Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.26. 14:50:24

Itt tele a kórház. Szó szerint értsd,aki tud járni,az mehet haza.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.26. 13:20:05

dévid villa írta:
2021.03.26. 12:41:17
A fogorvost nem viccből rendelik be, hanem azért mert olyan sz*r a helyzet. Egyrészt a kormány késlekedése miatt, másrészt meg a Gődényék által meghülyítettek miatt, akik tojnak az egészre.

Ne szépítsük: tulajdonképpen Bergamo 2.0 lettünk.
Igen, csak a kérdés az az, hogy valóban olyan brutális mennyiségű kórházi kerülésre szoruló covidos van, vagy egyszerűen a kórházak nem elég felszereltek/nincs elég személyzet stb.

Mindegy, én regisztráltam, amint lehet oltsanak be, csak legyen már vége ennek a cirkusznak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.26. 12:41:17

A fogorvost nem viccből rendelik be, hanem azért mert olyan sz*r a helyzet. Egyrészt a kormány késlekedése miatt, másrészt meg a Gődényék által meghülyítettek miatt, akik tojnak az egészre.

Ne szépítsük: tulajdonképpen Bergamo 2.0 lettünk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.26. 12:20:15

A gyógymód hatása rosszabb mint maga a betegség. Vagy valami ilyesmi.

Az emberek nagyrésze teljesen meg van törve lelkileg, nagyon sokan épp most mennek tönkre vagy hamarosan tönkre fognak.

A korlátozások ellenére ugyanúgy tömeg van egy csomó helyen (tömegközlekedés, bevásárló központok stb.) úgy hogy előbb utóbb így is úgyis elkapjuk.

Nem lesz kötelező a vakcina - ígérték. Mindenki olyan vakcinát választ amilyet akar - ígérték. Jelenleg ott tartunk hogy vagy beadod ezt a ruszki/kínai szennyet vagy nem mehetsz sehova, de még ebből sincs elég.

A magán fogorvosom reggel hívott hogy lehet hogy jovoheten nem fogok tudni menni, mert őket is be akarják rendelni a Covid-osztályra. A magán fogorvost.

Konditermekbe is ma razziáznak, szégyellje magát aki próbálja erősíteni az immunrendszerét.

2 hete konzultáció volt a nyitásról, aztán rá 3 napra mindent bezártak.

Vicc, mi meg csak nyeljük.

De legalább a nagypofájú/arrongás bűnbanda fidesz bukni fog 22ben, ebben egyre biztosabb vagyok.

Tanároktól kérdezem hogy milyen az online oktatás? Képzelem mennyi haszna van...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.26. 11:41:09

Leon: azt elárulod, hogy szerinted mi lenne a megoldás? Lehetőleg olyan megoldás, amivel a kórházak túlterhelődését is megakadályozod, tehát az, hogy nincs korlátozás, az nem opció.

Lehet jönni azzal, hogy korábban elkapták az ismerősök, és senkinek nem volt komolyabb baja, de a brit mutáns ami most terjed, az kb. egy másik vírus, ami fertőzőbb, meg veszélyesebb is, szóval nem fair az összehasonlítás. Tesóméknál a kórházban van jópár 20-30 éves amúgy, meg most már 40-50-esek is halnak meg ismert alapbetegség nélkül.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.03.26. 11:20:15

sansz írta:
2021.03.26. 07:13:59
Nálunk xiaomi légtisztítók vannak, ár/érték arányban verhetetlen szerintem. Mondjuk így se mondanám olcsónak. Kb félévente kell szűrőt cserélni (van vagy három féle,lehet választani) és 12000 ft körül van de persze nem segít ezen,hogy a forint annyit ér már mint a használt wcpapír :(
Mi szeretjük őket, tényleg hatékonyak és okosak. Előbb szokták észrevenni a káros szagokat,mint az orrom. Egyszercsak hallom,hogy felpörög a venti és tíz másodperc múlva megérzem,hogy valaki cigivel ment el az ablak előtt. Elég hatékony is és az idősebb szerintem már kb 4 éves lehet és megállás nélkül megy éjjel-nappal. A párásítás funkció jó volna, bár szerintem még mindig sokkal olcsóbb mellé venni egy csak párásító gépet.

Másik téma: még hónapokkal ezelőtt sok vírustagadó vagy legalábbis "kényelmetlen a maszk, nem hordom és ez csak egy influenza" véleménnyel rendelkező írt ide. A véleményetek nem változott?
Vírus tagadó sosem voltam, mert van meg sok másik is. Egy eltúlzott felfújt baromságnak tartom továbbra is.
A környezetemben többen is elkapták, fiatal idős, gyerek, stb. Nem halt bele egyik sem. Akiket megviselt azok is aszonták kb annyira voltak rosszul mint más légúti betegségnél.
De mindegy mit gondolok mert a kormány így is sikeresen tönkre tette a turizmust, aztán a vendéglátást.
Most épp a szolgáltatókat csinálják ki. Kiváncsi leszek mikor fogják az élelmiszerboltokat is bezárni meg ha már szolgáltatás akkor az áramot is kikapcsolhatnák meg a vizet és a gázt is igazán elzárhatnák, legyen már télleg teljes a korlátozás... :mrgreen:
Lehet jönni savazni meg trollozni! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.26. 10:37:34

Én szabadtéren nem viselem a maszkot, pláne akkor nem, ha nincs a környéken senki. Eddig is így tettem és továbbra is így lesz.

Viszont ez a vírustagadó kifejezés elég sértő és nem is valós. Ezt valaki elkezdte és mentek utána sokan. Nincs szó vírustagadásról, nálam legalábbis tuti nincs.

Ahogy a vírus előtt is, azóta is ugyan úgy viselkedem. Kezet mosok "előtte, utána is", nem nyúlkálok az arcomhoz, nem nyalogatok össze minden szembejövőt.

Két kollégám kapta el és két jóbarátom, de más a környezetemben senki. Ettől függetlenül nem tagadom a vírust, csak nem rettegek, megteszek néhány dolgot én is, amik eddig is alapok voltak, de mást nem.

Ui. : tegyük hozzá, hogy én egy éve itthon vagyok HOban, tehát, ha járkálnék rendszeresen bkv-n pl lehet, hogy már megkaptam volna (ha még nem estem át rajta, mert az is simán lehet) és máshogy vélekednék.

Egy bajom van, aki eddig beletüsszentett a metro kocsiba, az akkor is meg fogja tenni, ha feloldják a korlátozást.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.26. 10:12:16

sansz írta:
2021.03.26. 07:13:59

Másik téma: még hónapokkal ezelőtt sok vírustagadó vagy legalábbis "kényelmetlen a maszk, nem hordom és ez csak egy influenza" véleménnyel rendelkező írt ide. A véleményetek nem változott?
Én nem voltam vírustagadó, és az előírt járványügyi szabályokat is mindig betartottam. Ugyanakkor elismerem, hogy alábecsültem a vírust, és akkor változott jelentősen a véleményem, mikor láttam, hogy a környezetemben is egyre többen halnak bele, és a teljesen leterhelt egészségügyi ellátást. Itt már javul a helyzet, nálatok pedig ahogy látom, most van nagy baj:

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210 ... sok-475898
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.26. 08:46:55

Igen, ebben amúgy valóban az a furcsa, hogy egy évekkel ezelőtt történet került elő.
Miközben kiderült volt már egy hasonló robogóval is, ami el is évült anélkül hogy történt volna bármi is. Teljesen egyértelműen vagy összekapott a háttérben valakivel, vagy csak szimplán ezzel próbálja most a FIDESZ elterelni a figyelmet a járványhelyzetről meg egyebekről. Valódi következménye nem lesz ennek sajnos, éli tovább életét.

Ez már lassan megszokott dolog, hogy mindig amikor a FIDESZ számára kényelmetlen dolgok történnek ami rossz színben tünteti fel őket, hirtelen ilyen random botrányok robbannak ki celebeknél, amivel rengeteg ember figyelmét jól el lehet terelni.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.26. 08:22:02

Nero. írta:
2021.03.24. 15:24:56
https://youtu.be/UYyftqdCQsA

=D> =D>

Egyébként bennem nincs irigység Berkire, mindig is tudtam hogy egy pojáca, de remélem tényleg leültetik 1-2 évre. Nagy a mellény, rá fér egy kis nevelés.

Az is érdekes hogy 3 éves ügyet most vettek elő. Gondolom valakivel összebalhézott a fidesznél aztán most megmutatják neki hogy a hatalommal nem érdemes szórakozni.
jobb körülmények várnák a jégen,mint az átlag magyart az albérletben
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.26. 07:13:59

Nálunk xiaomi légtisztítók vannak, ár/érték arányban verhetetlen szerintem. Mondjuk így se mondanám olcsónak. Kb félévente kell szűrőt cserélni (van vagy három féle,lehet választani) és 12000 ft körül van de persze nem segít ezen,hogy a forint annyit ér már mint a használt wcpapír :(
Mi szeretjük őket, tényleg hatékonyak és okosak. Előbb szokták észrevenni a káros szagokat,mint az orrom. Egyszercsak hallom,hogy felpörög a venti és tíz másodperc múlva megérzem,hogy valaki cigivel ment el az ablak előtt. Elég hatékony is és az idősebb szerintem már kb 4 éves lehet és megállás nélkül megy éjjel-nappal. A párásítás funkció jó volna, bár szerintem még mindig sokkal olcsóbb mellé venni egy csak párásító gépet.

Másik téma: még hónapokkal ezelőtt sok vírustagadó vagy legalábbis "kényelmetlen a maszk, nem hordom és ez csak egy influenza" véleménnyel rendelkező írt ide. A véleményetek nem változott?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.24. 15:24:56

https://youtu.be/UYyftqdCQsA

=D> =D>

Egyébként bennem nincs irigység Berkire, mindig is tudtam hogy egy pojáca, de remélem tényleg leültetik 1-2 évre. Nagy a mellény, rá fér egy kis nevelés.

Az is érdekes hogy 3 éves ügyet most vettek elő. Gondolom valakivel összebalhézott a fidesznél aztán most megmutatják neki hogy a hatalommal nem érdemes szórakozni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.20. 20:27:52

A mobilklímák szerintem nem ennyire komplexek, de ez inkább csak tipp. A legújabb típusú normál klímákban viszont szinte mindegyikben van légszűrő is már, még ha nem is olyan minőségű mint egy kifejezetten légtisztítóként funckionáló eszközben.

A legtöbben amúgy ahogy néztem a Xiaomi-t dícsérik. Árban abszolút jó, és ahogy néztem a hozzászólásokat, annyit tud is amennyibe kerül bőven.
A Dyson egyértelműen kimagaslott a legtöbb tesztben, de irreálisan drága szerintem úgy, hogy párásítás/egyéb funckió nincs benne.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.20. 19:28:36

Ez a légtisztó kérdés hónapok óta fel-fel merül nálunk. Még semmi se tetszett meg.
A 3in1 nagyon vonzó ha nyáron tényleg működőképes. Én egyelőre csak légtisztítóban gondolkodok, az a legfontosabb talán. Philipsen kívül mi lehet jó? Sencort én nem vennék, airfryerben ráfáztunk vele, nagyon zajos, vissza is vittük 1 hónapja, azóta sincs hír róla.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.20. 17:44:16

Amugy ezek a legtisztito-parologtato-legkondicionalo gepek?
Szeretnenk egy kis mobilklimat amit neha-neha be lehet kapcsolni,aztan akkor az lenne a legjobb ami 4 az 1-ben..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.20. 13:30:59

Atlantis írta:
2021.03.20. 13:25:17


Én most homeoffice miatt úgy használom, hogy munkaidőben a nappaliban van, ahol én is, estefele pedig a hálóban. Amúgy szerintem csak hálóban lenne, mert nekem az alvásnál okoztak problémát az allergiás tünetek leginkább, ezért ott akartam elsősorban jobb levegőt.
Vásárlás előtt kiszámoltam, azt hiszem havi 3-4ezer forintot adhat nekem hozzá a villanyszámlához, ha folyamatosan (0-24) megy rendesen. Viszont mivel folyamatosan méri a levegő minőségét és van benne automata funkció, így szerintem végül kevesebb lesz, mert sokszor csak "takarékon" megy.
Alap szinten teljesen csendes, simán még aludni is lehet mellette, de van éjszakai mód, az már tényleg alig hallatszik.
Ja igen, a méretet érdemes előre lecsekkolni, hogy hova tennéd. Ez a Pihilips például elég méretes jószág, szóval egy kisebb szobában nem biztos elférne normálisan.
Szuper,jól hangzik igazából nagyon. Hely van,mert a nappaliba menne. Be is ruházunk jövő héten,addig még nézelődök kicsit.. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.20. 13:25:17

hajnesz írta:
2021.03.20. 11:43:15
miro. írta:
2021.03.20. 09:43:59
(...)
(...)
Valóban, az embereknek az utóbbi években elképesztő szabadságtudatuk lett, politikai beállítottságtól függetlenül.
Erre kiváló példa haverom, aki 30 év alatt egyetlen egy alkalommal utazott repülővel. Mégis amikor felmerült, hogy a légitársaságok az utazást oltáshoz kötik majd, fél órán át habzó szájjal kelt ki ellene, hogy hát ez milyen dolog, őt mégis milyen jogon korlátozzák, stb. :D
Miközben az életét valójában semmiben sem befolyásolja, hiszen 30 év alatt 1szer repült. Arról nem is beszélve, hogy eleve a repülővel utazás nem alanyi jogon járó dolog. Egy pénzért megvehető magánszolgáltatás.
Az egész életünk korlátok közé van szorítva. Törvények, szabályok korlátoznak minket mindenhol. Az életben, a munkában, a szórakozóhelyeken, de még az interneten is.
Mindenki sorban akasztja magára az okoskütyüket, amivel lassan már a vizelési szokásainkat is mérik, eladjuk minden információnkat a cégeknek, ki tudja milyen célokra. Naponta fogadunk el 30 oldalas felhasznális feltételeket egy egy regisztrációnál, és fogalmunk sincs mi van benne.
10-ből 9 ember soha életében nem olvasta a munka törvénykönyvét, fogalma sincs arról milyen jogai vannak munkavállalóként, és a legtöbben soha nem olvassák végig a szerződéseket amiket aláírnak.
Mégis ha jön egy új vakcina, amit több ezer szakember, orvos, tudós, kutató vizsgált, és hagyott jóvá, akkor hirtelen szöget üt a fejünkbe az, hogy "nem tudom mi van benne, nem tudom mi ez, félek tőle".

Ez viszont a rendszer hibája olyan értelemben, ha a médiát vesszük a rendszernek. Mert ez kizárólag a média hibája. A média kezdi el generálni az ilyen kételyeket, felháborodásokat az emberekben, adnak táptalajt ezeknek a dolgoknak, kezdik terjeszteni az emberek között.
A média alatt pedig nem csak a hírportálokat értem, hanem az összes véleményformáló embert. Celebek, youtuberek, színészek, tv műsorok, stb.
Az emberek buták, könnyen manipulálhatóak, a média pedig pontosan ebből él. Szóval én igenis az embereket is hibáztatom, mert magunknak köszönhetjük ezt az egészet, a rendszert mi találtuk ki, mi építettük, és mi szavazzuk meg évről évre a megtartását és mi magunk tápláljuk.
A nagy szabadságtudat is innen ered, mert ez folyik a médiából. Csak az a baj, hogy ez a nagy szabadságtudat az emberekben az egyéni önös érdekekig tart, illetve addig, amíg a média vezérli.

Nem tudom látott-e itthon bárki tüntetéseket a mianmari vérengzések ellen? Esetleg a kínai ujgur népirtás ellen?
Egyetlen darabot sem.
Navalnij bebörtönzése miatt? Hogyne, hiszen Ő már szinte celebbé vált, és a média keresztüzébe került. Ezáltal az Ő szabadsága máris fontossá vált az embereknek. A több százezer megcsonkított, megkínzott ujgur? Kit érdekel? Nem láttam a tévében az arcukat.
Ez a média.


Mindezek miatt megértem hau30 tesztjét is, és amit mindenki más is írt, hogy nagyon fontos tudatosan kiszűrni amit a média tol felénk. Teljesen egyetértek, ezt muszáj meglépnünk ha nem csak üres bábok akarunk lenni.

miro. írta:
2021.03.20. 12:54:32
Na ilyesmire gondoltam pont.
Olvasgatok róla még,de azt mondod akkor megéri az árát.Te pl hova raktad,mennyi áramot fogyaszt,halk?
Köszi szépen!
Én most homeoffice miatt úgy használom, hogy munkaidőben a nappaliban van, ahol én is, estefele pedig a hálóban. Amúgy szerintem csak hálóban lenne, mert nekem az alvásnál okoztak problémát az allergiás tünetek leginkább, ezért ott akartam elsősorban jobb levegőt.
Vásárlás előtt kiszámoltam, azt hiszem havi 3-4ezer forintot adhat nekem hozzá a villanyszámlához, ha folyamatosan (0-24) megy rendesen. Viszont mivel folyamatosan méri a levegő minőségét és van benne automata funkció, így szerintem végül kevesebb lesz, mert sokszor csak "takarékon" megy.
Alap szinten teljesen csendes, simán még aludni is lehet mellette, de van éjszakai mód, az már tényleg alig hallatszik.
Ja igen, a méretet érdemes előre lecsekkolni, hogy hova tennéd. Ez a Pihilips például elég méretes jószág, szóval egy kisebb szobában nem biztos elférne normálisan.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.20. 12:54:32

Atlantis írta:
2021.03.20. 12:43:08


Én most vettem egy ilyet 1 hónapja:
Philips Series 2000i AC2729/51 kombinált levegőtisztító és párásító. (Nálam a levegő nagyon száraz a lakásban, plusz le is volt értékelve :D )

Nekem eddig nagyon bevált, érezhetően javult a levegő minősége a lakásban. Sokkal kevésbé vannak allergiás tüneteim mióta megvettem.

Ahogy nézegettem, a vásárlói értékelésekből elég jól ki lehet indulni a webáruházak oldalán. Keresel egy árkategóriát és összehasonlítod az értékeléseket, meg a termék adatait. Én azért a philipset válaszottam, mert pár drágább kicsit, viszont eddig minden termék amit tőlük vásároltam, maximálisan bevált, minőségi volt. Szóval számomra ők egy megbízható márka.

Amit érdemes vásárlás előtt még megnézned, az a cserélednő szűrők ára. Általában fél évente kell cserélni bennük, és nem mindegy, hogy fél évente 10 vagy 30 ezer forintodba fog fájni.
Na ilyesmire gondoltam pont.
Olvasgatok róla még,de azt mondod akkor megéri az árát.Te pl hova raktad,mennyi áramot fogyaszt,halk?
Köszi szépen!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.20. 12:43:08

miro. írta:
2021.03.19. 18:09:56
Levegotisztitot szeretnenk hazara venni.
Van valakinek valami tapasztalata,tippe esetleg?
Én most vettem egy ilyet 1 hónapja:
Philips Series 2000i AC2729/51 kombinált levegőtisztító és párásító. (Nálam a levegő nagyon száraz a lakásban, plusz le is volt értékelve :D )

Nekem eddig nagyon bevált, érezhetően javult a levegő minősége a lakásban. Sokkal kevésbé vannak allergiás tüneteim mióta megvettem.

Ahogy nézegettem, a vásárlói értékelésekből elég jól ki lehet indulni a webáruházak oldalán. Keresel egy árkategóriát és összehasonlítod az értékeléseket, meg a termék adatait. Én azért a philipset válaszottam, mert pár drágább kicsit, viszont eddig minden termék amit tőlük vásároltam, maximálisan bevált, minőségi volt. Szóval számomra ők egy megbízható márka.

Amit érdemes vásárlás előtt még megnézned, az a cserélednő szűrők ára. Általában fél évente kell cserélni bennük, és nem mindegy, hogy fél évente 10 vagy 30 ezer forintodba fog fájni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.20. 12:21:54

Nekem már lett volna lehetőségem oltásra, erősen gondolkodtam is rajta, de astra zenecával oltottak volna, és akkor már jöttek róla a baljós hírek, így inkább úgy döntöttem, hogy nem. Aztán épp ma beszéltem valakivel, aki már megkapta az első adagot, és azt mondta, hogy nagyon erős mellékhatásai voltak, láz, hidegrázás, fél oldala erősen zsibbadt. És most már egy hét elteltével is mindig vannak fájdalmai. Szóval nem bánom, hogy nem éltem a lehetőséggel.

De nem vagyok amúgy oltásellenes, ha lesz lehetőségem mondjuk pfizerrel oltatni, vagy más, megbízhatóbb vakcinával, szerintem fogok.
Na ma elkezdem a nagy tesztet. Facebook kilőve az űrbe. Index app is. Tévében amúgy sem nézek híreket. Maradnak a sporthírek/sofascore eredmények, eurobarca oldal/fórum, no és messenger, mert a cimbik elöl azért nem vonulnék barlangba. Se Várkonyi Andis, se Berkivel, se a mindent pusztító coviddal, se semmilyen hírrel és persze hozzászólásokkal kapcsolatos infóval nem találkozok legalább 1 hónapig. Aztán bízom benne, hogy végleg. Besokaltam ettől a rengeteg negatív megnyilvánulástól, hírtől. Nem mintha érezném, hogy más ember leszek a sok negatív impulzustól, de azon gondolkodtam tegnap este, hogy vajon észrevenném, ha igen? Mit adnak nekem, hogy ezeket olvasgatom alkalomadtán? A válasz semmit, csak egyfajta minimális belső feszültséget. Ha valaki csinált már ilyet, vagy így él akkor szívesen veszem a tapasztalásait. Kíváncsi lennék, hogy most az én készülékemben van a hiba, vagy másnál is felmerült egy ilyen elhatározás.
Szerintem rövid távon jó néha ilyen elvonulós időszakot tartani (ma már ugye inkább az online térből való elvonulásról van szó, mint fizikailag kivonulni egy nyugodt, csendes helyre). Hosszútávon viszont úgy gondolom, inkább érdemes szelektálni, válogassuk meg mit olvasunk, kit követünk, mire kattintunk, és kész. Szerintem fontos dolog, hogy lássuk mi folyik környezetünkben és nagy világban, fontos, hogy hitelesen próbáljunk tájékozódni, hogy objektívan lássuk a valóságot.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.20. 11:43:15

miro. írta:
2021.03.20. 09:43:59
Ezeknél az embereknél szerintem ez nem az oltásról szól.
Sokkal inkább arról,hogy nekik ne mondják meg,hogy mit kell csinálni,és őket nem lehet semmire sem kényszeríteni.
Csak a sok egyszerű faék nem veszi észre,hogy élete első percétől kezdve az utolsóig,egy rendszerbe születik bele,ahol azt :lol: csinálja amit kell élete 90%-ban. (Lehet keveset írok.) Olyan amilyennek kell lennie,lenyomozható,figyelhető,ha nem azonosul a társadalommal akkor pillanatok alatt kikerül a szociális hálóból,és utcára kerül stb stb.
Azért sem szól arról,mert majd ha azt mondák mehetsz bulizni,akkor mindenki tartani fogja a bal vállát,addig lesz fontos a " kitudja mi van benne" duma.
Arról nem is beszélve,hogy kell ennyi társadalmi érzékenység,hogy megmented a saját öregapád,vagy a barátodét,vagy a szomszédét,vagy valakiét.
De ezzel embereket nem lehet oltásra csábítani,majd azzal,hogy soundra csak kártyával lehet bemenni,vagy Olaszországba csak úgy mehetsz be nyaralni 10 napra,ha van igazolásod,akkor már nem fontos a mind meghalunk duma.
Persze,ha afrikába mentél eddig,és elefántot akartál látni,már adták is be a kötelező oltásokat,te meg csillogó szemmel vártad a gepárdokat.


Nem gondolom,hogy a 2 a hülye,amikor azt mondja nekem a munkatársam,hogy gondolkozzak logikusan,mert a Pfizzer pl -60 (vagy -40 nem tudom már?) fokon tartandó,és ha azt befecskendezik,akkor az jég,és egyszerűen tönkretesz.
Az "Ismerősőm orvos" mindig jót mond,de a többi xy számú hazudik.
Jelesre vizsgáz a kreténségből az emberiség most is.



=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Ezt csak úgy,akiknek kell.
=D>
Pont valamelyik nap beszéltünk erről a haverokkal, katasztrófa ami most folyik a világon. Alapból a rendszer is, ahol az egyén maga dönti el, hogy kell-e neki a vakcina, vagy sem, ez is micsoda már, közben meg az átlagnál már az éretségi is jó, ha van, nem hogy orvosi egyetem.
Neem, 2021-ben mindenki bazira nagyon nagyon jól informált a nemishittedvolna.com és eztTitkoljákAzIlluminátusok.com féle oldalakról, esetleg a szomszéd faluban évi 20 aspirint felíró háziorvos megmondja a tutit, esetleg blogot vezet arról, hogy mennyire veszélyes ez a vírus, meg nem kell a vakcina, mert a házipálinka és a d vitamin majd jól megsegít mindenkit. Nem arról van szó, én se vagyok veszélyeztetett, de fel fogom venni az oltást, mert szerintem ennek baromira kötelezőnek kellene lennie egy normális világban. Amikor lenne egy vezető, aki azt mondja, hogy jobbra, és mindenki jobbra megy, mert ez a nemzet érdeke, aki meg esetleg elindul balra, az ... Most jelenleg nem az embereket hibáztatom, mert most ilyen világ van, mindenki saját magáról akar dönteni, és olyan fogalom, hogy közjó jelenleg nincs. A rendszer a hibás, ahol járványhelyzetben mindenki véleménye ugyanúgy számít egy olyan témában, amihez max az emberek 5% ért
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.20. 10:09:45

Én is szkeptikus vagyok, nem is regisztráltam még, de erről ez jutott eszembe:
Kép

A Faceook-törlést meg megértem. Én úgy oldottam meg, hogy majdnem az összes ismerősömet kikövettem már, úgyhogy nekem tényleg kikapcsolódás ott görgetni, mert kb. csak a beteg mémoldalak meg csoportok bejegyzéseit látom kb :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.20. 09:43:59

Ezeknél az embereknél szerintem ez nem az oltásról szól.
Sokkal inkább arról,hogy nekik ne mondják meg,hogy mit kell csinálni,és őket nem lehet semmire sem kényszeríteni.
Csak a sok egyszerű faék nem veszi észre,hogy élete első percétől kezdve az utolsóig,egy rendszerbe születik bele,ahol azt :lol: csinálja amit kell élete 90%-ban. (Lehet keveset írok.) Olyan amilyennek kell lennie,lenyomozható,figyelhető,ha nem azonosul a társadalommal akkor pillanatok alatt kikerül a szociális hálóból,és utcára kerül stb stb.
Azért sem szól arról,mert majd ha azt mondák mehetsz bulizni,akkor mindenki tartani fogja a bal vállát,addig lesz fontos a " kitudja mi van benne" duma.
Arról nem is beszélve,hogy kell ennyi társadalmi érzékenység,hogy megmented a saját öregapád,vagy a barátodét,vagy a szomszédét,vagy valakiét.
De ezzel embereket nem lehet oltásra csábítani,majd azzal,hogy soundra csak kártyával lehet bemenni,vagy Olaszországba csak úgy mehetsz be nyaralni 10 napra,ha van igazolásod,akkor már nem fontos a mind meghalunk duma.
Persze,ha afrikába mentél eddig,és elefántot akartál látni,már adták is be a kötelező oltásokat,te meg csillogó szemmel vártad a gepárdokat.


Nem gondolom,hogy a 2 a hülye,amikor azt mondja nekem a munkatársam,hogy gondolkozzak logikusan,mert a Pfizzer pl -60 (vagy -40 nem tudom már?) fokon tartandó,és ha azt befecskendezik,akkor az jég,és egyszerűen tönkretesz.
Az "Ismerősőm orvos" mindig jót mond,de a többi xy számú hazudik.
Jelesre vizsgáz a kreténségből az emberiség most is.



=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Ezt csak úgy,akiknek kell.

Majd mi utolsóként megkapjuk, lényeg hogy a celebek be legyen oltva.
Celebek,sportolók,hírességek azért vannak beoltva,hogy azokkal is lehessen ösztönözni,mert van aki azt mondja,hogy ha a majka megkapta,akkor én is.
Nem ezen a pár száz oltáson fog múlni úgy sem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.20. 09:17:16

Jó hogy vannak ilyen cégek, pl honvédségnél is az irodai dolgozókat beoltják az oltási rendtől függetlenül, hugom is 21 éves, ma megy oltásra.
Tanárokat meg meg se kérdezték, ha meg igen akkor Kásler lepattintotta az ügyet.

Majd mi utolsóként megkapjuk, lényeg hogy a celebek be legyen oltva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.20. 08:55:33

miro. írta:
2021.03.20. 08:24:43
Mas.

Nalunk a cegnel megkerdeztek,hogy ki oltana be magat ha esetleg lenne lehetoseg itt melohelyen belul,mert ha sokan,akkor leadnanak igenylest.

Kb olyan 150 emberbol ketten mondtunk igent.
A tobbi xy nem,mert azert akarjak beadni hogy ne szulethessen gyerek,es meddi legyel tole.
Amikor elmegyunk tarsasaggal bulizni piazgatni,akkor elszivok ket szal cigit,de szoltam egyik munkatarsamnak hogy adjon egyet,mert egyszeruen sok mar ez a rettenetesen nagy emberi hulyeseg.
Nem lehet tenyleg,hogy ez egy virus,ami ellen kell oltas hogy ne legyen veszelyes a tarsadalom egy reszere?:D
Persze a red bull,a meki,a kebaposnal minden heten kajalas megy,meg a sparban mindenki ugyanugy zabalja a viz izu epret paradicsomot paprikat stb.
Ezek voltak felhaborodva hogy miert akarnam en megkapni. Mondtam,nem baj,uljunk minden hetvegen otthon meg egy par evig,ez igy elet. :)
Nem vagyok oltáspárti, csak szeretek emberek közt lenni, úgy hogy nincs a kézifék behúzva. Kalapot le a cégetek elött, hogy ilyenre lehetőséget adnának. Munkatársaidat nem kommentálnám, ha ez az arány.Több cégnek kellene ebbe beleszállni, mert gyorsabban zajlana az oltás. Ahogy írtad így is nagyon sok méreg jut belénk még úgy is, hogy figyelsz ( már aki) mit eszel/iszol. Nem ezen múlik elsődlegesen, hogy walking dead lesz a végén, vagy sem. Csak végre eljutnánk odáig, hogy vezírünk kimondja, hogy maszk nélkül ordíthatunk a portugálok ellen.
Válasz küldése