Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.16. 17:58:09

Nem reagálok Zsolt hozzászólására, annak ellenére hogy itt izzadva írja a hosszú esszéket hogy márpedig a “Vezérünk jó!!!!”, alattam mások leírták amit gondolok.

Más: Látom hogy közös Miniszerelnök-jelöltet fog kinevezni az ellenzék. Erről ki mit gondol? Hogyan tud együtt működni mondjuk a Jobbik és az MSZP? Van otthon valami felmérés hogy jelenleg ki nyerné a választásokat?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.16. 16:28:08

Nincs azaz Isten,hogy visszakoltozzek Magyarorszagra.
Nagyon remelem,hogy maximum akkor,amikor itteni nyugdijjal tudok ott elni.
Keptelenseg osszehasonlitani azt ami itt van Ausztriaban,es ami Magyarban.
A boltokban az aruk minosege,a kikapcsolodasi lehetosegek,a szallodak,wellnesek minosege,az ettermek .A kereslet totalisan felhuzza a kinalatot.
Az orszag kornyezeti adottsagai megint ket kulon osztaly,ezeket pedig tokeletesen kihasznaljak.
Az egeszsegugy,az utak,ha elakarsz valamit intezni nem kell orakar varni,es hat millio papirt kitolteni.
Barmilyen szolgaltatas extrabb minosegu mint magyarban,itt erzed hogy barmirol is legyen szo,neked talaltak ki,erted van,azt akarjak hogy jol erezd magad.
Aki itt nyomorog,az egy millio dollarbol is nyomorogna
havonta,neki mind1 mennyi van a zsebeben.
De altalaban pont azok fikazzak ezt akik itt vannak es elfelejtenek elni,meg korbenezni,inkabb csak ulnek a szobaban es szamolgatjak hogy meg hany honapot kell megrohadni,hogy aztan otthon egy hazzal a hatad mogott szurkulj vissza,ahelyett hogy vilagot lass.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 16:06:39

csababarca írta:
2020.11.16. 15:58:11
zsoltfree írta:
2020.11.16. 15:55:31


Szóval beírod ide, hogy legjobban az zavar, hogy mindenhonnan ez folyik. És ha kérek egy példát, mert én ezt nem látom, akkor nézzek utána:) Nem mondom, hogy nem hallottam már ilyen logikai balos érvelést...
Te állítottál 2 tartalmas hsz-ben bődületes hazugságokat, mégsem jött ide védőbíróság, hogy bizonyítsd az állításaidat.
Meg hogy már nem kell Ausztriába menni dolgozni, hogy valaki jól éljen....hahhaa, persze, hogy nem.

más vágányon vagyunk, én vagyok a hülye, hogy megint leálltam vitatkozni.

bárcsak olyan jó helyzetben lenne az ország, ahogy Te látod.
"Bődületes hazugságokat" - nevezz meg 1-et pls.
"Meg hogy már nem kell Ausztriába menni dolgozni, hogy valaki jól éljen." - ezt hol írtam? (az más kérdés, hogy én már elégedett vagyok az életemmel, és ismerek még ilyen embert)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 15:58:11

zsoltfree írta:
2020.11.16. 15:55:31


Szóval beírod ide, hogy legjobban az zavar, hogy mindenhonnan ez folyik. És ha kérek egy példát, mert én ezt nem látom, akkor nézzek utána:) Nem mondom, hogy nem hallottam már ilyen logikai balos érvelést...
Te állítottál 2 tartalmas hsz-ben bődületes hazugságokat, mégsem jött ide védőbíróság, hogy bizonyítsd az állításaidat.
Meg hogy már nem kell Ausztriába menni dolgozni, hogy valaki jól éljen....hahhaa, persze, hogy nem.

más vágányon vagyunk, én vagyok a hülye, hogy megint leálltam vitatkozni.

bárcsak olyan jó helyzetben lenne az ország, ahogy Te látod.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 15:55:31

csababarca írta:
2020.11.16. 15:52:08
zsoltfree írta:
2020.11.16. 14:48:48
Hol erőltetik ezt a narratívát? Nem kiforgatott cikkben ilyet te láttál? Mutass egy példát pls.
Egyébként ez, ha nem lenne, akkor nem lenne más bajod a jelenlegi rendszerrel?

Minden megszólalásban, amikor nyugatot meg Ausztriát kell fikázni?
Én nem fogok ide linkelgetni, ne haragudj, nézz utána.

De elég sok problémám van, de valóban a legfőbb a képmutatás, és folyamatos hazudozás arról, hogy itt mekkora jólét van.
Szóval beírod ide, hogy legjobban az zavar, hogy mindenhonnan ez folyik. És ha kérek egy példát, mert én ezt nem látom, akkor nézzek utána:) Nem mondom, hogy nem hallottam már ilyen logikai balos érvelést...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 15:52:08

zsoltfree írta:
2020.11.16. 14:48:48
Hol erőltetik ezt a narratívát? Nem kiforgatott cikkben ilyet te láttál? Mutass egy példát pls.
Egyébként ez, ha nem lenne, akkor nem lenne más bajod a jelenlegi rendszerrel?

Minden megszólalásban, amikor nyugatot meg Ausztriát kell fikázni?
Én nem fogok ide linkelgetni, ne haragudj, nézz utána.

De elég sok problémám van, de valóban a legfőbb a képmutatás, és folyamatos hazudozás arról, hogy itt mekkora jólét van.
Hogy itt mekkora béremelések vannak, pl a mi szakmánkban, és akkor ezzel beetetik a társadalmat, akik meg elhiszik. holott itt fillérekről beszélünk amikor a 8-10 %os béremeléseket erőltetik.
na mindegy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2020.11.16. 15:55:53-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 14:48:48

Hol erőltetik ezt a narratívát? Nem kiforgatott cikkben ilyet te láttál? Mutass egy példát pls.
Egyébként ez, ha nem lenne, akkor nem lenne más bajod a jelenlegi rendszerrel?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.16. 14:44:39

zsoltfree írta:
2020.11.16. 11:57:44
....
Ausztriás részre reagálok csak, a többire is szeretnék, de nem ér annyit ez a téma már, kibékíthetetlen a két oldal, engem sose fog meggyőzni senki, hogy az normális, hogy egy kezdő tanár 140ezer nettót keres, pedig próbálkozol te is szépen.

Tehát Ausztria.
Ez a mondatod a végén: "Ezek után mégis miért kéne ott, vagy csak közel ott tartunk, ahol mondjuk Ausztria?"

Nem kellene ott tartanunk, nem elvárás.
De akkor miért erőltetik ezt a narratívát, hogy már beelőztük őket, hogy az élhetetlen, bezzeg itthon, stb nyilatkozatok, megszólalások vannak heti szinten.
Az alapján amit a kormánypárti politikusok mondanak, aszerint igenis Ausztriával egy szinten vagyunk. Akkor el is várnám az egy szintű béreket.

Vagy akkor fejezzék be a hazudozást, és akkor nem fogom számon kérni, hogy miért nem azonosak a fizetések, vagy ha nem is azonosak, de miért van 2-3szoros eltérés egy tanár fizetésében pl.

De nekem ez az érzetem az egész rendszerrel, hogy ha mindent elhinnénk (gazdasági mutatók, statisztikák, számok), akkor msot Kínával és USA-val viaskodnánk a gazdasági főhatalomért. A realitás, hogy éppen tudjuk szorongatni a románokat, szlovákokat, de még utóbbi helyen is jobbak a fizuk.
Baromi egészségtelen narratíva az, hogy mindenben elsők vagyunk, mindenben is jobban állunk mint bárki, aztán ránézel egy kimutatásra, és rájösz hogy tényleg, csak hátulról.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 11:57:44

Nero: Úgy tűnik hogy a foci a fidesz politikai eszköze lett. - igen, ezt a 444 és a többi függetlenobjektív kollégáinak köszönheti. Milyen politikai eszköz lehetne szerinted ebből? Be lett itt szépen oltva mindenki OV ellen, és már mindenki az életének a szarságait szépen erre fogja. De úgy megnézném egy nagy vödör popcornal, hogy ezek az emberek mit csinálnának, ha a fő ellenségük hirtelen le lenne váltva erre a csoda koalícióra? Hirtelen mindenki elkezdene örülni, és éljenezni, és az életük szebb lenne, kb úgy valahogy mint az oroszlánkirály legvégén, amikor jönne az eső, majd kisütne a nap és a szavanna újra kizöldülne és milliónyi állat élne boldogan, ugye? Az ilyen mondatok is pont ezt igazolják: "az aktuális korrupt és bűnöző kormány súlyos milliárdokat tol a fociba, mert a miniszterelnök szereti a focit." "Én foci és sport rajongó vagyok, de nálam nem is lehet vita tárgya hogy addig nem költünk sportra, ameddig az egészségügy, az oktatás stb. nincs rendben." Ezek ilyen 444-es agymosásból eredő végetések. Semmi logika nincs benne, de legalább lehet tudni honnan fúj a szél. Gratulálok sok embernek, hogy nem szereti a focit, mert a 'Zorbán szereti. Meg amit a fidesz támogat, annak direkt az ellenkezőjét kell szeretni. Gratulálok az ehhez haszonló analógián alapuló saját véleményekhez.
"Az meg szintén nagy igazság volt, hogy megy a kőkemény bevándorlás ellenes politika, aztán mégiscsak a csoki gyerek menti meg a magyarokat aki még csak magyarul se tud." - ez mégis hogy a fenébe kapcsolódik össze? Tehát ha találunk valahol egy embert aki beilleszkedett, akkor rohanjunk a 3. világba, és telepítsünk át hirtelen több millió embert, mert mi baj történhet, ugye? Elég gyenge érvelés ez a csokizás, és megnyugodhatsz, hogy én aki pl jelenleg a mostani kormányra szavaznék, totál nyugodtan ültem, mikor a "csoki" beverte az egyenlítő gólt. Pontosabban örültem neki. De a véleményeb a tömeges ellenőrizetlen és indikolatlan európán kívülről érkető bevándorlásról a véleményem egy picit sem változott. Egyébként ez nem változott kb nagyon régóta, és nagyot fogsz nézni, én már a jelenlegi migri hiszti előtt jóval is pont így gondoltam.
Egyébként dont fos, nem hazaárulóz téged senki. Ez pont olyan mint az előbbi magyarázat. Azért mert a neten találsz egy olyan kommentet, ami ezt írja... hát a netes kommentálást többek közt ezért szüntetném be kb orosz/kínai szigorral.
Ha te bal oldali vagy, és az az egyik bajod, hogy nem emelték fel a minimálbért 400-ra... Azért a bal oldali kormányoknak nem volt erőssége a minimálbér emelése, illetve azért ez elég erős indítás a jelenlegiről nem gondolod? Szerinted hány kis vállalkozás zárna be azonnal és mennyien "csak" holnap? Ez kb 250 ezernél is így van. Szerinted azért mert te Budapestről indulsz ki, és felnyomod ezt az összeget a jelnelegi kétszeresére, ez mondjuk egy Borsod vagy Nógrád megyét nem döntene be azonnal?
Illetve "recrea" írta még, hogy ez rabszolgaság, mert a merci gyár ki tudná ezt fizetni. Persze tudná, de nem szeretné, mert akkor inkább utazik még pár száz kilométert, és akkor megússza fele annyiból. Nem is értem ezt a gondolkodást. Szerintetek miért kínában vagy ázsiában gyártanak mindent? Azért mert ők az ő történelmük a minőségről és a precizitásról híres, vagy pedig azért mert sokszorosan túl vannak népesedve, és egy itteni munkás órabéréből ott egy tucat munkást meg tudnak fizetni, és ha valaki ehhez nem mosolyog, akkor kirúgnak azonnal, mert több millióan állnak sorba ezért a munkért is?

Egyébként ez a mennyibe kerül az élet egy hónapban dolog pedig megint kicsit fura nekem. Én egyáltalán nem jövök gazdag családból és egy vidéki is faluban születtem, ahol semmi lehetőség nem volt, 1-2 gyár onnan 30-50 perc autóútra, kb ennyi. Viszont amikor feljöttem Pestre én akkor ezzel tisztában voltam, és nem vártam el a budapesti élettől, hogy itt majd minden könnyű és király lesz. Persze a lakhatás itt mindig drágább volt. De vidékiként Budapesten lakni mindig kicsit "luxus" volt. Ráadásul én nagyon nem laktam egyedül sokáig. vagy 15 évig másokkal laktam, még akkor is, amikor végre volt lakásom, akkor is kiadtam az egyik szobámat, hogy ne egyedül kelljen fenntartanom a lakhatásomat. Egyedül piszok drága, de én nem úgy nőttem fel, hogy nekem az jár, hogy pesten egy albit jó helyen fenntartsak, meg autót, meg még bulika, és még maradjon is. Nagyon sok huszonéves úgy nő fel, hogy ez jár és ha nem jön össze, akkor mekkora [auto_cenzúra] itt minden. Szerintem a legtöbben ezzel vannak elszállva. Olvasok itt ilyet, hogy nettó 300 Pesten? Jah, persze, mert az olyan alap dolog. De milyen tudást, megbízhatóságot, referenciát tudsz ennyiért letenni az asztalra? És ez alapból miért járna mindenkinek?

A másik kedvencem, hogy majd mindenki 10 évig kint lesz, amíg a ház árát összespórolják, aztán hazajönnek, meg itthon miért nincs még nyugati színvonal. Nos, ez nyilván nem reprezentatív, de nekem sok ismerősöm kint van, de nagyon sokuk kb nyomorog ott, de mivel azt hiszi, ha többet keres, és azt a drágább városban veri el, akkor jobban él, pedig nem. Van az a réteg, aki keres is pénzt, de ők járkálnak jellemzően haza Audi és más indokolatlanul drága autókkal, amikről tudjuk hogy pont nem arról híresek, hogy az aztán tartja az értékét. Tehát így, vagy úgy de háza egyiknek sem lesz. Az egyik ismerősömék egy pár 15 éve arra verik a nyálukat angliában, hogy milyen jól keresnek kint, és most hazajöttek, vettek egy borsodi utolsó faluban egy telket és felhúztak rá egy házat...nade befejezni nem tudták, mert kb a tető után már a fűtés előtt elfogyott a pénzük.... Az utolsó példa akit erre fel tudnék hozni, az kb apám (és még pár hasonló apuka) volt, mert ők tényleg úgy ment ki, hogy kint meghúzzák magukat, dolgoznak éjjel nappal pár évig, és utána hazajönnek felhúznak egy házat, és utána itthoni pénzből azt fenntartják. A szándék egy generációval később is így volt, csak kevesebbet dolgoztak és kellett a pénz ájfonra. Leegyszerűsítve, de ez van. A mai generációknak fogalmuk sincs mi az, hogy spórolás, és azt hiszik mindenre, hogy az jár. A kedvencem, hogy miért nem vagyunk már nyugatti szinten. Hát ha töri órát nem lógták volna el, akkor nézzük csak kicsit tömörítve a szomszédunkat Ausztriát. Hozzájuk legközelebb a dualizmusban voltunk életszínvonalon. Nagyjából a csúcs az első vh előtt volt, DE még ekkor is távoli volt az ottani keresőképesség, és minden más. Pedig akkor nem kis innovációk (Ganz, mezőgazdaság, villamosság, gőzgép) voltak Magyarországon, és az export is elég jó volt. Ez után kettőnk összehasonlításával nézve, jött nekünk egy trianon. Ezzel az iparunkat hazavágták, az orzságunkat és az infrastruktúránkat is, nem kis adóssággal. Ausztria sokkal kevésbé járt rosszul. Utána forradalom-ellenforradalom, gazadasági világválság, és mire kijöttünk a mínuszból jött egy újabb VH, amibe a szomszédjainkkal egy oldalon harcoltunk. A különbség, hogy ők Bécset kb átengedték, mi pedig az országot az utolsó golyóig védtük (nyilván külső nyomásra, de ez más téma). Tehát a VH-t jobban beszoptuk, utána volt egy magyarország egészét elfoglaló szovjet időszak majd 45 évig, ezalatt ausztriában csak egy része lett szovjet befolyásolás alatt hagyva + ők nem voltak háborús bűnösként kikiáltva, Marshall segélyben is részesültek, és ők az orosz vendégüket csak 10 évig finanszírozták és amint mondtam ugye azt sem a teljes ország területén. Az utolsó 30 évben nem volt mondjuk külső különbség, de azért maradjunka annyiban, hogy 45 év szoci rendszer után hirtelen a nyakunkba ömlött a kapitalizmus, és azt még mindig tanuljuk, de az első 10-20 évben még nagyon tanultuk. Ezek után mégis miért kéne ott, vagy csak közel ott tartunk, ahol mondjuk Ausztira?
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 11:03:35

Atlantis írta:
2020.11.14. 01:40:18
zsoltfree írta:
2020.11.13. 19:36:33
A hétvégén nem nagyon voltam gépnél, és egyébként sem szoktam politikáról beszélgetni, mert azt olyan mindenkinek van egy véleménye dolognak gondoltam. Neked viszont szerettem volna válaszolni, mert bár egyáltalán nem értünk egyet, ezt intelligens módon csinálod, ami tetszik.

"Én nem abból indultam ki, hogy biztosan lehetne olcsóbban is. Hanem hogy maga a beruházás mérete felesleges." - itt én tényleg nem szólnék hozzá ehhez, mert fingom sincs milyen klubnak mikor miért és mennyi plusz pénzből húztak fel stadiont. Ha ezzel foglalkozó projektes lennék, aki ismeri a számokat és a körülményeket, akkor mernék hozzászólni. Így viszont fogalmam sincs. Te is írtál korábban többszörös méretű stadiont (amit pl persze, nem lehet indokoltnak látni), de ugyanakkor máshol meg azt írod, 4000 férőhelyes helyett 5000 férőhely. Ami a 2-3-szoroshoz képest "csak" 0,2-szeres, ami azért más mérték. És biztos ki lehetett volna hozni olcsóbban, valamennyivel, de azt talán senki nem tudja, hogy mennyivel. Tehát ha tényleg az ilyen 2-3-szoros túlméretezést ellenzem, és hülyeségnek tartom, de itt 10-30 százalékon vitatkozni távolról... Ebbe nem mennék bele. És persze, a focihoz kell más fejlesztés is, sőt az fontosabb nyilván mint egy stadion maga, de sokadszor mondom, hogy nem látom mi volt az okat, hogy a stadiont felhúzták. Azt te is belkáthatod, hogy ha pl a teljes utánpótlás fejlesztést áttervezték akár tök ésszerűen, és beleöltek egy csomó pénzt, ami elég erre a célra ÉS felhúztak hozzá egy stadiont is, akkor te és én ebből a stadiont fogjuk látni. Ezzel nem állítom, hogy az előbbi pont is fejlesztve lett, de azért lehet olvasni ilyenekről is, csak nyilván stadinról többet...és arról is valahogy az ellenziki médiákban, sejtjük miért.

A pénz mértéke résznél arra utaltam, hogy egy átlagember életében mondjuk 1 millió forint is nagyon nagy pénz, és hirtelen ha ezt megkapná akkor nagyban befolyásolná az életét. Ehhez képest pedig 1 milliárd már nagyon durvának hat. És ez felett már nem nagyon tudja az átlagember a mértéket, mert ha benne van a milliárd szó, akkor könnyen rávágják egy 30 milliárdos dologra is hogy 3 ezer milliárd, vagy 3 millliárd euró, és így tovább. Erre utaltam ennél a résznél. Ezért is van, amikor eddig elmondtam, hogy mondjuk egy éves költségvetéshez képest mennyibe került eddig a 10 év alatt a stadion építés, és abból is mennyibe került a puskás, akkor először senki sem hitte el, aztán utána valahogy elengedték ezt a témát, mert tényleg nem tartották annyira nagy dolognak.

És persze írod, hogy mehetne a pénz az egészségügybe, oktatásba, a családtámogatásba, tömegközlekedésbe, stb. Családtámogatás szerintem azért elég jó irányba halad az elmúlt 10 évben. Én koromból kifolyólag átéltem már pár kormányzást, és azért ez mérföldekkel jobb mint az eddigiek. Ez nyilván egyéni vélemény. Egészségügy, az borzasztóan összetett téma, és igen, én is tapasztaltam már, hogy wc papír nincs egy rendelőben. Itt egyébként a véleményem az, hoy a pénz mellett valamiféle átszervezés lenne a leghatékonyabb. Egyébként ilyen irányú tervek pl vannak. Illetve volt most egy jelentős béremelés, illetve a hálapénzt kivezetik, ami szintén nagyon nagy szó. Bővebbet az egészségügyről nem nagyon tudok, mert ebbe sem látok bele. Itt egyébként nem gyurcsányoztam, hanem arra utaltam, hogy ez ilyen kb 70 éve, és ez kb mindig egy neverending sztori lesz, amivel mindig kell foglalkozni. Olyan nem lesz és ne is remélje senki, hogy majd jön egy új párt és 4 évig az összes létező pénzt full becsületesen, lenyúlás nélkül az utolsó fillérig betolja az egészségügybe, és akkor onnantól kezdve az jó lesz. Az okatásügyhöz nem tudok hozzászólni. Fogalmam sincs az épp hogy áll, vagy ott hova kéne pénz. Arról egyáltalán nincs véleményem. Tömegközlekedés pedig fejlődik. Az is egy elég összetett dolog (nem tudom itt mire gondoltál hirtelen), de nem gondolnám, hogy ez nem fejlődne.

A priorizálásban lehet valami, de ezek elvileg külön tárcák, tehát ha valamelyik minisztérium erre költ, a másik meg arra nem, akkor nem lehet azt mondani, hogy egyik a másik rovására megy.

Az addiktivitásról pedig nem azt írtam, hogy ez lesz a kiváltó ok. Hanem az, hogy van akinél ez, és jó látni, hogy a kiváltó okokat kezelik valamilyen szinten. Pl a dohányzás be lett tiltva nagyon sok helyen. Pár éve még sokat jártam Bécsbe, irgalmatlan rossz volt beltérben a dohányfüstöt szívni, nem dohányosként. Vagy ott van pl a testnevelés fejlesztése, étkeztetés fejlesztése iskolákban, és ilyesmi. Ami bár nyilván kevés, ha a szülők otthon nem mozdítják meg a gyereket és teletömik gumicukorral, de több, mint a semmi.

A 2010 előtt pedig nem egy bezzeggyurcsányozásra gondoltam, hanem azt, hogy az, ami itthon nem éppen jó, az nem az elmúlt kormányzati ciklusokban lett kaki, hanem kb a 2 világháború óta az, tehát ezt egy kormány egy ciklus alatt nem fogja, és nem is tudja majd helyrehozni. Max dolgozni fog tudni rajta, ezért jó látni, hogy azért xy egy 4 éves ciklus alatt mit tett, vagy mit nem tett bizonyos dolgokkal.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.16. 01:10:52

Atlantis írta:
2020.11.15. 13:15:09

Ne haragudj, de az megvan, hogy Anglia éppen kilép az EU-ból? Vagy hogy pont hogy a nagy nyugati cégek jönnek ide a szegény kelet-európai régióba az olcsó munkaerő miatt? (Győr audi? Kecskemét Mercedes? IT cégek Budapest, Stb.). Egy magyar pont nem azért megy ki nyugatra, hogy ott ugyanannyit keressen, mint itthon.
Ha én kimegyek dolgozni Németországba mosogatni, ugyanannyit fogok kapni, mint a Németországban született mosogató. A minimálbér is ugyanannyi egységesen mindenkinek egy országon belül.
Amire Te gondolsz az az, hogy nyugaton munkaerőhiány van (amúgy rengeteg szektorban itthon is), és nyugaton egy recepciós jobb élet színvonalon tud élni, mint mondjuk itthon egy ápoló. Ugyanabban a pozícióban pedig fényévekkel jobban tud megélni kint, ezért mennek ki oda az emberek.

Amúgy kíváncsi lennék a részletesebben kifejtett véleményedre, hogy miért gondolod az EU-nak érdeke a szegényebb tagországok szegényen tartása, miközben amúgy a keleti és déli szegényebb tagországoknak ugyanúgy van döntési és beleszólási joga, mint az említett Németországi vonalnak. Ezen kívül a gazdagabb országoknak sem hiszem érdekük, hogy a szegényebb országok lehúzzák például az euró árfolyamát, illetve az EU globális érdekeivel is eléggé ellentétesnek tűnik. Szóval miért lenne jó ez a "balanszt"?
Ja,nincs az en velemenyemben ennyi azert.. :D
A nagy multi cegek nyugatrol azert mennek szerintem magyarba,mert sokkal olcsobb a munkaero.
De igazabol ez pont az en velemenyemet erositi.. :D
Amig magyarban egy gyari melos kap 3muszakra 200.000-et,itt kap pl ausztriaba 2000 eurot. :D
Persze,hogy odamennek a cegek.
Ausztriabak,Nemetonak meg azert jo ez,mert pl egy magyar,roman stb amig megcsinalja ezt a melot,(pl mosogatas) 1400 euroert havonta,addi egy osztrak a duplajaert,vagy megsem csinalja.
Ezert is jo,hogy sok a vendegmunkas ezekben az orszagokban,viszont nekunk meg jo hogy jobban tudunk itt elni.
Plusz aki hazamegy es ott vagja el az eurot az jo ezeknek a szegenyebb orszagoknak is.



De amugy szerintem az egesz vilag kb igy mukodik.
Ahol van erdek,penz azert van haboru,balhe.
Ahol nincs ott mehet barmi,senkit nem erdekel.( eszak korea,afrika kb 500 evvel le van maradva a vilaghoz kepest)
Semmi nem mukodik “csak ugy” ahogy.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.15. 19:43:27

Veidt_madridista írta:
2020.11.15. 14:13:50
Atlantis, nem arról van szó, hogy ez az EU érdeke, inkább csak a globalizált rendszer sajátossága. A munkaerő szabad áramlásával agyelszívás valósul meg, a tőke és a szolgáltatások szabad áramlásával megölték a hazai tulajdonú ipar és vállalati szféra jelentős részét stb. Ezért cserébe kapnánk az EU-s pénzeket, de sok esetben nem jól költi el azokat a kormány, vagy épp ellopja. De ettől függetlenül még érdemes beszélni a rendszer negatív oldaláról, mert ebben a formában, összességében bizony az a végeredmény, hogy a közép-kelet-európai országok sosem fognak felnőni a nyugati szintre. Meg lehet köszönni a szocialistáknak.
A kolléga hozzászólása amire reagáltam arról szólt. Abban igazad van, hogy a globalizált világnak érdeke, hogy legyenek szegényebb országok sajnos.
Viszont nem hiszem, hogy az EU tehet arról nagyrészt, hogy a hazai ipar és vállalat szféra gyengélkedik. Egyrészt senki nem kötelezi a magyar kormányt hogy például több tíz milliárdokkal támogassa a nyugati (Mercedes Kecskemét, 30 milliárd forint) és keleti (Samsung Göd, 108 millió euró) cégek gyárainak itteni felépítését, a hazai szereplők támogatása helyett. Plusz sokszor még adókedvezményeket is kapnak. Az itthon agyontámogatott építőiparban is már 15-20 ezer külföldi vendégmunkás dolgozik és így is munkaerő hiány van.
Az említett lopások és rossz felhasználások pedig ugyancsak nem az EU miatt vannak, sőt tudtommal az EU kifejezetten próbál tenni ellene, nem véletlenül indult legalább pár tucat eljárás Magyarország ellen...

Az agyelszívás bizonyos szempontból jogos feltevés, bár hozzáteszem hozzánk meg a keletről jönnek az élelmesebb, okosabb emberek (pl: azeri,libanoni,indiai) tanulni és dolgozni. Meg a kevésbé okosak is, mert a Budapesten élő 1750 kebabos hely meg 600 kínai áruházban sem magyarok dolgoznak tapasztalataim szerint. :D
Ezen kívül meg az EU csak könnyített ezen, az általad is említett globalizált rendszer sajátossága ez a fajta szabad áramlás ugyancsak. Szerintem csak Budapesten tízezer külföldi dolgozik akik nem EU tagállamokból jöttek, pedig mi azért ahogy a beszélgetés alapjából kiindultunk: fele annyira vagyunk csábítóak, mint mondjuk egy Németország. :D

Természetesen vannak árnyoldalai is az EUnak, és rengeteg dologban nem jól működik. Ezt abszolút aláírom, de én egyelőre úgy látom, hogy ha normálisan élnénk a lehetőségeinkkel, nekünk továbbra is bőven inkább jó, mint rossz.

Szerintem egész egyszerűen politikailag hozzák meg a gazdasági döntéseket fent már nagyon sok (20+ minimum) éve, nem pedig racionálisan, gazdasági szempontok mentén. Itthon még mindig a gyárakban látják a felsőbb vezetők a munkahelyteremtést, miközben a covid is megmutatta, hogy egyrészt nem az a jó írány, másrészt órási orosz rulett egy bizonyos szektorra építeni a gazdaságot. (Lásd oroszok és a kőolaj, stb.)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.15. 17:43:50

https://youtu.be/wHHzo3j1TT4

Erről vélemény? Elég radikális ötlet, de szerintem 100%ban igaza van
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.15. 14:13:50

Atlantis, nem arról van szó, hogy ez az EU érdeke, inkább csak a globalizált rendszer sajátossága. A munkaerő szabad áramlásával agyelszívás valósul meg, a tőke és a szolgáltatások szabad áramlásával megölték a hazai tulajdonú ipar és vállalati szféra jelentős részét stb. Ezért cserébe kapnánk az EU-s pénzeket, de sok esetben nem jól költi el azokat a kormány, vagy épp ellopja. De ettől függetlenül még érdemes beszélni a rendszer negatív oldaláról, mert ebben a formában, összességében bizony az a végeredmény, hogy a közép-kelet-európai országok sosem fognak felnőni a nyugati szintre. Meg lehet köszönni a szocialistáknak.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.15. 13:52:07

miro. írta:
2020.11.15. 08:41:03
Soha nem lesz jobb elet Magyarorszagon,vagy Horvatban,Szerbiaban,Romaniaban stb. Ausztrianak,Nemetonak,Anglianak erdeke,hogy ezekben az orszagokban rosszabb legyen a helyzet annyival,hogy odamenjünk dolgozni,mint olcso munkaero.
Az eu igy szepen megtartja a balanszt,es a jo letet nekik.
Abban biztosak lehetünk, hogy többségünk egyáltalán akarna, igényelne olyan életet?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.15. 13:15:09

Gaillard írta:
2020.11.15. 08:19:08
Teljesen igazad van, de azt hozzá kell tennem, hogy a referenciának tekintett államaid lakosai semmivel sem jobb emberek, csak a korábbi időszakban megszerzett versenyelőnyből építkező jóléti társadalmukban már nem szükségeltetik, hogy rosszabbul viselkedjenek.
Állítom Neked, hogy ha felcserélnék a pozíciókat a jólét terén az érintett országok, akkor ugyanígy megváltozna egy-két évtized alatt a mentalitás mindkét helyszínen.

Azt is hozzá kell tennem, hogy az egész világ nem tud olyan jó létben élni, mint ami a csúcsállamokat jellemzi, annak megvan az ára (mások nélkülöznek helyettük), mivel a túlnépesedő és fogyasztó világunkban korlátosak a természeti erőforrások, és ezek a csúcsországok sem tudnának ilyen színvonalat fenntartani önellátás esetén vagy ha az ökológiai lábnyomot (fogyasztás, terület, termelés) fajlagosan viselniük kellene.
Valóban nem "jobb" emberek, csupán mások. Én szerintem pedig egy-két évtized alatt a mentalitás nem változna úgy ahogy Te gondolod. Ez kultúra, nevelés kérdése. A finneknél magas az életszínvonal, jól keresnek, és van egyfajta egyenlőség az emberek között. Nem szórják a pénzt csak azért mert van, luxus cikkekre nem nagyon költenek, és sokkal inkább szabálykövetőek, betartják a törvényeket.
Ez a mentalitásbeli különbség pedig drasztikusan hozzájárul ahhoz, hogy az egész országban jobb életszínvonal legyen. Cserébe kevésbé kreatívak például, és még sok minden más pedig szerintem kifejezetten gyengén teljesítenek... Szóval nem jobbak, csak más mentalitásúak.

A második résszel egyetértek, sajnos az emberiség nagyon messze van attól, hogy az egész világnak jó legyen. Mentalitásban, gazdasági működésben, politikailag, minden téren.

miro. írta:
2020.11.15. 08:41:03
Soha nem lesz jobb elet Magyarorszagon,vagy Horvatban,Szerbiaban,Romaniaban stb. Ausztrianak,Nemetonak,Anglianak erdeke,hogy ezekben az orszagokban rosszabb legyen a helyzet annyival,hogy odamenjünk dolgozni,mint olcso munkaero.
Az eu igy szepen megtartja a balanszt,es a jo letet nekik.
Ne haragudj, de az megvan, hogy Anglia éppen kilép az EU-ból? Vagy hogy pont hogy a nagy nyugati cégek jönnek ide a szegény kelet-európai régióba az olcsó munkaerő miatt? (Győr audi? Kecskemét Mercedes? IT cégek Budapest, Stb.). Egy magyar pont nem azért megy ki nyugatra, hogy ott ugyanannyit keressen, mint itthon.
Ha én kimegyek dolgozni Németországba mosogatni, ugyanannyit fogok kapni, mint a Németországban született mosogató. A minimálbér is ugyanannyi egységesen mindenkinek egy országon belül.
Amire Te gondolsz az az, hogy nyugaton munkaerőhiány van (amúgy rengeteg szektorban itthon is), és nyugaton egy recepciós jobb élet színvonalon tud élni, mint mondjuk itthon egy ápoló. Ugyanabban a pozícióban pedig fényévekkel jobban tud megélni kint, ezért mennek ki oda az emberek.

Amúgy kíváncsi lennék a részletesebben kifejtett véleményedre, hogy miért gondolod az EU-nak érdeke a szegényebb tagországok szegényen tartása, miközben amúgy a keleti és déli szegényebb tagországoknak ugyanúgy van döntési és beleszólási joga, mint az említett Németországi vonalnak. Ezen kívül a gazdagabb országoknak sem hiszem érdekük, hogy a szegényebb országok lehúzzák például az euró árfolyamát, illetve az EU globális érdekeivel is eléggé ellentétesnek tűnik. Szóval miért lenne jó ez a "balanszt"?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.15. 13:12:09

miro. írta:
2020.11.15. 08:41:03
Soha nem lesz jobb elet Magyarorszagon,vagy Horvatban,Szerbiaban,Romaniaban stb. Ausztrianak,Nemetonak,Anglianak erdeke,hogy ezekben az orszagokban rosszabb legyen a helyzet annyival,hogy odamenjünk dolgozni,mint olcso munkaero.
Az eu igy szepen megtartja a balanszt,es a jo letet nekik.
Amíg globalizált világot élünk, addig ez valóban így lesz. Viszont az, hogy a régión belül is már majdnem mindenki beelőzött minket, azt mutatja, hogy bizony a rendszerváltás óta nem igazán végeznek jó munkát az aktuális kormányaink.
Azt is hozzá kell tennem, hogy az egész világ nem tud olyan jó létben élni, mint ami a csúcsállamokat jellemzi, annak megvan az ára (mások nélkülöznek helyettük), mivel a túlnépesedő és fogyasztó világunkban korlátosak a természeti erőforrások, és ezek a csúcsországok sem tudnának ilyen színvonalat fenntartani önellátás esetén vagy ha az ökológiai lábnyomot (fogyasztás, terület, termelés) fajlagosan viselniük kellene.
Valóban igaz, én ezért is tartom nagyon rossznak ezt a világrendet, mert a Föld lakosságának nagyobb része szegénységben él. De nem is a nyugati országok középosztálybeli embereivel van a gond, hanem a leggazdagabbakkal, akik valószerűtlenül nagy vagyont birtokolnak.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.11.15. 08:41:03

Soha nem lesz jobb elet Magyarorszagon,vagy Horvatban,Szerbiaban,Romaniaban stb. Ausztrianak,Nemetonak,Anglianak erdeke,hogy ezekben az orszagokban rosszabb legyen a helyzet annyival,hogy odamenjünk dolgozni,mint olcso munkaero.
Az eu igy szepen megtartja a balanszt,es a jo letet nekik.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.11.15. 08:19:08

Teljesen igazad van, de azt hozzá kell tennem, hogy a referenciának tekintett államaid lakosai semmivel sem jobb emberek, csak a korábbi időszakban megszerzett versenyelőnyből építkező jóléti társadalmukban már nem szükségeltetik, hogy rosszabbul viselkedjenek.
Állítom Neked, hogy ha felcserélnék a pozíciókat a jólét terén az érintett országok, akkor ugyanígy megváltozna egy-két évtized alatt a mentalitás mindkét helyszínen.

Azt is hozzá kell tennem, hogy az egész világ nem tud olyan jó létben élni, mint ami a csúcsállamokat jellemzi, annak megvan az ára (mások nélkülöznek helyettük), mivel a túlnépesedő és fogyasztó világunkban korlátosak a természeti erőforrások, és ezek a csúcsországok sem tudnának ilyen színvonalat fenntartani önellátás esetén vagy ha az ökológiai lábnyomot (fogyasztás, terület, termelés) fajlagosan viselniük kellene.

Atlantis írta:
2020.11.14. 21:49:16
Az a baj, hogy csak néhány szektorban emelkedtek igazán a bérek, és azok húzzák fel a statisztikában az átlagfizetést. A legtöbb helyen éppen csak lekövették az inflációt.
A forint 10 év alatt vagy 20%-ot gyengült alsó hangon, szó szerint mindennek felment az ára közben (albérlet, zöldség,gyümölcs,gyógyszerek,stb.).

Természetesen az átlag életszínvonal nőtt itthon, és van egy réteg akiknek sokkal jobb a helyzete, de ezt én inkább az egész világ fejlődésének tudom be. Az egész országot figyelembe véve nagyon távol állunk a nyugati (skandináv, amerikai stb.) szinttől szerintem. (Karlsruhéban lakó rokonaimhoz rendszeresen járok ki, Helsinkiben laktam fél évet, úgyhogy nem csak a hírekből olvasott dolgok miatt mondom)

Egész egyszerűen ebből az országból sokkal többet is ki lehetne hozni, csak kellene egy kevésbé korrupt politikai közeg (nem csak a jelenlegi kormánnyal van a baj), és az emberek szemléletmódjában is egy erőteljes változás (ne feketén működjön a gazdaságunk jelentős része, az adózás ne egy ördögtől való dolog legyen, a lopást ne vegyük természetesnek, stb.). Sajnos a korrupció és simlisség túlságosan jelen van az ország minden szintjén lévő társadalmi közegekben, és ehhez egy iszonyatosan tökös kormány kellene, hogy változzon. Ilyennel pedig nem találkoztam még szros kis életem alatt... :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.14. 21:49:16

Az a baj, hogy csak néhány szektorban emelkedtek igazán a bérek, és azok húzzák fel a statisztikában az átlagfizetést. A legtöbb helyen éppen csak lekövették az inflációt.
A forint 10 év alatt vagy 20%-ot gyengült alsó hangon, szó szerint mindennek felment az ára közben (albérlet, zöldség,gyümölcs,gyógyszerek,stb.).

Természetesen az átlag életszínvonal nőtt itthon, és van egy réteg akiknek sokkal jobb a helyzete, de ezt én inkább az egész világ fejlődésének tudom be. Az egész országot figyelembe véve nagyon távol állunk a nyugati (skandináv, amerikai stb.) szinttől szerintem. (Karlsruhéban lakó rokonaimhoz rendszeresen járok ki, Helsinkiben laktam fél évet, úgyhogy nem csak a hírekből olvasott dolgok miatt mondom)

Egész egyszerűen ebből az országból sokkal többet is ki lehetne hozni, csak kellene egy kevésbé korrupt politikai közeg (nem csak a jelenlegi kormánnyal van a baj), és az emberek szemléletmódjában is egy erőteljes változás (ne feketén működjön a gazdaságunk jelentős része, az adózás ne egy ördögtől való dolog legyen, a lopást ne vegyük természetesnek, stb.). Sajnos a korrupció és simlisség túlságosan jelen van az ország minden szintjén lévő társadalmi közegekben, és ehhez egy iszonyatosan tökös kormány kellene, hogy változzon. Ilyennel pedig nem találkoztam még szros kis életem alatt... :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.14. 20:51:23

LG írta:
2020.11.14. 20:45:39
Ha már tanári fizetések, nem is kell messzire menni. Itt Szlovákiában kezdő pedagógusok kapnak 720 euró körül (kb. 255 ezer forint a mai árfolyamon), néhány év alatt pedig elérhető az 1000 euró körüli fizetés is. Nettóban.
nah hát igen, erről beszéltem:)
az már itt is elfogadható lenne, én mondtam, ha megkapnám a mostani bruttómat (270 körül van) nettóban, nem annyira lennék morcos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.14. 20:45:39

Ha már tanári fizetések, nem is kell messzire menni. Itt Szlovákiában kezdő pedagógusok kapnak 720 euró körül (kb. 255 ezer forint a mai árfolyamon), néhány év alatt pedig elérhető az 1000 euró körüli fizetés is. Nettóban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.14. 19:44:04

Nero. írta:
2020.11.14. 18:52:54


Sajnos nem találom a videót, pedig láttam egy 2010-11 körüli Orbán interjút ahol azt ígérte hogy 10 év múlva (mostanra) Magyarország egy olyan ország lesz ahova majd minden külföldre vándorolt magyar vissza akar jönni. A fizetések valóban nőttek, viszont ezzel párhuzamosan az élelmiszer, stb. is bedrágult.



Szerk: https://youtu.be/n4Gw7iM0XA4
jó hát ennél cifrábbakat is mondott, amit nem tartott be, szóval ez még nem is akkora baj.
a fizetések is nőttek, ez igaz, de gondolom külföldön se ugyanannyik a fizuk, mint 6-7 éve.
a tényleges probléma, hogy az árak az egekben, de a fizuk meg nem nőttek annyit.

pl egy kezdő tanár nettója (minden plusz, extra nélkül) nőtt kb 25-30 ezret 10 évvel ezelőttihez, ami már 10 évvel ezelőtt is picsa alacsonynak számított.
de egy 15 éve tanító kollégámnak 215 a nettója most...persze nem ebből él meg, ezért is tanít, mert a férjének a vállalkozásával elvannak.

szerintem egy nyugaton élőnek opció hazajönni majd 10-15 év múlva lehet, amikor már megkeresték, összetakarékoskodtak egy saját házra valót hitel nélkül. (alsóhangon telekkel 50 millió forint minimum)
de nem véletlen hogy az Angliában, Ausztriában, USA-ban élő unokatesóim, volt osztálytársaim egyike se jött még haza, pedig van aki 5-6, de van aki 10 éve van kint, de eszébe sem jutott komolyabban a hazaköltözés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.14. 18:52:54

A nyugati (skandináv, amerikai stb.) élet erről szól, hogy aki itt középosztálybeli annak ilyen kérdései ne legyenek hogy mit egyen, havonta hányszor menjen moziba, elő fizessen-e a Netflixre stb.

Végezd el a kötelességed (heti 40-50 munkaóra), viszont keresel annyi pénzt hogy egy jó, minőségi életet tudj leélni, és ha van is stressz akkor ne az villanyszámla miatt legyen.

Nincs kaviár és pezsgő minden nap, viszont akkor is lehet jó, biztonságos, nyugodt életed ha alkalmazott vagy és nem mint atomfizikus.

Sajnos nem találom a videót, pedig láttam egy 2010-11 körüli Orbán interjút ahol azt ígérte hogy 10 év múlva (mostanra) Magyarország egy olyan ország lesz ahova majd minden külföldre vándorolt magyar vissza akar jönni. A fizetések valóban nőttek, viszont ezzel párhuzamosan az élelmiszer, stb. is bedrágult.

12 éve (szerintem az 16 lesz mert a következőt is hozzák) volt a Fidesznek arra hogy valamennyire felzárkózunk a Nyugathoz, de ez nem nagyon sikerült. Ha nem a foci, Mészáros Lőrinc, iparágak lenyúlása stb. lett volna az elsődleges akkor szerintem a magyarok nagy része most jobb élet színvonalon élne.

Szerk: https://youtu.be/n4Gw7iM0XA4
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.11.14. 18:19:01

MQuCsabi írta:
2020.11.14. 18:00:09
Ez a hol olcsóbb is veszélyes fegyver, pont ezen röhögtünk recreaval nemrég. Mert, ha már az Auchanba nem az ingyenes járattal megyek ki, hanem kocsival, akkor máris löttek az árkülönbségnek.
Plusz az idő pénz, tehát... :mrgreen:

Kedvencem volt, mikor anyám mindig 3 ezerért tankolt, neki a benzin ára sosem változott. :mrgreen: És mire kigurult a kúthoz, onnan meg vissza, már el is ment a tankolás árának 5%-a. :D
Válasz küldése