszer,hogy mi az oka annak,hogy alig van Linzbe ausztriai.
Azt mondta,hogy menekülnek ki falvakba,a "land"-ra,generációs házakba.Nem szeretik mert multikulti,Bécsben még durvább a helyzet. Koszosak,csinálják a parádét,bandákban mozognak,pedig ha bajba kerülnek egyből küldenék őket haza,de szrnak rá.
Milánóba amikor voltam párszor meccsen,ott is ugyanez.
Budapest szerintem nagyon nagy kivétel itt Európában. Ezt Orbán jól megcsinálta.
Népességi adatok elég más képet festenek Linzről, de mivel te ott élsz így inkább neked hiszek.

De ezeket sose vitatom, putri ahogy élnek, de pl Budapesten is meg van a magunk baja, a cigányság.
De tény, hogy egyébként egy elèg jól fejlesztett és fenntartott város.
Bécsben évente többször járok (idén covid miatt nem), de nem érzékeltem ilyesmit, mondjuk nem ott élek, de a belváros pont olyan volt mint tizenéve.

De igazából a lényeg, hogy nekünk ezzel az európai dolgokkal kellene jobban foglalkoznunk, mert ez itt van velünk, tapasztaljuk, találkozunk vele napi szinten.

Egyébként meg az hogy a baloldal multikultit akar, az nem jelenti azt, hogy putrit meg bűnözést akarnak. A baj, hogy nem ismerik fel hogy ezek együtt járnak, ès baromi nehéz ez ellen tenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.10. 20:16:14

Nero írta hogy menekülnek a városokból, államokból.
Amúgy nem kell ám annyira messzire menni mint Amerika.
Itt Ausztriában,mi Linzbe lakunk a párommal.
Elképesztő ami megy,bemész egy bevásárlóközpontba,sétálsz a főutcákon, stb.
Mindenhol fekete,török,valami muszlim, vagy néha ázsiaiak.
Munkatársamtól kérdeztem egyszer,hogy mi az oka annak,hogy alig van Linzbe ausztriai.
Azt mondta,hogy menekülnek ki falvakba,a "land"-ra,generációs házakba.Nem szeretik mert multikulti,Bécsben még durvább a helyzet. Koszosak,csinálják a parádét,bandákban mozognak,pedig ha bajba kerülnek egyből küldenék őket haza,de szrnak rá.
Milánóba amikor voltam párszor meccsen,ott is ugyanez.
Budapest szerintem nagyon nagy kivétel itt Európában. Ezt Orbán jól megcsinálta.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.10. 17:28:05

Én ideológiai alapon ítélem meg ezeket a dolgokat, a politika másodlagos. Azt gondolom, hogy a nyugati világ liberalizmusból fakadó modern problémáira a baloldal nem tudja megadni a válaszokat. Ezeket a hamis jogharcos eszméket, az antiklerikalizmust, az európai őslakosság felhigítását, a nemzetállamok eltörlését, az antifasizmust stb. én nem támogatom. A Biden-féle térfél ezt a fajta irányvonalat képviseli, Trumpék nem. Ennyire egyszerű az én szempontból.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 16:34:24

Veidt_madridista írta:
2020.09.10. 16:13:16


csababarca írta:
2020.09.10. 14:25:49
Ők is annyira voltak tisztában az ottani helyzettel mint ti.
Senki sem mondta, hogy menekülni kell, vagy hogy élhetetlen lett xy város. De homokba sem kell dugni a fejedet, és nem tudomást venni a világban (vagy akár a saját országodban) zajló eseményekről, mondván "engem úgysem érint". Egyes városokban bizony kőkemény polgárháborús állapotok voltak hónapokon át, több helyen még most is vannak.


Ezt a Trump-dolgot pedig te teljesen félreérted. Egyrészt, szerintem senki nem megváltást vár tőle, pláne Magyarországról. Egyszerűen csak jó látni, hogy vannak még politikusok, akik kiállnak az anarchia, az alapvető moralitás romba döntése ellen. Akkor is, ha mellette iszonyatosan nagy hülyeségeket csinál a politikában (erről is beszéltünk már). Másrészt, attól mert Európát vagy Magyarországot nem érintik ezek a problémák (fekete rabszolgatartás a múltban, rendőri erőszak stb.), igenis jelentősen hatnak a globális közbeszédre és politikára, nem elhanyagolhatóak a mi szempontunkból sem. Nagyon hasonló problémák jellemzik Európa nyugati országait is, és teljesen egyetértek LG-vel, nem lesz jó vége ennek.

Nero írta hogy menekülnek a városokból, államokból.

De nem azt mondtam hogy homokba kell dugni a fejünket, de az, hogy állandó jelleggel megy Trump ajnározása, meg várakozunk a győzelmére magyarként az elég viccesnek hat.
Nekem ez fura.

Én csak azt nem értem még mindig, hogy milyen vízióitok vannak Amerikával kapcsolatban, illetve a forgatókönyvekkel, hogy mi van ha Trumpot választják meg, mi van ha Bident?
Én voltam Amerikában Trump ideje alatt meg Obama ideje alatt, semmi különbséget nem tapasztaltam, pedig voltam itt-ott.

De az alapvető dolog, amire kíváncsi lennék, az az, hogy mit vártok egy Trump győzelemtől és mit egy Biden győzelemtől?
Sejtem a választ, mert elszoktam olvasni a Bajer-Apáti féle agymenéseket, de azért érdekelne a ti véleményetek is erről, ha már ennyit rugóztok ezen a témán visszatérő jelleggel.


Nem szabad eltagadni a dolgokat, USA nagyvárosaiban kasztrendszer jelleggel működnek éttermek, boltok, szolgáltatások. (meki-ázsiaiak, burgerking-fekete alkalmazottak, subway-mexikóiak, taxi-arabok/feketék, stb. ezer meg egy ilyen van) Az amerikaiak együtt élnek ezekkel a kisebbségekkel, amennyire tudják elfogadják egymást, persze kódolva vannak az ellentétek.
A hiba ott van hogy a BLM mozgalom túltolta, a másik oldal meg eltagadja a dolgokat. Egyik sem használ.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.10. 16:13:16

csababarca írta:
2020.09.10. 14:25:49
Itt egy videó volt.
És??? :D Másodpercek alatt lehet több ezer videót találni arról, mi megy a BLM égisze alatt. Nyilván te is pontosan tudod, beszéltünk már róla itt is. Boltokat fosztogatnak, teljesen ártatlan embereket támadnak meg, lőnek le, kényszerítenek "fehér bűnbánatra", defund the police stb.
csababarca írta:
2020.09.10. 14:25:49
2013ban elmentem usaba először, mondtam ismerősöknek megyek Chicagóba, reakció: hülye vagy lelőnek, golyóállómellény legyen rajtad.
Jaj... ha elmész Ózdra, lehet hogy nem fognak kirabolni a cigányok egy hét alatt, ettől még ott van a cigánybűnözés és bizony súlyos társadalmi probléma.

csababarca írta:
2020.09.10. 14:25:49
Ők is annyira voltak tisztában az ottani helyzettel mint ti.
Senki sem mondta, hogy menekülni kell, vagy hogy élhetetlen lett xy város. De homokba sem kell dugni a fejedet, és nem tudomást venni a világban (vagy akár a saját országodban) zajló eseményekről, mondván "engem úgysem érint". Egyes városokban bizony kőkemény polgárháborús állapotok voltak hónapokon át, több helyen még most is vannak.
csababarca írta:
2020.09.10. 14:25:49
Miért nem oldja meg ha olyan komoly elnök, meg tőle várjátok a megváltást magyarként a kövi ciklusban?
Már beküldte a hadsereget oda, ahol a polgármester kérte. Nem is finomkodnak a tüntetőkkel. Ettől többet már csak a tömegbe lövéssel lehetne tenni. Egyébként pontosan amiatt történik ez Trump alatt, mert a kedves demokrata-liberális kurzus tudatosan uszítja ellene pl. a fekete kisebbségi közösségeket és az antifákat. Korábban is voltak már hírhedt BLM esetek, maga a mozgalom sem most indult, mégis most lett belőle kvázi globális és megkerülhetetlen jelenség. Érdekes dolgok ezek ugyebár.

Ezt a Trump-dolgot pedig te teljesen félreérted. Egyrészt, szerintem senki nem megváltást vár tőle, pláne Magyarországról. Egyszerűen csak jó látni, hogy vannak még politikusok, akik kiállnak az anarchia, az alapvető moralitás romba döntése ellen. Akkor is, ha mellette iszonyatosan nagy hülyeségeket csinál a politikában (erről is beszéltünk már). Másrészt, attól mert Európát vagy Magyarországot nem érintik ezek a problémák (fekete rabszolgatartás a múltban, rendőri erőszak stb.), igenis jelentősen hatnak a globális közbeszédre és politikára, nem elhanyagolhatóak a mi szempontunkból sem. Nagyon hasonló problémák jellemzik Európa nyugati országait is, és teljesen egyetértek LG-vel, nem lesz jó vége ennek.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21119
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.10. 14:34:06

Nervo írta:
2020.09.10. 11:01:10
LG írta:
2020.09.10. 00:21:38

Szerintem ebben azért van túlzás és sarkítás, pl. akiket ilyen módszerekkel távolít el a hatalom, azoknak általában sokkal több vaj van a fülük mögött, minthogy elmondták a véleményüket, de magukat a módszereket természetesen nem javaslom.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... alt-445824
Tehát akkor csak módszerrel van baj. :D Az úgynevezett egyszemélyi vezetőből álló rendszereknél az a gond, hogy általában erőszak is szükséges a hatalom megtartáshoz. Ez minden tekintélyelvű rendszer esetében is így van. Ilyen volt a Ceau rendszer, stb.stb.
Igen, nekem elsősorban a módszerekkel van a bajom, mert szerintem a rendbontók munkáját valóban nem szabad (szabadna) megtűrni (legalábbis, ha már egy bizonyos határt átlépnek, akkor semmikép). Viszont nem maffiamódszerekkel kellene leszámolni velük, hanem nyilvánosan megcáfolni és elszámoltatni őket.

