Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.10.22. 19:24:06

hajnesz írta:Nem akartam hozzászólni a témához,mert engem nem érint. Nem vagyok Magyarországi lakos, de azért egyvalamiben egyetértek Bobbal. Sokan úgy kezelik ezt az internet dolgot,mintha a kaját vennék el tőletek. Megértem,hogy a 21. század,meg minden, én is rengeteg mindenre használom a netet, de azért álljon már meg a világ. Én simán el tudnám magam képzelni internet nélkül(teszem hozzá Steamem van,sorozatokat nézek online,stb.),mert vannak fontosabb dolgok az életben,amit az internet semmiképp se tudna pótolni. Ez az egész egy luxuscikk,egy függőséget okoz, amit sokan észre se vesznek. A többi részében egyetértek a többséggel, tök hülyeség a +adó,stb,nekem csak az nem tetszett,hogy tényleg a többség úgy tekint a netre,mint a kenyérre.
Nem tudom, most írom az alapszakos szakdogámat és ha nem lenne internet, akkor ezer %, hogy nem tudtam volna megírni. Egyszerűen nem tudok annyi adathoz hozzájutni könyvtáron keresztül, mint amit az internet ad.

Egyébként még egy olyan kérdés is felvetül, mi lehet az amit palástolni akarnak ezzel az adóval. Mi van a háttérben, ami miatt egy ekkora gumicsontot kellett dobni, hagy rágódjon rajta a nép.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.10.22. 18:12:28

Igazából a dolog valamilyen szinten érthető... Orbán és a pereputtya pénzt akar. Magyarország hatalmas adósságokat tol maga előtt, ezért kell a money. Gondolhatunk rengeteg megkötött üzletre,adókra és a többi. Csak hogy az a baj, hogy:
-A politikusok nagy része rengeteg pénzt le nyúl magának
-a befolyt pénzt ami ráadásul nagy részben az adófizetők lóvéja, stadion építésre megy el.
Ha foci akkor legalább akadémia meg külföldi edzők. Ha más sport, akkor vízilabda vagy kézilabda mondjuk. De ott van a közlekedés,az oktatás az egészségügy. Mindegyik tiszta kaki... A Mávnál még az albán vasutasok is gyorsabbak,az oktatást elintézték a pedagógusok fizu emelésével(ami valójában nem is volt az) az egészségügyről meg annyit mondok, hogy se gép se szakember nincsen. De nem baj mert van stadion amit szétverhetnek a magyar szurkolók :evil: . És nem lehet azt mondani, hogy nem lehetne ezzel sokkal jobban gazdálkodni,mert elég megnézni hogy a germán árják hol járnak 1990 (az újra egyesülés)óta :? :wink: Nem kell ott tartani, de azért ők számunkra jó példák lehetnének ebben. Ami pedig ezt illeti most már nem ott tartunk hogy valamit duplán megadóztatnak, hanem hogy négyszer adóztatják meg ugyanazt az adott dolgot. :?
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.10.22. 18:11:41

Pont így lehet mindent szépen félremagyarázni, meg elvonni a figyelmet a lényegről, hogy ez CSAK internet meg CSAK 700 FT. És akkor máris nem tűnik fel a hülye magyarnak, hogy ez már a kis milliomodik csak "internet" meg a kis milliomodik csak 700 FT.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.10.22. 18:19:28-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.22. 18:02:05

Saiid.

"Előbb mennél ki tüntetni az ingyenes wifi eltörlése ellen, mint bármiért, ami valódi értéket képvisel. Annyi mindent képviseltek, hogy az már semmi."

http://youtu.be/1MO3XjXRT34" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Cule0819
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.10.22. 17:01:20

2014.10.22. 17:59:28

Azért valljuk be, jól csinálják. Bedobtak a köztudatba egy nevetséges törvény javaslatot és mellé még irreális számokat is, csakhogy az a 700 Ft ne tűnjön olyan soknak. Így már le is lehet nyomni az emberek torkán. #-o
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.22. 17:48:53

Nem akartam hozzászólni a témához,mert engem nem érint. Nem vagyok Magyarországi lakos, de azért egyvalamiben egyetértek Bobbal. Sokan úgy kezelik ezt az internet dolgot,mintha a kaját vennék el tőletek. Megértem,hogy a 21. század,meg minden, én is rengeteg mindenre használom a netet, de azért álljon már meg a világ. Én simán el tudnám magam képzelni internet nélkül(teszem hozzá Steamem van,sorozatokat nézek online,stb.),mert vannak fontosabb dolgok az életben,amit az internet semmiképp se tudna pótolni. Ez az egész egy luxuscikk,egy függőséget okoz, amit sokan észre se vesznek. A többi részében egyetértek a többséggel, tök hülyeség a +adó,stb,nekem csak az nem tetszett,hogy tényleg a többség úgy tekint a netre,mint a kenyérre.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.10.22. 17:47:11

Sanama írta:
Unicef írta:
Kép
De pl azelőtt, hogy ilyen képeket linkelsz, azt nem olvastad, hogy maximum 700ft/hó ?

Igen, kibazás, meg szarság, stb., de azért néhányan akkora feneket kerítenek neki, mintha havi tízezreket kéne kifizetni rá. Erre mondom, hogy el kell fogadni, ennyi.
De igen olvastam, mint ahogy azt is, hogy ez a 700 Ft egyenlőre egy javaslat. (November 4-ig változhatnak még a számok.)
A képet szimplán viccnek szántam, nem kell többet belelátni!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.10.22. 17:41:10

Gondolom az internetszámlán nem lesz szép narancssárga háttérszínnel kiemelve, hogy +adó 700Ft.
#-o
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.22. 17:36:31

Az egészről egy kicsit ez jutott eszembe, főleg az eleje:
http://www.youtube.com/watch?v=ipg7MNGrvgg" target="_blank :mrgreen:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.22. 16:51:40

Victor_Valdes írta:Ja, csak 700 ft..csak ez már a sokadik "csak 700 ft"..sok kicsi meg sokra megy, a paraszt zsebéből meg lenyulják a pénzt, és örül a barom, hogy csak 700 ft-ot.
Szerintem ez sem hozzáállás az ilyen dolgokhoz, vagyis az, igazi magyaros, de ezt most hagyjuk.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.22. 16:49:04

Ja, csak 700 ft..csak ez már a sokadik "csak 700 ft"..sok kicsi meg sokra megy, a paraszt zsebéből meg lenyulják a pénzt, és örül a barom, hogy csak 700 ft-ot.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.22. 16:16:16

Unicef írta:
Kép
De pl azelőtt, hogy ilyen képeket linkelsz, azt nem olvastad, hogy maximum 700ft/hó ?

Igen, kibazás, meg szarság, stb., de azért néhányan akkora feneket kerítenek neki, mintha havi tízezreket kéne kifizetni rá. Erre mondom, hogy el kell fogadni, ennyi.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.10.22. 15:54:24

Tényleg van aki komolyan gondolja, hogy a kormány a gyerekek fejlődése, vagy a személyes kommunikáció stb. és hasonló dolgok miatt találta ezt ki? Mondja már meg melyik volt a videóban, amelyik a zárcsökkentést akarta vagy a táncot? :lol:

Amúgy ne aggódjatok, ez a jövő vár rátok:

Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.22. 15:49:57

Vagy amit faterom mondtott az imént,hogy majd eljön az is,hogy havonta kijön egy öltönyös, megnézi az autó kilóméteróráját,és fizetni kell megtett kilóméterek után is? Kilóméteradó, szerintem korrekt lenne, nem? (autópályadíj, üzemanyag,súlyadó,stb-k mellett)

korrekt,az.

jah,egyébként előre látható volt hogy ez lesz, jön a megmentő kormány, és megszablyák a határt... :D szánalmas,és eszik az emberek, megvezetve,vakon...menjetek és koronázzátok újra a Duna jegén, boruljatok térdre előtte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.22. 15:44:25

Szerintem nem sok különbség van aközött, hogy mennyibe is fog fájni az embereknek. Nyilván nem sok az a 700 ft, de az elven nem változtat.

Ez is kb. olyan mint a telefon. '84-es vagyok pö...ös koromban még ritkaságszámba ment a tárcsázós, vonalas telefon. Persze megéltek az emberek nélküle. Aztán már mindenkinél volt. Ahol nem ott nagy volt a gáz. Később bejött a mobil. Először kuriózumszámba ment, manapság már elmész reggel a munkába/suliba stb. és otthonhagyod a telódat, 90%-ban vissza fogsz menni érte, mert egyszerűen szükség van rá. Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy előrefelé fejlődik a világ.

Ugyanez van az internettel. Megvoltak az emberek nélküle, de manapság szükség van rá. Az egyetem elengedhetetlen volt. Menjek könyvtárba. OK. 150 hallgató volt csak a szakomon, csak az évfolyamomban. Mikor juthattam volna hozzá könyvekhez? Aztán magyarázzam a tanáromnak, hogy ezt meg ezt nem tudtam megcsinálni, mert kivitték mind a hat példányát? Pofánröhög és szemrebbenés nélkül bevágja a karót.

Ami személyes dolog, hogy van egy mellékállásom amit itthonról végzek és nélkülözhetetlen a net, méghozzá nem 10GB/hónap. Így kb. nullszadósra jönnék ki havonta.

Ez csak pár példa, de ami szerintem a lényeg, hogy ne kelljen már egy dologért kétszer fizetnem.
Az pedig egy kicsit sarkított dolog, hogy ne fizessünk áramot, hanem használjunk gyertyát, de van benne igazság.
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.22. 15:37:07

Erxy írta:
Bob_Marley írta:Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
azért nézz utána szerintem a hatályos jogszabályoknak, hogy meddig legális-illegális.
Amennyire én tudom a saját használatra még le lehet tölteni bármit, viszont megosztani már nem lehet. Ergo a torrentezés elvileg jogszabálysértő, azt hiszem a kisebb módosítások csak megosztották a jogászok véleményét.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.10.22. 15:35:06

Erxy írta:
Bob_Marley írta:Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
azért nézz utána szerintem a hatályos jogszabályoknak, hogy meddig legális-illegális.
Nem is tudom pontosan hogy van.
Letölteni lelehet, meg is nézheted, csak nem tárolhatod, valami ilyesmi nem?

Szerintem teljesen jogos a felháborodás, lassan minden meg lesz adóztatva, és olyan is lesz mindig aki elhiszi, hogy nem ő fizeti ki ezeket az új "nem megszorításokat" hanem a szolgáltatók.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.22. 15:06:40

Bob_Marley írta:Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
azért nézz utána szerintem a hatályos jogszabályoknak, hogy meddig legális-illegális.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.22. 15:04:52

Te meg nyugodtan felnőhetnél már, mert baromi unalmas és nevetséges, hogy semmihez nem tudsz érdemben hozzászólni.
:mrgreen: :mrgreen: =D> =D>
amúgy biztos azért lettem 3. az év fórumozója szavazáson a stílusom ellenére is, és te azért nem kaptál egy szavazatot sem, mert te adsz a fórumnak és érdemben szólsz hozzá a dolgokhoz, én meg nem
Huu neked aztan jo nagy a ...
700 ft-ból senki nem fog problémát csinálni. főleg nem az aki mondjuk leszed havi 20-250 filemnt, amit ha BR-n kellene megvenni súlyos százezrek lennének.
Hat igen. Ebbe senki nem fog belehalni, es szerintem igy korrekt lehet a dolog.

Az otlettel en is egyetertek, nyilvan felhasznaloknak nem tetszik, de ha tenyleg ez a max 700 ft/ho marad maganszemelyeknel, akkor korrekt. Es most itt nem kell jonni az elvekkel, mert azt nagyjabol minden adonal el lehetne jatszani, kezdve az afatol. Ezt el kell fogadni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.22. 15:02:41

Rosszul fogalmaztam, teljesen jogosan volt felhánytorgatva, hogy miért kell újra kifizetni.
Tehát nem az én részemről jogos felvetés, hanem maga a tény hogy többet fizet az ember nem korrekt az jogos álláspont.

Torrentezés illegális, szerzői jogokat sért. És mielőtt bárki leírná, nem vagyok álszent én is töltöttem már le.
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.10.22. 15:00:03

csababarca írta:
hady írta:...ebbe, belebukik a kormány

dehogyis. sok a nyugdíjas, sok az alma, méz amivel megveszik őket kilóra,és mennek is menetelni.
odébb van az még,hogy ez a rendszer megbukik.
Ki emlékszik már arra, hogy 2010-ben mi történt? Több ember nyugdíját pakolták zsebre és mi lett az eredménye? Újabb 2/3-ad :?

Feast4 írta:
ozsimiki írta: Vicc ez, Bob te meg tényleg hagyd ezt, mert totál nevetséges. Tapsoljuk is meg,h +ban, ÉRTED PLUSZBAN kell fizetni olyan dolgokért, amiknek eleve van havi díja. :) Sőt vidéken tényleg elég magas a nagyvárosokhoz képest...
Ez kb. olyan baromság mint annó a vizitdíj volt.

Ezzel vitatkoznék. A vizitdíjnak voltak épeszű és értelmes eredményei is.

1. Rövidebb volt a sor, mert nem minden egyes (tisztelet a kivételnek) öregmeber ott volt az orvosi rendelőben és ment az orvoshoz, h jaj meghalt a kutyám doki írjon már fel egy szívgyógyszert erre (Sarkítva a dolgokat)
2. Az egészségügy finanszírozása úgy kuka ahogy van. Nincs olyan mellék bevételek nélküli kórház, ami nyereséges lenne. Ahhoz, hogy a jelenlegi legkorszerűbb eszközökkel műthessenek és elláthassák a betegeket, továbbá a jól képzett orvosaink ne Európába vándoroljanak. pénzre van szükség.
3. A vizitdíjjal magával nincs ellenvetésem. Természetesen a megoldás már kérdéses, de az összeg nem volt olyan magas, amit ne tudott volna bárki megfizetni Természetesen lehetett volna javítani a modellt azzal, hogy aki rászoruló mentességet élvez, vagy a sürgős esetek(bár ha jól emlékszem azok egyébként se voltak vizitdíj kötelesek) és még lehetne egy két dolgot sorolni.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.10.22. 14:50:17

Bob_Marley írta: Kevesebb net használat, csökken az illegális letöltés stb. Teljesen jogos felvetés, hogy miért kell plusz x összeget kifizetni, teljesen jogos.

A torrentezős letöltés nem illegális, csak ha pl kiírod x darab dvd-re és eladod.. Amúgy meg nem jogos a felvetés, mivel fizetek a netért, meg az eszközökért amin netezek, sőt adózok is a megvásárolt eszközökért, sőt a fizetésért is adózoik amiből vettem, sőt a munkáltató is adózik utánam..
Tehát mi a tojnak adózzak még 8972. alkalommal is???
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.22. 14:29:00

700 ft-ból senki nem fog problémát csinálni.
itt az elven van a hangsúly, amit csababarca is írt.

a másik meg az ,hogy igen, ez "csak" 700 forint, ami önmagában valóban nem sok, de hát van szja, áfa, kommunális adó, jövedéki adó, súlyadó, bla-bla-bla.
a sok kicsi meg sokra megy.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 14:26:47

bobot meg ne bántástok ő ilyen. anyám is ilyen, mindenben csak a jót meg a szépet látja.
Én meg rejtve vagyok ilyen. Kifelé gyűlölök mindenkit ( :mrgreen: ) zsörtölődök, de igyekszem átgondolni az intézkedéseket, s még, ha nem is értek egyet velük, nem vagyok elvakult. Igyekszik az ember pozitív lennim, sokszor nem olyan könnyű az, de ez is olyan, mint a Sötét oldal. Nem szabad engedni, hogy megmérgezze az elmét. :twisted:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.22. 14:20:02

700 ft-ból senki nem fog problémát csinálni. főleg nem az aki mondjuk leszed havi 20-250 filemnt, amit ha BR-n kellene megvenni súlyos százezrek lennének.

bobot meg ne bántástok ő ilyen. anyám is ilyen, mindenben csak a jót meg a szépet látja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése