Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.03.27. 12:29:18

ALEXDP írta:
2021.03.27. 12:19:21
Persze, a szabályok be nem tartása(pedig a betartásuk miatt tűnt el az influenza állítólag) meg hasonló okok vezetnek oda, hogy gondban az eü.
Nem az, hogy rosszul szervezett eleve, és főleg nem az, hogy több ezren hagyták ott az eüt pár hónap alatt.
Néha azért ijjesztő dolgokat olvasni itt.

A ketto nem zarja ki egymast. Az allitas az volt, hogy ez egy eltulzott felfujt baromsag, ami nyilvan nem igaz.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.03.27. 12:19:21

Sinya22 írta:
2021.03.26. 14:59:41
Leon írta:
2021.03.26. 11:20:15


Vírus tagadó sosem voltam, mert van meg sok másik is. Egy eltúlzott felfújt baromságnak tartom továbbra is.
A környezetemben többen is elkapták, fiatal idős, gyerek, stb. Nem halt bele egyik sem. Akiket megviselt azok is aszonták kb annyira voltak rosszul mint más légúti betegségnél.
Ez jogos, vonjuk le következtetést a te környezetből :D Nyilván a kórházak azért keresnek már olyan önkénteseket,akiknek közük nincs az egészségügyhöz,mert szerintük is ez egy felfújt cirkusz.

Sok baromság van ezen a fórumon,de amit te csinálsz az messze viszi a prímet. De én vagyok a hülye,hogy beállok a sorba,és egyáltalán reagálok.
Persze, a szabályok be nem tartása(pedig a betartásuk miatt tűnt el az influenza állítólag) meg hasonló okok vezetnek oda, hogy gondban az eü.
Nem az, hogy rosszul szervezett eleve, és főleg nem az, hogy több ezren hagyták ott az eüt pár hónap alatt.
Néha azért ijjesztő dolgokat olvasni itt.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.03.27. 11:56:02

Nekem ezzel az egésszel csak az a bajom, hogy szidjuk a kormányt, mert nem jól kezeli a válságot, szidjuk Orbánt, mert szép lassan teljesen kinyíródik a vendéglátóipar, szidunk mindenkit, orvosokat, operatív törzset, miközben mutyizunk a kondival, meg ahol még lehet, nyáron első dolgunk nyaralni menni, stb. És eközben meg fel vagyunk háborodva, hogy a magán fogorvosunkat berendelik a Covid osztályra, mert annyira rossz a helyzet. Kicsit vicces. :D Remélem tudjátok, hogy ha csak érszben is, de ti és az ehhez hasonló gondolkodású emberek is az okozói vagytok annak, hogy több száz vállalkozás, étterem megy épp tönkre, hogy a fogorvosodat berendelik mert telítve vannak a kórházak. Aztán persze emellé még ti vagytok a leghangosabb kritikusok is. Én nem voltam nyaralni tavaly nyáron, konditeremben sem jártam tavaly március óta, pedig higgyétek el, r.hadtul hiányzik mind a kettő. És az is lehet, hogy idén nyáron sem megyek nyaralni. És valahogy, nehezen, de azért túlélem. Miattatok viszont mi is szívunk, akik képesek vagyunk némi önkontroll mellett betartani a szükséges óvintézkedéseket. De ahogy előttem is leírták, a sok felelőtlen ember miatt lehet, hogy még egy vagy kitudja hány évig szívhatunk is.

Arról nem beszélve, hogy innentől szerintem minden kritika a korrupció irányába ezektől az emberektől enyhén szólva hiteltelen. A "ha nekik lehet, akkor nekem is" hozzáállással nincs semmi baj (illetve, dehogy nincs), csak akkor legyünk kicsit önkritikusak, mikor legközelebb Pénztáros Lőrincezünk. Szerintem.

De Atlantis és Alcantara remekül leírták előttem, teljesen egyetértek velük ebben a kérdésben.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.27. 11:28:48

Kalapos írta:
2021.03.20. 19:28:36
Ez a légtisztó kérdés hónapok óta fel-fel merül nálunk. Még semmi se tetszett meg.
A 3in1 nagyon vonzó ha nyáron tényleg működőképes. Én egyelőre csak légtisztítóban gondolkodok, az a legfontosabb talán. Philipsen kívül mi lehet jó? Sencort én nem vennék, airfryerben ráfáztunk vele, nagyon zajos, vissza is vittük 1 hónapja, azóta sincs hír róla.
Mindenkepp beruhazunk mi is,jon a jo ido,az ablakok tobbet lesznek nyitva,omlik he a por.
Viszont ugye mobil klimahoz is kell egy kivezeto cso az utcara,nalunk meg az megoldhatatlan.
Philips lesz nekunk szvsz,de hogy melyik..kollega irta hogy a filtert ne kelljen30ert felevente venni,ugy hogy erre figyelni fogok.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.27. 11:15:43

Azért a kondi nem létszükség, semmi hasznod nem származik belőle, hátrányod sem, ha pár hónapig offolod.
Persze ha profi testépítő vagy akkor okés.
De csak azért mert hiányzik...:D
Nekem is hiányzik amerika, hiányoznak a focik, stb, mégse kerestünk kiskapukat.
Nem focizunk, mert mondjuk vannak köztünk 45+osok, nem kockáztatunk.

Azért van baj a fejekben, és bocs Nero, nem a te eseted háborít fel konkrétan, hanem hogy ez a minta mondjuk átterjedt a 14-17 éves gimnazistákra, akik órák helyett hesszelnek a konditeremben, meg szelfizgetnek az öltözőből.
Mert ezt látják, hogy megtehetik.
Rettenet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.03.27. 10:46:48

recrea írta:
2021.03.27. 09:01:18

A fodrász vagy a villanyszerelő nem ad számlát, a KATA vállakozást bújtatott foglalkoztatásra használják, jól menő cégek minimálbérre jelentik be az alkalmazottat, többi zsebbe, jól menő vállakozások számlákat vesznek, kamu támogatnak sportegyesületeket, egyes csoportosulások strómanokkal ÁFA-znak, feketén adják ki tulajdonosok az ingatlanjukat, virágzik az uzsorakölcsön, mennyit írjak még? És itt nem a megélhetési bűnözésről beszélek, hanem arról, h az is lop/csal, akinek egyébként nagyon jól megy, mert így szocializálódunk.

Mindenki megcsinálja, Te is, én is, aki nem, az csak azért nem, mert nincs rá lehetősége. Vannak páran fehér hollók, mindenki más álszent!
Ez frappánsan hangzik, de konkrétan nem igaz. Egy sablonos általánosítás, melynek tapasztalatát a te általad ismert közegből vetted. Sok helyen így működik, sok ember csinálja, de nem gondolnám fehér hollónak a kivételeket.
Ki milyen értékrendet vall magának inkább.
Egy egyszerű példa a sok közül:nekem a fodrászom mindig ad számlát, sosem kérem, de automatikusan tölti, pedig 15 éve odajárok legalább. A fiamnak ugyanúgy kiállítja, ha egyedül elmegy kicsi kora óta, pedig róla nem lehet életkora alapján elmondani, hogy szaladna a NAV-hoz.
Én is jól menő vállalkozáshoz vagyok bejelentve, ráadásul fillérb@szó is, de korrekt módon van minden járulék utánam fizetve.
Szerintem nem álszentség, ha valaki nem ért egyet azzal, hogy a kiskapukat keresőket elítéli. Inkább mondanám:ki mint él, úgy ítél.

Abban igazad van, hogy ez amolyan magyaros mentalitás.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.27. 10:18:59

Recreának igaza van, így szocializálódott a magyar. Azonban felnőtt emberként a saját döntésied a kezedben vannak. Az, hogy kiváltod-e a sportolói igazolást hogy megkerült a törvényt, a TE saját, egyéni döntésed. Az, hogy a Digisnek a kezébe nyomsz-e egy 10-est a több csatornáért, a TE döntésed. Az, hogy a teljes bevételed után adózol-e rendesen, a TE döntésed. Az, hogy megveszed-e a BKV bérletet vagy bliccelsz, a TE döntésed.
A helyzet az, hogy ezekre a döntésekre senki nem kényszerít Téged, ezek a Te saját egyéni döntéseid a saját egyéni értékrended alapján.

Tudom, hogy a világ egyik leggyakoribb magyarázata, hogy "de hát mindenki ezt csinálja". Ez azonban csak önmagunk gyér feloldozási próbálkozása, amivel a saját magunk lelkét próbáljuk megnyugtatni. Mások szoknyája mögé megpróbálni elbújni a saját döntéseid súlya alól a gyenge jellemre vall, már ne haragudj.


A konditermes példáról annyit, hogy rendben. Neked ez nagyon hiányzik. Másoknak meg a bulik például, így rendszeresen házibulikat szerveznek, ottalvósakat, hogy ne legyen baj, vagy kérnek aputól munkáltatói igazolást estére. Aztán ha mindenkinek lesz egy ilyen aprósága, amiért hát csak megkerüli a korlátozásokat, csak találkozik vadidegen emberekkel, csak megtriplázza az esélyt a vírus elkapására és terjesztésére, jutunk el oda ahol most vagyunk, az egészségügy összeomlásához.
Meg ahhoz, hogy az ország konstans korlátozás alatt kell legyen, és emberek tönkremenjenek teljesen. Anyagilag és érzelmileg. Vendéglátósok, orvosok, tanárok, diákok, mindenki.

Ne legyen kétsége senkinek affelől, hogy azért tartunk most ott ahol, mert mindenki így állt hozzá. "jajj ugyan, ennyi még belefér". A kormány csinált sok hülyeséget? Igen. Az emberek csináltak sok hülyeség? Oh igen. November óta iszonyat sok szigorítás van, egy része feleslegesen szigorú. Mégis szinte folyamatosan nőtt az esetszám, mert az emberek folyamatosan megkerülték, nem vették komolyan. Vannak haverjaim, akik még 2 hete is 16 fős házibulit tartottak. Mert hát hiányzott nekik a buli, a társaság.
Aztán konkrétan a főszervező apja belehalt a koronavírusba hét elején, amit 90% eséllyel a bulikázó lányától kapott el.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.27. 09:47:19

Recrea jól leírta.

Ha nekik lehet kaszinó meg vadászat akkor nekem is lehet edzés.
2 napja bekötettem a Digit, gyanús volt hogy szinte az utolsó pillanatig nem mondta meg a pali hogy melyik csomagot (milyen internet, hány TV csatorna) kapom meg, majd a legvégén mondja hogy legyen a legolcsóbb, viszont ha adok neki egy 10est akkor beállítja hogy az összes csatornám meglegyen.

Ez egy ilyen ország, nekem meg alkalmazkodnom kell, mert 5 éven át még az se jutott eszembe hogy eldobjak egy cigi csikket vagy átmenjek a narancssárgán, mert olyan emberekkel voltam körülvéve egy olyan környezetben.

Itt a Balkánon (mert ez az, lehet mondani bármit), teljesen másképpen működik minden, mint a Nyugaton, és az embereknek is teljesen más a mentalitása.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.03.27. 09:01:18

Alcantara írta:
2021.03.27. 06:29:58
Nero. írta:
2021.03.27. 01:29:33
Jelen. Egy tizesért egy nap alatt triatlonos lettem, még orvosi pecsétes papírt is kaptam.
Ezt még büszkén publikálod?

Más témákban napi szinten háborogsz korrupt politikai elit ellen (megjegyzem azt jogosan) miközben a te szinteden ugyanazt csinálod.
Nagyjából ezért tartunk itt. Emberek tömegei keresnek indokot, önigazolást, hogy nekik miért van joguk valamihez, amit alapesetben nem lehetne csinálni a jelenlegi helyzetben.
Nekem csak egy bajom van a korrupcióval, h nem vagyok benne :)

Amilyen a nép, olyan a kormánya, a szocializmusban is mindenki lopott vagy csalt, aki tudott, ez ma is így van, csak nagyon szűk teret hagynak nekünk erre...szomorú :)

A fodrász vagy a villanyszerelő nem ad számlát, a KATA vállakozást bújtatott foglalkoztatásra használják, jól menő cégek minimálbérre jelentik be az alkalmazottat, többi zsebbe, jól menő vállakozások számlákat vesznek, kamu támogatnak sportegyesületeket, egyes csoportosulások strómanokkal ÁFA-znak, feketén adják ki tulajdonosok az ingatlanjukat, virágzik az uzsorakölcsön, mennyit írjak még? És itt nem a megélhetési bűnözésről beszélek, hanem arról, h az is lop/csal, akinek egyébként nagyon jól megy, mert így szocializálódunk.

Mindenki megcsinálja, Te is, én is, aki nem, az csak azért nem, mert nincs rá lehetősége. Vannak páran fehér hollók, mindenki más álszent!

Így nem kell csodálkozni, h Viktor a fogyasztást adóztatja meg, hisz arról az oldalról tud pénzt beszedni. Ezért rekord magasak ebben az országban az adók, ezért fizetsz mindenért 27%-kal többet a boltban adózott jövedelemből. Hiába csökkenti az ÁFA-t, azt benyeli a gyártó, a kereskedő, miért adná oda nekik, akkor inkább beszedi az állam.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.03.27. 06:29:58

Nero. írta:
2021.03.27. 01:29:33

Jelen. Egy tizesért egy nap alatt triatlonos lettem, még orvosi pecsétes papírt is kaptam.
Ezt még büszkén publikálod?

Más témákban napi szinten háborogsz korrupt politikai elit ellen (megjegyzem azt jogosan) miközben a te szinteden ugyanazt csinálod.
Nagyjából ezért tartunk itt. Emberek tömegei keresnek indokot, önigazolást, hogy nekik miért van joguk valamihez, amit alapesetben nem lehetne csinálni a jelenlegi helyzetben.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.27. 01:29:33

LG írta:
2021.03.26. 19:43:10
https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
Jelen. Egy tizesért egy nap alatt triatlonos lettem, még orvosi pecsétes papírt is kaptam.

Nekem igenis fontos az edzés, nem maga a gyúrás, hanem mentálisan felfrissít és jól esik mozogni. Én szószerint depressziós leszek amikor nem edzhetek, és nagyon sokan vannak így vele.
“Menj ki a Margit-szigetre futni meg fekvőzni akkor” - Az egyáltalán nem ugyanaz.

Hogy rizikófaktor? Persze, de mivel rizikósabb mint mondjuk a 4es 6os ahol mindig óriási tömeg van, ahol rendszeresen hátbaköhögnek a csövesek, ahol simán a képembe hajolnak hogy adjak aprót, vagy mondjuk egy Penny Marketing ahol szintén mindig tömeg van.

A napi rutinjaim/tartózkodási hely közül messze nem a konditerem a “legesélyesebb” hely Covid-begyüjtéshez.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.27. 01:05:06

Leon írta:
2021.03.26. 22:47:39
dévid villa írta:
2021.03.26. 11:41:09
Leon: azt elárulod, hogy szerinted mi lenne a megoldás? Lehetőleg olyan megoldás, amivel a kórházak túlterhelődését is megakadályozod, tehát az, hogy nincs korlátozás, az nem opció.

Lehet jönni azzal, hogy korábban elkapták az ismerősök, és senkinek nem volt komolyabb baja, de a brit mutáns ami most terjed, az kb. egy másik vírus, ami fertőzőbb, meg veszélyesebb is, szóval nem fair az összehasonlítás. Tesóméknál a kórházban van jópár 20-30 éves amúgy, meg most már 40-50-esek is halnak meg ismert alapbetegség nélkül.
Leginkább azokra veszélyes (mint ugye kb minden betegség) akik valami krónikus betegségben szenvednek.
A zseniális kormányok inkább sanyargatják a társadalom életképes részét azért, hogy a sok szerencsétlen életképtelent istápolják.
Na mondjuk itt vagy nagy tévedésben, de úgy látszik hiába mondják neked ennek az ellenkezőjét. De tudod mit, jelentkezz önkéntesnek Covid-osztáyra, most már toborozzák őket, mert annyira nagy a baj, akkor majd láthatod a saját szemeddel a tévedésed.

1700-an vannak jelenleg intenzíven (csak Covid-osok, amúgy azon felül kb. 400-an vannak intenzíven más betegséggel), úgy, hogy a magyar egészségügy kapacitása kb. 1000 fő (a 400-as szám elég jól mutatja, hogy ennek az 1000-nek a közelében sem vagyunk normál időkben)
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.27. 00:55:26

Peter írta:
2021.03.26. 22:56:48
LG írta:
2021.03.26. 19:43:10
https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
Egyenlőbbek az egyenlőknél. Köztudott, hogy melyik terem az érintett. Az igazolt sportololók igazolásainak valóságtartalma nem a terem hatásköre.
Gumicsont akció
Az összes teremben ugyanez van. Nekem 5 ismerősöm is hivatásos teniszező/triatlonos lett. Engem az zavar, hogy még a járványt komolyan vevők is kihasználják, és azzal mentegetőznek, hogy "csak a saját életemet kockáztatom ezzel, nem másét". Majd hazamegy a konditeremből az idős, krónikus beteg szüleihez, akikkel együtt lakik. =D>
Még inkább pedig az, hogy már 2-3 hónapja nyilvános a kiskapu, benne volt hírekben mindenhol (előtte is szóbeszéd szintjén tudta mindenki) mégsem léptek semmit. Szerintem csak Budapesten vagy 30 terem nyitva van alsó hangon. Mégsem reagálnak semmit. Pedig ha valahol nem lehet a higéniára odafigyelni rendesen, az pontosan a konditerem. Még csak nem is a teremben igazán, hanem a helykihasználás miatt iszonyat szűk öltözőkben.
Leon írta:
2021.03.26. 22:47:39
Egy darabig komolyan vettelek, de most már látom egy igazi humoristával van dolgunk. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.26. 22:56:48

LG írta:
2021.03.26. 19:43:10
https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
Egyenlőbbek az egyenlőknél. Köztudott, hogy melyik terem az érintett. Az igazolt sportololók igazolásainak valóságtartalma nem a terem hatásköre.
Gumicsont akció
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.03.26. 22:47:39

dévid villa írta:
2021.03.26. 11:41:09
Leon: azt elárulod, hogy szerinted mi lenne a megoldás? Lehetőleg olyan megoldás, amivel a kórházak túlterhelődését is megakadályozod, tehát az, hogy nincs korlátozás, az nem opció.

Lehet jönni azzal, hogy korábban elkapták az ismerősök, és senkinek nem volt komolyabb baja, de a brit mutáns ami most terjed, az kb. egy másik vírus, ami fertőzőbb, meg veszélyesebb is, szóval nem fair az összehasonlítás. Tesóméknál a kórházban van jópár 20-30 éves amúgy, meg most már 40-50-esek is halnak meg ismert alapbetegség nélkül.
Leginkább azokra veszélyes (mint ugye kb minden betegség) akik valami krónikus betegségben szenvednek. Ők nyilván tisztában vannak vele ezért nekik kéne jobban vigyázniuk nem tömegbe menni stb. amíg le nem cseng az egész.
Minek ezért mindenki mással kicseszni?
Jó ez a duma hogy minden élet számít. Tényleg, minden?
A sok százezer fiatal,középkorú munkaképes akit tönkretesznek az akkor nincs benne a minden élet szlogenben?
A zseniális kormányok inkább sanyargatják a társadalom életképes részét azért, hogy a sok szerencsétlen életképtelent istápolják. Durvák hangzik de ez a valóság.
Sok ezren várnak műtétekre és félnyomorékan élik az életüket mert nem számít semmi csak a kovidos! =D>
Nem érdekel olyan böfögése akik otthon ...ik a ... kat és meg van a melójuk.
Meghallgatnék inkább pár vendéglátóst, eladót, fodrászt, stb. Mennyire értenek egyet ezzel a szuper helyzettel.
Bár tudom itt fórumon mindenki tanár, meg atomfizikus meg értelmiségi, itt senkit nem fenyeget az állás elvesztés esélye. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.26. 22:13:51

Nero. írta:
2021.03.26. 17:29:01
És még valami: Ha valóban a vakcina a megoldás, akkor miért nem indul el a gyártás 0-24ben, katonaságot, stb. mindent bevonva és olyan gyorsan legyártani ahogy csak lehet.

Lehet hogy így van, nem tudom, én mindenestre egyik vakcinagyárat húznám fel a másik után és annyit csináltatnék amennyit csak lehet, brutális munkatempóban.

Pénz nem számít, más ügyekben úgyis ellopják a tízszeresét is.
Az a baj, hogy ez sokkal bonyolultabb. Egyrészt egy megfelelő gyár felépítése, a megfelelő szaktudású emberek összeszedése, a maradék képzése. Ez hosszú évek munkája sajnos. Egy rosszul elkészített vakcina a megfelelő szakértelem híján, na az igazán veszélyes lehet.
Másrészt a vakcina készítőivel is meg kell egyezni a jogi kérdésekről, hogy lehessen gyártani, stb.
A hírekben lehet olvasni, hogy folyamatosan próbálják növelni az európai kapacitásokat plusz gyárak bevonásával, de sajnos ez egy nagyon komplex és lassú folyamat.

Ettől még zajlik folyamatosan a bővítés. Nem véletlenül nő az elkészülő vakcinák száma exponenciálisan. Elvileg júniusban már egy hónap alatt termelődik majd annyi, mint az első 4-5 hónapban. Megy a munka a háttérben, csak hát nem két szöget kell beütni egy fadarabba. :?


Az online oktatás egyetem alatt, abban a korban egyértelműen nem működhet. Ott még hatalmas szükség van a személyes jelenlétre, ráhatásra. Nagyon remélem, hogy ez volt az utolsó ilyen évük, mert ez egyértelműen tarthatatlan hosszabb távon.


A kormány meg ezzekkel az egyeztetésekkel laza fél évett késett. Bekaphatják az összes fszomat de tényleg. Minden szakértő megmondta már novemberben, hogy 20 órás boltzárás hülyeség. Csináltak egy halom látszat intézkedést aminek nem volt valódi, érdemi haszna a járványkezelésben, de cserébe az emberek életét megnehezítették, sőt a járvány terjedését még fokozzák is.
Akkor elkezdeni bevezetni majd a boltok nyitási idejének kinyújtását, hogy eloszolhasson a tömeg, és kevesebb legyen az ember/m2 amikor már az emberek jelentős része be lesz oltva? Zseniális. Alig fél évet csúsztak vele.
Kedden voltam háziorvosnál. Rendelési időben, a beteg emberek közé a 20m2-es váróterembe odarendeltek egyszerre 20 nyugdíjast oltásra. Ha eddig nem kapták el, és haltak bele, hátha majd most. Undorító.


A másik topic ez a felháborodottság az oltási igazolvány miatt. Még semmi sincs kőbe vésve, máris mindenki lázadozik. Éppen csak nem tudjuk mi ellen. Nevetséges.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.26. 20:45:12

LG írta:
2021.03.26. 19:43:10
https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
és már várom decemberben a melldöngölős híreket, hogy ennyivel meg annyival nőtt az igazolt sportolók száma :lol:

konditerem...az utolsó amire szüksége van az embereknek.
de mi nem focizhatunk haveri szinten szabad levegőn. röhej.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.26. 19:43:10

https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.26. 18:16:22

visca el barca írta:
2021.03.26. 17:59:59
Annak is marha sok ertelme, hogy engem mint tanart jovoheten beoltanak es apr 19en indul a suli.

A masodik oltast majus elejen megkapon es mire vege az iskola vedett is leszek. Fuck logic.
kapkodás megy ebben is.
ahogy bezártak a sulik, be kellett volna oltani minket, tanárokat, aztán akkor húsvét után vissza tudtunk volna menni, vagy április közepén.

most írogatják össze a tankerületek a tanárokat, kapják az adatokat a regisztrációról, péntek délután. bravó.
ezt már régen meg kellett volna csinálni, aztán bejelenteni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.26. 17:59:59

Annak is marha sok ertelme, hogy engem mint tanart jovoheten beoltanak es apr 19en indul a suli.

A masodik oltast majus elejen megkapon es mire vege az iskola vedett is leszek. Fuck logic.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.26. 17:29:01

Gondoltam hogy “sokat” ér az online oktatás.


És még valami: Ha valóban a vakcina a megoldás, akkor miért nem indul el a gyártás 0-24ben, katonaságot, stb. mindent bevonva és olyan gyorsan legyártani ahogy csak lehet.

Lehet hogy így van, nem tudom, én mindenestre egyik vakcinagyárat húznám fel a másik után és annyit csináltatnék amennyit csak lehet, brutális munkatempóban.

Pénz nem számít, más ügyekben úgyis ellopják a tízszeresét is.

Egyébként oltottság tekintetében top 5 vagyunk világszinten, az mondjuk nem rossz azért.

Közben most olvasom hogy húsvét után már este 10ig is ki leszünk engedve.
Gondolom ha jól viselkedünk akkor júliustól már lehet éjfél is.
Kabaré
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.26. 16:53:44

csababarca írta:
2021.03.26. 16:12:12
OV mai kijelentése meg árulkodó, nem a társadalom nem pedagóguspárti, hanem ők tojnak az egészbe, nem véletlenek ezek a fizetések sem, a társadalom aljához tartozunk a kormány szerint is, ennyit érdemlünk, pont.

Ebben az a pikáns, hogy pedagógus körben ráadásul nem elhanyagolható támogatottságot élvez OV.
Politikát teljesen mellőzve, a társadalom egyéb érdekeit is figyelembe véve, teljesen logikus lenne a korházi dolgozók után a bölcsödei, ovodai és iskolai dolgozók oltása, hogy legalább legyen hova vinni a gyereket, mert munkába kell járni a szülőknek.
Nem ez volt a témátok tudom, csak beugrott néhány gondolat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.26. 16:12:12

Nero. írta:
2021.03.26. 12:20:15

Tanároktól kérdezem hogy milyen az online oktatás? Képzelem mennyi haszna van...

Egy szóval: borzalmas.

Lehet itt mondani, hogy mennyire felkészült erre az oktatási hálózat, nagyon nem.
A kréta egy vicc, szerencsére mi kötöttünk megállapodást a google-l, classroomot használjuk, minden tanárnak, tanulónak van sulis email címe, stb.
Persze az OH a krétát ajánlja, hogy ott tartsd az órát, aztán mióta kréta van a reggeli órákban szinte elérhetetlen, mert nem tudja kezelni a terhelést.

Tanulóknak nem jó, kell a személyes jelenlét, hiába vagyok ott kamerán keresztül, és állok fejen, a személyes beszélgetés teljesen más. Nálunk mondjuk az van, hogy a 3-4es tanulók is 5ösöket szereznek, mivel nem tudjuk kizárni a "csalást".
Mondjuk nekem mindegy, ha már legalább dolgozat alatt kinyitja a füzetét, könyvét, akkor azalatt is ezzel foglalkozik, hátha rájuk ragad valami:D

De én tavaly se örültem ennek, most is kivagyok már, mert egyszerűen jobban elfáradok a gép előtt ülésben, mint amikor személyesen vagyok jelen.

OV mai kijelentése meg árulkodó, nem a társadalom nem pedagóguspárti, hanem ők tojnak az egészbe, nem véletlenek ezek a fizetések sem, a társadalom aljához tartozunk a kormány szerint is, ennyit érdemlünk, pont.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.03.26. 15:41:50

Nero. írta:
2021.03.26. 12:20:15

Tanároktól kérdezem hogy milyen az online oktatás? Képzelem mennyi haszna van...

Nem vagyok tanár, a másik oldalról viszont el tudom mondani a tapasztalatom. Egyik barátom 12 éves lánya, jelenleg hatodik osztályos. Eddig végig osztályelső volt, kitűnő tanuló, nagyon ügyes kislány, aki nem csak bemagolja a dolgokat, hanem érti is, mi miért történik. A matek nagyon jól ment neki, most jelenleg 3-as dolgozatokat ír, és már annak nagyon örül, mert nem érti, fogalma sincs az anyagról. Úgyhogy elkezdtem járni hozzájuk, segítek neki tanulni, így már érti. Csak arra van szüksége, hogy személyesen elmagyarázza neki valaki.

Gondolom nagyon sokan vannak így országszerte. És ő még egy jó eszű kislány, aki fogékony is az új ismeretekre. Most képzelem, egy nála kevésbé szorgalmasabb vagy nehezebben tanuló gyereknek milyen trauma lehet ez, hogy ott ül a gép előtt, és fogalma sincs, miről beszél a tanár.

Ez hosszútávon nagyon káros lesz a gyerekekre, de nem a tanárokat hibáztatom, lehetetlen online átadni a fontos alapokat, pedig erre épülne minden további tananyag.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.26. 14:59:41

Leon írta:
2021.03.26. 11:20:15


Vírus tagadó sosem voltam, mert van meg sok másik is. Egy eltúlzott felfújt baromságnak tartom továbbra is.
A környezetemben többen is elkapták, fiatal idős, gyerek, stb. Nem halt bele egyik sem. Akiket megviselt azok is aszonták kb annyira voltak rosszul mint más légúti betegségnél.
Ez jogos, vonjuk le következtetést a te környezetből :D Nyilván a kórházak azért keresnek már olyan önkénteseket,akiknek közük nincs az egészségügyhöz,mert szerintük is ez egy felfújt cirkusz.

Sok baromság van ezen a fórumon,de amit te csinálsz az messze viszi a prímet. De én vagyok a hülye,hogy beállok a sorba,és egyáltalán reagálok.
Válasz küldése