Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.29. 20:19:52

Ez a fidesz-mosdatás egyébként egy ilyen kötelezettség azoknak akik “közel állnak” a párthoz? Több ismerősöm is van, aki ha szóba kerül a fidesz vagy viktor akkor úgy védekeznek mint egy anyatigris. Érdekes...
oké, legyen váltás, de igerd meg hogy akkor hazajossz és maradsz is.
Érdekes (majdnem azt írtam hogy szeretek, de az nem lenne igaz) beszélni a politikáról, de azért azt soha nem fogom megengedni hogy túl komolyan beleszóljon az életembe. Én vagyok az utolsó aki a saját nyomorát/boldogságát az aktuális politikai hatalomra fogja. Ha hazaköltözök és gyengébb színvonalon élek, nem fogom a fideszre/gyurcsányra fogni.

Ettől függetlenül jó lenne ha nem öltönyös gengszterek irányítanák az országot. Mint tegnap is írtam, ennél több van benne.

Akit a lóvé motivál az menjen el tanulni valami hiányszakmát, ne politikusként akarjon meggazdagodni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.29. 19:17:02

LG írta:
2021.01.29. 18:09:53
ntibi67 írta:
2021.01.29. 15:26:18
Én is a cégemnél először a rokonoknak és ismerősöknek adok munkát mert bennük jobban megbízok.
Az a te céged, de az állam nem kormánytagok tulajdona, ezt ne felejtsük el. Ezért vannak a pályázatok, hogy ne a rokonok, pajtások kapjanak meg minden fontos pozíciót és projektet, de ahogy látjuk, kijátszható rendszer, Orbánék pedig pofátlanul ki is játsszák. Aztán van pofájuk a kereszténységgel dobálózni. :lol: Ők napjaink farizeusai.
Nyugodtan Orbán helyére beirhattad volna gyurcsányt aki saját állítása szerint többször is bérmálkozott,ha még a kereszténységget is ide hoztad.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.29. 18:09:53

ntibi67 írta:
2021.01.29. 15:26:18
Én is a cégemnél először a rokonoknak és ismerősöknek adok munkát mert bennük jobban megbízok.
Az a te céged, de az állam nem kormánytagok tulajdona, ezt ne felejtsük el. Ezért vannak a pályázatok, hogy ne a rokonok, pajtások kapjanak meg minden fontos pozíciót és projektet, de ahogy látjuk, kijátszható rendszer, Orbánék pedig pofátlanul ki is játsszák. Aztán van pofájuk a kereszténységgel dobálózni. :lol: Ők napjaink farizeusai.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.29. 18:09:17

Társadalmi szóbeszédben a korrupció megítése ugyanaz, mint a mutyizásé. Ha az enyéim mutyiznak, akkor ügyesek, ha mások - ellenoldal, ellenfelek - mutyiznak azok tolvajok.

Korrupció az pénzért vagy valamilyen más juttatásért cserébe jogosulatlan előnyszerzés.
Korrupció az amit jogilag annak ítélnek. Lebukás, feljelentés vagy valamely hatalmi ágazat elindít egy folyamatot, mely vagy eljut ítéletig vagy nem.
Nyomozás, bizonyítás, ügyészség, bíróság, ítélet. Ezek mind hatalmi ágazatok. Amíg ezeket is a mindenkori hatalom irányítja, sosem fog napvilágra kerülni olyan korrupció, amely a hatalom számára hátrányos. Tehát csak olyan korrupció kerülhet napvilágra, amilyet a mindenkori hatalom megenged vagy a hatalom szándékát szolgálja.
Amennyiben egy hatalmi gépezet egyben van, összetart, egy hajóban ülnek, ott komoly korrupció sosem derül ki. Ha mégis előkerül a hatalomhoz közeli korrupciós ügy, akkor annak hatalmon belüli oka van. Kivenni valakit a körből (ha magától nem lépne hátra), erőviszonyok átrendezése, újrafelosztás vagy egyebek....
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.29. 15:26:18

Imádom ezt a szlogent hogy rendszer szintű korrupció.És ha már rendszer szintű akkor természetesen Fidesz.Szerintem a korrupció nem rendszer függő ha nem ember függő.Hiszen ha valaki a beosztásával vagy a hatalmával él vissza ott az ember a korrupt.Ezt rendszer szinten szinte lehetetlen kivédeni.Volt itt valaki aki példákat is felsorolt.Az egyik példája a következő.Önkormányzati képviselő olcsóbban vesz telket mint az átlag polgár.Természetesen így már burkolva a Fideszre lehet utalni hiszen rendszer,olcsóbban,korrupció,képviselő.Csak félve kérdezem ez mitől példa?Hol vannak a konkrétumok?Kispesten hang és képfelvételek vannak a baloldali korrupcióról,vannak következményei?Nincsenek.Persze ilyenkor legegyszerűbb mészárosozni.Hiszen az kizárt hogy ha valaki gázszerelő volt az máshoz nem érthet és nem gazdagodhat önerejéből.De ha ki is használta a kapcsolatait az még nem korrupció ha nem protekció.Ez még nem törvénysértés.Én is a cégemnél először a rokonoknak és ismerősöknek adok munkát mert bennük jobban megbízok.Amúgy meg ez a korrupciós index meg érzet felmérés úgy működik,hogy megkérdeznek 100 cégvezetőt és átlag polgárt hogy van-e nálunk korrupció? 100-ból 100 azt mondja hogy igen.A következő kérdés hogy ön tapasztalt már korrupciót 100-ból 70 azt mondja hogy igen.A következő kérdés hogy ön korrupt 100-ból 100 azt mondja hogy nem.Vicces ugye?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.29. 14:40:50

Ti mit gondoltok, mi lesz ennek a GameStop-nak a vége?

https://hvg.hu/gazdasag/20210129_gamest ... spekulacio
https://index.hu/gazdasag/2021/01/28/tozsde-gamestop/

Bár ahogy látom már igazából lecsengőben is van:
https://www.origo.hu/gazdasag/20210129- ... lyama.html
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.01.29. 13:19:37

Azért kell rátenni az 5 milliárdra még 3 milliárdot, mert nagy a holdudvar, mindenki rohadt éhes és információ van náluk :D

Egyszer voltam egy balatonfüredi cégnél, pályázatokkal kapcsolatban, azt mondta az étterem tulajdonos, hogy “nem fogad el egy fillér pályázati pénzt sem, mert nem szeretné átadni a vállalkozását” 😀

Zseniálisan példázza ezeket a műveleteket Bige Laci Nitrogénművek cége. Nem mintha őt sajnálnám, mert Gattyánon kívül az összes top 100-as magyar a poltikai hátán felkúszva gazdagodott meg, csak jól mutatja meg a folyamatot, ahogy einstand-olnak, és szinte semmi piacot nem hagynak a többi szereplőnek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.29. 12:45:38

Faxe írta:
2021.01.29. 12:23:14
3) Tisztában vagyok vele én is, hogy az előző kormány is lopott. Csak ők ügyetlenül csinálták. Ami viszont itt emgy, az rendszerszintű sajnos. Nem emlékszem hogy lett volna olyan 2010 előtt, hogy 1 vállalkozó több ágazatot is teljesen kisajátít, szállodák, éttermek, vendéglátóhelyek, termelőcégek, építőcégek stb stb. mind 1 vállalkozóhoz kerülnek idővel. Propaganda tv lett a köztévéből, az összes keleti diktátorral bratyizunk, beszólunk mindenkinek (lásd Biden). Ezen kívül még rengeteg dolgot lehetne felsorolni. Nem voltak jók az előző kormányok sem, viszont én nem emlékszem ilyen mértékű társadalmi feszültségre, gyűlöletkeltésre.
Igen, ebben sajnos el kell ismerni, hogy politikai szempontból zseniálisak.
Az ellenségkép felépítés és gyűlöletkeltésnek hála sikerült eljutni arra a szintre, hogy konkrétan bármilyen méretű és jellegű korrupció és lopás el van nézve nekik, mert "ők legalább megvédenek minket Sorostól, brüsszeltől, a migránsoktól, meg a balliberális hazaáruló söpredéktől".
Tényleg szó szerint bármit megtehetnek, amíg elterelik a figyelmet olyan polgárpukkasztó dolgokkal, mint az apa férfi, stb.

Emlékeztek még, Gyurcsány hogy belebukott abba, amikor kimondta, hogy "Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz."?
Most meg ott tartunk, hogy Orbán akár nyíltan hazudhat is (pl a legutóbbi ilyen amikor azt mondta az EU hátráltatja a vakcina engedélyeket, bezzeg a britek már kiadták. Mindezt decemberben amikor a britek még EU tagok voltak bőven és pontosan ugyanazt a jogi megoldást alkalmazták amit most a Magyar kormány alkalmazott az orosz vakcinánál. :D :D ), igazából már senkit nem érdekel.
Én már megszoktam, csak nevetek rajta, a szavazói meg vagy el is hiszik, vagy nem érdekli őket amíg "megvédi" a hazát.


LG írta:
2021.01.29. 12:38:55
Koksz nélkül is lehet egészségtelen, ha valaki nem megfelelően csinálja, de amúgy igen, alapvetően ez a jobb hobbik közé tartozik.
Jogos, így utólag visszagondolva az elején én is oltári baromságokat csináltam amíg nem néztem, olvastam utána rendesen, stb.

csababarca:
Ezzel egyetértek, az internetnek hála annyi féle és fajta eszköz nélküli edzéslehetőséget találni, hogy ahhoz már tényleg nagyon magas szinten kell lenned, hogy ne legyen elég a szinten tartásra pár hónapra amatőr, nem profi sportolóként.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.01.29. 12:42:50

„Amikor megérkeztem a Real Madridhoz, egyből leadtam tizenkét kilót – mesélte Cassano a Christian Vieri Bobo Tv nevű internetes csatornáján összehozott beszélgetésben, amelyben kettejük mellett Fabio Cannavaro és mások is részt vettek. – Aztán megérkezett Cannavaro, és visszahíztam. A klub egyik szponzora a Nutella volt, minden hónapban kaptunk egy ötkilós adagot.”
5kg krumpli,vagy 5kg nutella? :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.29. 12:40:01

Atlantis írta:
2021.01.29. 12:24:15

Mondjuk ha nem kokszolnak, ez legalább egy egészséges hobbi, ráadásul az általam követett insta csajok is így formában maradnak, annak meg örülök. :D
nem azzal van a baj, hogy edzőterembe járnak, félreértés ne essék.
de nem biztos, hogy ez a legfontosabb prioritás a jelen helyzetben, hogy ezzel is visszaélve növeljék a konditermek a bevételüket:)
pláne, hogy ha valaki nem profi testépítő, csak mondjuk hobbi szinten odafigyel a mozgásra, és szeretne fitt lenni, azt minimális eszközigénnyel otthon is tudná művelni, fitten tartani magát, mit ad isten, felöltözni és elmenni kocogni egy 5-10 kmt.

mondjuk nálunk az egyik konditermet megtiltotta az iskola, hogy oda járjanak:D mert a konditermek elkezdtek sumákolni, és ilyen olyan igazolásokat kiadni a gyerekeknek, akik lógtak, mert elmentek inkább lábat lógatni a terembe. ügy is volt ebből.
meg ugye a testnevelés órák egy részét edzéssel ki lehet váltani, és adott konditerem ezzel is visszaélt, pénzért adott erről igazolást a tanulóknak, hogy ott edzettek.
1-2 éve már az intézményünk nem fogadja el az onnan jövő papírokat emiatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.29. 12:38:55

Atlantis írta:
2021.01.29. 12:24:15
csababarca írta:
2021.01.29. 11:40:55

nálunk is ez megy, bemész, jattolsz, és már be is léptél az egyesületbe:D (tenisz, squash, fitnesz, akármi, nem számít:D)

baromi fontos amúgy a 17-19éves macskajancsinak meg tükörből pucsítós képet készítő gyerekeknek a kondiba járni, anélkül nincs élet :lol:
Mondjuk ha nem kokszolnak, ez legalább egy egészséges hobbi, ráadásul az általam követett insta csajok is így formában maradnak, annak meg örülök. :D
Koksz nélkül is lehet egészségtelen, ha valaki nem megfelelően csinálja, de amúgy igen, alapvetően ez a jobb hobbik közé tartozik.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.29. 12:24:15

csababarca írta:
2021.01.29. 11:40:55

nálunk is ez megy, bemész, jattolsz, és már be is léptél az egyesületbe:D (tenisz, squash, fitnesz, akármi, nem számít:D)

baromi fontos amúgy a 17-19éves macskajancsinak meg tükörből pucsítós képet készítő gyerekeknek a kondiba járni, anélkül nincs élet :lol:
Mondjuk ha nem kokszolnak, ez legalább egy egészséges hobbi, ráadásul az általam követett insta csajok is így formában maradnak, annak meg örülök. :D
Faxe
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.08.13. 19:51:39

2021.01.29. 12:23:14

zsoltfree írta:
2021.01.28. 23:21:47
Ahol strómanja van a miniszterelnöknek. - Az előző elvileg a Simicska volt. Aki összerúgja a port látványosan az Orbánnal, és azóta egy forint lenyulast nem bizonyított róla? Pedig hát ő jobban tudja mint a független objektív média, de akkor miért nem teregette ki a szennyest? Ezzel szemben a minta szomszéd Ausztriában alkancellar lehetett egy Strache, amire azért rá tudnám húzni a korrupt jelzőt.

vagy ahol krumplival vesznek szavazatot - itt gondolom a jakab féle rágalmakra gondolsz. Tehát szerinted egy szavazókörben, (ami elég kis terület) krumplit osztogatnak de erről egy kép sem készül, de mivel az ellenzék ezt kiabálta mindenhol ezért kB azóta minden Fideszes szavazó egyenlő krumpliert megvett degenerált? Tehát olyan világban, ahol minden zsebben ott lapul egy legalább 10 megapixeles kamera, ott nem készül fotó úgy, hogy az összes ellenzéki párt összes szereplője elmegy ellenőrizni egy nem túl nagy szavazókörzetet, de krumplis kép bezzeg nincs. Ja, bocs van, de azokon a krumplival balos politikusok vannak.
Kaszinók nyitva maradhatnak egy pandémia közepén stb - ezt én sem értem

Van 1-2 olyan dolog a fidesszel kapcsolatban amivel egy lapon vagyok velük, de mint tegnap is mondtam, még egy ennyire korrupt/gengszter csapat nincs ha pénzről van szó. - de az MSZP - SZDSZ kormányt figyelemmel kiserted? - Vagy ez a buszos tender nem volt gáz. Az új lánchíd szerződés szintén. Amikor Lakner Csaba kokainozas közben beszél arról hogyan kell szet lopni valamit az szintén nem gáz.


Nagyjából Puzsér napokban megjelent véleményével tudok egyet érteni. A Gyurcsány/Dobrev/Jakab klán is megéri a pénzét, de annak minimum véget kell vetni hogy ezek a bűnözők 2/3os többséggel uralkodnak, most már több mint egy évtizede. - oké, legyen váltás, de igerd meg hogy akkor hazajossz és maradsz is.
Hadd próbáljak meg válaszolni ezekre a mondatokra bekezdésenként:

1) Tehát "elvileg" Simicska volt a stróman, viszont akkor nem értem azt, hogy ha minimális a korrupció, akkor hogy lehet hogy amíg nem volt a G-nap, addig a legtöbb jelentős közbeszerzést S. cége vitte el, azután semmit? Mi lehet az oka ennek, ha nem a strómanja volt? Hirtelen rosszabb minőségben dolgoztak az emberei, M. L. cégében alkalmazottak pedig jobban? Az én véleményem, amivel lehet egyetérteni vagy nem, hogy olyan mértékben szövődtek ott a szálak a pénzosztással, hogy nem érte volna meg nekik egymást belebuktatni se O.-nak, sem S.-nak.

2) Senki nem mondta hogy a szavazókörben vesznek krumpliért szavazatokat, csak hogy krumpliért veszik a szavazatokat.
Erre sajnos nem tudok mit mondani, ha nem hallottál az ingyen krumpliosztogatásról általában pár héttel a választás előtt, akkor több honlapot kellene látogatni, hogy esetleg más szemszögből is lássa az ember a valóságot.

pl.: https://www.facebook.com/hegyvidekifide ... 80/?type=3
(ha nem nyílna meg a link, akkor a lényege: A Hegyvidéki Önkormányzat közkívánatra burgonyát biztosít 65. életévét betöltő kerületi személyek részére.

3) Tisztában vagyok vele én is, hogy az előző kormány is lopott. Csak ők ügyetlenül csinálták. Ami viszont itt emgy, az rendszerszintű sajnos. Nem emlékszem hogy lett volna olyan 2010 előtt, hogy 1 vállalkozó több ágazatot is teljesen kisajátít, szállodák, éttermek, vendéglátóhelyek, termelőcégek, építőcégek stb stb. mind 1 vállalkozóhoz kerülnek idővel. Propaganda tv lett a köztévéből, az összes keleti diktátorral bratyizunk, beszólunk mindenkinek (lásd Biden). Ezen kívül még rengeteg dolgot lehetne felsorolni. Nem voltak jók az előző kormányok sem, viszont én nem emlékszem ilyen mértékű társadalmi feszültségre, gyűlöletkeltésre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.29. 11:40:55

Atlantis írta:
2021.01.29. 10:27:42
Amúgy a magyar mentalitásról:
Most ugye hivatalosan csak a profi sportolók járhatnak konditerembe, akiknek van hivatalos igazolásuk valamilyen egyesülettől. Mit tippeltek, 500 vagy 600 százalékos növekedés lesz majd az igazolt sportolók számában 2021 nyarára? :D

Konditermekben recepciónál osztogatják 3-4 ilyen spotszövetség belépési papírjait. Beregisztálsz, kifizeted az éves tagdíjat, 2-3 munkanapon belül már mehetsz is kondizni.
Nekem már 4 ismerősöm lett teniszező például idén... :D
nálunk is ez megy, bemész, jattolsz, és már be is léptél az egyesületbe:D (tenisz, squash, fitnesz, akármi, nem számít:D)

baromi fontos amúgy a 17-19éves macskajancsinak meg tükörből pucsítós képet készítő gyerekeknek a kondiba járni, anélkül nincs élet :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.29. 11:31:12

Atlantis írta:
2021.01.29. 10:27:42
Amúgy a magyar mentalitásról:
Most ugye hivatalosan csak a profi sportolók járhatnak konditerembe, akiknek van hivatalos igazolásuk valamilyen egyesülettől. Mit tippeltek, 500 vagy 600 százalékos növekedés lesz majd az igazolt sportolók számában 2021 nyarára? :D

Konditermekben recepciónál osztogatják 3-4 ilyen spotszövetség belépési papírjait. Beregisztálsz, kifizeted az éves tagdíjat, 2-3 munkanapon belül már mehetsz is kondizni.
Nekem már 4 ismerősöm lett teniszező például idén... :D
Jah, hallom 40 ezerért meglehet szerezni. De ugye mi nem vagyunk “korruptak”

FBn látom hogy a felkokszolt svédek (akik véletlenül sem stricik, dealerek stb) állandóan a kondiba lógnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.29. 11:13:18

Veidt_madridista írta:
2021.01.29. 11:03:19
Azt azért hozzátenném, hogy a krumpliosztást Gyurcsányék kezdték el anno, de pl. Kunhalmiról is lehet hasonló képet találni a közelmúltból. Tehát mikor az egyesült ellenzék krumplizza a kormánypártokat, az igencsak nevetséges.
Ez rendben van! Csak hát letagadni az egészet, és annyit nem járni utána az esetnek, hogy a gúgliba beírod, hogy "krupli osztás".... Ez szerintem tök jól példázza, hogy milyen alternatív valóságok alakulnak ki, ha nem olvasol ellentétes véleményeket.

Hozzáteszem, hogy az eset maga engem közel sem háborít fel annyira, hogy nagyobb témát szenteljek neki, legyen kormány vagy ellenzék. Kívánom, hogy ez legyen a következő választások leggusztustalanabb eszköze!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.29. 11:03:19

Azt azért hozzátenném, hogy a krumpliosztást Gyurcsányék kezdték el anno, de pl. Kunhalmiról is lehet hasonló képet találni a közelmúltból. Tehát mikor az egyesült ellenzék krumplizza a kormánypártokat, az igencsak nevetséges.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.29. 10:27:42

Amúgy a magyar mentalitásról:
Most ugye hivatalosan csak a profi sportolók járhatnak konditerembe, akiknek van hivatalos igazolásuk valamilyen egyesülettől. Mit tippeltek, 500 vagy 600 százalékos növekedés lesz majd az igazolt sportolók számában 2021 nyarára? :D

Konditermekben recepciónál osztogatják 3-4 ilyen spotszövetség belépési papírjait. Beregisztálsz, kifizeted az éves tagdíjat, 2-3 munkanapon belül már mehetsz is kondizni.
Nekem már 4 ismerősöm lett teniszező például idén... :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.29. 10:14:24

zsoltfree írta:
2021.01.28. 23:21:47
vagy ahol krumplival vesznek szavazatot - itt gondolom a jakab féle rágalmakra gondolsz. Tehát szerinted egy szavazókörben, (ami elég kis terület) krumplit osztogatnak de erről egy kép sem készül, de mivel az ellenzék ezt kiabálta mindenhol ezért kB azóta minden Fideszes szavazó egyenlő krumpliert megvett degenerált? Tehát olyan világban, ahol minden zsebben ott lapul egy legalább 10 megapixeles kamera, ott nem készül fotó úgy, hogy az összes ellenzéki párt összes szereplője elmegy ellenőrizni egy nem túl nagy szavazókörzetet, de krumplis kép bezzeg nincs. Ja, bocs van, de azokon a krumplival balos politikusok vannak.
Ezt az origón kérd számon... Köszi!

Újbuda:
https://www.youtube.com/watch?v=GI_baLq ... el=RTLKlub
https://www.youtube.com/watch?v=Pq8MgNc ... nel=444.hu

V. kerület:
https://www.youtube.com/watch?v=8aFcuyW ... l=AZONNALI

Borsodiban piacozás volt
https://pestibulvar.hu/2020/10/06/ekkor ... olt-video/

Ez még össze is foglal hasonló esetket:
https://www.youtube.com/watch?v=nN6wS-V ... nel=444.hu
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.29. 10:07:40

csababarca - ezzel a legutóbbi hozzászólásoddal egyet tudok érteni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.29. 09:18:12

De én pont azt írtam, hogy teljesen mindegy, hogy hol vagyunk ezen a listán, nem számít.
Ami számít, az az amit látsz, tapasztalsz.
És igen, korrupt a rendszer egészen az alsó szintektől nézve.

Nézzük meg azt ahol én élek. Ahol a húsosfazék körül lévők részesülnek mindenből.
Mondok példát.
Telkek.
Miért veheti meg egy önkormányzati képviselő azt a telket feleannyiért, amit a normál embereknek dupla annyiért kínálnak?
Miért van az, hogy van egy cég/vállalat (gyógyszeripari cég), ami 3 fiatal kezdeményezése volt, ők alapították meg, nagyra nőttek, abban a pillanatban leszóltak fentről, hogy el kellene adni a céget, mert érdekel egy befektetőt (Szijjártó köre), és szemet vetett rá.
Nálam az is korrupció, hogy pl az önkormányzati képviselők ahol laknak, azokat az utcákat elsőként leaszfaltozták, miközben voltak főutak, amiket vagy nem, vagy csak pár évvel később, pedig lakossági összefogás is történt, hogy akkor saját befektetett tőkével is hozzájárulnak a lakók, csak történjen valami. De az önkormányzat megtorpedózta, majd lebartellezett egy hozzájuk köthető céggel, akik hitványul megcsinálták?
A TAO-val való visszaélésről is tudnék mesélni, az is ebbe a körbe illik.

Én nem tennék ilyen kijelentést, hogy a legkorruptabbak vagyunk, viszont a rendszer korrupt. A mértékén lehet vitatkozni.

Azt sem jelentem ki, hogy az ellenzék jobb lenne. Ha követted a hozzászólásaimat, én sem bíznám rájuk az országot. Egyrészt azért amit Te is leírtál, másrészt azért, mert hiába szereznének jelenleg politikai hatalmat, a gazdasági hatalom már fontosabb, az meg továbbra is maradnak OV és barátai kezében.


Abból, hogy leírjuk, hogy korrupt a rendszer, nem következik az, hogy "bezzeg az ellenzék". Sőt. Ők is ennek a rendszernek a részei, nincsenek ilyen irányú illúzióim.

De igen, úgy gondolom, hogy rendszerszintű korrupció van, aminek az éllovasa a kormány és a hozzájuk kötődő gazdasági körök. És ez hatol le mélyen a társadalom minden szintjére. Mert ha fent megtehetik, akkor mi miért ne alapon működik a dolog. Ami sajnálatos, de így van.

Lehet védeni a kormányt sok dologban (fejlesztések, eü rendszer, családtámogatás, stb), de ezek nem mentik fel őket olyan esetekben, mint amiről nap mint nap olvashatsz, vagy ami fontosabb, tapasztalsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.29. 08:51:53

Ez pedig a ti jellemző ertelmezesetek. Ha azt írom, hogy nem a legkorruptabbak vagyunk az eu-n belül, akkor te egyből jössz azzal, hogy szerintem nem vagyunk korruptak. Tanár vagy, tehát neked nem irhatom azt, hogy szövegértelmezés,de akkor miért ezt mondod? Hol írtam azt, hogy nincs.

Aztán ha azt mondom, hogy pls definiáljuk hogy egyáltalán mi az, arra azt tudod mondani, hogy elegáns. Ahelyett, hogy írnál egy példát. Mert persze, lehet tudni mi az, hogy korrupció, de ezt hogy értelmezed? A kormány az? A hétköznapi emberek? Az egészségügyi rendszer, a rendőrség, vagy mi? Ez akkora kamu rágalom, hogy mi vagyunk a legkorruptabbak, mert totál megfoghatatlan.

Te pedig azt értsd meg hogy nem Fidesz szavazó vagyok. De ha az a kérdés hogy a jelenlegi kormánytól ez az egyesült ellenzék jobb? Hát abban biztos vagyok, hogy nem. Nagyon nem vagyok elfogult, és sosem leszek egy pártnak elkötelezettje, de az, hogy nem szeretném azt a bandát hatalomban látni, az ne jelentse már azt hogy elvakult fityesz szavazó vagyok. És az se jelentse már azt, ha egy transparency international aktuális listája miatt nem jött rám a sikítófrász.

És persze a korábbi hozzaszolasainal, ahol valamit konkrétan állítok vagy kérdezek, arra jellemzően soha semmi reakció. Persze elvakult jelzőkkel való dobalozas az van.

Közben elolvastam mihu hozzaszolasat is.

Mert igen, loptak az előzőek is, meg lopnak majd azok is, akik utánuk jönnek. Ezt soha nem lehet kitörölni a magyarokból, mert így vagyunk összerakva. Ezzel egyet is tudok érteni annyi kiegészítéssel, hogy ez nem magyar sajátosság.

Szóval te ralatsz a dolgokra. Értem. Ilyen cégben dolgozol. Nagyon jó. Akkor jöjjek azzal, hogy ismerek újságírót a mandinerben és a 444-ben is, vagy azzal, hogy nem egy polgit, vagy vezető politikust ismerek több pártból is? A véleményem ezen ismeretségeken alapul.

Viszont az utolsó 2 bekezdés az teljesen a 444-telex kotta, de abból is a kemény vonalas. Ha azt tényleg úgy gondolod, akkor lelke rajta. Viszont aki egy kádár rendszerhez hasonlít a jelenlegi rendszerrel több dolgot, az 2 dolgot jelenthet. Az illető múlt század történelmi ismeretei igen hiányosak, illetve azt is, hogy az én elfogultsági szintem sehol sincs az övéhez képest.

Btw ez a kilátástalan kommenteles elég nagy időégetés, szóval ha nem reagálok valamelyik mondatomra érdemben, akkor én kileptem a beszélgetésből. Béke.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.01.29. 08:25:38

Na hát eddig csak read only-ba voltam ebben a témában, de már nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá. Ehhez kellett az, hogy valaki kőkeményen elkezdje magyarázni a bizonyítványt, miszerint az ország és vezetői nem is annyira korruptak, meg nem is annyira lopósak.

csababarca gondolatmenetével maximálisan egyetértek és erre reagálnék:

Én mindig elmondom minden narancsos ismerősömnek, rokonomnak, feleségemnek ( #-o ) hogy nem azzal van a baj, hogy lopnak. Mert igen, loptak az előzőek is, meg lopnak majd azok is, akik utánuk jönnek. Ezt soha nem lehet kitörölni a magyarokból, mert így vagyunk összerakva. A mutyi, a sunyizás, a kiskapuk a magyarok génjeiben vannak.

Nem akarom leírni, hogy milyen cégnél dolgozom, de közepes értékű (max 15 milliárd) projekteket csinálunk, úgyhogy van rálátásom a dolgokra. A baj ott van, hogy amíg 2010-ben egy munkát, amit rendes vállalkozói haszonnal meg lehetett csinálni 5 milliárdért, megcsináltak 6-ból, azt 2010 óta megcsinálják 8-ból, és a tét úgy tűnik, hogy folyamatosan emelkedik... És ezzel van az igazi probléma. Hogy ha azt a pénzt, amit pluszban ellopnak a korábbiakhoz képest, azt normális dolgokra költötték volna, az emberek a saját bőrükön éreznék azokat a milliárdokat, akkor meggyőződésem, hogy itt Viktort birodalmi pajzson vinné végig az országon 4 évente nem 2-2.7 millió, hanem 3,5-4 millió ember... És megjegyzem, teljesen jogosan.

Ha ezt a hatalmat, amivel rendelkeznek, és amivel Kádár óta senki nem rendelkezett, arra fordították volna, hogy a 2008-as válság után padlóra került országot felvirágoztassák, akkor itt évtizedekre stabil, és minimális elégedetlenség mellett tudtak volna kormányozni. Sajnos nem ezt tették....

Az, hogy rendszerszintűvé tesszük a korrupciót....az, hogy teljesen megszüntetjük a fékek és ellensúlyok rendszerét azzal, hogy hű pártkatonákat teszünk minden olyan pozícióba, ami elengedhetetlenül szükséges a hatalom fenntartásához és a korrupt ügyek figyelmen kívül hagyásához...az, hogy a médiát a Kádár-korszak óta nem látott módon központosítjuk azért, hogy minél több emberhez jusson el ugyan az a propaganda....az, hogy törvényeket, rendeleteket pár órás határidővel nyújtunk be átnézésre, mindenféle szakmai egyeztetés nélkül, pusztán a saját érdekein szem előtt tartásával....Az nekem minden, csak nem jogállam és nem a fejlődést célzó kormányzás, hanem hatalom megtartás....
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.29. 07:15:12

Iszonyat elfogult vagy velük, mint a legjobb barátom, akit ha kirabolna Orbán szó szerint is ajnározná.
Ezek a tipikus fideszes mosdatások, és öntagadások.
Ha lenne bizonyíték (mondjuk van többezer), amit hajlandó vagy figyelembe venni, akkor változna a megítélésed?
Nem hiszem.

De azt mondani, hogy az ország nem korrupt...aztán játszani az értetlent ahogy Gulyás meg Szijjártó szokta, hogy egyáltalán mi az a korrupt?
Elegáns.

Azt kellene megértened elsődlegesen, hogy attól mert az előző rendszer [auto_cenzúra] volt meg korrupt, attól még ez is az. És attól mert az előző rendszer rossz volt sok szempontból, az nem legitimizálja ezt a mostani rendszert, hogy szétlopjanak mindent.

Mintha egy gyilkos azzal védekezne a bíróságon, hogy de hát más is ölt már, így rendben van.

L
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.29. 06:41:08

Szerintem sincs korrupció Magyarországon. Pl. Mészáros is csak azért gazdagodott meg ennyire, mert vág az esze, mint a borotva, ahogy ő is utalt rá egy interjúban.

#-o
Válasz küldése