Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 14:10:37

LG írta:Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
Nyilván ott is meg kell dolgozni a pénzért, ingatlanhoz jutni nagyon nehéz, csak egy szűk rétegnek van rá lehetősége, ahogy mondjuk Budapesten is (de mondhatom az agglomerációt, Kecskemétet, nyugatot, vagy Debrecent is lassan, stb.) De a pénz értéke egész más, az tuti.

De gyanítom, nem véletlen, h kb. 1 millió magyar dolgozik külföldön. Egy része kalandból, másik része karrier miatt, a jó nagy része pedig a pénz és megélhetés miatt, kvázi kényszerből ment ki. Hozzáteszem, h alapvetően az EU-nak a szabad munkavállalás is az előnye, és akár természetesnek vehetjük ezt a típusú migrációt, és azt, h itthon Pesten nem érted a munkások nyelvét, mert oroszul, románul vagy ukránul beszélnek.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.11.20. 14:16:01-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.20. 13:34:25

Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.20. 11:21:37

közmédia...
Ilyen színvonalra mennek el milliárdok... =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 08:19:12

Én a népszerű-nem népszerű kérdésben 50-50et látok.
Nyilván én felnyitom a szemüket, ha tudom.
Mondjuk görög,lengyel, osztrák emberekről beszélek, de általános volt,hogy húú de jó, hogy nem engedi be a migránsokat. Aztán elmondom, hogy jah jó dolog, de egyrészt hozzánk nem akarnak jönni, másrészt összeomlik az egészségügy meg az oktatás, mert nem vesznek tudomást az ottani problémákról, mert migráncs.
de ők is hallják ezeket, meg a Sargentini jelentéssel is tisztában vannak.
azzal nincsenek, hogy milyen mutyik mennek mindenhol, hogy fényes nappal lopják szét nem nokiásdobozokkal, hanem billencskocsikkal az országot, hogy az úthálózat nevetséges állapotban van, minden termék ára emelkedik, fizetéseket a statisztikákban úgy csúsztatják, ahogy nekik tetszik, hogy csak az ő sleppjük gazdagozik, él fényűző életet, a pályázatokat úgy írják, hogy már csak az nincs benne, hogy csak Tiborcz István nevű ember nyerheti meg pl, stb.
ezeket nem látják.


450 felett volt nálunk, legalábbis ahol én lakom. de ez speciális, itt ha az átlagárnak bemondanak mondjuk 432 forintot, akkor nálunk az 442-445. És nem autópályán lakom. :lol:
mellette olyan silány az üzemanyag, hogy csoda hogy pénzt kérnek érte.


Én amúgy bárhol bátran ki tudom mondani hogy magyar vagyok, nem érdekel mások véleménye, nekem nincs mi miatt szégyenkeznem. Ezeknek a narancsosoknak lenne mire, meg a pereputty szavazóikra, hogy romlásba viszik az országot, hogy egy hatalommániás beteg embert hatalmon tartsanak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.19. 23:34:19

Mint már írtam róla korábban, egy kicsit sem kedvelem Orbánt, de azért is lehet ennyire népszerű, mert sokan a macron félék egyik ellensúlyát és így Európa egyik megmentőjét látják benne. Én nem tartom egyiknek sem, de a többségnek bizony ez jön le.


+ ha már szóba került Orbán, két ismerősöm is mondta ma, hogy felhívták őket a rendőrségről, hogy a választásukon csaltak a szavazatukkal. Az egyik lány már volt is bent, mondta, hogy alá volt hamasítva az aláírása. :roll:
Hajjajj, alapból külföldön élek és szerencsére sokat járok a nagyvilágba, mikor jön a kérdés hogy amúgy honnan jöttél, mindig összeszorul a gyomrom egy kicsit mielőtt kimondom hogy magyar vagyok, de az esetek többségébe mosoly következik a válasz után és Orbán dícsőítése perceken át.
Világszinten nem kis rajongóbázisa van a mi Viktorunknak, viccen kívül.

A második rész meg elég kemény, ha igaz. Mondjuk nem tudom kinek a nevébe nyomoz a rendőrség, gondolom ezek a maffiózók őket is a markukban tartják.

450 a dízel otthon? Az igen :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.19. 23:12:31

Akkor úgy írom, hogy amit csökkentettek a rezsicsökkentéssel, azt pótolták más dolgok növelésével.
A gáz minőségébe bele sem megyek, hitvány gázt adnak a csökkentett áron.

Jelentősen drágább nem volt 2012ben sem, volt egy 451es csúcs, most is volt annyi.
Legalábbis nálunk 455 volt a dízel múlt hónapban, most lejjebb ment.
Amúgy igen, tisztában vagyok vele hogy nem rajtuk múlik.
Csak tudod vicces, hogy amikor a balos kormány volt és felment 310 környékére egyik nyáron az üzemanyag ára (2009 talán), akkor a fideszesek OV vezetésével habzó szájjal szajkózták, hogy a kormány a hibás, miattuk van.
Akkor engedtessék meg a másik oldalnak is ez.
Egyébként meg az olaj világpiaci árának változásai nincsenek összhangban az itthoni mozgással.
Persze nem értek hozzá.

Amúgy meg nem érdekel hogy a franciáknál 500 forint, ott szerintem, de lehet tévedek ebben is, nem 120ezer egy ápoló bére.
Az arányok mások.

Én mondjuk 6szor telitankolom a kocsimat a havi fizumból, egy francia tanár meg a 1,5 eurós árral mondjuk 12-13szor. Nem mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.11.19. 23:08:53

Veidt_madridista írta:Franciaországban, ezzel ellentétben, konkrétan emeltek az üzemanyag-adón, a környezetszennyezésre hivatkozva. Ami amúgy igaz, csak ettől nem fognak kevesebben járni autóval. Magyarországon 52%-t tesz ki az áfa + jövedéki adó, franciáknál ez mostanra elérte a 60%-t. Ami jelentős különbség.
Az összeg a végén hogyan viszonyul az ottani fizetésekhez arányosan? Gondolom így nekik összességében kevésbé fáj. Nyilván nem is kell semmit a fizetésekhez hasonlítani, de úgy kevésbé fáj az adó, ha arányaiban kevesebbet fizetsz, mint amennyire máshol szívnak. Mondjuk épp itt.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.11.19. 22:35:47

csababarca írta: ezeket a megszorításokat OV is megcsinálta
Orbán mikor emelt pl. a gáz árán? Elmúlt években ez épphogy csökkent (persze nem miattuk).
csababarca írta: nálunk is drágább minden, üzemanyag nocomment kategória.
Igen, csak nálunk az üzemanyagárak főként a világpiaci változások miatt nőnek-csökkenek (azért írom így, mert 2012-ben jelentősen drágább volt a benzin és gázolaj is, mint most), mint például a dollár/forint-árfolyam változása, vagy mostanában például az iráni exportot érintő szankciók. Franciaországban, ezzel ellentétben, konkrétan emeltek az üzemanyag-adón, a környezetszennyezésre hivatkozva. Ami amúgy igaz, csak ettől nem fognak kevesebben járni autóval. Magyarországon 52%-t tesz ki az áfa + jövedéki adó, franciáknál ez mostanra elérte a 60%-t. Ami jelentős különbség.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.19. 22:34:37

csababarca írta:de, írtak.

https://index.hu/kulfold/2018/11/17/124 ... ese_ellen/#" target="_blank

csak nem két nappal később, hanem amikor ez zajlott.

de amúgy ott tüntetnek az emberek, ezeket a megszorításokat OV is megcsinálta, csak itt kussol mindenki, mert erzsébetutalvány, meg tízezer forint karácsonyra, meg szigorúan választások előtt.
nálunk is drágább minden, üzemanyag nocomment kategória.

taps.
Mint már írtam róla korábban, egy kicsit sem kedvelem Orbánt, de azért is lehet ennyire népszerű, mert sokan a macron félék egyik ellensúlyát és így Európa egyik megmentőjét látják benne. Én nem tartom egyiknek sem, de a többségnek bizony ez jön le.


+ ha már szóba került Orbán, két ismerősöm is mondta ma, hogy felhívták őket a rendőrségről, hogy a választásukon csaltak a szavazatukkal. Az egyik lány már volt is bent, mondta, hogy alá volt hamasítva az aláírása. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.11.19. 22:37:09-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.19. 22:13:43

de, írtak.

https://index.hu/kulfold/2018/11/17/124 ... ese_ellen/#" target="_blank

csak nem két nappal később, hanem amikor ez zajlott.

de amúgy ott tüntetnek az emberek, ezeket a megszorításokat OV is megcsinálta, csak itt kussol mindenki, mert erzsébetutalvány, meg tízezer forint karácsonyra, meg szigorúan választások előtt.
nálunk is drágább minden, üzemanyag nocomment kategória.

taps.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.19. 21:51:55

Nero. írta:http://m.origo.hu/nagyvilag/20181119-gi ... ellen.html

Nem semmi. “Nyugaton minden jobb” ugye...

Egyébként csak viccből néztem fel az origora, de az index is komolytalan hogy pl. erről nem hajlandó írni.
Azért rossz látni azt is, ami Nyugat-Európában folyik, több évszászad kemény és sokszor véres áldozatokkal járó munka eredményeit építik le napjainkban az ilyen hitvány macron féle férgek. Most lehet gonosz vagyok, de nem bánnám, hogy a jövőben néhányat lógni látnék Európa jelenlegi vezetői közül, mert egyszerűen az ostoba döntéseik olyan és akkora károkat okoznak, melyeket talán sosem lehet már helyrehozni. :evil:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.19. 21:17:32

http://m.origo.hu/nagyvilag/20181119-gi ... ellen.html" target="_blank

Nem semmi. “Nyugaton minden jobb” ugye...

Egyébként csak viccből néztem fel az origora, de az index is komolytalan hogy pl. erről nem hajlandó írni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.11.16. 19:08:07

geridoss írta:Még mindig képes vagyok meglepődni azon, amit a kormány művel.
Megszűnik a Music FM és Sláger FM.

Ez már tényleg túlmegy minden határon...


"Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk"

Mit szólsz akkor a Gruevszki ügyhöz? Köztörvényes elítéltet menekítünk diplomáciai autóval.
Már a Ramil Safarov ügy is aláásta az ország tekintélyét, de ettől még mindig van lejjebb ezek szerint.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.16. 09:22:31

Még mindig képes vagyok meglepődni azon, amit a kormány művel.
Megszűnik a Music FM és Sláger FM.

Ez már tényleg túlmegy minden határon...


"Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk"
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.11.14. 11:34:38

randomguy írta: Nvidia vezérlőpult -> 3d beállítások kezelése -> programbeállítások -> megkeresed a játékot és a preferált gpu-t átrakod az Nvidia kártyára. Így működnie kéne.
Próbáltam,de semmi. :(
Viszont megnéztem,nem támogatja az fm19-et az nvidia?!

szerk. jó lett! Amit írtál megcsináltam már egy kis idővel ezelőtt,de nem indítottam újra a gépet..:D
Azért köszi! Király vagy! :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.11.14. 11:28:14

miro. írta:Tegnap lekaptam az új FM-et.
Viszont a problémám az,hogy Nvidia vidikártyám van (Geforce GTX 1050) de a GeForce Experience nem akarja a játékot felismerni azaz nem találja hiába keresem vele,így az Intellel megy a játék.
Szóval lassabb,és a 3d gyakorlatilag akad brutálisan,ami vicces így hogy gamer laptopom van.
Esetleg tud valaki segíteni? #-o
Nvidia vezérlőpult -> 3d beállítások kezelése -> programbeállítások -> megkeresed a játékot és a preferált gpu-t átrakod az Nvidia kártyára. Így működnie kéne.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.11.14. 10:39:25

Tegnap lekaptam az új FM-et.
Viszont a problémám az,hogy Nvidia vidikártyám van (Geforce GTX 1050) de a GeForce Experience nem akarja a játékot felismerni azaz nem találja hiába keresem vele,így az Intellel megy a játék.
Szóval lassabb,és a 3d gyakorlatilag akad brutálisan,ami vicces így hogy gamer laptopom van.
Esetleg tud valaki segíteni? #-o
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.13. 23:43:02

Nero. írta:Multkor azt mondtam hogy számomra az osszes politikus unszimpatikus, hazug és simlis, viszont megfeledkeztem Toroczkairól. Vélemények a paliról? Biztos ő is megjátsza magát, és túltolja ezt a “mi magyarok” stílust, de így képernyőn keresztül elég korrekt csávónak tűnik és igencsak tetszenek a megmozdulásai.
Toroczkai is maradt Jobbikos a középrehúzással is, amíg volt némi esély, hogy a párt megszorongathatja a mszmp 2-t. Ha ez sikerült volna, szépen ülne a kis otthoni trónján örömködve. Nem így történt, Vona állta a szavát és lemondott, aztán jöttek a vércsék Toroczkaival az élen, nem szavazták meg pártvezetőnek, így mérgében csinált egy új pártot, a csini, de politikailag dupla 0 Dúró Dórával, ezzel együtt mégtöbb ellenzéki szavazót széthúzva, azaz az mszmp 2-nek ismét 2/3-a lesz, ha nem 3/4.

Jobbikos voltam, most jelenleg a Kétfarkúakra szavaznék, hogy miért? Aszfaltfestéssel a legtöbbet tették ellenzékiként, exkommunista félékre nem szavaznék soha a büdös életbe (lásd mszp, dk), viszont akarom szidni a kormányt, ergó mennem kell szavazni.

Nekem Volner volt a legszimpatikusabb politikus, április 8 óta teljes mértékben hidegen hagy a magyar politika, annyit tudok, hogy volt vele is zűr, átment Toroczkaiékhoz, szomorú.
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.11.13. 23:05:57

Politika ide, politika oda, rettenetesen nem látjuk a végeredményét, a mértéktelen pénzözön, ami abba megy bele ami valójában nincsen:)
Ha ezt nem veszik észre, mi a francról beszélünk!!!!

Ott a jó ember elmondta, egyetlen ember nincsen aki 10 év alatt meghatározott ember lenne a nemzetközi fociban, tehát a magyar akadémia elképzelés a kudarcok kudarca:)
Nem veszik mindezt észre, 10 év után sem?
Ahelyett hogy stadionokat építenek, csináljanak egy stílusváltást, a régi jó magyar focit próbálják meg ötvözni a barca okos játékéval és amikor kell, hát csapjanak az asztalra és nem kell a régen lejárt semmirekellő edző, ma itt holnap majd ott:) Hozzanak edzőket barcelónából akárhonnan ami a stílus, és teremtse meg a lehetőséget az utolsó falusi gyermek előtt, ha tehetséges vagy, hát mehetsz tovább egy egy világhírű edző mellé..A pénzt tokosabban és eredményesebben kell elkölteni! És el kell mondani Őszintén, 5-10 év mire ez megoldódik, de akkor lehet valami:)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.13. 22:55:55

Multkor azt mondtam hogy számomra az osszes politikus unszimpatikus, hazug és simlis, viszont megfeledkeztem Toroczkairól. Vélemények a paliról? Biztos ő is megjátsza magát, és túltolja ezt a “mi magyarok” stílust, de így képernyőn keresztül elég korrekt csávónak tűnik és igencsak tetszenek a megmozdulásai.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.11.13. 22:37:18

Érdemes megnézni és sok hasonló nyilatkozatot!
https://www.youtube.com/watch?v=rnnkpaVUpW4

https://www.youtube.com/watch?v=S_I6h92BY30
Szőrnyű hallani, ami igaz :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.11.12. 11:01:54

Puzsér.

https://www.youtube.com/watch?v=mqjmUlH ... IOoS54Mlbk" target="_blank

Folytassa kérem.



szerk. 500. hsz :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.10. 19:02:15

Amikor normálisan próbált kommunikálni, akkor a rossz levegő beszédére azt válaszolta a fideszes műsorvezető, hogy ő is vesz pesten levegőt, mégsem halt még meg. Ezek után behívták az m1-be is. Ugyan milyen normális kommunikációval készülhetett volna.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.10. 14:58:35

Az a baj, hogy ha vki kulturáltan, teljesen reálisan, túlzásoktól mentesen ír, vagy beszél a problémákról, azzal tényleg csak egy nagyon szűk réteget lehet elérni, ami édes kevés, hogy változás legyen.

De az sem megoldás, hogy lesüllyedni a fideszes szintre, mert egyrészt elvernek a rutinjukkal, másrészt előjön a Gyűrűk ura tanulsága, ha vki a hatalom gyűrűjével győzi le a sötét urat, abból új sötét úr lesz.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.11.10. 14:21:25

VictorValdes19 írta:Nem azzal van baj, hogy konkrétan Őt nem hívták meg eddig, maga a "tiltólista" a gond.
Szóval Fábrytól korábban hallotta, hogy van egy ilyen tiltólista. Később, amikor az állítólagos tiltólista ellenére behívják őt a műsorba, 80%-ban a tiltólista miatt hőzöng. :D Ez a Fidesz színvonala.
zola8787 írta:Baj, hogy csak egy Fábrival tudott érvelni és nem talált ki hazugságokat?
Érvelni tényekkel, bizonyítékokkal lehet.
zola8787 írta:Ez az ember ugyanolyan alpári műsorvezető, mint a többi. Azt nem mondom, hogy nem ért a feladatához, de ugyanúgy odanyom az ellenzékieknek, a sajátjait meg állva tapsolja.
Hagyjuk már ezt a demagógiát. A világ minden országában úgy működik a dolog, hogy aki tűzközelben akar maradni, annak valamilyen szinten ki kell szolgálnia az aktuálisan hatalmon lévőket, ami illiberális államokban a politikai elitet jelenti, liberális államokban pedig a gazdasági elitet. A mértékben van egyedül eltérés. Ez egy ilyen szakma. Elhiheted, Nyugaton sem ellenzéki politikusokkal és közéleti személyiségekkel vannak tele a közszolgálati műsorok.
zola8787 írta:Puzsér fullba nyomta a kretén? Szóval mikor Orbán nyomta ugyanezt a parlamentben, ahol a te, én és minden más magyar ember jelenéről és jövőjéről döntenek az nem para?
De. Viszont épp ezért nem kellene ugyanazt csinálni. Azt kellene már végre megértenie minden ellenzéki pártnak és szavazónak, hogy a kormány és a Fidesz–KDNP lejáratása NEM része az értelmes politizálás halmazának. A piszkosabbnál piszkosabb ügyeikre az emberek már csak legyintenek, ezek az "odaszúrások" (amiket Puzsér is nyomott) pedig nemhogy nem érik el a céljukat, de meglátásom szerint egyenesen kontraproduktívak. Ahogy Ti is írjátok, Puzsér ezzel senkit nem tud megszólítani. Azok tapsolnak az akciójának, akik eddig is gyűlölték a Fideszt. Az átlagos kormánypárti szavazó viszont annyit lát az egészből, hogy egyszer hívnak be ellenzéki arcot a műsorba, de az semmi értelmeset nem tud mondani. A másik oldalon, Viktorék bármit megtehetnek, mert támogatja őket az ország 45%-a. És amíg az ellenzék nem tud ÉRTELMES alternatívát nyújtani, addig ez a büdös életben nem fog megváltozni. Jelenleg egyetlen párt van Magyarországon, amely nem a Fidesz-mocskolás köré építi a programját, az pedig a Mi Hazánk Mozgalom.
zola8787 írta:Legalább lennének olyan kemények, hogy kilépnek az unióból
Nyugalom, nem kell már sokáig várnod erre. :D 2020-ban lejár az uniós támogatások aktuális ciklusa, és ha a következő ciklus költségvetési tervezetében már más támogatási kvótákat fogadnak el Magyarországgal kapcsolatban, vagy esetleg sokkal szigorúbban ellenőrzik majd az átláthatóságot (amire minden esély megvan, hiszen már Brüsszelben is tudják, hogy korrupt az egész kormány), akkor be fogják lengetni ezt az irányvonalat.
Kép
Válasz küldése