Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.27. 19:14:17

Iniesta_1986 írta:Kalaptól kérdeznék egy alapvető tényt, TÉNYT!

Mondja el, mikor volt Magyarországon, vagy akár a világon kommunizmus?
Amikor az állam vezetői azt mondták, hogy az van. 1919-ben 133 napig, majd utána 40 évig kb. Épp most vitáztam valakivel arról, hogy vajon a kommunizmus bűnös eszme-e, vagy csak a megvalósítói ( akik megpróbálták pontosabban) voltak gyarlóak. Én azon a véleményem vagyok, hogy az eszme bűnös. El kell olvasni Marx és Engels műveit. Proletárdiktatúráról és erőszakos megvalósításról beszélnek. Abból pedig jó nem sülhet ki. Arról nem is beszélve, hogy Marx egy deviáns, alkoholista kutató volt ( aki a közgazdaságtanban kétségtelenül sokat tett le az asztalra) és őt a gyáriparos, nagytőkés Engels szponzorálta. Nem ellentmondás. Szerintem szándékos ferdítés, hogy az eszmével alapvetően nem volt baj. Dehogynem, mert erőszakosan akarták a kitalálói is megvalósítani, mert tudták, hogy egyébként lehetetlen, hiszen gyarlók vagyunk, a magántulajdon tisztességes mértékben pedig hozzátartozik az emberi méltósághoz.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2011.01.27. 19:12:38

Kalap1988 írta:...
Kalap! Azért az általánosításomban elég erőteljesen utaltam arra, hogy nem mindenki. A bennem rólad kialakult kép alapján azt gondolom, hogy igen, neked az értelmesek közül vannak barátaid, az a közeged. Azonban nekem is rengeteg tapasztalatom van, hidd el itt Szabolcs megyében ez elkerülhetetlen. Mellesleg érdekel is a politika, szabadságjogok stb. igyekszem sok forrásból tájékozódni, és nem is vetem el annak az oldalnak minden javaslatát élből. A legtöbbel nem értek egyet, de van amit üdvözlendőnek találok. De én sem akarom ezt túlzásba vinni, részemről itt be is fejezem.
A konzervativizmus fogalmával tisztában vagyok. Mi az, hogy a rossz hagyományokhoz. Hogy alakulna radikális konzervatívok és a szabadabb konzervatívok szembenállása. Ez így értelmezhetetlen, mik a viszonyítási pontok, mik a viszonyok stb. Ugyanez a liberalizmussal. Hogyan lehet a határt meghúzni, ki mondja meg. Szerintem ezekről a dolgokról csak nagy vonalakban lehet beszélni.
A zenére vonatkozó részt egyébként nem neked céloztam, általánosságban írtam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jelwaz 2011.01.27. 19:15:28-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12232
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.01.27. 19:10:12

Szerintem fejezzétek ezzel be...
"And my heart will leave you never."
Iniesta_1986
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2011.01.19. 23:06:35

2011.01.27. 19:09:02

I'm sorry!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Iniesta_1986 2011.01.27. 19:10:53-kor.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.27. 18:49:45

Egyébként ha már témánál vagyunk. Hallom, hogy Biszkut beperelték a kommunizmus bűneinek tagadásáért. Itt az a baj, hogy ő nem csak tagadja, de meg is tette. Kap majd 1-2 évet, vagy valami pénzbüntetést inkább aztán ennyi. Ez felháborító. Nem azért kellene elítélni, mert tagadja, szólásszabadság kellene, hogy legyen, hanem azért, mert embereket ölt meg közvetve és talán közvetlenül is ( ezt nem tudom). Már a holokauszt tagadás törvénnyel sem értettem egyet, mert, ha szólásszabadság van, akkor legyen. Nem szép dolog, ha valaki tagadja, hogy zsidók százezrei vagy millió haltak meg, de akkor még millió dolgot lehetne büntetni, ezzel még a történeti kutatást is el lehetne lehetetleníteni. Ezt nem tartom helyesnek. Hisz a törvény szerint az is büntethető, aki mondjuk történészként kutatja, hogy 6 millió európai zsidót, vagy kevesebb öltek-e meg kegyetlenül. Ez nem helyes. Ugyanez a helyzet a kommunizmus bűneinek a tagadásával is. Persze, ha csak a konkrét tagadásról, a szó szerinti értelmében, lenne szó, akkor azt mondanám, hogy legyen törvény, de teljesen felesleges. A tiltás erre nem megoldás, azt a kevés embert úgysem fogja vissza, akik tagadják ezeket és médiájuk nem igazán van. Teljesen felesleges. Viszont a kommunista bűnösöket, akik ugyanolyan bűnöket követtek el, mint a nácik ( hiszen faji alapon nem lehet különbséget tenni az áldozatok közt) meg kellene büntetni emberiség elleni bűntettek miatt, melyek nem évülnek el. A Wisenthal központ is üldöz náci bűnösöket máig helyesen, ( akkor helyes, ha valóban bűnösök, sajnos pl a 45-ös népbíróságoknál, vagy a malenkij robotnál, több százezer ártatlan embert büntettek meg Hitlerék és Szálasiék bűnei miatt), akkor lehessen a kommunistákat is. Még akkor is, ha a Parlamentben ülnek ( itt pl Horn Gyuláról beszélek, ő ha jól tudom beteg, azért nincs bent). Amíg ezt nem tesszük meg és nem beszéljük ki a bűnöket, addig nem lesz rend ebben az országban. Nem beszélve az ávh-ás vagy munkásőr apukák gyermekeiről, akik hasznot húztak apjaik rendészeti és kommunista múltjából. Ugye itt nem azzal van a baj, hogy az apja az volt, ami, arról nem tehet senki, hanem arról, ha hasznot húzott belőle (privatizáció, politikai és egyéb karrier). Aztán pedig lehetetlenné teszi, hogy a bűnökre fény derüljön. A közbeszédbe bekerüljön,hogy ebben az országban nem csak náci diktatúra volt, hanem kommunista is és a kettő egy tőről fakad. Ugyan az a kettő, csak más nézőpontból!
A bíróság azért utasította el , hogy Biszkut háborús bűnösként ítéljék el, mert szerintük 56-ban nem volt háború Magyarországon... Miért mi volt? Párnacsata? Ugye a szovjet tankok a magyar állam tulajdonai és nem egy ellenséges nemzet hadserege volt... Szégyen és gyalázat... Ezért kellene átvilágítani a bírókat és az ügyészeket. Van nem egy és nem kettő, akik a 60-as évektől kezdve szolgálatot teljesít. Ehhez nem kell kommentár. 67-ben akasztottak még....
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.27. 18:10:11

Bob_Marley írta:
jelwaz írta:Ne érts félre, semmi bajom veled, sőt! Egyértelműen tudom, hogy politikailag hol állsz, ami nekem antipatikus, mégis nagyon értelmesnek tartalak, vannak jó meglátásaid, de... Azért nem tudlak mindig komolyan venni, mert önmagadat próbálod igazolni. Nemzeti érzelműnek lenni nem rossz, de ami az országban ezen a néven megy az röhejes és szégyen. A nemzeti érzelműek nagy része (közel sem mind) rasszista, buta, a csőcselékből származó hobbináci. Attól nem lesz senki nemzeti érzelmű, hogy gárdista ruhában masírozik, rovásírásos pólót hord és történelmi baromságokat hangoztat. Kíváncsi vagyok mekkora százalékuk veszi meg a 20 Ft-tal drágább magyar tejet a szlovák helyett, hányan nézik meg egyáltalán, hogy hol ki gyártja a boltok polcain lévő termékeket. Nagyon kevés. Ez nemzeti érzelem, ami ma megy, annak még bőven szubkultúrának kellene lennie.
A másik, hogy mindig jön a romlott liberalizmus elve. A konzervatív gondolkodás tán jobb? Jobb lenne, ha ismét csak anyáink és apáink választanának nekünk párt? Ha különböző társadalmi rétegből nem választhatnék magamnak feleséget? Ha a hatalmával visszaélő tanár miatt nem tanulhatnék tovább? Nem véletlenül ment el a világ liberális irányba. Abban igazat adok, hogy jócskán túl van már ez a szükségesen. De semmiből sem jó a szélsőség. Az aranyközépút a jó út.

Egyébként nem gondoltam volna Palotairól, hogy ennyire értelmes. Persze felmerül egy-két kérdés vele kapcsolatban is. De én, mint elektro-t szerető ember kikérem magamnak, hogy az drogos zene, és hogy az elektronak a szubkultúra részének kellene lennie. Igen, baromi sok drog fogy egy elektrobulin. De aki anélkül nem tudja rajta jól érezni magát, az nem is szereti igazából az elektronikus zenét. Ez most egy divatirányzat, ezért híg is a közönsége, akárcsak a Barcának. Rengeteg kripli tevékenykedik benne, nekik is van a legnagyobb rajongótáboruk (David Guetta pl. a műfaja Justin Bieberje). Kb. az a helyzet, mint a nemzeti érzelműeknél. Megoldás pedig csak drasztikus jut eszembe.
Megmondom őszintén maximálisan ezt gondolom én is!
Csak nem akartam ilyen mélyen terjedelmesen leírni, mert vitát szülne csak!

Pedig Kalapot nagyon tisztelem, s a sport terén sok hasonló álláspontot képviselünk, de a nagy nacionalizmus (félre ne érts, tisztellek, hogy ki állsz az elveidért), az én gondolkodásmódomtól elég messze áll!
Utópisztikusnak hangzik (ma még sajnos, de nem örökre), a mindenki egyenlő, gondolatom, de én meg ebben hiszek!

Kalap természetesen tisztelet, s béke meg minden irányodba!
Semmi gond, szegény Jelwazt eléggé lekaptam,de csak azért, mert ezek az állításai a szavaim félreértelmezésén és a témában járatlanságán alapulnak. A nemzeti oldalról úgy alkotnak a tv-ben és az interneten véleményt, hogy nem is ismernek minket. A hibákat nem kell eltitkolni, de ez annyira általánosítás, hogy már fájó. Míg én mindig leírom, hogy nem minden elektro buliba járóra, vagy épp cigányra igaz,amit írok. Mégis engem szoktak általánosítással vádolni. Ez egyoldalúság és kettős mérce, ami a közbeszédünknek része. Erre csak azt szoktam mondani, hogy én megtanultam írni, más pedig tanuljon meg olvasni.... Nyugodtan leülök bárkivel ezekről a dolgokról vitázni, ajánlok olvasni való könyveket és nem nézek le senkit. Több tíz órát lehetne beszélgetni, amit írásban nem lehet megtenni, mert nincs rá hely.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.27. 17:51:37

jelwaz írta:Ne érts félre, semmi bajom veled, sőt! Egyértelműen tudom, hogy politikailag hol állsz, ami nekem antipatikus, mégis nagyon értelmesnek tartalak, vannak jó meglátásaid, de... Azért nem tudlak mindig komolyan venni, mert önmagadat próbálod igazolni. Nemzeti érzelműnek lenni nem rossz, de ami az országban ezen a néven megy az röhejes és szégyen. A nemzeti érzelműek nagy része (közel sem mind) rasszista, buta, a csőcselékből származó hobbináci. Attól nem lesz senki nemzeti érzelmű, hogy gárdista ruhában masírozik, rovásírásos pólót hord és történelmi baromságokat hangoztat. Kíváncsi vagyok mekkora százalékuk veszi meg a 20 Ft-tal drágább magyar tejet a szlovák helyett, hányan nézik meg egyáltalán, hogy hol ki gyártja a boltok polcain lévő termékeket. Nagyon kevés. Ez nemzeti érzelem, ami ma megy, annak még bőven szubkultúrának kellene lennie.
A másik, hogy mindig jön a romlott liberalizmus elve. A konzervatív gondolkodás tán jobb? Jobb lenne, ha ismét csak anyáink és apáink választanának nekünk párt? Ha különböző társadalmi rétegből nem választhatnék magamnak feleséget? Ha a hatalmával visszaélő tanár miatt nem tanulhatnék tovább? Nem véletlenül ment el a világ liberális irányba. Abban igazat adok, hogy jócskán túl van már ez a szükségesen. De semmiből sem jó a szélsőség. Az aranyközépút a jó út.

Egyébként nem gondoltam volna Palotairól, hogy ennyire értelmes. Persze felmerül egy-két kérdés vele kapcsolatban is. De én, mint elektro-t szerető ember kikérem magamnak, hogy az drogos zene, és hogy az elektronak a szubkultúra részének kellene lennie. Igen, baromi sok drog fogy egy elektrobulin. De aki anélkül nem tudja rajta jól érezni magát, az nem is szereti igazából az elektronikus zenét. Ez most egy divatirányzat, ezért híg is a közönsége, akárcsak a Barcának. Rengeteg kripli tevékenykedik benne, nekik is van a legnagyobb rajongótáboruk (David Guetta pl. a műfaja Justin Bieberje). Kb. az a helyzet, mint a nemzeti érzelműeknél. Megoldás pedig csak drasztikus jut eszembe.
Megmondom őszintén maximálisan ezt gondolom én is!
Csak nem akartam ilyen mélyen terjedelmesen leírni, mert vitát szülne csak!

Pedig Kalapot nagyon tisztelem, s a sport terén sok hasonló álláspontot képviselünk, de a nagy nacionalizmus (félre ne érts, tisztellek, hogy ki állsz az elveidért), az én gondolkodásmódomtól elég messze áll!
Utópisztikusnak hangzik (ma még sajnos, de nem örökre), a mindenki egyenlő, gondolatom, de én meg ebben hiszek!

Kalap természetesen tisztelet, s béke meg minden irányodba!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.27. 17:50:51

jelwaz írta:
Kalap1988 írta:Úgy bizony. teljesen egyetértek. Annyival pontosítanék, hogy a szubkultúrákat hibáztatni és nem szeretni lehet, de, hogy ne legyenek, azt nem tudjuk elérni. Annyit tudunk tenni, hogy valóban szubkultúra legyen, ahogyan te írod. Persze ez nem minden szubkultúrára vonatkozik, hiszen vannak nem deviáns szubkultúrák is. Pl. egy pár éve nemzeti szelleműnek lenni még azt volt. Ma már szerencsére kinőtte magát a szubkultúrából és a fiatalok körében is egyre több a nemzeti, 1 millió körülire teszem az ilyen gondolkodású embereket ( ezek közt sem mindenki tökéletes persze. Sőt!). Csak az volt a szégyen, hogy önmagában a nemzeti gondolkodás szubkultúra volt.
Ne érts félre, semmi bajom veled, sőt! Egyértelműen tudom, hogy politikailag hol állsz, ami nekem antipatikus, mégis nagyon értelmesnek tartalak, vannak jó meglátásaid, de... Azért nem tudlak mindig komolyan venni, mert önmagadat próbálod igazolni. Nemzeti érzelműnek lenni nem rossz, de ami az országban ezen a néven megy az röhejes és szégyen. A nemzeti érzelműek nagy része (közel sem mind) rasszista, buta, a csőcselékből származó hobbináci. Attól nem lesz senki nemzeti érzelmű, hogy gárdista ruhában masírozik, rovásírásos pólót hord és történelmi baromságokat hangoztat. Kíváncsi vagyok mekkora százalékuk veszi meg a 20 Ft-tal drágább magyar tejet a szlovák helyett, hányan nézik meg egyáltalán, hogy hol ki gyártja a boltok polcain lévő termékeket. Nagyon kevés. Ez nemzeti érzelem, ami ma megy, annak még bőven szubkultúrának kellene lennie.
A másik, hogy mindig jön a romlott liberalizmus elve. A konzervatív gondolkodás tán jobb? Jobb lenne, ha ismét csak anyáink és apáink választanának nekünk párt? Ha különböző társadalmi rétegből nem választhatnék magamnak feleséget? Ha a hatalmával visszaélő tanár miatt nem tanulhatnék tovább? Nem véletlenül ment el a világ liberális irányba. Abban igazat adok, hogy jócskán túl van már ez a szükségesen. De semmiből sem jó a szélsőség. Az aranyközépút a jó út.

Egyébként nem gondoltam volna Palotairól, hogy ennyire értelmes. Persze felmerül egy-két kérdés vele kapcsolatban is. De én, mint elektro-t szerető ember kikérem magamnak, hogy az drogos zene, és hogy az elektronak a szubkultúra részének kellene lennie. Igen, baromi sok drog fogy egy elektrobulin. De aki anélkül nem tudja rajta jól érezni magát, az nem is szereti igazából az elektronikus zenét. Ez most egy divatirányzat, ezért híg is a közönsége, akárcsak a Barcának. Rengeteg kripli tevékenykedik benne, nekik is van a legnagyobb rajongótáboruk (David Guetta pl. a műfaja Justin Bieberje). Kb. az a helyzet, mint a nemzeti érzelműeknél. Megoldás pedig csak drasztikus jut eszembe.
Én sem akarlak megbántani, de az első része egy óriási barom általánosítás. Szerintem én több ilyen ember között járok, mint te, így van tapasztalatom, ami alapján ezt leírhatom. A barátaim nagy része nemzeti érzelmű és diplomás, értelmes ember, aki nem csak hordja a ruhát, de komolyan is gondolja a dolgokat. Nem attól lesz valaki nemzeti érzelmű, hogy felveszi a ruhát, de ezt rajtad kívül nem is írta senki. Hobbi náci pedig 150-ből egy. Országos szinten pedig pár ezren vannak. Miközben milliónál is több nemzeti érzelmű ember van. Erről ennyit. Nem szeretném folytatni, mert abból csak vita lesz, olyan dolgokról beszéljünk, amikről van fogalmunk. Van gond a nemzeti oldalon belül, én csak azért bátorkodtam örülni, hogy ez végre nem szubkultúra. Bár azért van ahol igen. Példának okáért Budapesten, a metrón, vagy az egyetem kinéznek, ha címeres pólóban megyek végig.... Ez tartom szégyennek, nem pedig a nemzeti oldalt minden hibájával együtt. Én elég jól ismeretem Palotait ( nem személyesen persze) tudtam, hogy abban a fertőben a legértelmesebb ember. Az írásomat pedig kérlek olvasd el figyelmesen. Nem a zenéről írtam, hanem a körülötte kialakult szubkultúráról. Ez nem vonatkozik mindenkire, én is leírtam, hogy jártam ilyen bulikra és a büdös életben nem szívtam el egy szál füvescigit sem. ennek ellenére láttam, hogy 10-ből 9 ember teszi. (nem 10-ből 10). Ez nem a zene hibája, de ezek után szerintem mondhatjuk, hogy általános a drogozás. Kivétel van, de az mindenhol található. A zenének ennek semmi köze. Nem azért lettek drogosak, mert ilyen zenét hallgatnak, még csak nem is fordítva. Azonban mégis csak így alakult és ez az ezt a rendszert irányító, befolyásoló emberek hibája. Akik népszerűsítik a buliban és máshol is a drogokat.
A liberalizmusról: A liberalizmus nem a születése percében volt romlott és nem az alapelvek romlottak. Ez belemagyarázás, aki ezt írja, az nem érti kritikákat, illetve nem ismeri a történelmet. Ne haragudj, de nem tudok mást írni, senki sem írta, hogy a szólásszabadság, vagy a szabadság akkori fogalma ( ami az volt, hogy: mindent szabad, amíg másoknak nem ártasz vele) rossz. Azonban pont ezeket teszi tönkre és hazudtolja meg az a liberalizmus, ami sajnos már a 19. századtól kezd egyre inkább elterjedni a világban és a globalizmusban teljesedett ki. Ennek semmi köze az eredeti liberalizmushoz, vagy a magyar nemzeti liberalizmushoz, ami a szabadelvűség volt.
A konzervativizmus fogalmát pedig azt ajánlom, hogy tanulmányozd. Már az alapoktól, történelmi tankönyvi szinten. Hiszen nem azt jelenti, amit leírtál. A rossz hagyományokhoz nem ragaszkodik a valódi konzervativizmus. Ez egy szélsőliberális szöveg, amit az Szdsz-es bűnhorda terjesztett el, amikor elkezdték, hogy jönnek a mélymagyarok a sz.rból ( Spiró), a mucsai, bő gatyás magyarok szövegükkel, vagy a tetemcafattal ( Szent Jobb) és a többi és a többi. A történeti evolúció talaján áll a jó felfogású konzervativizmus, bár én inkább radikális vagyok, de egy szebb korban nyilván konzervatív lennék.
Szerk: A nemzeti oldal belső problémáiról nem kívánok beszélni, mert vannak, de szeretnék én sok olyan egészséges szellemű liberális magyart, mint köztünk van.... Vannak persze, te is biztosan az vagy, így ismeretlenül, de sajnos kevesebben. Pedig Széchenyikre, Eötvösökre szükség lenne a liberális oldalon. Sajnos nincsenek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2011.01.27. 18:00:02-kor.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2011.01.27. 17:25:51

Kalap1988 írta:Úgy bizony. teljesen egyetértek. Annyival pontosítanék, hogy a szubkultúrákat hibáztatni és nem szeretni lehet, de, hogy ne legyenek, azt nem tudjuk elérni. Annyit tudunk tenni, hogy valóban szubkultúra legyen, ahogyan te írod. Persze ez nem minden szubkultúrára vonatkozik, hiszen vannak nem deviáns szubkultúrák is. Pl. egy pár éve nemzeti szelleműnek lenni még azt volt. Ma már szerencsére kinőtte magát a szubkultúrából és a fiatalok körében is egyre több a nemzeti, 1 millió körülire teszem az ilyen gondolkodású embereket ( ezek közt sem mindenki tökéletes persze. Sőt!). Csak az volt a szégyen, hogy önmagában a nemzeti gondolkodás szubkultúra volt.
Ne érts félre, semmi bajom veled, sőt! Egyértelműen tudom, hogy politikailag hol állsz, ami nekem antipatikus, mégis nagyon értelmesnek tartalak, vannak jó meglátásaid, de... Azért nem tudlak mindig komolyan venni, mert önmagadat próbálod igazolni. Nemzeti érzelműnek lenni nem rossz, de ami az országban ezen a néven megy az röhejes és szégyen. A nemzeti érzelműek nagy része (közel sem mind) rasszista, buta, a csőcselékből származó hobbináci. Attól nem lesz senki nemzeti érzelmű, hogy gárdista ruhában masírozik, rovásírásos pólót hord és történelmi baromságokat hangoztat. Kíváncsi vagyok mekkora százalékuk veszi meg a 20 Ft-tal drágább magyar tejet a szlovák helyett, hányan nézik meg egyáltalán, hogy hol ki gyártja a boltok polcain lévő termékeket. Nagyon kevés. Ez nemzeti érzelem, ami ma megy, annak még bőven szubkultúrának kellene lennie.
A másik, hogy mindig jön a romlott liberalizmus elve. A konzervatív gondolkodás tán jobb? Jobb lenne, ha ismét csak anyáink és apáink választanának nekünk párt? Ha különböző társadalmi rétegből nem választhatnék magamnak feleséget? Ha a hatalmával visszaélő tanár miatt nem tanulhatnék tovább? Nem véletlenül ment el a világ liberális irányba. Abban igazat adok, hogy jócskán túl van már ez a szükségesen. De semmiből sem jó a szélsőség. Az aranyközépút a jó út.

Egyébként nem gondoltam volna Palotairól, hogy ennyire értelmes. Persze felmerül egy-két kérdés vele kapcsolatban is. De én, mint elektro-t szerető ember kikérem magamnak, hogy az drogos zene, és hogy az elektronak a szubkultúra részének kellene lennie. Igen, baromi sok drog fogy egy elektrobulin. De aki anélkül nem tudja rajta jól érezni magát, az nem is szereti igazából az elektronikus zenét. Ez most egy divatirányzat, ezért híg is a közönsége, akárcsak a Barcának. Rengeteg kripli tevékenykedik benne, nekik is van a legnagyobb rajongótáboruk (David Guetta pl. a műfaja Justin Bieberje). Kb. az a helyzet, mint a nemzeti érzelműeknél. Megoldás pedig csak drasztikus jut eszembe.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.01.27. 17:00:29

Ilúvatar írta:
Tavaly rabsicként horgásztam, s el is kaptak majdnem. Oltári nagy szerencsém volt:
Jó kis történet :lol: Én egyszer a Bánya-tónál voltam haverral,jött 2 ellenőr,gondolták sztem h nincs nálam engedély,elkezdtem futni,haver ott maradt mert neki volt,ott hagytam a cuccaimat,kérdezték tőle hogy kié a cucc,mondja h az övé,és még kérdezték tőle hogy ki volt ez a srác(én),azt mondta nem tudja,mindezalatt én egy kis viskóban bújtam meg egy asztal alatt,és az ellenőrök ott maradtak még 1 óráig,addig smsben tartottuk mi is a kapcsolatot. Egyszer csak jött az üzenet hogy jönnek a viskóba befelé,azt sem tudtam hogy mit csináljak,aztán megint csak a futást választottam,és aztán eljöttem a tóról,és hazajöttem. Szerencsére egy idő után elvesztettek.Haverom megkértem hogy hozza el a cuccaimat így még ők is megmenekültek. :D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.01.27. 16:56:52

Ilúvatar írta:
Bob_Marley írta: Nem "leoltani" akarlak, de mielőtt fórumozik az ember, elolvassa a szabályokat!

Nem tudom mióta fórumozok itt, de 1x se olvastam el a szabályzatokat :D
Én se olvastam el maximum a nagyon fontos részeket :D :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.27. 16:54:09

Fernando írta:Először is gratulálok! Másodszor mennyibe került és meddig érvényes az engedély? :D
Köszi :)

A vizsga volt 1000 ft. Ha letetted, akkor -->
5500 ft az évi állami jegy. Minden évben kell venni állami jegyet.
De ez nem elég. Területi engedély is kell, az majd pl. ha elmész pecázni, akkor ott a helyi illetékeseknél kell venni (napi, heti, évi)
KépKép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.27. 16:46:08

Vito írta:egy ilyen tragédia után általában ez szokott lenni. jönnek a megmondóemberek, hangoztatva, hogy ki, miben és mikor hibázott.
én sajnos lesújtóbbnak látom a helyzetet, vagy inkább úgy mondom, hogy drasztikus és gyökeres szemléletváltásra van szükség. a szubkultúrákat nem érdemes hibáztatni, volt, van és lesz. az én gyerekkoromban is voltak rockerek (nem 20 kilós emosok, hanem szögecses kabátos, zsíros hajú 'vademberek'(?)), voltak punkok, de pl. egy autentikus Depeche Mode rajongó is heves érzelmeket váltott ki egy nyugdíjasból. a különbség annyi volt, hogy akkor valóban szubkultúra volt. aki akkor azt választotta, tisztában volt vele, hogy ellenérzéseket kelt ezzel a társadalomban és mint ilyen nem volt kellő ambíció, hogy ezekhez a klikkekhez tartozzon az ember.
volt egy minta amit, ha akart, ha nem, követett az ember. a sablont egyrészt az állam/társadalom határozta meg, másrészt pedig a család..
most mi van? mindent lehet! bármit megvehetsz, ha van rá pénzed, bármit megtehetsz, mert jogod van hozzá. téged nem korlátozhatnak semmiben! megkaptuk a szabadságot és úgy tűnik, hogy nem tudunk vele mit kezdeni..
15 éve nincs megfelelő minta a gyerekek előtt! a demokrácia, a liberalizmus (vagy amit itt annak csúfoltak) és a fogyasztói társadalom olyan torz képet fest a társadalomról, ami eleve megbélyegzi a mai fiatalság jövőjét.
fejétől bűzlik a hal, először az államnak kell keretet szabnia, utána lehet rendet tenni a fejekben. szerintem.
Úgy bizony. teljesen egyetértek. Annyival pontosítanék, hogy a szubkultúrákat hibáztatni és nem szeretni lehet, de, hogy ne legyenek, azt nem tudjuk elérni. Annyit tudunk tenni, hogy valóban szubkultúra legyen, ahogyan te írod. Persze ez nem minden szubkultúrára vonatkozik, hiszen vannak nem deviáns szubkultúrák is. Pl. egy pár éve nemzeti szelleműnek lenni még azt volt. Ma már szerencsére kinőtte magát a szubkultúrából és a fiatalok körében is egyre több a nemzeti, 1 millió körülire teszem az ilyen gondolkodású embereket ( ezek közt sem mindenki tökéletes persze. Sőt!). Csak az volt a szégyen, hogy önmagában a nemzeti gondolkodás szubkultúra volt.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.01.27. 15:58:52

Ilúvatar írta:Na most jöttem haza horgász vizsgáról, hát ez de lol volt: 5 perc alatt megvolt. Csak tesztet kellett kitölteni (közben segítettek is), azt kezit'csókolom.
Minek szívtam 1 hetet a horgász anyagon... :D nem baj, legalább tudok mindent.

Megvan az állami jegy és a horgász igazolvány is. 8)

Most már nem vagyok rabsic többééééééé.
Először is gratulálok! Másodszor mennyibe került és meddig érvényes az engedély? :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.27. 15:51:25

Na most jöttem haza horgász vizsgáról, hát ez de lol volt: 5 perc alatt megvolt. Csak tesztet kellett kitölteni (közben segítettek is), azt kezit'csókolom.
Minek szívtam 1 hetet a horgász anyagon... :D nem baj, legalább tudok mindent.

Megvan az állami jegy és a horgász igazolvány is. 8)

Most már nem vagyok rabsic többééééééé.
KépKép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.01.27. 15:25:11

egy ilyen tragédia után általában ez szokott lenni. jönnek a megmondóemberek, hangoztatva, hogy ki, miben és mikor hibázott.
én sajnos lesújtóbbnak látom a helyzetet, vagy inkább úgy mondom, hogy drasztikus és gyökeres szemléletváltásra van szükség. a szubkultúrákat nem érdemes hibáztatni, volt, van és lesz. az én gyerekkoromban is voltak rockerek (nem 20 kilós emosok, hanem szögecses kabátos, zsíros hajú 'vademberek'(?)), voltak punkok, de pl. egy autentikus Depeche Mode rajongó is heves érzelmeket váltott ki egy nyugdíjasból. a különbség annyi volt, hogy akkor valóban szubkultúra volt. aki akkor azt választotta, tisztában volt vele, hogy ellenérzéseket kelt ezzel a társadalomban és mint ilyen nem volt kellő ambíció, hogy ezekhez a klikkekhez tartozzon az ember.
volt egy minta amit, ha akart, ha nem, követett az ember. a sablont egyrészt az állam/társadalom határozta meg, másrészt pedig a család..
most mi van? mindent lehet! bármit megvehetsz, ha van rá pénzed, bármit megtehetsz, mert jogod van hozzá. téged nem korlátozhatnak semmiben! megkaptuk a szabadságot és úgy tűnik, hogy nem tudunk vele mit kezdeni..
15 éve nincs megfelelő minta a gyerekek előtt! a demokrácia, a liberalizmus (vagy amit itt annak csúfoltak) és a fogyasztói társadalom olyan torz képet fest a társadalomról, ami eleve megbélyegzi a mai fiatalság jövőjét.
fejétől bűzlik a hal, először az államnak kell keretet szabnia, utána lehet rendet tenni a fejekben. szerintem.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.27. 14:25:45

Fiatal, 13-14-15 éves általános iskolásként, illetve gimnazistaként ( talán még 16 évesen is) sajnos a két bátyám elég csúnya partis és marihuánás életet élt. Édesanyámék erről nem tudtak természetesen ( mármint a fűről), engem pedig a két 18 éven felüli bátyámmal gimnázium elejére már el-el engedtek bulizni. Én sosem szívtam ( annyi volt bennük, hogy meg sem engedték volna, de egyszer sem kértem), csupán iszogattam, de pont ebben az alternatív világban nőttem így fel. Mondhatom, hogy azóta megundorodtam az egésztől. Palotai az egyik kedvenc dj-m volt. Igaz sok mindenért ma is tisztelem és ő sosem csinált olyan dolgokat mint nyugati, vagy épp magyar fiatal társai. Nem mutatott rossz példát a fiataloknak, de mégsem tartom jó ötletnek, hogy ő szólal meg a kérdésben és osztja az észt. Hiszen szerintem a fiatalság egyre inkább devianciába hajló viselkedése ( tisztelet a kivételnek) egy összetett társadalmi folyamat része, melyben ugyanúgy benne vannak ezek a bulik is, mint sok egyéb más. Millió tényező benne van. Így az otthoni és az iskolai nevelés hiánya ( sokszor a szülők leterheltsége miatt), a média nagyon káros hatása, a tömeg egymásra hatása ( ez emberi tulajdonság, nem 21 századi termék, de a globalizáció okán most vált általánossá), az utcán látott társadalmi minták és sajnos ezek a bulik is negatív tényezők. Én azért láttam, hogy tízből 9 dj ott szívja előttünk a füvet és a kutya nem szól semmi. Palotai inkább kivétel volt, de látta és mégis csak részt vett benne, nem küzdött ellene. Igen megjelentek a még deviánsabb fiatalok ezekben a bulikban, erről önmagában nem tehettek. Viszont arról, hogy itt egyre rosszabb mintákat tanultak és láttak, már igen. A régi bulikban is szinte mindenki drogozott, kevesebben voltak és felnőttek voltak. Na és? Ez bűncselekmény akkor is. Rosszabb, ha egy fiatal csinálja, de a bűncselekmény és a deviancia akkor is az. Ez látták az először szórványosan ezekben a bulikban megjelenő fiatalok ( én a szórvány része voltam még...) és adták tovább, mint követendő mintát. Mert sajnos mi adtuk tovább. Szerencsére én nem, mert sosem drogoztam és mindig rossz véleménnyel voltam erről, ráadásul hamar le is szoktam ezekről a bulikról. Mindezek ellenére szégyellem a dolgot, azt, hogy részt vettem benne és még szélső liberális elveket is vallottam így egy-két évig. Nagyon szégyellem, de le nem tagadom. Palotai apunak, ahogy akkor hívtuk, ezen kellene szerintem elgondolkodnia. Ő több mint 20 évig részt vett és vesz máig is benne. Szerintem igen is komoly felelősségük van ( ha nem is a legnagyobb az övéké), van, akinek nagyobb, van, akinek kisebb ( mint Palotainak),de mind részesei a történetnek. Még egyszer mondom:A drum&bass és egyéb hazai elektronikus alternatív zenei műfajok a hazai elterjedésük és születésük pillanatában deviánsak voltak. Nem maga a zene, hanem a hozzá kapcsolódó szubkultúra. Az a közeg, amely még igazából pénz és hírnév nélkül fogadott engem a 2000-es évek első felében. A szabadosságot és az egyéniességet közvetítették majd egyre inkább a tömegesedés útjára léptek, illetve mind fiatalabb lett a közönség, de az alapok mit sem változtak.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.01.27. 13:12:40

lui1698 írta:Palotai a West Balkánról:
http://quart.hu/cikk.php?id=5873
és ismét csak ugyanoda lyukadunk ki... a 80-as és 90-es évek szülöttei homlokegyenest eltérő környezetben nőttek/nőnek fel... (természetesen az üdítő {értsd, mint jelző} kivételekre ez nem vonatkozik!)

már kibeszéltük a témát, a lényeg, h a változás iránya, a trend nem jó...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.01.27. 12:59:07

Palotai a West Balkánról:
http://quart.hu/cikk.php?id=5873
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.27. 12:03:58

Ilúvatar írta: Köszi, és TÉÉÉÉÉNNNNYYLLLEEGGGGG :lol: Nem jöttem rá a hasonlóságra :lol:

A rémálom az elm utcában összes részét már láttam :P Valami jobb kell.
Ez filmes topikba kellene, de mostanság van valami jó horror?
Rémálom az Elm utcában meg azért az egyik legjobb, mert meghal benne Johnny Depp :mrgreen:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.27. 11:59:03

Bob_Marley írta:
Ilúvatar írta:...
Sikeres vizsgát! :lol:
Te tényleg mazochista vagy :lol: életben is „bujkálsz”, majd rettegsz a szörnyektől az Amnesiában :shock:
Gondolom a pihenős napjaidon Rémálom az Elm utcában összes részét nézed meg! :)
Köszi, és TÉÉÉÉÉNNNNYYLLLEEGGGGG :lol: Nem jöttem rá a hasonlóságra :lol:

A rémálom az elm utcában összes részét már láttam :P Valami jobb kell.
KépKép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.27. 11:56:47

Ilúvatar írta:...
Sikeres vizsgát! :lol:
Te tényleg mazochista vagy :lol: életben is „bujkálsz”, majd rettegsz a szörnyektől az Amnesiában :shock:
Gondolom a pihenős napjaidon Rémálom az Elm utcában összes részét nézed meg! :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.27. 11:55:08

csdewl írta:
Ilúvatar írta:
Jó kis story :lol:

én is voltam haverral tavaly, nekem nem nincs engedélyem, neki volt. Véletlenül beesett a trikóm a tóba, beúsztam érte, pont akkor jott az ellenör, látta a 2 botot a parton, én inkább elbújtam a nádasban , megvártam amíg elment.
Pfftt, az is baromi nagy szerencse 8)
Halfejű-istennő segít nekünk, no para :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.01.27. 11:56:55-kor.
KépKép
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2011.01.27. 11:53:09

[quote="Ilúvatar"][/quote]

Jó kis story :lol:

én is voltam haverral tavaly, nekem nem nincs engedélyem, neki volt. Véletlenül beesett a trikóm a tóba, beúsztam érte, pont akkor jott az ellenör, látta a 2 botot a parton, én inkább elbújtam a nádasban , megvártam amíg elment.
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.27. 11:39:12

Huh, skacok... Ma három órakor lesz vizsgám horgászatból :) Hogy meglegyen a horgászengedélyem. Semmi köze sincs az egyetemhez, az egyetemmel már végeztem. Hobbiszinten akarom üldözni a horgászatot.

Tavaly rabsicként horgásztam, s el is kaptak majdnem. Oltári nagy szerencsém volt:
Éppen pergettem, és gondoltam, hogy a széles patak másik oldalán talán sikerrel járok. Gondoltam hogy szólnom kéne a havernak hogy átmegyek a másik oldalra, mivel a híd az kb 20 méternyire volt tőlünk. De mégsem szóltam neki, majd látjuk egymást a szemközti partról.
A wobbler készletemet meg otthagytam mivel senki nem volt ott csak mi, haverom meg 15 méterrel odébb pecázott a tesójával (a tesójának sincs engedélye, mivel megvonták), s nem láttunk egymást, mert a bokrok takarták. Na megyek át a pecabottal a másik oldalra, és mikor készültem bedobni a csalit a másik oldalon, megállt egy jeep kocsi közvetlenül a wobbler készletem előtt, s kiszállt a kocsiból 2 kigyúrt izomagyú halőr. Mondom aztabazz, elbújtam a bokrok között. Micsoda időzítés volt, totál véletlenszerencse. És persze ideges is voltam, mert ott hagytam a wobblerkészleteimet táskával. Haverom tesója akart szólni nekem hogy tegyem le gyorsan a botot, de nem talált engem, mivel a patak másik oldalán voltam. Kérdezték a halőrök hogy kié ez a wobblerkészlet meg a táska, erre előbukkan a haverom horgász engedéllyel, hogy az az övé xD Én meg bújkáltam a bokrokban...
És a halőrök persze gyanút fogtak, hogy van itt egy horgász aki illegálisan pecázik. Ott is maradtak félórát, arra vártak hogy visszamenjek a készletemért. Dobtam sms -t a havernak hogy megvagyok, bújkálok az erdőben. Visszaír, hogy megse moccanjak, mert dühösek az őrök mert lóvá tettem őket, és ráadásul az egyik őr kocsival körözött is. A másik őr meg ott maradt a parton.
Én meg mélyebbre mentem az erdőben és elbújtam az árokba botommal, közvetlenül az út mellett. Kikukucskálok az árokból, erre arcomtól kb 5 méternyire ment el a halőr kocsi lassan. Mégjó hogy nem vette észre a fejem.
Ott is maradtam vagy egy óráig, miközben azon vettem észre hogy kulancsok mászkálnak rajtam... Most döntenem kellett:
1. Vagy kilépek az árokból és lerázom magamról a kulancsokat, de ezzel el is kapnak.
2. Vagy ott maradok még mindig, és fekve leszedem magamról a kulancsokat.
Kettes oppozíciót választottam...
Végül haver ír sms -t hogy le kell lépnünk mert necces a helyzet. Majd kocsival odaállt az árok mellé, én meg berepülök a kocsiba, és GÁÁÁÁZzzzz. Én meg közben a hátsó ülésen bújtam el mint egy szökevény.

Tisztára Prison Break feelingem volt. Jó buli volt :D

Azóta nem mentem pecázni. Úgyhogy most ma megyek vizsgázni horgászatból, hogy ne legyek rabsic...
KépKép
Válasz küldése