Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.28. 20:05:59

Nero. írta:
2021.03.28. 12:41:46
Akkor mi a helyes út? Innentől kezdve 4 fal közt fogunk élni? Tényleg nem ironikus kérdezem.

Csak mert egyre több helyen olvasni hogy a vakcina után is be kell tartani a “járványügyi intézkedéseket”

https://index.hu/gazdasag/2021/03/28/jo ... ronavirus/
Ez is szép
Nagyon igaza van a hapsinak. Ezeket külön kiemelném:

"Ilyen szempontból azt lehet mondani, hogy a politikusok nagyságrendekkel veszélyesebbek, mint a vírusok vagy a denevérek."
(...)
"SAJNOS A POLITIKA RÖVIDTÁVON GONDOLKODIK: A TUDÓSOK, ORVOSOK MUNKÁJÁRA AKKOR VAN BŐVEN PÉNZ, AMIKOR HELYZET VAN. HA NINCS HELYZET, AKKOR MINDEZ LUXUSKIADÁSNAK TŰNIK. A RÖVID TÁVÚ GONDOLKODÁS DIADALA A MOSTANI JÁRVÁNY."


Amúgy szerintem nincs szükség a 4 fal között élésre, ez végletekben gondolkodás. Egész egyszerűen az embereknek észbe kellen kapniuk, és sokkal jobban megbecsülniük ami körülöttük van. A higéniára odafigyelés le legyen luxus, ha megbetegszel ne menj emberek közé amíg a tested bírja, hanem igenis maradj otthon. Ne legyen létszükséglet például az egzotikus országokba utazás, tartsuk tiszteletben azt ami megmaradt a természetből és ne pusztítsunk gondolkodás nélkül, stb.
Illetve állami szinten pedig igenis legyen nemzetközi összefogás és kommunikáció folyamatosan, legyenek forgatókönyvek előkészítve ilyen esetekre, gyors reakciók, megfelelő szabályozások, stb.
Nevetségesnek tartom például, hogy már jóval több, mint 1 év után még mindig nincs egységes szabályozás, nem csak világszinten, de még EU szinten sem. Ennek köszönhető nagyrészt az x+n edik hullám is.

Ezek szerintem szimplán racionális gondolkodás elvárása lennének az átlag emberektől, és a vezetőinktől is. Például az influenza egyik legjobb táptalaja is az, hogy sajnos sokan betegen is dolgunk, vagy mert úgy neveltek, hogy amíg a halálodon nem vagy igenis bírd ki, vagy mert a betegszabit anyagilag nem engedhetik meg maguknak. Így bemennek betegen a zárt, esetleg zsúfolt irodába, vagy az odaúton a tömegközlekedésen szépen fertőzik tovább az embereket.

Egy kis hozzáállás változásra lenne szükség, az egész emberiség számára. Ami most a covid miatt persze nem fog megtörténni. Ha tippelnem kell még 1-2 ilyen vírusnak tönkre kell tennie pár százezer/millió ember életét mire megtanuljuk a leckét.

ui.:
https://hvg.hu/vilag/20210328_EUbiztos_ ... si_utlevel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.28. 13:15:08

Nero. írta:
2021.03.28. 12:41:46
LG írta:
2021.03.28. 12:14:29
https://24.hu/belfold/2021/03/27/zacher ... ronavirus/

Amiről beszéltünk...
Akkor mi a helyes út? Innentől kezdve 4 fal közt fogunk élni? Tényleg nem ironikus kérdezem.

Csak mert egyre több helyen olvadni hogy a vakcina után is be kell tartani a “járványügyi intézkedéseket”
Utóbbit gondolom úgy értik, hogy az aktuális járványügyi intézkedéseket. Ha pedig javulni fog a helyzet, akkor lesznek enyhítések is. Tavaly is azért a nyarunk viszonylag szabad volt, erre idén is jó esély van. De most még egy nehéz időszakot élünk, amit még ki kellene bírni. Szerintem ez a helyes út. Az újabb hullámokra pedig remélhetőleg már egyre jobban fel leszünk készülve, tehát enyhébb korlátozásokkal is át tudjuk majd vészelni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.28. 12:41:46

LG írta:
2021.03.28. 12:14:29
https://24.hu/belfold/2021/03/27/zacher ... ronavirus/

Amiről beszéltünk...
Akkor mi a helyes út? Innentől kezdve 4 fal közt fogunk élni? Tényleg nem ironikus kérdezem.

Csak mert egyre több helyen olvasni hogy a vakcina után is be kell tartani a “járványügyi intézkedéseket”

https://index.hu/gazdasag/2021/03/28/jo ... ronavirus/
Ez is szép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2021.03.28. 13:21:28-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.28. 12:14:29

Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.28. 07:28:00

Leon írta:
2021.03.27. 20:27:23
...
Ezekkel egyet is értek leon,de annyira sz@r az egészségügy,hogy egy ilyen helyzetet se tud ellátni.
70k ember tartozik a kórházunk "alá". Csak covidossal tele van. Nincs baleseti,nincs szülészet,semmi nincs. Mi lenne,ha mindenki maszk nélkül futkozna? Az utcán halna meg a nép. Akár te is,mert autóbalesetesként se lenne ember/ágy. Az elveddel egyetértek,csak etikailag is kivitelezhetetlen,mert nem tudsz vélasztani 5 emberből 2-t,akit megmentesz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.27. 21:26:44

Az oktatáshoz: lehet emlegetni a finn modellt, de nem hinném, hogy Magyarországon működne. Egészen más mentalitás. Én hazaszerető ember vagyok, de látom a hibáinkat is. Keménynyakú nép vagyunk, szükségünk van a kemény kézre. A történelmünk is megmutatja ezt, az országnak olyankor ment jól, amikor keménykezű uralkodója volt, amikor pedig hiányzott az erős vezetés, megindult a hanyatlás. Ezért szerintem kell eneszigor mindenhol, az oktatásban is. Legalábbis kezdetben, aztán ha felnőne egy más gondolkodású generáció, akkor lehetne lazítani, de ettől messze vagyunk.

Nagyon fontos tényező egy tanulónál a családi háttér. Azért ez látszik a skandinávoknál és Nyugat-Európában is, hogy a rosszul szocializált gyereknél a liberális nevelés nem jó út, és bizony az ottani oktatásnak is hatalmas kihívást jelentenek az ilyenek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.27. 21:12:35

sansz írta:
2021.03.27. 20:16:38
Nem a tanár a hibás, ők abban a keretben dolgoznak,ami van. De ha van tankönyv,akkor miért nincs ez digitális,videós formában? Akár színészekkel is meg lehetne csinálni, mint egy ismeretterjesztő filmet. A tanár pedig egyfajta mentorként csak heti kevés órát tartana, beszélgetős, kifejtős formában, de közben sokat lenne elérhető,a kérdésekre válaszolna
nekünk meg van mondva mit kell csinálnunk, hány órát kell megtartani, stb.
ugye mindenben szabályozva vagyunk, tehát tankönyv választási szabadságunk sincs, azt kell használni amit megmondanak fentről.
persze mi használhatunk mást, csak a gyerek tankönyve teljesen más.

egyébként digitalizálva vannak a könyvek, feladatokkal ellátva, ez legalább megvan.
zanza.tv is van évek óta, zanzásítva van a tananyag.

egyébként amit leírtál az utolsó mondatban, én ezt csinálom:D megtartom az óráim 50%-át kamerásan, másik felében meg feladatokat adok ki.
közben meg van, hogy este 10-11kor találnak ki valamit, vagy hogy nem értenek, így elérhető vagyok kb nonstop.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.03.27. 20:36:13

A korlátozások nem elsősorban a "gyengék" megvédése miatt vannak bevezetve, hanem hogy amennyire csak lehet, csökkentsék a vírus terjedését. Mert ha egy időben túl sok a fertőzött, akkor teljesen összeomlik az egészségügy. És az a "nem gyengéket" is érintené ám :wink:
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.03.27. 20:27:23

Viccen kívül, bármerre járok az országban, bármilyen korosztállyal is találkozom mindenki túlzásnak tartja ezt az egész állatságot, szóval le a kalappal előttetek, hogy ilyen türelemmel tűritek, tényleg irónia nélkül mondom. :)
Amúgy meg ha ezek után jön bármi komolyabb betegség akkor így be kell tojni?
Megéri tönkretenni az emberek életét, hogy mentsük a jórészt gyengéket?
Úgy néz ki igen.
Engem nem érdekel a maszk meg nincs mozi meg konditerem (nekem szerencsére van) de az zavar hogy az obiban lehet 500an tobzódni de egy ... os étterembe nem lehet beülni a párommal egy ebédre lassan egy éve.
Egy okádék fenyítő az összes kormány és remélem belebuknak abba, hogy globálisan megkeserítik az emberek életét.
Hónapokat, sőt már több mint egy évet elvettek az életünkből erre az ökörségre hivatkozva.
Nagy tisztelet,hogy rajtam kívül itt kb mindenki ilyen toleráns. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.27. 20:16:38

A fórum elérte a mélypontját ezzel a mindenki csal dologgal, és az így szocializálódtunk gondolatokkal :D überelhetetlen, annyira gonosz és buta meglátás. Esetleg,ha valaki bedobná,hogy azt tudtátok,hogy Messi valójában egy orosz luxusprostituált, aki azért nyert annyi aranylabdát,mert az összes újságíró a vendégkörét képezi. Nem, még ez sincs azon a szinten. Na mindegy.
LG: szerintem az korrekt és egyenes dolog,hogy utólag elismered,hogy alulbecsülted a helyzetet. És sajnálom, hogy nem neked lett igazad.

Valaki,aki nem érti miért nem épül mindenhol gyógyszergyár,kerül,amibe kerül:
Azért nem,mert ez egy gyógyszergyár, ahol speciális eszközökkel dolgoznak speciális emberek. Nem lehet a pincéreknek kiadni a feladatot,hogy akkor most vegyészek vagytok. A vakcina nem egy kés, amit egy átalakított szerszámgyárban csinálnak a melósok.
Mindazonáltal épültek külön üzemek csak emiatt és szerződések vannak újakról. Lényegében minden világon levő fejlesztő cég készít saját vakcinát. Ez persze azt jelenti,hogy minden más kutatást,pl rák ellenit el is dobtak. Ennél gyorsabban ezt nem lehet egy gyógyszernél. Öldöklő a harc ígyis az első tizenöt helyért, akik eljutnak engedényig és gyártási kapacitásig.

Iskola ügy: én azért nem hiszem,hogy mindenkinek olyan rossz. A felnőtteknél a HO is kétféle. Sok extrovertált ember hangosan óbégat,hogy milyen rossz,mert a közös kávézásuk jelentette a boldogságukat. Sok introvertált meg kiteljesedik,nyugodtabb,hatékonyak,hogy nem zavarják őket. A sulik rosszul működnek otthonról, de normál módban is,csak hozzászoktunk,amúgy szintén rosszul működtek. Kevés keserű érzéseim a lányom születése körül, vicces, de pont az volt,hogy régen,középiskolás koromban azt hittem,hogy ez a [auto_cenzúra] már nem sokáig fog így működni és a köv generációnak már teljesen más lesz. És rám tört a felismerés,hogy egyáltalán nem biztos. Egyszerűen a gyökerekben kellene változtatni, de az oktatás gyökere be van betonozva. Max szétesik,mert elfogynak a tanárok és költhetek magánsulikra. Az iskola 20 százalék hasznos információ átadása, és 80 gyerekmegörző. Más értelme nincs pl a magyart olyan óraszámban nyomatni. A matekot rendszer és értelmének feltárása nélkül, a fizikát és kémiát,amik a legizgalmasabb dolgok lehetnének, a legértelmetlenebbül. Az érettségire egy rákészülős év elég a jó eredményhez és érteni sem kell különösebben a dolgokat. Az általános műveltséget csak akkor szerez iskolában az ember,ha otthonról hozta a többségét. Amúgy kínában is ezt a hagyományos oktatást követik, csak ott sokkal keményebben,ott valóban létezik a halálra tanulta magát kifejezés. Sok nagyon tanult ember jön ki, sok nemzetközi eredményt elértek pl matematika versenyeken,de nem biztos,hogy megéri. A finn módszer pedig nem sokkal kevésbé hatékony a kínainál, de sokkal emberibb. 20 éve nézzük, átvehető,mégsem vesszük. És nem a tanároknak kéne ezt,hanem a döntéshozóknak,alapoknál változtatni, már a tanárképzésben is és megadni a keretet és eszközöket a tanároknak. Na és akkor az otthontanulás: egy éve volt a rendszernek, egy rohadt éve és még mindig ott tartunk,hogy melyik rossz szoftvert használjuk. És teljes káosz. Eleve ahogy a HOnak sem az az értelme,hogy ragaszkodsz az irodai munkavégzés minden fázisához,úgy az otthontanulásnak sem. Nem a tanár a hibás, ők abban a keretben dolgoznak,ami van. De ha van tankönyv,akkor miért nincs ez digitális,videós formában? Akár színészekkel is meg lehetne csinálni, mint egy ismeretterjesztő filmet. A tanár pedig egyfajta mentorként csak heti kevés órát tartana, beszélgetős, kifejtős formában, de közben sokat lenne elérhető,a kérdésekre válaszolna
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.27. 19:24:22

Atlantis írta:
2021.03.27. 16:18:56


Én az AC2729/51 -höz összesen 26.000Ft-ért vettem meg a 3 különböző szűrőbetétet, amit elvileg kb. 6-7 hónap után kell cserélni.
Ha letöltesz hozzá telefonra appot, akkor ott jelzi, hogy hány (ezer :D ) óra múlva esedékes a javasolt szűrőcsere.
Kicsit sokkalom a 2729-et viszont a szurokre ez teljesen oke..:)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.27. 19:02:19

Barca_10 írta:
2021.03.27. 12:37:53
annyit tennék hozzá a korrupcióhoz és a Digis történethez hogy Nyugat Európában egy szerelő keres annyit amiből kifizeti a lakáshitelt meg az autót és marad annyi amiből vígan megél a hónap többi részében, nem esik hasra akkor sem ha bejön egy váratlan kiadás. Ezzel szemben Keleten ha nem ‘okoskodnak’ az átlagemberek akkor éhenhalnak.
Nem tisztem megítélni senkit, csak fura döntésnek tartok otthagyni egy jó melót meg egy élhető országot 5 év után Magyarországért miközben otthon furlough sincs és kb hagynak éhenhalni magyar állampolgárként. Más a pénz értéke mikor hazamész 2 hétre meglátogatni a családot és más mikor ott élsz.
Kintről megkajáltam a propagandát, illetve azért kint se olyan hű de tökéletes minden, meg kicsit hiányzott a haza. Sajnos nálam az volt a hiba hogy sokáig nem voltam itthon, így nem vettem észre hogy az elmúlt években mindennek az ára megduplázódott, vagy triplázódott Magyarországon. Csak a fizetések nem követték.

Egyébként nem lenne rossz hely ez, ha a minimálbér ilyen árak mellett nettó 300 ezer lenne. Akkor a közhangulat is jobb lenne. Az a 300 se olyan hatalmas pénz, de abból már lehet úgy élni hogy ne legyen stressz.
Meg mondjuk Budapestre ráférne egy nagytakarítás, de amúgy az egyik legszebb város bárki bármit mond.

A kondi témához mégegyszer mert látom hangulatot okoz: Jelenleg nincsenek hatalmas tömegek sehol. Legalábbis ahol én edzek vagy amiket én hallok, sokkal de sokkal több távolság van az emberek közt mint mondjuk egy ABCben vagy a tömegközin.

Ha úgy nézne ki a terem mint mondjuk egy évvel ezelőtt egy hétfői estén amikor mindenki jött mell-bicepszezni és egymás nyakán izzadtunk, akkor én se járnék, de jelenleg legtöbbször max 3an vagyunk 200 nm-en, és fertőtlenítünk mindent.
Messze-messze nem a konditerem a legesélyesebb hely elkapni ezt a sz*rt, és ezt nem azért mondom hogy az edzést védjem minden áron.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.03.27. 18:30:16

MatyiG írta:
2021.03.27. 18:21:21
Szépen ferdíted a tényeket
Többlethalálozás az unióban 2020-ban 2019-hez képest
Pár példa
Spanyolország 18,9%
Cseho 15.1%
Románia 14,2%
Uniós átlag 11,5%
Szlovákia 11%
Mo 8,7%
Ausztria 8,2%
Nèmetország 4,2%
Egymillió lakosra vetített halálozási arány a járvány óta(koronavírusban): 2021 ember Magyarországon. Cseheknél ez a szám 2420, mindenhol máshol kevesebb.

Nem ferdítek semmit, ez tény, nézd meg a számokat.
A releváns mérőszám a lakosság számhoz mért növekedés,mivel az országok különböző képpen vizsgálják az elhalálozások okát.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.27. 18:21:21

Szépen ferdíted a tényeket
Többlethalálozás az unióban 2020-ban 2019-hez képest
Pár példa
Spanyolország 18,9%
Cseho 15.1%
Románia 14,2%
Uniós átlag 11,5%
Szlovákia 11%
Mo 8,7%
Ausztria 8,2%
Nèmetország 4,2%
Egymillió lakosra vetített halálozási arány a járvány óta(koronavírusban): 2021 ember Magyarországon. Cseheknél ez a szám 2420, mindenhol máshol kevesebb.

Nem ferdítek semmit, ez tény, nézd meg a számokat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.27. 18:15:58

LG írta:
2021.03.27. 12:50:51


Ezt nekem is mondta már néhány ismerősöm, de abszolút nem értek vele egyet. Nem csak futni és fekvőzni lehet, rengeteg lehetőség van termen kívül is, és már a covid előtt is sokan bebizonyították, hogy ezekkel is kiváló fizikumot lehet elérni. Itt inkább arról van szó, hogy sokan ragaszkodnak ahhoz, amit megszoktak, és nem akarnak új dolgokat kipróbálni.
szerintem meg egyszerűen az van benne, hogy ha más is jár nehogy már én ki maradjak ebből.
még egy ember sem halt bele abba, ha nem pózerkedhetett a kondiban pár hónapik.

Neronak se jutott volna eszébe ez, ha nem azt látta volna példaként, hogy hát mások is kiskapuznak, akkor ő miért ne tehetné?
mentalitás kérdése ez, nálunk is van akik továbbra is fociznak (amatőr, kispálya), mi nem tesszük.
mert nem fogunk belehalni, ha fél évig nem focizunk, pedig hiányzik nekünk is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.03.27. 18:12:07

MatyiG írta:
2021.03.27. 14:21:02
Amit leírtam, az pedig igaz, lehet jönni egy-egy fodrásszal meg céggel, nézzétek meg a statot, h Magyarországon hányan vannak minimálbérre belejelentve, egyébként 55%-a a munkavállalóknak :roll: És ebben mindenki benne van, állami, önkormányzati, multis alkalmazottak.
Ez amúgy tényleg elképesztő.

Könyvelőként belelátok ebbe, milliárdos cégek is minimálbérre jelentik be a munkavállalóikat, nem csak a kis vállalkozások.

Szerintem a kis vállalkozások 99%-a minimálbérre jelenti be a munkavállalóit. Aztán pampog, hogy miért kell olyan sok TAO-t befizetni. :D Hát ezért, mert tripla annyi lenne a bérköltsége, mint valójában az a könyvekben... :)

Közben már Európában a csehek után nálunk a legmagasabb a korona miatti halálozási arány a járvány óta.
Szépen ferdíted a tényeket
Többlethalálozás az unióban 2020-ban 2019-hez képest
Pár példa
Spanyolország 18,9%
Cseho 15.1%
Románia 14,2%
Uniós átlag 11,5%
Szlovákia 11%
Mo 8,7%
Ausztria 8,2%
Nèmetország 4,2%
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.27. 16:18:56

miro. írta:
2021.03.27. 13:03:37
Kalapos írta:
2021.03.27. 12:57:42

Philips ac0820-at vettünk, hamar át is lehetett venni, azóta is kb megy. Éjjel sleep módban halk, nappal autoban hol felpörög hol csak duruzsol. Eddig jó. Visszajelző fény szerint borzalmas itt bent a levegő, nem lepődtem meg. Ha bírja hosszú távon akkor jó lesz. Pár nap után nem érezni sok javulást, talán reggel kicsit frissebb a levegő, de lehet csak belemagyarázzuk :D

Az a terv hogy most alaposan kitakarítunk, leporolunk mindent. Utána pedig figyeljük mennyi idő alatt porosodik be újra mindenünk. Korábban 1 hét után már elég rossz állapotok voltak. Ha ez a masina működik, akkor elvileg kiszedi a port ugye, és több idő kell majd, hogy a tárgyakon/polcokon újra megüljön a por. Ezt várom, remélem bejön. De a visszajelző szerint már 1 fokot javult a levegőminőség amióta először bekapcsoltuk szóval valamit csak csinál :D
Szuper,légyszives írj róla,akár pm-ben,akár ide. :)
Szárőt mennyi időnként kell majd előreláthatólag cserélni,illetve te ehhez mennyiért találtál?
Én az AC2729/51 -höz összesen 26.000Ft-ért vettem meg a 3 különböző szűrőbetétet, amit elvileg kb. 6-7 hónap után kell cserélni.
Ha letöltesz hozzá telefonra appot, akkor ott jelzi, hogy hány (ezer :D ) óra múlva esedékes a javasolt szűrőcsere.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.03.27. 14:21:02

Amit leírtam, az pedig igaz, lehet jönni egy-egy fodrásszal meg céggel, nézzétek meg a statot, h Magyarországon hányan vannak minimálbérre belejelentve, egyébként 55%-a a munkavállalóknak :roll: És ebben mindenki benne van, állami, önkormányzati, multis alkalmazottak.
Ez amúgy tényleg elképesztő.

Könyvelőként belelátok ebbe, milliárdos cégek is minimálbérre jelentik be a munkavállalóikat, nem csak a kis vállalkozások.

Szerintem a kis vállalkozások 99%-a minimálbérre jelenti be a munkavállalóit. Aztán pampog, hogy miért kell olyan sok TAO-t befizetni. :D Hát ezért, mert tripla annyi lenne a bérköltsége, mint valójában az a könyvekben... :)

Közben már Európában a csehek után nálunk a legmagasabb a korona miatti halálozási arány a járvány óta.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.27. 13:03:37

Kalapos írta:
2021.03.27. 12:57:42



Philips ac0820-at vettünk, hamar át is lehetett venni, azóta is kb megy. Éjjel sleep módban halk, nappal autoban hol felpörög hol csak duruzsol. Eddig jó. Visszajelző fény szerint borzalmas itt bent a levegő, nem lepődtem meg. Ha bírja hosszú távon akkor jó lesz. Pár nap után nem érezni sok javulást, talán reggel kicsit frissebb a levegő, de lehet csak belemagyarázzuk :D

Az a terv hogy most alaposan kitakarítunk, leporolunk mindent. Utána pedig figyeljük mennyi idő alatt porosodik be újra mindenünk. Korábban 1 hét után már elég rossz állapotok voltak. Ha ez a masina működik, akkor elvileg kiszedi a port ugye, és több idő kell majd, hogy a tárgyakon/polcokon újra megüljön a por. Ezt várom, remélem bejön. De a visszajelző szerint már 1 fokot javult a levegőminőség amióta először bekapcsoltuk szóval valamit csak csinál :D
Szuper,légyszives írj róla,akár pm-ben,akár ide. :)
Szárőt mennyi időnként kell majd előreláthatólag cserélni,illetve te ehhez mennyiért találtál?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.03.27. 12:58:38

Barca_10 írta:
2021.03.27. 12:37:53
annyit tennék hozzá a korrupcióhoz és a Digis történethez hogy Nyugat Európában egy szerelő keres annyit amiből kifizeti a lakáshitelt meg az autót és marad annyi amiből vígan megél a hónap többi részében, nem esik hasra akkor sem ha bejön egy váratlan kiadás. Ezzel szemben Keleten ha nem ‘okoskodnak’ az átlagemberek akkor éhenhalnak.
Nem tisztem megítélni senkit, csak fura döntésnek tartok otthagyni egy jó melót meg egy élhető országot 5 év után Magyarországért miközben otthon furlough sincs és kb hagynak éhenhalni magyar állampolgárként. Más a pénz értéke mikor hazamész 2 hétre meglátogatni a családot és más mikor ott élsz.
Ez tipikusan a tyúk vagy a tojás esete.
Ha mindenki befizetné becsületesen az adót, akkor több pénz lenne fizetésre/pályázatra/oktatásra/fejlesztésre, ha több fizetést kapna a magyar, akkor befizetné becsületesen az adót és több pénz lenne ezekre...lehet választani :lol:

Amit leírtam, az pedig igaz, lehet jönni egy-egy fodrásszal meg céggel, nézzétek meg a statot, h Magyarországon hányan vannak minimálbérre belejelentve, egyébként 55%-a a munkavállalóknak :roll: És ebben mindenki benne van, állami, önkormányzati, multis alkalmazottak.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.27. 12:57:42

miro. írta:
2021.03.27. 12:53:49
Bocs a témaváltásért srácok,de hátha valaki tud segíteni.

Ezt a három légtisztítót néztem ki:

https://www.arukereso.hu/parasito-legti ... 609272631/

https://www.arukereso.hu/parasito-legti ... 449759226/#

https://www.arukereso.hu/parasito-legti ... 496070148/

Árban elég különbözőek,látom hogy az olcsóbb kisebb helyeken lehet alkalmazni,bár nekünk ez így elég lenne mindegyiknél.
Azt is látom,hogy az egyik 99,5%-ra jó,a másik 99 stb.
Viszont valójában mennyi a különbség közöttük..? Érzekelhető,vagy egyszerűen ezek szépen néznek ki leírva?
Köszi!

Philips ac0820-at vettünk, hamar át is lehetett venni, azóta is kb megy. Éjjel sleep módban halk, nappal autoban hol felpörög hol csak duruzsol. Eddig jó. Visszajelző fény szerint borzalmas itt bent a levegő, nem lepődtem meg. Ha bírja hosszú távon akkor jó lesz. Pár nap után nem érezni sok javulást, talán reggel kicsit frissebb a levegő, de lehet csak belemagyarázzuk :D

Az a terv hogy most alaposan kitakarítunk, leporolunk mindent. Utána pedig figyeljük mennyi idő alatt porosodik be újra mindenünk. Korábban 1 hét után már elég rossz állapotok voltak. Ha ez a masina működik, akkor elvileg kiszedi a port ugye, és több idő kell majd, hogy a tárgyakon/polcokon újra megüljön a por. Ezt várom, remélem bejön. De a visszajelző szerint már 1 fokot javult a levegőminőség amióta először bekapcsoltuk szóval valamit csak csinál :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.27. 12:53:49

Bocs a témaváltásért srácok,de hátha valaki tud segíteni.

Ezt a három légtisztítót néztem ki:

https://www.arukereso.hu/parasito-legti ... 609272631/

https://www.arukereso.hu/parasito-legti ... 449759226/#

https://www.arukereso.hu/parasito-legti ... 496070148/

Árban elég különbözőek,látom hogy az olcsóbb kisebb helyeken lehet alkalmazni,bár nekünk ez így elég lenne mindegyiknél.
Azt is látom,hogy az egyik 99,5%-ra jó,a másik 99 stb.
Viszont valójában mennyi a különbség közöttük..? Érzekelhető,vagy egyszerűen ezek szépen néznek ki leírva?
Köszi!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.27. 12:50:51

Nero. írta:
2021.03.27. 01:29:33

“Menj ki a Margit-szigetre futni meg fekvőzni akkor” - Az egyáltalán nem ugyanaz.
Ezt nekem is mondta már néhány ismerősöm, de abszolút nem értek vele egyet. Nem csak futni és fekvőzni lehet, rengeteg lehetőség van termen kívül is, és már a covid előtt is sokan bebizonyították, hogy ezekkel is kiváló fizikumot lehet elérni. Itt inkább arról van szó, hogy sokan ragaszkodnak ahhoz, amit megszoktak, és nem akarnak új dolgokat kipróbálni.

Leon! Nekem is voltak olyan ismerőseim, akik nagyon enyhe tünetekkel estek át, 50 felettiek is, akik eleve nem voltak vasemberek. A másik oldalon meg pl. két 29 éves ismerősöm is azt mondta, hogy rohadt kemény volt, össze sem hasonlítható a sima influenzával. Szóval ez ilyen betegség, és a brit mutáns elterjedése után sajnos egyre több embernek lesznek súlyos tünetei, egyre többen is halnak bele. Meg egy túlélni, de azért nem mindegy, hogy a szervek milyen károsodást szenvednek. Ha már edzésről is szó volt, covid után 1 hónap offot javasolnak az orvosok. Kinek hiányzik ez? Vagy lehet kockáztatni, és megszegni az orvosi utasítást, de már ilyenekről is halottam, hogy rossz vége lett.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.03.27. 12:37:53

annyit tennék hozzá a korrupcióhoz és a Digis történethez hogy Nyugat Európában egy szerelő keres annyit amiből kifizeti a lakáshitelt meg az autót és marad annyi amiből vígan megél a hónap többi részében, nem esik hasra akkor sem ha bejön egy váratlan kiadás. Ezzel szemben Keleten ha nem ‘okoskodnak’ az átlagemberek akkor éhenhalnak.
Nem tisztem megítélni senkit, csak fura döntésnek tartok otthagyni egy jó melót meg egy élhető országot 5 év után Magyarországért miközben otthon furlough sincs és kb hagynak éhenhalni magyar állampolgárként. Más a pénz értéke mikor hazamész 2 hétre meglátogatni a családot és más mikor ott élsz.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.27. 12:35:42

Stalkyard írta:
2021.03.27. 11:56:02
Nekem ezzel az egésszel csak az a bajom, hogy szidjuk a kormányt, mert nem jól kezeli a válságot, szidjuk Orbánt, mert szép lassan teljesen kinyíródik a vendéglátóipar, szidunk mindenkit, orvosokat, operatív törzset, miközben mutyizunk a kondival, meg ahol még lehet, nyáron első dolgunk nyaralni menni, stb. És eközben meg fel vagyunk háborodva, hogy a magán fogorvosunkat berendelik a Covid osztályra, mert annyira rossz a helyzet. Kicsit vicces. :D Remélem tudjátok, hogy ha csak érszben is, de ti és az ehhez hasonló gondolkodású emberek is az okozói vagytok annak, hogy több száz vállalkozás, étterem megy épp tönkre, hogy a fogorvosodat berendelik mert telítve vannak a kórházak. Aztán persze emellé még ti vagytok a leghangosabb kritikusok is. Én nem voltam nyaralni tavaly nyáron, konditeremben sem jártam tavaly március óta, pedig higgyétek el, r.hadtul hiányzik mind a kettő. És az is lehet, hogy idén nyáron sem megyek nyaralni. És valahogy, nehezen, de azért túlélem. Miattatok viszont mi is szívunk, akik képesek vagyunk némi önkontroll mellett betartani a szükséges óvintézkedéseket. De ahogy előttem is leírták, a sok felelőtlen ember miatt lehet, hogy még egy vagy kitudja hány évig szívhatunk is.

Arról nem beszélve, hogy innentől szerintem minden kritika a korrupció irányába ezektől az emberektől enyhén szólva hiteltelen. A "ha nekik lehet, akkor nekem is" hozzáállással nincs semmi baj (illetve, dehogy nincs), csak akkor legyünk kicsit önkritikusak, mikor legközelebb Pénztáros Lőrincezünk. Szerintem.

De Atlantis és Alcantara remekül leírták előttem, teljesen egyetértek velük ebben a kérdésben.
Instam minden pentek szombat tele van hazibulis sztorikkal.
Kondi meg delelott/delutan. :D
Egyik volt csapattarsamnak a legnagyobb problemaja volt,hogy nem mehetett szoliba.. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése