Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 16:54:29

visca el barca írta:capon! meg nem őrülj. erőss valamikor azt mondta h nagyjából 95%-osan funkcionál a protézis. persze akardhat olyan szituáció amikor pont azon az 5%-on mulik az élete, de biztos akar olyan is, amit valódi végtaggal nem tudna megcsinálni.
Már megörültem ilyen marhasággal foglalkozom :)
Ezt adom. Ahogy recrea is írja biztos akadhat olyan helyzet, hogy előnye is származhat belőle.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 16:49:57

capon! meg nem őrülj. erőss valamikor azt mondta h nagyjából 95%-osan funkcionál a protézis. persze akardhat olyan szituáció amikor pont azon az 5%-on mulik az élete, de biztos akar olyan is, amit valódi végtaggal nem tudna megcsinálni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.22. 16:33:28

Mondjuk nem savasodik, nem fárad, tehát támaszkodhat rajta bármeddig, bár utóbbihoz nemcsak a lábizom kell. Illetve nem fázik, nem fagy el és nem sérül, legalábbis a "klasszikus" módon. Gondolom mozgásügyileg van pár hátránya.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 16:20:29

visca el barca írta:
Capon írta: Szóval egy hegymászónál semmi tényleg semmi hátrányt nem okozhat hogy fél lába van??
már hogy okozhatna? szerinted bármi baja lenne, vagy nem tudna vele kapaszkodni, támasztani, franc tudja, akkor mászkálna 8000 m felett?

valahol van egy cikk, ha szeretnéd megkeresem neked, több millió forintos titán protézis vna, minden bokafunkciót tökéletesen ellát. nem faláb ez...
Nyilván tud vele támasztani, tolni stb amit akarsz, erre lett kitalálva, de ne mondjátok, hogy az pont ugyan olyan mintha ténylegesen a saját lábát használná. Az eszem megáll.
Nem azt mondom, hogy nem lehet vele felmászni meg lemászni, de hogy semmi különbség ne lenne és emiatt semmilyen hátránya ne származna se neki sem a társának azt képtelen vagyok elfogadni.
Vagy én nem tudom kifejezni magamat vagy nem értem komolyan. Féllábú hegymászó ugyan olyan mint aki teljesen egészséges... megörülök :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.22. 16:15:46

socio66 írta:
Deus írta:...Hősök.
azért hős, mert választott magának egy életveszélyes hobbit, amivel az égvilágon senkit és semmit nem szolgál?
korábban elvesztette a barátját, az egyik lábát, most pedig cserbenhagyta a családját is, remek.
ilyen 'hős' nem szeretnék lenni.
Egyetértek.
Elmondom én, ki a hős: a keresztanyám, aki 5 gyereket nevelt fel havi 80 ezer Ft-ból.
Az, h valaki életveszélyes hobbit űz, az hülye, nem tudom sajnálni, egyébként intelligens ember volt, tisztában volt azzal is, mit és hogyan kockáztat, átesett a ló túloldalára.
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2013.05.22. 15:51:01

Nyilván sajnálatos ami történt, de inkább azokkal értek egyet, akik elvetemült gondolatnak tartják azt, hogy aki többször talán csak szerencsével élt túl hasonló mászást, az továbbra is folytassa ezt a "szenvedélyt".
Az meg, hogy Magyarország "hírnevét" öregbítenék, szintén nem állja meg a helyét szerintem. Ti kapásból tudtok mondani hegymászókat különböző országokból akik x méter fölé jutottak vagy valahol sajnálatos módon meghaltak? Lehet én vagyok tájékozatlan, de nekem nem jut eszembe ilyen. Akkor a külföldön élők (a hegymászók kivételével) annyira felfigyelnek az ilyen hírekre? Nem nagyon értem, hogy aki ezt gondolja, az mi alapján teszi.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 15:42:41

Azért az a pali nem semmi, akiről a cikk végén írnak, hogy mindkét keze amputálva, feljutott a csúcsra!!!! Megemelem a kalapom előtte!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 15:36:48

Capon írta: Szóval egy hegymászónál semmi tényleg semmi hátrányt nem okozhat hogy fél lába van??
már hogy okozhatna? szerinted bármi baja lenne, vagy nem tudna vele kapaszkodni, támasztani, franc tudja, akkor mászkálna 8000 m felett?

valahol van egy cikk, ha szeretnéd megkeresem neked, több millió forintos titán protézis vna, minden bokafunkciót tökéletesen ellát. nem faláb ez...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 15:24:33

Ez a teljes értékű nem teljes értékű dolog nem nagyon akar átmenni úgy látom, mert nagyon elbeszélünk egymás mellett.
Szóval egy hegymászónál semmi tényleg semmi hátrányt nem okozhat hogy fél lába van?? Ezt ne haragudj de képtelen vagyok nem hogy elfogadni de felfogni is.
Az már más kérdés, hogy ezt a társa elfogadta és ennek tudatában vállalta az expedíciót.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 15:21:32

én igazából azt nem érem h a kiss péter mit keresett ott. igaz h megmászta az alpok össze 4000 feletti csucsát, de 8000 felett még életében nem járt. azért elég nagy teljesitmeny 4000-ről 8000-re menni. kb mintha valaki kiskunlacházáról az interbe igazol...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 15:00:11

Capon írta: De ne mond már azt nekem, hogy egy féllábú hegymászó teljes értékű társ egy életveszélyes helyzetben, mert egyből tökön szúrom magamat.
Ha kötekedni akarsz azt más formában is megteheted ne keverjük bele szegényeket.
Nem mondom, mivel sohasem csináltam ezt a sportágat ezen a szinten, de amennyiben a profinak nevezett társai megbíztak a fizikumában, akkor talán te is elfogadhatnád ezt.
Sehol egyetlen portálon nem jelent meg, hogy valamiféle hátrány lett volna régebben és a mostani balesetkor az elveszített végtag. A lavina okozta a katasztrófa kezdetét, ami sajnos a mászóktól független. A másik három hegymászó aki meghalt, "teljes értékű" ember volt, mégis odavesztek. Zsolt maradt utolsónak.

A kötekedés meg távol áll ez esetben tőlem, főleg, hogy fogalmam nincs ki vagy, sosem volt gondunk egymással itt sem. Nem kell mindig "harapni", ha valakinek más a véleménye az általad leírtakról.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 14:44:28

Mmmm.
Nyilván nem a mindennapi életére céloztam azzal, hogy nem teljes értékű ember. Ezt Te is láthatod ha akarod. De ne mond már azt nekem, hogy egy féllábú hegymászó teljes értékű társ egy életveszélyes helyzetben, mert egyből tökön szúrom magamat.
Ha kötekedni akarsz azt más formában is megteheted ne keverjük bele szegényeket.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 14:33:19

Elég durván "leoltjátok" ebből a szomorú alkalomból egymást és a szerencsétlenül jártakat. Kicsit talán több együttérzés szorulhatna egy-két emberbe.

Nyilván túlzás, hogy hősök, de az, hogy az ország hírnevét öregbítették (teljesen mindegy, hogy milyen szenvedélyből kifolyólag) az nem lehet vitás.

Az, hogy valaki teljes vagy nem teljes értékű ember szintén nem egy kívülálló dolga eldönteni. Milliók vannak akik bizonyos nézőpontból teljes értékűnek mondhatóak, mégis egy nullák ehhez az emberhez képest.
Az akaraterő és elszántság szimbóluma ez az ember, akkor is, ha egy-két ember csak negatívan tud nyilatkozni a szenvedélyéről.

Sajnos nem csak ők voltak most azon a helyen az áldozatok. Életét veszítette egy koreai és egy bangladesi hegymászó is ugyanott.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 14:17:00

Ugye én sem bántani akarom őket, de a bátorság szerintem nem itt kezdődik, hogy teljesen értelmetlenül életveszélyes helyzetekbe sodorja magát az ember. Erről egy másik szó jut az eszembe a hülyeség.
Ugyanakkor azt is elfogadom, ha nem is értem meg, hogy ez olyan szinten valakinek a szenvedélyévé válhat, hogy ezért az életét is kockáztatja.
Az pedig, hogy ettől valaki hőssé válna hááát az sem itt kezdődik. Nem ettől lesz valaki az.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
socio66

2013.05.22. 14:13:39

Deus írta:...Hősök.
azért hős, mert választott magának egy életveszélyes hobbit, amivel az égvilágon senkit és semmit nem szolgál?
korábban elvesztette a barátját, az egyik lábát, most pedig cserbenhagyta a családját is, remek.
ilyen 'hős' nem szeretnék lenni.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.22. 14:08:05

Capon írta:Hát én úgy vagyok ezzel a hegymászódsival, hogy akit már egyszer le kellett hozni a hegyről, és ugye a lábát is amputálták az ne menjen vissza a hegyre hacsak nem meghalni megy vissza. És az sem normális aki egy ilyen életveszélyes helyre egy nem teljes értékű emberrel indul el!!! Csak maguknak keresik a bajt.
Akinek az a hobbija hogy égő házakba rohangál be ne lepődjön meg ha az egyikből nem jön ki.
A legtöbben így vélekednek erről, elvégre ez az ésszerű hozzáállás. Csakhogy nekik olyan szinten szenvedélyükké vált ez, hogy egyszerűen nem is mernek határokat, nincsenek korlátaik, nem félelemmel telve mennek fel a hegyre. Elképesztő kitartás és bátorság kell ehhez. Minden tiszteletem az övék!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.22. 14:00:32

Hát én úgy vagyok ezzel a hegymászódsival, hogy akit már egyszer le kellett hozni a hegyről, és ugye a lábát is amputálták az ne menjen vissza a hegyre hacsak nem meghalni megy vissza. És az sem normális aki egy ilyen életveszélyes helyre egy nem teljes értékű emberrel indul el!!! Csak maguknak keresik a bajt.
Akinek az a hobbija hogy égő házakba rohangál be ne lepődjön meg ha az egyikből nem jön ki.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.22. 13:49:26

Most akartam linkelni ezt:

http://sportgeza.hu/extremsport/2013/05 ... ss_petert/

Elégé elszomorít a dolog... Életveszélyes ez a hegymászás, az hétszentség, de ugyanakkor az egyik legszebb sport. Szabadság érzelmet ad. Igazi kaland, igazi kihívással.

Ők megpróbálták, valami történt ezért nem sikerült mindkettőnek. :( Elég egy pici hiba a hegymászásban, vagy valami váratlan esemény, akkor kampec.

Nyugodjék békében, Hősök.


Szerk:

közben rájöttem, hogy Erőssnek is volt korábban hegymászós spanja, akit elveszítette (lavina vitte el):

http://index.hu/nagykep/2012/05/26/eros ... nnapurnan/

Elég kemények ezek a srácok... nem cicáznak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2013.05.22. 14:02:55-kor.
KépKép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2013.05.22. 12:52:43

visca el barca írta:most olvaom h erőss zsolt meg a másik gyerek ott maradt 8000+-on...

szomoru ez a hegymászás. soha nem felejtem el, kb 3-4 hónappal erőss amputációja után itt volt a lakehelyemen és előadást tartott elmentem és csak ámultam bámultam az on emberen h milyen akaratereje van, meg mennyi elszántság van benne...

valahol azért sejtettem h záros időn belül ott fogja hagyni a fogát vmelyik csucson...

ami nekem még érthetetlen, hogy van náluk egy több 10 kilos hátizsák, és nem fér bele egy 5dekás jeladó ami alapján meg lehetne találni őket? érthetelten h a 21. században hegymászó "eltűnhet"...
Én is figyelemmel követem, sajnos szinte semmi esély arra, hogy megtalálják őket. :(
Ami talán ennél is szomorúbb, az a magyar emberek egy részének véleménye "internet-szerte". Nem is tudom felfogni, hogy érett, felnőtt emberek hogy tudnak ilyen pontszerűen gondolkodni.
Mindenesetre és meghajolok a teljesítményük előtt és büszke vagyok rájuk, hogy Magyarország hírnevét vitték világszerte..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 12:34:42

most olvaom h erőss zsolt meg a másik gyerek ott maradt 8000+-on...

szomoru ez a hegymászás. soha nem felejtem el, kb 3-4 hónappal erőss amputációja után itt volt a lakehelyemen és előadást tartott elmentem és csak ámultam bámultam az on emberen h milyen akaratereje van, meg mennyi elszántság van benne...

valahol azért sejtettem h záros időn belül ott fogja hagyni a fogát vmelyik csucson...

ami nekem még érthetetlen, hogy van náluk egy több 10 kilos hátizsák, és nem fér bele egy 5dekás jeladó ami alapján meg lehetne találni őket? érthetelten h a 21. században hegymászó "eltűnhet"...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.21. 22:59:14

TT írta:az övé jobban a fülembe mászik :D
http://www.youtube.com/watch?v=RFM2Wj6QCzo
Főleg az a kis dög a hátérrben vakvakvakvakvak... :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.21. 22:52:16

az övé jobban a fülembe mászik :D
http://www.youtube.com/watch?v=RFM2Wj6QCzo
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.21. 22:31:38

Football, bloody hell. /SAF/
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 13:06:15

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k6VWnknaD4

Részben barca, részben humor, részben off. Most ebbe a topicba raktam :D
Válasz küldése