Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.05.06. 06:06:29

zsoltfree írta:
2023.05.04. 13:23:55
Saját megfontolásból és persze Alcantara ráhatására a többieknek nem reagálok.

Az eredeti témához: nyilvánítsuk ki csapatkarszalag szinten, hogy az bizonyos egyének el vannak nyomva bizonyos (enyhén szólva is véleményes) jogai? Részemről rendben van, tegyük, de csak akkor, ha már ettől fontosabb téma nincs a világon. Ki csinál mozgalmat, meg logót mondjuk az olyan elhunyt kisgyermekekért, akik azért halnak meg, mert nincs ivóvizük? Vagy azokért a gyerekekért, akik éhen halnak, vagy ezt még jó sokáig sorolhatnám.
És a legszebb, h ember veszi el embertől a vizet (lásd India és Pakisztán vagy a Mekong folyó országai), különböző gazdasági/poltikai célok érdekében.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.05. 18:48:20

Ezek a témák nem zárják ki egymást, sőt, ugyanahhoz az értékrendhez tartoznak. Kiállni másokért, segíteni másoknak, szolidaritást vállalni másokkal, például a szegénységben élő gyermekekkel, ez egyértelműen része a klub értékrendjének. Az UNICEF az egyesület egyik stratégiai partnere, évente a bevételünk 0,7%-át ajánljuk fel nekik. Ez a szám persze nem túl nagy, lehetne nagyobb is. Az egyesület történelmi értékrendje azonban világos, ez soha nem is volt vita tárgya a klub körül, erről legfeljebb az nyit vitát, aki ezzel nincs tisztában, így nem emberekkel vitázik, hanem tényekkel és egyértelmű értékvállalásokkal kardoskodik. Ahogy azon is fogtam a fejem, amikor azt láttam leríva, hogy valaki szerint a fasiszták szociálisan érzékenyek voltak ( #-o ), miközben ők kitaszítani (például a mozgássérülteket), egyes esetekben elpusztítani akartak embereket, akik mellett a szociálisan érzékenyek kiállnak.

https://foundation.fcbarcelona.com/alliances/unicef

Klubunk azonban nem fasiszta, hanem szociálisan nagyon is érzékeny (ha már ilyen népszerű ez a fogalom), erre pedig büszkének kell lennünk, még akkor is, ha azt a 0,7%-ot egy kicsit keveslem. Emellett a környezetbarát programokban is élen jár a klub, ez a példaértékű felelős gondolkodás is abszolút beleillik a klub értékrendjébe. Ez nagyon fontos, ezért is vagyunk mi több, mint egy futballklub.

https://www.fcbarcelona.fr/fr/actualite ... onsumption
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.04. 13:23:55

Saját megfontolásból és persze Alcantara ráhatására a többieknek nem reagálok.

Az eredeti témához: nyilvánítsuk ki csapatkarszalag szinten, hogy az bizonyos egyének el vannak nyomva bizonyos (enyhén szólva is véleményes) jogai? Részemről rendben van, tegyük, de csak akkor, ha már ettől fontosabb téma nincs a világon. Ki csinál mozgalmat, meg logót mondjuk az olyan elhunyt kisgyermekekért, akik azért halnak meg, mert nincs ivóvizük? Vagy azokért a gyerekekért, akik éhen halnak, vagy ezt még jó sokáig sorolhatnám. Nyomorba születik a világon jóval több, mint 1 milliárd ember. (nem az a hazai nyomor, hanem nyomor alatt azt értsd: semmilyük sincs). Na értük kellene karszalaggal kiállni. Sokkal többen vannak, mint a különböző woke mozgalom tagjai, viszont kb akkor olvasol vagy hallasz róluk, max ha direkt utánajársz a témának. Nem vonul fel értük senki, nincs pride napjuk, sőt pride hónapjuk sem. Bár sajnos ezt nem tudják megenni vagy meginni, és a nyomorból sem rántja ki őket, de akkor is szerintem inkább őket tegyük a karszalagra.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.05.03. 22:03:23

Veidt_madridista írta:
2023.05.03. 19:57:46
Köszi :D De ha elfogadsz egy jó tanácsot, tanulj az én példámból és ne folytasd a vitát ezzel az emberrel. Minősíteni sajnos nem minősíthetem a moderáció miatt, de teljesen felesleges vele szóba állni, az biztos. Hadd legyen el a kis álomvilágában. Én már tiltóra is raktam, nem vagyok kíváncsi a delíriumos kommentjeire. A valóságban az ilyen embert gyorsan lerendezzük, de ez sajnos az internet, így a legjobb fegyver, ha egyáltalán nem is kap figyelmet.
Eddig nem szóltam a témához, de azért jelezném, hogy én meg a Te hozzászólásaiddal kapcsolatosan érzem ezt... Örülök is, hogy vége (remélhetőleg), fárasztó volt olvasni...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.05.03. 20:50:57

Szerintem alaposan kitárgyaltátok ezt a témát! Itt tegyünk pontot erre a történetre, kezd átmenni személyeskedésbe! Nem török pálcát egyik fél felett sem, de a téma itt és most kimerült.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.03. 20:04:26

A szimpátia kölcsönös :mrgreen: A ruszki propagandistát sem éppen rólam írták. :mrgreen: Az intetnetet pont neked találták ki, aki virtuálisan következmények nélkül fröcsöghet, "valóságban lerendezésről" ábrándozik, de azért pityereg az agresszív antifa miatt (akiknek a módszereivel nem értek egyet, de megint nem tudtál néhány sort leírni önellentmondás nélkül =D> #-o ).