Úgy gondolom továbbá, hogy minden hatalomnak kell erőt alkalmaznia, ha fent akarja tartani a rendet. Jó példa erre a rendszerváltás Kelet-Európában. Mert nem egy békésebb, igazságosabb kor köszöntött be, mint az sokan hitték naivan, hanem elszabadult a káosz, kivirágzott a szervezett bűnözés, kemény maffiaháborúk robbantak ki. Tehát mennyivel lett jobb a helyzet? Annyival, hogy nem a karhatalom tartotta a félelemben az embereket, hanem a bűnözők. Ezt nem nevezném javulásnak, sőt! Igaz, mára már nem olyan véres a helyzet, mint a 90-es években, de azért nem is rózsás.

Nyugaton is egyre inkább megmutatkozik a liberális demokráciák gyengesége, a lassan, a társadalmi feszültség nő, az irányítás pedig egyre inkább csúszik ki a kormányok kezéből. Szerintem nem kell ahhoz komoly előrelátás, hogy ha továbbra is ebben az irányban haladnak a dolgok, annak rossz vége lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 14:25:49

Veidt_madridista írta:
2020.09.10. 14:09:29
Még ha egy videó lenne...
Itt egy videó volt.

Most pont azt csináljátok, amit nyugatra emlegettek, hogy megmondják hogy itthon hogyan kéne élni meg országot vezetni.
Érdekes amikor minket kritizàlnak az szemét dolog.
Nero. írta:
2020.09.10. 14:19:05
Az összes demokrata állam egy káosz. New Yorkból és Kaliforniából hónapok óta menekülnek az emberek. Attól mert a MSM nem mutatja, mindenki tudja hogy mi folyik Chicagóban, Portlandben stb. A kék államok egyszerűen állatkertté lettek.

Trump nem egy szent, ezt még a szavazói is tudják. De a novemberi választás talán a legfontosabb választás lesz az USA történetében.
Te ezt tudod, mert ott élsz.
Több száz ismerősöm él new york államban, köztük barátaim is (fehérek, feketék), Californiában rokonaim (fehérek), és valahogy köszönik szépen jól vannak.
De majd szólok hogy Nero aggódik, úgyhogy meneküljenek. :lol:
2013ban elmentem usaba először, mondtam ismerősöknek megyek Chicagóba, reakció: hülye vagy lelőnek, golyóállómellény legyen rajtad.
Ők is annyira voltak tisztában az ottani helyzettel mint ti.

És nem mondom hogy nincs baj, de most ki is az elnök aki alatt ez történik? Miért nem oldja meg ha olyan komoly elnök, meg tőle várjátok a megváltást magyarként a kövi ciklusban?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.10. 14:19:05

Az összes demokrata állam egy káosz. New Yorkból és Kaliforniából hónapok óta menekülnek az emberek. Attól mert a MSM nem mutatja, mindenki tudja hogy mi folyik Chicagóban, Portlandben stb. A kék államok egyszerűen állatkertté lettek.

Trump nem egy szent, ezt még a szavazói is tudják. De a novemberi választás talán a legfontosabb választás lesz az USA történetében.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.10. 14:09:29

Még ha egy videó lenne...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.10. 13:34:46

Veidt_madridista írta:
2020.09.10. 12:51:20
Anarchia az nincs, hisz egy kicsi (de annál hangosabb) kisebbség csinálja a műsort hónapok óta. Viszont ha kimesz éjszaka sétálni ezekben a városokban, nem biztos hogy hazaérsz. De ha nappal békésen uldogelsz egy kávézóban, akkor is érhet atrocitás. Láttunk mindkettore példát. Ahogy arra is, hogy de facto szakadár állam jött létre az országon belül. Kíváncsi lennék, melyik nyugati országból tudsz még ilyenekre példákat mondani. De biztos azért vetik be a hadsereget, mert nem komoly a helyzet. 😃
De várjál már, egy egy perces videó mit bizonyít? Konkrétan arra reagáltam, hogy ez alapján megítélni az ottani helyzetet elég nehéz.

Mivel az usa baromi nagy ezért nagy különbségek vannak régiónként, ki hogy éli meg az egészet.
Konkrétan írtam egy létező problémát ami mondjuk egy ott élő családot most jobban izgat, mint hogy blm van. Vagy a covid amikor la környékén nem lehetett húst kapni, mert az bezártak az üzemek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése