Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.06. 18:03:08

Andris írta:szerk: ja igen, élelmiszerboltokban pálinkát nemigen kapsz valóban, csak elvétve, a fütyülős és társai brigádot csak pálinkának csúfolják jobb név híjján. :P
azok csak aromával ízesített szeszes italok.
normális pálinkáért normális árat kell fizetni, vagy ha szerencséd van (mint nekem :D ) rokonok főznek évente 50 litert. :P
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.06. 18:02:11

Andris írta:Srácok Srácok, a Pálinka az egyetlen férfiembernek való ital.
Az ilyen édes löttyök mint a Jager és a többi, mind mind női ital, a vodka meg legyen az oroszoké ha szeretik.
Egy jó pálinka illatánál jobb nem létezik, ha italról van szó. Ha mást akarsz szagolni menj édességboltba, nekem ez a véleményem. :)
Pálinka rules

szerk: ja igen, élelmiszerboltokban pálinkát nemigen kapsz valóban, csak elvétve, a fütyülős és társai brigádot csak pálinkának csúfolják jobb név híjján. :P
Hát igen. Teljesen egyetértek. Néha betéved egy-egy pálinka a boltba az akciós termékek közé, aztán eltűnik. Illetve van olyan bolt, ahol drágán árulnak, aranyáron. A fütyülős meg maradjon a leányoknak, valóban, hogy azt higgyék, hogy ők is isznak pálinkát :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.06. 17:58:05

Absinthot nem is lehet nagy mennyiségben inni, minimum 45fokos, de lehet 80 is...Úgy szeretem mikor a mentolos íze lefolyik a torkamon, és szétterjed egy csapásra a testemben :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.06. 17:56:24

Srácok Srácok, a Pálinka az egyetlen férfiembernek való ital.
Az ilyen édes löttyök mint a Jager és a többi, mind mind női ital, a vodka meg legyen az oroszoké ha szeretik.
Egy jó pálinka illatánál jobb nem létezik, ha italról van szó. Ha mást akarsz szagolni menj édességboltba, nekem ez a véleményem. :)
Pálinka rules

szerk: ja igen, élelmiszerboltokban pálinkát nemigen kapsz valóban, csak elvétve, a fütyülős és társai brigádot csak pálinkának csúfolják jobb név híjján. :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2010.10.06. 17:59:24-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.06. 17:52:20

egyébként lassan lehetne nyitni egy kocsma topicot.
forgalma lenne szerintem. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.10.06. 17:47:44

Absinthe...na még csak az kellene...egyszer ittam komolyabb mennyiséget,de nem győzött meg. ízre se,hatásra se,sehogy se. (akkor miért ittam komolyabb mennyiséget mi? :D, hát mert ez volt :D)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.06. 17:46:09

lui1698 írta:
messideco írta:Tömények közül az Absinthe a legjobb...Nyami...Nem azt érzed, mikor iszod, mint a pálinkánál vagy a vodkánál, hogy már a szagjától rosszul vagy...Amúgy a vodkát is megiszom, barack-, körte-,vagy almanektárral.
Na az a pálinka is régen rossz aminek rossz a szaga.
Egy jó kajszinak olyan illata van, hogy nincs az az absinthe amiért elcserélném. :P
Vodkát nyet. :D
Hát igen, egy jó pálinkának gyümölcs illata van. Össze is futott a számban a nyál :lol: Absinthe meg annyira van a természetességtől, mint Makó Jeruzsálemtől :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.10.06. 17:44:10

messideco írta:Tömények közül az Absinthe a legjobb...Nyami...Nem azt érzed, mikor iszod, mint a pálinkánál vagy a vodkánál, hogy már a szagjától rosszul vagy...Amúgy a vodkát is megiszom, barack-, körte-,vagy almanektárral.
Na az a pálinka is régen rossz aminek rossz a szaga.
Egy jó kajszinak olyan illata van, hogy nincs az az absinthe amiért elcserélném. :P
Vodkát nyet. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.06. 16:23:59

messideco írta: És mennyire örültek,örültetek amikor a spanyolok szerencsék, bírói malőrök és minden után, 1-0ás meccseket hozva megnyerték a világbajnokságot. Olyankor nem volt senkiben egy csepp katalán érzés sem...

Bocsi, hogy ezt leírtam, de már nagyon csípte a begyemet...
Hát ezzel akkor Xavit meg Puyolt is alaposan megtaláltad, mert ők is nagyon örültek a spanyol VB-címnek, mindenféle katalán érzés nélkül, sőt még ők segítették elnyomóikat a győzelemre
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.06. 16:23:23

bence-barca írta:
thierryhenry írta: más: olvasgattam, és ha már itt vagyok: a fütyülős az nem pálinka, "szeszes ital" :lol:
Ez tényleg így van! Egyik ismerősöm mutatta,h nem pálinka, hanem párlat.
Mer pálinka 42? fok fölött "létezik", de a fütyülős csak 38 v vmi ilyesmi...
Nem csak ezért. Hanem, mert aromák vannak benne, illetve van amelyikben méz. Az aroma a lényeg. Rendes pálinkában nincs, az a gyümölcstől ízes.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.06. 16:20:09

thierryhenry írta: más: olvasgattam, és ha már itt vagyok: a fütyülős az nem pálinka, "szeszes ital" :lol:
Ez tényleg így van! Egyik ismerősöm mutatta,h nem pálinka, hanem párlat.
Mer pálinka 42? fok fölött "létezik", de a fütyülős csak 38 v vmi ilyesmi...
Avatar
bazsiii
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.07.30. 10:27:53
Kapcsolat:

2010.10.06. 16:16:37

társaságban egyébként azért jó a sör mert utána jöhet a sörtalicska. :lol:
madridista
Kép
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.10.06. 16:14:56

sjd: teljesen mértékben igazad van.

más: olvasgattam, és ha már itt vagyok: a fütyülős az nem pálinka, "szeszes ital" :lol:
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.06. 16:12:59

P.U.Y.O.L. írta:
Fernando írta:Igen vagy tisztán jó, vagy gyömbérrel. Én nagyon szeretem összeönteni egy üveg Kinley-vel. Próbáljátok ki.
:shock: :shock: :shock:
Whiskeyt csak tisztán! :lol:
Kólával. (és természetesen tisztán) :D

Amúgy a borokat kihagytam az előbb. Nagyon szeretem, de egy buliba nem tudnám elképzelni. A bor az teljesen más kategória, az egy jó ebédhez, egy délutáni beszélgetéshez nagyon kellemes tud lenni, de nem az a folyton fogyasztható, mint mondjuk a sör.

Töményebb italokból meg kifelejtettem a legjobbat: a Gintonik verhetetlen. :D

Jah, és Metaxától kíméljen az ember, annál semmilyenebb italt még nem nagyon ittam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElBartimaeus 2010.10.06. 16:18:15-kor.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.06. 16:10:50

messideco írta:Norberto 25: lefogadom, hogy a vébén a spanyoloknak szurkoltál... :roll:

Nyakig voltam a Barca drukkereknek, akik még az aláírásukba is beteszik, hogy Catalunya is not Spain, vagy Visca Catalunya, és annyira, de annyira szurkolnak a spanyoloknak hogy az már fáj...És mennyire örültek,örültetek amikor a spanyolok szerencsék, bírói malőrök és minden után, 1-0ás meccseket hozva megnyerték a világbajnokságot. Olyankor nem volt senkiben egy csepp katalán érzés sem...

Bocsi, hogy ezt leírtam, de már nagyon csípte a begyemet...
Egyetértek, nem kell nagy katalánkodni, főleg, mert magyarok vagyunk. Semmi közünk ahhoz (az együttérzésen, szolidaritáson és vélemény túl), amit ott van. Mondjuk én is a spanyoloknak szurkoltam, azért, mert ők játszották a legjobb focit, a vb-én is. Még akkor is, ha 1-0-ra nyertek sokszor. Na meg azért is, mert volt pár barcelonai a csapatban:) Nem sok :) Nem is tudtam volna csak akkor másnak szurkolni, ha Magyarország a vb-én van.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.10.06. 16:07:30

Capon írta:Sörrel nem koccintok soha! és ha jól tudom akkor koktélokkal sem illik. vagy valami ilyesmi amennyit én koktélozom...
Koccintani csak rövidekkel. :)

Mellesleg, sokan említették itt a tekilát, 2x ha ittam életembe, de nagyon adja. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.06. 16:06:12

Norberto 25: lefogadom, hogy a vébén a spanyoloknak szurkoltál... :roll:

Nyakig voltam a Barca drukkereknek, akik még az aláírásukba is beteszik, hogy Catalunya is not Spain, vagy Visca Catalunya, és annyira, de annyira szurkolnak a spanyoloknak hogy az már fáj...És mennyire örültek,örültetek amikor a spanyolok szerencsék, bírói malőrök és minden után, 1-0ás meccseket hozva megnyerték a világbajnokságot. Olyankor nem volt senkiben egy csepp katalán érzés sem...

Bocsi, hogy ezt leírtam, de már nagyon csípte a begyemet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2010.10.06. 16:08:00-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.06. 15:45:17

[quote="Norberto 25"][/quote]
Azt hiszem én is hozzászólok a témához, a Segítség kéne topik szétoffolása nélkül.
Ugye egy részről van az, hogy magyarnak kéne-e éreznünk magunkat? Hát szerintem a felmenőidnek tartozol annyival, hogy ha már ezért az országért dolgoztak, ezért haltak meg esetleg, akkor nem mondod azt, hogy ez nem jelent neked semmit. Ennyi tisztelet és kötelesség kijár.
Ha nem is érzel egy minimális összetartozást azokkal az emberekkel, akikkel egy anyanyelvet beszélsz (ami kb. csak annyira furcsa, mintha a saját nemedhez vonzódnál), akkor hogy érezhetsz összetartozás azokkal, akikkel ugyanazért a klubért rajongtok?
Nem azt mondom, hogy varrass magadra magyar címert, de elég meredek örökre magadba égetni egy másik ország nevét (és ez által mindenki tudomására hozni az odatartozásodat: mert mire jó a tetoválás, ha senki sem látja?), ahol alig éltél, nem ismered az ottani embereket, nem beszéled a nyelvüket (ez elég nyilvánvaló, ha tőlünk kérdezed h hogy kell írni), esetleg nem ismered a történelmüket. Akkor most egy futballklub miatt érzed magad katalánnak?
Én személy szerint nyugodt szívvel verném pofán azt a katalánt, aki ideállna elém egy "Magyarország örökké" tetkóval, de még azt sem tudná elmagyarázni magyarul h ezt azért csináltatta, mert a Fradit nagyon szereti
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.10.06. 15:20:34

Sörrel nem koccintok soha! és ha jól tudom akkor koktélokkal sem illik. vagy valami ilyesmi amennyit én koktélozom...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.06. 15:09:39

De úgy hallottam, hogy 150 évig az aradi vértanúk kivégzése után nem szabadott a sörrel koccintani. Ez lejárt, és el kezdtek koccintani
http://www.urbanlegends.hu/2005/06/koccintas-sorrel/
"And my heart will leave you never."
Avatar
bazsiii
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.07.30. 10:27:53
Kapcsolat:

2010.10.06. 14:52:34

a sört én nem szeretem de megiszom :D
én társaságban inkább röviditalokat nyomok be haverokkal együtt, de azért a koktél is jöhet. :)
Egy kérdés: koccintotok-e a sörrel? Én nem szívesen...
magyar ember nem koccint sörrel :roll:
madridista
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.06. 14:42:29

Sör témához: kb. nyolcadikos korom óta sörözgetek :oops: (ki nem :P). Azóta megittam egy jó pár, azaz megszámlálhatatlan üveggel. Mostanában azonban nagyon rákaptam a borra, sokkal hangulatosabb szerintem azt inni. De most, hogy barátnőm van, megpróbálom abbahagyni a piát. Meg tudom állni, hiszen a tavaly nyáron sem ittam semmit. Csak olyan jó, mikor a barátok ott vannak, és elcsattan egy-két sör :D

Tömények közül az Absinthe a legjobb...Nyami...Nem azt érzed, mikor iszod, mint a pálinkánál vagy a vodkánál, hogy már a szagjától rosszul vagy...Amúgy a vodkát is megiszom, barack-, körte-,vagy almanektárral.

Egy kérdés: koccintotok-e a sörrel? Én nem szívesen...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.10.06. 14:38:13

Én sem állok nagy sörivó hírében de az utóbbi hónapokban eléggé rákaptam a dologra.Meg a múltban amíg nem söröztem addig is azért többnyire minden sörbe belekóstoltam. :)

A magyar sörök nem igazán ízlenek,nem is itthon szoktam rá a sör fogyasztásra.Az itthon is kapható márkák közül nekem a Beck's jön be a leginkább ha tehetem azt fogyasztom.

Szerintem az Estrella Damm meg a San Miguel nagyon rossz sörök.Számomra az Estrella volt eddig az egyik legkellemetlenebb élmény már így sörök terén.Volt azonban szerencsém kipróbálni a Birra Morettit is(ezt nem tudom,h lehet e itthon kapni) na az viszont kellemes csalódást okozott.Jobban csúszott mint a spanyol Estrella.

Ami szerintem igazán finom sör és nagy bánatomra nem lehet itthon kapni az a Herrnbrau.Ez egy ingolstadti sör,azon a vidéken nagyon népszerű és nem véletlenül.Egyébként kevés olyan bajor sört ittan ami ne csúszott volna...

Most jön sztem egy olyasfajta szentségtörés mint Mihijé.Én is bírom az ilyen ízesített söröket.Mint pl a Beck's ice.Ez limemal és mentával van keverve.Aztán csípem még a banános Cab-et.Nagyon érdekes íze van.Aki szereti a banánt meg a sört az sztem kóstolja meg.

Ami hasonló "kevert" sör ám elég nagyot üt az a Desperados.Tequilás sör.Szerintem remek.

A nehezebb piákból a kedvencemnek nevezhető a mézesdió pálinka.Whiskeyből Jack Daniels a nyerő.

Életem legfinomabb borát pedig egy etei pincében ittam és ezerjó névre hallgatott. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.10.06. 09:30:49

Fecooo írta:kinek mi volt az a "koktél", amire még emléxik rendesen, de ütős volt? :D ...
miután szakítottam annó a bnőmmel egy kedves jó barátommal 8) koktéloztunk (aztán kenyeren és vizen éltem egy ideig a koliban... :lol: )

pár sör után tértünk át a koktélokra: először egy Bloody Brain (így néz ki) nevezetű,elég nőies koktélt gyömöszöltünk le. nem volt rossz,de arra az estére nem az kellett..

jött utána a tesóm által favorizált Lamborghini (ez ilyen)

utána a személyes kedvencem az égő koktélok közül: B52 (ez is durva)

aztán jött a végső,ami után nem sokkal elvesztettem a fonalat: ZOMBIE (zombie leszel ettől,az tuti...)

szép kis húsvét hétfő volt :lol:

szerk.: vidéki vagyok,ráadásul amatőr focista,ez a kettő erre felénk egyenlő azzal,hogy szeretem a sört és a pálinkát :lol: de inkább a sör,onnan is a Soproni az elérhető kategóriából, ha bármenniyvl is drágább sört akarok venni az a Guiness. ebből nem engedek. néha egy Heineken,ha meghívnak,de magamtól vagy sopronig mászok vagy nem iszok :lol: jó,ez így túlzás :D unicomot csak tengeralattjáróban (néha matrózfröccként) fogyasztok, a kolis élet kreativitását meglovagolva még a macifröccsöt is szeressem (málna szörp + vörös bor,elég furán hangzik,d nem rossz :wink: ) nagyjából ezek. sör sörrel leginkább,annál nincs is jobb,mint leülni egy üveg sörrel,meccset nézni vagy csak dumálni a haverokkal (ezért is inkább a sör,mint a rövid,mert hangulatosabb sörözve beszélgetni,mint legurítani gyorsan valami rövidet)
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.06. 08:42:59

P.U.Y.O.L. írta:
Fernando írta:Igen vagy tisztán jó, vagy gyömbérrel. Én nagyon szeretem összeönteni egy üveg Kinley-vel. Próbáljátok ki.
:shock: :shock: :shock:
Whiskeyt csak tisztán! :lol:
Vagy gyömbérrel :D .

Nahjó, hogy ne legyen off: Az olcsó-drága témához:

Vettünk a múltkor a tekkóba egy Black Velvet-et, 2000 Ft bolt 1 L. Mondom mi a franc, ilyen olcsó? Megkóstoltuk és egyszerűen baromi jó volt. Sörnél ugyanez, a két kedvenc söröm a Heineken és a Löwenbräu. Egyik 300 ft, másik 110. Amit utálok sörök közül: Arany Ászok, egyszerűen víz íze van.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése