Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 12:08:36

Igen, egyértelműen nehezebb egy gyereknek úgy kitörni a szituációból, ha otthon amúgy nem támogatják ebben egyáltalán. Viszont láttunk azért példát már erre is, amikor a cigány gyereket a saját családja is kinevette, mégis lediplomázott, munkája lett, stb.

Épp ezért én azt gondolom nem lehetetlen, mert a közösségnek nagyon komoly formáló hatása van az emberre. Lásd: egy jó családból, jó nevelést kapott gyerek is ha a suliban egy csapat alkoholista/drogos diákkal haverkodik össze, Ő is kuka. Ezért úgy gondolom ez visszafelé is működhetne:
HA lenne a tanárnak ideje, és képesítése arra, hogy segítsen minden gyereknek megtalálni mi az amiben jó és érdekli is, és segít neki arra koncentrálni, megteremteni a megfelelő közeget, akkor lehetne változást elérni. Ez viszont rengeteg plusz munka lenne, ami a jelenlegi körülmények között egyáltalán nem érzem megvalósíthatónak.

Az anyagi feltételeknél meg most nem feltétlenül VR szemüvegre, meg hasonlókra gondoltam. Amiket csababarca felsorolt lentebb projektek, egyik sem egy hatalmas anyagi forrást igénylő dolog. Csak kell egy darab labor ami alkalmas erre, meg a nem túl drága egyszer használatos eszközök.
Viszont cserébe szerintem rendkívül izgalmas projektek gyerek fejjel (felnőtt fejjel is :D ), és segíthetnek abban, hogy közelebb hozzák a tudományt a gyerekekhez és ezáltal a tanulás is "menőbb" és érdekesebb legyen.

Én például egy elég jó 8 osztályos gimibe jártam, elég jó környéken. Volt laborunk is, országos kémia versenyekig eljutottam, és mégis konkrét laborgyakorlatra 11. osztályban volt először lehetőségem, kizárólag kémia faktosként, kizárólag a közelgő országos verseny miatt, ahol szintén volt gyakorlati rész. Szerintem ez elég szomorú.

szerk:
aztán persze lehet teljesen álomvilágban élek, ezért is kérdezem azokat akik ebben dolgoznak nap mint nap :?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.10. 11:12:24

davi10 írta:
2020.11.10. 10:54:57
csababarca írta:
2020.11.09. 12:41:32
tesód szerencsés, nekünk az utóbbi években a prémium 5 darab bejgli volt a tantestület egészének, tavaly meg egy darab emailben küldött Boldog karácsonyos üdvözlőlap. :lol:
Az komoly :D
Jó, mondjuk a prémium szó még idézőjelben is kicsit erős kifejezés volt :D Nem tudom amúgy mekkora a fizetéskülönbség gimis tanár és óvónő között, de gyanítom, hogy semmivel nem jár jobban. Nem is fogja már sokáig csinálni...
jah és még legyünk hálásak :lol:
gyökerek akik fent irányítanak, több 10ezerrel kereshetnénk többet, ha nem a régi (2013-as talán) minimál bérhez kötnék a bértáblánkat. extra szégyen.

szakképzésben van a nagy pénz most, ott dupláját keresik mint a normál tanár, mert nincs már bértáblájuk júliustól.
szakképzési centrumokban nem tudják mire költsék a pénzt, konkrétan hülyeségeket vásárolnak több száz millióért egész ősszel-télen, mert el kell költeni a keretösszeget amit kapnak a minisztériumtól.
akkora pénzszórás megy ott, hogy elképesztő, 150-350 ezres év végi prémiumok pl.
nagynéném vezető egy pesti centrumban, őrült összegek vannak ott, tényleg csak pislogok néha.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.11.10. 11:07:18

Tavaly volt nálunk egy sztori, hogy az igazgató helyettes míg magyarázta a dolgokat pár diáknak, az egyik barna benyúlt a táskájába és kilopta a kulcsait.
Aznap este visszamentek és betörtek az általános iskolába.
Mi történt ezután? Hajnal ismét visszamentek, hátha találnak valamit.
Iskolakötelezettek, fel sem jelentették őket, pedig ott voltak a kamerák.
Tanulság: ha felszereltebb lenne a suli, akkor már nem lenne felszereltebb.

Nem csak a sulit kellene átrendezni ha akarnánk ezen a területen bármiféle változást, hanem konkrétan kivenni a "szülők" karjaibol a gyerekeket és másoknak nevelni. Azokat a szülőket pedig nemzőképtelenné tenni.
Más megoldás nincs, ez pedig nem megoldás a 21. században, tehát nincs megoldás.

Amúgy meg lenne még egy lehetőség: minden segélyt munkához és a diákok jegyeihez kötni. Ha nem dolgozik és a gyerek rossz tanuló, nincs segély. Ebből jönne az, hogy megtriplázódna a lopás, bűncselekmények. Illetve, hogy a diákok meg a "szülők" fenyegetnék és bántalmaznák a tanárokat a jobb jegyekért.
A közmunka nem munka.
Nincs megoldás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 10:54:57

csababarca írta:
2020.11.09. 12:41:32
tesód szerencsés, nekünk az utóbbi években a prémium 5 darab bejgli volt a tantestület egészének, tavaly meg egy darab emailben küldött Boldog karácsonyos üdvözlőlap. :lol:
Az komoly :D
Jó, mondjuk a prémium szó még idézőjelben is kicsit erős kifejezés volt :D Nem tudom amúgy mekkora a fizetéskülönbség gimis tanár és óvónő között, de gyanítom, hogy semmivel nem jár jobban. Nem is fogja már sokáig csinálni...
Atlantis írta:
2020.11.10. 09:38:46
Amúgy Te hiszel abban, hogy ha jobb lehetőségei lennének az iskolának és tanároknak, akkor akár ezt a réteget is meg lehetne szólítani sikeresebben,. és a tanulásra ösztönözni?
Gondolok itt arra, hogy több és jobb eszköz a sulikban, illetve elég tanár és ezáltal idő jutna a gyerekekre. (Nem 20-30 gyerekre kell odafigyelni az órán egy tanárnak)
Kutyából nem lesz szalonna, az alma nem esik messze a fájától, elviheted a gyereket a dzsungelből de nem viheted el a dzsungelt a gyerekből stb.
Szerintem aki tényleg ki akarna onnan törni, annak nem az iskola felszereltségén múlik (bár nem tudom mekkora hiány van arrafelé bármiből). De lehet, hogy lenne 1-2 gyerek akinek más irányba menne el az élete.
Ha ilyen hiperszuper VR szemüveges-tabletes stb. órák lennének, akkor lehet, hogy jobban figyelnének (vagy elrontanák/ellopnák), de azért szerintem nagyobb befolyással van az, hogy mit hozol otthonról.

Ez engem is érdekelne veb, te azért közelebbről látod ezt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.10. 09:38:46

visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15

Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Amúgy Te hiszel abban, hogy ha jobb lehetőségei lennének az iskolának és tanároknak, akkor akár ezt a réteget is meg lehetne szólítani sikeresebben,. és a tanulásra ösztönözni?
Gondolok itt arra, hogy több és jobb eszköz a sulikban, illetve elég tanár és ezáltal idő jutna a gyerekekre. (Nem 20-30 gyerekre kell odafigyelni az órán egy tanárnak)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.09. 22:19:16

csababarca írta:
2020.11.09. 22:08:46
visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15


Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Jah hát én szerencsés vagyok ilyen szempontból, sajna nem ez az átlag.
És akkor sokan nem értik miért utálom a munkámat... Csak egy napra jönnének ki...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 22:08:46

visca el barca írta:
2020.11.09. 19:52:15


Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Jah hát én szerencsés vagyok ilyen szempontból, sajna nem ez az átlag.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.11.09. 19:52:15

csababarca írta:
2020.11.09. 16:31:28
félretéve a covidot, politikát, usa elnökválasztást.

aki fogékony az ilyenekre, ilyen órákat tartok többek között.
6.-7. ben kisgimiseknek vannak projektek, ez az egyik közülük.

https://www.youtube.com/watch?v=D4DYElb ... =emb_title
Gyere ki hozzank gyongyospatara, es nezd meg ott mennyire fogekonyak erre a 16 eves, drogos, analfabeta putrisok 😂
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 17:31:08

Atlantis írta:
2020.11.09. 17:06:49


Nekem nagyon tetszik ez a kezdeményezés. Az ilyen projekteket alapvetően minden osztály megcsinálhatja, ha van rá tanári/labor kapacitás, vagy elsősorban az érdeklődő, önként jelentkező diákokkal zajlanak?
5.-7.ig zajlanak a projektek.

5.-ben régészkedés van, minden gyerek kap sógyurmát, ami már kiszáradt, és bele van "rejtve" csont (csirke), pénzérme, kagyló, csigaház, stb. Ott az a feladat, hogy szépen kis vésővel, kalapáccsal kibontsák, ecsettel megtisztítsák, majd kitöltsék a "régészeti naplót": mit találtak, milyen infót olvasnak le róla, stb.

6.-ban piramis készítés van, sógyurma, agyag, sima gyurma, legó, fa felhasználásával.

7.-ben meg ez a múmiázás.

A piramis-múmia az cserélődhet évfolyamonként.
Mindenkinek kötelező úgymond, tehát ez történelem óra alatt zajlik, tananyagot kiegészítve.

de nem csak történelemből van, kémia, fizika, természetismeret, biológia, stb. szerencsére elég jó laborunk van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.09. 17:06:49

csababarca írta:
2020.11.09. 16:31:28
félretéve a covidot, politikát, usa elnökválasztást.

aki fogékony az ilyenekre, ilyen órákat tartok többek között.
6.-7. ben kisgimiseknek vannak projektek, ez az egyik közülük.

https://www.youtube.com/watch?v=D4DYElb ... =emb_title
Nekem nagyon tetszik ez a kezdeményezés. Az ilyen projekteket alapvetően minden osztály megcsinálhatja, ha van rá tanári/labor kapacitás, vagy elsősorban az érdeklődő, önként jelentkező diákokkal zajlanak?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 16:31:28

félretéve a covidot, politikát, usa elnökválasztást.

aki fogékony az ilyenekre, ilyen órákat tartok többek között.
6.-7. ben kisgimiseknek vannak projektek, ez az egyik közülük.

https://www.youtube.com/watch?v=D4DYElb ... =emb_title
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 13:08:01

LG írta:
2020.11.09. 13:06:37
Szerintem úgy lenne a logikus, hogy ha a tanár jól van, és képes online oktatni, akkor otthonról dolgozhasson teljes pénzért. Alsósoknál, óvósoknál, nevelőknél húzósabb lehet a dolog, de meg lehetne szvsz oldani legalább részben.
jaja hát most így csináltuk egyébként, mert amúgy be lett dobva a kormány médiába a 100%os táppénz, de nem létezik rá jogszabály, így hiába írja be az orvos, számfejtésnél nem tudják aktiválni, csak a normál 60%ost...persze amikor a tanárokat kell szidni, most is futok ilyen kommentekbe, hogy kussoljunk, mert 100%os a táppénzünk covidra. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.09. 13:06:37

Szerintem úgy lenne a logikus, hogy ha a tanár jól van, és képes online oktatni, akkor otthonról dolgozhasson teljes pénzért. Alsósoknál, óvósoknál, nevelőknél húzósabb lehet a dolog, de meg lehetne szvsz oldani legalább részben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.09. 12:41:32

davi10 írta:
2020.11.09. 11:31:13


Igen, ez valóban jól hangzik, viszont azt is ki kell fizetni valakinek...
Tesóm óvónő, így is heteket kellett várniuk pl. egy törött ablak kicserélésére, idén meg sokmillióval megnyirbálták a büdzsét, és az igen magas fizu mellé idén már a karácsonyi "prémiumban" sem reménykednek.
hát én nem tudom, meg hogy mi a következménye a tesztnek, főleg ha online oktatunk. én nem akarok táppénzre kerülni, mert tünetmentesen covidos vagyok, őrült fizumat még 40 %al megvágják, kösz de kösz nem.

tesód szerencsés, nekünk az utóbbi években a prémium 5 darab bejgli volt a tantestület egészének, tavaly meg egy darab emailben küldött Boldog karácsonyos üdvözlőlap. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.09. 12:17:49

Okt. 24-én. Az országos tesztelés első köre pedig okt. 31-én és nov. 1-én volt, a második pedig most hétvégén, de csak azokban a megyékben, ahol a fertőzöttek száma meghaladta a 0,7 százalékot.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.09. 12:15:10

Nero. írta:
2020.11.09. 03:14:37
https://www.trumpaccountability.net/?fb ... Xb9Y_eoPDo

https://twitter.com/aoc/status/1324807776510595078?s=21

A “békés” baloldal azt tervezi hogy listát gyűjt azokról akik az előző kormányt támogatták :D Mint a nàci Németországban.

Majd pár év múlva többen is megértik a 2020as USA választások jelentőségét.
Amúgy szoktad is venni a fáradságot, hogy megnézd azt amit Te magad linkelsz, vagy angolul nem beszélsz, ezért csak a random fb-on talált dolgokat automatikusan továbbítod ide?

Javaslom nyisd meg az adott linkeket és értelmezd amit látsz.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.09. 11:49:41

LG írta:
2020.11.09. 11:19:08
dévid villa írta:
2020.11.09. 11:00:24
Jön a tavaszi lockdown-nál is szigorúbb lockdown

https://telex.hu/koronavirus/2020/11/09 ... intezkedes
Hozzátenném, még mindig nem olyan szigorú, mint ami itt van Szlovákiában.

Egyébként itt a korlátozások önmagukban nem állították meg a vírus terjedését, viszont az országos tesztelés óta javulni látszik a helyzet, annak ellenére, hogy még mindig eléggé vitatott, hogy kellett-e ez, és, hogy mekkora volt a haszna. Még nem tudni hogyan tovább, vannak pletykák, hogy karácsony ellőtt tervez a kormány még egy komolyabb vesztegzárat.

Ami mindenképp tetszik a magyar intézkedésekben, a kórházi és az iskolai dolgozók heti szintű tesztelése. Ez viszont itt hiányzik.
Mikor lettek bevezetve a szigorítások ott? Kb. 2-3 hétnek kell eltelnie, hogy látható legyen a javulás a tapasztalatok szerint. De lehet akár egy hónap is, ha már nagyon el lett engedve a járvány.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.09. 11:31:13

LG írta:
2020.11.09. 11:19:08
Ami mindenképp tetszik a magyar intézkedésekben, a kórházi és az iskolai dolgozók heti szintű tesztelése. Ez viszont itt hiányzik.
Igen, ez valóban jól hangzik, viszont azt is ki kell fizetni valakinek...
Tesóm óvónő, így is heteket kellett várniuk pl. egy törött ablak kicserélésére, idén meg sokmillióval megnyirbálták a büdzsét, és az igen magas fizu mellé idén már a karácsonyi "prémiumban" sem reménykednek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.09. 11:19:08

dévid villa írta:
2020.11.09. 11:00:24
Jön a tavaszi lockdown-nál is szigorúbb lockdown

https://telex.hu/koronavirus/2020/11/09 ... intezkedes
Hozzátenném, még mindig nem olyan szigorú, mint ami itt van Szlovákiában.

Egyébként itt a korlátozások önmagukban nem állították meg a vírus terjedését, viszont az országos tesztelés óta javulni látszik a helyzet, annak ellenére, hogy még mindig eléggé vitatott, hogy kellett-e ez, és, hogy mekkora volt a haszna. Még nem tudni hogyan tovább, vannak pletykák, hogy karácsony ellőtt tervez a kormány még egy komolyabb vesztegzárat.

Ami mindenképp tetszik a magyar intézkedésekben, a kórházi és az iskolai dolgozók heti szintű tesztelése. Ez viszont itt hiányzik.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.09. 11:00:24

Jön a tavaszi lockdown-nál is szigorúbb lockdown

https://telex.hu/koronavirus/2020/11/09 ... intezkedes
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.09. 10:18:19

A fidesz gazdaságilag baloldali (ahogy kb. minden párt Magyarországon), társadalmilag abszolút nem. Szerintem az utóbbira gondolt a szerző. Tehát a genderes, BLM-es, migránsos vonalra.
Így van. És ehhez nem kell fideszes propagandát hallgatni, elég csak nyitott szemmel járni a világban.

Trumpot nem kedvelem különösebben, de Neroval egyetértek, ő kisebb rossz volt, mint a Nobel-békedíjas ( :lol: ) Obama, illetve a Biden-féle vonaltól sem számíthatunk szvsz túl sok jóra.

Azért szép eredmény, hogy még így is szoros volt a választás, holott Trump ellen már a kezdetektől nagyon kemény karaktergyilkolás, lejáratókampány folyt, amelybe beállt az amerikai celebek nagy része, de a Facebook és a társai is. Azt is látni kell, hogy közösségi média is rohadtul elfogult a baloldal irányában.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.09. 08:31:36

bowlinggolyo írta:
2020.11.09. 04:11:12
LG írta:
2020.11.08. 23:54:34
Van igazság abban amit mondotok, de azt hozzátenném, hogy a hangos embereket mindig olyankor követi nagyobb tömeg, amikor a papíron okos, kimért emberekben csalódnak.

Az a baj, hogy a jelenünkben vannak olyan társadalmi problémák, melyek balliberális értelmiség gondolkodásával, elveivel nem kezelhetők hatékonyan.
Valaki kérem magyarázza már el nekem értelmesen, hogy honnan jön ez a balliberális beállítottság? Csak mert OV azt mondja mindenkire, akinek a véleménye nem egyezik a saját baloldali felfogásával? Mert igenis Magyarországon a jobb oldalnak kikiáltott politikai párt többségében baloldali politikát valósít/valósított meg, míg a bal oldal egy jobb oldali politikát követ. (Ha a politikai irányzatokat az alap értelmezések szerint nézzük) Ebből kifolyólag az emberek fejében is teljes zavar van és jönnek az olyan kevert irányzatok mint ballib, meg libsi, amikor már az alap jelentésüket kifordítva mindenkire használjuk.
A fidesz gazdaságilag baloldali (ahogy kb. minden párt Magyarországon), társadalmilag abszolút nem. Szerintem az utóbbira gondolt a szerző. Tehát a genderes, BLM-es, migránsos vonalra.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2020.11.09. 04:11:12

LG írta:
2020.11.08. 23:54:34
Van igazság abban amit mondotok, de azt hozzátenném, hogy a hangos embereket mindig olyankor követi nagyobb tömeg, amikor a papíron okos, kimért emberekben csalódnak.

Az a baj, hogy a jelenünkben vannak olyan társadalmi problémák, melyek balliberális értelmiség gondolkodásával, elveivel nem kezelhetők hatékonyan.
Valaki kérem magyarázza már el nekem értelmesen, hogy honnan jön ez a balliberális beállítottság? Csak mert OV azt mondja mindenkire, akinek a véleménye nem egyezik a saját baloldali felfogásával? Mert igenis Magyarországon a jobb oldalnak kikiáltott politikai párt többségében baloldali politikát valósít/valósított meg, míg a bal oldal egy jobb oldali politikát követ. (Ha a politikai irányzatokat az alap értelmezések szerint nézzük) Ebből kifolyólag az emberek fejében is teljes zavar van és jönnek az olyan kevert irányzatok mint ballib, meg libsi, amikor már az alap jelentésüket kifordítva mindenkire használjuk.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.09. 03:14:37

https://www.trumpaccountability.net/?fb ... Xb9Y_eoPDo

https://twitter.com/aoc/status/1324807776510595078?s=21

A “békés” baloldal azt tervezi hogy listát gyűjt azokról akik az előző kormányt támogatták :D Mint a nàci Németországban.

Majd pár év múlva többen is megértik a 2020as USA választások jelentőségét.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.11.08. 23:54:34

Van igazság abban amit mondotok, de azt hozzátenném, hogy a hangos embereket mindig olyankor követi nagyobb tömeg, amikor a papíron okos, kimért emberekben csalódnak.

Az a baj, hogy a jelenünkben vannak olyan társadalmi problémák, melyek balliberális értelmiség gondolkodásával, elveivel nem kezelhetők hatékonyan.
Válasz küldése