Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.19. 08:21:40

Az a baj srácok, hogy nem értitek a független közösségi portálok fogalmát. Attól még, hogy politikailag független lesz egy portál, meg kell majd felelni a törvényi előírásoknak.
Tehát az antiszemita, pedofil, rasszista, bűncselekményre felbujtó üzenetek ugyanúgy ki lesznek onnan tiltva mint az önkényuralmi jelképek. Ha elsőre nem maguktól, be lesznek perelve és rá lesznek kényszerítve. Ha például Trump erőszakra és bűncselekményre uszít (capitolium ostroma például terrorcselekmény, amire az USAban viszonylag allergiásak), hullára mindegy milyen közösségi portálon teszi, ki lesz tiltva vagy tiltatva. Ezt pedig nem bal vagy jobb oldal, hanem a létező jogrendszer határozza meg. A mostani portálok ezeknek próbálnak megfelelni ezerrel, hogy elkerüljék a hatalmas nagy bírságokat.

Ha pedig ezek a törvényileg előírt dolgok nem érvényesülnek majd egy adott portálon, akkor az egy illegális portál lesz. Akkor pedig gratulálok, egy újabb lépést tettetek a darknet, és afelé, hogy bűnözőket, pedofilokat, terroristákat támogassatok, mert a Nekik tökéletes játszóterület aktív támogatóivá váltatok.

Sajnos nem találom azt a cikket, ahol egy szakértő nagyon jól kifejtette, hogy a közösségi média és az internet legnagyobb rákfenéje az, hogy azt hisszük ingyenes, pedig valójában az adatainkkal és az időnkkel fizetünk mindezért. Innentől kezdve minden algoritmus azon dolgozik, hogy minél jobban megismerjenek Téged és minél inkább Neked megfelelő tartalmat toljanak eléd, hogy még több időt tölts ott, rákattints a linkekre, és bevételt generálj a cégeknek a hirdetésekre kattintások és megtekintések számával.

"(...) a közösségi média speciális módon működik: az ilyen nagyon erős vélemények visszhangkamrákba, buborékokba taszíthatják az embereket, ami nagyon egyszerűen megfogalmazva azt jelenti, hogy ha ilyen tartalmakat lájkol vagy oszt meg valaki, a közösségi oldalak algoritmusai egyre több ilyet kínálnak fel számára. Így az illető úgy gondolhatja, hogy az emberek többsége egyetért vele, megerősíti a véleményében, és minél többet foglalkozik ilyesmivel, annál mélyebbre kerülhet ebben a spirálban."

Szóval egészen addig, amíg ezek a szolgáltatások ingyenesek, rendkívül negatív pszichológiai és társadalmi hatásai lesznek, mert közben ezek mögött bizony cégek állnak, akik profitot hajszolnak és a lelkedet is eladják. Akik pedig itt azt hiszik, hogy a baloldali háttérhatalom eszközei ezek a portálok, mit ad isten még sosem linkeltek ide olyat aminek a forrása nem pont ezen oldalak lettek volna, vagyis már most is a konteo hívők fellegvárai, ahol a legjobban tudják terjeszteni a nézeteiket, hála az algoritmusoknak.

Szóval a valódi kulcs tényleg ez lenne:
csababarca írta:
2021.01.19. 07:32:00
Btw, egyszerűbb lenne ha a tudatosságra hívná fel a figyelmet, csak ugye abban nincs konteo, csak józan ész.
Megtanítani az embereket gondolkodni, tudatosan használni az internetet és felhívni a figyelmet rá, hogy még ha a kedvenc "oldaladon" is olvasol valamit az nem instant igaz, kezeld megfelelő kritikával, és ne fogadj el mindent csak azért, mert tetszik a világnézetednek.


Ui.:
Torozckai pedig amúgy valóban a tökéletes példa a közösségi média működési hibájára. Én nem tagadom, hogy egy rendkívül intelligens ember, mert jól láthatóan tudatosan, nagyszerű marketingcsapattal épít egy konteo hívő bázist akik könnyen irányíthatóak és nagy valószínűséggel anyagilag is támogatják jelentősen. (Ahogyan rámutattak a pártok beszámolói alapján, magasan a legnagyobb bevételük van a tagdíjak után a hazai pártok között a Fidesz után, ami érdekes annak fényében, hogy legpozitívabb esetben is a 6. helyen vannak támogatottságban.)
A problémám pont ez vele, mert utálom azokat az embereket, akik tudatosan használnak ki másokat és manipulálnak. Ugyanis bárki aki kicsit is tanult valamit a média, pszichológia működéséről az azonnal átlátja milyen szépen használja fel az összes manipulációs eszközt a videóiban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.19. 07:32:00

hajnesz írta:
2021.01.18. 23:15:33

2021-ben hogy érné el másképp az embereket? Újságot a többség nem olvas, rádiót nem hallgat, index,origo,telex akkor fog róla írni, ha valami botrányba...
Jah értem.
Tehát akkor fröcsög de kihasználja ezeket a felületeket.
Miért nem a hundubon élőzik már? :D

Mindegy, elképzelem hogy lobbizok a megújuló energiáért, meg az e autókért, de azért boltba is egy zetorral járok, vagy ifával, had füstöljön.

Btw, egyszerűbb lenne ha a tudatosságra hívná fel a figyelmet, csak ugye abban nincs konteo, csak józan ész.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.18. 23:26:51

valami alternatívát ki kell találni a tech óriások ellen, mert ez nem tartható állapot.
Muskot kérik mostanában hogy hozzon létre egy független közösségi hálót. Tekintve hogy jelenleg ő a világ leggazdagabb embere és ő is inkább a pirosak felé húz, van rá esély hogy tesz valamit. Bár szerintem inkább a rakétáival meg az elektromos autókkal van elfoglalva, nem gondolom hogy ez a legnagyobb problémája jelenleg.

A probléma a kettős mérce.:
https://youtu.be/5n1pRLtdLFs

Ha a “whiteness” szót kicserélnénk a “blackness” szóra, vajon meddig maradhatna fent ez a videó a YouTube-on?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.18. 23:15:33

csababarca írta:
2021.01.18. 20:22:08

Nincs Toroczkaival baj, csak ő is a konteok rabja.

Meg kicsit visszás, hogy szidja a tech cégeket, de ő is a youtube-n éli ki magát, mellette meg a videóiban visszataszító módon túltolja a twitteres feliratkozását. Màrmint arra gondolok hogy félpercenként felvillan a videóin a twitteres accountja, elég képmutató.
2021-ben hogy érné el másképp az embereket? Újságot a többség nem olvas, rádiót nem hallgat, index,origo,telex akkor fog róla írni, ha valami botrányba keveredik.
Ezért felháborító számomra a Trumpos eset is. Tény, hogy nem tökéletes, de a másik oldal sem az, sőt...
Ha emlékeztek, 4 éve mennyit cikkezett a média az orosz befolyásról, akkor valahogy nem tiltották le a demokratákat álhír terjesztésért, pedig akkor se írtak másról, csak a választási csalásról :lol: Vannak egyenlőbbek az egyenlőknél, sajnos, és ebben nagyon igaza van Toroczkainak, valami alternatívát ki kell találni a tech óriások ellen, mert ez nem tartható állapot.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.18. 20:22:08

Nero. írta:
2021.01.18. 19:00:08
LG írta:
2021.01.18. 09:47:49
Teljes mértékben adom:

https://www.youtube.com/watch?v=y2XDzdQPSZA
Mondjuk ez a HunDub nekem egy az egyben egy facebook-copynak tűnik, szerintem bármikor lekapcsolhatják. Bár úgysem mi magyarok fogjuk megbuktatni a facebookot, majd kimegy a divatból mint minden más.

Az biztos hogy jelenleg a Big Tech és a MSM diktál. És véleményem szerintem nem elfogulatlanok....

Láttam a videót korábban egyébként, de nem merem Toroczkait szóba hozni mert elszabadul a pokol :D Pedig szerintem értelmes pali, összeszedetlen, érthetően beszél. Felüdülés olyan idióták, őrültek mellett, mint mondjuk Szijjártó, Rogán, Gyurcsány, Donáth stb.
Nincs Toroczkaival baj, csak ő is a konteok rabja.

Meg kicsit visszás, hogy szidja a tech cégeket, de ő is a youtube-n éli ki magát, mellette meg a videóiban visszataszító módon túltolja a twitteres feliratkozását. Màrmint arra gondolok hogy félpercenként felvillan a videóin a twitteres accountja, elég képmutató.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.18. 19:00:08

LG írta:
2021.01.18. 09:47:49
Teljes mértékben adom:

https://www.youtube.com/watch?v=y2XDzdQPSZA
Mondjuk ez a HunDub nekem egy az egyben egy facebook-copynak tűnik, szerintem bármikor lekapcsolhatják. Bár úgysem mi magyarok fogjuk megbuktatni a facebookot, majd kimegy a divatból mint minden más.

Az biztos hogy jelenleg a Big Tech és a MSM diktál. És véleményem szerintem nem elfogulatlanok....

Láttam a videót korábban egyébként, de nem merem Toroczkait szóba hozni mert elszabadul a pokol :D Pedig szerintem értelmes pali, összeszedetten, érthetően beszél. Felüdülés olyan idióták, őrültek mellett, mint mondjuk Szijjártó, Rogán, Gyurcsány, Donáth stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2021.01.18. 20:25:12-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.18. 09:47:49

Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2021.01.15. 23:43:08

Veidt_madridista írta:
2021.01.14. 21:15:20
A kőműves-párhuzam azért tökéletes, mert ahogy a fal ferdeségét, azt is azonnal levágja az ember, hogy miért (és hogy miért nem) kerülhetett ki egy fekete Beethoven portré egy szépművészeti múzeumban. Én személy szerint csak röhögni tudok ezen az ún. művészeten. A valóságban biztosan múzeumi kurátor vagy hatalmas szakmai múlttal, de az általam bevezett párhuzamban a ferdén falazó kőműves analógiáját adod elő, aki megmagyarázza, hogy ő a szakember, más pedig ne pofázzon bele a munkájába.
Bár nem tűnt fel, de én eddig még csak azt sem állítottam, hogy ne lenne igazad. Én csak azt állítom, hogy amennyiben igazad van, az csak véletlen, ugyanis egyetlen olyan meglátásod/gondolatod/érved sincs, ami egy művészeti alkotás megítélésének szempontrendszerébe illeszkedne vagy abban releváns lenne. Az egyetlen kifogásod, hogy az adott illető ábrázolása nem hiteles. Ezek szerint akkor szintén nem művészet Az athéni iskola című kép, és Raffaello egy retard, ahogy mondjuk Manet, van Gogh vagy Picasso és a ma egyöntetűen elismert művészek egy nagy hányada.

Megint csak gőgösködésre és fölényeskedésre futotta. Te magad, aki jelét nem mutatod efféle műveltségnek (és ezt nem is tagatad, bár kár is lenne), számonkéred rajtam, hogy bizonyára kurátor vagyok, ráadásul nem is kezdőcske (amihez azért mégis csak szükséges egy diploma), ha a művészetről és annak a természetéről beszélek. Hát csak nem a csúnya-rossz liberálisok által gyakorolt kettős mérce? Mindezt azok után, hogy kifejezted, hogy egy múzeumban kiálított festmények kiválasztásának szakmai alapon kellene történnie. Majd kijelented, hogy szakmai alapon nem állították volna ki azt a képet. Minden ok nélkül magadat állítod be a mércének, miközben még a saját TÖKÉLETES(!!!) párhuzamodat sem érted: nem is a saját munkámat védem, és nem is állítottam, hogy egyenes, csak, azt, hogy csukott szemmel, vaksötétben bizonygatod, hogy ferde a fal, ami egy fa.

A cikk, amiből ez a "vita" kipattant, ugyanúgy, mint te, nem érvel/elemez/gondol és minden szakmaiságot nélkülöz. Csak talált valamit, amit kiüresítve fel tud használni a saját önös érdékeinek megfelelően. Aztán talált egy érdekazonos, magát zseninek hívő ego-nyomorultat, akinek megmondta, hogy mit gondoljon, az pedig csont nélkül benyalta, mert, hát ilyen egy zseni...
mes írta:
2021.01.15. 09:38:26
Par napja figyelgetem a topicot. Komoly teman vitatkoztok. Ennyire nincs mivel elussetek a szabad idotoket? 😁
Sikerült az év, de lehet minden idők leghaszontalanabb hozzászólását produkálni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.15. 20:52:17

Sokan ajanlottatok a Way Out jatekot.
Kosz mindenkinek,kijatszottuk parommal.
45x osszevesztunk kb :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

El se tudtam volna kepzelni,hogy ennyire jo lesz.
A tortenet a karakterek nagyon melyek es jok.
A jatek tokeletes,nincs tul cicomazva,nincsenek felesleges korok,hulyesegek,nem huzzak az idot.
A vege pedig hat..vartam hogy tudjak valasztani,hogy ne oljem meg.
Nagyon megtudta mozgatni az embert erzelmileg.
Nagyon koszonjuk,esetleg ha tudtok meg ilyeneket.. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.15. 09:57:42

mes írta:
2021.01.15. 09:38:26
Par napja figyelgetem a topicot. Komoly teman vitatkoztok. Ennyire nincs mivel elussetek a szabad idotoket? 😁
Ezek szerint neked sincs. :lol:
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.01.15. 09:38:26

Par napja figyelgetem a topicot. Komoly teman vitatkoztok. Ennyire nincs mivel elussetek a szabad idotoket? 😁
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.15. 09:25:10

Veidt_madridista írta:
2021.01.14. 21:15:20
jelwaz írta:
2021.01.14. 09:35:42
Igen, vannak, akik visszaélnek a művészet adta szabadsággal, attól még az üres festővászon is lehet művészet. A művészet egy sokkal összetettebb terep annál, mint ahogyan azt az egyáltalán nem ide illő, kőegyszerűségű példával leírod. Az, hogy egy fal ferde vagy sem, egzakt dolog, le lehet mérni, és ahogy mondod nem kell hozzá kőművesnek lenni. A művészeti tárgyakat bemutató intézmények kiállítási anyagainak kiválasztásáról ellenben te magad mondtad, hogy egy szakmai döntés (vagy az kéne, hogy legyen). Egyértelműen lejön, hogy nincs szaktudásod, mégis szakmai értékítéletet vonsz, mindezt nagy arccal és fölényeskedő stílusban. Remélem a kórházban nem ugatsz be az orvosnak, hogy azt nem úgy kell. Attól nem vagy buta, hogy nem érdekel vagy nem érted a művészetet (ez max. egyfajta műveltség), hanem attól, hogy butaságokat beszélsz.
A kőműves-párhuzam azért tökéletes, mert ahogy a fal ferdeségét, azt is azonnal levágja az ember, hogy miért (és hogy miért nem) kerülhetett ki egy fekete Beethoven portré egy szépművészeti múzeumban. Én személy szerint csak röhögni tudok ezen az ún. művészeten. A valóságban biztosan múzeumi kurátor vagy hatalmas szakmai múlttal, de az általam bevezett párhuzamban a ferdén falazó kőműves analógiáját adod elő, aki megmagyarázza, hogy ő a szakember, más pedig ne pofázzon bele a munkájába.
Már hogy lenne tökéletes? :D Meséld már el, Te melyik nemzetközileg is elfogadott mértékegységrendszer segítségével méred ki, hogy a fekete Beethoven portré oda illik-e. :D :D :D
Gondolom amikor a Dogs Playing Poker világhírű festménysorozatának valamelyik darabját kiállították, akkor az a vegetáriánusok aljas háttérlobbija volt, hiszen a kutyák nem pókereznek a valóságban, szóval semmi helye nem lenne egy múzeumban. :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.14. 21:15:20

jelwaz írta:
2021.01.14. 09:35:42
Igen, vannak, akik visszaélnek a művészet adta szabadsággal, attól még az üres festővászon is lehet művészet. A művészet egy sokkal összetettebb terep annál, mint ahogyan azt az egyáltalán nem ide illő, kőegyszerűségű példával leírod. Az, hogy egy fal ferde vagy sem, egzakt dolog, le lehet mérni, és ahogy mondod nem kell hozzá kőművesnek lenni. A művészeti tárgyakat bemutató intézmények kiállítási anyagainak kiválasztásáról ellenben te magad mondtad, hogy egy szakmai döntés (vagy az kéne, hogy legyen). Egyértelműen lejön, hogy nincs szaktudásod, mégis szakmai értékítéletet vonsz, mindezt nagy arccal és fölényeskedő stílusban. Remélem a kórházban nem ugatsz be az orvosnak, hogy azt nem úgy kell. Attól nem vagy buta, hogy nem érdekel vagy nem érted a művészetet (ez max. egyfajta műveltség), hanem attól, hogy butaságokat beszélsz.
A kőműves-párhuzam azért tökéletes, mert ahogy a fal ferdeségét, azt is azonnal levágja az ember, hogy miért (és hogy miért nem) kerülhetett ki egy fekete Beethoven portré egy szépművészeti múzeumban. Én személy szerint csak röhögni tudok ezen az ún. művészeten. A valóságban biztosan múzeumi kurátor vagy hatalmas szakmai múlttal, de az általam bevezett párhuzamban a ferdén falazó kőműves analógiáját adod elő, aki megmagyarázza, hogy ő a szakember, más pedig ne pofázzon bele a munkájába.
Kép
TreasureMessi
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.14. 15:27:38

2021.01.14. 15:28:38

Sziasztok Culék! Ha érdekel, hogyan építem át a Barcát, akkor vessetek rá egy pillantást :) Szép napot!
https://www.youtube.com/watch?v=cFUXCLz ... sureSports
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2021.01.14. 09:35:42

Veidt_madridista írta:
2021.01.11. 19:38:46
Most arról a művészetről van szó, ami az üres festővászonba is belemagyarázza a rejtett értelmet? :D :D :D Hagyjuk már a baromságot. Be kell vallani szépen, hogy a szépművészeti múzeum társadalompolitikai ügyekben foglal állást. Nem kell kőművesnek lenni ahhoz, hogy lássad, ha ferde egy fal. :wink:
Igen, vannak, akik visszaélnek a művészet adta szabadsággal, attól még az üres festővászon is lehet művészet. A művészet egy sokkal összetettebb terep annál, mint ahogyan azt az egyáltalán nem ide illő, kőegyszerűségű példával leírod. Az, hogy egy fal ferde vagy sem, egzakt dolog, le lehet mérni, és ahogy mondod nem kell hozzá kőművesnek lenni. A művészeti tárgyakat bemutató intézmények kiállítási anyagainak kiválasztásáról ellenben te magad mondtad, hogy egy szakmai döntés (vagy az kéne, hogy legyen). Egyértelműen lejön, hogy nincs szaktudásod, mégis szakmai értékítéletet vonsz, mindezt nagy arccal és fölényeskedő stílusban. Remélem a kórházban nem ugatsz be az orvosnak, hogy azt nem úgy kell. Attól nem vagy buta, hogy nem érdekel vagy nem érted a művészetet (ez max. egyfajta műveltség), hanem attól, hogy butaságokat beszélsz.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.13. 10:21:01

https://www.euronews.com/2021/01/11/sus ... able-japan

Ha lenne ilyesmi Magyarországon (vagy amelyik országban épp éltek), akkor kipróbálnátok önként?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.12. 11:15:05

Cseri írta:
2021.01.12. 07:17:34
Félve kérdezem, hogy mi alapján soroljátok a pártokat jobb vagy éppen baloldalra kis hazánkban? Szerintem baloldalhoz vagy éppen a jobb oldalhoz tartozó értékeket sem jelenlíti meg egyik párt sem a palettán.
Echte baloldali párt egyedül a Párbeszéd. A Mi Hazánk echte harmadikutas. A többi párt gazdaságilag alapvetően mind jobboldali (vagy neoliberális, ha úgy tetszik) álláspontot képvisel - bár maga a NER-rendszer nagyon furcsa hibridje a szocializmusnak és kapitalizmusnak - , társadalompolitikailag meg ugye vegyes köztük a kép.

(MKKP-t és a mini pártokat most hagyjuk.)
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.12. 10:42:54

sansz írta:
2021.01.12. 10:06:05

Mondjuk az erdélyi meg a vásárolt ukrán szavazatokkal eleve Viktorék voltak "megtolva".
Szerintem amúgy lehet az amerikai kormányzat tényleg fog magyarország ellen lépéseket hozni, mert bőven túlmentek Viktorék a határon. Ha nem teszik, az precedens esetlegesen többi európai vezetőnek is,hogy nyíltan provokálhatnak,nem lesz semmi bajuk, sőt,még politikai előnyt is kovácsolnak. Semmilyen más okból nem tényező Magyarország, de emiatt mégis az. Nem vagyunk egy Törökország, amit ha utálnak is, túl fontos partner, hogy felrúgjanak minden kapcsolatot. De szerintem nem is ez a veszélyes, mert az USA azért annyira nem fontos partnerünk. Viszont az oroszoknak sem az fájt,hogy amerika nem kereskedett velük(és ez micsoda hazugság, alig csökkent a két ország közti forgalom) viszont az EUt rövidpórázon tartva tényleg behúzták a kéziféket.
Nekünk is az fog jobban fájni,ha mondjuk a németeket veszik rá, hogy fogják vissza a kereskedelmet, ne legyenek új beruházásaik itt stb. Na ezt fogjuk legjobban megérezni. De őszintén, minden józan ember tudta, hogy a potrohos vezetőnk agresszív különútjainak az lesz a vége,hogy a végén mi szívjuk meg. És minnél különcebb, diktatórikusabb a rendszer, annál fájdalmasabb (nekünk) a vége,mert ezek a rendszerek falig mennek.
persze, egyetértek.
majd meglátjuk mi lesz, én nem tartok annyira a Biden-érától, ahogy igazából nem tartottam a Trump-érától sem.
a kinyilatkozásokat nem szeretem, hogy nyert Biden, akkor itt a vége, holnaptól melegekkel lesz tele Magyarország, jajj nekünk.
ez a Rákay Philip-es videó meg kb a fórum mélypontja volt, azt hittem valami vita lesz, tényleges geopolitikai szakemberekkel. ehhez képest a szokásos propaganda videó jött, háttérben beúszó Sorossal, meg végtelenig ismételgetett lózungokkal.

annyira jól csavarja a dolgokat a kormány, hogy mindenből kijönnek, leírtam, hogy miképp teszik, egyszerű mint az 1x1.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.01.12. 10:06:05

csababarca írta:
2021.01.11. 23:31:07


Jujj.
Szóval meg lesz tolva a baloldal.
Ez miért baj a magyaroknak?
Ez a fidesznek probléma, mert félnek a hatalomvesztéstől. Mint mindenki aki a hatalmon van, ez normális egyébként.

Dehogy csak kontráznak, ugyan már.
Az a baj, hogy már Te is, aki nem itt szemtől szembe a pofájába kapja a kormány hazugságait is így gondolkozol, hogy minket mindig mindenki, de főleg a liberális nyugat bánt, és rosszat akar.
Aki itthon van, attól megértem, hiszen a fidesz/kormány/OV folyton mindenben azt kommunikálja, hogy minket magyarokat (ugye tudjuk mivel elmondták hogy magyarok alatt ők a szavazóikat értik) bántanak, gáncsolnak, akadályoznak, de majd MI megvédünk titeket, ellenállunk a támadó Nyugatnak!!!

Ez a szemlélet, az a baj, hogy ezen a szemüvegen keresztül értelmezitek a történéseket.
De ha 2-3 év múlva visszatekintünk mi változást hozott Biden elnöksége nekünk (pl kivonul az a kb 1500 amcsi cég innen, vagy beszüntetik az export/import forgalmat a két ország között, megnehezítik a magyaroknak a kiutazását, stb) akkor majd igazat fogok neked adni utólag, és még elnézést is kérek.
Mondjuk az erdélyi meg a vásárolt ukrán szavazatokkal eleve Viktorék voltak "megtolva".
Szerintem amúgy lehet az amerikai kormányzat tényleg fog magyarország ellen lépéseket hozni, mert bőven túlmentek Viktorék a határon. Ha nem teszik, az precedens esetlegesen többi európai vezetőnek is,hogy nyíltan provokálhatnak,nem lesz semmi bajuk, sőt,még politikai előnyt is kovácsolnak. Semmilyen más okból nem tényező Magyarország, de emiatt mégis az. Nem vagyunk egy Törökország, amit ha utálnak is, túl fontos partner, hogy felrúgjanak minden kapcsolatot. De szerintem nem is ez a veszélyes, mert az USA azért annyira nem fontos partnerünk. Viszont az oroszoknak sem az fájt,hogy amerika nem kereskedett velük(és ez micsoda hazugság, alig csökkent a két ország közti forgalom) viszont az EUt rövidpórázon tartva tényleg behúzták a kéziféket.
Nekünk is az fog jobban fájni,ha mondjuk a németeket veszik rá, hogy fogják vissza a kereskedelmet, ne legyenek új beruházásaik itt stb. Na ezt fogjuk legjobban megérezni. De őszintén, minden józan ember tudta, hogy a potrohos vezetőnk agresszív különútjainak az lesz a vége,hogy a végén mi szívjuk meg. És minnél különcebb, diktatórikusabb a rendszer, annál fájdalmasabb (nekünk) a vége,mert ezek a rendszerek falig mennek.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.01.12. 08:10:40

Atlantis írta:
2021.01.12. 07:59:50
Cseri írta:
2021.01.12. 07:17:34
Félve kérdezem, hogy mi alapján soroljátok a pártokat jobb vagy éppen baloldalra kis hazánkban? Szerintem baloldalhoz vagy éppen a jobb oldalhoz tartozó értékeket sem jelenlíti meg egyik párt sem a palettán.
Megszokás és gyűlölet alapján. Aki nem ért egyet veled, vagy az általad támogatott párttal, azt automatikusan besorolod azt általad támogatottnak vélt oldal ellentétéhez.
Már rég nincs ezeknek ideológiai alapja, vagy köze a valósághoz, hogy ténylegesen "baloldali" vagy "jobboldali" pártok.
Pont ezért kérdeztem én hogy:
1. Tényleg kérek valakit hogy röviden foglalja már össze hogy gazdaságpolitikailag, egészségügyben, külpolitikában, esetleg hadügyben, rendfenntartásban és közigazgatásban stb mik a fő eltérések a két oldal között?

A kampányban elhangzó nyomjuk a kisebbséget és a legyen megint minden jón kívül szó esik bármiről ami igazából számítana is? Vagy itthon a migránsokon meg a család segítésen kívül van szó bármiről, vagy ezek részletezve lennének?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.12. 07:59:50

Cseri írta:
2021.01.12. 07:17:34
Félve kérdezem, hogy mi alapján soroljátok a pártokat jobb vagy éppen baloldalra kis hazánkban? Szerintem baloldalhoz vagy éppen a jobb oldalhoz tartozó értékeket sem jelenlíti meg egyik párt sem a palettán.
Megszokás és gyűlölet alapján. Aki nem ért egyet veled, vagy az általad támogatott párttal, azt automatikusan besorolod azt általad támogatottnak vélt oldal ellentétéhez.
Már rég nincs ezeknek ideológiai alapja, vagy köze a valósághoz, hogy ténylegesen "baloldali" vagy "jobboldali" pártok.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.12. 07:17:34

Félve kérdezem, hogy mi alapján soroljátok a pártokat jobb vagy éppen baloldalra kis hazánkban? Szerintem baloldalhoz vagy éppen a jobb oldalhoz tartozó értékeket sem jelenlíti meg egyik párt sem a palettán.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.11. 23:36:27

Ha nem is volt sikerekben dúsgazdag a magyar a sport (szűk merítés), azért Szoboszlai év sportolója cím nem is tudom, hogy lehetne fogalmazni, nem igazán normális..... :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.11. 23:31:07

Nero. írta:
2021.01.11. 23:13:26
És ez miben érint minket, “hogy” dumálnak?
Nem fognak minket tankokkal lerohanni, de bármennyire is nem kenyerem a Fidesz vagy Rákay Philip, https://fb.watch/2Yxjkl6wMi/ ebben a videóban nem mond akkora hülyeséget. Rendesen meg lesz tolva a baloldal.
Egyébként szerintem Orbán, Kovács vagy Szijjártó “csak” kontráznak, általában a másik oldal kezdi a szurkálódást, bele okoskodást.
Jujj.
Szóval meg lesz tolva a baloldal.
Ez miért baj a magyaroknak?
Ez a fidesznek probléma, mert félnek a hatalomvesztéstől. Mint mindenki aki a hatalmon van, ez normális egyébként.

Dehogy csak kontráznak, ugyan már.
Az a baj, hogy már Te is, aki nem itt szemtől szembe a pofájába kapja a kormány hazugságait is így gondolkozol, hogy minket mindig mindenki, de főleg a liberális nyugat bánt, és rosszat akar.
Aki itthon van, attól megértem, hiszen a fidesz/kormány/OV folyton mindenben azt kommunikálja, hogy minket magyarokat (ugye tudjuk mivel elmondták hogy magyarok alatt ők a szavazóikat értik) bántanak, gáncsolnak, akadályoznak, de majd MI megvédünk titeket, ellenállunk a támadó Nyugatnak!!!

Ez a szemlélet, az a baj, hogy ezen a szemüvegen keresztül értelmezitek a történéseket.
De ha 2-3 év múlva visszatekintünk mi változást hozott Biden elnöksége nekünk (pl kivonul az a kb 1500 amcsi cég innen, vagy beszüntetik az export/import forgalmat a két ország között, megnehezítik a magyaroknak a kiutazását, stb) akkor majd igazat fogok neked adni utólag, és még elnézést is kérek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.11. 23:13:26

És ez miben érint minket, “hogy” dumálnak?
Nem fognak minket tankokkal lerohanni, de bármennyire is nem kenyerem a Fidesz vagy Rákay Philip, https://fb.watch/2Yxjkl6wMi/ ebben a videóban nem mond akkora hülyeséget. Rendesen meg lesz tolva a baloldal.
Egyébként szerintem Orbán, Kovács vagy Szijjártó “csak” kontráznak, általában a másik oldal kezdi a szurkálódást, bele okoskodást.
ilyen vezetők, akik a saját szavazóikat is megfenyegetik hogy menjenek értük "harcba":
A gyerekek sosem voltak szimpatikusak, ők mindig túl tolták, főleg az idősebb ráadásul nem is áll jól nekik.

Annyira nem aggódom azért, annyira nem érint ez az egész, de azért vicces lesz nézni amikor sok ember szembesülni fog azzal hogy ki is az a Biden, mik az ötletei és hogy mentálisan vajon elég fitt-e ahhoz hogy betöltse az egyik legnagyobb felelősséggel járó pozíciót.
https://twitter.com/transition46/status ... 90209?s=21
Ez egy tegnapi megnyilvánulás, a komment szekcióban látszik hogy rendesen felborzolta a kedélyeket.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése