Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.08. 12:36:55

https://twitter.com/gmb/status/1347443142308540416?s=21

Anglia legnézettebb reggeli talk showjában (nem tudom mi a pontos megnevezése ennek a szennynek) arról van szó hogy mi lenne ha megjutalmaznák azokat akik feldobják a szomszédaikat

De minden rendben van, ne foglalkozzatok a politikával meg ilyenekkel 8)

Közben látom Orbán továbbra is maximum 8ig enged ki titeket :lol: Ez is rendben van gondolom
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2021.01.08. 12:45:04-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.08. 12:27:27

Én ezt a telex-es cikket tök centrikusan tudtam olvasni, és nagyon tetszett.

1.Hülye kérés, de tényleg kérek valakit hogy röviden foglalja már össze hogy gazdaságpolitikailag, egészségügyben, külpolitikában, esetleg hadügyben, rendfenntartásban és közigazgatásban stb mik a fő eltérések a két oldal között?
2. Miért kell oldalakra meg pártokra rendeződni? A 2 pártrendszer nem is tudom hogy nagyobb hülyeség-e mint a több pártrendszer, de egyiket se értem alapvetően.
Alapból megválasztunk valakit hogy képviseljen minket, és álljon ki az érdekeinkért. Ezt alapján tesszük, hogy ő elmondja ő mit hogy gondol, ha egyetértünk, rá szavazunk. De ha csak félig értek egyet vele? Ha nem értek teljesen egyet senkivel? Ha hazudik hogy kérem később számon ha már nála van a hatalom? Mért van az hogy a pénzt nem a céljaik elérésére, hanem marketingre, propagandára és magukra költik? Ja mert a hatalomra kerülés a céljuk, nem az amit hirdetnek. Ismét, hogy kérem őket számon? Mért egymással törődnek a politikusok, és egymás mocskolására fordítanak 99% energiát, és 1%ot az emberekre? Lehetne úgy is hogy te figyelj neked itt volt egy jó ötleted, csináljuk meg, és nem érdekel hogy közben te másban mást gondolsz.
Ez a rendszer szerintem eleve ostoba, és sehova se vezet. Ma meg ott tartunk hogy az USA-ba van két foci csapat, színekkel logókkal, és vannak a vandál foci fanatikusaknál is durvább embertömegek akik vérig mennek azért hogy bebizonyítsák hogy az ő általuk választott csapatnak van igaza, vakul. És ha a kedves csapat csinál valami 'mit is' ?, akkor vissza se néznek hogy hoppá, de ha a másik, akkor öljünk meg mindenkit akin olyan sapka van. Ostoba az egész, kritikusan és társadalom középpontúan kéne gondolkodni, nem csapatokban meg oldalakban, meg personality-kben. Azért mert vkinek szimpi egy personality vegyük észre ha hülye, és ne alkossunk cult-ot. A demokrácia alapjait lefektetők fogják a fejüket a föld alatt.
/rant
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.08. 10:33:50

LG írta:
2021.01.08. 10:00:36


Azért messze túlmegy már az udvariasság és az empátia kérdésén, ha valaki azon akad ki, ha egy feketét feketének neveznek. Ez már szimpla ostobaság. Hány fehért láttál már kiakadni azon, hogy lefehérezték? Vagy magyar példa a közelmúltból: egyesek szerint az asszonyság is sértő. :lol: Ne vicceljünk már ilyenekkel.

Egyébként pedig, ha egy ember, egy népcsoport vagy akár egy egész nemzet túlérzékeny, azzal saját maguk kisebbségi komplexusáról tesz tanúbizonyságot. A feketék erre tökéletes példa. Ezért próbálják meghamisítani a történelmet, ezért cirkuszolnak a jelenben, mert nem bírják lenyelni és a elviselni a valóságot. :roll:
Jó hát Orbán mindig ilyen népmesei szófordulatokkal él, ezzel akarja éreztetni, hogy a nép gyermeke ő is. Volt már ilyen nem egyszer, aki "ismeri" a megszólalásait, az tudja, hogy ezekkel gyakran él, menőnek gondolja.
Mint a "helló röfik" legendás megszólalás, meg a beállított, végletekig begyakorolt videói.

Mármint miben hamisítanak történelmet pontosan?
Illetve melyik valóságot nem bírják elviselni?
Én azt látom a feketék esetében is, hogy mindkét oldalról manipulálva és hergelve vannak, ezek csapódnak le aztán a társadalom szintjén.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.08. 10:17:42

LG írta:
2021.01.08. 00:19:15
Valakivel együtt lehet élni, valakivel nem, legalábbis normális módon nem. És ez nem a politikai, vagy egyéb nézetektől függ. Én jobboldali vagyok, de még a velem (legalábbis papíron) egy oldalon állók közül is rengeteg vállalhatatlan embert találok, akikkel nem tudnék tiszta lelkiismerettel összefogni. Pl. a Fidesz mögé sosem állnék be, ahogy a mellverő, elképesztő konteókban hívő nagymagyarok közé sem, pedig a hazaszeretet fontos számomra, de nem olyan módon, ahogy ezt ők teszik.

Ott aztán a másik oldal. Sokan megmaradtak közülük a normalitás határán belül, velük nincs különösebb gond, vannak dolgok, amiben nem értünk egyet, de jól együtt lehet velük élni. De vannak a többiek, akik vagy teljesen idióták, vagy pedig rendkívül rosszindulatúak, akik nagyon bomlasztó és káros nézeteket vallanak és terjesztenek. És az a baj, hogy befolyásos emberek közül sokan tartoznak közéjük, így többnyire most az ő akaratuk érvényesül a világban, ami jó nagy baj.

Az a megosztottság, ami a napjainkat jellemzi, nagyban nekik köszönhető. Mert minden hatás ellenhatást vált ki. Ők erőltetik a szélsőségesen liberális nézeteket, emiatt radikalizálódik a másik oldal is. Nézd csak meg, hogy az elmúlt évtizedben erősödött nagyon sokat a szélsőjobb Európában, előtte nem voltak komoly politikai tényező. Orbánék is akkor lettek ekkora hazafik és keresztények, amikor rájöttek, hogy most ezzel lehet sok-sok szavazatot gyűjteni. A hazai és ez európai baloldal pedig folyamatosan adják a szelet a vitorlájukba.

Én nem vagyok rasszista, sőt, elítélem a rasszizmust. A pozitív diszkrimináció, a túlkompenzálás, a kettős mérce ami bizony nagy mértékben jelen van itthon is, az USA-ban és az egész EU-ban, viszont sok embert tesz azzá. Miért nem volt elég az egyenlőség, miért kellett átesni a ló túloldalára? És ez csak egy példa, amit túltoltak. A kérdés csak, hogy ennyire elvakultak, vagy szándékosan akarnak megosztottságot. Én az utóbbira tippelnék, mert akik mozgatják a szálakat, azok nem buta emberek, a sok idióta, akiknek sikeresen átmosták az agyát, már annál inkább.
Szerintem pont ez a gondolkodásmód az egyik oka annak, ami miatt nehéz az együttélés. Ne haragudj, hogy pont ezt emelem ki, csak példaértékűnek érzem, mert egy jól láthatóan racionális gondolkodásra képes, mindkét oldal hibáit látó embernek tűnsz. Mégis süt a hozzászólásodból, hogy bár tisztelet a kivételnek, de azért élből lenézed a baloldaliakat. Az egyik oldalon csak maximum vállalhatatlanok a másikon teljesen idióták vannak. Bár Te magad is leírod, hogy mindkét oldalon vannak szélsőségesek, de egyértelműen a baloldalt hibáztatod az egészért. Pedig valójában Neked is csak a szélsőséges formáival van bajod a baloldalnak, amit amúgy a "saját" jobboldaladon is elítélsz.

Bár már rég senki nincs tisztában a fogalmakkal, hogy mit is jelent a baloldali, meg a jobboldali, de mégis beskatulyázunk és elítélünk valakit egyetlen egy szóval.
A megosztottság megszűnéséhez az emberek fejében lévő "végletegekben" gondolkodást kellene kiirtani. Meg kellene szüntetni ezt az egész bal- és jobboldalt. Nem egy fekete-fehér világban élünk. Ha megvédek egy jogos Fideszes intézkedést, ne legyek egyből hithű Fideszes jobboldalinak skatulyázva. Ugyanígy ha kiállok azért, hogy mindenkinek egyenlő jogai legyenek (nők,melegek,stb.), ne legyek egyből idióta ballibsi.
Meg kellene érteni, hogy igenis lehetnek átmenetek, kompromisszumos megoldások.

A jelenlegi bal- és jobboldali beállítottságú politikával sok a baj. Először is mindkét oldal kizárólag a saját egyéni politikai érdekeket képvisel, és nem az embereket vagy ideológiákat. Másrészt ez a kétpólusú gondolkodásmód elképesztően leszűkíti az emberek gondolkodását, a lehetőségét és cserébe mérhetetlen feszültséget generál a két oldal között.
Az USA tökéletes példa erre, de hazánk is. Az emberek összeverekednek, gyűlölik egymást csak azért mert az egyik "baloldali" vagy jobboldali". Miközben nem is ismerik egymást és lehet hogy ha leülnének beszélgetni, kiderülne hogy az alap értékrendjük 80%-ban megegyezik. Csak hát beléjük lett nevelve a másik oldal gyűlölete.
Még az is kiderülhet, hogy ha két Trump vagy két Biden szimpatizáns leülne beszélgetni, kiderülne semmi közük egymáshoz és teljesen másképp gondolkodnak mindenről csak az elnök személyében értettek egyet. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.08. 10:00:36

Cseri írta:
2021.01.08. 08:02:52
Egy kis pc:
Tudom,tudom libernyák agymosás:
https://telex.hu/belfold/2021/01/07/pol ... s-vivmany
Azért messze túlmegy már az udvariasság és az empátia kérdésén, ha valaki azon akad ki, ha egy feketét feketének neveznek. Ez már szimpla ostobaság. Hány fehért láttál már kiakadni azon, hogy lefehérezték? Vagy magyar példa a közelmúltból: egyesek szerint az asszonyság is sértő. :lol: Ne vicceljünk már ilyenekkel.

A másik dolog, pedig ha valaki udvariatlan, azt nem kedveljük, de mégsem akarjuk tönkretenni, lejáratni, nem indítunk gyűlöletkampányt ellene, nem kívánjuk a halálát. Márpedig bizony sokan pontosan ezt teszik, ha valaki szerintük vét a pc ellen, és több mocskot zúdítanak szerencsétlenre, mint egy bestiális gyilkosra. :evil:

Egyébként pedig, ha egy ember, egy népcsoport vagy akár egy egész nemzet túlérzékeny, azzal saját maguk kisebbségi komplexusáról tesz tanúbizonyságot. A feketék erre tökéletes példa. Ezért próbálják meghamisítani a történelmet, ezért cirkuszolnak a jelenben, mert nem bírják lenyelni és a elviselni a valóságot. :roll:
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.08. 08:25:45

Cseri írta:
2021.01.08. 08:02:52
Egy kis pc:
Tudom,tudom libernyák agymosás:
https://telex.hu/belfold/2021/01/07/pol ... s-vivmany
Nagyon jó cikk volt, köszi, sok mindent itt is leírnak amit együtt is görgettünk a fórumtársakkal.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.08. 08:25:25

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 21:32:13
Az a gyalázás, hogy a halálának másnapján egyáltalán lehoznak egy ilyen cikket. Ez csak a szokásos fuggetlenobjektiv manipuláció, hogy tényszerűen nem hazudnak, csak épp a tények és a leközölt hírek kézivezérelt szelektálásával felépítenek egy alternatív valóságot. Évek óta ezt csinálják már, ami egyébként rendben is van, csak emellett van pofájuk magukat objektívnek, kiegyensúlyozottnak beállítani, ami már egészen röhejes.
Én el tudom fogadni amit össszességében írsz, ahogy Én látom egy-két napot várhattak volna ezzel. Továbbá egyetértek azzal is, amit a bal oldali sajtóról írsz, hogy milyen eszközökkkel írnak. Tehát hogy tényszerűen nem hazudnak, de a saját szemszögükből írnak. A jobboldali sajtókkal nekem az a bajom, hogy tényszerűen is hazudnak, és a saját szemszögükből írnak. Hozzáteszem, én annak vagyok a híve, hogy mindegyiket olvasom!

Kifejtve, hogy hogy merik magukat függetlennek nevezni... Van egy nagyon jó vita a youtubon, ahol Szily László (444) vitatkozik Huth Gergely (PS) újságírók, ott Szily azt mondja, hogy szerinte az a fajta független újságírás nem létezik, miszerint valaki tényszerű tájékoztatást ír, vélemyények nélkül. (Amiben amúgy nem teljesen értek egyet, csak kevesen ovlasnak ilyeneket, mert unalmasabb Pl Euronews) Ő azt emeli ki, hogy a melyik lapok nem állnak pártbefolyás alatt, tehát a szószoros értelmében, csak a pártfüggetlenségüket nevezik függetlenségnek. Ami részigazság... (Őszintén jó kis vita érdemes megnézni, ha van türelme az embernek. )

Mondjuk hozzáeteszem, hogy ez egy darab újságíró, tehát lehet az is, hogy csak ő látja így, de azért igenis fontos, hogy nem szól rád egy párt, hogy ezt te nem írhatod meg, vagy nem így.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2021.01.08. 08:29:59-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.08. 08:02:52

Egy kis pc:
Tudom,tudom libernyák agymosás:
https://telex.hu/belfold/2021/01/07/pol ... s-vivmany
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.08. 00:19:15

Petr írta:
2021.01.07. 21:43:39

Azert elunk ilyen idoket, mert ezt elfogadjuk es ebben szeretnenk elni. Az elso lepes, hogy ne akarjunk, de ahhoz engedni kene a masik utlegelesebol verbalisan es ahogy latjuk, fizikalisan is. Akarjunk egyutt elni, kulonben kinyirjuk egymast.
Valakivel együtt lehet élni, valakivel nem, legalábbis normális módon nem. És ez nem a politikai, vagy egyéb nézetektől függ. Én jobboldali vagyok, de még a velem (legalábbis papíron) egy oldalon állók közül is rengeteg vállalhatatlan embert találok, akikkel nem tudnék tiszta lelkiismerettel összefogni. Pl. a Fidesz mögé sosem állnék be, ahogy a mellverő, elképesztő konteókban hívő nagymagyarok közé sem, pedig a hazaszeretet fontos számomra, de nem olyan módon, ahogy ezt ők teszik.

Ott aztán a másik oldal. Sokan megmaradtak közülük a normalitás határán belül, velük nincs különösebb gond, vannak dolgok, amiben nem értünk egyet, de jól együtt lehet velük élni. De vannak a többiek, akik vagy teljesen idióták, vagy pedig rendkívül rosszindulatúak, akik nagyon bomlasztó és káros nézeteket vallanak és terjesztenek. És az a baj, hogy befolyásos emberek közül sokan tartoznak közéjük, így többnyire most az ő akaratuk érvényesül a világban, ami jó nagy baj.

Az a megosztottság, ami a napjainkat jellemzi, nagyban nekik köszönhető. Mert minden hatás ellenhatást vált ki. Ők erőltetik a szélsőségesen liberális nézeteket, emiatt radikalizálódik a másik oldal is. Nézd csak meg, hogy az elmúlt évtizedben erősödött nagyon sokat a szélsőjobb Európában, előtte nem voltak komoly politikai tényező. Orbánék is akkor lettek ekkora hazafik és keresztények, amikor rájöttek, hogy most ezzel lehet sok-sok szavazatot gyűjteni. A hazai és ez európai baloldal pedig folyamatosan adják a szelet a vitorlájukba.

Én nem vagyok rasszista, sőt, elítélem a rasszizmust. A pozitív diszkrimináció, a túlkompenzálás, a kettős mérce ami bizony nagy mértékben jelen van itthon is, az USA-ban és az egész EU-ban, viszont sok embert tesz azzá. Miért nem volt elég az egyenlőség, miért kellett átesni a ló túloldalára? És ez csak egy példa, amit túltoltak. A kérdés csak, hogy ennyire elvakultak, vagy szándékosan akarnak megosztottságot. Én az utóbbira tippelnék, mert akik mozgatják a szálakat, azok nem buta emberek, a sok idióta, akiknek sikeresen átmosták az agyát, már annál inkább.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.07. 23:44:19

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 22:55:26
Az alternatív valósággal kapcsolatos részt általánosságban írtam a függetlenobjektív médiáról. Pl. a BLM-tüntetések alatt történteket minimum 90%-ban elhallgatták, most ellenben sorra jönnek a csőcselékező (!) cikkek, még az állítólag fideszes indexen is. De egy konkrét példát is tudok mondani neked, még nyáron írták a 444-en a szokásos kormányfikázó cikkben, hogy egész Európában Mo-n volt a legnagyobb gazdasági visszaesés a második negyedévben. Ez is maga egy tény, ami igaz. Ezzel ugye azt a látszatot keltik, hogy Mo-t érintette leginkább gazdaságilag rosszul a koronavírus-válság. Csakhogy ez már egyáltalán nem igaz, hisz az európai országok 70%-án már az első negyedévben végigsöpört a vírus, és bizony sokkal komolyabb visszaesések voltak máshol (spanyolok, olaszok). Erről egy szót sem írnak, és manipulálják az olvasóikat. Ez a konkrét telexes dolog inkább csak simán kegyeletsértő, ugyanakkor az is lehet, hogy a lelőtt nőnek volt még 1000 másik tweete, ami más megvilágításba helyezte volna az ő személyét. De az is hasonló manipulációs eszköz, hogy a címben "Trump-hívőnek" nevezik, aztán ugye csak kiderül, hogy semmilyen vallásos fanatizmus nem volt a politikai véleménye mögött, így a cikkben ennek megfelelőbben nem is kerül újra a "hívő" szó.
A hozzászólásod azzal indult, hogy "Az a gyalázás, hogy a halálának másnapján egyáltalán lehoznak egy ilyen cikket. Ez csak a szokásos fuggetlenobjektiv manipuláció, hogy tényszerűen nem hazudnak, csak épp a tények és a leközölt hírek kézivezérelt szelektálásával felépítenek egy alternatív valóságot. ". Ez alapján a cikket is a szokásosba soroltad ami felépít egy alternatív valóságot. Én pedig erre a konkrét cikkről alkotott véleményedre reagáltam és a kérdéseim is a konkrét cikkre vonatkoztak.

"semmilyen vallásos fanatizmus nem volt a politikai véleménye mögött":
Szintén decemberben írt arról is a Twitteren, hogy a kormány tagjai eladták a lelküket az ördögnek, de ezt Isten tudja, látja, hamarosan eljön és semmi sem állíthatja meg ezt. -

A 444-es részre: általánosságban nem olvasom őket, most rákerestem arra amit írtál, de nem találtam ilyen cikket, csak tényszerű állításokat tartalmazóakat a gazdasági visszaesésről a második negyedévben, ami nem tartalmazta amit írtál, szóval erre a példádra nem tudok érdemben reagálni, de erősen benne van a pakliban, hogy igazad van a cikk céljával kapcsolatban.

Amúgy pedig szerintem kevered az alternatív valóságot az ideológiai és politikai nézetekkel. Az, hogy egy baloldali média és egy jobboldali média a saját ideológiai és politikai nézőpontja alapján emel ki vagy véleményez valamit, még nem alternatív valóság.
Az alternatív valóság az, amikor van egy konkrét tényszerű valóságunk, és valaki ennek az ellenkezőjét állítja. Például jelenleg minden tudományos tény szerint a Föld bolygó nem lapos. Így a laposföld egy alternatív valóság.

" az európai országok 70%-án már az első negyedévben végigsöpört a vírus" - ez például így önmagában szintén egy alternatív valóság lenne. Első negyedév vége március végét jelenti. Európában maga a vírus konkrétan március elején kezdett el terjedni az összes nyilvános és hivatalos statisztika szerint, és abban a hónapban is kezdődtek meg a szigorító intézkedések Európa szerte. A tetőzés pedig áprilisban volt és a korlátozó intézkedések is emiatt nagyrészt májusig kitartottak ami bőven a második negyedév. Tehát a vírus maga bőven a második negyedévben is még söprögetett Európában, a gazdaságokat is érintő korlátozások pedig március-április-május voltak, ami azt jelenti a konkrétan nagyobb részt lógtak bele a második negyedévbe, mint az elsőbe.
https://www.ecdc.europa.eu/en/geographi ... ncov-cases
Természetesen lehet, hogy az eredeti cikk amire hivatkozol tényleg hibás következtetéseket von le, és szándékosan állította be rossz színbe az ország gazdasági helyzetét, hogy ezáltal a kormányt kritizálja. Csak arra szerettem volna rávilágítani ezzel a példával, hogy szerintem mit is jelent az alternatív valóság kifejezés. Amikor a tényszerű valósággal nem megegyező dologról beszélünk.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.07. 23:25:43

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 22:55:26
Az emberi természetet nem lehet megváltoztatni, és ami talán még fontosabb, hogy ez a fajta polarizáció nem is véletlenül jelent meg a nyugati világban. Vannak egyre súlyosbodó társadalmi problémák, amire a mainstream (szinte kizárólag balliberális) politika nem tud kielégítő válaszokat adni. Ezzel van a baj, nem az emberek gondolkodásmódjával, bár a hülye nagyon sok, az tény. De ilyen körülmények között nincs abban semmi meglepő, hogy az emberek populizmushoz vagy épp összeesküvés-elméletekhez fordulnak. Igazából Trump egy személyben megtestesíti az egyik (talán mondhatjuk reakciós konzervatívnak) ilyen polarizált oldalt. Nem azért szavaztak rá ilyen sokan, mert olyan jó elnök vagy politikus lett volna (nyilvánvalóan nem), hanem mert az ő szavazóit egyáltalán nem képviseli a másik oldal. Nyilván, ez fordítva is igaz. Hozzáteszem, valszeg nyeri a választást, ha nincs a koronavírus-válság félrekezelése... ezen is érdemes elgondolkozni. Erre a polarizációra csak rátesz egy (vagy inkább sok) lapáttal az információs technológia egyre növekvő uralma (lásd a dokufilmet, amiről beszéltünk már itt), egyéb globális folyamatok, vagy most épp a koronavírus-helyzet. [...]

Mindennek van ideológiai háttere, és ezek nem skatulyázó / degradáló címkék, hisz a létező legnagyobb hülyeségre is lehet valami elvont fogalmat találni, egyszerűen csak segítenek tájékozódni a világban. Szerintem fontos, hogy minden ember (de legalábbis az, aki magát értelmiségének tartja) tisztában legyen a saját világnézetével, és képviselje annak értékeit. Az érdekütköztetés viszi előre a világot, csak ugye ez az identitáspolitizálás, amiről beszélünk, már kissé kezelhetetlen mértékeket öltött. [...]

Bocsi, jobb hijan igy emelem ki a ram adott reakcioid, remelem nem maradt ki semmi. Igazabol nem cafoltal, hanem kiegeszitettel, mert ezekkel meg egyet is ertek. Bar lehet van amit mashogy ertelmezunk. :)

A cimkezessel nem tudok azonosulni. Attol meg, hogy valakinek vannak sajat vilagnezetei es ideologiaja, nem kell magat felcimkeznie es vallania magat valaminek, ami eppen az egyik szekertabor. Ekkor szokott az tortenni, hogy a cimkek osszeallnak, taborok, majd oldalak keletkeznek, megfogalmazodik egy kozos allaspont egymas hergelese kozben es lokik a vallalhatatlant mar gondolkozas nelkul. Az altalanos Facebook-kommentelok remek peldak. Amikor pedig sikerul talalni egy ellenpolust es eleg sokaig mergesiteni a masikat tortenik az, ami most. Szerintem ez karos, hiaba ertem miert van igy. Ebbol kene, illetve kell elmozdulni.

Felre ne erts, lehet erdeket es velemenyt utkoztetni es kell is, de kulturaltan es epito jelleggel nem felveve egy oldal velemenyet es narrativajat. Illetve lehetne. A ballibsizes, nacizas es ezek iteracioi nem visznek elore semmilyen vitat, mert idejekoran elvagjak magukat egymastol az emberek egy nagy fallal, amit csak szelesitenek. Erre csodalatos pelda az elmult jo sok oldal ebben a topikban es a legtobb kozeleti parbeszed.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.07. 22:55:26

Petr írta:
2021.01.07. 21:43:39
Azert elunk ilyen idoket, mert ezt elfogadjuk es ebben szeretnenk elni. Az elso lepes, hogy ne akarjunk, de ahhoz engedni kene a masik utlegelesebol verbalisan es ahogy latjuk, fizikalisan is. Akarjunk egyutt elni, kulonben kinyirjuk egymast.
Az emberi természetet nem lehet megváltoztatni, és ami talán még fontosabb, hogy ez a fajta polarizáció nem is véletlenül jelent meg a nyugati világban. Vannak egyre súlyosbodó társadalmi problémák, amire a mainstream (szinte kizárólag balliberális) politika nem tud kielégítő válaszokat adni. Ezzel van a baj, nem az emberek gondolkodásmódjával, bár a hülye nagyon sok, az tény. De ilyen körülmények között nincs abban semmi meglepő, hogy az emberek populizmushoz vagy épp összeesküvés-elméletekhez fordulnak. Igazából Trump egy személyben megtestesíti az egyik (talán mondhatjuk reakciós konzervatívnak) ilyen polarizált oldalt. Nem azért szavaztak rá ilyen sokan, mert olyan jó elnök vagy politikus lett volna (nyilvánvalóan nem), hanem mert az ő szavazóit egyáltalán nem képviseli a másik oldal. Nyilván, ez fordítva is igaz. Hozzáteszem, valszeg nyeri a választást, ha nincs a koronavírus-válság félrekezelése... ezen is érdemes elgondolkozni. Erre a polarizációra csak rátesz egy (vagy inkább sok) lapáttal az információs technológia egyre növekvő uralma (lásd a dokufilmet, amiről beszéltünk már itt), egyéb globális folyamatok, vagy most épp a koronavírus-helyzet.
Petr írta:
2021.01.07. 21:43:39
Vigyazz, nem azt irtam, hogy nem azonosul semmivel! :)
Valóban nem írtad, de azt sem, hogy mivel azonosul. :D Mindennek van ideológiai háttere, és ezek nem skatulyázó / degradáló címkék, hisz a létező legnagyobb hülyeségre is lehet valami elvont fogalmat találni, egyszerűen csak segítenek tájékozódni a világban. Szerintem fontos, hogy minden ember (de legalábbis az, aki magát értelmiségének tartja) tisztában legyen a saját világnézetével, és képviselje annak értékeit. Az érdekütköztetés viszi előre a világot, csak ugye ez az identitáspolitizálás, amiről beszélünk, már kissé kezelhetetlen mértékeket öltött.

Egyébként Macron is hasonlót mondott, hogy felejtsük el a meghaladott jobboldali-baloldali felosztást, de a teljes politikai pályafutása bizonyítja, hogy ez csak egy lózung volt. Előbb a balosokkal fogott össze, most meg épp a jobbosokkal a radikális iszlám ellen.
csababarca írta:
2021.01.07. 21:57:26
...
Beszéltünk már erről korábban is, és teljesen igazat adok neked. Én mondjuk nem olvasok egyáltalán kormánypárti sajtót (jobbosnak nem nevezném), így az ottani hülyeségekről nem is szerzek tudomást. De azért azt te is elismered szerintem, hogy a kormánysajtót egy néhány százezres rétegen kívül senki nem veszi komolyan, de telexékről meg milliók kajálják be a függetlenobjektivitást (nyilván a kormány iránt érzett gyűlölettől elvakítva), meg Brüsszelből is támogatják őket. Megint csak a korábbi kommentjeimet tudom ismételni, hogy az Azonnali pl bizonyítja, hogy igenis lehet normális sajtót csinálni itthon (sorra nyerik a Minőségi Újságírás díjakat), még ha nem is napi belpolitikával foglalkoznak.
Atlantis írta:
2021.01.07. 22:13:46
...

Az alternatív valósággal kapcsolatos részt általánosságban írtam a függetlenobjektív médiáról. Pl. a BLM-tüntetések alatt történteket minimum 90%-ban elhallgatták, most ellenben sorra jönnek a csőcselékező (!) cikkek, még az állítólag fideszes indexen is. De egy konkrét példát is tudok mondani neked, még nyáron írták a 444-en a szokásos kormányfikázó cikkben, hogy egész Európában Mo-n volt a legnagyobb gazdasági visszaesés a második negyedévben. Ez is maga egy tény, ami igaz. Ezzel ugye azt a látszatot keltik, hogy Mo-t érintette leginkább gazdaságilag rosszul a koronavírus-válság. Csakhogy ez már egyáltalán nem igaz, hisz az európai országok 70%-án már az első negyedévben végigsöpört a vírus, és bizony sokkal komolyabb visszaesések voltak máshol (spanyolok, olaszok). Erről egy szót sem írnak, és manipulálják az olvasóikat. Ez a konkrét telexes dolog inkább csak simán kegyeletsértő, ugyanakkor az is lehet, hogy a lelőtt nőnek volt még 1000 másik tweete, ami más megvilágításba helyezte volna az ő személyét. De az is hasonló manipulációs eszköz, hogy a címben "Trump-hívőnek" nevezik, aztán ugye csak kiderül, hogy semmilyen vallásos fanatizmus nem volt a politikai véleménye mögött, így a cikkben ennek megfelelőbben nem is kerül újra a "hívő" szó.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.07. 22:20:01

Stalkyard írta:
2021.01.07. 22:14:08
Többek között elég sok, már régóta halott ember nevében leadott levélszavazat került elő. Most hirtelen ennyi jut eszembe, de voltak még finom dolgok. Bár ugye a jobboldali média (nem feltétlenül csak a hazaira gondolok, nemzetközi szinten is) kivételével a kutya se tartotta érdemesnek ezeket megemlíteni, nem csodálom, hogy nem tudnak sokan róluk.
Mivel már másnap maguk a republikánus vezetők és szavazást felügyelők cáfolták meg a halott emberes teóriát, elég felesleges is lett volna foglalkozni vele. :D
https://www.bbc.com/news/election-us-2020-54874120

De amúgy tényleg Ti akik itt folyamatosan jöttök ezekkel a csalásos dolgokkal, tudnátok csak egy, de tényleg egy darab olyan konkrét példát felhozni/linkelni a csalásra, amit nem 2 perc google kikeresni, hogy azóta már rég megcáfolták és bizonyítottan nem igaz?

Kíváncsiságból megnéztem miről hallgathatott a baloldali média amiről a jobboldal beszélt:
https://www.origo.hu/nagyvilag/20201106 ... okban.html
Már a legelső állítás ami Traverse City-re vonatkozik, és az Origo a Newsmax TV-re hivatkozva ír róla:
https://www.newsmax.com/politics/michig ... id/995715/
Maga a Newsmax TV hozta le a cáfolatot, konkrétan azon a napon amikor az Origo-s cikk kikerült. Még az is lehet, hogy ezen cikk alapján írta az Origo amit, csak a cikk 80%-át nem vették figyelembe. :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.01.07. 22:14:08

Varatrix írta:
2021.01.07. 09:13:57
U.S.A is falling down dudá dudá....

Amúgy azon kívül, hogy a demokraták sokan szavaztak levélben, mi a feltételezett csalás tárgya? Sokszor olvasom, hogy Trump ezt állítja, a sajtó egy része csak nevet, a másik azt mondja tényleg csaltak, de mi a csalás, vagy hogy? Nem írnak róla soha értelmesen. Hamisították a levél szavazatokat, vagy mi történt a republikánusok szerint?

Még egy őszinte kérdés: Csak az idő szépíti meg az emlékeimet, vagy régebben nem úgy intézte mindenki a politikát, hogy ha valami nem teszett, akkor utcára ment, és szétverte azt? (pártállástól függetlenül)
Többek között elég sok, már régóta halott ember nevében leadott levélszavazat került elő. Most hirtelen ennyi jut eszembe, de voltak még finom dolgok. Bár ugye a jobboldali média (nem feltétlenül csak a hazaira gondolok, nemzetközi szinten is) kivételével a kutya se tartotta érdemesnek ezeket megemlíteni, nem csodálom, hogy nem tudnak sokan róluk.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.07. 22:13:46

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 21:32:13
Az a gyalázás, hogy a halálának másnapján egyáltalán lehoznak egy ilyen cikket. Ez csak a szokásos fuggetlenobjektiv manipuláció, hogy tényszerűen nem hazudnak, csak épp a tények és a leközölt hírek kézivezérelt szelektálásával felépítenek egy alternatív valóságot. Évek óta ezt csinálják már, ami egyébként rendben is van, csak emellett van pofájuk magukat objektívnek, kiegyensúlyozottnak beállítani, ami már egészen röhejes.

A gyalázás része egészen pontosan az, hogy egy hosszú cikkben szépen felsorolnak róla mindent, ami a mainstream balliberális politikai oldal számára antipatikus vagy épp nevetséges, ezzel úgymond ostobának beállítva őt, akiért annyira nem is olyan nagy kár, akinek az ideális világban (szerintük) nem is járna a politikai véleményszabadság alkotmányos joga. Ezek természetesen nincsenek leírva, de az olvasók jelentős részéből pontosan ilyen reakciót fog kiváltani, és ezt nagyon jól tudják a telexesek is. Egyébként ne értsd félre, nem magán a lelőtt nőn siránkozom, jogosan tüzelt a rendőr. És nem is azon, hogy a telex egy bizonyos politikai-ideológiai szekértábort szolgál ki. Engem a balliberális oldal mérhetetlen, pofátlan képmutatása zavar. Ugyanezek az "újságírók" elfelejtettek korábban hasonlóan "objektív" szemlézést csinálni George Floyd bűnlajstromából.
Amikor egy laposföld hívő belehalt a házilag épített rakétájába, amivel be akarta bizonyítani, hogy a föld igenis lapos, és erről cikkek születtek, akkor leírták hogy az ember miben hitt. Emiatt sokan ostobának gondolták (én is), de ez ettől még tény volt. Ebben hitt, ezért csinálta amit, és ez okozta a vesztét.

Tegyük fel igazad van, a Telex és a balliberális világ célja az, hogy ezt a nőt ostobának állítsák be a tények szelektív publikálásával. A nő meghalt, a nőnek voltak bizonyos nézetei és hitvallása, ami miatt ott volt és ami okozta a sajnálatos halálát. Ezek eddig tények. Melyik része az alternatív valóság? Hol állítottak valótlanságokat, vagy mi az amit szerinted eltitkoltak és szelektáltak? Melyik része által vált ez a cikk alternatív valósággá?

Ne haragudj, de ennél a konkrét cikknél én azt látom, hogy az "alternatív valóság" a Te fejedben van, mert Te már továbbképzelted hogy a Telex egy " politikai-ideológiai szekértábort szolgál ki", és emiatt " (...) felsorolnak róla mindent, ami a mainstream balliberális politikai oldal számára antipatikus vagy épp nevetséges, ezzel úgymond ostobának beállítva őt, akiért annyira nem is olyan nagy kár, akinek az ideális világban (szerintük) nem is járna a politikai véleményszabadság alkotmányos joga." még ha nincs is a cikkben amit gondolsz, hiszen "Ezek természetesen nincsenek leírva".

Félreértés ne essék, egyértelműen a Telex egy Fideszes ellenzéki ideológiájú célcsoportot szolgál ki a legtöbbször (szerintem néha bőven túltolva a szekeret, ezért nem is olvasom már túl gyakran), illetve a legtöbbször "baloldali" véleményeket tükröznek a cikkeik.
Viszont úgy érzem, hogy ezen a cikken most eléggé üldözésmánia kiakadni, és ez eléggé belemagyarázása a dolgoknak. Ráadásul ezt az esetet George Floyd-dal összemosni mint lentebb is írtam, nem túl bölcs dolog.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.07. 21:57:26

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 21:32:13
A gyalázás része egészen pontosan az, hogy egy hosszú cikkben szépen felsorolnak róla mindent, ami a mainstream balliberális politikai oldal számára antipatikus vagy épp nevetséges, ezzel úgymond ostobának beállítva őt, akiért annyira nem is olyan nagy kár, akinek az ideális világban (szerintük) nem is járna a politikai véleményszabadság alkotmányos joga. Ezek természetesen nincsenek leírva, de az olvasók jelentős részéből pontosan ilyen reakciót fog kiváltani, és ezt nagyon jól tudják a telexesek is. Egyébként ne értsd félre, nem magán a lelőtt nőn siránkozom, jogosan tüzelt a rendőr. És nem is azon, hogy a telex egy bizonyos politikai-ideológiai szekértábort szolgál ki. Engem a balliberális oldal mérhetetlen, pofátlan képmutatása zavar.
ugyanez zavar engem a jobboldali médiában, és főleg a hangadóikban.

akkor most kinek van igaza?:)

megjegyzem, nem szimpatikus egyik oldaltól se, amikor az áldozatról írnak főleg negatívan.
de akkor nem jöttél ide papolni a gyalázásról, amikor az origo, m1, bayerzsóti egy néger lelövése után teleokádták a netet, hogy de bűnöző volt, drogos, meg egy állat. (ezek mondjuk a gyengébb jelzők amiket ellőttek)
jah de más jött, hogy mit védjük csak egy bűnözőt lőttek le, és jogos volt.


mindegyik médium képmutató, most ezen le lehet állni vitázni, hogy melyik jobban, de semmi értelme.
leírtam már százszor, origo, index, telex, 444, pestisrácok, 888....egykutya. egyik sem jobb mint a másik, polarizált véleményeket alkotnak, forgácsolva az embereket.

max annyi különbséget látok, hogy az indexen láttam anno olyan cikkeket (nyilván nem tömegével persze), ahol mondjuk baloldali politikusról hoztak le negatív ügyet kb elsőként, origónál meg körömrágva várják az ukázt a kolostorból, hogy akkor mit írhatunk a Szájer ügyről. MEGJEGYZEM ezzel sincs baj, mert arról és úgy írnak amiről akarnak, nem közmédia ugye.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.07. 21:43:39

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 21:32:13
Minimum a francia forradalom óta vannak politikai és ideológiai térfelek. Aki azt állítja magáról, hogy nem azonosul semmivel, vagy épp mindenből egy kicsivel, az magát csapja be.

Vigyazz, nem azt irtam, hogy nem azonosul semmivel! :)

Igen, legalabb a francia forradalom ota vannak, ideje lenne szintet lepni. En bekeben, nyugalomban es eleg jol elek anelkul, hogy folyamatosan keresnem azt, miben kulonbozom masoktol es a masik mitol ballibsi vagy naci. Ezt kivanom mindenkinek.
Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 21:32:13
A szemellenzős identitáspolitizálást és a kétoldalú gyűlöletkeltést én sem tartom jónak, de ilyen időket élünk és kész. Persze nem mindenhol, lásd Merkel. De akkor is ez a jellemző, és ez csak még tovább fog fokozódni a közeljövőben.

Azert elunk ilyen idoket, mert ezt elfogadjuk es ebben szeretnenk elni. Az elso lepes, hogy ne akarjunk, de ahhoz engedni kene a masik utlegelesebol verbalisan es ahogy latjuk, fizikalisan is. Akarjunk egyutt elni, kulonben kinyirjuk egymast.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.07. 21:32:13

Az a gyalázás, hogy a halálának másnapján egyáltalán lehoznak egy ilyen cikket. Ez csak a szokásos fuggetlenobjektiv manipuláció, hogy tényszerűen nem hazudnak, csak épp a tények és a leközölt hírek kézivezérelt szelektálásával felépítenek egy alternatív valóságot. Évek óta ezt csinálják már, ami egyébként rendben is van, csak emellett van pofájuk magukat objektívnek, kiegyensúlyozottnak beállítani, ami már egészen röhejes.

A gyalázás része egészen pontosan az, hogy egy hosszú cikkben szépen felsorolnak róla mindent, ami a mainstream balliberális politikai oldal számára antipatikus vagy épp nevetséges, ezzel úgymond ostobának beállítva őt, akiért annyira nem is olyan nagy kár, akinek az ideális világban (szerintük) nem is járna a politikai véleményszabadság alkotmányos joga. Ezek természetesen nincsenek leírva, de az olvasók jelentős részéből pontosan ilyen reakciót fog kiváltani, és ezt nagyon jól tudják a telexesek is. Egyébként ne értsd félre, nem magán a lelőtt nőn siránkozom, jogosan tüzelt a rendőr. És nem is azon, hogy a telex egy bizonyos politikai-ideológiai szekértábort szolgál ki. Engem a balliberális oldal mérhetetlen, pofátlan képmutatása zavar. Ugyanezek az "újságírók" elfelejtettek korábban hasonlóan "objektív" szemlézést csinálni George Floyd bűnlajstromából.

@Petr

Minimum a francia forradalom óta vannak politikai és ideológiai térfelek. Aki azt állítja magáról, hogy nem azonosul semmivel, vagy épp mindenből egy kicsivel, az magát csapja be. A szemellenzős identitáspolitizálást és a kétoldalú gyűlöletkeltést én sem tartom jónak, de ilyen időket élünk és kész. Persze nem mindenhol, lásd Merkel. De akkor is ez a jellemző, és ez csak még tovább fog fokozódni a közeljövőben. Megint csak azt tudom mondani, hogy Puzsér jelöltsége és az általa kapott meglepően kevés szavazat megmutatta, hogy nincs igény centrista (ideológiák helyett ügyek mentén történő) politikára.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.07. 21:28:00

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 20:35:00
Petr írta:
2021.01.07. 18:49:04
Ne idegesits, komolyan ezen akarsz versenyezni? Bezzeg, bezzeg, bezzeg. Szedd mar ossze magad.
Ettől függetlenül teljesen igaz, hogy most a "szociálisan érzékeny" balliberális oldal semmilyen médiakampányt nem fog csinálni, nem lesz defund the police, és Hamilton bohóc sem fog hisztizni. 😀

Engem a legkevesbe sem erdekel sem a balliberalisnak nevezett oldal, sem a jobboldalinak nevezett oldal. Szerintem aki oldalakrol beszel es azonosul veluk kopkodve a masikat mast sem csinal, mint destruktivan melyiti az emberek kozotti szakadekot. Meg akkor is, ha ertem mit jelkepeznek. Ezek miatt is tartunk jelenleg ott, ahol, mert az emberek a velemenyuket is hulyek ertelmesen kifejezni es beleallnak gusztustalanul mindenbe, amit a masik oldalnak tulajdonitanak.

Amikor a ,,balliberalis" oldal akcioi voltak teriteken, ugyanigy nyilvanultak meg a ,,jobboldaliak" is. Egyik kutya, masik eb. Kartekony mindketto. Nem azert kene harcolni, hogy kinek van igaza es ki hova tartozik, hanem hogy egyikhez sem tartozzunk es osszekossuk az embereket. Jelenleg ez a legfontosabb, kulonben mindenhol hasonlo korulmenyek lesznek megallithatatlanul.

Ez nem egy verseny. Sot, nagyon szomoru, hogy egyesek azza teszik. Nem menti fel azt, aki beszall, hogy a masik kezdte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2021.01.07. 21:33:13-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.07. 21:05:02

Veidt_madridista írta:
2021.01.07. 20:35:00
Ettől függetlenül teljesen igaz, hogy most a "szociálisan érzékeny" balliberális oldal semmilyen médiakampányt nem fog csinálni, nem lesz defund the police, és Hamilton bohóc sem fog hisztizni. 😀

Sőt, már be is indult az áldozat gyalázása. Nemcsak a tengerentúlon, hanem itthon is. A telex nevű szennyportálon.
Melyik része a gyalázás pontosan annak amit a Telex írt? Mármint őszintén kíváncsi lennék a véleményedre, mert én nem látom a cikket végig olvasva.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.07. 20:35:00

Petr írta:
2021.01.07. 18:49:04
Ne idegesits, komolyan ezen akarsz versenyezni? Bezzeg, bezzeg, bezzeg. Szedd mar ossze magad.
Ettől függetlenül teljesen igaz, hogy most a "szociálisan érzékeny" balliberális oldal semmilyen médiakampányt nem fog csinálni, nem lesz defund the police, és Hamilton bohóc sem fog hisztizni. 😀

Sőt, már be is indult az áldozat gyalázása. Nemcsak a tengerentúlon, hanem itthon is. A telex nevű szennyportálon.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.07. 19:18:31

Vagy legalább ne erről a szenny oldalról linkeljünk. :D

Amúgy hajnalban már jöttek a Capitolium betörés elején a celeb tweetek/postok/storyk, hogy "bezzeg ha BLM tüntetés lenne már a tömegbe lőnének", és mindenki elkezdett sírni az igazságtalanság miatt.
Aztán amikor kiderült 4-en is meghaltak, hirtelen elhalkultak ezek a hangok valamiért...

Hozzáteszem szerintem hülyeség összemosni azt ami most itt történt, és amikor az utcán rendőri túlkapásról beszélünk.
Itt azért mégiscsak az Amerikai Egyesült Államok Capitoliumába törtek be az emberek, miközben tele volt magas rangú politikusokkal. Ez konkrétan terrorcselekménynek is felfogható. Az USAban meglepne, hogy ha ilyen körülmények között amúgy a biztonságiak nem lőhették volna fejbe egyenként azokat akik beléptek az ajtón az első felszólítás ellenére.
Mindezek mellett a történtek konkrétan az USA történelmének egyik fekete napjává váltak ezzel az esettel, mivel a demokrácia (ami elvileg az ország alap pillére) porba tiprása volt. Mondjuk úgy, hogy nem meglepő, ha most épp kicsit másra figyel a világ.

(és mondom én ezt úgy, hogy az egész idei BLM-et nevetségesnek tartottam, mert bár van realitása annak, hogy történnek rendőri túlkapások és azokat büntetni is kellene, de közel sem a Ku-Klux-Klan=rendőrség a helyzet mint aminek beállítják)



Fun fact:
"A botrányos novemberi választást követően totális káoszt hozott Joe Biden elnöksége" - https://www.origo.hu/nagyvilag/20210107 ... onban.html
Szokásos Fideszes párhuzamos valóság, ahol hirtelen már Biden elnöksége tart amikor még be sem iktatták... És persze mindenről Ő tehet, még véletlenül sem Trump aki konkrétan odahívta a követőit és szó szerint harcba szólította a szavazóit Biden beiktatása ellen... :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.07. 18:49:04

LG írta:
2021.01.07. 18:45:02
https://tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07 ... bja2s_MHrE

Azért ez elég durva! :shock: Bezzeg ha egy négert lőttek volna le hasonló körülmények között, mekkora cirkusz lett volna belőle, menne a hergelés a média, a celebek, meg az ún. jogvédők által. Így is megy, csak ugye Trump ellen. :evil:

Ne idegesits, komolyan ezen akarsz versenyezni? Bezzeg, bezzeg, bezzeg. Szedd mar ossze magad.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.07. 18:45:02

https://tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07 ... bja2s_MHrE

Azért ez elég durva! :shock: Bezzeg ha egy négert lőttek volna le hasonló körülmények között, mekkora cirkusz lett volna belőle, menne a hergelés a média, a celebek, meg az ún. jogvédők által. Így is megy, csak ugye Trump ellen. :evil:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.07. 10:44:32

Én Neroval értek egyet abban, hogy szerintem is sötét idők jönnek, és nem is hinném, hogy az emberiség történelmében még várhatóak aranykorszakok. Az emberiséget most egy olyan rákos beteghez tudnám hasonlítani, aki még nincs az utolsó stádiumban, még lehetnek jobb időszakai, de már teljesen jól sosem lesz, és gyógyíthatatlan.

Ezt támasztja alá az is, ami tegnap történt. Az USA-ban már hosszú ideje nő a társadalmi feszültség, a két oldal egyre inkább eltávolodik egymástól, és egyre radikálisabb lesz. Lehet Trump-ra mutogatni, tett ő is ezért, de még sokan másik is, mindkét oldalról. És nem hiszem, hogy Bidenék békét tudnak majd teremteni, ez csak egyre rosszabb lesz, és néhány éven belül polgárháborúba is sodródhat az USA.

De Európára, és Magyarországra is egyre inkább ez jellemző. A koronavírus, és azt követő mély gazdasági válság pedig csak fokozni fogja az emberek elkeseredettségét és a feszültséget, és menni fog az egymásra mutogatás, a másik oldal hibáztatása.

És akkor most még csak az USA-ról és Európáról beszéltünk. A Föld szegényebb vidékein már eddig is hatalmas volt a nyomor, éhínség, járványok, polgárháborúk pusztítottak, pusztítanak.
Válasz küldése