Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 17:55:18

Én kb biztos vagyok benne, hogy mi tanárok be leszünk oltva, úgymond tesztalanynak jók leszünk, kormány szemében úgysem érünk többet ennél.
Nem lesz választásom, de amúgy nem oltatnám be magam, ha lenne.

Ez olyan mint az önkéntes tesztelés tanároknak, de azért írj alá egy nyilatkozatot, meg egy ívet, hogy te nem kéred. :roll:
"Szerencsére" akkor voltam covidos, amikor ez volt, így nem kellett aláírnom semmi ilyesmit.

Sokáig nem maradhat így, bár én egyébként nagy változásokat az életemben nem tapasztaltam a covid miatt.
Hétfői haveri focik abbamaradtak novemberben, meg fel kell venni a maszkot, étterembe nem lehet menni, csak rendelni, meg mondjuk síelés is off idénre. Egyedüli dolog ami érzékenyen érintett, az a nyári munkám elmaradása, ott egy 2 millát kikapott a zsebemből a vírus sajnos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 17:47:25

Én úgy értelmeztem, hogy 21 decemberére fog leghamarabb minden visszaállni a rendesbe (minden kinyit, nem kellenek maszkok, stb.). De lehet, hogy csak tudat alatt így akartam értelmezni.

De ezt így nem lehet még egy évig húzni, szerintem minél hamarabb el kellene kezdeni kicsiben kinyitni a dolgokat. Legalább annak, aki már túlesett rajta. A Katar kupán pl. egy 40 ezres stadionba 20 ezer nézőt beengedtek, akiknek volt antigén tesztjük.

Nekem is kivan a tököm, mert hiába estem át, az egy dolog, hogy se buli, se kocsma, de még a retkes konditerembe vagy uszodába se mehetek. Aztán mire kinyitják, lejár az elvileg 6 hónapos immunitás.
Közben meg ha jól láttam Szlovéniában vagy valahol bevezették azt, amit már megpendítettem, hogy kinyithatnak az éttermek, de 10nm-re juthat 1 fő vendég vagy valami ilyesmi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 17:46:39

LG írta:
2020.12.21. 17:38:25
Sőt, Bill Gates múltkor az nyilatkozta, hogy még 22-ben is lehetnek lezárások...

Ennek a cirkusznak akkor lesz vége, amikor az emberek megunják, és ezt mondják, hogy vége, elég korlátozásokból, levesszük a maszkokat. Kérdés, hogy mire odáig eljutunk, mekkora árat fogunk még fizetni.
Ez soha nem fog eljönni szerintem. Az emberek nagyrésze (én is)csak a gép előtt morog, de igazából nem tesz ellene semmit. Egy másik réteg elfogadja és örül az intézkedéseknek, mert fél a vírustól. Aztán van egy harmadik réteg aki valóban tenne ellene valamit (pl. Gödény) de az ilyen embereket gyorsan lekapcsolják. A média pedig asszisztál a pánikhoz és a vakcinához.

https://m.youtube.com/watch?v=r-7PkK8HR-4&t=401s 0:55

https://m.youtube.com/watch?v=J508hmJkWUc 0:28

Ezekről nem nagyon akar írni a média, meg arról az esetről se ami a napokban történt amikor élő adásban ájult el az oltás után a nővér kiscsaj. Azt se tudni hogy egyáltalán él-e még.

Meg a múltkor láttam egy másik videót, ahol Szlàvik és Boldogkői március, áprilisban még hetente nyugtatgattak mindenkit hogy ez a vírus nem komoly. Akkor sokkal őszintébbnek tűntek amúgy.

Én már lesz.rom amúgy, semmi nem lep meg. Az oltást is beadatom ha lesz rá lehetőségem (úgyis kötelező lesz), de nagyon érdekes irányba halad a világ.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.12.21. 17:50:32-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.21. 17:38:25

Sőt, Bill Gates múltkor az nyilatkozta, hogy még 22-ben is lehetnek lezárások...

Ennek a cirkusznak akkor lesz vége, amikor az emberek megunják, és ezt mondják, hogy vége, elég korlátozásokból, levesszük a maszkokat. Kérdés, hogy mire odáig eljutunk, mekkora árat fogunk még fizetni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.21. 17:08:42

Megnéztem most a Messenger asztali verzióját laptopon, és ott az alábbi üzenet áll:

"Egyes funkciók nem érhetők el.
Ez az Európában az üzenetküldési szolgáltatásokra vonatkozóan bevezetett új szabályok betartása érdekében történik. Dolgozunk azon, hogy újra elérhetővé váljanak."

Gondolom akkor vissza fog térni telefonra is, csak valami változással vagy módosítással. iOS és Android egyaránt érintett egyébként. De ha magával a funkcióval lenne gond, akkor PC-ről sem lehetne elérni szvsz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 17:05:10

Nero. írta:
2020.12.21. 16:55:04


Más: Olvasom hogy Oviktor aztmondja hogy ‘21ben is marad a készültség. Akkor egész évben nem tudtok otthon konditerembe járni? Azok akik vendéglátásban dolgoznak azokkal mi lesz?

azért a konditerem mondjuk az utolsó probléma ebben, francot se érdekel, aki akar valamilyen szintjen megoldja otthon. a profik meg járhatnak, mint ahogy most is edzhetnek.

vendéglátás neccesebb, mert kihat egy csomó mindenre.

érdekes mert eddig inkább az volt a kommunikáció, hogy ha vakcina lesz, akkor visszaállhat a normális élet, most hogy itt a vakcina, gyorsan 2021-re is ezt ígérik. wtf.

nekem is már elegem van ebből, vége lehetne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 16:55:04

davi10 írta:
2020.12.21. 16:01:40
Azt nem tudom, de asztali gépen még mindig ott van. Amúgy meg nekem azt is csinálja a Messenger, hogy csomószor csak kb. fél óra múlva kapok értesítést ömlesztve az üzenetekről, nem akkor amikor megjönnek.

Kalap sz.r az egész, majd bugázok valahonnan egy régebbi apk-t, hátha azokkal még rendesen működik.
Köszi, gyorsan le is mentem a képeket mielőtt onnan is eltűnik.

Más: Olvasom hogy Oviktor aztmondja hogy ‘21ben is marad a készültség. Akkor egész évben nem tudtok otthon konditerembe járni? Azok akik vendéglátásban dolgoznak azokkal mi lesz?

Angliát teljes egészében lezárták. :D Kiváncsi vagyok hogy ez mennyire szól az új “mutáns vírusnak”, vagy sokkal inkább a Brexitnek? Lesz 1-2 kamionos aki a fülkéjében fog karácsonyozni.
Vajon meddig tart ez a rémálom?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 16:01:40

Azt nem tudom, de asztali gépen még mindig ott van. Amúgy meg nekem azt is csinálja a Messenger, hogy csomószor csak kb. fél óra múlva kapok értesítést ömlesztve az üzenetekről, nem akkor amikor megjönnek.

Kalap sz.r az egész, majd bugázok valahonnan egy régebbi apk-t, hátha azokkal még rendesen működik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 15:32:47

davi10 írta:
2020.12.21. 15:01:14


@csababarca a beszélgetésben az összes elküldött fénykép visszanézése egy galériában.
basszus tényleg.
de gáz.

valami policy változás volt, nem?
mert sok dolog eltűnt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.21. 15:01:14

Nero. írta:
2020.12.21. 13:56:58
"Tap View Photos & Videos"

Ez nektek is eltunt a Messengerrol? Ahh, pedig itt taroltam egy csomo kepet. :evil:
Igen, de az asztali verzióba még benne van. Nagyon elcseszték most, igazából nem is jött új funkció, csak kiszedegettek. Ránéztem play áruházban, kb. csak 1 csillagos értékeléseket kapott az utóbbi napban.

@csababarca a beszélgetésben az összes elküldött fénykép visszanézése egy galériában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.21. 14:02:49

Nero. írta:
2020.12.21. 13:56:58
"Tap View Photos & Videos"

Ez nektek is eltunt a Messengerrol? Ahh, pedig itt taroltam egy csomo kepet. :evil:
ez mi is volt pontosan, mert nem világos.
egyébként sok mindent kiszedtek, pl képszerkesztést messengeren belül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.21. 13:56:58

"Tap View Photos & Videos"

Ez nektek is eltunt a Messengerrol? Ahh, pedig itt taroltam egy csomo kepet. :evil:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.16. 10:26:27

https://24.hu/tudomany/2020/12/15/csaba ... -tarsasag/

Nagyon meglep, hogy 2000es években, az internet korában ez még mindig lehetséges, hogy valaki komplett karriert építsen fel kamu papírokra hivatkozva.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.14. 03:26:02

Leon írta:
2020.12.12. 19:16:24

Gránit amúgy meg itt mindenki Troll (én is :mrgreen: ) aki nem ért egyet a többséggel
:) .

Nincs is annál szebb, mint amikor egy belterjes közeg saját magát veregeti hátba, és egy burok alatt eldönti, hogy ő az igazság nagy megmondója (aztán hoppá, a burkon kívül él pár milliárd ember, aki ezt kicsit másképp látja, de ők erről nem tudnak, mert a burkot sosem hagyják el).

Abban egyetértek veled, hogy a terrorizmust minden eszközzel el kell taposni, és a rasszizmus természetesen nem csak a fehérek között létezik. Az ausztriai események komoly például szolgálnak, ahol a konzervatív kormány pontosan tudott arról, hogy az ámokfutás meg fog történni - a szlovák hatóságok értesítették őket, hogy náluk próbáltak töltényhez jutni -, mégis hagyták megtörténni, hogy lehessen egy kis gyűlöletet szítani. Meg persze Bécsen is bosszút akartak állni a tartományi választási vereségért. A zöldek is büszkék lehetnek magukra, hogy ehhez asszisztálnak (ki is hajították őket a tartományi kormányból). A politikai hálószövögetés nélkül ezzel a problémával szemben is sokkal erélyesebben és hatékonyabban lehetne fellépni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.18. 15:47:03-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 23:47:47

Rendben :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.12. 22:22:16

Atlantis írta:
2020.12.12. 22:19:42

Nem tudom ez az én felvetésemre érkezett a válasz, de ha igen akkor:

Az egész jelenlegi vitatéma az általánosítás problémájáról szól. Eleve azért beszélünk a fekete kérdésről, mert összekapcsolódott a rasszizmussal, ami az általánosítás negatív magasiskolája.
Tehát akkor az általánosítás ellen tenni nem az egyik fontos lépés lenne, hogy nagy általánosságban véve se különböztessük meg őket?
Lingvisztikai hibát követtél el. Az "általánosság" és az "általánosítás" szavak nem ugyanazt jelentik. Általánosságban beszélni valamiről nem általánosítást jelent.

Ha azt mondod, hogy nagy általánosságban véve ne különböztessük meg őket, az a szavak szintjén azt jelenti, hogy nem mondhatjuk ki többet azt a szót, hogy "fekete". Amiről én írtam, az teljesen más. Használjuk azt a szót, hogy fekete. Nagy általánosságban. Viszont máshogy veszi ki magát, ha egy jelzőt valakinek az arcába nyomod. Mert az emberek sértődékenyek. Hogy ez jó-e, nem tudom. Hogy a sértődékenység milyen célt szolgál, hogy az evolúció során fennmaradt, nem tudom. De az emberek sértődékenyek. Ez van.

Az, hogy intézményesen vagy informálisan ne legyenek emberek megkülönböztetve a bőrszínük alapján, de, pontosan az a legfontosabb lépés. Ha ez teljesen megszűnik, és begyógyulnak a sebek, akkor már nem fogják ezt sértőnek találni. De ehhez nagyon sok idő kell. A kelet-ázsiaiak már nem utálják zsigerből a fehéreket. Gyógyulnak a sebek. De ha sárgázol, azért náluk is elvágod magad, és jelen pillanatban nem csökkenteni, hanem növelni fogod az ellenérzéseiket.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 22:19:42

gránit írta:
2020.12.12. 20:44:49

A másik felvetés, más, ha egy jelzőről nagy általánosságban írunk, meg megint más, ha valakihez odamegy valaki és a pofájába nyomja, vagy a jelenlétében így hivatkozik rá. Az emberek már csak ilyen sértődékenyek. Hogy ez jó vagy nem jó, azt nem tudom. De így van.
Nem tudom ez az én felvetésemre érkezett a válasz, de ha igen akkor:

Az egész jelenlegi vitatéma az általánosítás problémájáról szól. Eleve azért beszélünk a fekete kérdésről, mert összekapcsolódott a rasszizmussal, ami az általánosítás negatív magasiskolája.
Tehát akkor az általánosítás ellen tenni nem az egyik fontos lépés lenne, hogy nagy általánosságban véve se különböztessük meg őket?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.12. 21:36:58

Még egyszer leírom, bár már leírtam, a Te dolgod, hogy mit csinálsz. Én sosem fogom elfogadni, ha valaki valakit megsért, ha tudja, hogy azzal a szóval nagy valószínűséggel meg fogja sérteni az illetőt.

Azért egy fekete-fekete-fekete-fekete-játékot nem olyan nagyon nehéz megnyerni. :D Pont erről szól a téma, hogy nem olyan nehéz ügy ez. Csak egy kicsit tudni kell a másik fejével gondolkodni. Fel lett fújva az ügy, de azért a károgók is jócskán felfújják. Nagyon egyszerű megnyerni egy fekete-fekete-fekete-fekete-játékot.
zsoltfree írta:
2020.12.12. 21:29:30

Abban egyet értünk, hogy ha valaki egy másik embert sertget, akkor azt ugye megteheti, mert fene nagy szólás szabadság van, de utána ne kezdjen el sírni ha a másik ezért neki valami kellemetlenséget okoz... Tudom egybites dolgok az amolyan szólás mondások, de például az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" ezt a jelenséget jól lefedi.
Na, ezzel egyet is értek. Nagy poén lett volna, ha Zidane-t nem állítják ki, de Materazzi lent marad.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 21:29:30

gránit írta:
2020.12.12. 20:44:49
zsoltfree írta:
2020.12.12. 20:29:40

Nem erre gondoltam. Az első esetben "nem tudod elítélni Zidane reakcióját". Ami már nem verbális, hanem tettlegessegig fajult. A másik példában pedig a fórumozónál pedig pont azt ecseteled, mennyire rossz reakciót adott (pedig ez "csak" verbalis volt) egy sértésre....
Kapaszkodj meg, ha valakit azért csúfolnak, mert sovány, felőlem beverheti a másik pofáját. Nem tartom jó módszernek, de nem tudom elítélni sem. Zidane tette sem volt megfelelő, ráadásul saját magával és a csapatával tolt ki. De nem tudom elítélni sem. Ha bántanak, és visszaütsz, nem értek egyet a módszereddel, de el sem ítélem. Rád hagyom. Téged bántottak meg, a te dolgod, hogy ezt hogy intézed el az illetővel. Sőt, ha ebből vita lesz, és téged ezért később elővesznek, én melletted fogok állni, és el fogom mondani, hogy a másik mekkora egy gennyláda volt. Akkor viszont el foglak ítélni, ha te is elkezded ugyanazt csinálni, mint a másik. Mert akkor jobb nem leszel, csak ugyanolyan.

A másik felvetés, más, ha egy jelzőről nagy általánosságban írunk, meg megint más, ha valakihez odamegy valaki és a pofájába nyomja, vagy a jelenlétében így hivatkozik rá. Az emberek már csak ilyen sértődékenyek. Hogy ez jó vagy nem jó, azt nem tudom. De így van.
Tehát ha valaki odajön hozzám és azt mondja colos(193 cm vagyok), akkor:
- ha eltöröm ezért az orrát, akkor nem helyesled, de nem ítéled el.
- ha közlöm vele hogy te is colos vagy akkor ezt szintén nem helyesled, de viszont ezt már elítéled

Te érték rended, te dolgod.
Abban egyet értünk, hogy ha valaki egy másik embert sertget, akkor azt ugye megteheti, mert fene nagy szólás szabadság van, de utána ne kezdjen el sírni ha a másik ezért neki valami kellemetlenséget okoz... Tudom egybites dolgok az amolyan szólás mondások, de például az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" ezt a jelenséget jól lefedi.

A rasszista hisztiben pont az a lényeg, hogy negatív jelzokent használják a szót, akkor az rasszizmus, de a mai rasszizmus inkább hasonlít a fekete-fehér-igen-nem játékra, csak fekete-fekete-fekete-fekete verzióban. Ha kimondod azt a szót, hogy fekete, akkor már nagy bajban vagy.

(azért megkerdeznem erről a blm dologról egy idős néger véleményét, aki fiatalkoraban születhetett volna Obamanak, Jordannak, Morgan Freemannek, akkor is csak egy melyszegenysegben elő néger lett volna, aki a colored wc-t használja... Szóval szerintem ezt a rasszizmus szót kár elkoptatni a mai túlérzékeny társadalom reakciójára.)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.12. 20:44:49

zsoltfree írta:
2020.12.12. 20:29:40

Nem erre gondoltam. Az első esetben "nem tudod elítélni Zidane reakcióját". Ami már nem verbális, hanem tettlegessegig fajult. A másik példában pedig a fórumozónál pedig pont azt ecseteled, mennyire rossz reakciót adott (pedig ez "csak" verbalis volt) egy sértésre....
Kapaszkodj meg, ha valakit azért csúfolnak, mert sovány, felőlem beverheti a másik pofáját. Nem tartom jó módszernek, de nem tudom elítélni sem. Zidane tette sem volt megfelelő, ráadásul saját magával és a csapatával tolt ki. De nem tudom elítélni sem. Ha bántanak, és visszaütsz, nem értek egyet a módszereddel, de el sem ítélem. Rád hagyom. Téged bántottak meg, a te dolgod, hogy ezt hogy intézed el az illetővel. Sőt, ha ebből vita lesz, és téged ezért később elővesznek, én melletted fogok állni, és el fogom mondani, hogy a másik mekkora egy gennyláda volt. Akkor viszont el foglak ítélni, ha te is elkezded ugyanazt csinálni, mint a másik. Mert akkor jobb nem leszel, csak ugyanolyan.

A másik felvetés, más, ha egy jelzőről nagy általánosságban írunk, meg megint más, ha valakihez odamegy valaki és a pofájába nyomja, vagy a jelenlétében így hivatkozik rá. Az emberek már csak ilyen sértődékenyek. Hogy ez jó vagy nem jó, azt nem tudom. De így van.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.12. 20:42:11

3 évvel ezelőtt volt szerencsém egy hónapig Kubában élni. A lakosság 20-30%a negro, azaz fekete. Kint teljesen megszokott, sőt inkább baráti a “negro” illetve a “blanco” kifejezés. Olyasmi mint itthon a “tesó”.
-Como estás, negro?
-Estoy bien, blanco.

Gondolom ebből volt félre értés Suarez és Evra esetében. Latin-Amerikában nem ilyen sértődősek az emberek.

Amúgy most nézem a City-United meccset. A szivárvány zászló megint mindenhol ott van. Csk karszalag, szögletzászló, Sky Logo stb. Vicc :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.12.12. 20:44:49-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 20:29:40

gránit írta:
2020.12.12. 18:55:36
zsoltfree írta:
2020.12.12. 18:11:33
Granit, nem érzel ebben a két dologban "némi" ellentmondást?
"Zidane is felháborodott Materazzi szavain, és nem tudom elítélni amiatt, hogy nem tudta türtőztetni magát."

Versus

"Nem, nem nyitottak újabb frontot. Nem kezdtek a negyedik játékvezető bőrszínére megjegyzéseket tenni, ahogy te az ismerősöd testsúlyára. A saját sérelmükre mutattak rá, ennyi. Ha te is ezt tetted volna az ismerősöddel szemben, neked is igazad lett volna, ahogy Webóéknak. De így nem lett igazad, csak az ő szintjére süllyedtél."
Szia Zsoltfree!

Köszönöm kérdésed!

Nem. Zidane sem tett megjegyzést Materazzi származására, vallására stb. A válaszaik súlyossága volt más, Zidane-nál elszakadt a cérna, míg Kimpembéék a szájukat használták (most mondanám, hogy Zidane meg a fejét, de átvitt értelemben pont azt nem használta, és hagyta, hogy a másik röhögjön a markában, és elérje a célját). Abban viszont megegyezett mindkét válasz, hogy egyik sem kezdett el a másik származására bármilyen megjegyzést tenni.
Nem erre gondoltam. Az első esetben "nem tudod elítélni Zidane reakcióját". Ami már nem verbális, hanem tettlegessegig fajult. A másik példában pedig a fórumozónál pedig pont azt ecseteled, mennyire rossz reakciót adott (pedig ez "csak" verbalis volt) egy sértésre....
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 19:58:19

Egy fejtörőt ha megengedtek:

Amúgy ha megállapítottuk, hogy fekete bőrszínű emberekre használni a fekete szót helytelen dolog, mivel a bőrszínük alapján való megkülönböztetést szimbolizálja amelyet mind a múltban elszenvedtek, mind a jelenben elszenvednek a mai napig sok helyen, akkor itt a fórumon miért nevezi mindenki feketéknek őket folyamatosan?
Miért csak akkor helytelen dolog egy feketét feketének nevezni, ha szemtől szemben állok vele, és miért teljesen korrekt itt a fórumon folyamatosan feketeként hivatkozni rájuk?

Mármint ha abból indulunk ki, hogy helytelen embereket a külső jegyeik alapján megbélyegezni, csoportosítani, és rasszokba sorolni, akkor nem ellentmondásos kiemelni bizonyos rasszokat a külső jegyük alapján és kijelenteni, hogy azt a bizonyos rasszt Te nem nevezheted valahogyan?

Tehát azzal, hogy a feketét nem nevezhetem feketének, de a fehérekre ilyen megállapítást nem teszek, valójában nem egy életre megbélyegzem például a fekete bőrű embert azzal, hogy nem lehet feketének nevezni, ezáltal nem pont ellentétes a végeredmény?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.12. 19:43:08

johdepp írta:
2020.12.12. 19:21:48
Én már csak annyit fűzök hozzá az egészhez, hogy nagyon irigylem a kollégát, hogy annyi energiája és ideje van, hogy négy napja csak szajkózza az igazát a fórumon megállás nélkül. Egészen döbbenetes.
Ha egyszer én vagyok a téma. Még csak nem is az általam leírtak - pedig nagyon érdekesek -, az nem érdekli őket, én személyesen annál inkább. Látod, ez a népszerűség ára. A rajongótáboromra mindenesetre mindig lesz időm.

Az irigylésre egy tuti tippet tudok Neked mondani. Én annak idején sztrájkoltam azért, hogy nagggggyon-nagyon sok szabadidőm legyen. Kaptam fenyegetéseket, nem érdekelt (az ilyesmi engem akkor se befolyásolt). Volt sok célunk, kiálltunk értük, elértük őket. Lehet, hogy érdemesebb mindenkinek a saját életét közvetlenül érintő kérdésekben változást elérni, semmint azzal foglalkozni, hogy egy francia feketét hogy kellene szólítania... #-o
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.12.12. 19:21:48

Én már csak annyit fűzök hozzá az egészhez, hogy nagyon irigylem a kollégát, hogy annyi energiája és ideje van, hogy négy napja csak szajkózza az igazát a fórumon megállás nélkül. Egészen döbbenetes.
Válasz küldése