Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.09.20. 12:22:28

miro. írta:
2020.09.17. 13:11:02
viszont nevetségesen átlátszó hogy úgy tekerik csavargatják a számokat,teszteléseket,a híreket,hogy a pofájukról kéne hogy égjen a bőr már.
Ezt a kijelentést amúgy mire alapozod, azon kívül, hogy neked soha semmi sem jó abból, amit a kormány csinál? Mi utal arra, hogy a számok csavargatva vannak?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.20. 11:44:30

Még a covidhoz: az elmúlt napokban láttam néhány videót magyar futballszurkolókról, és azért csak kinyílt a bicska a zsebemben. Maszk és távolságtartás nélkül vígan elvoltak, miközben pl. sok vendéglátós most kapja meg a kegyelemdöfést az újabb korlátozásokkal.

Itt vita és sértődés volt a birkázásból, pedig a magyar kormány tényleg birkának nézi az embereket. Mondjuk sokan ezt már látták/láttuk a covid előtt is.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.17. 13:11:02

Abszolút egyetértek az előttem szólokkal.
Problémám nincs hogy maszkot kell húzni,viszont nevetségesen átlátszó hogy úgy tekerik csavargatják a számokat,teszteléseket,a híreket,hogy a pofájukról kéne hogy égjen a bőr már.
Nincs ebben az egészben ennyi,irányíthatók,lekövethetők vagyunk ez által is.
Van vírus,vigyázzunk egymásra,és magunkra de valójában ezekkel az intézkedésekkel mit előzünk meg?
Kicsit nyitva kell tartani a szemet,és nem gond ha az embernek van kérdése,ha nem hisz el mindent egyből..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.17. 13:06:59

recrea írta:
2020.09.17. 11:43:12
@Varatrix,
teljesen egyetértek az írásoddal.

Akkor leszögezem, h én sem a vírus létét tagadom, szerintem is van vírus, csak a kezelésével nem értek egyet és azzal, h eszköznek használják fel. A sok ellentmondás és következetlenség pedig nevetséges vagy vérlázító, épp ahogy kedvünk van hozzáállni. Vírusok voltak és lesznek is. A gyengébbek belehalnak, akkor is, ha az egy idegen, akkor is, ha az hozzátartozód. Védekezni pedig mindenki a saját félelme, döntése szerint védekezik ellene. A megfelelő szervezet meg majd hozzászokik.

Ilyen beszélgetésekben mindig fel szoktam hozni az AIDS-t példának, a 80-as években rengetegen haltak bele, féltek tőle, mint a tűztől, tudtommal ellenszere sincs. Most kevesebben halnak bele, statisztikát nyilván nem tudok, de Európában kb senki, de biztosan nem számottevően. Szerintem az is egyértelmű, h az elmúlt 30 évben nem lettünk felelősségteljesebbek a szexuális szokásainkat tekintve, sőt, beletesszük abba, aki szembejön és hagyja 🙂 vagyis itt mászkálnak köztünk az AIDS-es emberek. Meghalnak? Nem. Miért nem? Mert az emberi szervezet egy csoda. Így lesz majd ezzel a vírussal is.

Nem tudom, h létezik-e egyáltalán objektív oldal, ugyanis mindenki megvehető, mindenkinek megvan az ára. Pl Gödény áprilisban egész objektívnek tűnt, normális, emberi kommunikációt folytatott, most meg lejön róla, h valaki pénzeli a véleményét, mert más a stílusa. Az orvosok/véleményformálók is meg vannak véve. Ez nem összeesküvés-elmélet, így működik a világ, ha kicsiben ez megy, akkor nagyban is, szerintem ebben is egyetérthetünk.
Nagyrészt egyetértek azzal amit mondasz, és az előtted szólókkal is, csak az AIDS-es részhez annyit tennék hozzá, hogy rossz példa. Azért van kevesebb halálozás, mert már van rá kezelés.
Ráadásul annak ellenére, hogy szűrhető, és konkrétan már kezelhető (, meg ugye elég jól tudjuk hogy lehet megelőzni is), mégis több millió fertőzött van világszerte, és évente azt hiszem több százezer új fertőzöttet azonosítanak. Találtam is egy viszonylag friss cikket:
http://medicalonline.hu/gyogyitas/cikk/ ... zesere_all


A covid-tól is ezért volt és van akkora félelem, mert egy új vírus amit még nem ismerünk és nincs biztos kezelés vagy megelőző oltás. Még tavasszal rengetegen hozták fel példának az influenzát: miért félünk annyira a covidtól, amikor itt az influenza már évtizedek óta és folyamatosan rengetegen halnak bele, többen is, mint a covidban. A választ: mert azt már ismerjük, van rá gyógyszer és oltás, és leginkább az adott egészségügy színvonalán, illetve a beteg időben orvoshoz fordulásán múlik a dolog.
Az ismeretlentől mindig félünk.
szerk.: mármint alap félelem, azon kívül amit a média belénk sulykol, mert azért ebben annak is nagy szerepe van
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.09.17. 13:12:24-kor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.17. 11:43:12

@Varatrix,
teljesen egyetértek az írásoddal.

Akkor leszögezem, h én sem a vírus létét tagadom, szerintem is van vírus, csak a kezelésével nem értek egyet és azzal, h eszköznek használják fel. A sok ellentmondás és következetlenség pedig nevetséges vagy vérlázító, épp ahogy kedvünk van hozzáállni. Vírusok voltak és lesznek is. A gyengébbek belehalnak, akkor is, ha az egy idegen, akkor is, ha az hozzátartozód. Védekezni pedig mindenki a saját félelme, döntése szerint védekezik ellene. A megfelelő szervezet meg majd hozzászokik.

Ilyen beszélgetésekben mindig fel szoktam hozni az AIDS-t példának, a 80-as években rengetegen haltak bele, féltek tőle, mint a tűztől, tudtommal ellenszere sincs. Most kevesebben halnak bele, statisztikát nyilván nem tudok, de Európában kb senki, de biztosan nem számottevően. Szerintem az is egyértelmű, h az elmúlt 30 évben nem lettünk felelősségteljesebbek a szexuális szokásainkat tekintve, sőt, beletesszük abba, aki szembejön és hagyja 🙂 vagyis itt mászkálnak köztünk az AIDS-es emberek. Meghalnak? Nem. Miért nem? Mert az emberi szervezet egy csoda. Így lesz majd ezzel a vírussal is.

Nem tudom, h létezik-e egyáltalán objektív oldal, ugyanis mindenki megvehető, mindenkinek megvan az ára. Pl Gödény áprilisban egész objektívnek tűnt, normális, emberi kommunikációt folytatott, most meg lejön róla, h valaki pénzeli a véleményét, mert más a stílusa. Az orvosok/véleményformálók is meg vannak véve. Ez nem összeesküvés-elmélet, így működik a világ, ha kicsiben ez megy, akkor nagyban is, szerintem ebben is egyetérthetünk.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.17. 11:29:16

recrea írta:
2020.09.17. 07:39:27
...
A nagy részével teljesen egyetértek, és ez egy valós probléma, ugyanakkor nem érzem, hogy ez önmagában kizárja, hogy van vírus, és veszélyes. Úgy gondolom, hogy minden kormányzat igyekszik a maga javára fordítani a vírust, hasznot hajtani belőle, növelni a potenciális szavazó rétegét. Ugyanakkor erősnek gondolom, hogy az egész egy hoax, és a világszinten bele tudták hajtani az emberiséget egy ilyen szintű összeesküvésbe.

A propagandával, mint fogalommal pedig az lett a problémám, hogy minden nekünk nem tetsző kormányzati kommunikációt el tudunk ütni ezzel, viszont képtelenek vagyunk vizsgálni az igazságtartalmát. Itt szó szerint értem, hogy képtelenek, mert megkockáztatom, hogy a legtöbb embernek nem szakterülete, hogy meg tudja ítélni, hogy mennyire veszélyes egy vírus. Ezáltal a propaganda mellett legalább ugyanolyan káros, hogy a közösségi média óta, olyan emberek véleményéhez is hozzáférünk, akiéhez korábban nem. Szerintem azok a vélemények, amik szerint fel van fújva, és valójában mindent menetrend szerint kéne folytatni, pont ugyanolyan megalapozottak, és megalapozatlanok egyszerre, mint a kormány propaganda.

Gyakorlatilag annyira sok az információ, hogy mindent csak felületében érintünk, így hit kérdése lett az egész. Hozol egy döntést, hogy súlyos, vagy nem súlyos, ki melyiket hitte el! Utána pedig a polarizálódott társadalom beássa magát, a számára kényelmesebb vélemény buborékba, ahonnan aztán nem lehet kizökkenteni senkit. Szapulják egymást minden fronton, pedig fogalmuk sincs miről beszélnek.

Számomra egyetlen logikusnak tűnő lépés volt, hogy annak az "oldalnak" a tanácsait fogadom meg, akiknek ha igaza van kevesebbet kockáztatok, akár másnak, akár magamnak!

Remélem nem volt nagyon kicsapongó ez a hozzászólás, és lehetett követni a gondolatmenetet, aminek a konklúziója, hogy: fogalmunk sincs!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.17. 07:39:27

@LG,
nehogy azt gondold, h ez a véletlen műve...remélem már feltűnt, h kormányunk céljai közé tartozik a bizonytalanságban és félelemben tartás, emellett a butítás (oktatás színvonala, média) és az uszítás, ami a legundorítóbb dolog. Mindezt a propaganda eszközével.

Kicsit mindenki olvasson utána a propaganda erejének, nem ebben a században kezdődött. Kezdjétek ott, hogyan sikerült az amerikai társadalmat rávenni anno 1 év alatt háborúellenességből a háború támogatására. Ha megfigyelitek, akkor pár nap alatt sikerült egy széthúzó, háborúzó világban százmilliókat egyfelé terelni, rávenni arra, hogy hordjanak maszkot. Magam elé képzelem, ahogy katonák egymásra lőnek maszkban, h védjék egymás egészségét, kb itt tartunk képmutatás szintjén. Ha holnap - bármilyen tudományos alátámasztás nélkül - kitalálják, h hajon át terjed legjobban a vírus, jövő hétre a fél világ kopasz lenne, engem meg kerülne nagy ívben mindenki az utcán.

A “birka” tökéletes megfogalmazás, ha valaki esetleg magára vette, annak is megvan az oka. Ismét sikerült elérni, h emberek közösségi fórumokon ölik és szidják egymást a maszk hordásáról, meg itt is, ami remekül mutatja az ország értelmi színvonalát, a következő az lesz, h a buszon/boltban összeverekedik maszkos és maszk nélküli. Az a szöveg, hogyha nem hordod a maszkot akkor “nem figyelsz mások egészségére”, az pedig az egyik legálszentebb duma, amit eddig hallottam. Őszintén, ebben az elk...ult világban ki a túrót érdekel mások egészsége, mikor az átlag magyart felzabálja a saját élete, ugyan már :D

Meg valami: hallotta valaki Cecília vagy Vikor szájából azt, h sportolj rendszeresen, egyél sok zöldséget, szedjél vitamint, igyál sok vizet és az orrodon keresztül vegyél levegőt, mert ezzel teszel a legtöbbet az egészségedért? Senkinek (pláne nekik) nem érdeke, h egészséges legyél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2020.09.17. 11:44:08-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.17. 01:10:09

Én mondjuk úgy vettem észre, hogy pont az alkeszokat/drogosokat a legnehezebb beszabályozni, ha bezárják a szórakozóhelyeket, megtalálják akkor is a módját, hogyan vedelhessen csoportosan/tömegesen, legalábbis tavasszal nekem ez volt a tapasztalatom. Egyébként a koronavírustól függetlenül is az egyik legutálatosabb társadalmi rétegnek tartok őket.

Amit még problémának látom, hogy sokszor nem egyértelműek a korlátozások. Pl. ilyen a határzár is. Tavasszal bejelentették, hogy lesz, de napokig káosz volt, mert a határőrök sem tudták, hogy tulajdonképpen kit lehet és kit nem átengedni. Napok kellettek mire letisztázódott minden, addig volt úgy, hogy percről-percre változtatok a dolgok. Mikor megnyitották a határokat májusban, megint jött egy kisebb káosz. Pl. szlovák kormány bejelentette, hogy több országba, így Magyarországra is át lehet utazni max. 24 órára. Csakhogy pl. Magyarországgal nem egyeztettek, szóval első nap vissza is fordítottak a magyar határon mindenkit.
Most ősszel megint káosz volt a határon, mikor ismét le lett zárva. Egy ideig ellenőrizték, ki hova megy és mennyi időre, de mikor túl nagy lett a sor, hagyták az egészet, és mindenki oda ment, ahova akart.

Én elhiszem, hogy a politikai vezetésnek és új és nehéz ez a helyzet, de ez így is nagyon gáz. Azt sem tudjuk mi lesz holnap, hetekre, hónapokra előtervezni pedig végképp nem lehet. Ezt így nem lehet!

A vírus valós dolog, ezt szerintem aki nem teljesen hülye, az nem vitatja. Az viszont már szvsz vitatható, hogy mennyire kell felforgatni a világot miatta, mert az sem vállalható, hogy a korlátozásoknak súlyosabb károkat okoznak, mint maga a vírus okozott volna. Mert tavasszal én bátorkodom kimondani, hogy pontosan ezt történt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.09.16. 18:36:32

Budapest belvárosában nemsokára térdig vérben fogunk járni :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.16. 18:31:22

Több embert fog tönkre tenni/megbetegíteni maga a gazdasági válság mint a vírus.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.09.16. 18:26:50

Titinho írta:
2020.09.16. 18:22:57
MatyiG írta:
2020.09.16. 18:13:26
23 óra után zárnak a szórakozóhelyek.

Nagyszerű intézkedés, mert mégiscsak adott a lehetőség a szórakozóhelyeknek, hogy kitermeljék a fix költségükhöz mérten a bevételt, csak így senki nem fog menni bulizni, tehát olyan mintha ki sem nyithatnának. :D
Ez most sok helyen vita, hogy ez mától, a bejelentés napjától hatályos vagy október 1-től?
A holnapi magyar közlönyben benne lesz?
Nem mondott dátumot, úgyhogy szerintem mától.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.16. 18:22:57

MatyiG írta:
2020.09.16. 18:13:26
23 óra után zárnak a szórakozóhelyek.

Nagyszerű intézkedés, mert mégiscsak adott a lehetőség a szórakozóhelyeknek, hogy kitermeljék a fix költségükhöz mérten a bevételt, csak így senki nem fog menni bulizni, tehát olyan mintha ki sem nyithatnának. :D
Ez most sok helyen vita, hogy ez mától, a bejelentés napjától hatályos vagy október 1-től?
A holnapi magyar közlönyben benne lesz?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.09.16. 18:13:26

23 óra után zárnak a szórakozóhelyek.

Nagyszerű intézkedés, mert mégiscsak adott a lehetőség a szórakozóhelyeknek, hogy kitermeljék a fix költségükhöz mérten a bevételt, csak így senki nem fog menni bulizni, tehát olyan mintha ki sem nyithatnának. :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.16. 17:07:46

Az a baj, hogy még mindig nincs elkülönítve egymástól három nagyon fontos dolog a járvánnyal kapcsolatban:
1) Vannak azok a tények, és információk, amelyeket tudományosan, nemzetközi összefogással állapítanak meg.
2) Vannak a hírportálok, amelyek mindent lehoznak a témával kapcsolatban, a lehető legkattintásvadászabb módon.
3) Vannak azok az állítások, hírek, amelyeket a különböző influencerek, oldalak, és nem szakemberek, stb. terjesztenek és hangoztatnak.
4) Vannak azok az adatok, szabályok, és törvények amelyeket az adott kormányok hoznak.

Szerintem az első pontban lévő dolgokkal nehéz vitába szállni. Járvány van, súlyos következményei lehetnek az emberekre, de nem mindenkire, és gyorsan terjed. Vannak tünetei, és vannak lehetséges védekezési módok ellene, és mivel új vírusról van szó, ezért még most is folyamatosan vizsgálják és derülnek ki dolgok, cáfolnak is akár régebbi következtetéseket.

A második pont amit nagyon óvatosan kell kezelni, és képesnek lenni kritikusan olvasni a cikkeket. Szenzációhajhászás történik jelenleg ez egyértelmű. Ha egy kutatócsoport lehoz egy "lehetséges, hogy így van, de még nem bizonyított" elméletet, a cikk címében és alcímében már kész tényként adják el, aztán ha végig olvasod jössz rá, hogy ja hogy ja. Még nincs is bizonyítva.

A harmadik pont ami a legveszélyesebb, mert ott szintén a szenzációhajhászás, lájk, nézettség gyűjtés megy, és a legtöbbször zéró forrásmegjelölés nélkül, vagy csak teljesen saját fejükből kipattant dolgokat osztanak meg kész tényként. Ráadásul az emberek többsége pont annyira veszi készpénznek a kedvenc Instagram celebje szavait a témában, mint mondjuk egy szakképzett virológusét. Az itt elhangzottakon lehet vitatkozni, hogy mennyi igazság lehet benne, vagy éppen nincs benne.

A negyedik pont pedig szerintem amiről a leginkább lehet vitatkozni, mert ez az ami teljesen szubjektív. Maguk a szabályozások is. Minden ország vezetői a saját egyéni érdekük alapján hozza meg ezeket, vagy éppen a saját országukban élő és szavazóképes emberek véleményének és elvárásainak megfelelően. Például:
- Határzár: Magyarországnak abszolút érdeke itthon tartani az embereket, a belföldi turizmus növelése, hogy az egyéb helyeken képződő gazdasági hiányt valahogy ellensúlyozzák picit. (ja meg tökéletesen passzol a kormány idegenellenes retorikájába, hogy mindenért a nem magyarok és a balos magyarok a hibásak)
- Rendezvények: Kenyeret és cirkuszt a népnek. Szerintem minél tovább el akarják húzni, hogy az embereknek több lehetősége maradjon a feszültség levezetésre, plusz addig is kevesebb támogatást kell adni az adott gazdasági területnek a csődbemenetel ellen. Teljesen egyértelmű, hogy az 500fős bulik, koncertek, meccsek stb. jelenleg az egyik legnagyobb táptalaja a terjedésnek. Mallorcán például még a nyáron sem voltak nyitva a szórakozóhelyek, semmi bulizási lehetőség nem volt (legalábbis Júliusig biztosan amikor haverom volt kint), pedig ott az egyik legfontosabb bevételi forrás, de az ottani kormány így döntött. (szerintem jogosan)

A következetesség hiánya is szerintem abból fakad, hogy a kormányok döntéseit erőteljesen befolyásolja a közhangulat, az aktuális gazdasági állapot, illetve a régebbi döntések által okozott dolgokból levont tanulságok.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2020.09.16. 15:01:37

hajnesz írta:
2020.09.16. 14:40:07
Stalkyard írta:
2020.09.16. 14:12:37
Amúgy erre csak annyit kérdeznék, full nem beléd állni akarok meg semmi, csak tényleg érdekel, hogy nektek semmi se jó? Most azért is hőbörögni kell, hogy nyáron kicsit kiengedték az embereket? Ja értem, persze, a Király is volt nyaralni, meg sok más politikus. De te is voltál, meg még sokan mások. Március óta karantén volt, mi lett volna itthon, ha még nyáron is bezárják az embereket? Nem tehették meg, hogy nem lazítanak kicsit, erre a nyár volt a legjobb alkalom. És amúgy lett is "eredménye", bőven volt megbetegedés. Arról nem beszélve, hogy a turizmus és vendéglátóipar véglegesen és komolyan megdöglik úgy ahogy van, ha nem engedik kinyitni őket nyáron sem.
Szerintem sokaknak a következetesség hiányzik. Teljesen jogosan fel lehet (kell) tenni a kérdést, hogy nyáron miért nem fertőzött jobban a vírus? Legyen kötelező a szájmaszk, ne legyenek bulik(de akkor ne legyen foci sem nézőkkel), + szerintem teljesen feleslegesen zárták le a határokat.
Persze az nem is kérdés, hogy rosszul kommunikálnak, rengeteg értelmetlen, rossz döntést hoznak. De attól az alapvető dolgokat be kellene tartani. Nem azért mert azt mondják, hanem mert ez az alap a társadalommal szemben. Azzal szemben akivel együtt utazol, egy helyen vásárolsz... Egy olyan problémával állunk szemben ami miatt így vagy úgy de a világon kb mindenkinek le kell mondania valamiről, ne adj Isten valakiről. Engem iszonyat módon fel lehet dühíteni azzal, hogy valaki a legkisebb dolgokat sem hajlandó megtenni, mert neki nem kényelmes.
És persze végig kamuzták a nyáron a számokat, hogy ne menjen csődbe az ország, de attól Jóskapista a 7-es buszon még fel tudja venni a maszkot.
A határzárnak semmi értelme nincsen, nem is kérdés, de nem lehet megint teljes karantént elrendelni.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.16. 14:57:54

A határzárat tekintve amúgy egyetértek, teljesen feleslegesnek tartom én is. Meg az indok, hogy ne hurcolják be külföldről a vírust. Dehát már bent van... :D Szóval nyilván én se értek egyet mindennel, sőt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.09.16. 14:40:07

Stalkyard írta:
2020.09.16. 14:12:37
Amúgy erre csak annyit kérdeznék, full nem beléd állni akarok meg semmi, csak tényleg érdekel, hogy nektek semmi se jó? Most azért is hőbörögni kell, hogy nyáron kicsit kiengedték az embereket? Ja értem, persze, a Király is volt nyaralni, meg sok más politikus. De te is voltál, meg még sokan mások. Március óta karantén volt, mi lett volna itthon, ha még nyáron is bezárják az embereket? Nem tehették meg, hogy nem lazítanak kicsit, erre a nyár volt a legjobb alkalom. És amúgy lett is "eredménye", bőven volt megbetegedés. Arról nem beszélve, hogy a turizmus és vendéglátóipar véglegesen és komolyan megdöglik úgy ahogy van, ha nem engedik kinyitni őket nyáron sem.
Szerintem sokaknak a következetesség hiányzik. Teljesen jogosan fel lehet (kell) tenni a kérdést, hogy nyáron miért nem fertőzött jobban a vírus? Legyen kötelező a szájmaszk, ne legyenek bulik(de akkor ne legyen foci sem nézőkkel), + szerintem teljesen feleslegesen zárták le a határokat.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.16. 14:12:37

Leon írta:
2020.09.16. 00:26:50
Gondoltam hogy lesz pár filantróp aki a maga személyeskedő faragatlan csepűrágó paraszt stílusában reagálja le a dolgokat.
Mutass már rá, ki nyilvánult így meg. Mármint rajtad kívül, mert te rendszeresen. Előbb még birkázol, aztán meg hirtelen nagyon érzékeny a kis lelked a veled szemben alkalmazott stílusra. De el is engedtem innen. :D
miro. írta:
2020.09.16. 12:07:04

Mitől?
Junius 15-től Aug 31-ig bulik,partok,hotelek,wellnesek,kocsmák,bulihajók,strandok tele voltak a balatonon és mindenhol.Nem lett tragédia,sőt napi 12 beteggel lehoztuk. Most hogy királyunk végig kérdezte a haverokat,hogy hazajött már mindenki horvátból gyorsan bezárta a határokat.
De remélem te maszkban etted a sajtos,tejfölöst és a vízben is maszkba szaladgáltál.
Abszurd ez az egész.
Amúgy erre csak annyit kérdeznék, full nem beléd állni akarok meg semmi, csak tényleg érdekel, hogy nektek semmi se jó? Most azért is hőbörögni kell, hogy nyáron kicsit kiengedték az embereket? Ja értem, persze, a Király is volt nyaralni, meg sok más politikus. De te is voltál, meg még sokan mások. Március óta karantén volt, mi lett volna itthon, ha még nyáron is bezárják az embereket? Nem tehették meg, hogy nem lazítanak kicsit, erre a nyár volt a legjobb alkalom. És amúgy lett is "eredménye", bőven volt megbetegedés. Arról nem beszélve, hogy a turizmus és vendéglátóipar véglegesen és komolyan megdöglik úgy ahogy van, ha nem engedik kinyitni őket nyáron sem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.16. 13:08:32

zola8787 írta:
2020.09.16. 10:55:53
Tarsi 88 egyelek meg, de aranyos vagy :)

Vonuljunk el kilihegni magunkat? :) Akkor gyorsan elmondom, hogy ez egy munkahely. Egyszerre 8 helyen kell lennünk, nem lehet lazsálni, mert akkor borul a nap, borul a terv. Kb akkor mehetünk ki wc-re ha már lassan behugyozunk. Mi dolgozni járunk be és nem csak elmulatni az időt.
Nem véletlen, hogy ennyire jól megy a lidl-nek, német cég, zsidó elvekkel. Mikor egy műszakban ki kell pakolnia 6 embernek 4000-5000 kartont, mellette tisztán tartani a boltot, vevői problémákat megoldani, 1+2 ember után kasszát nyitni, húzni a sort, mint az állat,mert ha nincs meg a percenkénti 30 csipogás a területi képviselő már hozza is a néger dákót a hátsódba.
Hogy ha ezt nem tudjuk maszkban elvégezni menjünk el? Sok a munkanélküli és azonnal találnának helyettünk mást? Ez biztosan így van, nincs pótolhatatlan ember. Bár hozzáteszem, hogy betekintő nap után átlagban 8 emberből 6 visszavonja az allasjelentkezeset, fél nap betekintés után :)
Akkor holnap fel is mondok, mert nem bírom ki 8 és fél órán át viselni a maszkot és úgy elvégezni a feladataimat, remélem így rendben leszel :)

Ha esetleg kérdezed, hogy minek dolgozom ezt ha ennyire nehéz, elmondom, hogy imádok melózni, rühellem ha csak állni vagy ülni kell és várni, hogy teljen az idő. Az egyik legváltozatosabb munkahely és eszméletlen gyorsan elmegy egy műszak.

Amúgy az elején talán én voltam az első aki húzott maszkot, de mostanra azt mondom, hogy ez az egész nevetséges. Húzzon az aki nem akarja elkapni és maradjon otthon. Ja, hogy ez nem lehetséges? Miért nem volt korona járvány a nyár kellős közepén? Mikor mindenki a balcsin volt? Ezt sajnos nem értem továbbra sem. Most ismét jön a vírus, mikor már nem hagyják a balcsin az emberek a pénzeiket.
A maszk nem szuper védőpajsz, se nem fegyver. Ellenben a segítségével egy ártatlan tüsszentésel, vagy csak kilélegzéssel sokkal kisebb eséllyel adod oda a vírusaidat, akár azokat, amik a te szervezetedet nem terhelik meg, de mást igen.
Nem csak a koronavírusról van szó. Én minden évben január-június közt legalább egyszer egy hétre beteg voltam, influenza szerű izé, nyilván nem tudja az ember, hogy mi, elég sok minden lehet. Aztán az elrendelt HO és a maszkviselés tömegközlekedésen-boltokban együttesen elintézték, hogy nem is voltam, beteg, volt egy egynapos kapar a torkom dolog, de ennyi.
Szóval koronavírus nélkül is amúgy sokat segítene már a maszkviselés is. Csak nem kényelmes belegondolni, hogy mivel és hogyan fertőzől meg sok-sok embert.

Ja igen, hogy te nem bírod? Erre az a válaszom, hogy dehogynem. Én is azt mondtam, hogy nem bírom, bementem a boltba, csak a számat takartam el, mert nehogymár nekem megmondják, így is szinte fuldokoltam és mikor kimentem, letéptem a maszkot.
Aztán nyáron elmentem Spanyolországba, olyan részre, ahol nem volt olyan magas az esetszám és hát a spanyolok nagyon másként álltak a dologhoz. Az utcán is viselni kell a maszkot, 12 órázó folyton futkosó pincéreken maszk kesztyű. Rám az utcán is rámszóltak, hogy nem elég, hogy az orromon a maszk, még szorítsam is rá azt a fém bizbaszt.
Nekem, aki a számon sem viseltem előtte egy klímás boltban 20 percet. Így meg kilométereket 40 fokban gyalogolva még az utcán is. És kb két órát volt kellemetlen, ennyibe tartott megszokni. Teljesen megszokható volt, a spanyolok nagyobbik része próbál odafigyelni ahol lehet a távolságtartásra, minden széket, asztalt fertőtlenítettek minden ember után..Persze így is szívnak, ki tudja mitől, lehet tényleg a bcg oltáshoz van köze, ami a spanyoloknál nem kötelező.

Hazaérkezve kifjezetten rossz érzés volt visszacsöppeni ebbe a lazaságba, emberek tömegekbe verődnek, a maszkot csak ímmel-ámmal hordják sokan stb. Ez tényleg nem téged véd, hanem te védesz ezzel másokat, ez az igazság. Spanyolországban turistaként nagy biztonságban volt, aki a szabályokat betartotta, itthon viszont eléggé ki vagy szolgáltatva a "kamu az egész" és "kényelmetlen a maszk" jelmondatok országában.

Ja és, hogy miért nem volt nyáron vírus? Volt, de azért ennek van szezonja is egyrészt. Miért, influenzajárvány mindig van? Vagy szerinted az sincs soha? Másrészt most értek vissza nyaralásból az emberek, szépen átadták egymásnak és most már jobban terjed. Többet is tesztelnek, sok cég is tesztelteti az embereit ebből a nagy szám. A nyári alacsony számok pont azért voltak, mert tavasszal jobban vigyáztak.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.16. 12:07:04

Persze igazad van, kit érdekel, hogy esetleg más életével játszol. Neked szegénynek kényelmetlen a maszk, nem kell felvenned, mert sokat kell dolgoznod. Mindenki más le van szarva csak neked legyen jó. Tipikus magyar mentalitás.
Sok mindent elmond a kormány kommunikáció sikeréről, hogy fél év alatt, még mindig nem sikerült az emberek fejébe verni, hogy a maszk nem téged véd meg, hanem a többieket
Mitől?
Junius 15-től Aug 31-ig bulik,partok,hotelek,wellnesek,kocsmák,bulihajók,strandok tele voltak a balatonon és mindenhol.Nem lett tragédia,sőt napi 12 beteggel lehoztuk. Most hogy királyunk végig kérdezte a haverokat,hogy hazajött már mindenki horvátból gyorsan bezárta a határokat.
De remélem te maszkban etted a sajtos,tejfölöst és a vízben is maszkba szaladgáltál.
Abszurd ez az egész.

November közepéig,végéig ez lesz,minden bezár,iskolák,határok,alig lehet megint mozogni.
Aztán karácsony elott 4-5 héttel kinyitnak megint mindent,aztán mint a betegek befogunk rontani az üzletekbe hogy végre érjen valami inger minket és vásároljunk,költsünk dupla annyit mint normál,plusz a wellnes szállodák düböröghetnek a balcsin 3x annyi áron mint szoktak.
Akkor megint lecsendül ez a fránya vírus.
Én "féltem" és hittem ebben az egészben,de a rengeteg intézkedés ami folyik egyszerűen nevetségessé tette az egészet.

Munkatársam horvát. Otthon volt aug végén,visszaakart jönni,felhívta az osztrákokat hogy akar kérni tesztet.
Mondták hívják ha tudnak adni neki Linzbe vagy körzetébe időpontot.
Felhivták pár nap múlva hogy pozitív. Az autóba ült még Ausztria felé. :lol:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.16. 12:01:29

Stalkyard írta:
2020.09.15. 18:40:57
Legyen, ha egy modi úgy gondolja, hogy pihizni megyek, vállalom, a véleményem nem változik. És ha már személyeskedésnél tartunk, ez a konstans birkázás, ami oly népszerű lett idehaza mostanság bármi kapcsán, az minek minősül? Ráadásul amellett, hogy egyértelműen égbekiáltó baromságok mellett hangzik el, amik konkrétan veszélyesek is, mert egyedül az óvintézkedések, és a társadalom értelmesebb felének magatartása tartja kordában ezt a vírust (ami létezik, bárki bármit mond). Nincs kizárva, hogy mögöttes gazdasági érdekek is megbújnak az intézkedések kapcsán, ezen viszont nem segít, ha fegyelmezetlenek vagyunk, és másokat is erre buzdítunk. A vírus attól még jelen van. De ugye elhangzott a szokásos migráncsozás is, ami a másik kedvencem. Személy szerint mindkét esetben külön viccesnek tartom, mikor bizonygatja valaki, hogy nem léteznek. Konkrétan közeli barátom által, személyesen tapasztaltam meg mindkettőről, hogy nagyon is léteznek. Vicces volt az is, mikor az volt a sláger, hogy Viktor találta ki a migráncsokat, nem is jönnek, soha nem is jöttek, miközben katona barátom "élménybeszámolóit" hallgattam a nem létező migránsok elleni fellépésekről a határnál.

Szóval a szimpla ostobasághoz mindenkinek joga van, viszont ha megy a hamis infók terjesztése, párosulva a birkázással, kinyílik a bicska a zsebemben.
Nem a véleményeddel volt bajom, hanem a stílussal. Csak azt akartam elkerülni, hogy átmenjen a fórum személyeskedésbe, mert bár nem vagyok itt törzs kommentelő sem falkatag, de rendszeresen olvasom a fórumot és feltűnt, hogy nagyon sok új arc van és nem lenne jó, ha ehhez a stílushoz alkalmazkodva vennék fel a fórum ritmusát. Nekem az tűnt fel, hogy nagyon sok korábban aktív fórumozó így is eltűnt már innen. De mindegy részemről téma lezárva, lehet én is túlreagáltam egy kicsit a dolgot, de csak jó szándék volt bennem. Peace. :wink:
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2020.09.16. 11:32:13

zola8787 írta:
2020.09.16. 10:55:53
Tarsi 88 egyelek meg, de aranyos vagy :)

Vonuljunk el kilihegni magunkat? :) Akkor gyorsan elmondom, hogy ez egy munkahely. Egyszerre 8 helyen kell lennünk, nem lehet lazsálni, mert akkor borul a nap, borul a terv. Kb akkor mehetünk ki wc-re ha már lassan behugyozunk. Mi dolgozni járunk be és nem csak elmulatni az időt.
Nem véletlen, hogy ennyire jól megy a lidl-nek, német cég, zsidó elvekkel. Mikor egy műszakban ki kell pakolnia 6 embernek 4000-5000 kartont, mellette tisztán tartani a boltot, vevői problémákat megoldani, 1+2 ember után kasszát nyitni, húzni a sort, mint az állat,mert ha nincs meg a percenkénti 30 csipogás a területi képviselő már hozza is a néger dákót a hátsódba.
Hogy ha ezt nem tudjuk maszkban elvégezni menjünk el? Sok a munkanélküli és azonnal találnának helyettünk mást? Ez biztosan így van, nincs pótolhatatlan ember. Bár hozzáteszem, hogy betekintő nap után átlagban 8 emberből 6 visszavonja az allasjelentkezeset, fél nap betekintés után :)
Akkor holnap fel is mondok, mert nem bírom ki 8 és fél órán át viselni a maszkot és úgy elvégezni a feladataimat, remélem így rendben leszel :)

Ha esetleg kérdezed, hogy minek dolgozom ezt ha ennyire nehéz, elmondom, hogy imádok melózni, rühellem ha csak állni vagy ülni kell és várni, hogy teljen az idő. Az egyik legváltozatosabb munkahely és eszméletlen gyorsan elmegy egy műszak.

Amúgy az elején talán én voltam az első aki húzott maszkot, de mostanra azt mondom, hogy ez az egész nevetséges. Húzzon az aki nem akarja elkapni és maradjon otthon. Ja, hogy ez nem lehetséges? Miért nem volt korona járvány a nyár kellős közepén? Mikor mindenki a balcsin volt? Ezt sajnos nem értem továbbra sem. Most ismét jön a vírus, mikor már nem hagyják a balcsin az emberek a pénzeiket.
Persze igazad van, kit érdekel, hogy esetleg más életével játszol. Neked szegénynek kényelmetlen a maszk, nem kell felvenned, mert sokat kell dolgoznod. Mindenki más le van szarva csak neked legyen jó. Tipikus magyar mentalitás.
Sok mindent elmond a kormány kommunikáció sikeréről, hogy fél év alatt, még mindig nem sikerült az emberek fejébe verni, hogy a maszk nem téged véd meg, hanem a többieket.
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.09.16. 11:29:14

Leon írta:
2020.09.16. 00:26:50
Gondoltam hogy lesz pár filantróp aki a maga személyeskedő faragatlan csepűrágó paraszt stílusában reagálja le a dolgokat.
Engem nem zavar ha sokan egy követ fújnak és bedőlnek ennek a hisztinek , mindenkinek szíve joga.
Van ez a korona cirkusz vírus (meg kb sok másik amibe sokkal többen elhunynak de azoknak nincs ekkora hype ja szóval talán majd jövőre) meg migránsok is meg felmelegedés is.
Nem tagadom és a maszkot is felveszem ahol kell de az összes dolog kb armageddonként folyik a médiából meg a kormányoktól is.
Nyilván a sok doktor aki nem térdel le a bolondériának és ellenzik mind dilettáns és a fórumosok nagy része valszeg virológus professzor akik szerint mindenki hülye aki nem hódol ennek brutális világjárványnak.
:mrgreen:
Itthon kb. egyetlen virológus sem mondja azt, amit te. Orvosok közül is alig. Pl. Pócs Alfréd, aki sebész. Semmi köze se a jarvanytanhoz, se a virologiahoz. Gődény meg még csak nem is orvos. A véleményük semmilyen szempontból nem megalapozott, a szakma csak röhög rajtuk. Tehát lényegében ők dilettansok, valóban. Mint akik szerint veszélyes a maszkviseles a beszorult CO2 miatt. Amúgy miben halnak meg sokkal többen nap mint nap? Armageddon akkor lesz, ha a sok eszkombajn nem hordja a maszkot es konteógyartasba kezd. Már most sincs elég kapacitás arra hogy normálisan kontaktkutassanak és kezeljék az eseteket, de ha majd a kórházba is tömegével kerülnek be az emberek, és megroppan az egészségügyi infrastruktúra, akkor lesz csak igazán sok halott. Túl sok beteg túl kevés orvosra, következésképp a nem-koronasokat se tudják majd megfelelően ellátni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Veidt_madridista 2020.09.16. 11:32:37-kor.
Kép
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.16. 11:16:00

zola8787 írta:
2020.09.15. 20:25:05
barca_bome írta:
2020.09.15. 14:53:48
Amúgy sok értelme van pl, hogy bemegyek a Debreceni Auchan-ba és a dolgozóknak is csak a szájuk előtt van a maszk. Megértem őket, mert én a vásárlás ideje alatt is megfulladok a maszkban, de olyan érzésem van, mintha csak tessék-lássék alapon kellene sok helyen viselni.

Alapvetően nem tudhatjuk, hogy mennyire valós a fenyegetés, mert a média és a politika is a saját céljaira használja a COVID-ot. Éppen ezért nincs értelme itt sem egymásnak esni, mert én például az elején nagyon is komolyan vettem az egészet, de az idő előrehaladtával vált ez a dolog is önmaga paródiájává Ceci néni nyünyükéjével együtt. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy bár egyre szkeptikusabb vagyok, de betartom a szabályokat.

Azért gyorsan megvédem a kereskedelemben dolgozókat. Lidl-ben dolgozom, nem egy Auchan, sokkal jobban pörgünk. Mikor a kamionos elviszi az elektromos békàt, lemerül vagy más használja és az 1,1 tonnás só raklapot kell kihúzni, és közben behívnak kasszába is, senki ne haragudjon már meg, hogy leveszem a maszkot.
Nagyon nehéz munka, erre rájön még ez a maszk is...
De ott van a pékség is. Aki ott dolgozik járkál a - 24 fokos kamrából a néha közel 40 fokos sütők mellé. Azután kasszába, vissza - 24 fok. Újra 45.
Próbáljuk ne lenézni őket.
Te nem mondtál semmi rosszat, nem azért írtam! Csak belülről tudom, hogy milyen borzalmas.
Átlagban 25 ezer lépést teszek a 8 és fél óra alatt, pedig ülök kasszában is.
Írtam is, hogy megértem őket, mert dolgoztam italboltban, ahol 12 óráztam és meló után még másfél óra volt feltölteni a boltot a másnap reggeli nyitásra. Nyáron a seggemen vettem a levegőt olyan szinten sok vásárló volt és az egész üzletben egyedül voltam pakolni, ráadásul egész nap 40 fokból szaladgáltam be a hűtőkamrába. Szerencsére ez még a COVID előtt volt, így nekem nem kellett maszk. Én nem is a komoly fizikai munkát végzőkre értettem a maszkos dolgot, hanem a konkrét esetben egy nyeszlett 40 kilós srác éppen a zöldség osztályon baszkurálta a mérleget halál nyugodtan, nem gondolom, hogy belehalt volna, ha felveszi rendesen a maszkot az agyonklímázott épületben.

Egy órával ezelőtt voltam a postán feladni egy csomagot, ki van írva, hogy a maszk viselése kötelező. Mondanom sem kell, hogy bár volt plexi, de a postás nőn nem volt maszk. Meg azon azért el tudok mosolyodni, mikor látom az utcán, hogy biciklizés közben is homloktól bokáig maszkban tekernek.

De olyat is láttam már, hogy autóban tök egyedül ült a csávó felhúzott ablakokkal, de a maszk még az orrára is fel volt húzva. :lol:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.09.16. 10:55:53

Tarsi 88 egyelek meg, de aranyos vagy :)

Vonuljunk el kilihegni magunkat? :) Akkor gyorsan elmondom, hogy ez egy munkahely. Egyszerre 8 helyen kell lennünk, nem lehet lazsálni, mert akkor borul a nap, borul a terv. Kb akkor mehetünk ki wc-re ha már lassan behugyozunk. Mi dolgozni járunk be és nem csak elmulatni az időt.
Nem véletlen, hogy ennyire jól megy a lidl-nek, német cég, zsidó elvekkel. Mikor egy műszakban ki kell pakolnia 6 embernek 4000-5000 kartont, mellette tisztán tartani a boltot, vevői problémákat megoldani, 1+2 ember után kasszát nyitni, húzni a sort, mint az állat,mert ha nincs meg a percenkénti 30 csipogás a területi képviselő már hozza is a néger dákót a hátsódba.
Hogy ha ezt nem tudjuk maszkban elvégezni menjünk el? Sok a munkanélküli és azonnal találnának helyettünk mást? Ez biztosan így van, nincs pótolhatatlan ember. Bár hozzáteszem, hogy betekintő nap után átlagban 8 emberből 6 visszavonja az allasjelentkezeset, fél nap betekintés után :)
Akkor holnap fel is mondok, mert nem bírom ki 8 és fél órán át viselni a maszkot és úgy elvégezni a feladataimat, remélem így rendben leszel :)

Ha esetleg kérdezed, hogy minek dolgozom ezt ha ennyire nehéz, elmondom, hogy imádok melózni, rühellem ha csak állni vagy ülni kell és várni, hogy teljen az idő. Az egyik legváltozatosabb munkahely és eszméletlen gyorsan elmegy egy műszak.

Amúgy az elején talán én voltam az első aki húzott maszkot, de mostanra azt mondom, hogy ez az egész nevetséges. Húzzon az aki nem akarja elkapni és maradjon otthon. Ja, hogy ez nem lehetséges? Miért nem volt korona járvány a nyár kellős közepén? Mikor mindenki a balcsin volt? Ezt sajnos nem értem továbbra sem. Most ismét jön a vírus, mikor már nem hagyják a balcsin az emberek a pénzeiket.
Válasz küldése