Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.20. 12:24:36

Nero. írta:
2021.05.20. 12:20:33
Újabb depresszív rovat.: :oops:

Az normális dolog ha valakinek még 6-8 év után is hiányzik a volt barátnője?
Nekem az érzés hiányzik.
A szerelem, tartozni valakihez.
Lehet ezt érzed te is
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.05.20. 12:20:33

Újabb depresszív rovat.: :oops:

Az normális dolog ha valakinek még 6-8 év után is hiányzik a volt barátnője?

Az a vicc, hogy azóta volt kapcsolatom (nem komoly), ők nem hiányoznak kicsit sem, viszont a legutóbbi szerelem igen.

Volt annyi eszem hogy megnéztem az instáját, és hirtelen bevillant az összes emlék, meg hogy hiányzik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Ricsesz
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.05.17. 12:13:53

2021.05.17. 12:16:16

Itt járt már valaki? Hány nap alatt szállítanak ki?

https://karkotoshop.hu/termekkategoria/ ... r-karkoto/
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2021.05.16. 03:48:07

Miért rohan egyre gyorsabban az idő:
https://qubit.hu/2019/01/21/miert-rohan ... k-az-ember
(remélem lehet linkelni, ha nem törlitek)
Nem hosszú cikk.

Egyébként a gyerekvállalásról aztán meg a szétválásról egyet értek az előttem szólóval, gyereket csinálni mindenki tud, az már más kérdés, hogy az emberek 10%-nak nem lenne szabad soha gyereket vállalnia, mert még egy kutya tartásához is hülye.
Nem is tudom már melyik szülészeti klinika vagy kórház közelében járkáltam évekig. Egy nap nem telt úgy el, hogy ne lássak 4-5-6 terhes kismamát az utcán cigizni évszaktól függetlenül egy szál hálóingben, pár méterrel odébb meg a kórházi személyzet cigizgetet tök lazán.

De van a másik helyzet is. Ha visszamegyünk 70-80as évekre, azért az sem volt sokkal jobb amikor azért nem váltak/válhattak el házaspárok mert nem volt hova költözni, nem volt lakhatási lehetőség sem anyagi fedezet. Hány kényszerből együtt maradt család ment így félre és nevelt fel sérült antiszociális, később alkoholistává vagy más zavartá vált gyereket/felnőtett. Az ország egyik fele alkoholista, a másik meg mentális, idegi gondokkal küzd és ők nevelik ki az új generációt.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.15. 11:21:01

miro. írta:
2021.05.15. 10:16:37
Nero. írta:
2021.05.06. 15:43:44
Egy kicsit más téma (depressziós rovat :D)

Van köztetek olyan ami mondjuk 25-35 körüli és hirtelen meglepődött/lesokkolt attól hogy milyen gyorsan elszaladt a “gyerekkor”?

Én 28 leszek, és engem kifejezetten zavar hogy így repül az idő.
En 28 vagyok,ugyanez kb.
Engem is lesokkolt, pedig 43 vagyok. És még mindig egyedül. Pedig vágyom a családra. Ez az uccsó 10 év baromira elrohant mellettem, összefolyik az egész. És sajna a gyerekkorból is már rengeteg minden kiesik. Csak pillanatok vannak meg.
A szakítás meg... az más tészta. Mindenhonnan ez jön már, ha nem tetszik válts. Nincs kitartás, az első problémánál feladják, szétmennek, keresnek mást. És persze legtöbbször a pénz miatt, mert a mai világ csak erről szól, ezt nevelik a fiatalokba.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.15. 10:16:37

Nero. írta:
2021.05.06. 15:43:44
Egy kicsit más téma (depressziós rovat :D)

Van köztetek olyan ami mondjuk 25-35 körüli és hirtelen meglepődött/lesokkolt attól hogy milyen gyorsan elszaladt a “gyerekkor”?

Én 28 leszek, és engem kifejezetten zavar hogy így repül az idő.
Körülöttem pedig azt látom hogy mindenkinek gyereke van, házat épít, stb., de nekem jelenleg erre semmi motivációm én csak élni akarom az életem, pedig ideje lenne “felnőni.”
En 28 vagyok,ugyanez kb.
De nem erzem magam idosnek,es pl lehet kicsit megkeseredett vagyok,de ezek akik 20-25 eves korukig 2 ev jaras utan gyereket csinalnak,5-10 even belul szetmennek. :D Ez miatt foleg,hogy nem erzem magam elkesve. Parommal tok elvagyunk,de szerintem el kell engedni ezt a szorongast a jovovel vagy a helyzettel illetoen.
A vilagunk nem ezt sujkolja,hogy nyugodj meg,alapits csaladot,es lassulj le.

De az teny,hogy a “kolyokkor” az nagyon gyorsan elment es azt mondjak,ahogy idosodsz annal gyorsabban megy. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.11. 23:06:32

zsoltfree írta:
2021.05.11. 22:31:45
Tegyük fel, hogy:
Elmentek mondjuk az asszonnyal nyaralni. A parton vagytok. Telefon legalább 1 van nálatok. És ezen felül legalább 1 bankkártya és egy apartman-, vagy akár kocsi kulcs is. De simán lehet több ilyen értékes dolog is. Ilyenkor hogyan tároljátok, hogy mondjuk mind a ketten be tudjatok menni fürdeni?
https://www.octogon.hu/design/a-valsag- ... trandszef/

Ebből még nincs forgalomban és szerintem képlékeny is a jövője, de hiánypótló. Haverom és üzlettársam az egyik alapító.

Vagy a klasszikus megoldás: letakarod a törölközővel :mrgreen: esetleg, ha az asszony megengedi, h menjen a csajod is, akkor addig vigyáz ő rá :mrgreen:

Egyébként Revolut, akkor “csak” egy telefon kell, kp és bankkártya maradhat otthon.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.11. 22:31:45

Tegyük fel, hogy:
Elmentek mondjuk az asszonnyal nyaralni. A parton vagytok. Telefon legalább 1 van nálatok. És ezen felül legalább 1 bankkártya és egy apartman-, vagy akár kocsi kulcs is. De simán lehet több ilyen értékes dolog is. Ilyenkor hogyan tároljátok, hogy mondjuk mind a ketten be tudjatok menni fürdeni?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.07. 19:55:43

zsoltfree írta:
2021.05.07. 15:57:22
A devizás időszakban kb még lenézték az embert, ha volt 5 milliója és még ugyanennyi hitelt akart csak felvenni, és abból akart venni egy panelt. Inkább azt javasolták vegyél fel 5 helyett 10-15 milla hitelt és vegyél új lakást. Akkor én ilyen közhangulatot tapasztaltam. És ezeket az irgalmatlan hiteleket nem gazdag emberek vették fel.

Azért más, ha veszel fel mondjuk egy 15 millás ingatlannál 10 hitelt, és mondjuk van önerőd. Devizánál ez pár év alatt (jellemzően ezek 15-20 éves futamidők voltak) 1,5 / 2 szeres tőke összeget jelentett, ami kb azt jelenti, hogy van egy 15 millás házad, és van rajta 15-20 milla hitel (inkább utóbbi). Na ez ugye már nem jó, mivel a bankok ezt úgy szokták adni, hogy ha behajtásra kerülne az ingatlan kb 60-70 százalékos áron, akkor azonnal visszakapja a pénzét és a behajtási díjat. Már csak ettől csődbe mentek volna családok. Arról nem is beszélve, hogy az ingatlanárak ennek hatására (0 kereslet, hirtelen sok kínálat) estek. Szóval az a 15 millás ingatlan már 10-12-t ért, tehát 3 de akár 10 millával több hitel is volt rajta, mint maga az értéke!

Ezzel szemben a babaváró hitel a 0% kamatával, és ilyen apróságokkal, hogy lehetőséged szüneteltetni is, vagy x gyerek felett el is engedik. Aki ilyen hitelnél csődbe megy az meg is érdemli. A devizánál ott is benne volt az egyén felelőssége (amiért az 5 millás önerőjéért mondjuk nem volt elég a panel lakás, neki 2-szer annyiér kell inkább új), de ott nem mohó gondolkodással is könnyen rá tudott fázni az ember. (érintve voltam).

Ez kb olyan mint amikor a sok idióta felsőfokú iskolát végzett fiatal fikázza a diákhitelt, hogy annak soha nem lesz vége. (2%-os kamat).
Annak az időszaknak alapvető problémája volt, h olyanoknak adtak ingatlant, akiknek albérletre sem volt pénzük és olyanoknak új autót, akiknek BKV bérletre sem. Arról, h hogyan alakultak és mi lett a devizahitelekből, oldalakat tudnék írni, ezért nem teszem, szerencsére az én családom nem volt benne érintett, így azonosulni sem tudok azokkal a személyekkel, akik igen.

A babaváróval van a kisebb gond, a csokkal már nagyobb. Mekkora egy 2-3 gyermekes, családi házas, két autós, hitellel rendelkező család havi rezsije? Es a bevétele?
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.07. 15:57:22

recrea írta:
2021.05.07. 14:07:08
zsoltfree írta:
2021.05.07. 13:50:54
"- beszélgess el néhány devizahitelessel vagy majd 10 év múlva pár CSOK-ossal" - azért van némi különbség a kettő között. Ez kb olyan hasonlat, hogy egy uzsorás cigó maffiózótól kérsz kölcsön fél millát, vagy anyádéktól. Mind a kettő valahogy hitel, de ennyi a hasonlóság.

Röghöz kötve pedig nem annyira vagy. Egy házat el tudsz adni, és bár nem a tiéd, de a banki hitelen kívüli maradék tőkét ki tudod belőle venni, míg egy albérletből nem. Ez a tőke 1-2 év alatt nem annyira értelmezhető (kivéve ha nincs árrobbanás), mert ahogy mondod az ügyvédi költség, illeték, vagy a hirtelen ráköltött felújítási összeg simán elviszi azt az 1-2 év alatt törlesztett tőkét. Viszont egy 5 éves periódusban azért már kevesebb a hiteled tőkéje.
Annyiban hasonlítottam össze őket, h mindkettő esetben sok a felelőtlenség és rengeteg bebukott hitel lesz a most felvett hitelek között is. Vélhetően én találkoztam itt a legtöbb devizakárosulttal, sosem állok le diskurzust folytatni arról, h ki a hibás, ki a felelős, hogy kellett volna/hogy nem, kizárólag a megoldást keresem vagy vázolom. A tény az, hogy mindenkitől az utolsó fillérig be fognak hajtani mindent, ha kell, lehúzzák a bőrt is, h kell, az utcára raknak. Egyébként a devizahitelt meg most a csokot is ugyanattól a bandától veszed fel :)

Azt a házat 2009 és 2012 között pl nem tudtad eladni, mert kevesen vettek ingatlant, ha igen, akkor alkuval, kínálati piac volt, most meg keresleti piac van. Mondom még egyszer, nekem is saját lakásom van, hitellel és sokat éltem albérletben is és családi házat is szeretnék, csak nem szeretnék érte életem végéig gürcölni, nem éri meg. Mi fog történni, ha kormányváltás van és az új kormány egy tollvonással elveszi a támogatásokat? Merre mozdítja majd az árakat?

Ügyvédi díj vétlenék keletkezik 0,5-1% + áfa között szokott lenni.
A devizás időszakban kb még lenézték az embert, ha volt 5 milliója és még ugyanennyi hitelt akart csak felvenni, és abból akart venni egy panelt. Inkább azt javasolták vegyél fel 5 helyett 10-15 milla hitelt és vegyél új lakást. Akkor én ilyen közhangulatot tapasztaltam. És ezeket az irgalmatlan hiteleket nem gazdag emberek vették fel.

Azért más, ha veszel fel mondjuk egy 15 millás ingatlannál 10 hitelt, és mondjuk van önerőd. Devizánál ez pár év alatt (jellemzően ezek 15-20 éves futamidők voltak) 1,5 / 2 szeres tőke összeget jelentett, ami kb azt jelenti, hogy van egy 15 millás házad, és van rajta 15-20 milla hitel (inkább utóbbi). Na ez ugye már nem jó, mivel a bankok ezt úgy szokták adni, hogy ha behajtásra kerülne az ingatlan kb 60-70 százalékos áron, akkor azonnal visszakapja a pénzét és a behajtási díjat. Már csak ettől csődbe mentek volna családok. Arról nem is beszélve, hogy az ingatlanárak ennek hatására (0 kereslet, hirtelen sok kínálat) estek. Szóval az a 15 millás ingatlan már 10-12-t ért, tehát 3 de akár 10 millával több hitel is volt rajta, mint maga az értéke!

Ezzel szemben a babaváró hitel a 0% kamatával, és ilyen apróságokkal, hogy lehetőséged szüneteltetni is, vagy x gyerek felett el is engedik. Aki ilyen hitelnél csődbe megy az meg is érdemli. A devizánál ott is benne volt az egyén felelőssége (amiért az 5 millás önerőjéért mondjuk nem volt elég a panel lakás, neki 2-szer annyiér kell inkább új), de ott nem mohó gondolkodással is könnyen rá tudott fázni az ember. (érintve voltam).

Ez kb olyan mint amikor a sok idióta felsőfokú iskolát végzett fiatal fikázza a diákhitelt, hogy annak soha nem lesz vége. (2%-os kamat).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.07. 14:24:00

zsoltfree írta:
2021.05.07. 14:01:52
csababarca írta:
2021.05.07. 13:52:57
amúgy ügyvédi költség alatt mit értünk?
illetve illetékmentes a telek, ha 4 éven belül épít rá az ember.
Sima lakás/ház vásárlásnál például a vételár 0,5-1%-a az ügyvéd. Vagyonszerzési illeték pedig 4%. Tehát egy kis pesti lakásnál is ha meg tudod szerezni 20 milláért, akkor van még vele 1 millió költséged. Ez az illeték persze kevesebb lehet, mert ha 1 éven belül volt eladott ingatlanod, akkor az új ingatlan - régi ára, és ennek a 4%-át kell számolni. Erre az illetékre egyébként indokolt esetben lehet részletfizetést is kérni, vagy régebben még méltányosságból el is engedték. Ha jól tudom, akkor gyerekeseknél ezt elengedik.

(tervrajzokat linkeltem neked reggel, azt láttad?)
Jah vágesz.
Illetékre vannak csökkentések, bizonyos esetekben “csak” 2%.
Ügyvéd oké, de az nem tétel igazából.
Ha egy normálisan albérleti szerződést csináltatsz, ügyveddel az is annyi.

Néztem, elmentettem, este áttanulmányozom!
Köszi!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.07. 14:19:29

Titinho írta:
2021.05.07. 13:18:02
recrea írta:
2021.05.07. 12:44:49
Igen, ezek a 40 milliós kérdések :D biztosan sok motivációs guru tud erre sokféle dolgot mondani, én sajnos nem, mert nem tapasztaltam meg, átlagember vagyok. Mondjuk engem a hideg kiráz a sok mentortól, coachtól, motivációs előadótól. Jól mutatja az ország lelki állapotát, h ezek ennyien megélnek.

Mint sok minden másra, erre is a megelőzés a megoldás, szerintem aki feladja, az onnantól vegetál. Nem szeretném megtudni.
Mondjuk jah ezekkel betaláltam rendesen. :D

Én egyenesen hányok az ilyen motivációs trénerektől meg guruktól, én sok barátomnak úgymond "terepeutája" vagyok, mégsem csinálok belőle karriert.

De köszi azért a választ. :wink: Inkább az utóbbi egy év ami "fárasztóbb" ilyen szempontból, ez a vírus helyzet sok mindenben rányomta a bélyeget bizonyos dolgokra.
Ha egészséges vagy és minimum 0-án állsz, akkor nagy bajban nem vagy. Ha emellett még nyugodtan is alszol, akkor jobb helyzetben vagy az átlagnál :D

Én elég sokat stresszeltem életem során, olyan típus is vagyok sajnos, de én akkor tudok a legjobban teljesíteni. Ha a sok pénz és a stresszmentes élet között kéne választanom, egy pillanatig nem gondolkodnék. Egyáltalán nem következik az elsőből a második.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.07. 14:07:08

zsoltfree írta:
2021.05.07. 13:50:54
"- beszélgess el néhány devizahitelessel vagy majd 10 év múlva pár CSOK-ossal" - azért van némi különbség a kettő között. Ez kb olyan hasonlat, hogy egy uzsorás cigó maffiózótól kérsz kölcsön fél millát, vagy anyádéktól. Mind a kettő valahogy hitel, de ennyi a hasonlóság.

Röghöz kötve pedig nem annyira vagy. Egy házat el tudsz adni, és bár nem a tiéd, de a banki hitelen kívüli maradék tőkét ki tudod belőle venni, míg egy albérletből nem. Ez a tőke 1-2 év alatt nem annyira értelmezhető (kivéve ha nincs árrobbanás), mert ahogy mondod az ügyvédi költség, illeték, vagy a hirtelen ráköltött felújítási összeg simán elviszi azt az 1-2 év alatt törlesztett tőkét. Viszont egy 5 éves periódusban azért már kevesebb a hiteled tőkéje.
Annyiban hasonlítottam össze őket, h mindkettő esetben sok a felelőtlenség és rengeteg bebukott hitel lesz a most felvett hitelek között is. Vélhetően én találkoztam itt a legtöbb devizakárosulttal, sosem állok le diskurzust folytatni arról, h ki a hibás, ki a felelős, hogy kellett volna/hogy nem, kizárólag a megoldást keresem vagy vázolom. A tény az, hogy mindenkitől az utolsó fillérig be fognak hajtani mindent, ha kell, lehúzzák a bőrt is, h kell, az utcára raknak. Egyébként a devizahitelt meg most a csokot is ugyanattól a bandától veszed fel :)

Azt a házat 2009 és 2012 között pl nem tudtad eladni, mert kevesen vettek ingatlant, ha igen, akkor alkuval, kínálati piac volt, most meg keresleti piac van. Mondom még egyszer, nekem is saját lakásom van, hitellel és sokat éltem albérletben is és családi házat is szeretnék, csak nem szeretnék érte életem végéig gürcölni, nem éri meg. Mi fog történni, ha kormányváltás van és az új kormány egy tollvonással elveszi a támogatásokat? Merre mozdítja majd az árakat?

Ügyvédi díj vétlenék keletkezik 0,5-1% + áfa között szokott lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.05.07. 14:23:07-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.07. 14:01:52

csababarca írta:
2021.05.07. 13:52:57
amúgy ügyvédi költség alatt mit értünk?
illetve illetékmentes a telek, ha 4 éven belül épít rá az ember.
Sima lakás/ház vásárlásnál például a vételár 0,5-1%-a az ügyvéd. Vagyonszerzési illeték pedig 4%. Tehát egy kis pesti lakásnál is ha meg tudod szerezni 20 milláért, akkor van még vele 1 millió költséged. Ez az illeték persze kevesebb lehet, mert ha 1 éven belül volt eladott ingatlanod, akkor az új ingatlan - régi ára, és ennek a 4%-át kell számolni. Erre az illetékre egyébként indokolt esetben lehet részletfizetést is kérni, vagy régebben még méltányosságból el is engedték. Ha jól tudom, akkor gyerekeseknél ezt elengedik.

(tervrajzokat linkeltem neked reggel, azt láttad?)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.07. 13:52:57

amúgy ügyvédi költség alatt mit értünk?
illetve illetékmentes a telek, ha 4 éven belül épít rá az ember.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.07. 13:50:54

"- beszélgess el néhány devizahitelessel vagy majd 10 év múlva pár CSOK-ossal" - azért van némi különbség a kettő között. Ez kb olyan hasonlat, hogy egy uzsorás cigó maffiózótól kérsz kölcsön fél millát, vagy anyádéktól. Mind a kettő valahogy hitel, de ennyi a hasonlóság.

Röghöz kötve pedig nem annyira vagy. Egy házat el tudsz adni, és bár nem a tiéd, de a banki hitelen kívüli maradék tőkét ki tudod belőle venni, míg egy albérletből nem. Ez a tőke 1-2 év alatt nem annyira értelmezhető (kivéve ha nincs árrobbanás), mert ahogy mondod az ügyvédi költség, illeték, vagy a hirtelen ráköltött felújítási összeg simán elviszi azt az 1-2 év alatt törlesztett tőkét. Viszont egy 5 éves periódusban azért már kevesebb a hiteled tőkéje.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.07. 13:22:33

recrea írta:
2021.05.07. 12:17:08

Nem így gondoltam, pl a házvásárlásnál/építésnél te tisztában vagy, h meddig ér a takaród, akkor nincs semmi gond. Olvasva Téged tisztában vagy vele. A magyar ember nincs vele tisztában, ha igen, akkor sem érdekli.

Kicsit ferdítés az, h “inkább fizetem a törlesztőt, mint az albérleti díjat, az legalább az enyém lesz”.

- beszélgess el néhány devizahitelessel vagy majd 10 év múlva pár CSOK-ossal
- kell valahonnan szerezned önerőt, oké, h most van a babaváró, de egyrészt eddig nem volt, másrészt meg feleség kell hozzá, ami egy szükséges rossz :D
- saját ingatlannál van némi egyéb költség a vételáron túl: ügyvédi munkadíj, illeték, földhivatali költségek, lakásbiztosítás, fenntartási költségek, nem várt költségek, albérletnél egyik sincs
- röghöz kötött vagy és bevállalsz egy 20-30 éves kötelezettséget
- tulajdoni lap szerint tied az ingatlan, a valóságban akkor lesz a tied, mikor 1 Ft teher sincs rajta

Nem kampányolok az albérlet mellett, főleg, h nekem is van Pesten lakásom izmos hitellel, csak nekem nem fáj havonta fizetni, jelenleg észre sem veszem. A hitel még mindig azoknak van kitalálva, akiknek van pénzük, nem pedig azoknak, akiknek semmi pénzük nincs. Az kivétel nélkül bukó.
Jó én a babavárót nem tekintem önerőnek, az is egy hitel.
CSokot meg nem tervezek felvenni.

persze, vannak egyéb költségek, albérletnél meg a főbérlőn múlik. voltam olyan albérletbe, ahol a főbérlő nem akart valamit megjavíttatni, hívtam én szerelőt, majd jött fenyegetőzni, hogy hogy képzelem, hogy az engedélye miatt javíttatok meg valamit.

Én is éltem albérletben 5 évig, köszönöm elég volt. Pedig akkor csak 25 plusz rezsit fizettem egy szobáért:D

Az utolsó mondatod a kulcs, ezt nem értik meg sokan, az a baj a kormány is a csokkal, babaváróval ezt gerjeszti tovább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.07. 13:18:02

recrea írta:
2021.05.07. 12:44:49
Igen, ezek a 40 milliós kérdések :D biztosan sok motivációs guru tud erre sokféle dolgot mondani, én sajnos nem, mert nem tapasztaltam meg, átlagember vagyok. Mondjuk engem a hideg kiráz a sok mentortól, coachtól, motivációs előadótól. Jól mutatja az ország lelki állapotát, h ezek ennyien megélnek.

Mint sok minden másra, erre is a megelőzés a megoldás, szerintem aki feladja, az onnantól vegetál. Nem szeretném megtudni.
Mondjuk jah ezekkel betaláltam rendesen. :D

Én egyenesen hányok az ilyen motivációs trénerektől meg guruktól, én sok barátomnak úgymond "terepeutája" vagyok, mégsem csinálok belőle karriert.

De köszi azért a választ. :wink: Inkább az utóbbi egy év ami "fárasztóbb" ilyen szempontból, ez a vírus helyzet sok mindenben rányomta a bélyeget bizonyos dolgokra.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.07. 12:44:49

Titinho írta:
2021.05.07. 10:47:31
recrea írta:
2021.05.06. 22:47:36
Tilos pazarolni az időt. Ugyanis annál pocsékabb érzés nincs egy férfi életében, mint amikor azt gondolja, h nem érte el azt az életben, amit tervezett vagy amiért dolgozott vagy amit megérdemelt (!) és rájön, h már nem is fogja [-X
Ezek a sorok most nekem is jól estek, Szabó Péter elmehet a p....ba. :) Nem mintha szoktam volna őt olvasni vagy hallgatni, csak tudom ki az.

Ezzel a kiemelt résszel kapcsolatban viszont lenne kérdésem, mert ez a bekezdés áll legközelebb hozzám: mi van ha belefárad az ember ezeknek a dolgoknak a hajszolásába? Ha megpróbálta, küzdött érte éveken keresztül és egyszerűen belefárad. Mert van az a pont is.

És akkor a második kérdés: lehetünk e egyszer azok akik régen voltunk vagy egy változással azt végleg elvesztettük?

És igen, vágom, hogy a mondadód lényege az is, hogy nem szabad semmit sem feladni.
Igen, ezek a 40 milliós kérdések :D biztosan sok motivációs guru tud erre sokféle dolgot mondani, én sajnos nem, mert nem tapasztaltam meg, átlagember vagyok. Mondjuk engem a hideg kiráz a sok mentortól, coachtól, motivációs előadótól. Jól mutatja az ország lelki állapotát, h ezek ennyien megélnek.

Mint sok minden másra, erre is a megelőzés a megoldás, szerintem aki feladja, az onnantól vegetál. Nem szeretném megtudni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.07. 12:17:08

csababarca írta:
2021.05.07. 10:38:45
recrea írta:
2021.05.07. 10:22:14

Vagy albérletben, lakásban, gyengébb lokációban éljük le az életünket és abból a pénzből, amit a házra és a banknak fizetnénk ki, szabadságot veszünk és sokkal többet leszünk a családdal. Lehet dönteni.
mondjuk amit hitelre fizetsz, azt kifizeted az albérletre, nem látom a különbséget, hogy a banknak fizeted, vagy egy vadidegen főbérlőnek, aki bármikor mondhatja hogy viszlát.

nem a hitel a megoldás, én se akarok max azt a babavárót, de egy élhető albérlet egy párnak még itt nálunk vidéken is 150ezer. (40nm) Ha még gyerek is beesik, már szűkös.

ha mondjuk a fizetésem feléért lehetne ma albérletet bérelni, akkor érdemes lenne, így viszont nem.
a lokáció is olyan dolog, hogy nem szívesen költöznék el borsodba, vagy nógrádba. ott olcsóbban is megúsznám, viszont távol kerülnék a családomtól, barátaimtól, stb.

nekem ebből a mondatodból az jön le, mintha az albérletben élés ingyen lenne.
Nem így gondoltam, pl a házvásárlásnál/építésnél te tisztában vagy, h meddig ér a takaród, akkor nincs semmi gond. Olvasva Téged tisztában vagy vele. A magyar ember nincs vele tisztában, ha igen, akkor sem érdekli.

Kicsit ferdítés az, h “inkább fizetem a törlesztőt, mint az albérleti díjat, az legalább az enyém lesz”.

- beszélgess el néhány devizahitelessel vagy majd 10 év múlva pár CSOK-ossal
- kell valahonnan szerezned önerőt, oké, h most van a babaváró, de egyrészt eddig nem volt, másrészt meg feleség kell hozzá, ami egy szükséges rossz :D
- saját ingatlannál van némi egyéb költség a vételáron túl: ügyvédi munkadíj, illeték, földhivatali költségek, lakásbiztosítás, fenntartási költségek, nem várt költségek, albérletnél egyik sincs
- röghöz kötött vagy és bevállalsz egy 20-30 éves kötelezettséget
- tulajdoni lap szerint tied az ingatlan, a valóságban akkor lesz a tied, mikor 1 Ft teher sincs rajta

Nem kampányolok az albérlet mellett, főleg, h nekem is van Pesten lakásom izmos hitellel, csak nekem nem fáj havonta fizetni, jelenleg észre sem veszem. A hitel még mindig azoknak van kitalálva, akiknek van pénzük, nem pedig azoknak, akiknek semmi pénzük nincs. Az kivétel nélkül bukó.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.05.07. 10:59:33

Par nap es 29.... szinten zenesz😁

4 evvel ezelott kikoltoztem Hollandiaba, tavaly nyarig ment is a holland elet ezerrel, minden hulyeseget kiprobaltam, semmit nem bantam meg ( ertitek :)) Kieltem magam, lett valakim, most mar ott tartunk, hogy ha talalunk olyan hazat, ami tetszik, akkor ajanlatot is teszunk. Ezek a tervek idenre, kb, aztan mit hoz a jovo kitudja....x ev mulva visszaterunk ehhez a temahoz, es meglatjuk :)

Tavaly ilyenkor meg bele sem gondoltam abba, hogy hazat vegyek itt.... 1 ev alatt ennyit valtozik az ember.

PS: nem kell gorcsosen akarni valamit, sok nyogesnek kaksi a vege.

( magyar karakterekkel unok telorol irni, mert fel nap lenne, ugyhogy sry:) )
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.07. 10:47:31

recrea írta:
2021.05.06. 22:47:36
Tilos pazarolni az időt. Ugyanis annál pocsékabb érzés nincs egy férfi életében, mint amikor azt gondolja, h nem érte el azt az életben, amit tervezett vagy amiért dolgozott vagy amit megérdemelt (!) és rájön, h már nem is fogja [-X
Ezek a sorok most nekem is jól estek, Szabó Péter elmehet a p....ba. :) Nem mintha szoktam volna őt olvasni vagy hallgatni, csak tudom ki az.

Ezzel a kiemelt résszel kapcsolatban viszont lenne kérdésem, mert ez a bekezdés áll legközelebb hozzám: mi van ha belefárad az ember ezeknek a dolgoknak a hajszolásába? Ha megpróbálta, küzdött érte éveken keresztül és egyszerűen belefárad. Mert van az a pont is.

És akkor a második kérdés: lehetünk e egyszer azok akik régen voltunk vagy egy változással azt végleg elvesztettük?

És igen, vágom, hogy a mondadód lényege az is, hogy nem szabad semmit sem feladni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.07. 10:38:45

recrea írta:
2021.05.07. 10:22:14

Vagy albérletben, lakásban, gyengébb lokációban éljük le az életünket és abból a pénzből, amit a házra és a banknak fizetnénk ki, szabadságot veszünk és sokkal többet leszünk a családdal. Lehet dönteni.

mondjuk amit hitelre fizetsz, azt kifizeted az albérletre, nem látom a különbséget, hogy a banknak fizeted, vagy egy vadidegen főbérlőnek, aki bármikor mondhatja hogy viszlát.

nem a hitel a megoldás, én se akarok max azt a babavárót, de egy élhető albérlet egy párnak még itt nálunk vidéken is 150ezer. (40nm) Ha még gyerek is beesik, már szűkös.

ha mondjuk a fizetésem feléért lehetne ma albérletet bérelni, akkor érdemes lenne, így viszont nem.
a lokáció is olyan dolog, hogy nem szívesen költöznék el borsodba, vagy nógrádba. ott olcsóbban is megúsznám, viszont távol kerülnék a családomtól, barátaimtól, stb.

nekem ebből a mondatodból az jön le, mintha az albérletben élés ingyen lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.07. 10:22:14

Zsolt jól fogalmazta meg a párkapcsolati kérdést, sok dolog csak akkor nyer értelmet az életben, ha megelőzi azt más dolog.

Tárgyak érdekes téma...a tárgyakért valójában nem pénzzel fizetetünk, hanem az időnkkel és az energiánkkal. Egyszerű példa: iPhone 3-400.000 Ft. Amikor egy átlagember egyben kifizeti (de akkor is, ha részletekben), mert összegyűjti rá a pénzt, az 2, azaz kettő hónapnyi napi 8 órás munkájába került....hagyok rá időt, tegyük mérlegre a kettőt. És amikor betörjük a kijelzőt, nem a telefont sajnáljuk, hanem, hogy a javításáért újabb 1 hetet kell dolgozni, amit másra is el tudunk költeni.

Az családi ház érdekes kérdés, én is dilemmában vagyok, de ahogy általában, itt is megyünk a tömeg után (lentebb a videó :) ). Agyonhitelezzük magunkat, csakhogy legyen családi házunk, ha ügyesek vagyunk és szerencsénk van, akkor csak a nyugdíjig gürcölünk érte, mert a gyereknek kell a kert, a kutya, az asszonynak a nagy konyha, meg h a barátnői irigykedjenek. Kérdés, h ebben az esetben mennyi időt fogsz tölteni a családdal, hobbival és kikapcsolódással.

Vagy albérletben, lakásban, gyengébb lokációban éljük le az életünket és abból a pénzből, amit a házra és a banknak fizetnénk ki, szabadságot veszünk és sokkal többet leszünk a családdal. Lehet dönteni.

Sajnos, csak egy szűk réteg engedheti meg Magyarországon mindkettőt egyszerre.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.07. 09:49:25

Nem hiszem el, hogy Leon ebbe az idilli állapotba is beletrollkodik.

Csaba:
Ezt nézted már, itt van pár tervrajz?
https://hellohaz.hu/tipushazak/

Nero:
Szerintem ezt az érzést fokozza, hogy a világ be van zárva kb egy éve. És amúgy most totál kilátástalanság van így vírus ügyben. Téged pedig ha jól értem eléggé érint, mivel itthon ragadtál ez miatt. Én egy 38 vagyok, és a tapasztalatom valahol az, hogy a recrea mondanivalójával tudok azonosulni, és ezt kiegészítve: valahol az egy jó alap, ha találsz magad mellé egy normális nőt, akivel tudsz kialakítani egy normális kapcsolatot. Ez egy könnyen leírt dolog, de lehet, hogy valaki nem is találkozik soha ilyen emberrel, szóval szerintem ehhez piszok nagy mázli kell. Aztán ha már van egy ilyen kapcsolatod, akkor utána már érezhetsz, hogy az életed tart valahova, és van miért dolgozni. Bármilyen összetettnek és sokszínűnek is tűnik az életünk, de valahol mégis csak azért vagyunk ezen a bolygón, hogy a saját fajunk fennmaradjon, annak pedig vannak bizonyos biológiai korlátjai. Ez ellen senki nem tud küzdeni, még nagyon sok pénzzel sem. Amit recrea írt, hogy ennyi meg annyi idősen nézel emberei sorsokat, aztán utána rájössz, hogy te is annyi vagy. Egy kicsit szoft példa: fiatalabb koromban nagyon sokat játszottam a manager játékkal. Emlékszem a 30 feletti játékosokat eladtam már, mert (leegyszerűsítve) öreg volt, és értéktelen:) Aztán jön a felismerés, hogy ennyi idősen már csak 1-2 kapus játszik. Mondjuk UFC-ben ez még egy érett jó kor lehet, de alapvetőn ha élsportoló lennék, már a visszavonulóbeszédemet meg kellett volna biztosan írnom. Szóval tényleg eldurrogtatott már egyszer az összes közhelyet recrea, amiket én is leírnék simán még egyszer, mert sajnos azok egy bizonyos kor után már értelmet nyernek.

Ez a mi az élet értelme című dolgon én is sokat agyaltam már. Az a "bajunk" szerintem, hogy nekünk elég jó sorunk van így a szüleinkhez és a korábbi felmenőinkhez képest. Ott olyan tragédiák voltak emberek és komplett nemzetek sorsában, hogy jobban egymásra voltak utalva a túlélés miatt. Ott nem annyira gondolkoztak azon, hogy hű, most kell nekem a 4k-s tv, vagy elég a fullHD? És még nagyon sok ilyen példa lehetne. Szerintem ilyen világban, ahol mindenki kiteljesedhet, és szabadon elérhet nagyon sok mindent (státusz, materiális javak), ott nem jön elő belőle az úgymond fajfenntartó ösztön, meg nem fog annak örülni, hogy van egy lyuk a s****n.
Válasz küldése