Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.12. 22:36:26

Veidt_madridista írta:
2021.04.12. 22:05:37
recrea írta:
2021.04.12. 20:47:56
Szerintem vakvágányon vagytok a gyerekszületés témában :)
De nem Afrikáról volt szó. Hanem az európai országok kisebbségeiről.
Szerintem az alapfelvetés nem erről szólt.
Egyébként az európai kisebbség honnan jött?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.12. 22:35:59

Veidt_madridista írta:
2021.04.12. 14:10:55
Atlantis írta:
2021.04.11. 19:39:56
Miért jó a globalista erőknek az európai nemzeti kultúrák elhalása? Miért áll érdekében a hagyományos társadalmi egységek szétverése? Pontosan kit értünk globális erőknek, és ők mit nyernek ezzel?
Nos, erről igazából őket kellene megkérdezni. Nincs itt szó semmilyen konteóról; a magyar parlamentben is ott ülnek, szorosabb európai integrációról, nyugati "értékek" importálásáról, Európai Egyesült Államokról beszélnek. Ezek szükségszerűen a nemzet háttérbe szorulásával járnak szellemi, jogi, gazdasági, etnikai stb. értelemben. A többség nyilván meggyőződésből cselekszik. Ez egy nagyon jól hangzó marketingszöveg, hogy minden ember egyenlő, számoljuk fel a szegénységet, ne legyen különbség bőrszín alapján, tegyük félre a nacionalizmust stb., nyilván a fiatalokat is ezzel lehet a leginkább megfogni, de egyik célt sem látom megvalósíthatónak. Hogy a "hatalmasokat" mi motiválja a személyes meggyőződésen túl, arra nyilván nincs egzakt válaszom, de összességében azért belátható szerintem, hogy sokkal könnyebb egy olyan világot irányítani politikai szempontból, ahol a nemzetek (és a hozzájuk kötődő tradíciók, a közöttük lévő különbségek stb.) teljesen háttérbe vannak szorítva. Ha egy népben erős a nemzettudat, akkor az összezár a külső támadások ellen. És itt most nem háborúra kell gondolni, hanem hogy pl. az EU egységes szivárványos stratégiát akar érvényesíteni minden tagországban. Mert ugye minden nagy eszmerendszer a saját képére akarja formálni a világot, még az is, amelyik elfogadónak mondja magát. Ha nincsenek nemzetek, könnyebb összeterelni az embereket egyetlen zászló alá, pl. egy világkormány irányításával. Nyilván ez egy utopisztikus jövőkép, aminek egyelőre nincsen realitása, csak érzékeltetni akarom a filozófiát az egész mögött.
Ne haragudj, de ez a megközelítés eléggé tévútnak tűnik. Az általad "nyugati" értékek közé tartozik például ugye az önmegvalósítás és a kreativitás szabadonengedése, hogy elfogadjuk a különbözőségeket. Ez konkrétan szöges ellentéte annak, hogy ezáltal könnyebben irányítható emberek lennének a végeredmény. Attól még hogy valaki elfogadó nem jelenti, hogy irányítható vagy vak lenne a problémákra. A különbözőségek elfogadása, ezáltal térnyerése pedig pont, hogy új, az eddigiektől különböző csoportok megalakulását fogja eredményezni.

Arról nem is beszélve, hogy Te magad is leírtad: "minden nagy eszmerendszer a saját képére akarja formálni a világot". Ugyanazt csinálja kelet, nyugat, baloldal, jobboldal, a vallások.
A FIDESZ ilyen szempontból kiváló példa, amelyik ugye a régi, nemzeti, jobboldali értékrendet képviseli, és mást sem csinál, mint próbálja a saját képére akarja formálni a világot, csak a méretéből adódóan előbb az országon belül kezdte. És láttuk milyen jól működött a dolog, amikor a falusi néni aki életében nem látott még külföldit is attól retteget, hogy a migráns jön és elveszi a munkájukat a faluban, és megerőszakolja a lányokat, vagy amikor az egyetemista azt sem tudta ki az a Soros, csak annyit tudott róla hogy rossz ember és rosszat akar az országnak. Egy bőrszínből rémet rémet faragtak, egy random emberből ősellenséget.
A másik oldalon meg láttuk hogy megy ez pl. a BLM esetén, ahol képesek voltak egy bedrogozott bűnözőből ártatlan mártírt csinálni, akit szentté is avattak szinte. Mindeközben pedig rasszizmussal próbálnak harcolni a rasszimussal szemben. Hiszen ha nem állsz ki nyíltan mellettük, szinte ellenük vagy. :D

Tegyük hozzá, hogy például amiben mi most élünk, demokratikus keresztény Európa, vagy mi a fene, is hasonlóan indult. Volt egy vallásos (egyházi) réteg akik egy bizonyos értékeket kezdtek közvetíteni, amihez sok ember magától csatlakozott mert azonosulni tudtak vele, néhány nagyhatalmú ember pedig meglátta benne a hatalmának megerősítésének lehetőségét. Aztán eljutottunk odáig, hogy üldöztessék a pogányok, erőszakoljuk rá a hitetlenekre a kereszténységet, stb. Aztán volt itt egy kommunizmus is ami terjedt egy darabig szépen, még ha erőszakkal is nagyrészt.
Leegyszerűsítettem most a példákat, de alapvetően ezek a folyamatok újra és újra lejátszódtak, és lejátszódnak a történelemben. Csak alkalmazkodva az aktuális világ helyzetéhez, techonológiai, politikai és egyéb tényezőkhöz.

Mindig fel fog bukkanni egy újabb és újabb eszme, ami megpróbál utat törni magának, és minél inkább képes több embert megszólítani magával, akár valóban a benne képviselt értékekkel, akár a benne rejlő hatalmi lehetőségekkel, annál sikeresebb lesz.

Éppen ezért én úgy hiszem a globalizáció mögött sokkal egyszerűbb magyarázat áll. A szabadság/egyenlőség/elfogadás eszméje egész egyszerűen sokkal univerzálisabb, több ember számára érthetőbb, elfogadhatóbb, és szimpatikusabb a mai világban, mint a régi eszmék. A technológiának hála a határok már rég megszűntek a nemzetek között. Az utazási idők lecsökkentek, az internetnek hála bárkivel bárhol bármikor kapcsolatba tudsz lépni. Lehetőséged van látni az, hogy mások hogyan élnek, milyen lehetőségek vannak a nagyvilágban.
Mindezek egy olyan környeztet teremtettek, amely már önmagában hatalmas szabadság érzetet adnak az embereknek, bárhol is élnek a világban. (Itt fontos megjegyeznem, hogy szerintem ez inkább egy érzés csupán, mint valódi szabadság. Figyelembe véve milyen szinten nyomon vagyunk követve az interneten és különböző algoritmusok által vezérelve, stb.)
Egy ilyen közegben pedig teljesen természetes, hogy az emberek egyre többre és többre vágynak mindezekből. És teljesen természetes, hogy egy valóban globális eszme könnyebben szólít meg nagyobb tömeget és több embert, mint azok az eszmék, amelyeket csak egy "szűkebb" réteg tud magára venni. Hiszen egy ilyen értékrendet egy amúgy keresztény, iszlám, stb. vallású ember is könnyen magáévá tud tenni anélkül, hogy meghasonulna.

A másik pedig a gazdasági oldala, ami miatt a cégek, és politikusok érthetően támogatják. Minél nagyobbra tud nőni egy cég, annál nagyobb bevétele lesz, egy cég esetében pedig ugye bizonyos réteg kezében gyűlik össze a bevétel valójában. Egy cég növekedéséhez pedig mire van szükség? Helyre. A helyet pedig a globális terjeszkedéssel lehet megszerezni. A cégek növekedése pedig a politikusok zsebének növekedésével is jár értelemszerűen, a különböző lobbiknak hála.

Szóval én úgy érzem, hogy a háttérben szimplán a technológiai fejlődésünk okozta szociálpszichológiai és gazdasági folyamatok dolgoznak, nem pedig a gonosz háttérhatalom.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.04.12. 22:05:37

recrea írta:
2021.04.12. 20:47:56
Szerintem vakvágányon vagytok a gyerekszületés témában :)
De nem Afrikáról volt szó. Hanem az európai országok kisebbségeiről.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.12. 21:34:53

Több utódból várhatóan több marad életben.
.Amit mondasz, abban van valami, de ők ezt nem gondolják végig, egyszerűen csak felelőtlenek + több gyerek = több segély.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.12. 20:47:56

Szerintem vakvágányon vagytok a gyerekszületés témában :)

Mindig oda születik a legtöbb utód, ahol kisebbek az esélyek a túlélésre. Mivel a fejlett világban nagyobb az esély a túlélésre, ezért kevesebb gyerek születik, míg ahol korán/többen halnak, mert háború van, éhínség, szegénység vagy járványok, fejletlen az egészségügy, oda több gyerek születik, így nagyobb az esély a fajfenntartásra. Ez egy alapvető ösztön.

Európában vagy Japánban ma 10-ből 9 újszülött várható életkora 60 év felett van, Afrikában meg mondjuk 10-ből 3-nak 40 év felett...most mondtam pár számot, csak érzékeltetni szeretném, h miért születik utóbbi helyre több utód. Több utódból várhatóan több marad életben.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.12. 19:01:10

ntibi67 írta:
2021.04.12. 18:45:41
Tiszabura lakossága kb 3000 fő nagy részük roma származású eddig 90 fő regisztrált oltásra.
Valamelyik Toroczkai-videóban mondják hogy ők nem félnek, mert a romákba még a villám se csap, féljenek a magyarok :D

Hau: Hát igen, idővel lehet hogy majd másképp látom. Viszont nagyon sok velem egykorúnak van már 1-2 gyereke. A legtöbb szülő nagyon boldognak látszik, biztos hogy nagy élmény. Ettől függetlenül én pánikrohamot kapnék, ha a csajom (most nincs is :D), azt mondaná hogy terhes.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.12. 18:45:41

Tiszabura lakossága kb 3000 fő nagy részük roma származású eddig 90 fő regisztrált oltásra.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.12. 17:23:04

csababarca írta:
2021.04.12. 14:24:43

Azt se gondolom, hogy a liberális szellemiségű párok kevesebb gyereket vállalnának, szerintem a konzervatívok között is csökken a gyerekvállalási kedve, a fentebb leírt okok miatt.
Sőt, pár éve volt egy cikk, hogy kis hazánkban a liberálisnak mondott politikusoknak több gyereke van, mint a női princípiummal és a Kárpát medence teleszülésével kampányoló konzerveknek. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.12. 16:49:01

Nero. írta:
2021.04.12. 16:07:43
27 éves vagyok és egyáltalán nem érzem azt hogy akarnék gyereket, pedig ugye elvileg “kötelező”, mármint hogy ez a legfontosabb feladatunk ezen a bolygón.

A jelenlegi őrült helyzetben (Covid), biztosan nem, mert nem lehet tudni hogy mi a következő lépés. És akkor az anyagi oldaláról ne is beszéljünk, mert egy gyerek rengeteg pénz. Illetve ugye a felelőség, meg a sok lemondás, + az se árt ha olyan társad van akiről tudod hogy legalább még 10-15 évig együtt lesztek, mert egy kisgyereket eléggé megtud zavarni egy válás.

Persze lehet hogy túl gondolom, és mondjuk a romák/arabok csinálják jól, akik nem hezitálnak, és a putriba is csinálnak 4-5 gyereket.

https://index.hu/techtud/2021/04/12/kor ... -penatgon/

Ez a buli még csak most kezdődött. Naív, aki azt gondolja hogy nyár végére ez már csak egy emlék lesz.
Ennyi idősen teljesen természetes, hogy így gondolkodsz. Még az utad elején vagy. Én is hasonló “félelmekkel” gondolkodtam ennyi idősen és még utána jó ideig, ha arra gondoltam, hogy család apa leszek. Miből? Kivel? Hogyan? Mennyi lemondással járna? Stb. Aztán egyszer csak valahogy változtam. Munkában, fejben, stb, és lám itt van 2 kis csoda. A nagyobbik lassan megy suliba, pedig nem olyan rég hánytam össze a tejfakasztó buliján a cimbim kanapéját. Te is változni fogsz nyilván és majd meglátod. Nem kell felülni a család kampányra. Én magam családpárti vagyok, de nem mindenkinek való. Ha mellette döntesz, akkor viszont szerintem nem szabad úgy gondolni, hogy mit áldozol be, hanem arra kell gondolni mit nyersz. Például bizonyos szinten újra élheted a gyerekkorod.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.12. 16:07:43

27 éves vagyok és egyáltalán nem érzem azt hogy akarnék gyereket, pedig ugye elvileg “kötelező”, mármint hogy ez a legfontosabb feladatunk ezen a bolygón.

A jelenlegi őrült helyzetben (Covid), biztosan nem, mert nem lehet tudni hogy mi a következő lépés. És akkor az anyagi oldaláról ne is beszéljünk, mert egy gyerek rengeteg pénz. Illetve ugye a felelőség, meg a sok lemondás, + az se árt ha olyan társad van akiről tudod hogy legalább még 10-15 évig együtt lesztek, mert egy kisgyereket eléggé megtud zavarni egy válás.

Persze lehet hogy túl gondolom, és mondjuk a romák/arabok csinálják jól, akik nem hezitálnak, és a putriba is csinálnak 4-5 gyereket.

https://index.hu/techtud/2021/04/12/kor ... -penatgon/

Ez a buli még csak most kezdődött. Naív, aki azt gondolja hogy nyár végére ez már csak egy emlék lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.12. 15:21:32

davi10 írta:
2021.04.12. 14:31:47
Keleten is ugyanez a helyzet, a Japánoknál köztudottan probléma a népességfogyás, mostmár Dél-Koreában is csökken.
Talán pont a David Attenborough filmben hagzott el, hogy ha egy társadalom eljut egy bizonyos jóléti szintre, akkor elkezd csökkenni a lakosság, és ezt nem tudják egyelőre mivel magyarázni.
Van ebben önmegvalósítás, illetve ha az ember megszokott egy bizonyos életszínvonalat, hasonlót szeretne biztosítani a gyerekeinek. És ezt ugye egyszerűbb 1-nek, mint 4-nek.
Egyetértek, csak annyival kiegészíteném, hogy eléggé elkorcsosult ilyen szempontból a társadalom szerintem. Ma már nem elég az évi 1 nyaralás, alap az évi 5-6 kirándulás, repülés, hetente berúgni a haverokkal egy kocsmában, 10k-t költeni edzőteremre, hetente többször rendelni, mert az kényelmesebb, telefont 2évente cserélni, és még sorolhatnám.
Ilyen életszinvonal mellett tényleg felesleges a gyerek, mert lehetetlen annyit keresni, hogy a luxus megmaradjon, meg a 4 gyereknek is fusson kajára.
Elég csak végignézni az embereken, a legtöbb nem azért sír, mert épp nincs munkája, vagy munkahelyet kellett váltania, hanem azért, mert nem lehet utazni :| Élvezni kell az életet, aztán meg 60+ évesen menni tüntetni, hogy kevés a nyugdij.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.12. 14:31:47

Kicsit belepofatlankodok, amúgy jól toljátok!
Veidt_madridista írta:
2021.04.12. 14:10:55
csababarca írta:
2021.04.11. 19:34:22
Igen, a fehér ember fogyása probléma, de erre nem a szülj világra még egy magyart mozgalom a válasz. Hanem mondjuk a pénzügyi tudatosság felépítése, a megfelelő bérezés, hogy a potenciális szülő merjen gyereket vállalni. Lehet itt csokozni, meg babavárózni, de az inkább hozott hasznot az építőiparnak, mint a családoknak. Egyszerűen tanult, művelt emberek fel tudják mérni, hogy 1-2 gyerek a mai világban pont elég.
Ebben azért nincsen igazad, mert a nyugati jóléleti államokban sem tombol éppen a gyerekvállalási hajlandóság. Egyes népcsoportokat leszámítva ugye... A jelenség okait szerintem sokkal inkább a liberalizmusban kell keresni, ami az önmegvalósítást helyezi az első helyre, és pont ezért is írtam korábban, hogy szerintem ez az ideológia a modern formájában az önzőségről és a könnyebb út választásáról szól. Ömegvalósítás – még az sem baj, ha ellenkező neművé kell műttetned magad.
Keleten is ugyanez a helyzet, a Japánoknál köztudottan probléma a népességfogyás, mostmár Dél-Koreában is csökken.
Talán pont a David Attenborough filmben hagzott el, hogy ha egy társadalom eljut egy bizonyos jóléti szintre, akkor elkezd csökkenni a lakosság, és ezt nem tudják egyelőre mivel magyarázni.
Van ebben önmegvalósítás, illetve ha az ember megszokott egy bizonyos életszínvonalat, hasonlót szeretne biztosítani a gyerekeinek. És ezt ugye egyszerűbb 1-nek, mint 4-nek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.12. 14:24:43

Veidt_madridista írta:
2021.04.12. 14:10:55

Ebben azért nincsen igazad, mert a nyugati jóléleti államokban sem tombol éppen a gyerekvállalási hajlandóság. Egyes népcsoportokat leszámítva ugye... A jelenség okait szerintem sokkal inkább a liberalizmusban kell keresni, ami az önmegvalósítást helyezi az első helyre, és pont ezért is írtam korábban, hogy szerintem ez az ideológia a modern formájában az önzőségről és a könnyebb út választásáról szól. Ömegvalósítás – még az sem baj, ha ellenkező neművé kell műttetned magad.
Szerintem pont igazam van.
Mert ezt írtam, hogy aki felméri a lehetőségeit, az nem vállal több gyereket annál, mint amennyit tisztességesen fel tud nevelni.
Szerintem nem a liberalizmusban kell keresni az okát, inkább a kapitalizmusban, ami azt mondja hogy ha szegény vagy semmi vagy. Folyamatos drágulás, folyamatos erőlködés a megélhetésért. Ezen egy gyerek nehezít, sajnos vagy nem sajnos, de aki gyereket vállal az nagy áldozatot hoz anyagilag. Mert fizetni kell a számlákat, a fizetés mondjuk nem elég, hiteleid vannak, stb.
Ezért írtam, én ha milliárdos lennék csomó gyerekem lenne, mert imádom őket, és szívem szerint 4-5 gyereket bevállalnék. Aztán a józan ész meg azt mondja, hogy mégse, mert nem lesz jó se nekik se nekem.
Lehet ezt önzőségnek nevezni, de szerintem nem az, csak realitás.

A másik meg, hogy én de a barátnőm sem azért akar gyereket vállalni, hogy több lengyel-magyar legyen, pláne nem azért, hogy a kormánynak kedvezzünk. És hiába van ott a 3 gyerekre egy egész vállalható csok, biztos nem fogunk aláírni ilyet, és 2 gyereket tervezünk. Ha ezáltal a kormány szemében alsóbbrendű állampolgárok leszünk (én már az vagyok mert a tanárra úgy tekintenek), nem érdekel.

Azt se gondolom, hogy a liberális szellemiségű párok kevesebb gyereket vállalnának, szerintem a konzervatívok között is csökken a gyerekvállalási kedve, a fentebb leírt okok miatt.

Ne haragudj de senkinek nem kell ellenkező neművé műttetnie magát. Senkinek nem fognak pisztolyt a fejéhez, hogy legyél más nemű.
Nero. írta:
2021.04.12. 08:26:12
https://fb.watch/4PEj0vQ5PP/

Na ezért kell Jakabot indítani
Jakab egy bohóc, hangos, hőzöng de bohóc marad.
Ettől függetlenül a mondandójával egyetértek, ezekkel én sem kommunikálnék másképp, hiszen ők is ilyen agyiszinttel kommunikálnak a híveikkel, akkor fordítva is kaphatják ezt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.04.12. 14:10:55

csababarca írta:
2021.04.11. 19:34:22
Igen, a fehér ember fogyása probléma, de erre nem a szülj világra még egy magyart mozgalom a válasz. Hanem mondjuk a pénzügyi tudatosság felépítése, a megfelelő bérezés, hogy a potenciális szülő merjen gyereket vállalni. Lehet itt csokozni, meg babavárózni, de az inkább hozott hasznot az építőiparnak, mint a családoknak. Egyszerűen tanult, művelt emberek fel tudják mérni, hogy 1-2 gyerek a mai világban pont elég.
Ebben azért nincsen igazad, mert a nyugati jóléleti államokban sem tombol éppen a gyerekvállalási hajlandóság. Egyes népcsoportokat leszámítva ugye... A jelenség okait szerintem sokkal inkább a liberalizmusban kell keresni, ami az önmegvalósítást helyezi az első helyre, és pont ezért is írtam korábban, hogy szerintem ez az ideológia a modern formájában az önzőségről és a könnyebb út választásáról szól. Ömegvalósítás – még az sem baj, ha ellenkező neművé kell műttetned magad.
Atlantis írta:
2021.04.11. 19:39:56
Miért jó a globalista erőknek az európai nemzeti kultúrák elhalása? Miért áll érdekében a hagyományos társadalmi egységek szétverése? Pontosan kit értünk globális erőknek, és ők mit nyernek ezzel?
Nos, erről igazából őket kellene megkérdezni. Nincs itt szó semmilyen konteóról; a magyar parlamentben is ott ülnek, szorosabb európai integrációról, nyugati "értékek" importálásáról, Európai Egyesült Államokról beszélnek. Ezek szükségszerűen a nemzet háttérbe szorulásával járnak szellemi, jogi, gazdasági, etnikai stb. értelemben. A többség nyilván meggyőződésből cselekszik. Ez egy nagyon jól hangzó marketingszöveg, hogy minden ember egyenlő, számoljuk fel a szegénységet, ne legyen különbség bőrszín alapján, tegyük félre a nacionalizmust stb., nyilván a fiatalokat is ezzel lehet a leginkább megfogni, de egyik célt sem látom megvalósíthatónak. Hogy a "hatalmasokat" mi motiválja a személyes meggyőződésen túl, arra nyilván nincs egzakt válaszom, de összességében azért belátható szerintem, hogy sokkal könnyebb egy olyan világot irányítani politikai szempontból, ahol a nemzetek (és a hozzájuk kötődő tradíciók, a közöttük lévő különbségek stb.) teljesen háttérbe vannak szorítva. Ha egy népben erős a nemzettudat, akkor az összezár a külső támadások ellen. És itt most nem háborúra kell gondolni, hanem hogy pl. az EU egységes szivárványos stratégiát akar érvényesíteni minden tagországban. Mert ugye minden nagy eszmerendszer a saját képére akarja formálni a világot, még az is, amelyik elfogadónak mondja magát. Ha nincsenek nemzetek, könnyebb összeterelni az embereket egyetlen zászló alá, pl. egy világkormány irányításával. Nyilván ez egy utopisztikus jövőkép, aminek egyelőre nincsen realitása, csak érzékeltetni akarom a filozófiát az egész mögött.
Varatrix írta:
2021.04.12. 11:33:29
Többször visszakerül a bevándorlással kapcsolatban az, hogy nem tud "integrálódni". Tehát nincs baja senkinek azzal, aki tud. Ez egy meghatározható dolog, hogy ki integrálódott és ki nem?
Jogrendbe és szokásrendbe való beilleszkedés. Most aki ide jön, lehet fekete, lehet muszlim, de ettől Magyarország még egy fehér, keresztény ország marad, az ennek megfelelő kultúrával. Ha tömegesen nem tudnak beilleszkedni ebbe a kultúrába, akkor jönnek létre a párhuzamos társadalmak. A cigányoknál nagyon szemléletes ez, mert az egy dolog, hogy igénytelenek, antiszociálisak (nyilván van kivétel) , de ha sérelem éri őket, akkor sem a rendőrséghez vagy ügyvédhez fordulnak, hanem a vajdához. Itt például a többség valszeg nem tudja, de a mai napig számos cigány törvényszék működik Magyarországon, és ez a "magasabb" cigány kultúrában nagyon is komoly dolog, kötelező ítéletekkel, lovári nyelven stb.
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.12. 13:44:58

Nero. írta:
2021.04.12. 08:26:12
https://fb.watch/4PEj0vQ5PP/

Na ezért kell Jakabot indítani

Egy ilyen TVs vitában mint ami az USAban szokott lenni, megreggelizné oviktort.
Mert hangosabban és irritálóbban "beszél" - mindenféle tartalom nélkül - mindenkivel a parlamentben, mint ha egy sarki késdobálóban lenne hajnali 5-kor, vagy mert egy szélsőjobbos pártot sikerült beterelni egy komcsi utódpártokkal és a libsikkel egy összefogásba? Mind a kettő nagy teljesítmény. Ha neki esetleg nem jönne össze, próbáljuk meg utána bármelyik agyatlan kocsmatöltelékkel, gyakorlatilag végtelen az utánpótlás.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.12. 13:25:51

Integrálódás nálam: Elmegy egy másik országba a jobb élet reményében, ott munkát vállal, megpróbálja a lehető legjobban megtanulni az adott ország nyelvét, elfogadja a szokásokat, kultúráját, betartja a törvényeket, nem duhajkodik stb.

Nálam pl. Angliába élni és az ő kultúrájukat elfogadni az azt jelentette, hogy ott nem próbálom meg hálapénzzel megvenni az orvost, ott nem dudálok ha az előttem lévő autós hibázik, próbálok kedves és segítőkész lenni mindenkivel, ha zárva a konditerem akkor nem okosba szerzek papírokat, stb. stb.

De szerintem olyan is létezik hogy vissza integrálódás. Nálam most az van.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.04.12. 11:33:29

Előre szeretném leszögezni, hogy semmiképpen nem kötekedésnek szánom, egyszerűen érdekel, hogy ki mit ért a fogalom alatt...

Többször visszakerül a bevándorlással kapcsolatban az, hogy nem tud "integrálódni". Tehát nincs baja senkinek azzal, aki tud. Ez egy meghatározható dolog, hogy ki integrálódott és ki nem?

Gondolom nem elég ha betartja a törvényeinket (Gondolom ez lehetne az alap, akkor is ha a saját kutyánk kölkéről van szó, még csak nem is bevándorlóról.) Vallás gyakorlás számít? stb..
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.12. 08:26:12

https://fb.watch/4PEj0vQ5PP/

Na ezért kell Jakabot indítani

Egy ilyen TVs vitában mint ami az USAban szokott lenni, megreggelizné oviktort.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.11. 20:34:14

zsoltfree írta:
2021.04.11. 20:00:16
Annyira jó, hogy egy kérdésre csak így tudtok válaszolni. Ugyanaz a mechanizmus. Érzékelitek, hogy hű "melegek" és "örökbefogadás" szó benne van, akkor egyből be kell tolni válaszként, hogy "inkább mint árvaházban maradjon" és "inkább mint egy hetero családban, akik ütik vágják egymást". Cuki próbálkozás, de a kérdés NEM ez volt. Olvasd vissza, tehát ne gyere itt az ütős-vágós hetero családdal. Képzel d engem nem ütöttek vágtak, akkor vegyek ebből mintavételt, és vetítsem ki a teljes társadalomra? Ahogy te? Nem, csak szólok, hogy nem miden hetero üti vágja a gyerekét. Annyira jellemző ez a reakció, előre le is írhattam volna magamnak, hogy lesz egy ilyen válasz. Tehát ha vannak hetero családokban ilyen dolgok azt vetítsük ki az összes hetero családra? Brávó.

Ha már mindenképp egy ilyen statisztikával dobálózunk, akkor azért azt is vegyük ide, hogy az ilyen agresszív családok jelentős része cigó és/vagy alacsonyabb iskolázottságú/anyagi helyzetű. Ha örökbe akarsz fogadni itthon gyereket, akkor azért szerencsére eléggé átnézik, hogy kinek adják oda. Mint mondtad, nem kis várólista van, és ha már megtehetik, akkor válogatnak is. Más kérdés, hogy az örökbefogadható gyerekek is jelentő része cigó. Ezt úgy értem, hogy az örökbefogadható gyerekek közt azért nem ugyanaz a cigó - nem cigó arány van, mint a társadalomban. Azért maradnak sokan árvaházban, mert cigó gyereket pedig nem akarnak örökbe fogadni. Szomorú dolgok ezek ugyan, de ez van.
Ne haragudj, de itt most valami nagyon félrement.
Egyik idézet sem dobálozott semmilyen statisztikával. Egyikünk sem azt mondta, hogy minden heteró család ilyen. Még csak azt sem, hogy a többség ilyen. Csak azt, hogy attól még hogy egy család heteró, nem feltétlenül jobb, mint egy meleg család. Szóval örökbefogadásnál egyáltalán nem ez kellene legyen az elsődleges szempont, olyan szinten, hogy tövényileg be is tiltjuk.
Tehát, hogy megértsd a válaszom lényegét a kérdésedre: Igen, rá merném bízni a gyerekemet akár egy meleg párra is. Ha én halálomon lennék, számomra a legfontosabb az lenne, hogy egy szerető, gondoskodó helyre kerüljenek a gyerekeim, ahol készenállnak a szülőségre, nem az, hogy az én egyéni ideológiámnak megfelelő helyre. Jobban örülnék életemben átgondolva, ha egy normális hetero családba kerülne? Igen. Problémám lenne a meleg családdal? Nem.

(És amúgy pont azért amit írsz, a legtöbb meleg örökbefogadásnál pont a cigány származású gyerekek kerülnek hozzájuk, mivel a meleg párok nagy általánosságban a sor végén vannak, és így van a legjobb esélyük az örökbefogadásra, ha bevállalják a problémásakat.)
zsoltfree írta:
2021.04.11. 20:00:16

"Miért jó a globalista erőknek az európai nemzeti kultúrák elhalása? Miért áll érdekében a hagyományos társadalmi egységek szétverése? Pontosan kit értünk globális erőknek, és ők mit nyernek ezzel?"
A miértről fogalmam sincs. És rühellem a konteókat. De légyszíves ne mond, hogy te tényleg úgy gondolod, hogy csak totál véletlen, hogy a csapból is a BLM és az LMBTQ folyik. A migrik mosdatásáról nem is beszélve.
Nem mondtam hogy véletlen. Konkrétan semmilyen állítást nem tettem ezzel kapcsolatban, kérdéseket tettem fel. (És igen, amit írtál az pedig nem válasz a kérdésemre, mivel olyasmire reagáltál amit én nem írtam, hanem csak odagondoltad.)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.11. 20:21:38

zsoltfree írta:
2021.04.11. 20:00:16


Ez a másik nagy kedvencem. Aki keresztény, az nyilván úgy él, ahogy a bibliában le van írva, szóról szóra, mert szerinted ez azt jelenti? Ha pedig vétünk a tízparancsolat ellen, akkor egyből képmutatók vagyunk. Éljenek az ateisták, semmi szabály, semmi morális elvárás, semmi sem lehet számonkérni, hergeljünk bárhol bárkit, mert megtehtetjük. Ollé.

Igen, cuki, mert ez a lényeg, nem az hogy milyen neműek.
Engem sem ütöttek képzeld.
De nem azt mondták, hogy minden hetero üt vág. Hanem, hogy elsődlegesen az a fontos, hogy normális körülmények között nevelődjön a gyerek.

Nem feltétlen él úgy, de nem reklámozza magát úgy, hogy én keresztény vagyok, blabla.
A kormány meg erre húzta fel a kormányzását, a kereszténység címkével ellátva hoz döntéseket, erről papol, közben meg legkevésbé sem viselkedik úgy.

A kereszténységet nem csak hangoztatni kell, mert ha csak hangoztatod, közben meg mindenki tudja hogy kurvázol, akkor az képmutató.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.11. 20:00:16

"Inkább nevelje fel egy meleg pár, ahol kap szeretet és tisztességet, mint egy árvaházban nőjön fel nagyon nagy az esély arra, hogy drogos/akoholista/bűnöző lesz belőle.
Sőt, inkább nevelje fel egy meleg pár, mint egy olyan "normális" heteró pár akik csak a pénzért veszik magukhoz és aztán ütik vágják és krva [auto_cenzúra] élete lesz."

valamint

"De, hogy válaszoljak is, nálam a kérdés az az, hogy örökbe fogadják e tisztességes emberek, vagy élje le a fiatalkorát egy intézetben, ki tudja milyen körülmények között. Ez a kérdés nálam, nem az hogy heterok vagy melegek neveljék. Heterok között is vannak olyanok, akikre egy kutyát nem bíznák rá, meg a melegek között is."

Annyira jó, hogy egy kérdésre csak így tudtok válaszolni. Ugyanaz a mechanizmus. Érzékelitek, hogy hű "melegek" és "örökbefogadás" szó benne van, akkor egyből be kell tolni válaszként, hogy "inkább mint árvaházban maradjon" és "inkább mint egy hetero családban, akik ütik vágják egymást". Cuki próbálkozás, de a kérdés NEM ez volt. Olvasd vissza, tehát ne gyere itt az ütős-vágós hetero családdal. Képzeld engem nem ütöttek vágtak, akkor vegyek ebből mintavételt, és vetítsem ki a teljes társadalomra? Ahogy te? Nem, csak szólok, hogy nem miden hetero üti vágja a gyerekét. Annyira jellemző ez a reakció, előre le is írhattam volna magamnak, hogy lesz egy ilyen válasz. Tehát ha vannak hetero családokban ilyen dolgok azt vetítsük ki az összes hetero családra? Brávó.

Ha már mindenképp egy ilyen statisztikával dobálózunk, akkor azért azt is vegyük ide, hogy az ilyen agresszív családok jelentős része cigó és/vagy alacsonyabb iskolázottságú/anyagi helyzetű. Ha örökbe akarsz fogadni itthon gyereket, akkor azért szerencsére eléggé átnézik, hogy kinek adják oda. Mint mondtad, nem kis várólista van, és ha már megtehetik, akkor válogatnak is. Más kérdés, hogy az örökbefogadható gyerekek is jelentő része cigó. Ezt úgy értem, hogy az örökbefogadható gyerekek közt azért nem ugyanaz a cigó - nem cigó arány van, mint a társadalomban. Azért maradnak sokan árvaházban, mert cigó gyereket pedig nem akarnak örökbe fogadni. Szomorú dolgok ezek ugyan, de ez van.

"Miért jó a globalista erőknek az európai nemzeti kultúrák elhalása? Miért áll érdekében a hagyományos társadalmi egységek szétverése? Pontosan kit értünk globális erőknek, és ők mit nyernek ezzel?"
A miértről fogalmam sincs. És rühellem a konteókat. De légyszíves ne mond, hogy te tényleg úgy gondolod, hogy csak totál véletlen, hogy a csapból is a BLM és az LMBTQ folyik. A migrik mosdatásáról nem is beszélve.

"a kereszténység álságossága mögé bújva"

Ez a másik nagy kedvencem. Aki keresztény, az nyilván úgy él, ahogy a bibliában le van írva, szóról szóra, mert szerinted ez azt jelenti? Ha pedig vétünk a tízparancsolat ellen, akkor egyből képmutatók vagyunk. Éljenek az ateisták, semmi szabály, semmi morális elvárás, semmi sem lehet számonkérni, hergeljünk bárhol bárkit, mert megtehtetjük. Ollé.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.11. 19:39:56

Veidt_madridista írta:
2021.04.11. 17:35:03
Miért jó a globalista erőknek az európai nemzeti kultúrák elhalása? Miért áll érdekében a hagyományos társadalmi egységek szétverése? Pontosan kit értünk globális erőknek, és ők mit nyernek ezzel?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.11. 19:34:22

zsoltfree írta:
2021.04.11. 17:01:59

+ 1 millió dollárért a kérdés: Ha megkapják a gyerekvállalás jogát, akkor abbahagyják ezt a hányinger propagandát, mert elérték a céljukat, vagy ezt a biciklit is túltolják (mint pl a BLM vagy a feminizmus az egyenlőséget)? Nyilván költői a kérdés, mert azokban az országokban, ahol szabad ilyet ott is még tolják ezt a szivárvány mozgalmat, bár ott már nem tudom mi a cél, és szerintem ők sem...

És még egy millió dollárért: Nem tudom van / vannak-e gyermekeid, de ha neadjisten (és tényleg nem kívánok ilyet), veled és a pároddal történne egy tragédia, és a gyerekek árvák lennének, akkor egy meleg pár nevelje fel inkább, vagy egy normális, heteró pár? Ugye akkor te simán rábíznád a meleg párra?
Nem tudom, hogy abbahagyják e, de őszintén nem is érdekel.
Vannak ennél a világon súlyosabb problémák, mint hogy ezen rágjam magam.

Ez meg megint olyan, hogy nincs rá befolyásom.
De, hogy válaszoljak is, nálam a kérdés az az, hogy örökbe fogadják e tisztességes emberek, vagy élje le a fiatalkorát egy intézetben, ki tudja milyen körülmények között. Ez a kérdés nálam, nem az hogy heterok vagy melegek neveljék. Heterok között is vannak olyanok, akikre egy kutyát nem bíznák rá, meg a melegek között is.
Veidt_madridista írta:
2021.04.11. 17:35:03


Hogy adjak egy komoly választ is: amellett, hogy én személy szerint visszataszítónak és károsnak tartom pl. az azonos nemű emberek gyereknevelését, ideológiai szinten az a problémám, hogy a hagyományos társadalmi egységek célzott szétverését látom a dolog mögött. Egyszerűen nevezhetjük globalizmusnak is. Ezt képviseli Brüsszel, Soros stb. Hagyományos társadalmi egységek alatt pedig a férfi-nő kapcsolatot, a férfi-nő-gyerek családmodellt, a kereszténységet mint közösségformáló erő, a nemzetállamokat és azok önrendelkezési jogait értem. Nyilván még lehetne folytatni a sort. Én úgy látom, hogy ezek támadás alatt állnak. Az rózsaszín szemüveges "elfogadás" és egyéb semmit sem jelentő címszavak mögé bújva ennek a globalista törekvésnek a terméke szerintem a BLM, az EU kötelező migránskvótája, a transzneműeket védő törvények, a lassan mindenhol alkalmazott kisebbségi kvóták stb. stb. Nyilván Magyarországon is vannak képviselői ennek a fajta globalizmusnak, politikai és társadalmi szinten is, de a többség egyelőre elutasítja. Viszont ha homokba dugjuk a fejünket, ahogy te javaslod, akkor előbb-utóbb itt is változnak majd a dolgok. Nem kell ahhoz különösebben eszesnek lenni, hogy megnézzük a statisztikákat, és lássuk, hogy a fehér ember kb. mindenhol fogy Európában, míg a "kisebbségek" mindenhol nőnek. Beszélhetünk a franciaországi feketékről vagy a magyarországi cigányokról. Az ilyen kisebbségeknek csak egy kis része tud integrálódni, így hosszabb távon ezek a folyamatok az európai nemzeti kultúrák elhalásával járnak majd. Nyilván a globalista erők pont ezt szeretnék. Nem kell ehhez semmilyen szélsőjobbos portálokat olvasni, elég csak megnézni, hány no-go zóna alakult ki az elmúlt években Olaszországban, hogyan kénytelen a vérliberálisként induló Macron fellépni az iszlám ellen a jobboldallal összefogva, és így tovább...


Nem tartom annak, mert mi egyszerű emberekként írjuk le az egyéni véleményünket, nincsen mögöttünk semmilyen finanszírozás vagy érdekcsoport. De egyébként a propaganda szót én nem negatív értelemben használom soha, inkább csak leíró jellegként. Minden lobbi, legyen az politikai vagy társadalmi, végez propagandatevékenységet. Csak nem kellene ezt úgy beállítani, mint a Jó Emberek által képviselt Szabad Világ kézikönyvét.
Én nem látok ilyet bele, és nem homokba dugom a fejem, mert létezik a meleg lobbi, de, hogy ez e a célja, ebben kételkedem. A politika, gazdasági nagyhatalmak célja a profit, és a kaszálás. Az, hogy az emberek termeljék a pénzt, amiből ők hasznot húzhatnak.

Az, hogy fogy a fehér populáció, ebbe megint nem látom bele, hogy a melegek miatt van. Egyszerűen a fehér emberek normálisabban gondolkoznak szerintem, és nem akarják a bizonytalanságba olyan arányban beleszülni a gyerekeket, hogy utána [auto_cenzúra] életük legyen. Gondolok itt arra, hogy egy cigány leszarja, hogy mit eszik majd a gyerek, de szül. Egy fehér meg átgondolja, és mondjuk tervez, két gyereket bevállal maximum, mert annyi az a szám, amit el tud tartani, és ezt felméri.
Én imádom a gyerekeket, de jelen helyzetemben maximum 2 gyereket tudnék normálisan felnevelni. Nem vállalnék többet, mert nem az a célom, hogy legyen több magyar, hanem hogy akik vannak, azok tisztességes körülmények között élhessenek, és ne kelljen meggondolnom, hogy mit adjak enni a gyerekeimnek, vagy mibe öltöztessem őket.
Ha gazdag lennék örökbe fogadnék egy csomó gyereket akár ma, hogy ne intézetben nőjjenek fel, hanem normális körülmények között.
Igen, a fehér ember fogyása probléma, de erre nem a szülj világra még egy magyart mozgalom a válasz. Hanem mondjuk a pénzügyi tudatosság felépítése, a megfelelő bérezés, hogy a potenciális szülő merjen gyereket vállalni. Lehet itt csokozni, meg babavárózni, de az inkább hozott hasznot az építőiparnak, mint a családoknak. Egyszerűen tanult, művelt emberek fel tudják mérni, hogy 1-2 gyerek a mai világban pont elég.
És hidd el, ha lehetne vállalnék 10 gyereket, de nem lehet. Sajnos ez nem fér bele.

Én is egyszerű emberként írom le a tapasztalataimat, mégsem jövök ide habzó szájjal linkelgetni híreket, videókat, hogy a kereszténység álságossága mögé bújva, mint művelnek a magukat kereszténynek állító emberek. Vagy, hogy mit művel az egész működését és programját a kereszténység mögé hazudva a kormány, meg a párt.
Nekem valahogy jobban kinyílik a bicska attól, hogy valaki képmutató, mint hogy fogja egymás kezét két azonos nemű ember.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.11. 19:27:34

zsoltfree írta:
2021.04.11. 17:01:59

+ 1 millió dollárért a kérdés: Ha megkapják a gyerekvállalás jogát, akkor abbahagyják ezt a hányinger propagandát, mert elérték a céljukat, vagy ezt a biciklit is túltolják (mint pl a BLM vagy a feminizmus az egyenlőséget)? Nyilván költői a kérdés, mert azokban az országokban, ahol szabad ilyet ott is még tolják ezt a szivárvány mozgalmat, bár ott már nem tudom mi a cél, és szerintem ők sem...

És még egy millió dollárért: Nem tudom van / vannak-e gyermekeid, de ha neadjisten (és tényleg nem kívánok ilyet), veled és a pároddal történne egy tragédia, és a gyerekek árvák lennének, akkor egy meleg pár nevelje fel inkább, vagy egy normális, heteró pár? Ugye akkor te simán rábíznád a meleg párra?
Inkább nevelje fel egy meleg pár, ahol kap szeretet és tisztességet, mint egy árvaházban nőjön fel nagyon nagy az esély arra, hogy drogos/akoholista/bűnöző lesz belőle.
Sőt, inkább nevelje fel egy meleg pár, mint egy olyan "normális" heteró pár akik csak a pénzért veszik magukhoz és aztán ütik vágják és krva [auto_cenzúra] élete lesz.
Itthon a meleg párok a várólista alján voltak, egyáltalán nem élveztek elsőbbséget, sőt.

Mindamellett, hogy én is abban hiszek, hogy a gyerek fejlődésének érdekében jobb ha van egy anya és egy apa előtte, azt is be kell látni, hogy bőven a "heteró" szülők jelentős része ezerszer rosszabb szülő, és rosszabb hatással van a gyerekekre, annak fejlődősére, jövőképére, mint az, hogy nincs egy pontosan meghatározott apa és anya szerep előtte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.04.11. 19:37:13-kor.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.04.11. 17:35:03

csababarca írta:
2021.04.10. 19:51:18
De most felteszem az egymillió dolláros kérdést: ha célba érne a meleglobbi, és mondjuk engednék a melegek házasságát, gyereknevelését, stb, akkor az mondjuk a mi heteró férfiak/nők életét miben befolyásolná? Mitől lenne rosszabb nekem? Vagy jobb? Mondjuk nőne a fizum, vagy csökkenne? Olcsóbb lenne a kenyér netán drágább?
Egyből több lenne a meleg, mondjuk a társadalom fele a lobbi hatására meleggé változna, akik korábban heterók voltak?
Kétlem ezeket.
Ezeket a kérdéseket elég vicces feltenni pont egy ilyen fórumon. Én is kérdezhetném, hogy a Barça sikereitől olcsóbb lesz holnap a kenyér a boltban? :D

Hogy adjak egy komoly választ is: amellett, hogy én személy szerint visszataszítónak és károsnak tartom pl. az azonos nemű emberek gyereknevelését, ideológiai szinten az a problémám, hogy a hagyományos társadalmi egységek célzott szétverését látom a dolog mögött. Egyszerűen nevezhetjük globalizmusnak is. Ezt képviseli Brüsszel, Soros stb. Hagyományos társadalmi egységek alatt pedig a férfi-nő kapcsolatot, a férfi-nő-gyerek családmodellt, a kereszténységet mint közösségformáló erő, a nemzetállamokat és azok önrendelkezési jogait értem. Nyilván még lehetne folytatni a sort. Én úgy látom, hogy ezek támadás alatt állnak. Az rózsaszín szemüveges "elfogadás" és egyéb semmit sem jelentő címszavak mögé bújva ennek a globalista törekvésnek a terméke szerintem a BLM, az EU kötelező migránskvótája, a transzneműeket védő törvények, a lassan mindenhol alkalmazott kisebbségi kvóták stb. stb. Nyilván Magyarországon is vannak képviselői ennek a fajta globalizmusnak, politikai és társadalmi szinten is, de a többség egyelőre elutasítja. Viszont ha homokba dugjuk a fejünket, ahogy te javaslod, akkor előbb-utóbb itt is változnak majd a dolgok. Nem kell ahhoz különösebben eszesnek lenni, hogy megnézzük a statisztikákat, és lássuk, hogy a fehér ember kb. mindenhol fogy Európában, míg a "kisebbségek" mindenhol nőnek. Beszélhetünk a franciaországi feketékről vagy a magyarországi cigányokról. Az ilyen kisebbségeknek csak egy kis része tud integrálódni, így hosszabb távon ezek a folyamatok az európai nemzeti kultúrák elhalásával járnak majd. Nyilván a globalista erők pont ezt szeretnék. Nem kell ehhez semmilyen szélsőjobbos portálokat olvasni, elég csak megnézni, hány no-go zóna alakult ki az elmúlt években Olaszországban, hogyan kénytelen a vérliberálisként induló Macron fellépni az iszlám ellen a jobboldallal összefogva, és így tovább...
csababarca írta:
2021.04.10. 19:51:18
De elfogadom, ha ez a véleményetek, de nekem visszás, hogy valamit nem támogatok, nem akarom propagálni, erre nyomom ide a videókat, cikkeket, mindenféle felületet egy eurobarca fórumra. Ez nem propaganda?
Nem tartom annak, mert mi egyszerű emberekként írjuk le az egyéni véleményünket, nincsen mögöttünk semmilyen finanszírozás vagy érdekcsoport. De egyébként a propaganda szót én nem negatív értelemben használom soha, inkább csak leíró jellegként. Minden lobbi, legyen az politikai vagy társadalmi, végez propagandatevékenységet. Csak nem kellene ezt úgy beállítani, mint a Jó Emberek által képviselt Szabad Világ kézikönyvét.
Kép
Válasz küldése