Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.11. 22:10:26

csababarca írta:
2021.01.11. 22:06:15
Nero. írta:
2021.01.11. 19:50:24


Csak mert téma volt hogy minket miben érint az USA elnökválasztás. Biden és Obama is egyre gyakrabban dumál Orbánról meg Magyarországról.
És ez miben érint minket, “hogy” dumálnak?
Az nem számít, hogy a gyógyegér Szijjártó szólogat be nonstop, vagy Orbán a kossuth rádióban mutogat nyugatra állandóan, de ha ránk egy rossz szót mondanak, akkor jajj nekünk?!

Vagy az rendben volt, hogy Lázár kiment Bécsbe egy “bemutató” videót forgatni?”, lejáratva Bécs városát?
Az kb olyan volt mint ha idejönne egy amerikai és a hős utca alapján ítélné meg Budapestet, vagy Kőbánya alapján.

Bírom az ilyen önérzetességet, hogy ránk ne mondjanak semmit, de mi kategorizálunk, meg mutogatunk nyugatra hogy ott mi van bezzeg.

Amerika ugyanúgy állt hozzánk az Obama éra alatt meg Trump alatt is, és ez nem fog változni, porszem vagyunk a gépezetben.

Csak azért nem írom le, hogy mennyire örülök, hogy hálisten nem csak én látom így, mert félek, hogy nehogy figyeljék a fórumot. /éljen a szólás szabadság
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.11. 22:06:15

Nero. írta:
2021.01.11. 19:50:24


Csak mert téma volt hogy minket miben érint az USA elnökválasztás. Biden és Obama is egyre gyakrabban dumál Orbánról meg Magyarországról.
És ez miben érint minket, “hogy” dumálnak?
Az nem számít, hogy a gyógyegér Szijjártó szólogat be nonstop, vagy Orbán a kossuth rádióban mutogat nyugatra állandóan, de ha ránk egy rossz szót mondanak, akkor jajj nekünk?!

Vagy az rendben volt, hogy Lázár kiment Bécsbe egy “bemutató” videót forgatni?”, lejáratva Bécs városát?
Az kb olyan volt mint ha idejönne egy amerikai és a hős utca alapján ítélné meg Budapestet, vagy Kőbánya alapján.

Bírom az ilyen önérzetességet, hogy ránk ne mondjanak semmit, de mi kategorizálunk, meg mutogatunk nyugatra hogy ott mi van bezzeg.

Amerika ugyanúgy állt hozzánk az Obama éra alatt meg Trump alatt is, és ez nem fog változni, porszem vagyunk a gépezetben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.11. 21:40:10

Nero. írta:
2021.01.11. 20:51:17
dévid villa írta:
2021.01.11. 20:45:05
Nekem eddig nem volt problémám a Trumppal, de a jelenlegi helyzetben ne mentegessük már :D örüljön az ürge, ha annyival megússza ezt, hogy törölték a Twitterét.
Nem, ebben valóban benne volt mert már hetek óta hergelte a népet, de azt nem értem hogy ha őt törlik, akkor ilyen iráni diktátorok meg társai miért maradhatnak?

Nincs torz képük szerintem. Ránk akarják erőltetni ezeket az új progresszív “gondolkodást.” Pl. hogy merészeljük nem beengedni a migránsokat, stb.
Talán mert azok a diktátorok nem sértették meg az érintett oldalak szabályzatát napi szinten (amit mindannyian elfogadtunk a regisztrációkor)? Esetleg mert ők nem uszítanak azon keresztül több millió embert agresszióra? Csak így első tippre. :roll:

Amúgy a kitiltását én sem tartom jónak, de a bannolásért erőteljesen megküzdött. Azért amit csinált, itthon már a Fidesz bevitette volna álhírterjesztésért az örsre éjszakázni... :D

Amúgy őszintén kíváncsi lennék, hogy a Te elnyomás, felsőbb befolyás elleni küzdelmeddel hogyan férnek össze az ilyen vezetők, akik a saját szavazóikat is megfenyegetik hogy menjenek értük "harcba":
https://www.politico.com/news/2021/01/0 ... ers-455366
Donald Trump Jr. followed that up by warning Republicans in Congress that if they didn’t “fight” for his father later that day, “I’m gonna be in your backyard in a couple of months.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.11. 20:51:17

dévid villa írta:
2021.01.11. 20:45:05
Nekem eddig nem volt problémám a Trumppal, de a jelenlegi helyzetben ne mentegessük már :D örüljön az ürge, ha annyival megússza ezt, hogy törölték a Twitterét.
Nem, ebben valóban benne volt mert már hetek óta hergelte a népet, de azt nem értem hogy ha őt törlik, akkor ilyen iráni diktátorok meg társai miért maradhatnak?

Nincs torz képük szerintem. Ránk akarják erőltetni ezeket az új progresszív “gondolkodást.” Pl. hogy merészeljük nem beengedni a migránsokat, stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.01.11. 20:45:05

Nekem eddig nem volt problémám a Trumppal, de a jelenlegi helyzetben ne mentegessük már :D örüljön az ürge, ha annyival megússza ezt, hogy törölték a Twitterét.

Az mondjuk már egy kicsit gáz, hogy Obamának meg Bidennek meglehetősen torz képe van a magyar kormányról, köszönhetően az ellenzék nyugati hazugsággyárának (Donáth Annás videó)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.11. 19:50:24

Veidt_madridista írta:
2021.01.11. 19:38:46
Most arról a művészetről van szó, ami az üres festővászonba is belemagyarázza a rejtett értelmet? :D :D :D Hagyjuk már a baromságot. Be kell vallani szépen, hogy a szépművészeti múzeum társadalompolitikai ügyekben foglal állást. Nem kell kőművesnek lenni ahhoz, hogy lássad, ha ferde egy fal. :wink:
https://www.google.co.uk/amp/s/www.expr ... -video/amp

És ez? :D

A Reszkessetek betörő 2t is törölni akarják mivel szerepel benne 10 mpt a mindenért hibás Ördög.

Amerikában pedig elkezdték cenzúrázni azokat akik nem úgy gondolkodnak ahogy “kellene.” Nagy buli van alakulóban kint. Obama pedig úgy érzi hogy Magyarországra is kell egy kis “demokrácia.” :D

Csak mert téma volt hogy minket miben érint az USA elnökválasztás. Biden és Obama is egyre gyakrabban dumál Orbánról meg Magyarországról.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.11. 19:38:46

Most arról a művészetről van szó, ami az üres festővászonba is belemagyarázza a rejtett értelmet? :D :D :D Hagyjuk már a baromságot. Be kell vallani szépen, hogy a szépművészeti múzeum társadalompolitikai ügyekben foglal állást. Nem kell kőművesnek lenni ahhoz, hogy lássad, ha ferde egy fal. :wink:
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2021.01.11. 18:41:01

Veidt_madridista írta:
2021.01.10. 20:38:04
Annak, hogy mit állítanak ki egy múzeumban, semmi köze a művészi szabadsághoz, az egy kulturális dolog és legfőképp egy szakmai döntés. És ezzel van a gond is. Nem kell az álnaivitás, mindenki tudja, hogy nem szakmai alapon állították ki a képet.
Kismillió éve egy betűt nem írtam, de ezt már nem bírom. Amiket a művészetről írsz, sugározza rólad, hogy kicsit se konyítasz hozzá. Számtalan alapon, számtalan megközelítésből és számtalan okból ki lehet állítani még egy tök hétköznapi tárgyat is úgy, hogy az adekvát legyen egy múzeumban/kiállító helyen/olyan intézményben, ahol egy kiállított tárgyat műtárgyként értelmezünk. És van egy rakás, köznapi értelemben vett műtárgy (pl festmény), aminek semmilyen művészi értéke nincs. De nagyjából arról van szó nálad, hogy az igazságot magasról letojod, az a fontos, hogy megmagyarázd, hogy igazad legyen. Ehhez még úgy is teszel, mintha értenél valamihez, amihez nem is, és saját magad meghúzod benne a SZAKMAI mércét.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.11. 09:17:06

Veidt_madridista írta:
2021.01.10. 20:38:04

Annak, hogy mit állítanak ki egy múzeumban, semmi köze a művészi szabadsághoz, az egy kulturális dolog és legfőképp egy szakmai döntés. És ezzel van a gond is. Nem kell az álnaivitás, mindenki tudja, hogy nem szakmai alapon állították ki a képet.
Én annnyira nem kenem a festményeket, szóval ez bitzon kijelenthető, hogy a téma, és a kvitelezés nem elég érdekes, tehát kizárólag propaganda lehet? De zsír ha rajtam kívül mindenki elég felkészült a témában, és "tudják"...
Veidt_madridista írta:
2021.01.10. 20:38:04
Írtam, hogy kering ezzel kapcsolatosan egy konteó. Ami egyébként hatalmas hülyeség, hiszen a korbabeli leírások és ábrázolások egyértelműen cáfolják.
A Da Vinci kódról is sokan elhitték, hogy az egyház titkolja Krisztus vérvonalát, akkor vegyük elő Dann Brownt hogy "ilyet többet ne csinálj!"

Lehet túl vagyok már érzékenyítve, de ez engem annyira nem sért meg...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.10. 20:38:04

Atlantis írta:
2021.01.08. 17:55:14
Érdekesen határolod be a művészi szabadságot. :D
Annak, hogy mit állítanak ki egy múzeumban, semmi köze a művészi szabadsághoz, az egy kulturális dolog és legfőképp egy szakmai döntés. És ezzel van a gond is. Nem kell az álnaivitás, mindenki tudja, hogy nem szakmai alapon állították ki a képet.
Atlantis írta:
2021.01.08. 17:55:14
Amúgy a hapsi sem szimplán lefestette feketének:
His video Synapse (2004) was developed as a part of his “Black Beethoven” series, which explores the myth of Ludwig von Beethoven being black, as he had Moorish ancestry. In the work, Adkins presents a portrait of the iconic composer that slowly morphs into that of a young black man with short dreadlocks and back again. The repeated transformation of the image conveys Adkins’s unwillingness to settle the debate on Beethoven’s race. He explained, “I hope to generate a sense of seeking in the audience…. You can then fill in the gaps and participate in history in your own way."
Írtam, hogy kering ezzel kapcsolatosan egy konteó. Ami egyébként hatalmas hülyeség, hiszen a korbabeli leírások és ábrázolások egyértelműen cáfolják.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.08. 17:55:14

Veidt_madridista írta:
2021.01.08. 17:37:00
"Az egy dolog, hogy egy retard ennek ellenére csinál róla egy alternatív valóságot bemutató festményt, a művészi szabadságba belefér."
vs
"Na de az, hogy ezt ki is állítják a szépművészeti múzeumban, már egy egészen más szint. "

Érdekesen határolod be a művészi szabadságot. :D Amúgy a hapsi sem szimplán lefestette feketének:
His video Synapse (2004) was developed as a part of his “Black Beethoven” series, which explores the myth of Ludwig von Beethoven being black, as he had Moorish ancestry. In the work, Adkins presents a portrait of the iconic composer that slowly morphs into that of a young black man with short dreadlocks and back again. The repeated transformation of the image conveys Adkins’s unwillingness to settle the debate on Beethoven’s race. He explained, “I hope to generate a sense of seeking in the audience…. You can then fill in the gaps and participate in history in your own way."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.08. 17:37:00

Varatrix írta:
2021.01.08. 14:19:15
És az belefér, hogy Jézus tökéletes kaukázusi emberként van ábrázolva, miközben valószínűleg jelenleg a határon sem engednénk be olyan arab feje volna?
Jézus egy misztikus történelmi személy, és nem csak a fehér emberek számára bír kulturális jelentőséggel. Igen, ebben az esetben teljesen megértem, hogy egyes kultúrák a saját képükre formálják, hogy könnyebben azonosulni lehessen vele. Beethoven azonban a modern korban élt, számos korabeli leírás és ábrázolás bizonyítja, hogy fehér volt. Kulturálisan sincsen semmi köze a feketékhez. Az egy dolog, hogy egy retard ennek ellenére csinál róla egy alternatív valóságot bemutató festményt, a művészi szabadságba belefér. Az egy másik dolog, hogy ezt a BLM később felkarolja, meg hogy twitteres konteók születnek róla. Ez simán emberi hülyeség. Na de az, hogy ezt ki is állítják a szépművészeti múzeumban, már egy egészen más szint. Egyértelmű politikai propaganda, aminek már a történelem és a valóság sem szab határokat.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.08. 14:22:31

Varatrix írta:
2021.01.08. 14:01:13

Iszonyatosan tudatlan vagy... hogy lenne már csipp benne? 5g-vel van sugározva és eleve attól nőnek ilyen nagyra. A wifi és a felhő világában nem értem miért hiszi el bárki, hogy fizikailag is csipp kell ahhoz, hogy követni tdujanak... ](*,)
bennem már tuti ott van a csipsz, azért maradok tudatlan. [-X

Veidt_madridista írta:
2021.01.08. 14:12:00

Hát én ezen például jót röhögtem: https://www.rt.com/op-ed/510143-beethov ... 250-black/
És ezt a förmedvényt a brüsszeli szépművészeti múzeumban állították ki. :D
"Adkins' video 'Synapse' was developed as a part of his 'Black Beethoven' series, which explores the myth of Ludwig von Beethoven being black"

értem a problémát, de nem történeti tényként hivatkozták meg, nyilván.
fekete jézusos képek is vannak, 20 éve már láttam olyat, pedig még BLM se volt ilyen szinten:D
sőt tudományos okfejtést is olvastam angolul, hogy egyébként nem egy elrugaszkodott elmélet, ha a közel-keleti etnikai viszonyokat vizsgáljuk:D
persze hülyeség.
Kínában 19. században (nincs lmbtq meg blm) ázsiainak ábrázolták pl.

de mondom, ameddig ilyenekre nem történelmi tényként hivatkoznak addig rendben vagyunk.
hány ilyen meg ilyen van még? szerintem kapásból tudnánk belinkelni 1000 meg egy ilyet.
ott a pozsonyi csatáról készült film, amikben nem létező dolgokat állítanak, vagy 6-700 évvel későbbi ruhadarabokat, fegyvereket használnak a szereplők:D pedig azt is egy tudományosnak mondott intézet kreálta:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.08. 14:19:15

Veidt_madridista írta:
2021.01.08. 14:12:00
csababarca írta:
2021.01.08. 10:33:50
Mármint miben hamisítanak történelmet pontosan?
Hát én ezen például jót röhögtem: https://www.rt.com/op-ed/510143-beethov ... 250-black/
És ezt a förmedvényt a brüsszeli szépművészeti múzeumban állították ki. :D
És az belefér, hogy Jézus tökéletes kaukázusi emberként van ábrázolva, miközben valószínűleg jelenleg a határon sem engednénk be olyan arab feje volna?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.08. 14:16:18

Veidt_madridista írta:
2021.01.08. 14:12:00
csababarca írta:
2021.01.08. 10:33:50
Mármint miben hamisítanak történelmet pontosan?
Hát én ezen például jót röhögtem: https://www.rt.com/op-ed/510143-beethov ... 250-black/
És ezt a förmedvényt a brüsszeli szépművészeti múzeumban állították ki. :D
ideális esetben egy filmre igaz ez: "You can then fill in the gaps and participate in history in your own way.".
de a történelemre nem vonatkozzon ez az állítás. Persze azt meg a győztesek írják :lol:
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.08. 14:12:00

csababarca írta:
2021.01.08. 10:33:50
Mármint miben hamisítanak történelmet pontosan?
Hát én ezen például jót röhögtem: https://www.rt.com/op-ed/510143-beethov ... 250-black/
És ezt a förmedvényt a brüsszeli szépművészeti múzeumban állították ki. :D
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.08. 14:01:13

csababarca írta:
2021.01.08. 13:22:56
bizony mondom néktek, chip van a zöldségekben, én bizony nem eszek ilyeneket.:D
még a végén meleg leszek a sok karfioltól.
Iszonyatosan tudatlan vagy... hogy lenne már csipp benne? 5g-vel van sugározva és eleve attól nőnek ilyen nagyra. A wifi és a felhő világában nem értem miért hiszi el bárki, hogy fizikailag is csipp kell ahhoz, hogy követni tdujanak... ](*,)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.08. 13:22:56

Atlantis írta:
2021.01.08. 13:20:29
Amúgy azt hallottátok, hogy az FDA arra akarja kényszeríteni az amerikaiakat, hogy zöldségeket egyenek? Ez tuti a hülye balos mainstream média és a vega lobbi összefogása miatt van:
https://www.youtube.com/watch?v=BOyebcrVWb4

igazából tényleg vicces random videókhoz hülyeségeket írni

bizony mondom néktek, chip van a zöldségekben, én bizony nem eszek ilyeneket.:D
még a végén meleg leszek a sok karfioltól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.08. 13:20:29

Amúgy azt hallottátok, hogy az FDA arra akarja kényszeríteni az amerikaiakat, hogy zöldségeket egyenek? Ez tuti a hülye balos mainstream média és a vega lobbi összefogása miatt van:
https://www.youtube.com/watch?v=BOyebcrVWb4

igazából tényleg vicces random videókhoz hülyeségeket írni
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.08. 13:06:17

Azon a hozzászóláson röhögtem korábban hogy "majd naponta ezrek halnak meg ilyen hírek voltak" -> "aztán alig volt valami", minek pattognak az emberek.
Közben a tények alapján tényleg naponta ezrek haltak meg, és ezt úgy hogy voltak korlátozások. Ha nem lettek volna... #-o
Persze a számolás se pontos, mert kínában alulbecsülték az áldozatokat, máshol meg felülbecslik.
Nekem nem fáj hogy kell maszk, és este 8 után amúgy se mennék sehova, de megértem hogy valakit ez zavar. Lássuk viszont be, hogy ez apróság ahhoz képest hogy milyen vesélyeket rejt ha nem teszünk semmit.

Az is egy kérdés hogy, vajon az európai kis kormányok, pl a magyar a nagy összeesküvés résztvevője, vagy csak reagálnak a helyzetre és kihasználják hatalmuk megerősítésére. Utóbbi úgy tűnhet mintha céljuk lenne a káosz, és úgy logikusnak tűnhet hogy akkor biztos volt olyan akinek érdekében állt ezt kirobbantani. De az ok-okozat nem ok-okozta-az-okot feltétlenül.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.01.08. 12:57:39

Nero. írta:
2021.01.08. 12:36:55
https://twitter.com/gmb/status/1347443142308540416?s=21

Anglia legnézettebb reggeli talk showjában (nem tudom mi a pontos megnevezése ennek a szennynek) arról van szó hogy mi lenne ha megjutalmaznák azokat akik feldobják a szomszédaikat

De minden rendben van, ne foglalkozzatok a politikával meg ilyenekkel 8)

Közben látom Orbán továbbra is maximum 8ig enged ki titeket :lol: Ez is rendben van gondolom
Amíg nincs meg az átoltottság, kellenek a korlátozások.

Amúgy erről jut eszembe, emlékszem tavasszal még mennyien jöttek azzal, hogy "ha ilyen hatalmas járvány van, akkor hogy lehet, hogy idén kevesebben halnak meg mint az elmúlt években".
Aztán az őszi korlátozások hiánya után úgy berobbant a járvány, hogy a negyedik negyedévben annyival megnőtt a halálozás, hogy a jelenlegi tendenciák alapján (50. hétig vannak fenn a KSH oldalán a halálozási adatok) 2020 a 2000-es évek egyik leghalálosább éve lesz várhatóan, kb. 137 ezer halálesettel. Na most ha tavasszal is hagytuk volna így tombolni a járványt, ez a szám még magasabb lenne. De sajnos még úgy is fújnák az emberek, hogy ez csak fel van fújva.

Csodálkozom amúgy, hogy Nero még nem dobta tele a topikot a kamu hírekkel a "vakcina áldozatai"-ról :D A bátyám egyébként megkapta az oltást már több mint 1 hete, semmi baja nincs természetesen ;)
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.08. 12:56:30

Nero. írta:
2021.01.08. 12:50:27

Hol mondtam azt hogy itt jobb a helyzet a korlátozásokkal kapcsolatban és hol mondtam hogy külföldön kánaán lenne?

Pont most mutattam hogy kezdik kóstoltatni az emberekkel hogy mi lenne ha lennének besúgók, vagy neked ez pozitívum?
Atya úristen! Egy talkshowban feltettek egy kérdést. Mindenki meneküljön, itt a világ vége. Remélem a töriórákon sem szoktak már beszélni a holokausztról, mert a végén még megidézik Hitler szellemét... :D :D

Egyik reggel láttam a tévében, hogy arról beszéltek hagymát szoktak tenni a rántottába. Ha holnaptól bevezetik, hogy legyen kötelező, én biztos az utcára megyek. :D

MQuCsabi írta:
2021.01.08. 12:46:22

Mondom ezt úgy, hogy abszolút nem tartom ésszerűnek a kijárásit.
Amúgy ezen gondolkodtunk egyik ismerősömmel pár napja, hogy az este 8 órás korlátozást nem értjük.
Ugye az intézkedések célja az lenne, hogy csökkentsék az emberek közti interakciót, ne legyenek tömegek az utcán stb.

Viszont az este 8-as kijárási korlátozással (ha jól tudom más országokban is van), pont az ellenkezőjét éred el, nem?
- Rövidebb ideig vannak nyitva a boltok, ezáltal
-> rövidebb intervallumra zsúfolódnak be a vásárlók
-> sokkal több ember végez a munkájával nagyjából egy időben, ezáltal a tömegközelekedés is zsúfoltabb lesz
-> mindenki egyszerre megy vásárolni munka után, mivel előtte nem tudsz, hazamenni pedig már nem nagyon van időd ha a fél8as zárásra oda akarsz érni

Mi az ami mellette szól?
- Kevesebben járnak át talán bulizni/iszogatni/társasozni egymáshoz? Ahogy látom a Fb és Insta sztorikból, simán megoldják ugyanúgy a legtöbben...

Én biztosan kitoltam volna most január 11-től inkább este 10-re ezt a tilalmat, sokkal reálisabb lenne, és az a +2 óra mozgástér nagyban segítene, hogy eloszlassa a tömeget a boltokban és a tömegközlekedési eszközökön. Legalábbis én így látom.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.01.08. 13:05:05-kor.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.08. 12:50:27

MQuCsabi írta:
2021.01.08. 12:46:22
Én úgy tudom Londonban pl sehová nincs átjárás, tehát nem értem a gúnyos megjegyzést. Ezek amúgy mire jók?

Mondom ezt úgy, hogy abszolút nem tartom ésszerűnek a kijárásit.

Viszont az, hogy állandóan úgy nyilatkoztatsz ki dolgokat Nero, mintha külföld a kánaán lenne, az baromi visszatetsző. És, aki nem burokban él, tudja is, hogy nem is igaz.. . Nem értem a stílusodat
Hol mondtam azt hogy itt jobb a helyzet a korlátozásokkal kapcsolatban és hol mondtam hogy külföldön kánaán lenne?

Pont most mutattam hogy kezdik kóstoltatni az emberekkel hogy mi lenne ha lennének besúgók, vagy neked ez pozitívum?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.08. 12:46:22

Én úgy tudom Londonban pl sehová nincs átjárás, tehát nem értem a gúnyos megjegyzést. Ezek amúgy mire jók?

Mondom ezt úgy, hogy abszolút nem tartom ésszerűnek a kijárásit.

Viszont az, hogy állandóan úgy nyilatkoztatsz ki dolgokat Nero, mintha külföld a kánaán lenne, az baromi visszatetsző. És, aki nem burokban él, tudja is, hogy nem is igaz.. . Nem értem a stílusodat
Kép
begbie
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.12.04. 14:25:46

2021.01.08. 12:39:49

minden egyes hozzászólással sikerül alulmúlni magad és bizonyítani az ostobaságodat. csináld még, mindig van lejjebb :)
Válasz küldése
cron