Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.06.30. 09:40:57

engedjétek el, csak a pénz meg a részvényárak miatt tolják ennyire a szivárványt meg a feketéket, gondolom nagy üzlet lesz egy polgárháborúban, mást nem tudok elképzelni. aki képes gondolkodni az tudja, a focit azért űzik milliók világszerte mert remek kikapcsolódás. Fociztam Londonban rengeteg néppel, egyszer sem tapasztaltam rasszizmust egyik irányból sem.
Legközelebb remélem az angol-német-francia csapatok burkában állnak ki a szolidaritás és elfogadás jegyében.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.28. 15:05:26

Nero. írta:
2021.06.28. 12:23:01
https://www.facebook.com/fcbarcelona/ph ... 05/?type=3

:lol: :lol: =D>

És közben térden állva skandáljuk hogy black lives matter! Természetesen maszkban
Én se örülök neki, tök felesleges, és amúgy se tesz hozzá semmit a mozgalomhoz. Tényleg azt érezni hogy ha nem állsz be a sorba akkor cancelled, ezért félelemből be kell állni. Mert ha nem vagy vele, akkor ellene vagy. Közben az egész térdelés és szivárványozás teljesen értéktelen. Nem múlik rajta semmi, csak idegesíti az embereket hogy folyton ezt kell látni és erről kell beszélni.
Közben a sport tényleg nem terep a politikának, vallásnak, semmilyen közéleti mozgalomnak. Ez sport, mi sportot akarunk nézni nem szivárnyzászlókat meg térdeléseket.

Imádtam hogy mi magyarok nem térdeltünk, csak rámutatunk a mezen a Respect logóra. Az a logó pont azért van ott mert egy kijelentés hogy a pályán nincs helye semminek, csak fair playnek, tiszteletnek és elfogadásnak. Akkor minek extrázzunk még ezzel-azzal.

Kövi az lesz hogy valami klub felteszi a zászlót a mezre, onnantól kezdve pedig akinek nincs a mezén, az homofób és rasszista is, szóval jobb ha cancelled.. :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.06.28. 12:23:01

https://www.facebook.com/fcbarcelona/ph ... 05/?type=3

:lol: :lol: =D>

És közben térden állva skandáljuk hogy black lives matter! Természetesen maszkban
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.27. 19:46:33

Kalapos írta:
2021.06.27. 18:01:19
Nem, mert az volt a kiindulás hogy örültünk a magyar válogatott sikereinek
Az európai bérekhez szóltam hozzá. Egy betű nincs nálam fociról.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.27. 18:01:19

Peter írta:
2021.06.27. 13:29:15
Európai bérek összehasonlítása volt a kiindulás, ami nem egyik napról a másikra alakult ki, ezért időben vissza illik tekinteni (legyen 100 év, kb 1920-ig).
Posztom teljesen általános érvényű egy konkrét nemzetre sincs kihegyezve és arra épül, hogy minden nemzet alakíthatja, befolyásolhatja a sorsát.
Minden népnek, nemzetnek vannak saját keresztjei, ki szerencsésebb ki nem, de minden európai népnek a sorsa a saját kezében van. (itt kivehetjük a szovjetek jelenlétének éveit nálunk)

Az idézet a saját nemzeti vezetők választására vonatkozik és az idézetnek semmi köze külső hatalmak (török, osztrák vagy orosz) elleni felkeléshez.

Balkán expressz, ebben legalább egyetértünk.
Nem, mert az volt a kiindulás hogy örültünk a magyar válogatott sikereinek, míg valakik nem.
Aztán én olyat mondtam hogy jól megmutattuk hogy nem vagyunk parasztok és nem lehet minket lenézni, szép sportteljesítménnyel.

Mire jött hogy de igazából parasztok vagyunk, le vagyunk maradva és más népek dolgosabbak és jobbak azért tartanak előrébb. Ez ilyen wtf volt. Erről volt szó, nem bérekről meg pártokról.
Azt írod kivehetjük a szovjet jelenlét éveit, de előtte még azt írtad
"A politikát viszont így vagy úgy, de az adott nemzetet alkotó egyének választják.
Lehet azon rugózni, hogy szovjet megszállás, de az már következmény volt. Szovjetek előtt és a szovjetek után volt alkalom választani nem is egyszer.
Erre van a klasszikus híres mondás :"

Ez ellentmondás. Ahogy az is hogy azt írod vissza kell számolni 1920-ig, pont ezért kell tudomásul venni a múltat. És saját nemzeti vezetői választására az idézet nem igaz így akkor. Nem hagyhatod figyelmem kívül a múltat. Általánosságban lehet igaz, de történelemi okok vannak ami miatt itt hülyeség az idézet. Semmi köze a felkelésekhez a hozzászólásodnak, de a felkelések mutattják hogy ez a nép többször a saját kezébe vette a sorsát, és ráfázott. Ezt nevelik belénk azóta is. Attól még persze hogy próbálhatunk tenni valamit, ez igaz. De ahogy írtam csak törölve lett, a magyar társadalom nagy része vakon van, vagy örül ennek is. Várni kell.
Én nem azt mondom minden hülyeség amit írsz, nem ellened vagyok :D Csak azt írtad minden a választókon múlik, és kész. Ez igaz részben. De ez sem ilyen egyszerű mert a választókat se lehet általánosítani hogy ilyen a képviselő, akkor olyan a választó is. Ez egyszerűen nem így működik. Azt se lehet mondani hogy minden magyar ember az oka annak hogy most ilyen a helyzet és ez a vezetés van. Mert ennek vannak visszavezethető okai.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.27. 13:29:15

Kalapos írta:
2021.06.27. 11:02:03

A :!: jelig teljesen ok, utána értelmetlenség.

Mi a balkán expresszen ülünk.
Európai bérek összehasonlítása volt a kiindulás, ami nem egyik napról a másikra alakult ki, ezért időben vissza illik tekinteni (legyen 100 év, kb 1920-ig).
Posztom teljesen általános érvényű egy konkrét nemzetre sincs kihegyezve és arra épül, hogy minden nemzet alakíthatja, befolyásolhatja a sorsát.
Minden népnek, nemzetnek vannak saját keresztjei, ki szerencsésebb ki nem, de minden európai népnek a sorsa a saját kezében van. (itt kivehetjük a szovjetek jelenlétének éveit nálunk)

Az idézet a saját nemzeti vezetők választására vonatkozik és az idézetnek semmi köze külső hatalmak (török, osztrák vagy orosz) elleni felkeléshez.

Balkán expressz, ebben legalább egyetértünk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.26. 17:53:04

Dolgosabbak lennének a dánok, görögök, olaszok, németek, spanyolok, osztrákok?
Aki többet dolgozik az többet keres? Sosem volt ez sehol igaz a történelemben és ezután sem lesz igaz.

Az életszinvonal, a mentalitás, a munkához való hozzáállás az remek tükörképet ad egy nemzet társadalmi állapotáról úgy általánosságban. Ez az általános társadalmi állapot olyan dolgoktól függ, mint gazdaság, munka, bérek, adók, járulékok, infrastruktúra, közügyek, oktatás, egészségügy, közpénzek stb stb stb.
Ez pedig politika.
A politikát viszont így vagy úgy, de az adott nemzetet alkotó egyének választják.
Lehet azon rugózni, hogy szovjet megszállás, de az már következmény volt. Szovjetek előtt és a szovjetek után volt alkalom választani nem is egyszer.
Erre van a klasszikus híres mondás :
"Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba…”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.26. 14:28:05

recrea írta:
2021.06.26. 13:53:00
Szerintem itthon sok a tehetséges, ötletgazdag, vállalkozni vágyó és tenni akaró ember, sajnos nem hagynak nekik fentről teret és piacot, inkább ellehetetlenítik őket, így nem is mernek vállalkozni. Vegyél fel hitelt, ne tanulj, legyél alkalmazott, hiszen az a biztos :lol: a "kedvenc" érvelésem, azonnal sarkon fordulok, amint meghallom.
csak a saját kisvárosomban tudok 4-5 vállalkozást, amit fentről felvásároltak, ahogy komolyabb profitot kezdtek termelni :lol: "jobb lenne eladni, amíg tudod" általában ez a szöveg volt. (Lölő is vásárolt már itt, Szijjártó is)
olyanról is tudok nem egyről, akik szándékosan csökkentik a kapacitást, és a termelést, mert nem akarnak erre a sorsra jutni.


persze, az a lényeg, hogy legyen egy nemzeti tőkés középosztály:D középosztály=Lölő:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.26. 13:53:00

dani87 írta:
2021.06.25. 11:44:19
Sonoma írta:
2021.06.24. 16:55:38
dani87: Semmi köze sincs ahhoz, hogy dolgosabbak lennének a germánok, mint mi.
Két dolog van amiért jobban élnek.
1. Ami talán a legfontosabb, hogy sokkal nagyobb a hozzáadott érték, amit ők megtermelnek.
Értem ezalatt, mi bedolgozói vagyunk a nagy német cégeknek, azaz a haszon náluk csapódik le.
Nem mindegy, hogy a fizetési és a vállalati adókból jön (csak) be az államnak pénz vagy a kész termék utáni nyereségből adózik le egy cég az államnak (Németországban).
Amíg mi csak bedolgozói leszünk a német gazdaságnak, sose érjük utol őket, akármit is mond a kedves vezetőnk. Ez olyan lenne, mintha te dolgozóként többet akarnál keresni a főnöknél.

2. A korrupció. Persze mindenhol van, de nem mindegy milyen mértékű. A Kelet-Közép-európai sajátosság ( még mindig), hogy az állami pénzt (az általunk megtermelt pénzt!) ellopni bocsánatos bűn. Ameddig ezzel nem számolunk le ugyanolyan szegények maradunk, még jobban leszakadunk a "nyugattól".
Egy közgazdász mondta: Ahhoz, hogy kitermelődjön egy milliárdos, nagyon sok minimálbéres dolgozó kell mellé...
Korrupcióval egyet értek teljes mértékben.

Én munkám miatt (autóipar) nagyon sokat voltam Németországban, meg jó pár nyugati országban (pl. Svédországban), és azt továbbra is tartom, hogy kicsit dolgosabbak.
Nincs kolbászból a kerítés, nem is hajtanak 2szer jobban, de azért van különbség, szerintem.
Az egyik legjobb barátom egy autóipari beszállító cég műszaki igazgatója, az ukránok mérhetően 1,6-szor jobban dolgoznak, mint a magyarok. Mondjuk ők válogatott munkaerők és otthon 80-100 ezer Ft-ért dolgoztak, itt 200 ezer Ft-ért. Egy másik barátom közvetíti őket ebbe a gyárba a dél-keleti részről, ahol szétverték a könnyűipart. Aztán majd jönnek a türkmének, tádzsikok, mert az ukránok dobbantanak tovább a német gyárakba. Mondjuk arra kíváncsi vagyok, h hány német áll a soron a németországi gyárakban :)

Szerintem itthon sok a tehetséges, ötletgazdag, vállalkozni vágyó és tenni akaró ember, sajnos nem hagynak nekik fentről teret és piacot, inkább ellehetetlenítik őket, így nem is mernek vállalkozni. Vegyél fel hitelt, ne tanulj, legyél alkalmazott, hiszen az a biztos :lol: a "kedvenc" érvelésem, azonnal sarkon fordulok, amint meghallom.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.26. 11:28:03

Jó messze kerültünk az alap kérdéstől, a német-magyar meccs kapcsán.. :D

De akkor most az a téma hogy azért rossz-e magyarországon mert lusta, bunkó parasztok vagyunk?
És más országokban kedves dolgos jófej emberek élnek ezért tartanak előrébb?

Nekem ez fura :D

Egy ország ennél sokkal komplexebb :roll: Máshol is sok mindent söpörnek a szőnyeg alá, ott is lehet rosszul élni.

Sok tapasztalatom van nekem is hogy miként csinálják más országok.. pl az összes bugot mi vesszük észre, és kb csak mi teszteljük a cuccokat élesben aztán amikor visszakérdezünk a gyártónak hogy ez mi, akkor nem értik mert ők arra nem is gondoltak. Akkor általánosítom hogy az amcsik meg a németek semmire se figyelnek és nem veszik tudomásul a hibákat.
A szervizekről ne is beszéljünk, semmi se érdekli őket visszaküldik úgy a cuccokat hogy meg se nézték, ki se bontották mert szerintük nincs hibája.
Mi magyarként is szoktunk este emailezni nem kell hozzá germánnak lenni :D Aki meg tradicionálisabb melót csinál azok maszekolnak, túlóráznak és széthajtják a belüket, ez az én tapasztalatom. Nem lopják a napot hanem konkrétan 2-3 melóban dolgoznak, igaz mutyiban mert itt nem lehet máshogy.
A németeknél meg már nincs is szakmunkás mert az a nép nem hajlandó dolgozni csak manager lehet valaki vagy tömeggyilkos :D
Mindent csak törökök magyarok és társaik csinálnak építés, festés stb... mert a németek lusták és túlságosan nagy képűek hogy dolgozzanak.
Nem nehéz kötöszködni és általánosítani egy nemzetet :D

Szerintem az a tény hogy a politika határozza meg a dolgokat, és nekünk történelmileg [auto_cenzúra] ebben a helyzetünk.
Sokkal többet kéne oktatással foglalkozni, nem lexikális tudásra gondolok, hanem modernebb világnézetet kellene tanítani hogy a magyar emberek jobban átlássák a saját helyzetüket. Nyílván ez a kormánynak nem jó, de a globalizáció hatásai érződnek, ezen a beszélgetésen is :D Majd egyszer lesz valami talán de azt hiába várjuk hogy a jelenlegi politikai hatalom bármi hasznosat csináljon.
Azért itt a társadalom nagy része még a népköztársaságban született baszki. Mit várunk akkor? El kellett dugni a disznót és vigyázni kellett mit lát a szomszéd mert ez volt a rendszer. Dániába mikor volt ez?
1 de lehet 2 generáció múlva már sokkal előrébb leszünk de addig is ne hogy már azt mondjuk hogy jogosan parasztoznak minket. Arányaiban kb ugyanannyi a paraszt, rasszista és homofób itt mint máshol, szerintem. Nyílván bszki ha kimész egy gazdag német vagy dán céghez teljesen mást látsz, de ott is van falu meg szegényebb országrészek ahol az emberek ugyanúgy le vannak maradva de nem azt rakják ki a kirakatba. A külföldi gazdag turistákon is látszik amikor itt vannak magyarországon hogy nem különbek mint mi.. és rajtunk is amikor mi megyünk külföldre :D

Ez az egész ők dolgosabbak ezért vannak előrébb egy nagyon lebutított nem törődöm nézet ami figyelmen kívül hagy rengeteg tényt és részletet az országok és népek hátteréből.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.25. 15:51:59

sansz írta:
2021.06.25. 15:20:51
dani87 írta:
2021.06.24. 16:02:47
Szerintem azért a skandináv meg germán népek dolgosabbak, azért vannak előrébb.
Van egy ilyen hülye elméletem, hogy minél szarabb az idő, és kevesebb a lehetőség csak napozni a melegben, annál dolgosabbak a népek :D Ha összehasonlítod az északi meg a mediterrán nemzeteket :D
De ha megnézzük pl. amcsikat, ők is azért élnek jobban, mert baromira tepernek.
...
Ugyanakkor a mai mediterrán népek lusták dologban sokminden benne van. Rossz nyelvek szerint eléggé rásegítettek a német bankok is ennek terjesztésében, mert a német politikának és azon keresztül az állami szereplőknek könnyebb dolguk volt a szavazópolgáraik előtt elszámolni úgy, hogy az eladósodott görögök maguk tehetnek arról, hogy a német bankoktól felvett óriási hiteleket nem tudták kifizetni, mert lusták, nem dolgoznak.
Az rosszabbul hangzott volna, ha azt mondják, hogy épp most került gigantikus válságba Görögország, mert a harácsoló német bankok és politika, a töketlen és ostoba görög kormányokkal felvetették a lehetetlen hiteleket és ennek az az ára, hogy görögök tízezreinek szűnik meg a munkája és mennek tönkre családok.
...
Ellenpéldám meg Dániából van, egy ismerősöm a Legonál dolgozik. Sosem értettem mi kerül azokon a fröccsöntött gagyi építőkockákon tízezerbe egy kis csomag esetében is, 100 forintos anyagköltség mellett, úgy, hogy a gyárak egy része része csóró országban van(pl itthon).
Hát most már sejtem. Az ismerősöm azt mondta, hogy egy év után se derült ki teljesen számára, hogy mit csinál, de az biztos, hogy nem sokat és állandóan nyugtatja a főnöke, hogy lazítson, nem kell sokat dolgozni meg mindig eredményeket hajszolni. Tengő-lengő iszonyú sokatkereső emberek, ha a fél cég nem csinál semmit, meg se látszódik semmin.
...
Mondjuk görögökre én speciel tényleg rengeteg rosszat hallottam.
Egyszer egy olívaolaj bizniszben jártat ürge mondta, járja Európát, kutatja fel a tényleg jó olívaolaj gyártó cégeket, manufaktúrákat. Sokat volt Görögországban, és egyszerűen nem érti, hogy tökéletes hely az olívaolaj termesztésre, baromi jól meg tudnának élni nagyon sokat, de egyszerűen lusták belekezdeni. Egyetlenegy céget talált, ami képes volt normális minőségben gyártani, és az speciel pont valami német cég által megvett és fellendített olívaolaj gyártó volt :D
Szóval én amiket hallottam, az alapján úgy gondolom, a görög csődről nagyon nagy részt a görögök tehetnek.

Lego-s példa az bárhol előfordulhat. Szinte minden cégnél vannak ilyen pozik, főképp a nagy multiknál. Én is voltam úgy egy amcsi cégnél (első munkahelyem), hogy egyszer behoztak egy nagyon jól fizetett angol menedzsert az osztály élére, és semmi az égvilágon nem változott. Senki sem tudta, mit csinál. Meg bukott vezetőknek kitalálnak valami "global xy manager" pozit, amiben igazából semmi hatalma nincs, emberei sem, de úgy néz ki legalább, hogy nem bukott olyan nagyot :D
De dánok máshogy állnak hozzá. Onnan gondolom, hogy most én is dán cégnél dolgozom :D
Simán benne van, hogy napközben ügyeket intéznek, gyerekért mennek, de viszont előveszik este a laptopot, meg hétvégente is, ha úgy van (van, hogy én is így csinálom). Szóval akikkel speciel én dolgozom, azok tényleg odateszik azért magukat. De próbálják nem szétstresszelni magukat. És amúgy jól is csinálják szerintem.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.25. 15:20:51

dani87 írta:
2021.06.24. 16:02:47
Szerintem azért a skandináv meg germán népek dolgosabbak, azért vannak előrébb.
Van egy ilyen hülye elméletem, hogy minél szarabb az idő, és kevesebb a lehetőség csak napozni a melegben, annál dolgosabbak a népek :D Ha összehasonlítod az északi meg a mediterrán nemzeteket :D
De ha megnézzük pl. amcsikat, ők is azért élnek jobban, mert baromira tepernek.
Ez nem annyira hülye elmélet, a klíma az emberiség fejlődésében mindig fontos tényező volt, sőt, régen még fontosabb, igaz fordítva. Ha megnézed a nagy régi emberi civilizációkat, jóformán mind mediterrán és szubtrópusi vidékeken virágzott ki. India, Perzsia, az arabok, Egyiptom, Görögország, Róma stb... Könnyű volt a görögöknek lecsüccsenni egy olajfa alá (azt úgysem szüretelni kell, csak meg kell várni míg magától lepotyog :D ) és gondolkozni amúgy nem triviális és a pillanatnyi életbenmaradásához nem fontos matematikai tételeken. Északabban szó szerint minden nap jóformán mindenki küzdött az életéért, sokkal kevesebb embernek maradt sokkal kevesebb ideje, hogy mást is csináljon a roboton kívül.

Ugyanakkor a mai mediterrán népek lusták dologban sokminden benne van. Rossz nyelvek szerint eléggé rásegítettek a német bankok is ennek terjesztésében, mert a német politikának és azon keresztül az állami szereplőknek könnyebb dolguk volt a szavazópolgáraik előtt elszámolni úgy, hogy az eladósodott görögök maguk tehetnek arról, hogy a német bankoktól felvett óriási hiteleket nem tudták kifizetni, mert lusták, nem dolgoznak.
Az rosszabbul hangzott volna, ha azt mondják, hogy épp most került gigantikus válságba Görögország, mert a harácsoló német bankok és politika, a töketlen és ostoba görög kormányokkal felvetették a lehetetlen hiteleket és ennek az az ára, hogy görögök tízezreinek szűnik meg a munkája és mennek tönkre családok.

Nyilván a mediterrán régióban más a munkamorál, sokaknak van olyan története, hogy na, mennyit sziesztáznak és nem menetrend szerint jár a busz. De ez inkább kulturális különbség. Nekem pl Krétán pont az tűnt fel, hogy hajnali 4-5 körül tele voltak az utcák görögökkel, egyik seper, másik cipekedik, harmadik siet... És ugyanezek az emberek még este tizenegykor is felszolgálnak, meg takarítanak (és végig elképesztően kedvesek). Oké, hogy nem egész évben, csak 5-6 hónapot, de akkor dolgozik annyit, mint egy magyar egész évben.

Ellenpéldám meg Dániából van, egy ismerősöm a Legonál dolgozik. Sosem értettem mi kerül azokon a fröccsöntött gagyi építőkockákon tízezerbe egy kis csomag esetében is, 100 forintos anyagköltség mellett, úgy, hogy a gyárak egy része része csóró országban van(pl itthon).
Hát most már sejtem. Az ismerősöm azt mondta, hogy egy év után se derült ki teljesen számára, hogy mit csinál, de az biztos, hogy nem sokat és állandóan nyugtatja a főnöke, hogy lazítson, nem kell sokat dolgozni meg mindig eredményeket hajszolni. Tengő-lengő iszonyú sokatkereső emberek, ha a fél cég nem csinál semmit, meg se látszódik semmin.

Összességében bár vannak kulturális különbségek, amik jelenthetnek bizonyos esetekben lustaságot-dolgosságot, de a pénz és megfelelő politikai vezetés az, ami az igazi különbséget teszi. Ha te egy olyan országban élnél, ahol a politikusok bár nem szent emberek, de nem természetes, hogy szétlopnak mindent (lásd NER lovagjaink), ahol általános dolog, hogy aki többet tanul és többet dolgozik az gazdagabb - de közben nem olyan környezetben él, ahol azt érzi, hogy bármennyit keresett, ha megbetegszik, akkor két hónap múlva éhen hal - ott KÖNNYŰ dolgosabbnak lenni. Ott, ahol az a tanulság, hogy a jobb élethez elsősorban cselezni, csalni, bliccelni, lopni kell és ez megy nagyon látványosan a legfelsőbb szinteken is, ott persze, hogy a munkamorál sem olyan.

Az amerikaiak sokat dolgoznak, igen, de ne felejtsd el, hogy a mai gazdag országok zöme az exgyarmati rablásaikból gazdag ma is, Amerika pedig a fél modern világot gyarmatosítja, amiből elképesztően nagy bevételük van. Sok pénzből könnyű ám dolgos és zöld társadalmat csinálni (mondjuk a zöld nem jött össze nekik).

Szóval az általános szokásos és kulturális körülmények biztos ma is számítanak, de sokkal- sokkal kevésbé, mint a fent említett dolgok.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.25. 11:44:19

Sonoma írta:
2021.06.24. 16:55:38
dani87: Semmi köze sincs ahhoz, hogy dolgosabbak lennének a germánok, mint mi.
Két dolog van amiért jobban élnek.
1. Ami talán a legfontosabb, hogy sokkal nagyobb a hozzáadott érték, amit ők megtermelnek.
Értem ezalatt, mi bedolgozói vagyunk a nagy német cégeknek, azaz a haszon náluk csapódik le.
Nem mindegy, hogy a fizetési és a vállalati adókból jön (csak) be az államnak pénz vagy a kész termék utáni nyereségből adózik le egy cég az államnak (Németországban).
Amíg mi csak bedolgozói leszünk a német gazdaságnak, sose érjük utol őket, akármit is mond a kedves vezetőnk. Ez olyan lenne, mintha te dolgozóként többet akarnál keresni a főnöknél.

2. A korrupció. Persze mindenhol van, de nem mindegy milyen mértékű. A Kelet-Közép-európai sajátosság ( még mindig), hogy az állami pénzt (az általunk megtermelt pénzt!) ellopni bocsánatos bűn. Ameddig ezzel nem számolunk le ugyanolyan szegények maradunk, még jobban leszakadunk a "nyugattól".
Egy közgazdász mondta: Ahhoz, hogy kitermelődjön egy milliárdos, nagyon sok minimálbéres dolgozó kell mellé...
Korrupcióval egyet értek teljes mértékben.

Én munkám miatt (autóipar) nagyon sokat voltam Németországban, meg jó pár nyugati országban (pl. Svédországban), és azt továbbra is tartom, hogy kicsit dolgosabbak.
Nincs kolbászból a kerítés, nem is hajtanak 2szer jobban, de azért van különbség, szerintem.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.24. 16:55:38

dani87: Semmi köze sincs ahhoz, hogy dolgosabbak lennének a germánok, mint mi.
Két dolog van amiért jobban élnek.
1. Ami talán a legfontosabb, hogy sokkal nagyobb a hozzáadott érték, amit ők megtermelnek.
Értem ezalatt, mi bedolgozói vagyunk a nagy német cégeknek, azaz a haszon náluk csapódik le.
Nem mindegy, hogy a fizetési és a vállalati adókból jön (csak) be az államnak pénz vagy a kész termék utáni nyereségből adózik le egy cég az államnak (Németországban).
Amíg mi csak bedolgozói leszünk a német gazdaságnak, sose érjük utol őket, akármit is mond a kedves vezetőnk. Ez olyan lenne, mintha te dolgozóként többet akarnál keresni a főnöknél.

2. A korrupció. Persze mindenhol van, de nem mindegy milyen mértékű. A Kelet-Közép-európai sajátosság ( még mindig), hogy az állami pénzt (az általunk megtermelt pénzt!) ellopni bocsánatos bűn. Ameddig ezzel nem számolunk le ugyanolyan szegények maradunk, még jobban leszakadunk a "nyugattól".
Egy közgazdász mondta: Ahhoz, hogy kitermelődjön egy milliárdos, nagyon sok minimálbéres dolgozó kell mellé...
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.24. 16:02:47

Szerintem azért a skandináv meg germán népek dolgosabbak, azért vannak előrébb.
Van egy ilyen hülye elméletem, hogy minél szarabb az idő, és kevesebb a lehetőség csak napozni a melegben, annál dolgosabbak a népek :D Ha összehasonlítod az északi meg a mediterrán nemzeteket :D
De ha megnézzük pl. amcsikat, ők is azért élnek jobban, mert baromira tepernek. Túlóráznak, másodállást vállalnák, amúgy semmivel sem okosabbak, mint mi magyarok (kivéve egy nagyon szűk réteget, a sok jó egyetem és kutatási lehetőség nyilván vonzza a legértelmesebb embereket).

Abban egyetértek, hogy a sok elnyomás meg hasonlók rányomták a bélyeget a népre, de akkor is úgy gondolom, vannak olyan népek, amik ki tudtak volna törni ebből a negatív spirálból.
Itt aki ki akar törni, azt a többiek visszahúzzák. Nem hiába van azért az, hogy az elismert tudósaink 90%-a csak az emigrációban tudott érvényesülni. Meg amint lehetőség van rá, egy csomó lelketlen ember elkezd házmestert játszani, csak azért, hogy kiszúrjon mindenkivel akivel csak tud.

"horvát-szerb-szlovák-osztrák-magyar koalíció ha összeállna" - na az nem mostanában lesz :) Tőlünk délre, délkeletre annyi a feszkó továbbra is, hogy erre esély sincs. Nem hiába esett szét a Monarchia, ha nincs a világháború, akkor egy véres polgárháború szakította volna szét. Az egy puskaporos hordó volt, és lesz is még. Rengeteget kéne az emberiségnek fejlődnie, hogy ezeken túllépjünk. És én inkább úgy látom, az emberiség kicsit lejtőnek indult meg az elmúlt években.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.24. 15:36:47

Hát igen, aug 20 lehetne nagy buli ami boldog de az meg suli szünetben van :DD Így konkrétan úgy nő fel valaki hogy sose ünnepli az országa nagyságát csak az elnyomás alóli rövidke kitöréseket síratja..
[auto_cenzúra] volt, [auto_cenzúra] lesz, szokj hozzá, ne küzdj ellene, ez a üzenet :D

Ilyen zeneszerzőnk tuti nem lesz, há'ba'meg múltkor kocsmában voltam és ment valami csatorna magyar zenékkel. Teatyaságosjóisten mi volt ott. Másolják az amcsi stílust csak még gyengébben, 1 baszki 1 akkord max 2 és ugyanaz a 2 sor 6 percen keresztül. És azt se értik hogy ha ugyanazt a ragot rakod minden ige végére az nem rím írás szerencsétlen köcsögök hú de kiakasztott xd
A Himnusz nagyon szép, és a nemzet örökségének komoly része, emlékezni kéne rá és minden ünnepségen le lehet játszani de egy irányváltást is jelentene a himnusz csere. Hogy igen ok sirtunk eleget, most ideje felfelé haladni. Nem kell elfelejteni a múltat, azt tisztelni kell de lépjünk tovább.

Dani87 tök jókat írsz, sok mindent értek és egyetértek, csak kicsit más következtetéseket vonok le.
Abban egyetértünk hogy máshol jobb, pl skandináv országokban.
De nem azért jobb ott mert jobb emberek az a nép természetükből adódóan. Azért jobb emberek mert jobb ott élni és ezek egymásra hatnak.
Mi is lehetnénk ilyenek ha a történelem máshogy alakul, de nem alakult. Török, Habsburg Német Orosz mindig volt itt valaki aki sanyargatott minket, és meg is törtünk. Most meg saját magunkat sanyargatjuk...
Amíg máshol pozitív spirál van, itt negatív spírál van. Mi a balkán expresszen ülünk :mrgreen: .

Németes példád tökéletes mutattja hogy min múlik. Egy vesztes háború után is képesek voltak 20 év alatt felállni és újra hódítani, mert volt nyersanyag és pénz tartalékuk, és kiraboltak mindent is amit tudtak. :lol: Mi 100 év alatt se tudnánk annyi erőt felállítani, nem azért mert parasztok és hülyék vagyunk hozzá, hanem mert nincs benne az országban. De ezért parasztabbak és hülyébbek is vagyunk, mert itt nem lehet miből építkezni. Nem lennénk ilyen kakiban ha nem lennénk széttépve és megtörve. Egy horvát-szerb-szlovák-osztrák-magyar koalíció ha összeállna, vagy sose lett volna szétszedve sorban nyerne minden sportversenyt, és gazdaságilag is top lenne az eu-ban. Így meg bahatjuk, de legalább mindenki boldog hogy van saját országa a saját nemzetiségéből. Sajnos így jártunk, ez történelmi dolog.
Nem tud a társadalom mit kitolni magából, ez amit írtál nagyon tetszik, ez így van. De ok-okozat és visszahatás. Ez egy spirál és nem az a baj hogy magyar hanem hogy mik történtek korábban amik felraktak minket az útra. Oktatási reform sok mindenen segítene, talán nem is véletlen hogy nem költenek rá és marad a birka képzés :D
Ausztria is ahogy mások írták igen, más tészta.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.24. 15:17:24

A himnuszt en is ruhellem. Ha meghallom mas orszaget, kivetel nelkul mind forradalmias, optimista, erot sugarzo. A mienk meg olyan mint egy buvalszabott siratodal...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.24. 15:04:30

dani87 írta:
2021.06.24. 14:14:14
"Vagy az osztrákok, 1. világháború végén szétszabdalták a birodalmukat, vesztes oldalon voltak a másodikban is, mégis talpra tudtak állni. És nem csak azon múlik, hogy nem voltak szovjet fennhatóság alatt. Szerintem ha Magyaroszág nem kerül szovjet uralom alá, akkor sem lettünk volna semmivel sem előrébb (hiába csatlakoztunk ugye EU-hoz, nem jött el a kánaán)" - azért ez eléggé a leegyszerűsített sztori. Egyrészt mert abból indul ki, hogy a háború előtt valaha is egy szinten voltunk. Másrészt a háborús veszteségünk is sokkal erősebb volt. A háborúban lévő részvételünk megítélése is más volt (pl ez is közrejátszott, hogy ott volt Marshall segély, nálunk nem). Nem beszélve olyan különbségeket, hogy mit eredményezett nálunk az a 40 év szocializmus, náluk mit nem. Plusz a rendszerváltás is mit eredményezett, a már elrabolt gyárak privatizálásával. Továbbá itt még a legtöbben csak tanulják, hogy mi is a jelenlegi kapitalizmus, és mi a különbség a szocializmushoz képest. Tehát egy 2004-es EU-s csatlakozás azért ezeket korán sem hivatott megoldani.

Részemről egyébként tény, hogy nem egy vidám himnusz, de amúgy annyira a miénk:) Sokkal több energia van egy amcsi, angol, orosz, olasz himnuszban ez tény, de azért ezt a himnuszt nem egy amatőr írta. És ilyen kaliberű szerzők ma már egyértelműen nincsenek. És nem lepődnék meg, ha nem is lennének.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoltfree 2021.06.24. 15:31:14-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.06.24. 14:34:40

én minden nemzeti ünnepet gyűlölök,mert mind szomorú vagy szomorúan van tartva. de még a karácsonyi daloktól is elmegy az életkedvem. karácsony,ballagás,március 15,október 23...mind olyan,mintha dementor támadás érne. a himnusz dettó. arra emlékeztet,hogy rossz sorsunk volt és éljünk is ebben,az életről lehúz.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.24. 14:14:14

Kalapos írta:
2021.06.24. 13:07:18
dani87 írta:
2021.06.24. 11:41:56
Offtopic:
...
1. Pont beszéltük a meccs előtti himnusz után hogy ez a Himnusz mennyire szomorú. Mondjuk sose hallottam olyanról hogy egy ország megváltoztassa a Himnuszát, de én is azt gondolom hogy szükséges lenne. Elő szokott jönni ez a téma évről évre, és tényleg így van.

2. Hát nem tudom voltam a Széchenyi fürdőben ahol 1 magyar hangott nem lehetett hallani rajtunk kívül, ott néztük a borzasztó angol-cseh meccset, és nekem a portugál/francia/német turisták sokkal parasztabbnak tüntek mint bármilyen magyar :DD :D
Egy nemzetet általánosítani nem lehet. Magyarország nagyon pici, de így is teljesen más emberek laknak dunán innen, dunán túl, kis alföld itt, nagy alföld ott, azon belül is hogy szeged/debrecen vagy a közepe, BP egy külön sziget az országban, zala.. borsod.. Nyugati országoknak is megvannak a problémáik csak a médiában ritkábban látni, max a józanésszel felfoghatatlan eseményeket pl amikor a mindenkit LOVE országokban olyan jól megy az integráció hogy lefejezik a tanárokat meg megerőszakolják és meggyilkolják a kislányokat és felrobbantják az összes nagy keresztény ünnepi felvonulást. De az afrikai bevándorlók gettóit is lehet említeni akiket a mai napig nem tudtak felhúzni, ahogy mi se a romákat pl. Ott is van rossz fehér ember meg jó is, ahogy itt is, van büdös paraszt aki rosszindulatú mindenkit utál és stb meg van aki tudja mi az empátia és az együttélés.
Hol tartanak ők is, kiraboltak minden más országot évszázadokon keresztül és abból élnek azóta is, mihez kezdjünk ezzel? Itt is van szegénység pénzben és értelemben is, de máshol is, nem kell ettől félni. Le vagyunk maradva de le is leszünk örökké hála a vesztes háborúknak és a politikának.
Én sem szeretek általánosítani amúgy, de nyilván vannak az embernek prekoncepciói :)
Én pl. nem szeretem a franciákat és angolokat úgy nagy általánosságban (Egyiptomban mikor nyaraltam egyszer, az angol turisták minősíthetetlenül taplók voltak pl.), de dolgoztam együtt már sok franciával és angollal, és szinte egyikükkel sem volt semmi gondom (mondjuk ők mérnökök meg beszerzők voltak, jóval intelligensebbek mint az átlag).

"Hol tartanak ők is, kiraboltak minden más országot évszázadokon keresztül és abból élnek azóta is, mihez kezdjünk ezzel?"
Ezzel nem teljesen értek egyet. Németeknek gyakorlatilag sose volt semmi értékes gyarmatuk, mégis 150 éve az egyik vezető hatalma a kontinensnek. Vagy az osztrákok, 1. világháború végén szétszabdalták a birodalmukat, vesztes oldalon voltak a másodikban is, mégis talpra tudtak állni. És nem csak azon múlik, hogy nem voltak szovjet fennhatóság alatt. Szerintem ha Magyaroszág nem kerül szovjet uralom alá, akkor sem lettünk volna semmivel sem előrébb (hiába csatlakoztunk ugye EU-hoz, nem jött el a kánaán)
De ott vannak az északi országok, egyedül Norvégia, akinek sok pénze van az olajból, a többi a munkájukkal és innovációjukkal törtek előre. Múltkor néztem valami statisztikát, a legtöbb innováció EU-n belül honnan jön: 1. Svédország, 2. Dánia, 3. Finnország.

Integráció szintén egy nehéz kérdés. Franciák nagyon sz@rok ebben, meg pl. belgák egy része is. De ők alapból kicsit szervezetlenek, szerintem ezért is van ez. De pl. Hollandiában szerintem baromi jól csinálják. Meg az északi államokban is. Én többször jártam Svédországban, és nyomát sem láttam annak a borzasztó nagy bűnözésnek amit a magyar propaganda próbál beállítani. Szerintem egy fegyelmezett, jól szervezett, és toleráns társadalom elég jól meg tudja oldani az integrációt.

Amíg mi magyarok továbbra is csak másban találjuk a hibát, és minden probléma okozóját, és nem merünk felelősséget vállalni, addig nem is lesz változás. Marad az egyre duzzadó korrupció, a populizmus, a morális süllyedés.
Én nem is nagyon látok kiutat, a fidesz teljesen szétrombolja a társadalmat, de az ellenzékben is nagyítóval kell keresni értelmes embert. De hát ez van, ezt tudja kitermelni a társadalmunk. Ha az utcáról találomra kiválasztanánk 100 embert, és beültetnénk a parlamentbe, legalább 90 ugyanolyan korrupt, csak a pénzét tömő, embereket magasról lesz@ró politikus lenne mint a mostaniak.


Szerk: megnéztem, voltak himnusz változtatások a 20. században, sokszor valamilyen rendszerváltáskor (Irak, Oroszország, Dél-Afrika, Hollandi, Németország, stb..). Szóval vannak példák :)
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.24. 13:07:18

dani87 írta:
2021.06.24. 11:41:56
Offtopic:
Én személy szerint rühellem a Himnuszt és a Szózatot is. Depressziós, negatív hangvételű mindegyik, arról szólnak, hogy itt minden mindig sz@r volt, sz@r is lesz, tehetsz akármit, itt döglesz meg a sz@rban. Az mondjuk igaz, jó leképezése a magyar léleknek :D
Én speciel tök örülnék egy új, jóval pozitívabb hangvételű Himnusznak.

Ill: "Mert sok külföldi szerint az az alap hogy a magyar bunkó paraszt" - hát én magyarként ezzel sokszor egyet tudok érteni. Szerintem a külföldről jövő kritika 90%-ban igaz. Meg lehet nézni, hol tartanak azok az országok, akik minket kritizálnak, és hol tartunk mi itt Magyarországon...
Arról nem beszélve, ez a nemzet az elmúlt 1000 évben akkor tudott igazán fejlődni, mikor próbálta a Nyugatot másolni.
1. Pont beszéltük a meccs előtti himnusz után hogy ez a Himnusz mennyire szomorú. Mondjuk sose hallottam olyanról hogy egy ország megváltoztassa a Himnuszát, de én is azt gondolom hogy szükséges lenne. Elő szokott jönni ez a téma évről évre, és tényleg így van.

2. Hát nem tudom voltam a Széchenyi fürdőben ahol 1 magyar hangott nem lehetett hallani rajtunk kívül, ott néztük a borzasztó angol-cseh meccset, és nekem a portugál/francia/német turisták sokkal parasztabbnak tüntek mint bármilyen magyar :DD :D
Egy nemzetet általánosítani nem lehet. Magyarország nagyon pici, de így is teljesen más emberek laknak dunán innen, dunán túl, kis alföld itt, nagy alföld ott, azon belül is hogy szeged/debrecen vagy a közepe, BP egy külön sziget az országban, zala.. borsod.. Nyugati országoknak is megvannak a problémáik csak a médiában ritkábban látni, max a józanésszel felfoghatatlan eseményeket pl amikor a mindenkit LOVE országokban olyan jól megy az integráció hogy lefejezik a tanárokat meg megerőszakolják és meggyilkolják a kislányokat és felrobbantják az összes nagy keresztény ünnepi felvonulást. De az afrikai bevándorlók gettóit is lehet említeni akiket a mai napig nem tudtak felhúzni, ahogy mi se a romákat pl. Ott is van rossz fehér ember meg jó is, ahogy itt is, van büdös paraszt aki rosszindulatú mindenkit utál és stb meg van aki tudja mi az empátia és az együttélés.
Hol tartanak ők is, kiraboltak minden más országot évszázadokon keresztül és abból élnek azóta is, mihez kezdjünk ezzel? Itt is van szegénység pénzben és értelemben is, de máshol is, nem kell ettől félni. Le vagyunk maradva de le is leszünk örökké hála a vesztes háborúknak és a politikának.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.22. 10:57:12

Elnézve a korábbi hozzászólásait, nem úgy tűnik :D
Deluigi írta:
2021.06.17. 17:13:02
szerintem viccelt :)

dani87 írta:
2021.06.17. 14:26:12
Neten elég sok hír van, gondolom elég szelektíven nézel oldalakat :)
Pár példa:
https://www.portfolio.hu/global/2021061 ... gon-487996
https://telex.hu/kulfold/2021/06/14/kul ... own-nyitas
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.06.17. 17:13:02

szerintem viccelt :)

dani87 írta:
2021.06.17. 14:26:12
Neten elég sok hír van, gondolom elég szelektíven nézel oldalakat :)
Pár példa:
https://www.portfolio.hu/global/2021061 ... gon-487996
https://telex.hu/kulfold/2021/06/14/kul ... own-nyitas
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.17. 14:26:12

Nero. írta:
2021.06.16. 17:25:10
A coviddal mi lett? Amióta elkezdődött az EB/nyári szezon nagyítóval kell keresni a koronavírusos híreket

Arra gondolni se merek hogy ősszel fog visszatérni mondjuk egy malajziai mutáns formájában
Neten elég sok hír van, gondolom elég szelektíven nézel oldalakat :)
Pár példa:
https://www.portfolio.hu/global/2021061 ... gon-487996
https://telex.hu/kulfold/2021/06/14/kul ... own-nyitas
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.17. 00:42:18

Deluigi írta:
2021.06.16. 19:03:02
Nero. írta:
2021.06.16. 17:25:10
A coviddal mi lett? Amióta elkezdődött az EB/nyári szezon nagyítóval kell keresni a koronavírusos híreket
…kuzdenek mindenhol ellene…
Miért nem jönnek tanácsért Vityához?! Ő 2,5 hónap alatt legyőzte tavasszal.
Válasz küldése