Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.14. 19:31:16

Fejlettség meg hasonlókhoz, remélhetőleg nem megsértve ezzel a fórum szabályokat:
http://www.origo.hu/gazdasag/20120814-r ... dpben.html
Részben politika, de inkább gazdaságpolitika

Szerintem inkább nyom a latba Olimpiát tekintve is,hogy a magyar gazdasági helyzet nevezzük úgy ahogy bowlinggolyó, miszerint labilis.Befektetés szempontjából is jobb elvinni egy olyan országba ami lehet nem annyira fejlett, de konstans gazdasági fejlődést mutat, s nem is kicsit.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.08.14. 16:37:56

ITT szavazzatok, hogy a barca meccsét adja majd a sport1.
bár csúnyán le van maradva a mi meccsünk, enyhén több lehet amúgy a realos az országban.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.14. 16:07:13

Vito írta:a tendencia egyértelmű: vagy fejlett országokban rendeznek olimpiát píárból,Budapest emiatt esélytelen.
Ez elég ahhoz, hogy Budapest Olimpiát rendezhessen, mivel Mo. egy fejlett ország és mint mondtam a világon a 23. legfejlettebb. Igenis a PR gépezet bőven el kellene Mo.-nak
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.08.14. 15:27:21

bowlinggolyo írta:Brazíliának van honnan feljönnie, az h most az 5 leggyorsabban fejlődő országok egyike...
ennyi pontosan elég egy olimpia rendezéséhez!
ahogy pekingben is elég volt 4 éve.
a tendencia egyértelmű: vagy fejlett országokban rendeznek olimpiát píárból, vagy csóró/kizsákmányoló országokban, ahol van az a pénz és van piac. Budapest emiatt esélytelen.

az ok-okozati viszonyokat kibontogatva írnék én is bővebben a mai médiáról,
"De ez már túl messzire vezetne, amit nem tűr meg a fórum."
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.14. 15:11:28

Vito írta:abban egyet tudok érteni, hogy Rio infrastruktúrája rosszabb, mint a mienk, de ott van jelen és van jövő. brazília gazdasága az 5 leggyorsabban fejlődő gazdaságok egyike, aminél több nem is kell a befektetőknek. a londoni olimpia sem (csak) állami pénzből van, a befektetőknek pedig nem jelent gondot pár évet várni, ha másra nem, bankgaranciának megteszi. Magyarország nem piac, labilis a gazdaság, nagy a korrupció. Az Orbános rész bullshit. mármint az, hogy mit írnak róla a külföldi újságírók.
Az igaz, h a magyar gazdaság jelen pillanatban labilis, de ha sikerül az IMF-el megegyezni akkor ez nem mondható el az országról és nem hiába van ott Mo. a G30ban igaz a 23. helyen, de mégis csak a világ 23. legfejlettebb országa.

Brazíliának van honnan feljönnie, az h most az 5 leggyorsabban fejlődő országok egyike az azért van, mert 90es évek elején az ország úgy ahogy van csődbe ment, sokkal inkább lakok a "labilis" gazdasági helyzetben Mo-on mint Brazíliában. Elég megnézni az élet körülményeket a brazil lakosság több mint fele a mély szegénységben él, nem kell azon csodálkozni, hogy az ott található olaj és hasonló nyersanyagok miatt ott van a leggyorsabban fejlődők közt, de soha nem fogja megelőzni Mo. fejlettségét, ha csak nem lesz Mo. egy olyan szintű válság, ami 20-30 évvel visszavetné az ország fejlődését.

Az viszont, h az Orbános részt le bullshitezed, szerintem a te kereszted, mert külföldön teljesen más a médiának a kultúrája mint itthon. Másrészt meg nem egy helyen lehet olvasni és pl ha egy Frankfurter Zeitungban olvasod ezeket, akk tényleg elgondolkozol a dolgokon. Valamint az EKB(Európai Központi Bank) munkatársai is azon a véleményen vannak és félnek Mo.-ot és annak vezetőségére tekintve, mert korántsem biztosított a demokrácia. Véleményem szerint a mostani Mo.-on burkolt demokrácia van. De ez már túl messzire vezetne, amit nem tűr meg a fórum.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.08.14. 14:41:14

bowlinggolyo írta:
Ez az összeg nem a fele a költség vetésnek hanem a negyede, de nem ezért nem rendezünk olimpiát. Az infrastruktúra pedig sokkal jobb mint pl Rio-ban. Valamint a város simán képes lenne eltartani azt a plusz embert meg lenne hozzá a kellő alapanyag és befektetés. Jelen pillanatban nem a helynek a problémája miatt nem rendezünk olimpiát, hanem az ország megítélése miatt.Elég csak egy külföldi újságot a kezünkbe venni és abban elolvasni az általános jellemzést Mo.-ról és a vezetésről, csak 1 olyat ami elég fontos. Európa legveszélyesebb emberének Orbán Viktort tartják. :roll: Ezen jó lenne elgondolkodni és ha kitisztulnak a fejek odafent, akk majd lehet beszélni, h szeretnénk olimpiát és reális esélyünk van arra, h mi legyünk a rendező ország.
abban egyet tudok érteni, hogy Rio infrastruktúrája rosszabb, mint a mienk, de ott van jelen és van jövő. brazília gazdasága az 5 leggyorsabban fejlődő gazdaságok egyike, aminél több nem is kell a befektetőknek. a londoni olimpia sem (csak) állami pénzből van, a befektetőknek pedig nem jelent gondot pár évet várni, ha másra nem, bankgaranciának megteszi. Magyarország nem piac, labilis a gazdaság, nagy a korrupció. Az Orbános rész bullshit. mármint az, hogy mit írnak róla a külföldi újságírók.
--->a magyar újságírás egyik komoly és sajnos olvasott része, most éppen fikázza az olimpikonokat és az olimpiát. és sajnos ezek a firkászok a mainstream média által vannak foglalkoztatva... :? érthetetlen!
az újságírók ma leginkább pofátlan, arctalan aknamunkások, akik jó pénzért még az ördöggel is cimborálnak.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.08.14. 14:18:47

http://www.life.hu/gyogyulj/egeszseghir ... ement.html

"még a születésnapomon is csak nyolc sört és egy fél üveg rumot ittam" na szép... :lol:
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.14. 12:53:19

Drigo írta:London 5200 mrd forintot költött az Olimpiára, ez a magyar éves költségvetés fele, ezt csak arra, hogy miért nem rendezünk Olimpiát
Ez az összeg nem a fele a költség vetésnek hanem a negyede, de nem ezért nem rendezünk olimpiát. Az infrastruktúra pedig sokkal jobb mint pl Rio-ban. Valamint a város simán képes lenne eltartani azt a plusz embert meg lenne hozzá a kellő alapanyag és befektetés. Jelen pillanatban nem a helynek a problémája miatt nem rendezünk olimpiát, hanem az ország megítélése miatt.Elég csak egy külföldi újságot a kezünkbe venni és abban elolvasni az általános jellemzést Mo.-ról és a vezetésről, csak 1 olyat ami elég fontos. Európa legveszélyesebb emberének Orbán Viktort tartják. :roll: Ezen jó lenne elgondolkodni és ha kitisztulnak a fejek odafent, akk majd lehet beszélni, h szeretnénk olimpiát és reális esélyünk van arra, h mi legyünk a rendező ország.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.08.13. 21:23:50

Bob_Marley írta:Wikiről kigyűjtve:
Mindezek tetejében a hölgy azt is közölte, hogy az esetlegesen felmerülő mellékköltségekre még ezen kívül 2,7 milliárd £-ot lenne ajánlatos fordítani, a biztonsági és rendőri intézkedések előreláthatólag 600 millió £, a brit ÁFA (VAT) újabb 800 millió £, míg a paralimpiai játékok közel 400 millió £ összeget tesznek majd ki. Ezek alapján, beleértve a játékok költségvetését és a brit főváros keleti részének felfejlesztését, a játékok megrendezésének teljes költsége 9,345 milliárd £ körül mozog (ez nagyjából 3270 milliárd forint összegnek felel meg)
Nem tudom ez mikor adat, de tegnap az volt a híradóban, hogy 5200 mrd forint a tényleges költség, ami 6x(!!!) annyi, mint amennyivel előzetesen kalkuláltak.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.13. 21:13:42

barca99 írta:Azért az, hogy Bob beidézi magát, majd megerősíti, hogy sok mindenben egyet ért magával... :lol: :lol: :mrgreen:
:lol:
Úristen és tényleg, milyen jól jött ki :D
Beidéztem magam, majd ahhoz kapcsolódóan sok mindenben egyet értettem, de nem mindennel :D
Skizofrénia első jele, meg a lustaságom, hogy nem szeretek (magamon kívül ) idézni. :P
Azért remélem érhető volt, meg hogy kinek írtam, s reagáltam a hsz-re, bár elég mókás ilyen formában :D

Tim leírta a problémát, 2 millió embert nem tud ellátni ez a város nem hogy egy Olimpiára érkező "hordát", gyakorlatilag van egy koccanás az Árpád hídon és meghalt a fél város....

Wikiről kigyűjtve:
Mindezek tetejében a hölgy azt is közölte, hogy az esetlegesen felmerülő mellékköltségekre még ezen kívül 2,7 milliárd £-ot lenne ajánlatos fordítani, a biztonsági és rendőri intézkedések előreláthatólag 600 millió £, a brit ÁFA (VAT) újabb 800 millió £, míg a paralimpiai játékok közel 400 millió £ összeget tesznek majd ki. Ezek alapján, beleértve a játékok költségvetését és a brit főváros keleti részének felfejlesztését, a játékok megrendezésének teljes költsége 9,345 milliárd £ körül mozog (ez nagyjából 3270 milliárd forint összegnek felel meg)

63% a brit kormánytól
23% a nemzeti lottóbevételekből
13% a londoni főpolgármestertől és a London fejlődéséért felelős ügynökségtől

Irgalmatlan pénzek mozognak egy ilyen eseményen.
Kép
Kép
Kép
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.08.13. 21:13:01

barca99 írta:Azért az, hogy Bob beidézi magát, majd megerősíti, hogy sok mindenben egyet ért magával... :lol: :lol: :mrgreen:
Ezen én is jót derültem.

London 5200 mrd forintot költött az Olimpiára, ez a magyar éves költségvetés fele, ezt csak arra, hogy miért nem rendezünk Olimpiát.

A kedvencem, hogy megkérdezik az embereket, támogatják-e egy esetleges Olimpia megrendezését? Persze, hogy a döntő többség támogatja. Szerintetek közölük hányan áldoznának pénzt érte?
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.08.13. 21:11:00

barca99 írta:Azért az, hogy Bob beidézi magát, majd megerősíti, hogy sok mindenben egyet ért magával... :lol: :lol: :mrgreen:
Kétszer idézi be saját magát, éppen ezért többes számban beszél saját magáról. Összegezve, Bob három véleménye teljesen összhangban van, ezt nevezem harmóniának. :mrgreen:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.08.13. 21:00:22

Azért az, hogy Bob beidézi magát, majd megerősíti, hogy sok mindenben egyet ért magával... :lol: :lol: :mrgreen:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.08.13. 20:57:11

visca el barca írta:azok után hogy ukrajna eb-t rendezhetett, szerintem abszolut nem irrealis egy budapesti olimpia.

igaz, hogy nagyjabol egy létesitmeny sincs (na jó, margitszigeten a vizes cuccokat meg lehetne oldani), de sztem oriasi lenne.
Azért egy foci EB kicsit más kaliber. A legnagyobb gond nem is a sportlétesítmények hiánya lenne,bár itt is bőven vannak hiányosságok.
Van a Papp László aréna meg a ..ja más nem nagyon..
Az igazi probléma az infrastruktúra teljes hiánya. Nincs elég szálloda(nem csak 3 csillagos,de olcsóbb kategória sem),az utak borzalmasak,nincsenek parkolók,a tömegközlekedés meg egy vicc. És ezt aligha lehetne megváltoztatni 4 év alatt sajnos.
Sporttámogatásról tavalyi adatot találtam: "a 2010-es év 16 milliárdos sport célra fordítható keretét több mint másfélszeresére, 24 milliárd Ft-ra növelték, összkormányzati szinten pedig a támogatás eléri a 31 milliárd Ft-ot. Ez az összeg nominálisan meghaladja a sporttámogatások legjobb évének tekinthető 2002-es évet." Azért ez nem olyan kevés. Más kérdés hogy ebből mennyi jutott a tényleges rendeltetési helyére.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.13. 20:02:06

bowlinggolyo írta:........
Ezzel is részben egyet értek, a politikai nyomásos dolgo egyértelmű, hogy nézett volna ki, hogy Budapest előbb kap Olimpiát mint Moszkva.....Hruscsov főbe is lőtte volna magát.

Sportszergyártós dolog is egy érdekes, s jó felvetés, s igazad van a multik hibája, de megint azt tudom felhozni, hogy pl olyan világmárka mint az Adidas nem fog felkarolni egy magyar birkózót, reklámértékében jóval kevesebb lehetőség, "potenciál" van benne.Csúnyákat fogok írni előre mondom :D De sajnos látni kell, nagyon meghatározó, világviszonylatban is óriási népszerűségnek örvendő sportágakban nem vagyunk ott, erre írtam hogy itt is politika presztízs s ezer összetevő miatt a vezető országoknak lételeme, hogy ezeket a sportágakat ők vigyék.Természetesen hogy azért szerencsére, a magyar szakemberek megtalálják a tehetségeket, s oda-oda kerülünk, pl lsd Lólengés "magyar" szám, vissza is kerültünk a világ tetejére, s úszásban is azért tudjuk valamennyire tartani a lépést, mert vannak olyan edzőink.De látni kell, hogy az igazán sikeres sportágainkban Kajak-Kenu, birkózás, vívás stb nincs konkurencia, s a világot "nem érdekli".

De Cseh Laci jó példa, csak szerencsétlen előtt van/volt 2 amerikai, s nyilván egy nagy multi a siker mellett azt is nézi, hogy az USA lakossága 300 millió....

Attól függetlenül igazad van sok mindenben, csak nem olyan egyszerű ez az egész, hogy akkor adjunk a sportnak, s majd milyen jó lesz.De pl ahogy a Showder Klubosokkal csinálták az OTP-s reklámot, igazán lehetne a magyar érmeseinkkel, s azért általában 1-1 sikeres Olimpia után fel is karolják a sportolóinkat szerencsére, de persze ez is összemérhetetlen az igazán nagyokéval.

Okosabbak nem lettünk, valóban utópisztikus ezen gondolkozni, nagyon nagy a lemaradás, s én pl inkább gyermeki lelkesedéssel tekintek az egészre, s minden apró sikernek ugyanúgy próbálok örülni, mint egy arany vagy ezüst éremnek
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.13. 19:24:55

azok után hogy ukrajna eb-t rendezhetett, szerintem abszolut nem irrealis egy budapesti olimpia.

igaz, hogy nagyjabol egy létesitmeny sincs (na jó, margitszigeten a vizes cuccokat meg lehetne oldani), de sztem oriasi lenne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.13. 19:09:21

Bob_Marley írta:Összegezve, egyértelmű többet kellene áldozni a sportra, de így is erőn felüli amit bemutat(t)unk az Olimpiákon.
Pl ugye az egy főre jutó eredmények stb, de vehetem azt is, hogy elpoénkodtam vele tegnap is, meg ugye teljesen szürreális elképzelés, hogy Budapest Olimpiát rendezzen, pedig az eredmények alapján, ez nem egy vágyálom, most is az éremtáblázat első 13 országából 2 azaz 2 ország nem rendezett Olimpiát, mi és a kazahok!!!!És 0 felé konvergál az esélye, hogy valaha is fogunk, s be kell látni a sport egy óriási üzlet, s ez is jellemzi, hogy eredményekben hol tartunk, ahhoz képest, hogy unbloc az ország hol tart.
Igazából szerintem a legnagyobb probléma, hogy mi miért nem rendeztünk Olimpiát, az a politikában található ugye úgy volt h az '56os olimpiát mi rendezhetjük (ezért épült részben a Népstadion), de a politikai éra miatt nem volt rá lehetőségünk. Az egyértelmű, hogy a magyarok az Olimpiákon erőn felül teljesítenek, Sydneyre visszaemlékezve ott is amit műveltek vagy Athénban, de az ideit már teljesen másképpen tudom értékelni, nem gyerek fejjel. Egy olyan sportban lettünk elsők, amibe szinte 0 pénzt rak az állam és szerintem igenis az ő valamint a multik hibája az ahol tart a világ. Érdekes módon Amerikában el lehet adni a Head & Shoulders Phelps-szel vagy a Pumát Bolttal, itthon miért ne lehetne eladni egy Arena-t Cseh Lacival vagy éppen az Adidas-t a birkózókkal, cselgáncsozókkal a sikereket szajkózva. Szerintem sokkal több gyerek gondolna arra, hogy nem is focizni kellene mennem hanem vívni vagy cselgáncsozni, mert ezt láttam és sikeres lehetek benne. És bárki bármit mondd a sportgyártó cégeknek ugyan úgy megérné, mert nem feltétlenül azért veszik meg az emberek ezeket a dolgokat mert h ő volt a tvben hanem mert a márka az márka. Sokkal kevesebb focis reklámot és sokkal több siker sportágat szeretnék látni a tv-ben, de sajnos ez csak egy utópisztikus álom számomra :S

bocs h hosszú lett
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.13. 18:35:08

Ezt ide bemásolom, mert ez erről a véleményem, s lusta vagyok leírni megint :D
Bob_Marley írta:Azért ezen pontosítanék.
A fociban rengeteg a szponzori pénz, abból keresnek jóval többet a focisták, illetve jóval nagyobb a reklámja.
Az állami pénz elosztása meg mindig vitatéma lesz, de pl gazdasági szempontból is jobban megéri befektetni a fociba, mint mondjuk teszem azt birkózás
Lsd egy Debrecen bejut a BL-be annyi pénzt kap, amennyit szerintem 20 év alatt nem keres az össz-birkózó a világon.

Lehetne jóval többet ölni a sportba, de se a focira se más sportágra (más szférákról meg nem is beszélve) nincs pénz, viszont erős túlzásnak, illetve alap rögeszmének tartom a magyar emberekben, hogy de bezzeg a falábú focisták kapják a milliókat.Sportok közül a legnagyobb népszerűséggel bíró játék, a legnagyobb reklámfelület a sportok közül, persze hogy ha magáncég tulajdonos vagyok hova fektetek be???Cselgáncsba, vagy fociba???Szomorú, de egy jóval gyengébb eredmény is jóval jobb befektetés (arról meg nem beszélek, hogy a fociban lehet a legjobban mosni a pénzt...de ez egy másik téma)
Állami pénzekből szintén ez van.Gondolj bele, egy sima EU bajnokság mekkora bevételt jelent az államnak ha fociról van szó, míg mondjuk egy úszó EB mekkora bevétel.
És pl hiába a nagy tervek stadion sem épül jó ideje, de úgy un bloc tényleg siralmas a magyar sport helyzete, s aki benne van csak az tudja igazán.
S a sport ma az egyik legnagyobb "iparág", politikailag, üzletileg minden tekintetben nagyon fontos, nem hiába a jelentős sportágakban a világ vezető országok vannak a mézes bödön körül.Nagyon csúnyát fogok mondani, de rajtunk kívül pl a lőtéri kutyát nem érdekli egy kajak-kenu (pedig ugyanazt az aranyérmet adják oda) gondolj bele, egy 3ik számú amerikai atléta keres annyit, mint szerintem az egész kajak csapatunk, nézettségben is összehasonlíthatatlan a kettő, világ reklámban is.

Így ahogy Eazzy is írta felértékelődik, hogy hol tartunk eredményességben, ezért pl egy Vajda 6ik helynek is ugyanúgy kell örülni, mert a kajakosok ugyanúgy szenvednek, se pénz, se öltöző, se edző, de azért a közvélemény elvár 4 aranyat.... (attól függetlenül, hogy Vajda tényleg tud nyilatkozni :D a 6ik hely egy ilyen erős mezőnyben így is szép eredmény)

Szerk: viszont szerintem ez az Olimpia megint jót tehet, mert talán megint több gyerek kezd el vívni (én még mindig iszonyat le vagyok döbbenve, hogy egy ilyen sikersportágban 4 azaz 4 embert tudunk kijuttatni az Olimpiára...) birkózni, cselgáncsozni, asztaliteniszezni, stb....
Mert pl reklámra visszatérve, hány gyerek akar ma inkább Dzsudzsák Balázs lenni mint mondjuk Lőrincz Tamás????Jó példa 1-2 sport népszerűségére hazánkban, hogy a saját sportolónk Hedvigre azt hittük férfi :D És remélhetőleg azért a sok kis lurkó azt mondja apa, vigyél le birkózni olyan tepsifület akarok mint ami nekik van :D Vagy én akarok lenni az új Szilágyi Áron, régi klasszikust idézzek elől megy a harcsa középen a keszeg a REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA
Bob_Marley írta: Ez nem helyes, erre írtam sport-politika-üzlet órákig lehetne erről értekezni ismét csak csúnyát mondok, de egy Módos Péterre lehet 1 év múlva senki sem fog emlékezni, pedig nem az hogy megérdemelné, de kötelezően kijárna neki, s akkor olyanokról, akik nem szereztek érmet már nem is beszélek, ez mondjuk egy rossz alapfelfogás szerintem, mert tényleg látni kell olyan szinten "iparág" a sport, s annyira sokat fektetnek be más helyeken, hogy minden egyes pontszerzőt, kijutót meg kell becsülni.Mert 0 pénzből várja el mindenki hogy eredmény legyen, s nem annyira népszerű sportágakban már egy dobogó is simán a feledés homályába kerül.S bizton mondhatom 1-1 Olimpia túlélés nem egy sportágunknak, hogy megmaradjon a térképen, mert tényleg elapad az összes támogatás ha nincs eredmény, gonosz, s aljas egy világ ez, de így működik.

pénzre visszatérve, pl az NBC 4,4 milliárd !!!!!! dollárt fizet a közvetítésekért a 2020as Olimpiáig, csak egy adalék hol mennyit áldoznak, s mekkora pénzek mozognak.
Egyet értek veletek sok mindenben, pl politikai hozzáállás, de ne felejtsünk el dolgokat, egyszerűen a sportra nincsen pénz nálunk.És csak hangsúlyozni tudom, hogy nagyon el vagyunk kényeztetve, s ha reális akarok lenne, akkor az éremtáblázaton nem ott a helyünk ahol zártunk (és kit érdekel?ott vagyunk :D ) Egyszerűen körülöttünk olyan pénzeket ölnek a sportágakba, amihez hozzászagolni sem tudunk, tegnap pl az említett több mint 110 milliárd forint jött össze a lottós sztoriból a brit sportnak.110 MILLIÁRD forint.
Meg kell nézni a fejlettségi szinteket, s ilyenkor nagyon jó érzés tölti el az embert, hogy mégis mit értek el a sportolók, s pl én ezért szoktam hangsúlyozni, hogy nem csak az érmek számítanak, s azokból is olvastam pl a London topikban is, leegyszerűsítve:csak ezüst??Ez azért csalódás...Wait ezüst egy Olimpián, csalódás???De jó dolgunk van...NEM!

És recrea írta az Olimpia topikban, hogy nem közvetítenek pl birkózó vagy más sporteseményeket ha EB/VB van, pedig ugye az is megérne egy misét.
Ezzel is részben egyet tudok érteni, s régebben előttem van, hogy vívó Vb-k, vagy birkózó VB-k mentek az MTV-ben, s természetes hogy melyiket kellene adni mondjuk egy Benkő feleséget választ helyett , de pl egy kereskedelmi TV-től ilyet ne várjunk (illetve azért pl az RTL Klub csak közvetített magyar foci meccseket, de ugye megint a foci :D ).S ha nagyon őszinte vagyok, cselgáncs, birkózás de még a vízilabdát is ideveszem, nem "nézőbarát" sportok.Gyakorlatilag az első kettőben a 60-85 kgig van valami esemény, azon kívül szinte semmi (partel helyzet fél perc az kb birkózásban is a legnagyobb izgalom), vízilabdában, meg ugye a víz alatt nem látunk semmit mi folyik, a felszínen meg, passz-síp, passz-síp, bepassz centernek-síp és kiállítás vagy kontra.Egy Olimpia varázsa többek között az is, hogy Mari néni kapálás közben hallgatja a szokásos Kossuth Rádiót és ezt kapja 0-24ig, s utána odaül az ember minden eseményhez, olyanhoz is ahol pl mint említettem azt hisszük Hedvig egy férfi :D Odaülünk, mert ez az Olimpia, egy ünnep, a sport ünnepe, ahol minden náció, minden sportolója ott van, s csodákat, kudarcokat, IZGALMAKAT lát az ember, s mai felgyorsult világ egyik alapja, erre vannak kiéhezve az emberek (én pl ezzel nem értek egyet!) s mindenki átérzi, mert ez nyomatják is, meg ugye 4 évente van, óriási várakozás, s elönt egy vágy, hogy bármi van magyar versenyző indul??Igen, akkor nézem szurkolok neki, mert én is magyar vagyok, s ez egy természetese folyamat, de egy VB/EB-nek nincs ilyen hangulata, nem is lehet, s a TV-nek a lételeme a nézettség, s nem lehet eladni sok sportágat, sajnos.
Illetve a büszkeség miatt is ott ragadunk a TV előtt, meg ugye kicsit kiragad mindenkit a hétköznapokból, mert ilyen csak 4 évente van.
Nálunk a melóhelyen is pl Izland ellenit együtt nézte, főnök, beosztott, takarító és közben senki nem dolgozott :D De úgy ugráltunk egymásba nyakába Lékai góljánál mint a gyerekek.

Vívás nekem nagy szívügyem, s pl azt sajnálom, hogy gyakorlatilag a felkészülési időben, "semmit" nem hallani a vívókról :? Pedig még közvetítésre is nagyon látványos sport, őszinte, mégis taktikus, technika az elsődleges, folyamat benne van a siker-kudarc közti mezsgye, s mégse nagyon van felkapva :?

Összegezve, egyértelmű többet kellene áldozni a sportra, de így is erőn felüli amit bemutat(t)unk az Olimpiákon.
Pl ugye az egy főre jutó eredmények stb, de vehetem azt is, hogy elpoénkodtam vele tegnap is, meg ugye teljesen szürreális elképzelés, hogy Budapest Olimpiát rendezzen, pedig az eredmények alapján, ez nem egy vágyálom, most is az éremtáblázat első 13 országából 2 azaz 2 ország nem rendezett Olimpiát, mi és a kazahok!!!!És 0 felé konvergál az esélye, hogy valaha is fogunk, s be kell látni a sport egy óriási üzlet, s ez is jellemzi, hogy eredményekben hol tartunk, ahhoz képest, hogy unbloc az ország hol tart.


Rohadt hosszú lett, ezer gondolatom van még ehhez, aki elolvasta max respekt :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.13. 15:06:26

bowlinggolyo írta:
Ezt áthozom ide, mert nem fér meg az olimpia topicban.

Az meg már igen a kormány és a mindenkori vezetés hibája, hogy az egykori érmeseik a megélhetésért küzdenek mint pl Csollány szilveszter, aki az Akácfa kocsmában pultos. Az meg, hogy mennyi pénzt adnak szerintem teljesen jogos, most ki lehet térni, h az amcsik bezzeg csak 5 millát kapnak 1 aranyért, de nekik a havi fizetésük közel sincs a hazai élsportolókéhoz. Elsősorban a kormánynak nem az olimpiák után kellene megmutatni, hogy mennyire " támogatják" a sportot, hanem folyamatos támogatásokkal minimum olyan szinten, mint a szociális hálóban képviseltetik magukat a munkanélküliek.
Ma reggel hallgattam a Morning Show-t, és vendég volt Berki Krisztián. Miután elment, szóba jött az Olimpia, és hogy milyen nagy sikereket értünk el. Balázsék meg mondták, hogy kicsit gusztustalan, hogy az aranyérmek után mindenki pózolni szeretne a győztes oldalán, hogy igen, mi támogattuk, a mi fiúnk, stb stb, eddig meg egy büdös szó sem esett róla, és olyan körülmények között kellett felkészülniük, ami nem egy olimpiai bajnokhoz méltó...egyből megpróbálják belekeverni a politikát, mintha ez az egész ország sikere lenne. Közben meg a K-2 1000 méteres győztes páros egyik tagját két éve még a barátai támogatták anyagilag, hogy el tudjon járni edzésre, meg tudja csinálni az edzéseket...És ezek után majd a vezető politikusok meg ott fognak pózolni fülig érő szájjal, átkarolva az aranyérmeseket...és ez nem jelenlegi probléma...a focin kívül soha, semmi sem volt megfelelően finanszírozva ebben az országban...
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.08.13. 13:12:02

recrea írta:A kormányról, meg a pénz elosztásáról már ne is beszéljünk, kirakat emberek, tömik a zsebüket, kiállnak vigyorgó képpel a kamerák elé, gratulálva magyar sportolóknak, kajak aranyosok meg télen patkányok között edzenek, olimpiai egykori érmesek meg a megélhetésért küzdenek. A körülmények meg a pénz alapján kb. az osztrákok idei szereplése lenne a reális, örülhetünk, h vannak lelkes és hozzáértő sport szakemberek az országban, akik nem a pénzért csinálják azt, amit. Valaki meg pénzrét csinálja azt, amihez nem ért, hányinger komolyan mondom.
Ezt áthozom ide, mert nem fér meg az olimpia topicban.

Az meg már igen a kormány és a mindenkori vezetés hibája, hogy az egykori érmeseik a megélhetésért küzdenek mint pl Csollány szilveszter, aki az Akácfa kocsmában pultos. Az meg, hogy mennyi pénzt adnak szerintem teljesen jogos, most ki lehet térni, h az amcsik bezzeg csak 5 millát kapnak 1 aranyért, de nekik a havi fizetésük közel sincs a hazai élsportolókéhoz. Elsősorban a kormánynak nem az olimpiák után kellene megmutatni, hogy mennyire " támogatják" a sportot, hanem folyamatos támogatásokkal minimum olyan szinten, mint a szociális hálóban képviseltetik magukat a munkanélküliek.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.13. 12:22:45

messideco írta:Te rajzoltad? Ha igen, gratulálok :)
jaja, thx :wink:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.08.13. 08:24:27

Te rajzoltad? Ha igen, gratulálok :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.13. 00:05:56

Mostanában sok Batmant néztem -> Batman

:mrgreen:
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.08.12. 02:36:43

Srácok, ILYENparfümje volt valakinek? Tapasztalat? :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.10. 17:15:02

sjd írta:Viszont mi volt ez a törölt hsz + Drigo "dühöngése"?
Drigo a hsz-en kapta fel a vizet...legalábbis szerintem... ugyanis a feltöréses dolgokból kifolyólag írtam valamit, amit szerintem(sokan) rosszul értelmeztek... ugyanis én csak azt írtam le, amit pont aktuális helyzetként rengeteg más fórumon, oldalon híradóztak, magyarul a "mi" oldalunk feltörése egy volt a nagyon sokból... de az aktuális topikban írtam még egy komit, amiből kiderül :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Válasz küldése