Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.15. 18:32:48

recrea írta:
2021.07.15. 10:36:43
...
Epic

Nem akarok belemenni, de tényleg nem, de meg kell jegyezni hogy azért tényleg sokat fejlődtünk a szocik óta.
Ha a médiában nem látnánk folyamatosan milyen a nyugati lét, ha nem lenne ez a szabad belsővándorlás, és a helyünkön kezelnénk magunkat, magyarországot, akkor is le lennénk maradva az optimális helyzettől, de azért sokkal jobb lenne a helyzet megítélése.

Köszi a sztorit :D

Szerk: a rendszerváltás előtti időkhöz képest, hogy egyértelmű legyen
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.07.15. 22:32:41-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.15. 16:28:32

Igen, sajnos nagyon abba az irányba mentünk, hogy a kényelem miatt nem figyelünk oda ezekre a dolgokra, de talán most már kezd megfordulni a trend, az ebből adódó nyomás pedig kezd végre a cégek szemléletmódján is meglátszani, még ha jelentős része a "zöld tevékenységnek" csak parasztvakítás.
Viszont egyre több a tudatos vásárló, ezáltal egyre nagyobb az igény a valódi változtatásokra. Már ahol egyáltalán van erre lehetőség.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.15. 10:36:43

jelwaz írta:
2021.07.14. 22:59:19
Az alábbit inkább az újrahasznoításhoz mondanám már általában, nem a kapszulával kapcsolatban.
Azért ez az öko és zöld és fentartható piac is nagy biznisznek mutatkozik, és emiatt azért itt is rengeteg hamis vagy félinfo is terjed, vagy szándékosan megvezetnek. Pl. egy csomó lebomló anyagnál van, hogy azért kell neki egy olyan környezet, ami inkább csak mesterségesen állítható elő. Ha valakit érdekel, hogy környezettudatosabban fogyasszon, azért érdemes némi kutatómunkát végezni, érdekes dolgokra lehet bukkani. Az viszont könnyen belátható, hogy sokkal célravezetőbb a szemetet meg sem termelni, mint újrahasznosítani, mivel ennek is meg lesz a maga ciklusa: össze kell gyűjteni, el kell szállítani a feldolgozás helyére, megtisztítani és újra alapanyag állapotba hozni, majd ismét terméket előállítani belőle. Némi túlzással majdnemhogy csak a térfogatot nyerjük vele.

Persze nagy disznóságnak tartom, hogy rányomják a kisemberekre a felelősséget a klímavédelem ügyében, a nagycégek meg letojják. Ettől függetlenül nem baj, ha a kisember is követi ezt a magatartást, mert amúgy el van ájulva magától az emberiség, de a lakóhelyed megóvása kulturáltsági kérdés is. Művelnek emberek olyat a lakásukkal/házukkal, mint a bolygóval? A mai napig az egyik legnehezebb dolog elhinnem, hogy belekulázunk a tiszta ivóvízbe.
Megboldogult nagyfater az egyéni felelősséget meglehetősen komolyan vette, bár inkább spórolási céllal tette a következőket (90-es évekről beszélünk):

- csak gyors csöpögősre engedte meg a csapot és minket is leugatott, ha ennél gyorsabban folyt a víz, úgyhogy csak sumákban küldtük meg

- régen zsírpapírba csomagolták a friss kenyeret, miután elfogyott, az öreg téglalap formájúra vágta a papírt, összerakta és kivitte a pottyantósba :)

- 1 héten 2 vagy 3 alkalommal fürdött kádban, a vizet mindig benne hagyta, és azzal a vízzel öntöttük le a wc-t. Volt a wc mellett egy vödör. A wc tartály mindig rossz volt, csak egy idő után értettem meg, h miért :D

- desszertet nem evett (pedig szerette), a kenyér héját mindig körbevágta, megette a kenyér belsejét, és desszertnek bevagdosta a kenyér héját és azt katonáknak megette

- apámat egyszer lecseszte, mert vajat kent a kenyérre, mondta neki, h nem megy olyan jól, h vajjal edd a kenyeret, fater többet nem evett otthon vajat :D

- légycsapót vesszőből és az elhasznált gumicsizmából vagy valami gumiszerű anyagból csinált, azt drótozta össze, nem nagyon repült el légy a csapás után

Utólag visszagondolva - tudtán kívül - feketeöves környezetvédő volt a fickó. Ezelőtt 30-40 évvel mennyire természetes volt a minimál fogyasztás és hogy nem járnak csakúgy maguktól a dolgok nekünk. Még egyszer, nem 100-150 évről beszélünk, hanem a gyerekkoromról.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.15. 01:08:52

recrea írta:
2021.07.14. 09:02:33
Az őrlés az mindig a legjobb, ezért jók az automata gépek, amik frissen őrlik a kávét és főzik le. Ha jó minőségű kávét teszel bele, akkor verhetetlen.

A Nespresso kapszulái újrahasznosíthatóak, alapanyaguk alumínium, ingyenesen biztosítanak hozzájuk gyűjtőzsákot, és vissza lehet hozzájuk juttatni, a futárszolgálat is visszaviszi. Más kérdés, hogy ezt a fogyasztók hány százaléka teszi meg.
Vittem vissza már hozzájuk vásárláskor gyűjtőzsákot, rákérdeztem kiváncsiságból, azt mondták meglepően sokan teszik ezt. Azt elismerem, a párom komolyabban veszi a szelektívet, én a műanyag flaskáknál tovább nehezen jutok.
Könnyen "fertőz" a nespresso, nekem is kedvenc, de nagy kávés lévén azért a frissen őrőlt jó kávé az verhetetlen.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2021.07.14. 22:59:19

Az alábbit inkább az újrahasznoításhoz mondanám már általában, nem a kapszulával kapcsolatban.
Azért ez az öko és zöld és fentartható piac is nagy biznisznek mutatkozik, és emiatt azért itt is rengeteg hamis vagy félinfo is terjed, vagy szándékosan megvezetnek. Pl. egy csomó lebomló anyagnál van, hogy azért kell neki egy olyan környezet, ami inkább csak mesterségesen állítható elő. Ha valakit érdekel, hogy környezettudatosabban fogyasszon, azért érdemes némi kutatómunkát végezni, érdekes dolgokra lehet bukkani. Az viszont könnyen belátható, hogy sokkal célravezetőbb a szemetet meg sem termelni, mint újrahasznosítani, mivel ennek is meg lesz a maga ciklusa: össze kell gyűjteni, el kell szállítani a feldolgozás helyére, megtisztítani és újra alapanyag állapotba hozni, majd ismét terméket előállítani belőle. Némi túlzással majdnemhogy csak a térfogatot nyerjük vele.

Persze nagy disznóságnak tartom, hogy rányomják a kisemberekre a felelősséget a klímavédelem ügyében, a nagycégek meg letojják. Ettől függetlenül nem baj, ha a kisember is követi ezt a magatartást, mert amúgy el van ájulva magától az emberiség, de a lakóhelyed megóvása kulturáltsági kérdés is. Művelnek emberek olyat a lakásukkal/házukkal, mint a bolygóval? A mai napig az egyik legnehezebb dolog elhinnem, hogy belekulázunk a tiszta ivóvízbe.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.14. 11:49:33

miro. írta:
2021.07.14. 09:22:52
recrea írta:
2021.07.14. 09:02:33


A Nespresso kapszulái újrahasznosíthatóak, alapanyaguk alumínium, ingyenesen biztosítanak hozzájuk gyűjtőzsákot, és vissza lehet hozzájuk juttatni, a futárszolgálat is visszaviszi. Más kérdés, hogy ezt a fogyasztok hány százaléka teszi meg.
Ezt akartam irni,pont most olvasgattam utana naluk,elegge gordulekenynek meg korrekt modon megoldjak ezt.
Figyu,ha en megveszem es osszegyujtom,visszaadom,onnantol kezdve engem nem erdekel mas mit csinal..
De kozben ertem az egesznek a lenyeget,persze.
Igen, ha védeni akarod a környezetet, meg tudod tenni. Az alumínium korlátlanul újrahasznosítható :)
Meg amúgy vannak biológiailag lebomló Nespresso-kompatibilis kapszulák. Hirtelen nem tudom, melyik márka, néha szoktam venni, árban ilyen ~ 800 ft / 10 kapszula, és elég finom is.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.14. 09:22:52

recrea írta:
2021.07.14. 09:02:33


A Nespresso kapszulái újrahasznosíthatóak, alapanyaguk alumínium, ingyenesen biztosítanak hozzájuk gyűjtőzsákot, és vissza lehet hozzájuk juttatni, a futárszolgálat is visszaviszi. Más kérdés, hogy ezt a fogyasztok hány százaléka teszi meg.
Ezt akartam irni,pont most olvasgattam utana naluk,elegge gordulekenynek meg korrekt modon megoldjak ezt.
Figyu,ha en megveszem es osszegyujtom,visszaadom,onnantol kezdve engem nem erdekel mas mit csinal..
De kozben ertem az egesznek a lenyeget,persze.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.14. 09:02:33

jelwaz írta:
2021.07.13. 23:55:44
Abszolút nem támadásból, mert megértem a kapszulás praktikuma melletti érveket is, illetve azt gondolom, valóban nagyon finom kávét tud csinálni, de azért az a mennyiségű szemét, ami ezáltal keletkezik, szerintem elég komoly ellenérv. Habár hallottam, hogy van már újratölthető kapszula, de akkor itt ismét a praktikum szenved csorbát, illetve egy ismerősöm tapasztalata az, hogy az már nem az a minőség. Plusz elég horribilisre tud kijönni egy adag kávé. Bocs, úgy éreztem kötelességem kardoskodni ellene.

Ha esetleg mégis számításba jön más, akkor ezt tudom ajánlani: https://www.delonghi.com/hu-hu/termekek ... c-685m-map. Erről tudom, hogy sok kávémániás szerint is belépő szint, sőt olyat is tudok, akinek az 1millás kávéörlője melett ilyenje van. Azért ezen a piacon becsapós, hogy reggel 2 kávé, délután 2 kávé vagy napi sok adag, egymás után lefőzve mennyire más gépet igényel.

Nekem egyébként a legnagyobb ugrást a kávéminőségben, a minőségi kávé után, a frissen őrlés jelentette. És házi, kevésalkalmas kávéfőzéshez viszonylag potom pénzért lehet venni megfelelőt.
Az őrlés az mindig a legjobb, ezért jók az automata gépek, amik frissen őrlik a kávét és főzik le. Ha jó minőségű kávét teszel bele, akkor verhetetlen.

A Nespresso kapszulái újrahasznosíthatóak, alapanyaguk alumínium, ingyenesen biztosítanak hozzájuk gyűjtőzsákot, és vissza lehet hozzájuk juttatni, a futárszolgálat is visszaviszi. Más kérdés, hogy ezt a fogyasztók hány százaléka teszi meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.07.14. 09:27:37-kor.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.14. 00:43:37

jelwaz írta:
2021.07.13. 23:55:44
Abszolút nem támadásból, mert megértem a kapszulás praktikuma melletti érveket is, illetve azt gondolom, valóban nagyon finom kávét tud csinálni, de azért az a mennyiségű szemét, ami ezáltal keletkezik, szerintem elég komoly ellenérv. Habár hallottam, hogy van már újratölthető kapszula, de akkor itt ismét a praktikum szenved csorbát, illetve egy ismerősöm tapasztalata az, hogy az már nem az a minőség. Plusz elég horribilisre tud kijönni egy adag kávé. Bocs, úgy éreztem kötelességem kardoskodni ellene.

Ha esetleg mégis számításba jön más, akkor ezt tudom ajánlani: https://www.delonghi.com/hu-hu/termekek ... c-685m-map. Erről tudom, hogy sok kávémániás szerint is belépő szint, sőt olyat is tudok, akinek az 1millás kávéörlője melett ilyenje van. Azért ezen a piacon becsapós, hogy reggel 2 kávé, délután 2 kávé vagy napi sok adag, egymás után lefőzve mennyire más gépet igényel.

Nekem egyébként a legnagyobb ugrást a kávéminőségben, a minőségi kávé után, a frissen őrlés jelentette. És házi, kevésalkalmas kávéfőzéshez viszonylag potom pénzért lehet venni megfelelőt.
Teljesen igazad van a szemettel kapcsolatban.
Parom pl rendelt amazonrol valami 3-4 euroert ujratoltheto kapszulat,amibe csak belekanalazza a kavet es kesz.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2021.07.13. 23:55:44

Abszolút nem támadásból, mert megértem a kapszulás praktikuma melletti érveket is, illetve azt gondolom, valóban nagyon finom kávét tud csinálni, de azért az a mennyiségű szemét, ami ezáltal keletkezik, szerintem elég komoly ellenérv. Habár hallottam, hogy van már újratölthető kapszula, de akkor itt ismét a praktikum szenved csorbát, illetve egy ismerősöm tapasztalata az, hogy az már nem az a minőség. Plusz elég horribilisre tud kijönni egy adag kávé. Bocs, úgy éreztem kötelességem kardoskodni ellene.

Ha esetleg mégis számításba jön más, akkor ezt tudom ajánlani: https://www.delonghi.com/hu-hu/termekek ... c-685m-map. Erről tudom, hogy sok kávémániás szerint is belépő szint, sőt olyat is tudok, akinek az 1millás kávéörlője melett ilyenje van. Azért ezen a piacon becsapós, hogy reggel 2 kávé, délután 2 kávé vagy napi sok adag, egymás után lefőzve mennyire más gépet igényel.

Nekem egyébként a legnagyobb ugrást a kávéminőségben, a minőségi kávé után, a frissen őrlés jelentette. És házi, kevésalkalmas kávéfőzéshez viszonylag potom pénzért lehet venni megfelelőt.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.13. 19:48:32

recrea írta:
2021.07.13. 18:38:57
Akkor olyat nézz, ami tud meleg tejhabot csinálni (nekem olyan van, de egyszer sem használtuk még ezt a funkciót). Ezzel csak annyi a nyűg, hogy rendszeresen tisztítani/mosni kell a csövet, különben belerohad a tej.
A kapszulásnak van még egy előnye: a kapszula kiváló ajándék születésnapra, névnapra, vagyis valami haszontalan dolog helyett tudsz ezt kérni a családtól, így nem neked kell megvenni ;) Plusz vannak vagány kiegészítők is, szintén alkalmas ugyanilyen célra.
Szuper,igen ezeket neztem. Bar meg igyis hatalmas a meritesi lehetoseg,szoval nehez lesz jovohetre kivalasztani,de ugy latom azert annyira nem nyulhatok melle. Bar azert meglepodtem hogy ennyibe kerul,azt hittem 50 alatt mar fogok talalni. A tejhabositonal majd ki kell tapasztalnom a taktikat,hogy ugy job ki mindig,hogy pont nem nekem kelljen kimosni. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.13. 18:38:57

miro. írta:
2021.07.13. 17:35:22
Koszonom!
Kotyogosunk van,de megmondom oszinten reggel gyorsabb es kenyelmesebb bedobni a kapszulat meginni es menni tovabb,ezert probalunk ezen a vonalon maradni.
Regelek mindenkepp,baromi jol hangzik.
Inkabb a hosszabb capuccino,latte amit igy hetvegen akar egy reggelihez is elkortyolgatsz,azt is nagyon szeretjuk.
Nagyon koszi koszi! :)
Errol a nemet markarol meg nem is hallottam,de mar kivancsisagbol is utana nezek.. bar gondolom hasznaltan is egy szabadszemmel lathatobb osszeget kernek el erte.. :D
Szívesen.
Igen, úgyis elég húzós, ami olcsóbb (40-60.000 Ft), az annyira régi is, ráadásul elég nagy helyet foglalnak, kis konyhába nem is lehet berakni. Aki kávémeleg, annak érdemes ismerkednie ezzel a márkával.
https://jurakavegep.hu/

Akkor olyat nézz, ami tud meleg tejhabot csinálni (nekem olyan van, de egyszer sem használtuk még ezt a funkciót). Ezzel csak annyi a nyűg, hogy rendszeresen tisztítani/mosni kell a csövet, különben belerohad a tej.
A kapszulásnak van még egy előnye: a kapszula kiváló ajándék születésnapra, névnapra, vagyis valami haszontalan dolog helyett tudsz ezt kérni a családtól, így nem neked kell megvenni ;) Plusz vannak vagány kiegészítők is, szintén alkalmas ugyanilyen célra.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.13. 17:35:22

recrea írta:
2021.07.13. 15:27:30
miro. írta:
2021.07.13. 15:02:32
Nespressobol ki mit ajanl esetleg? Mert latom van 600 fele,8 kulonbozo gyartotol.
https://www.nespresso.com/hu/hu/order/machines/original

Itt nézd és regizz be. Tudsz szín, dizájn és funkció alapján válogatni. Attól függ, h milyen kávét szoktál inni, ha presszót, akkor elég a legkisebb gép, ha bármilyen tejeset, akkor olyat, amelyik tejhabot tud készíteni. Azért regizz be, mert sokszor van olyan akció, h pár 100 db kávé rendelése esetén ingyen van a gép, nekik előbbiben van az üzlet, a kávét meg úgyis meg fogod inni, vagy ismerősi körben szétdobod és kifizetik. Amúgy a DeLonghi gyártja őket, gyors és finom kávé, én nagyon szeretem. A kapszula kicsit húzós, 120-140 Ft/db, vannak olcsóbbak is, de ízre is annyival elmaradnak, én inkább fizetek többet a jóért, mint kevesebbet pocsékért.

Előtte kotyogóst használtam, Bialettit, itt a kávétól függ a minőség, meg minél forróbb vízzel kell csinálni és nem tömni a kávét. Ez egy olasz márka, ő találta fel a kotyogós főzőt. Én ebbe is 2000-2500 Ft-ért vettem a fél kilós kávét 4 évvel ezelőtt, itt sem láttam értelmét a 800 Ft-os Tchibonak.

És akkor mondom a tutit: JURA márka. Ez egy (talán német) automata darálós gép, isteni kávét csinál, de mocskos drága, 500.000
Ft-nál kezdődnek az újak, de én használtat is vennék (veszik is, mint a cukrot), ugyanazt tudja, mint az új, több helyen is ittam ilyenből kávét. Elég nagy helyet foglal és nem olyan dizájnos, mint a Nespresso gépei, de nem is ez a céljuk.
Koszonom!
Kotyogosunk van,de megmondom oszinten reggel gyorsabb es kenyelmesebb bedobni a kapszulat meginni es menni tovabb,ezert probalunk ezen a vonalon maradni.
Regelek mindenkepp,baromi jol hangzik.
Inkabb a hosszabb capuccino,latte amit igy hetvegen akar egy reggelihez is elkortyolgatsz,azt is nagyon szeretjuk.
Nagyon koszi koszi! :)
Errol a nemet markarol meg nem is hallottam,de mar kivancsisagbol is utana nezek.. bar gondolom hasznaltan is egy szabadszemmel lathatobb osszeget kernek el erte.. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.13. 15:27:30

miro. írta:
2021.07.13. 15:02:32
Nespressobol ki mit ajanl esetleg? Mert latom van 600 fele,8 kulonbozo gyartotol.
https://www.nespresso.com/hu/hu/order/machines/original

Itt nézd és regizz be. Tudsz szín, dizájn és funkció alapján válogatni. Attól függ, h milyen kávét szoktál inni, ha presszót, akkor elég a legkisebb gép, ha bármilyen tejeset, akkor olyat, amelyik tejhabot tud készíteni. Azért regizz be, mert sokszor van olyan akció, h pár 100 db kávé rendelése esetén ingyen van a gép, nekik előbbiben van az üzlet, a kávét meg úgyis meg fogod inni, vagy ismerősi körben szétdobod és kifizetik. Amúgy a DeLonghi gyártja őket, gyors és finom kávé, én nagyon szeretem. A kapszula kicsit húzós, 120-140 Ft/db, vannak olcsóbbak is, de ízre is annyival elmaradnak, én inkább fizetek többet a jóért, mint kevesebbet pocsékért.

Előtte kotyogóst használtam, Bialettit, itt a kávétól függ a minőség, meg minél forróbb vízzel kell csinálni és nem tömni a kávét. Ez egy olasz márka, ő találta fel a kotyogós főzőt. Én ebbe is 2000-2500 Ft-ért vettem a fél kilós kávét 4 évvel ezelőtt, itt sem láttam értelmét a 800 Ft-os Tchibonak.

És akkor mondom a tutit: JURA márka. Ez egy (talán német) automata darálós gép, isteni kávét csinál, de mocskos drága, 500.000
Ft-nál kezdődnek az újak, de én használtat is vennék (veszik is, mint a cukrot), ugyanazt tudja, mint az új, több helyen is ittam ilyenből kávét. Elég nagy helyet foglal és nem olyan dizájnos, mint a Nespresso gépei, de nem is ez a céljuk.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.13. 15:02:32

Nespressobol ki mit ajanl esetleg? Mert latom van 600 fele,8 kulonbozo gyartotol.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.12. 15:45:16

miro. írta:
2021.07.12. 11:21:39
Kapszulásunkból dolce gusto krupsz van vagy mi az Isten.. :)
Elkezdett problémás lenni,nem tudjuk kivenni a kapszula tartót,sokszor nem tudja kilyukasztani és ezért nem folyik le a kávé stb.
Ezért vennénk újat. Magával a géppel amúgy igazából bajunk nem volt,csak elakarnánk menni a kapszulás sztoritól.
De úgy látom értelme sok nem lenne.
Melyik kapszulást ajánljátok esetleg akkor?
Ahogy írtam lejjebb, szerintem a Nespresso messze a legjobb :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.12. 11:21:39

Kapszulásunkból dolce gusto krupsz van vagy mi az Isten.. :)
Elkezdett problémás lenni,nem tudjuk kivenni a kapszula tartót,sokszor nem tudja kilyukasztani és ezért nem folyik le a kávé stb.
Ezért vennénk újat. Magával a géppel amúgy igazából bajunk nem volt,csak elakarnánk menni a kapszulás sztoritól.
De úgy látom értelme sok nem lenne.
Melyik kapszulást ajánljátok esetleg akkor?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.12. 10:38:33

Nem tudom, milyen kapszlást használtál, de a Nespresso szerintem messze a legjobb.
Ha meg nem kapszulás, akkor egy jó kis kotyogós, mondjuk bialetti :)
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.07.12. 09:55:34

miro. írta:
2021.07.12. 08:42:37
Srácok,kávéfőző.
Cserélnénk a sima kapszulásról,egy kicsit komolyabbra.
Viszont nem érzem a késztetést arra,hogy ilyen 60-100-150 eft fizessek ki értük.
Van a kettő között még olyan,ami élvezhető,nem drága,nem kell óriási extrának lenni,mi egyszerű napi 1-2 kávét ivó kis család vagyunk.
Nem szükséges,hogy minden kávé közben orgazmusunk legyen. :mrgreen: :mrgreen:
Köszi előre is ! :)
Van valami baja a sima kapszulásnak? Ha van cseréld le egy ugyanolyanra, ha nincs tartsd meg. Faterom vett egy drágábbat mint ami nekünk van, semmivel nem tud többet csak nagyobb és szebb a dizájn.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.12. 08:42:37

Srácok,kávéfőző.
Cserélnénk a sima kapszulásról,egy kicsit komolyabbra.
Viszont nem érzem a késztetést arra,hogy ilyen 60-100-150 eft fizessek ki értük.
Van a kettő között még olyan,ami élvezhető,nem drága,nem kell óriási extrának lenni,mi egyszerű napi 1-2 kávét ivó kis család vagyunk.
Nem szükséges,hogy minden kávé közben orgazmusunk legyen. :mrgreen: :mrgreen:
Köszi előre is ! :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.07.10. 19:13:56

zsoltfree írta:
2021.07.10. 17:09:28
geridoss írta:
2021.07.10. 16:40:35
Ha van AUX csatlakozó az autódban, akkor annak a helyére lehet megoldani egy bluetooth adaptert, és akkor AUXként kezeli az autó, de megy bluetoothról.

Nekem 20.000 Ft volt a kis adapter, berakni meg talán 3 perc.

Sokkal jobb minőség, mint a transmitter.
Meg lehet kérdezni milyen márka?

Csaba igen, az lenne a legjobb minőségű, de nem akarom kibontani a gyárit.
Azt pontsan nem tudom, de nekem egy pesti srác csinálta kb 1 éve, azóta tökéletesen működik. Az egy kicsit komolyabb BT egység, amit beletett, 20ezer volt mindennel együtt. De most találtam egy ilyet, amit szintén be tudsz építeni magadnak, ha tudod hol keresd (jack csatlakozót kell bedugni a rádió mögötti AUX részre, ezáltal kiiktatni az AUX-ot, ha van persze :D )

Kihangosító

Ha érdekel a srác elérhetőség, küldöm privátban.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.10. 17:09:28

geridoss írta:
2021.07.10. 16:40:35
Ha van AUX csatlakozó az autódban, akkor annak a helyére lehet megoldani egy bluetooth adaptert, és akkor AUXként kezeli az autó, de megy bluetoothról.

Nekem 20.000 Ft volt a kis adapter, berakni meg talán 3 perc.

Sokkal jobb minőség, mint a transmitter.
Meg lehet kérdezni milyen márka?

Csaba igen, az lenne a legjobb minőségű, de nem akarom kibontani a gyárit.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.10. 16:42:22

Ha nincs aux, egy jó szerelő, elektronikus beteszi pár perc alatt és akkor mehet arról.

Járhatóbb út ez mint transmittert használni, persze drágább is.

De ha van keret akkor meg egy bt-s fejegység talán a legjobb megoldás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.07.10. 16:40:35

Ha van AUX csatlakozó az autódban, akkor annak a helyére lehet megoldani egy bluetooth adaptert, és akkor AUXként kezeli az autó, de megy bluetoothról.

Nekem 20.000 Ft volt a kis adapter, berakni meg talán 3 perc.

Sokkal jobb minőség, mint a transmitter.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.10. 16:27:46

Barca_10 írta:
2021.07.10. 16:24:31
zsoltfree írta:
2021.07.10. 15:24:57
Használt / használ valaki olyan autós kütyüt, ami bluetooth zenehallgatást tesz lehetővé gyári fejegységgel? Transmitter, vagy dension vagy egyéb? Ha igen, akkor nagyon kíváncsi lennék tapasztalatokra. De ha ismertek olyan szakit, aki ért ilyenekhez, és autó hifikhez, és / vagy toyotakhoz, akkor az is érdekelne.
Nekem D Corsám van, és transmittert használok, nem rossz, de torzít, nem olyan tiszta mintha CD-ről hallgatnám. Azt hittem gyári hangszórókkal van baj, így vettem Pioneereket, kicseréltem és nem lett sokkal jobb a minőség a transzmitterrel, gondolom ez autófüggő is.
Igen, sajnos transzmitterekről ezt hallottam. De egyébként mind a 2 terméknél kb 2 féle vélemény volt:
1: nagyon jó
2: nagyon kaki

Így nehéz dönteni.
Válasz küldése