Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.02. 17:35:00

Tegyük fel holnap lelőnek 15 migránst valamelyik határátkelőnél. Vajon milyen visszhangja lenne a nagyvilágban? Magyarországnak milyen következményekkel kellene szembe néznie?

A vágóhídas téma meg azért “vicc”, mert minden vágóhídon pont ugyanaz a horror zajlik.

Egyébként szerintem az ellenzéknek pont az az 5-8% fog hiányozni amit a KKP meg a Mi hazánk elvisz
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.02. 14:32:33

Azt is érdemes leszögezni, hogy Magyarországon nem a tűzparancs állítaná meg a bevándorlókat. 2016 és 2020 között több mint a duplájára nőtt Magyarországon az EU-n kívüli, munkavállalási engedéllyel rendelkező bevándorlók száma. Eközben Cserkeszőlőn egy újabb szakszervezeti kezdeményezést fojtottak el, az irányvonal teljesen világos. Eszükben sincs egy jóléti, szociális államot építeni, a lényeg a számukra, hogy a munkáltatók jól járjanak. Alacsonyabb (fizetési) igényekkel rendelkező, a harmadik világból érkező munkásokkal jobban járnak a munkáltatók. Ez demográfiai téren is érezteti a hatását, sok magyar a gazdagabb, jóléti országokba vándorol, a helyükre pedig érkezik az olcsó, EU-n kívüli munkaerő (pedig ennek pont fordítva kellene működnie). És ezek csak a hivatalos számok, a valós számok ennél valószínűleg nagyságrendekkel magasabbak. Évről évre kb. negyvenezer fő körül mozog a természetes fogyás, míg a KSH adatai szerint a népességcsökkenés az elmúlt években alig volt több néhány ezer főnél. Évente valószínűleg több tízezer bevándorló érkezik az országba, amivel persze néhány ember jól jár, ezek a munkavállalók nem fognak követelőzni, sem magasabb fizetésért, sem más követelésért, nekik az otthoni állapotokhoz képest a magyarországi munkakörülmények is előrelépésnek számítanak. Tűzparancs... Nem kell nekik a kerítést döngetniük, ezressével hívják őket.

https://24.hu/fn/gazdasag/2020/08/11/ku ... kas-ukran/
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.02. 00:33:32

LG írta:
2021.03.01. 23:01:09
https://magyarnemzet.hu/kulfold/jovahag ... g-9121946/

Ahogy láthatjuk, ez komoly vita egész Európában. Az én véleményem az, hogy ha az Unión belül az az elv, hogy az állatot el kell kábítani vágás előtt, akkor el kell kábítani, nincs kivételezés a vallásra hivatkozva. Vannak még napjainkban is olyan törzsek, akik ha meghal valaki a családban, a rokonok felosztják a egymás között a testét. Na, ha ilyenek idejönnek (hiszen akármilyen csőcselék idejöhet, ez pedig összefügg azzal a bizonyos tűzparanccsal, pontosabban annak hiányával), akkor ők is nyugodtan gyalázhassanak hullákat, csak mert nekik ez a vallási előírásuk? Hát, nem!
Az megvan, hogy Magyarországon a Te tested a halálod esetén automatikusan szervdonornak minősül, ha csak nem jelzed előre kifejezetten, hogy nem akarod? Tehát kiszedhetnek belőled pár dolgot mielőtt továbbadnak? :D

Szóval hol húzod meg a vonalat a hullagyalázásnál? Az orvosi céloknál amit politikusok által hozott törvény ír elő, vagy amit egy vallási vezető vallási okokból? Mindkét esetben az elhunytnak lehetősége van/volt előre rendelkezni. A keresztény vallásban is a temetés alapelve, hogy "az elhunyt személyére jellemző módon, az ő végakaratával egyezően búcsúzunk".
Plusz mi egy nemzet és vallás vagyunk (szerintem), mégse sok közöd van hozzá valójában, hogy például én hogyan szeretném a saját temetésemet. Ha én a Dunába szórom hamvaim, ahol 1-2km múlva emberek benne fürdenek majd benne, akkor úgy lesz. Szóval ez az egyén vagy a család döntése, ha ők az elhunyt beleegyezésével szét akarják osztani az miért lenne hullagyalázás?

Félre ne értsd, azzal teljesen egyetértek, hogy a különböző kultúrák együttélése okozhat gondot, és nem feltétlenül kell (szerintem nem is szabad) mindent automatikusan megengedni, csak azért mert jajj mi vagyunk az elfogadó "nyugat".
Csak itt szerintem sokkal nagyobb, a mindennapi együttélést érintő vallási problémák vannak. Például a nők helyzete (ami itthon sem feltétlenül rózsás pár szempontból családi erőszak téren például), vagy Allah és Mohamed ábrázolásának tilalma ami szembe mehet a tudományos és művészeti élet szabadságával, stb. Rengeteg olyan dolog van ami valóban problémát jelenthet és nem szimplán polgárpukkasztás, mint amit írtál.


A Mi hazánk programpontjaival kapcsolatban egyetértek Alcantarával. Ezek semmi másra nem jók, mint megszólítani azt a szűkebb szélsőjobboldali réteget akiknek a FIDESZ nem eléggé jobbos, hogy azok még véletlenül se szavazzanak máshova, és nekik meg pont meglegyen a küszöb % az állami támogatásokhoz. Teljesen felesleges ebbe többet belegondolni valójában. A lentebb linkelt Toroczkai vs Puzsér tökéletes példa arra miért hiteltelen a pali.
Konkrétan az első 10 percben többször önellentmondásba keveredik saját magával és érdemben nem tud reagálni a dolgokra, csak szajkózza ugyanazt. Félreértés ne essék, nem hülye a pali, csak egyértelműen van egy szűkebb célközönsége akikhez szólni akar. Amúgy pedig vitának nevezik ezt a beszélgetést, de az első 30 percben következetesen úgy reagáltak egymás mondanivalójára, hogy elbeszéltek egymás ellen és éppen csak egymás érveire nem reagáltak. Ez nem vita. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.01. 23:01:09

https://magyarnemzet.hu/kulfold/jovahag ... g-9121946/

Ahogy láthatjuk, ez komoly vita egész Európában. Az én véleményem az, hogy ha az Unión belül az az elv, hogy az állatot el kell kábítani vágás előtt, akkor el kell kábítani, nincs kivételezés a vallásra hivatkozva. Vannak még napjainkban is olyan törzsek, akik ha meghal valaki a családban, a rokonok felosztják a egymás között a testét. Na, ha ilyenek idejönnek (hiszen akármilyen csőcselék idejöhet, ez pedig összefügg azzal a bizonyos tűzparanccsal, pontosabban annak hiányával), akkor ők is nyugodtan gyalázhassanak hullákat, csak mert nekik ez a vallási előírásuk? Hát, nem!

Keménykezű EU-vezetés kellene, amely erősen védi az európai kultúrát! Ha pedig egy más kultúrkörből idejön valaki, akkor az igazodjon az előbbihez, nem pedig fordítva.

Az illegális határsértők lelövését sem tartom túlzásnak, sok országban gondolkodás nélkül megtennék.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.01. 20:35:09

Régen nagyon linkelgettem a Toroczkai-videókat, de így utólag belátom hogy a csóka nem megy a szomszédba ha úszitásról/hangulatkeltésről van szó.

Nem azt mondom, hogy 180 fokos fordulatot vettek Toroczkaival kapcsolatban az érzelmeim, de az ilyen emberek általában csak még több agressziót szítanak, amire nincs szükség mert így is van elég.

Ettől függetlenül egy értelmes fickó, viszont ha véletlenül (úgyse fog), hatalomra kerülne akkor azonnal repkednének a golyók.

Egyszer egy jó barátom azt mondta hogy ne foglalkozzak ennyit a politikával. Az a lényeg hogy legyen csaj, elég pénz, meg hogy senki ne lőjjön. Igaza volt.

A vágóhídas és a “Legyen tűzparancs a határnál” videói óta nem követem. Előbbi egy idióta úszítás, a másik ötlete pedig hatalmas bajba sodorná az országot.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.03.01. 20:00:56

A Trianonnal kapcsolatos programpontot elhanyagolhatónak látom. Nyilván Toroczkaiék is tudják, hogy az a szerződés már nincsen hatályban, revízióra pedig valószínűleg soha nem lesz már esély. Ez inkább csak a magyarság emlékezetpolitikai szempontjából lenne fontos afféle szimbolikus diplomáciai sikerként, vagy mondjuk sokkal jobban bevinni a nemzetközi köztudatba Trianont. Ezeket természetesen támogatom, de több értelme lenne a Fidesz által megkezdett Trianon-kultusz további építésének, állami emléknappal, kiemelt szereppel az iskolai történelemoktatásban stb.

A többi teljesen jó.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.01. 19:56:17

Puzsér, Toroczkai :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ketten együtt talán kitennék az 5%-ot. :mrgreen:

Még önálló terminológiát sem tudtak kitalálni maguknak, lásd a Kádár-rendszer kriminológiai zsargonjának másolását. Meglepődött egy akkor jobbikos (ma ki tudja, milyen) ismerősöm, amikor ezt közöltem vele. :mrgreen: Ő se sűrűn nézett utána a tényeknek. Ha megvan egy kényelmes távolság ettől, akkor roppant mulatságos a terminológiai szétcsúszásokat és kifordulásokat nyomon követni az évek során.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.01. 19:16:13

4. ezt is mindig elmondja, lehet erről népszavazni, de azt meg Toroczkainak kellene felfogni, hogyha kilépünk, az visszaveti hirtelen a gazdaságot, fizetéseket, kimennek munkaadó cégek, stb. Nem Anglia vagyunk.
Erről viszont elmondta többször, hogy ő sem most azonnal képzelni a kilépést, mert ahhoz először újra kéne építeni a nemzetgazdaságot, és ezért inkább az évtized végén lehetne aktuális kérdés.

Többek között ez is szóba került a Toroczkai-Puzsér vitában:

https://www.youtube.com/watch?v=B6HQBlr0zjI
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.01. 19:00:51

dévid villa írta:
2021.03.01. 14:40:47


A Dúró Dóra által kihirdetett programban olyan elemek szerepelnek, mint
- 1.a képviselők mentelmi jogának eltörlése,
- 2. a szavazati jog írni-olvasni való tudáshoz kötése,
- 3. a szegregált oktatás,
- 4.az uniós tagságról tartott népszavazás,
-5. „az iskolai homoszexuális propaganda” betiltása,
6.- a trianoni békeszerződés hatályon kívül helyezése.
utólag bepontoztam, így könnyebb véleményeznem.

1. jó ezt mindenki beígéri, aztán nem lesz semmi. alapvetően támogatom.
2. ez se rossz, de ehhez ki kellene lépni az unióból kb, nem hiszem, hogy 21. században ezt megengedné valaki. ennél fontosabb lenne, hogy meg kellene akadályozni pl hogy ukránokat buszoztassanak be, és egy lakcímre 40-50 ember legyen bejelentve, hogy szavazhassanak.
3. ezt támogatom, de ugyanaz mint az előző pont. de egyébként kellene, látva mondjuk anyum iskoláját, mi megy ott.
4. ezt is mindig elmondja, lehet erről népszavazni, de azt meg Toroczkainak kellene felfogni, hogyha kilépünk, az visszaveti hirtelen a gazdaságot, fizetéseket, kimennek munkaadó cégek, stb. Nem Anglia vagyunk.
5. ezt nem tudom hova tenni, amióta tanár vagyok nem találkoztam ilyennel, hogy homoszexuális propagandát tol valamilyen tanár. tankönyvekben sincs ilyen.
6. nevetséges. 100 év el telt, meg kell (!!!) trianonról emlékezni, támogatni kell a külhoni magyarokat (btw, mindenkit, angliai magyarokat is pl.), de ezen már kár rugózni ilyen szinten.

Ez a véleményem, ezekkel a pontokkal se győzött meg a Mi Hazánk, hogy oda szavazzak jövőre.
Pláne amíg ilyen képmutató, álságos Novák Elődök fémjelzik.
Azt is meg kellene értenie Toroczkainak, hogy ami működik helyi szinten, mondjuk Ásotthalmon egy 4ezres kisközségben, az nem működik országos szinten. Mindig ha valamit mond, azt az Ásotthalmon történtekkel indokolja, vagy védi meg. EGyszerűen ez nem így működik, hogy ha kis helyen működik, akkor országosan is működnek ezek.
Helye van Toroczkainak a politikai palettán, de sose lesz tényező, legalábbis sose fog kormány közelbe jutni ezzel a rétegpolitikával. EGy 5-8%ot megelőlegezek nekik, de lehet sokat mondtam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.03.01. 18:33:11

A Benes dekrétumokat nem sikerült eltöröltetni a rendszerváltást követő 30 évben, nemhogy mást.
Csehszlovákia már rég megszűnt, amikor két évtizeddel később a szlovákok jogilag megerősítették a "féregtörvényt".
A világ sz@rik erre rajtunk kívül.
A nagyhatalmak amit jónak látnak, mint Koszovó létrejötte például.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.01. 18:17:32

Az említett pontokra Toroczkai több videójában kitért és részletesen kifejtette.

Pl. a trianoni békeszerződésről:

https://www.youtube.com/watch?v=Cw9nts1qKNc

https://www.youtube.com/watch?v=xypSlejgUR4

https://www.youtube.com/watch?v=1pJLgtJ_Dow

Ez utóbbiban van szó az 1947-es párizsi békeszerződésről is.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.03.01. 15:25:07

Ezek a pontok arra jók, hogy a százalék meglegyen a parlamenti bekerüléshez.
Ezek a szavazók amúgy sem sokan gondolkodnak el a párizsi békén.
Hasonló szintű Fekete-Győr elképzelése is, ami a választások után azonnali letartóztatást ígér Mészáros Lőrinc részére. :lol:
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.01. 14:40:47

https://telex.hu/belfold/2021/03/01/mi- ... nok-jelolt

Nem akarok indulatokat gerjeszteni, vagy ilyesmi, csak tudom, hogy itt vannak értelmes Mi Hazánk szimpatizánsok, ezért szeretnék egy kérdést feltenni a kormányprogramjukkal kapcsolatban.

A Dúró Dóra által kihirdetett programban olyan elemek szerepelnek, mint
- a képviselők mentelmi jogának eltörlése,
- a szavazati jog írni-olvasni való tudáshoz kötése,
- a szegregált oktatás,
- az uniós tagságról tartott népszavazás,
- „az iskolai homoszexuális propaganda” betiltása,
- a trianoni békeszerződés hatályon kívül helyezése.

A legutolsó ponttal kapcsolatban szeretnék két dolgot kérdezni:
1. Tudjátok-e, illetve a Mi Hazánk politikusai tudják-e, hogy a trianoni békeszerződés már nincs hatályban az 1947-es párizsi béke óta? :D
2. Ha félretesszük az első pontot, akkor mégis: HOGYAN? Hogyan kell ezt elképzelni, hogy hatályon kívül helyezik a párizsi békét? :D
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.02.28. 08:48:10

Atlantis írta:
2021.02.27. 15:11:55

Ha pedig egyszerre több súlyos beteg, akkor sajnos a folyamatosan túlterhelt egészségügyben kevesebb idő és energia jut egy-egy ember kezelésére vagy csak időben diagnosztizálására, ami pedig tovább növelheti a súlyosbodás kockázatát.

Legalábbis számomra ez logikusnak tűnik sajnos. Persze lehet tévedek, és nem ennyire egyszerű matematika a dolog.
Egész biztosan tévedsz. Bár logikusnak tűnik az okfejtésed, nézd meg a szakvéleményeket a neten.
Azért terjed jobban és azért veszélyesebb a mutáns vírus, mert hatékonyabban kötődnek az egészséges sejtekhez, ezáltal nagyobb mértékben szaporodnak a szervezetben, így sokkal jobban fertőznek. Gyakorlatilag ez az oka, hogy a 40-50 évesek körében is egyre több a súlyos fertőzött, azoknál is akiknek nincs alapbetegségük.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.27. 21:04:21

dévid villa írta:
2021.02.27. 17:08:39
Nem biztos, hogy örökké véd egy vakcina, szóval lehet, hogy innentől kezdve tényleg "oltakozni" kell majd évente.
Én abban biztosan vagyok, hogy nem fog örökké védeni, viszont ha most végre ráállnak a gyárak, akkor a jövőben sokkal gyorsabban lehet sokkal többet gyártani majd akár új variánsok/mutánsok ellen is, lásd az influenzánál. Szóval nem kell 1,5 évet várni arra, hogy akkora mennyiségben kezdjenek gyártani mint most a nyáron fognak, és akár pár hét alatt be lehet talán oltani a fél világot.
Legalábbis a mostani számok alapján ha jól emlékszem júniusban már ilyen havi 500-600 millió dózis van kb. tervezve világszinten. Plusz ha jól tudom a már gyártásban lévő vakcinák mellé még legalább 3-4 új gyógyszergyártó cég is fejleszt, szóval remélhetőleg egy árverseny/minőségi verseny is beindul majd, amivel mi átlag emberek jól járunk.

LG:
Én így tudom ebben a vírusban az egyik legveszélyesebb rész, hogy mindenki szervezete/immunrendszere kicsit másképp reagál rá. Ezért is van olyan sok lehetséges szövődmény is még akkor is, ha kigyógyultál. Nekem szerencsére akik elkapták barátaim eddig, megúszták a legtöbbször pár hét fekvéssel, vagy pár hónap szaglás/ízérzék elvesztéssel meg egyéb "kevésbé" súlyos szövődményekkel. :?

Érdekesség: Indiában közben lehet, hogy lassan elérik a nyájimmunitást oltás nélkül. Ott ugyanis a zsúfoltság, nyomornegyedek és elképesztően rossz életkörülmények miatt még a korlátozások ellenére is végigsöpört rajtuk a járvány elég durván. A halottak számát megbecsülni nem nagyon tudják, mivel az ottani körülmények nem igazán teszik lehetővé a nyomonköveést, de az antigén(?) tesztek alapján akár a lakosság 40%-a áteshetett már rajta.


Amúgy pedig nagyon remélem, hogy az elmúlt 1,5 évből mindenki levonja a tanulságokat: WHO, kutatók, orvosok, országok vezetői, átlag emberek. Sajnos nagyon nagy az esély arra, hogy lesznek hamarosan újabb ehhez hasonló járvány/vírus (előző héten azonosították be madárinfluenza új, emberre is átterjedő mutációját...) és örömteli lenne, ha legközelebb időben, hatékonyabban reagálna rá az emberiség, hogy ne kerüljünk újra ilyen mélyre.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.27. 17:21:00

Azért egészen elképesztő ez a káosz. Nem hogy nem javult, de még rosszabb lett a helyzet mint tavaly ilyenkor volt.

Én meg időközben hazaköltöztem, de így túl sok értelme nem volt mert még mindig kevés a munka.

A két PCR tesztért az 55 000 HUF kicsit fájt. Egyből lehúzva éreztem magam így 5 év távollét után.

Vendéglátósok helyében nem lennék most. Ott most hatalmas bebukások lesznek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.27. 17:08:39

Atlantis írta:
2021.02.27. 15:11:55
LG írta:
2021.02.27. 14:44:52
Ami viszont érdekes, hogy elvileg ezek a mutációk gyorsabban terjednek ugyan, de az egészségre nem veszélyesebbek, a gyakorlatban viszont nem ez látszik, mert több lett a súlyos beteg, többen hallnak bele, mint valaha, és sok viszonylag fiatal és jó egészségben lévő is.
Ha gyorsabban terjednek, akkor ugye egyszerre több ember kapja el a vírust. Ha egyszerre több a beteg, akkor több lesz az is egyszerre, akiben súlyosabb tüneteket produkál a vírus, és akár bele is halhatnak.
Még ha maga a vírus nem is veszélyesebb, és továbbra is csak mondjuk 10-ből 1 embernek okoz nagyon súlyos tüneteket, az ugye azt jelenti, hogy
10.000 fertőzött esetén 1.000 embernek van súlyos baja, de 15.000 fertőzött esetén már 1.500-nak. (Ugye az új brit variáns akár 50%-al gyorsabban/hatékonyabban terjedhet az eddigi kutatások szerint).

Ha pedig egyszerre több súlyos beteg, akkor sajnos a folyamatosan túlterhelt egészségügyben kevesebb idő és energia jut egy-egy ember kezelésére vagy csak időben diagnosztizálására, ami pedig tovább növelheti a súlyosbodás kockázatát.

Legalábbis számomra ez logikusnak tűnik sajnos. Persze lehet tévedek, és nem ennyire egyszerű matematika a dolog.

Az viszont bíztató, hogy most már a legpesszimistább előrejelzések szerint is május-június körül drasztikusan megnő a rendelkezésre álló oltóanyagok száma, szóval őszre meglepődnék ha nem állna helyre a világ rendje, már amennyire lehet ezek után.
Nem biztos, hogy örökké véd egy vakcina, szóval lehet, hogy innentől kezdve tényleg "oltakozni" kell majd évente.

ALEXDP: Mi olyan vicces abban a videóban, ha szabad kérdeznem?
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.02.27. 16:31:49

LG írta:
2021.02.27. 15:40:14
Igen, ebben van logika. De még most is derülnek ki új dolgok a vírusról, pl. korábban azt hittük, a gyerekekre lényegében veszélytelenek, most már sajnos ez is megdőlt.

Furcsa egy vírus. Pl. olyan esetekről is hallani, hogy valakinél nem tűnik súlyosnak, aztán hirtelen rosszul lesz, és belehal. Mondjuk ebben a videóban is beszélnek róla, hogy valamiért máshogy reagálnak a kezelésekre a betegek az utóbbi időben:

https://www.youtube.com/watch?v=7XHzz7Q88gA

Megrázó videó, de ez a valóság, semmi túlzás nincs benne. :cry:
Ne haragudj.
😂😭😂😭😂😭😂😭
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.27. 15:40:14

Igen, ebben van logika. De még most is derülnek ki új dolgok a vírusról, pl. korábban azt hittük, a gyerekekre lényegében veszélytelenek, most már sajnos ez is megdőlt.

Furcsa egy vírus. Pl. olyan esetekről is hallani, hogy valakinél nem tűnik súlyosnak, aztán hirtelen rosszul lesz, és belehal. Mondjuk ebben a videóban is beszélnek róla, hogy valamiért máshogy reagálnak a kezelésekre a betegek az utóbbi időben:

https://www.youtube.com/watch?v=7XHzz7Q88gA

Megrázó videó, de ez a valóság, semmi túlzás nincs benne. :cry:
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.27. 15:11:55

LG írta:
2021.02.27. 14:44:52
Ami viszont érdekes, hogy elvileg ezek a mutációk gyorsabban terjednek ugyan, de az egészségre nem veszélyesebbek, a gyakorlatban viszont nem ez látszik, mert több lett a súlyos beteg, többen hallnak bele, mint valaha, és sok viszonylag fiatal és jó egészségben lévő is.
Ha gyorsabban terjednek, akkor ugye egyszerre több ember kapja el a vírust. Ha egyszerre több a beteg, akkor több lesz az is egyszerre, akiben súlyosabb tüneteket produkál a vírus, és akár bele is halhatnak.
Még ha maga a vírus nem is veszélyesebb, és továbbra is csak mondjuk 10-ből 1 embernek okoz nagyon súlyos tüneteket, az ugye azt jelenti, hogy
10.000 fertőzött esetén 1.000 embernek van súlyos baja, de 15.000 fertőzött esetén már 1.500-nak. (Ugye az új brit variáns akár 50%-al gyorsabban/hatékonyabban terjedhet az eddigi kutatások szerint).

Ha pedig egyszerre több súlyos beteg, akkor sajnos a folyamatosan túlterhelt egészségügyben kevesebb idő és energia jut egy-egy ember kezelésére vagy csak időben diagnosztizálására, ami pedig tovább növelheti a súlyosbodás kockázatát.

Legalábbis számomra ez logikusnak tűnik sajnos. Persze lehet tévedek, és nem ennyire egyszerű matematika a dolog.

Az viszont bíztató, hogy most már a legpesszimistább előrejelzések szerint is május-június körül drasztikusan megnő a rendelkezésre álló oltóanyagok száma, szóval őszre meglepődnék ha nem állna helyre a világ rendje, már amennyire lehet ezek után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.27. 14:44:52

Már egy ideje nem volt téma a korona.

Múltkor én már emlegettem a szlovák helyzetet, ami azóta sem lett jobb, sőt rosszabb lett, és bizony a magyarlakta régiókat sem kíméli a járvány. Eddig engem és a közeli rokonaimat, barátaimat elkerülte, de sajnos egyre több ismerősömnek halt bele családtagja.

Azt mondják, Szlovákiában és Csehországban a mutációk végett ennyire rossz a helyzet, valószínűleg ez igaz is. Ami viszont érdekes, hogy elvileg ezek a mutációk gyorsabban terjednek ugyan, de az egészségre nem veszélyesebbek, a gyakorlatban viszont nem ez látszik, mert több lett a súlyos beteg, többen hallnak bele, mint valaha, és sok viszonylag fiatal és jó egészségben lévő is.

Hiába vannak október óta egyre szigorúbb korlátozások, hiába rendszeres tesztelés, a helyzet csak egyre romlik.

Az is érdekes, hogy Szlovákia 1 éve is világ élmezőnyében volt, és most is, csak akkor pozitív, most meg negatív értelemben. Az a baj, még nem látni, mikor lesz ennek a vége. Az oltások már folynak, de mire eredményük lesz, még nagyon nehéz időkön fogunk keresztülmenni.

Magyarországon úgy látom, még nincs ekkora baj, de nem árt az óvatosság.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.23. 09:30:08

Ugye ez volt a kijelentés, amire reagáltam: "Én csupán azt írtam, a legtöbb jelenlegi magyar párthoz képest többet tesznek", szerintem nem, olyan akciókat, amiket csinálnak, olyanokat minden, legalább közepes támogatottságú párt csinál, még Magyarországon is. Csak ezekről nem ír a média; ha megírnák, hogy például egy helyi alapszervezet csapatostul, szimpatizánsostól kimegy parlagfüvet írtani, azt a nagy "hír"portálok nem fogják megírni, nehogy megvádolják őket azzal, hogy részrehajlók. Ha többet akarnak tenni, mint a többi párt, akkor a viccpárt-státusz helyett komolyabban kellene ezt csinálniuk, akkor jóval több forrás állna rendelkezésükre, például tömeges zebrafestésekre. Nem kötelező persze a viccpárt-státuszt elengedni, így viszont nem tudnak többet tenni, mint a többi párt.

Ami a bal-/jobboldaliságot illeti, ha valaki állást foglal, akkor nem szükséges kívülről, mesterségesen beosztani ide vagy oda, hanem ő maga óhatatlanul, szükségszerűen megteszi ezt, még akkor is, ha ez benne nem fogalmazódik meg. Minden szakpolitikai témában érvényesül a progresszív vs konzervatív töréspont. Példának gyanánt meg kell nézni, hogy szavaztak eddig a frakciók az EP-ben a környezetvédelmi javaslatokról. Elég világosan kirajzolódik a töréspont. Olyan persze lehet, hogy valaki egyes témákban progresszív, más témákban konzervatív szemléletű, bár az ilyesmi, az említett okok miatt, elég ritka, de kétségtelenül van ilyen is (lásd a holland D66-ot, akik pont emiatt minden színezetű kormányfelállásba be tudnak helyezkedni, bármilyen koalícióban kompatibilissé tudják tenni magukat).
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.19. 20:49:53

gránit írta:
2021.02.17. 18:46:00
Teljesen logikus, amit írsz. Egy dologgal nem értettem egyet, hogy ők ezzel többet tennének, mint a mezőny. Ilyen akciókat kb. mindegyik, mérhető támogatottsággal rendelkező párt csinál. Parlagfűírtás, ételosztás, karitatív akciók, ilyeneket a többi párt is csinál. Csak ezeket a nagy hírportálok nem írják meg, nehogy azt mondják róluk, hogy ez a portál biztos ilyen vagy olyan. Ezek nagyon jó akciók, csak ilyeneket a többiek is csinálnak.
Szerintem nem volt itt kérdés hogy ők többet érnek-e mint mások, vagy legalább is én nem vettem észre, de most nem voltam túl aktív résztvevő.
Ez egyrészt relatív, mert mögöttük tudtommal nem áll egy oligarcha, hanem tényleg önszorgalomból teszik, ez lehet szimpatikus az embereknek, ami más pártnál hiányzik.
A másik kérdés az volt, hogy jogos, vagy helyes-e hogy nem vállalják magukat a politikai spektrumon, és hogy kell-e beosztani mindenkit valamelyik oldalra, vagy felesleges. Ebben szerintem nagyon jó szöveget írtál, érdekes és tanulságos volt a véleményed, akár egyetért vele valaki akár nem, átgondolt fejtegetés volt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.17. 18:46:00

Teljesen logikus, amit írsz. Egy dologgal nem értettem egyet, hogy ők ezzel többet tennének, mint a mezőny. Ilyen akciókat kb. mindegyik, mérhető támogatottsággal rendelkező párt csinál. Parlagfűírtás, ételosztás, karitatív akciók, ilyeneket a többi párt is csinál. Csak ezeket a nagy hírportálok nem írják meg, nehogy azt mondják róluk, hogy ez a portál biztos ilyen vagy olyan. Ezek nagyon jó akciók, csak ilyeneket a többiek is csinálnak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 17:50:33

gránit írta:
2021.02.17. 16:59:35
Ilyet senki nem írt szerintem, hogy egyedülálló dolog lenne, és emiatt hűde csodálni kell őket. Én csupán azt írtam, a legtöbb jelenlegi magyar párthoz képest többet tesznek. A tevékenységük felsorolását is azért tettem, mert elhangzott hogy nincs érdemi tevékenység mögöttük. Illetve én személy szerint a kamupárt elnevezést sem tartom helyesnek, mert azok azért alakultak kizárólag, hogy felvegyék az állami támogatást és utána eltűnjenek. Valóban nem egy "érdemi" párt, csak viccpárt, de a kamut erősnek érzem. Az pedig egyértelmű, hogy nem vetem össze őket mondjuk egy Magyar Vöröskereszttel, vagy bármi egyéb szervezettel a karitatív tevékenységükben.
Úgy érzem ebben elég erőteljesen elbeszéltünk akkor egymás mellett sokáig. :?
Alapvetően a pártokkal kapcsolatos elvárásaiddal is egyetértek, mert amiket leírtál azok egy kormányzásra törő párttól mindenképp jogos és alap elvárások kellenének legyenek. Ez az elvárás pedig az átlag emberek felől is alap elvárás kellene legyen az irányukba véleményem szerint.

Abszolút igazad van, a pártok felelősségét sem lehet figyelmen kívül hagyni ebben a képletben.
Én bevallom ilyen nem érintkeztem még párt "delegáltakkal" (ebbe most beleértem az aktivistákat), de az én fejemben eleve úgy élnek mint a betanított munkások akik kapnak egy 2 oldalas A4-es papírt amit betanulnak, de azon kívül érdemben nem tudnak sokat arról akinek "dolgoznak". :D
Válasz küldése