Egyébként jellemző, hogy milyen görcsösen próbálnak összezárni és egymásba kapaszkodni a saját buborékvilágukon belül, aztán a buborékon kívülről kell emlékeztetni őket arra, hogy hahó, az egész klub értékvállalásával szembenállnak.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2023.05.03. 19:57:46

davi10 írta:
2023.05.03. 19:39:01
Szerintem ez csak a te fejedben ilyen egyértelmű, hogy ki égett itt, Veidt teljesen normális hangnemben tudott válaszolni amíg volt türelme...
Köszi :D De ha elfogadsz egy jó tanácsot, tanulj az én példámból és ne folytasd a vitát ezzel az emberrel. Minősíteni sajnos nem minősíthetem a moderáció miatt, de teljesen felesleges vele szóba állni, az biztos. Hadd legyen el a kis álomvilágában. Én már tiltóra is raktam, nem vagyok kíváncsi a delíriumos kommentjeire. A valóságban az ilyen embert gyorsan lerendezzük, de ez sajnos az internet, így a legjobb fegyver, ha egyáltalán nem is kap figyelmet.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.03. 19:46:00

davi10 írta:
2023.05.03. 19:39:01

Szerintem ez csak a te fejedben ilyen egyértelmű, hogy ki égett itt, Veidt teljesen normális hangnemben tudott válaszolni amíg volt türelme...
Szerintem nem, bőven kapta a kritikákat, látszott, hogy nincs hozzászokva az érdemi vitákhoz. Ha az önellentmondásai nem voltak világosak a számodra, akkor sajnálom.


davi10 írta:
2023.05.03. 19:39:01

Egy játékos Barcelona mezben nem csak önmagát képviseli, hanem az egész csapatot, klubot, nevezheted szervezetnek, vállalatnak is.
Az meg, hogy kit bánt ezzel nem te fogod eldönteni
Az FC Barcelona teljesen világosan szolidaritását fejezi ki mellettük. Teljesen egybevág a klub értékítéletével. Nem, nem bántanak ezzel senkit, sem téged, sem mást.
davi10 írta:
2023.05.03. 19:39:01


senki nem egy ruha színéről beszél, de ezt is nyilván tudod.
Ha számodra a szolidaritás probléma, el kell gondolkodnod néhány dolgon önmagadban... Még egyszer, a mellettük való szolidaritás vállalását a klub maga is egyértelművé tette. Észre kell venned, hogy te ütközöl a klub értékvilágával.

Én is sok mindennel nem értek egyet, mégsem mondom másnak, hogy ne vegyen fel nyakláncot vallási jelképpel. Mert joga van a saját önkifejezéséhez, amíg ezzel másnak nem árt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.05.03. 19:58:23-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.03. 19:39:01

gránit írta: Azért nem reagál rá, mert égett, mint a Reichstag, se te, se ő nem tudná megcáfolni egyetlen mondatomat sem. Öröm volt megtáncoltatni a saját önellentmondásaiban és a tárgyi tudásának hiányában.
Szerintem ez csak a te fejedben ilyen egyértelmű, hogy ki égett itt, Veidt teljesen normális hangnemben tudott válaszolni amíg volt türelme...
gránit írta:
2023.05.03. 19:13:37
Kevered a szezont a fazonnal. Ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, láthatod, hogy nem vállalatokról, nem szervezetekről írtam, hanem egyénekről. Egy embernek, x-nek, y-nak minden joga megvan ahhoz, hogy akár önkifejezésből, akár másokkal való szolidaritás vállalásából, szivárványos karszalagot vegyen fel, de lehet rajta anyukája arcképe vagy egy kép a kedvenc kiskutyájáról. Szíve joga hozzá. Merthogy ez volt az eredeti téma, hogy kell-e nekünk olyan játékos, aki szivárványos karszalagot hord. Miért ne? Senkit nem bánt ezzel, joga van saját maga kifejezéséhez, ha őt ezt boldogabbá teszi.
Egy játékos Barcelona mezben nem csak önmagát képviseli, hanem az egész csapatot, klubot, nevezheted szervezetnek, vállalatnak is.
Az meg, hogy kit bánt ezzel nem te fogod eldönteni, de mivel még mindig itt tartunk, gondolom neked is egyértelmű, hogy van nem ért ezzel egyet, hiába csinálsz úgy, mintha nem tudnád.
gránit írta:
2023.05.03. 19:13:37
Nem csak az én lelkivilágomban az, hanem az. Mindenkinek joga van önmagát kifejezni, és ezzel a világon senkinek nem ártanak. Neked sem. Ha te ezen megsértődsz, az a te bajod. Az a te túlérzékenységed. Komolyan, kinek képzeled magad, hogy más a te érzékenységedből ne vegyen fel olyan színű ruhát, amilyet szeretne? Kit érdekel, hogy neked nem tetszik? Az a te bajod, ha te ezen megsértődsz. Emiatt senkinek nem kell a saját önkifejezését feladnia.
Itt is nagyon ügyesen ferdítesz, senki nem egy ruha színéről beszél, de ezt is nyilván tudod.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.03. 19:13:37

zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46
Kevered a szezont a fazonnal. Ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, láthatod, hogy nem vállalatokról, nem szervezetekről írtam, hanem egyénekről. Egy embernek, x-nek, y-nak minden joga megvan ahhoz, hogy akár önkifejezésből, akár másokkal való szolidaritás vállalásából, szivárványos karszalagot vegyen fel, de lehet rajta anyukája arcképe vagy egy kép a kedvenc kiskutyájáról. Szíve joga hozzá. Merthogy ez volt az eredeti téma, hogy kell-e nekünk olyan játékos, aki szivárványos karszalagot hord. Miért ne? Senkit nem bánt ezzel, joga van saját maga kifejezéséhez, ha őt ezt boldogabbá teszi.
zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46

Tudod, lehet nem lenne fóbiám, ha nem folyna a csapból is az lmbtxy propaganda
Ezzel a témával szinte mindig akkor találkozok, amikor egyesek elkezdenek emiatt problémázni. Akik a szimbólumpolitikát akarják erőltetni, nem pedig a valós problémákat megoldani. Arról nyilván kényelmetlenebb lenne beszélni, hogy miért sokkal brutálisabb Magyarországon az árszínvonalnövekedés, mint Spanyolországban. Ezért nyomatják a szimbólumpolitikát ezerrel.
zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46


mindkettőnknek felfordult a gyomra
Nekem nem fordul fel a gyomrom. Egyébként is nagyon ritkán látok ilyet, de ha szökőévente látok, akkor is el tudom viselni. Miért ne viselném el? Nem bántottak engem soha. Engem eddig csak olyanok bántottak, akik őket is bántják.
zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46
"Semmiben nem különbözik attól, mintha valaki egy keresztet tesz ki a nyakába." Tedd itt hozzá szerintem, hogy a te lelkivilágodban nem az. és tudod ez eléggé sértő egy kereszténynek
Nem csak az én lelkivilágomban az, hanem az. Mindenkinek joga van önmagát kifejezni, és ezzel a világon senkinek nem ártanak. Neked sem. Ha te ezen megsértődsz, az a te bajod. Az a te túlérzékenységed. Komolyan, kinek képzeled magad, hogy más a te érzékenységedből ne vegyen fel olyan színű ruhát, amilyet szeretne? Kit érdekel, hogy neked nem tetszik? Az a te bajod, ha te ezen megsértődsz. Emiatt senkinek nem kell a saját önkifejezését feladnia.

zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46


Illetve nem azért nem reagál neked Viedt, vagy bárki más az elmúlt 2 bejegyzésedre, mert nem tudna
Azért nem reagál rá, mert az összes lózungját megcáfoltam. Aki a fasisztákat, akik a társadalom nagy részére semmilyen tekintettel nem voltak, szociálisan érzékenynek próbálja beállítani, az tényleg ne okoskodjon történelemről meg politikáról. Öröm volt megtáncoltatni a saját önellentmondásaiban, nem csoda, hogy feladta. Azt pedig láthatod, hogy bőven kaptad az egyet nem értő válaszokat, nem csak tőlem.
zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46
Mert nagyjából ők tolják ezt az egészet.
Nem, ezt azok tolják leginkább, akik ezen problémáznak. Most is így merült fel a téma, mint szinte mindig.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.05.03. 18:52:01

zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46
Ha jól számolom, két konkrét, veled megtörtént eset alapján van hányingered, tavaly Milánóban és múlt héten a Spektrumot nézve, remélem, hogy az év többi napján ki tudod heverni ezeket a szörnyű megrázkódtatásokat.
Szerintem én okosabban csinálom, ha látok egy női ruhába öltözött férfit vagy egy férfi ruhába öltözött lányt, megyek tovább. De nem nézem meg őket olyan alaposan, mint te, hogy még egy év múlva is pontosan fel tudod idézni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.03. 17:55:49

zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46
Azért mert tavaly épp valaki rájuk szavazott, ez nem jelenti azt, hogy ha hirtelen elkezdene OV pridera járni, akkor minden rá szavazónak az LMBTQ szimpatikus lenne. És vallásos sem azóta vagyok, mióta erre a pártra szavazok.
Hát bizony - szerintem - a rájuk szavazók jelentős részének nagyon hamar minimum jelentéktelenné válna a pride. Nyilván nem minden szavazóra igaz ez, de az általánosítás feltételei nagy valószínűséggel megállná a helyét.
Mindenre lehet magyarázatot találni, teóriát gyártani és ezekkel megerősíteni a korábbi homlokegyenes hozzáállást. Éppen ezt a világot éljük ma. Elég összehasonlítani OV beszédeit 2010 előtt és ma.
A történelem nem 10-20 év alatt íródik, a hatalom viszont igen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.03. 16:57:04

zsoltfree írta:
2023.05.03. 15:49:46

És igen, valószínűleg már sejted, hogy tavaly áprilisban nem ugyanarra a párlistára szavaztunk, de tudod ezzel kapcsolatban is van egy nagy félreértés. Azért mert tavaly épp valaki rájuk szavazott, ez nem jelenti azt, hogy ha hirtelen elkezdene OV pridera járni, akkor minden rá szavazónak az LMBTQ szimpatikus lenne. És vallásos sem azóta vagyok, mióta erre a pártra szavazok.
Pedig de, ez így működik mindkét oldalon sajnos.
Nem az összes szavazóra igaz, de elég nagy hányada úgy hajlik, ahogy a vezér fütyül.
Lásd milyen könnyen átcsaptak a ruszkikat védőkből semleges oldalra kommunikációban.

Ezeket ne úgy képzeld el, hogy minden előzmény nélkül csinálnak politikai véleményfordulatokat.
Szépen lassan adagolva történnek ezek.

Erre millió meg egy példa van, mindkét oldalról, hogyan változott meg csomó kérdéskörben OV és a hívei véleménye.

A legegyszerűbb példa erre, hogy aki ellenzékben van, az EU és nyugat párti, aki hatalmon az szépen felismeri, hogy kell a keleti nyitás.
Nézz meg, hogy beszélt a Viktor 2000-es években a nyugatról, hogy a keletről, majd utána.
Majd nézd meg, hogy beszélt Feri a keletről, merre politizált főleg a 2000-es évek derekán.
Most meg az ellentéte.
A hívek meg szépen lekövetik ezt a mozgást.

Mondom, erre nem elég a fórum terjedelme, meg felesleges is, de azt be kell látni, hogy mindkét oldalon vannak korlátolt emberek, akiknek bármit mondhat a hatalom, vagy a párt, legyen az fidesz vagy DK, ők azt fogják gondolni, mert azt KELL gondolni.

Sajnos ilyen a politika, és ilyen a tömeg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.03. 15:49:46

gránit írta:
2023.05.03. 12:45:58
brazilfan írta:
2023.05.03. 11:12:29

Szerintem nagy félreértés, vagy inkább fóbia ez a „szivárvány propagálás”.
Szerintem is fóbia. Semmi probléma nincs azzal, ha valaki akár önmagát akarja kifejezni a szivárványos szalaggal, akár mások mellett áll ki, mások mellett vállal szolidaritást. Semmi probléma nincs ezzel. Semmiben nem különbözik attól, mintha valaki egy keresztet tesz ki a nyakába. Az meg egyértelműen megfigyelhető, hogy a témát a fóbiások erőltetik igazán. Számomra nem téma, ha valaki olyan ruhát hord, amilyen neki jól esik. Vannak és kész. Témát leginkább a fóbiások csinálnak belőle.
Megint kevered a szezont a fazonnal. A múlt hévégén nézi asszony a spektrum home-ot, mert ment rajta egy kertépítős műsor. Ebben arra leszünk figyelmesek, hogy egy pali arról mesél már vagy 3 perce, hogy itt mekkora drag queen partyt tartott és ezt illusztrálta képekkel is. 3 percnél elkapcsoltunk a francba, mert nagyon nem volt indokolt ott is büszkén gendert kinyilvánítani. Tudod, lehet nem lenne fóbiám, ha nem folyna a csapból is az lmbtxy propaganda, és a multik nem kezdenének versenyszopkodásba, ha épp az említett közösségnek kell marketinghízelgésbe fogni. Amit keversz az az, hogy van egy LMBTxy szervezet. És van az, hogy xy meleg. Utóbbi manapság úgy nagyjából a kutyát nem érdekli. Előbbi pedig annyira hiteles, mint bármelyik másik jóemberkedő NGO. Pl a nyíltan meleg LMP pártelnök is rendszeresen beleáll ebbe az LMBTxy-ba, és hallottam már más meleget is, aki nem kér ebből. Az lmbtq-s ellentmondásokkal most nem szeretnék foglalkozni, mert csak az van bennük. Viszont a fóbiát ne keverjük már azzal, ha nem szeretnék lépten nyomon smacizó férfiakat látni plakátokon, stb. Bocs, de ez mindig is taszított, és valószínűleg mindig is taszítani fog. Pont nem érdekel mit csinálnak egymással, de ne mond már meg, hogy ez nekem kell, hogy tetszen, különben mindenféle fóbiás vagyok, meg hasonlók. Gyerekkorom óta gyűlölöm a sóskátfőzeléket, vagy pl a disznósajtot. Nem fogom ezért az ezt fogyasztókat utálni, vagy lenézni (pl a családomban többen nagyon szeretik), de engem egyszerűen taszít.

"Számomra nem téma, ha valaki olyan ruhát hord". Jó neked. Én tavaly voltam Milánóban, és elmentem a feleségemmel egy Vicoria's Secret boltba (Viktória titkai - by Al), és mindkettőnknek felfordult a gyomra, amikor a próbafülke előtt egy kb 195 magas (lehet a platform magassarkú is adott hozzá 10 centit) és elég széles vállú hím nemű egyed várt a sorára. Full női és eléggé villantós ruhában, ízléstelenül sminkelve, és egy női fehérnemű szettel a kezében várta, hogy próbálhasson. Bocs, de ez engem taszít, és kb felfordul a gyomrom tőle. És körbevonulhatja a Kamubtq NGO a földet 100-szor is, de akkor sem lesz ez kevésbé taszító nekem.

És igen, valószínűleg már sejted, hogy tavaly áprilisban nem ugyanarra a párlistára szavaztunk, de tudod ezzel kapcsolatban is van egy nagy félreértés. Azért mert tavaly épp valaki rájuk szavazott, ez nem jelenti azt, hogy ha hirtelen elkezdene OV pridera járni, akkor minden rá szavazónak az LMBTQ szimpatikus lenne. És vallásos sem azóta vagyok, mióta erre a pártra szavazok.

"Semmiben nem különbözik attól, mintha valaki egy keresztet tesz ki a nyakába." Tedd itt hozzá szerintem, hogy a te lelkivilágodban nem az. Vagy ha tényleg így gondolod, akkor miért nem állsz oda egy mecset elé, és mond már el ezt az ottaniaknak is, csak a kereszténységet helyettesítsd be az iszlámmal? Ha szerinted, és a te értékrendednek ugyanaz a 2 dolog, az lehet egy álláspont (és ez rendben van, mert mindenkinek van véleménye), de ez elég nagy fokú tájékozatlanságra utal, és tudod ez eléggé sértő egy kereszténynek.

"hogy a témát a fóbiások erőltetik igazán" - Tehát az összes multi (aki nem győzi rózsaszínre színezni a logóját a Linkedilnen), az összes új film és mese (amit teletolnak indokolatlan meleg tartalmakkal), vagy a Prideon vonulók lennének a fóbiások? Na látod, ebben egyet értünk. Mert nagyjából ők tolják ezt az egészet. Egy átlag magyar kb az LM, talán a B betűig tudja mi ez az egész cirkusz.

Illetve nem azért nem reagál neked Viedt, vagy bárki más az elmúlt 2 bejegyzésedre, mert nem tudna, hanem azért mert több eszük van (mint pl. nekem) és nem folytatnak ilyen értelmetlen szélmalomharcot.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2023.05.03. 13:01:24

Csak beköszöntem ide, remélem mindenki jól van 8)

A fenti szavazással kapcsolatban: Mit válaszoljon az, aki leszokott a cigiről? :roll: már lassan 2 éve nem gyújtottam rá... 18-19 éves korom óta cigiztem rendesen... 37 vagyok.
KépKép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.03. 12:45:58

brazilfan írta:
2023.05.03. 11:12:29

Szerintem nagy félreértés, vagy inkább fóbia ez a „szivárvány propagálás”.
Szerintem is fóbia. Semmi probléma nincs azzal, ha valaki akár önmagát akarja kifejezni a szivárványos szalaggal, akár mások mellett áll ki, mások mellett vállal szolidaritást. Semmi probléma nincs ezzel. Semmiben nem különbözik attól, mintha valaki egy keresztet tesz ki a nyakába. Az meg egyértelműen megfigyelhető, hogy a témát a fóbiások erőltetik igazán. Számomra nem téma, ha valaki olyan ruhát hord, amilyen neki jól esik. Vannak és kész. Témát leginkább a fóbiások csinálnak belőle.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.05.03. 11:12:29

davi10 írta:
2023.05.01. 12:02:53
brazilfan írta:
2023.04.30. 20:21:42
… miért pont a szivárványos karszalag az, ami már nem fér bele? Pedig nem kizárt, hogy a csapatban pont van egy fiú vagy egy lány, aki egy kicsit jobban érezhetné magát tőle.
Mert gondolom a fogyatékosok és az öregek segítése nem megy szembe semmilyen értékrenddel, legyen az jobboldali, baloldali, liberális, konzervatív, keresztény, muszlim, ateista bármilyen. A szivárvány propagálás pedig igen.
Szerintem nagy félreértés, vagy inkább fóbia ez a „szivárvány propagálás”. Rá akarnának venni heterókat arra, hogy legyenek inkább melegek?
Szerintem mindössze arról van szó, hogy a kisebbséghez tartozó ne érezze magát kitaszítottnak, selejtesnek, hanem fogadja el magát olyannak, amilyen.
Idővel nálunk is változni fog ez, ahogyan remélhetően a huhogás, cigányozás, románozás is meg fog szűnni a pályákon, ha nem is tiltással, stadionbezárással, hanem mert idejétmúlt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.02. 22:39:48

Így van, szimbolikus, lényegtelen dolgokról megy a kötélhúzás, miközben valós problémákkal meg nem törődnek. Baloldali újságírás Magyarországon alig-alig van, ha van még egyáltalán. A Mércére emlékszem, ott voltak jó cikkek, ráadásul ismeretterjesztők voltak, sokszor olyan példákról írtak cikkeket, amikről még én sem hallottam. Ezeket az ismeretterjesztő cikkeket szívesen olvastam, hiánypótlók voltak. De szinte ennyi. A politikai szóbeszéd szinte teljes egészét a szimbolikus ügyek lényegtelen cicaharcai tették ki.

Ebben az újságírás legalább annyira ludas, mint a politikusok, sőt, sokszor még inkább. Van néhány egész jó polgármester Magyarországon, de amit ők csinálnak, az sem jut el a közvéleményhez. Kispesten például már ciklusok óta működik a közösségi költségvetés, de erről a közvélemény nem tud, mert az újságírók is a szimbólumháborút erőltetik. Ilyen környezetben értelmes dolgok nehezen tudnak gyökeret verni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.02. 22:32:52

Hát ugyanerre céloztam, hogy a hülyeségeket hozzák le hírként, marginális dolgokat.
Ami valóban fontos, arról kuss van.

Ezt értettem ugyanezen elv mentén. Nem ezeket emelik ki, amik valóban hasznos dolgok, vagy iránymutatók lennènek, hanem a pózer politizálás és újságírás megy az itthoni baloldalon is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.02. 22:15:33

csababarca írta:
2023.05.02. 22:02:27

Baloldal meg egekig magasztalja a “nyugatot”, ugyanezen elv mentén.
Nem ezen az elv mentén, csak Magyarországon a média ezekről egyáltalán nem ír. Legalábbis amíg Magyarországon éltem, ezekről cikket nem nagyon írtak.

Szokták emlegetni a spanyol, portugál szocialisták hatékony infláció-kezelését, a négy napos munkahét sikerét, amit a belga szocialisták, skót szociáldemokraták, izlandi zöldek stb már bevezettek. Lakásügyben is méltatták sok nyugati baloldali városvezetés lakásprogramját, de ezek a belső köreikben hangzanak el, mert a média szélesebb körben ezekről azért mindig hallgatott Magyarországon. Így szerencsétlenkednek a teljesen lényegtelen szimbólumpolitikával, amiről a magyar politikai élet sajnos szól, a problémák megoldása helyett. Karácsony Gergelynek például volt olyan korszaka, amikor nap mint nap felhozott pozitív példákat a nyugati baloldali városvezetések döntéseiről, Liszabon egykori polgármestere a nagy kedvence, aki ma a portugál miniszterelnök. De ezt csak a hivatalos felületein olvashattad, ezekről újságírók cikket nem írtak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.02. 22:02:27

@Veidt, én a külföldöt azért hozom fel, mert mindkét oldalról irgalmatlan böszmeségeket általánosítanak országokra.
Írtam ezekből párat lentebb.

Pl hogy franciáknál négerek erőszakolnak, meg a fehér nők már csadorban járnak.
Ilyenekre gondolok.
Meg hogy “nah a francia 11ben már mindenki néger, mint egész Fro.ban”, és akkor jön Bayer meg ezek a tesiből felmentettek, és a vb döntő után jót fröcsögtek ezen. Majd megállapították, hogy azért nyertek az argentínok, mert a franciák négerek, meg iszlamisták.
Meg Macron is egy k@csög.
Mit ad Isten, pár hónap múlva ugyanazt a Macront már pajzsukom hordozzák, mert szóba állt a vezérrel.

Én az ilyenekre mondom, hogy óvatosan.

Mind a két oldal általánosít, és mazsoláz a hírek között, ami az ő igazukat alátámassza.

Én ezektől viszolygok, bocsi.

“Nyugaton” már lmbtq érzékenyítenek óvodákban, sőt propagálják az átműtést. Ezt zengi a holdudvar lakájmédia, folyamatosan.
Baloldal meg egekig magasztalja a “nyugatot”, ugyanezen elv mentén.

Hol az igazság?
Azt nem tudom, de pl nekem már az ismertségi köröm nagy része a “hanyatló nyugaton” van. Tudom leírtad mi a “Nyugat”, de itthon nem úgy használják szándékosan, ahogy Te leírtad, hanem már szitokszóvá züllesztette a jobboldali média.

Ezzel van bajom főleg.
Meg sok mindennel, legyen az szélsőjobb, antifák, lmbtq lobbi, nemzeti konzervatív bullshitek, stb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.02. 21:49:52

Veidt_madridista írta:
2023.05.02. 21:19:29

Hidd el, nagyon szívesen kioktatnálak regény hosszúságban és szembesítenélek a súlyos tárgyi tévedéseiddel
Ez neked még sosem sikerült :mrgreen: Lásd lentebb. De most is rengeteg tévedést halmoztál össze. Lássuk őket.

"1. A szélsőbaloldaliság definíció szerint teljesen korlátozza v megszünteti a magántulajdont, tehát aranyos költői túlzás a részedről idesorolni a vagyonhalmozás elvetését."

Nincs ilyen definíció. Önmagukat kommunistaként meghatározó rendszerekben is volt, hogy működött a magántulajdon, korlátozottan, kisiparos nagyságrendben. Ha valaki olyan kritériumokat szabna meg ma, amit Jézus az egyének vagyonáról mondott, szélsőbalosoznád meg komcsiznád (persze ha Jézus mondja, akkor már nem szélsőbalos, mert hát szeretnéd magadat igazolni).


"Én írtam bibliai idézeteket, alapvető egyházi dogmákat"

Amikkel önellentmondásba is keveredtél. Hol azt írtad, hogy a szélsőbaloldal mindig erőszakos, hol azt, hogy a kereszténység nem lehetett szélsőbaloldali, mert erőszakos. Önellentmondások önellentmondások hátán, a tárgyi tévedéseid mellett.

"idéztem az általad magasztalt (mégsem ismert) pápától"

Nem magasztaltam őket, a kereszténység mai megítélését próbálták pozitívabbá tenni.

"2. Történelemből egyes." Neked valóban, lássuk tévedéseidet.


"Az igaz, hogy már a francia forradalom előtt is léteztek azok az alapvető emberi aspektusok, amik aztán hozzájárultak a különböző baloldali és jobboldali ideológiák kialakulásához, de egyenlőségjelet tenni a kettő közé hatalmas butaság. Mondok egy példát. A nacionalizmus a francia forradalom idején alakult ki (eredetileg baloldali ideológiaként, és később lett jobboldali, de ez most pont mindegy)."

Teljes tévúton jár ez az okfejtés. A nacionalizmusról írsz, ami nem az egyetlen politikai tényező. Az elosztási politikához az emberiség mindig is viszonyult valahogy, ezek között erős párhuzamok vonhatók, hiába telt el akár több ezer év. Már az ókorban is létezett progresszív adórendszer. Sőt, minél inkább beleásnád magad a gazdaságtörténelembe, annál inkább jönnél rá, hogy szinte semmi új nincs a nap alatt, és nem sok újdonságot tudunk kitalálni, amit az ókori egyiptomiak, görögök és a rómaiak ne veséztek volna már ki.

Nem állítottam, hogy a nacionalizmus fogalma nem alakult át az idők során. Az okfejtési kísérleteddel az a gond, hogy néhány témára szorítkozol, és csak ezekhez viszonyítod a másik által lertakat. Nem a nacionalizmusról írtam. A történelem során mindig voltak progresszívek, és mindig voltak konzervatívok. Nem mindig hívták így őket, de attól léteztek. Hogy a nacionalizmus szó megítélése hogy alakult át a történelem során, ez esetben teljesen irreleváns.


"3. A fasizmus attól fasizmus, hogy ... Mindkét oldalból merít."

Óriási tévedés, ismét.

"Az igaz, hogy pl. Németországban üldözték a szakszervezeteket, de ez egyszerű politikai okokra volt visszavezethető"

Magyarul nem merítettek a baloldaliságból. A szakszervezetek jelentették az akkori társadalmak legnagyobb szociális szervezeteit, a baloldaliak bástyái voltak, Nyugaton ma is roppant erősek. Aki a szakszervezeteket leépíti, állításoddal szemben nem merít semmit a baloldaliságból és a szociális érzékenységből. A szakszervezetek voltak a baloldaliság legfőbb színterei, gyakorlati működtetői.

"Mussolini meg ún. korporativista gazdasági rendszert vezetett be, amik végső soron átvették a munkások érdekképviseletét a szakszervezetektől."

Jaj de píszí tetszik lenni. :mrgreen: "Átvették" :mrgreen: Erre a legnagyobb píszík is csettkintenének.

A munkásokat félreállították, a szakszervezeteket pedig kilúgozták, leépítették, tönkretették. Ennyit a fasiszták szociális érzékenységéről... Rettegtek bármiféle magasabb szintű igazságosságtól, rögtön neki is mentek a szakszervezeteknek, ráadásul Németországban a nácikat a junkerek és a gazdag gyárosok keményen szponzorálták, mert rettegtek a szocialistáktól és a kommunistáktól, Hitlerben bíztak, hogy majd felszámolja őket a kedvükért. Hitlerék pedig hálás bérencnek bizonyultak, a hatalomátvétel után neki is láttak a szakszervezetek leépítéséhez.

Veidt_madridista, a történelem tanulása ajánlott, néhány lózung bemagolása helyett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.05.02. 22:03:10-kor.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2023.05.02. 21:19:29

csababarca írta:
2023.05.02. 20:25:48
...
Te is tudod, hogy nem neked szólt a kommentem, így a "gúnyos" része sem feléd irányult. Veled szeretek vitázni, még ha soha nem is sikerült konszenzusra jutni, mert értelmes és (legtöbbször :D) következetes dolgokat írsz.

De azt pl. nem szeretem, hogy kb. minden témában beírod előbb-utóbb, hogy ne a külfölddel foglalkozzunk, mert nem tudjuk, hogy mi megy ott (most is írtál ilyet 1 v 2 kommenttel ezelőtt). Az igaz, h a média nagyon el tudja ferdíteni a képet akármelyik irányba, de alapvetően az internet korában teljesen adott a lehetőség, hogy több ezer kilométerrel odébb lévő dolgokban is tájékozottak legyünk. A másik meg h a személyes tapasztalat egy szubjektív és korlátolt dolog, így erre is rá lehet húzni (pl. bármilyen magyarországi dolog kapcsán), h nem rendelkezünk átfogó, valós képpel.

@Gránit
Hidd el, nagyon szívesen kioktatnálak regény hosszúságban és szembesítenélek a súlyos tárgyi tévedéseiddel, de egyrészt már látom h esetedben ennek semmi értelme, másrészt előbb-utóbb úgyis én kapnék kitiltást a moderátorok részéről, ahogy az már előfordult másik esetben. Utoljára reagálok, és részemről végeztünk.

1. A szélsőbaloldaliság definíció szerint teljesen korlátozza v megszünteti a magántulajdont, tehát aranyos költői túlzás a részedről idesorolni a vagyonhalmozás elvetését. A visszafogott, erkölcsös életmód lehet baloldali és lehet jobboldali erény is, mindkettő oldal értéke, ahogy Jézus tanításai is mindkét oldal elemeit tartalmazzák. A szélsőbaloldaliság viszont teljesen zsákutca (ahogy minden kommented). Az oké, hogy ötször leírod ugyanazt, de néha azért hozz tényeket is, amik alátámasztják az állításaidat, mert így gyorsan nevetség tárgyává válsz. Én írtam bibliai idézeteket, alapvető egyházi dogmákat, idéztem az általad magasztalt (mégsem ismert) pápától, ezekre elegáns módon nem reagáltál.

2. Történelemből egyes. Az igaz, hogy már a francia forradalom előtt is léteztek azok az alapvető emberi aspektusok, amik aztán hozzájárultak a különböző baloldali és jobboldali ideológiák kialakulásához, de egyenlőségjelet tenni a kettő közé hatalmas butaság. Mondok egy példát. A nacionalizmus a francia forradalom idején alakult ki (eredetileg baloldali ideológiaként, és később lett jobboldali, de ez most pont mindegy). Korábban azért volt még csak nevetséges is a gondolata ennek, mert a feudalizmus korában nem létezett olyan h nemzet. Az embereket egységes kulturális szinten semmi nem kötötte az adott országhoz, ahol éltek. Sok falusi paraszt kis túlzással azt se tudta a kora középkorban, hogy milyen országban él. Egyedül a hűbérlánc számított, hogy ki volt a földesurad, annak ki volt a földesura, az kinek volt a vazallusa, és a lánc végén ott állt a király. Esély sem volt semmiféle nemzettudatra. Ez a 18. században alakult ki a legtöbb országban, a történelmi okokat most nem részletezem, de itt lendült fel a nacionalizmus a költészet, népmesék, nyelvújító mozgalmak, állami kulturális intézkedések stb. eszközein keresztül. Ez egy példa volt. Tehát röviden, attól mert az emberekben már sok ezer éve ott van a szociális érzékenység, empátia stb., az nem jelenti azt, hogy több ezer éve baloldaliak vagyunk. Az a történelmi törés, ami létrehozta és azóta is alakítja a két oldalt, még csak gondolati szinten sem merült fel Jézus korában, tehát semmi értelme ilyenről beszélni. Ennyit az epic failról.

3. A fasizmus attól fasizmus, hogy nem a jobb- és baloldali megosztottság mentén gondolkodik. Mindkét oldalból merít, és saját, harmadikutas egyveleget hoz létre. Itt a paletta nyilvánvalóan nagyon széles, a német nemzetszocializmustól a rexizmuson át a hungarizmusig mindegyik fasiszta ideológiát külön lehetne vizsgálni. Viszont átlagban igaz, hogy minden országban, ahol a fasiszták hatalomra jutottak, szociális programot indítottak. Munkanélküliség megszüntetése, munkások jogainak és munkakörülményeinek javítása, lakhatási programok véghezvitele. Sőt, a nácik hozták a világ első állatvédelmi törvényét, bár ez szoros értelemben nem tartozik a szociális érzékenység témakörébe. Az igaz, hogy pl. Németországban üldözték a szakszervezeteket, de ez egyszerű politikai okokra volt visszavezethető (a szakszervezetek kommunista ideológiájú, szovjet befolyás alatt álló szervezetek voltak), és történelmi tény, hogy a nácik komolyan vették a munkások jogait. Mussolini meg ún. korporativista gazdasági rendszert vezetett be, amik végső soron átvették a munkások érdekképviseletét a szakszervezetektől. Összefoglalva, az h a fasizmus szociálisan érzékeny, nem azt jelenti h mindenkivel kedvesek voltak (ahogy azt te elképzeled), hanem azt h a hirdetett és megvalósított programjaik kőkemény baloldali pontokat is magukban foglaltak (ez volt az egész ideológiájuk lényege... olvass utána a hungarizmusnak, ott kifejezetten túlsúlyban voltak a baloldali dolgok)
Szerk.: Látom még írtál hozzá, hát ezekre a magas lóról lekiabált hülyeségekre már reagálni sincsen kedvem. Minden témában tárgyi tévedés, aztán terelés és személyeskedés. Felőlem válaszolj, de már nem fogom elolvasni.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.02. 20:33:58

zsoltfree írta:
2023.05.02. 20:11:13

Nincs olyan, hogy álkeresztény.
Miért ne lenne? Nagyon sok, önmagát kereszténynek valló ember megy szembe a keresztény tanításokkal.
zsoltfree írta:
2023.05.02. 20:11:13

És nem minden pap molesztál gyerekeket, ahogyan nem minden pap meleg.
Nem is állítottam, hogy minden pap olyan lenne.
Veidt_madridista írta:
2023.05.02. 19:58:37

A szociális érzékenység valóban baloldali (és fasiszta) jellemző a modern kori politikai felfogásunk alapján, azonban a kereszténységet szélsőbaloldali mozgalomnak minősíteni finoman szólva is pofátlanság, egyrészt mivel Jézus szűk 1800 évvel a jobboldaliság-baloldaliság fogalmak és eszmerendszerek kialakulása előtt élt, másrészt mivel tényszerűen sem igaz.
Jesszus. :mrgreen: De, a kereszténység egy szélsőbaloldali mozgalomként indult, amely elvetette a túlzott vagyonalmozást. De ezt már egyszer leírtam neked. Hiába hagyod figyelmen kívül a tényeket, attól azok még tények maradnak.

A "baloldali" és "jobboldali" szavak használata előtt alakult ki a kereszténység, de attól még baloldaliak voltak. Ahogy gravitáció is létezett már azelőtt, hogy ezt a szót elkezdtük volna használni. Semmi nem attól kezd el létezni, hogy egy bizonyos szót kezdünk rá használni. Újabb csúnya fail a részedről.

A fasiszták, mint szociálisan érzékenyek... Te jó ég... A szakszervezetek tönkretételével kezdték az ámokfutásukat, a társadalom nagy részére semmilyen tekintettel nem voltak.

A többi meg a szokásos önellentmondás a részedről. Pár kommenttel ezelőtt még arról írtál, hogy a szélsőbaloldal mindig erőszakos, most meg idézetekkel próbáltad alátámasztani, hogy a kereszténység azért nem szélsőbaloldali, mert erőszakos. Önellentmondások részedről a köbön.
Veidt_madridista írta:
2023.05.02. 19:58:37
Néhány példa a sok közül: transzcendencia, tekintélyelvűség az egyházon belül, hagyományok tisztelete, erőszak legitimálása, dogmatikus elvrendszer - ezek a modern kori felfogás szerint egyértelműen jobboldali vonások, és ha ezen túl is lépünk, az teljesen egyértelmű, hogy a kereszténység semmiképp sem egyeztethető össze a liberalizmussal.
Elég világosan leírtam, hogy a kereszténység indulásakor volt szélsőbaloldali, később egy feudáiis szörnyeteggé intézményesedett. Pont azt állítottam, hogy később egy jbboldali irányt vett, nem lett volna nehéz értelmezni. Azt pedig szintén nem állítottam, hogy a kereszténység összeegyeztethető lenne a liberalizmussal. Ha vitázni próbálsz valakivel, próbáld meg értelmezni azt, amit leír.
Veidt_madridista írta:
2023.05.02. 19:58:37
az első kommentedben kulturáltan arra utaltál, hogy a homoszexuális pedofília általános és elfogadott az egyházban. Ilyenkor valahogy nem gond, hogy x embert megsértesz. "
Nem, arra utaltam, hogy egy létező jelenség. Nem arra, hogy minden pap ilyen lenne. Arról írtam, hogy egy létező jelenség. Ha ezzel nem vagy képes szembesülni, és a tényeken megsértődsz, akkor kár bármiféle vitában részt venned.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.05.02. 21:23:11-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.02. 20:25:48

Veidt_madridista írta:
2023.05.02. 19:58:37
....
1.) Sok dologban igazad van, jártas vagy a történelemben és a keresztény hagyományokban, ezért respect.
De nem túl valid kiragadni 1-1 mondatot az evangéliumokból, amiknek keletkezése körül eleve homály van azért. (nem 100%-ban persze)
Bármilyek szövegből 1-1 mondatot kiragadni kontárság.

Burkoltan benne van a Bibliában az elfogadás, legalább annyira, mint a harcba hívás. Mert Jézus nem biztos, hogy kardra gondolt, amikor ezt a szót a szájába adták.
Mint ahogy a mennyek országa se az volt, hogy a holtak feltámadnak.

2.) Leírtam kiket gondolnak álkereszténynek, és pózernek. Vedd figyelembe amit más is ír, ez javallott ilyen esetekben. És tedd a szívedre a kezed, Tudod, hogy pláne a mi kis országunk politikája összepolitizálta a kereszténységet is, és elcsépelt szóvá tette. Ezt kár tagadni. Ugyanezt a "nemzeti" szóval is eljátszották.

3.) És azzal zárnám, hogy a hit és vallás és egyház teljesen különálló dolgok. Emellé mind a három politikai szennyeződésektől mentesen kellene, hogy működjön.
Mit értek ez alatt?
Pl én nem vagyok megkeresztelkedve sem, de imádom olvasni a Bibliát, és rengeteg egyházi témájú tanulmányt olvasok a mai napig. Mert érdekel.
Baloldalinak lehet engem csúfolni emellett, mert nekem bőrszínnel, származással, semmivel nincs bajom.
Utaztam sokat, dolgoztam színesbőrűekkel, melegekkel, stb.

Ami itt a probléma, hogy a politika ezeket kihasználja, megeszi majd kiköpi. Hergel, triggerel, fojtogat.
A kurzusok úgy hajlítgatják a hitet, vallást, egyházat, ami nekik tetszik.

Erre példa:
Ferenc pápa látogatásakor a beszédeiben az M1 tök mást említett meg, mint az rtl vagy a ballib sajtó. Ez a hajlítgatás. És visszacsatolok az elejére, egy hosszú beszédből mindkét fél kiemelt 1-1 mondatot, amit aztán üzenetként állítottak be, általános és érvényes üzenetként, úgy önmagában. A hívek meg bégetnek, bocsánat, helyeselnek mindkét oldalon, és pajzsra emelik a pápát. Mindkét oldal. Mert süket arra amit valójában mondott a Szentatya, mert a politika süketté tette őket.

A másik példa az ilyen Bayer féle trollfacek, akik egyik nap protestánsok, levénmarházzák a Szentatyát, majd maholnap meg/átkeresztelkednek, és pózerkednek a katolikus hitük fényében. Majd trollface bekapcsol, és mintha mi se történt volna, már nem vénmarha a Szentatya.
Na ez is az, amit pl pózerkedésnek nevezek én.
És akkor a tóthgabi, győzike, Mága félékről még szót sem ejtettünk.

Ez azt jelenti, hogy minden katolikus ilyen?
Nyilván nem, sőt elenyésző százaléka ilyen.
De mivel ez van mindennap a pofánkba tolva, ezért könnyű (persze téves) az általánosítás.

Mint ahogy nyilván nem minden pap meleg, vagy pedofil. Ez is általánosítás.
Viszont azt nem szabad elhazudni, hogy a katolikus egyházon belül voltak kellemetlen ügyek, ahol fent nem tettek semmit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése