Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.06. 08:38:21

Fernando írta:Igen vagy tisztán jó, vagy gyömbérrel. Én nagyon szeretem összeönteni egy üveg Kinley-vel. Próbáljátok ki.
:shock: :shock: :shock:
Whiskeyt csak tisztán! :lol:
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.06. 08:35:34

Igen vagy tisztán jó, vagy gyömbérrel. Én nagyon szeretem összeönteni egy üveg Kinley-vel. Próbáljátok ki.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.06. 08:34:20

ozsimiki írta: Viszont Whiskey fronton nem vagyok erős, valahogy nekem nem jön át ez a macsós ital :D de energiaitallal még úgy ahogy fogyasztójává lépek elővé :D
:shock: :shock: :shock:
Remélem ezt csak poénból írtad. A Whiskeyt bűncselekmény elrontani bármivel is! (egyedül a jégkocka megengedett :D )
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.06. 08:01:36

Akkor hozzászólok én is. Múltkor vettem a Tescoba Estrella sört (amelyik támogatja a Barcát is). Életemben nem ittam ilyen finom nyört, csak elég drága. Pálinka nálam off, a bortol másnak rámjön a szapora. Ami nagyon megy az a Whiskey (Black Velvet, Ballantines, néha Jack, Johnny-t viszont nem iszom meg).

Dobozos söröket én se tudom meginni, de én nem azért mert sok, hanem mert üvegből jobban esik.

Jöhet még tequila, martini, néha kis pezsgő stb stb...

Amik nálam tiltólistán vannak:
Baileys, különböző gyümölcsös likőrök, Curacao, Hubi, Unicum, pálinka (még a mézes fütykös is), vodka, KÜLÖNBÖZŐ CITROMOS SÖRÖK (aki kitalálta felhoz álllítanám).
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.06. 07:50:43

ozsimiki írta:Pálesz: max vmilyen gyümölcsöt,de azt se nekem találták ki (Tim szemében erőteljesen gyűjtjük a rossz pontokat :D se bor, se pálesz...:D)
Max valamilyen gyümölcsöt? :D Miért, miből csinálnak még pálinkát ? :D :D Persze ma már az ablakmosó folyadékra is ráírják, de klasszikus értelemben csak gyümölcs:)
Viccet félretéve én is Tim-re hasonlítok újabban, bár nem volt mindig így. Fiatalabbon tequilás volt, amit ma már nem tudok meginni, illetve sör-sör-sör minden mennyiségben. Az utóbbi szenvedély azért megmaradt részben, ha épp nem borozom, akkor sör, de kísérő kell a rövidhez:D Aztán volt 3-4 éve egy jégeres időszakom és mostanság köszöntött be nálam a magyarságtudat alkoholizmusban is megnyilvánuló formája: a pálinka bor kombó :D Persze Még ( ! :D ) nem iszom meg minden sz.rt, adok a minőségre. Viszont a jó pálinkától jobb alkohol nincs, sosem vagyok tőle másnapos a fáradtságon túl. Ráadásul a bor+pálinka kombó egy egész más lelkiállapotot okoz, ha nem iszol mást, mint az összes többi alkohol. Haverok közt van sok whisky-s ficsúr :D Ezzel nem sértek meg senkit, csak viccből írom, így, ne vegyétek komolyan. Szóval sokan whiskyznek, de valahogy akárhányszor ittam velük nem fogott meg. Nem is finom, a kedvem sem lesz olyan tőle. Igyák csak a skótok.
Szerk: A pálinkás témához még: Showder Klub, Szomszéd néni produkciós iroda: két erdélyi srác: " -Nálatok miből csinálják a szilvapálinkát?
- A szilvapálinkát?
- Igen
-Banánból b.zdmeg! :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.10.06. 08:05:32-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.06. 07:14:40

miihii írta: Am van egy tikkem:dobozos sört egészen extrém esetekben bírom csak meginni.Még pohárból sem esik jól.Fél doboznál valahogy elfogy a lendületem.Cinkeltek is ezzel a spanok,amikor vmi bandítás volt.Nekem mindig kis dobozost hoztak,azzal meg tudtam bírkózni.Mind az egy dobozzal :oops: :P

Szal h úgy adódik,akkor inkább a borokat preferálom,de ebből is a vöröset csak.A fehérrel fiatalkoromban volt egy csúnya összetűzésem,azóta nem veszi be a gyomrom.

Rövid vonalon a tequila a favorit,ezen belül a silver.Jéger is jöhet,meg vodka.Whiskeykkel sincs bajom,a Bali a kedvencem meg a Black Velvet.A pálinkát viszont nem nekem találták ki,ahogy a rumot sem.
Az idézett részben teljesen hasonlítunk szinte :) kivéve Whiskey téma.

dobozos sör--> kizárt, inkább szomjan halok, egyszerűen béna vok,és nem is tudok inni dobozból úgy ahogy jólesne,de ez a kisebb gond, az íze számomra dobozból förtelmes. lehet csak beképzelem,de akkor is tré. :D így pohárba kiöntve is küzdök vele,de legfőképp hagyom a fenébe.

Boros téma is ugyanaz, fehér bort nem tudom/bírom meginni, pedig papám nagy szőlőgazda,és főként fehér bort termelünk,de hát no...
Igaz a vöröset is valami mással iszom csak,simán nem tudnám sokat élvezni. (persze más téma hölgy társaságban,bizonyos estéken)

Rövides témában is ugyanez,bár a Jéger picit megelőzi a Tequilát nálam,de csak picit (bár ha gold narancs+fahéj kombó akkor 50-50).

Viszont Whiskey fronton nem vagyok erős, valahogy nekem nem jön át ez a macsós ital :D de energiaitallal még úgy ahogy fogyasztójává lépek elővé :D

Pálesz: max vmilyen gyümölcsöt,de azt se nekem találták ki (Tim szemében erőteljesen gyűjtjük a rossz pontokat :D se bor, se pálesz...:D)

Rum: ott viszont a puerto ricoi rum begyere.

szerk: mikor fogyasztunk a fentebb említett italokból pár kartonnyit már el? persze csak azok közül amik pozítiv oldalon szerepelnek...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.10.06. 06:59:59

Nohátakkor én is megosztom :wink:
Nem vagyok egy nagy sörivó,max nyáron húzok bele jobban.Nincs is jobb a strandon egy jó kis harmatos sörike.
Ebből következik,h első nálam (most jön a szentségtörés :lol: ):
Citromos Gösser (az ilyen radler témát naon csípem és sztem a legeslegfinomabb a Gösseres téma)
Kissé férfiasabb vonalon:
Tuborg
Heineken
Dreher
...
Am van egy tikkem:dobozos sört egészen extrém esetekben bírom csak meginni.Még pohárból sem esik jól.Fél doboznál valahogy elfogy a lendületem.Cinkeltek is ezzel a spanok,amikor vmi bandítás volt.Nekem mindig kis dobozost hoztak,azzal meg tudtam bírkózni.Mind az egy dobozzal :oops: :P

Szal h úgy adódik,akkor inkább a borokat preferálom,de ebből is a vöröset csak.A fehérrel fiatalkoromban volt egy csúnya összetűzésem,azóta nem veszi be a gyomrom.

Rövid vonalon a tequila a favorit,ezen belül a silver.Jéger is jöhet,meg vodka.Whiskeykkel sincs bajom,a Bali a kedvencem meg a Black Velvet.A pálinkát viszont nem nekem találták ki,ahogy a rumot sem.

Röviden ennyi az itallapom :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.06. 01:15:16

El fanático írta:Amúgy aki azt hiszi, hogy egy bor csak akkor jó, ha palackja 2ezer forint feletti árban van, az téved.
Így van.
BB-től van két általam kedvelt bor.
Az egyik a kékfrankos rosé(mostani tesco-s újságban 300 ft. asszem).
A másik a tramini. Édes, fehérbor. Ez sincs több, mint egy ezres.

Plusz én jól járok borok terén, mert nagynénémék szőlővel foglalkoznak, és maguknak mindig csinálnak bort is.
Jó kis száraz házi roséfröccs nyáron. Anyám. 8)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.06. 01:10:51

számomra furcsa, de pozitív, h nem vagyok egyedül azzal, h nem szeretem a borokat és a pezsgőt ;)
egyszerűen rosszul vagyok már pár korty után is, nem bírja a gyomrom... persze ennek megvan a maga története is :D

2005-ben részt vettem egy ingyenes határmenti kereskedelemről, kapcsolatokról szóló konferencián Tomesti-ben (nem tudom merre van, de biztos van itt vki, aki tudja, annyira emlékszem, h Temesváron át vezetett az út)
minden éjszaka buli volt, de az ottani újdonsült haverok csak a legolcsóbb, ott elérhető borokat vették, és egyik este annyira durván beittunk belőle, h én másnap csak olyan délután 4 körül tudtam huzamosabb ideig távolabb menni a toálettől... :D (akkor is csak azért merészkedtem le a konferenciaterembe, mert utánam küldtek embereket, h nem azért kaptam a lehetőséget, h ott lehessek, h csak feküdjek a szobában... :D {wc-ben :lol: } )

nah szóval az az eset volt a vízválasztó: onnantól kezdve a gyomrom nem volt képes befogadni se a bort, se a pezsgőt és ez a mai napig megvan...
egyik szilveszterkor 4esben snapszereztünk egy házibuliban, mindig a vesztes páros ivott egy felest. nagyon sokat ittam, de meg se éreztem. eljött az éjfél, jött a koccintás. a többiek tudták, h nem bírom a pezsgőt, de azért figyelmeztettem őket, h max 1 percet adok magamnak... eltelt fél perc a pezsgő után és már ki is kívánkozott... utána persze vígan páleszeztem tovább, nem volt semmi bajom... :D

ennyi a történet... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.10.06. 01:20:55-kor.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.10.06. 00:54:25

P.U.Y.O.L. írta:A bort viszont nem szeretem. A legkevésbé sem. Lehet akár milyen minőségi bor.
Ha ital, akkor Bor!
Semmiféle keserű italt sem vagyok képes meginni - ez vonatkozik a kávéra - amúgy a magas vérnyomásom miatt sem bírom, fáj tőle a fejem meg a gyomrom - a sörre, a tonicra és a keserűlikőrökre / unicum, jéger / is.
A borokat viszont mindig is szerettem.
Úgy 15 évesen, amikor anyám péntek este útnak indított egy 500assal, hogy "de 11re legkésőbb itthon lenni!!! " még úgy volt, hogy vettem magamnak egy doboz kék multit 110 forintért a többiből pedig csak arra a muslicariogató kannásra tellett, amit tényleg csak a kő alkeszek meg a hozzám hasonló fiatalkák ittak, mert erre volt lóvé :)
Később a suli miatt - is - mélyebben beleástam magam a minőségi borok rejtelmeibe - melyik ételhez, milyen bor illik, milyen hőfokon..stb. de pénzem még akkor sem volt venni.
Amúgy aki azt hiszi, hogy egy bor csak akkor jó, ha palackja 2ezer forint feletti árban van, az téved.

Régebben a vörösborokat favorizáltam, manapság már inkább fehéret iszom, általában súlyosan gyomorterhelő ebédek után, mert a kocsmázós korból kinőttem.
Röviditalt régebben sem nagyon ittam, de ha mégis, akkor Gold tequila+narancs+fahéj vagy a Berentzen nevű német gabonalikőr, ami tipikus női itóka és iszonyat alattomos, mert sokat lehet belőle inni, aztán hirtelen úgy fejbecsap, hogy csak pislogsz :P
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.06. 00:47:22

kurdt írta:Amikor a magyar sörökön gondolkoztam, eszembe sem jutott a Dreher...
Ciki, pedig az jobban szeretem, mint a Sopronit...
Annyira azért nem ciki... 8)
Valószínűleg a TOP 5-ös listák is olyanok, (legalábbis nálam) hogy 5 perc gondolkodási idő után írtam. Valószínű tudnék mit alakítani rajta, de így hirtelen....

Amúgy a barna söröket én se nagyon csípem. (ráadásul az angolok melegen isszák #-o ) Egyszer megkóstoltam a Guinness fekete sörét is, de annál rosszabbat még életemben nem ittam.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.06. 00:42:07

Amikor a magyar sörökön gondolkoztam, eszembe sem jutott a Dreher...
Ciki, pedig az jobban szeretem, mint a Sopronit...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.06. 00:31:33

kurdt írta:ne aggódj, létezik ír vörös sör, a neve Kilkenny
A Kilkenny is nagyon jó, de nálam a legjobb vörös sör a Murphy's. (természetesen szintén ír)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.06. 00:29:50

TOP 5:

1. Coronita
2. Lasko
3. Murphys
4. Kasteel
5. Miller

TOP 5, amiket rendszeresen fogyasztok:

1. Heineken
2. Edelweis
3. Borsodi
4. Dreher
5. Gösser

Rövidek:

Ha már szóba kerültek a whyskeyk, nálam abszolút favorit a Jameson, (már említették korábban) de ha nagyon tukmálják( 8) ) akkor a Ballentines, Jim Bim, Glenfiddich es a Teachers is csúszik. Ouzo és Jager alap. Amit még nagyon szeretek az a Tequila, viszont Goldot még sosem próbáltam, pedig érdekes lehet. (naranccsal és fahéjjal)

A bort viszont nem szeretem. A legkevésbé sem. Lehet akár milyen minőségi bor.

Szerk: korábban írták, hogy a Soproni a legjobb magyar sör. Nos nálam valahol leghátul áll nagyjából. Szvsz a Borsodi über a magyar sörök terén. A Dreher se rossz, az Ászokhoz már rá kell vennem magam, a többi magyar sört meg akkor iszom meg, ha már nagyjából mindegy mit iszom... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára P.U.Y.O.L. 2010.10.06. 00:34:39-kor.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.06. 00:10:10

ozsimiki írta:
kurdt írta: Ozsi: az az ír vörös is házi volt. konkrétan úgy készült, h a korsót félig megtöltötték házi barnával, félig meg házi gyömbérsörrel....
8)
:o :D nem véletlenül néztek rám furán a különböző egységekben,amikor ír vörös után érdeklődtem :lol: :lol: hiába, egészen másról beszélgettem a pultos hölgyekkel :oops: (temegmiafrancérttudszmindent he? :D)
Ozsi!

1. az eltések mindent tudnak (se...bár így lenne)
2. ne aggódj, létezik ír vörös sör, a neve Kilkenny
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.05. 23:29:07

Na látom jó kis témát indítottam el. :D És azt is látom, hogy a Heinekent szinte mindenki szereti. 8) \:D/
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.05. 23:14:53

Egy ilyen koktélt sikerült összehozni, mondjuk nem emberi fogyasztásra szántuk.
Kértem 1 deci szilva páleszt buliban. Haver beleöntötte a sörét, utána már nem nagyon akartam meginni, így az lett a csikkes pohár.
Már volt bennünk egy pár ezerért mikor odajön egy srác, hogy ihat-e a piámból. Mondom nyugodtan.
Neki elváltozott az arca, mi meg röhögtünk, mint a sakál. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.10.05. 23:09:02

Fecooo írta:hááát én a Guiness-t próbáltam ki, de egy korsóval se bírtam meginni, kaptam is haveroktól emiatt :D
nemgyerebe... :oops:
Szintén.

Sörökből: Heineken, Miller, néha Soproni. Estrella Damm is bejön, itteni Tesco-ban vettem pár hónapja 2 üveggel, de múltkor már nem volt :? Coronita viszont eléggé hype-olva van.

Whiskey: a 3 jóbarát (közülük is a Jack a legjobb szerintem), The Famous Grouse. Jameson-t még nem ittam, de annyi jót hallottam róla, hogy 1x (na jó, 2x) meg kell kóstolnom.

+ még szeretem a Fütyülőst és a lime-os Finlandiát.

Amiket utálok: pezsgő, bor, Jéger és ehhez hasonló piák.
Fecooo írta:kinek mi volt az a "koktél", amire még emléxik rendesen, de ütős volt? :D
Húúú :D
Kb. az összes pia, amit találtunk (whiskey, vodka, fütyülős, jéger stb., volt vagy 5-6 féle) + energiaital. De ami a legkomolyabb volt benne: tej :arrow: (hányós szmájli :lol: ).
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.05. 22:53:15

kurdt írta: Ozsi: az az ír vörös is házi volt. konkrétan úgy készült, h a korsót félig megtöltötték házi barnával, félig meg házi gyömbérsörrel....
8)
:o :D nem véletlenül néztek rám furán a különböző egységekben,amikor ír vörös után érdeklődtem :lol: :lol: hiába, egészen másról beszélgettem a pultos hölgyekkel :oops: (temegmiafrancérttudszmindent he? :D)

más téma:

Eszenyi Enikő, konkrétan lehidaltam amikor megtudtam ma,hogy 49 éves :shock: :shock: :shock: úgy ahogy ismerem a munkásságát,term látom a megasztár zsűriben is,de 32-MAX 38 évesnek hittem,látszik. persze tudom,h smink meg minden, de szerintem akik konkrétan nem tudják a korát, kizárt,hogy 40fölöttinek saccolják.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.05. 22:48:35

ElBartimaeus írta:
kurdt írta: Országok szerint:
1. Csehország
2. Németország
3. Belgium
4. Írország
5. Anglia

"I find American beer a bit like having sex in a canoe. It's fucking close to water..."
:lol:

Amúgy Lengyelországot szándékosan hagyta ki mindenki, vagy ott a Żubrówka, meg a Tatanka a nyerő? :D
Nem. Egyszerűen csak a lengyel sör szerintem alig jobb a magyarnál (már nem emlékszem milyet ittam), és a fentieknél biztos nem jobb.

Viszont a Żubrówka bejövős... 8)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.05. 22:45:42

kurdt írta: Országok szerint:
1. Csehország
2. Németország
3. Belgium
4. Írország
5. Anglia

"I find American beer a bit like having sex in a canoe. It's fucking close to water..."
:lol:

Amúgy Lengyelországot szándékosan hagyta ki mindenki, vagy ott a Żubrówka, meg a Tatanka a nyerő? :D

Nekem, bár nem vagyok egyelőre egy nagy sör-ország látogató (eddig csak itthon ittam külföldi söröket (a lengyelt leszámítva), de hát azok teljesen más ízűek, mint a kint gyártottak.)

1.: Okocim. Ez az a sör, amit osztálykiránduláson a nagy buli nap végén ittam, és akkor éreztem azt, hogy ez a sör négyszer olyan jó, mint azok, amikre azt mondtuk először hogy a SÖR-ök. :D
2.: Félbarna Warka
3.: Żiviec (ezt ittam először lengyelhonban és aztán nem tudtam tőle szabadulni, teljesen rabul ejtett :D )
4.: Dreher bak
5.: Nincs igazán, Heineken, Gösser, Dreher, Becks, Pilsner (kizárólag az itthon gyártott verzió), éppen melyik esik jobban.

Majd néhány éven belül megyünk haverokkal egy szép kis sörtúrára, majd az után részletes véleményt tudok majd írni sok serről. Most csak annyit mondanék, hogy a fent említett három lengyel sört kóstoljátok meg, mert én azóta sem találtam hasonló minőségűt. És az osztálykirándulás után, ahol csak olyanokat ittam, nem tudtam meginni az előtte egyik kedvencemnek mondott Drehert, mert annyira pocsék volt utána. :)

Tömények terén elég sok minden, Jager, Unicum next, Becherovka, Whiskey (Ballantines leginkább ami megfizethető, amúgy Chivas Regal), jobb pálinka, minőségibb vodka (kedvenc a Żubrówka, de a Finlandia is "elmegy" :D ) és sok egyéb.
Fecooo írta:kinek mi volt az a "koktél", amire még emléxik rendesen, de ütős volt? :D
Egyik szilveszteren a testvériség koktél. Mindenkinek kellett belőle inni legalább egy kortyot. A lényege az volt, hogy mindent, ami volt beleöntöttünk, a gyümölcslevek és a kólától kezdve a sörön és az ótvar házi boron keresztül a vodkáig minden volt benne, ha jól emlékszem 5féle tömény. Egy kortyot bírtam belőle, a másodikat muszáj volt visszaköpnöm, mert kegyetlen volt, mintha friss hányást iszogattam volna sárgarépa darabkák nélkül. :D Végül az addigra már jócskán ittas házigazda megitta a nagyját, mondván, hogy nagyon finom és hogy nem érti mi a bajunk vele. :lol:
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.05. 22:44:31

Tim írta:
kurdt írta:Abszolút kedvenc (=legjobb) sörök:

1. Fleku - egy helyen lehet kapni az egész világon, egy prágai
kocsmában, hol ott főzik helyben
(de gondolom páran azért ismeritek)
Csak nem az U Fleku lesz az? :lol: Laza 500 éve főznek ott sört..Mellesleg Hrabal egyik kedvenc kocsmája volt(remélem páran ismeritek).Ja és észnél kell lenni,mert a cseh pincérek szó nélkül hozzák a következő sört ha üres a korsó :wink: .
De azaz! Est. 1499 8)
Btw. Hrabal kedvenc kocsmája nem a Kehely volt? (Svejk) Bár persze lehetett mindkettő.
Amúgymeg nemcsk, hogy hozzák rögtön az újabb sört; teljesen pofátlanul, kérdezés nélkül hoznak az első sör mellé Becherovkát, amit aztán ki kell fizetni...

Ozsi: az az ír vörös is házi volt. konkrétan úgy készült, h a korsót félig megtöltötték házi barnával, félig meg házi gyömbérsörrel....
8)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2010.10.05. 22:45:56-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.05. 22:36:48

régi emlékek :) bírtam...azt hittem legalább mozi film lesz belőle,azért a yeeeeeeeeee:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.05. 22:21:22

kurdt írta:
szerk.: Szabi, az saját sör volt; egyszerűen csak Osterbrau barna
de volt valami ír vörös is, az is majdnem barna már :D . én olyat ittam idén is,jobban ütött mint tavaly. Tavaly 12db után Miihii sántításának részvétnyílvánítása jobban megviselt mint maga a mennyiség :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése