Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 14:02:25

zsoltfree írta:
2020.11.30. 13:46:10

Ha már van egy választás, ami nagyon sok idő/pénzbe kerül, és megbíznak (legyünk jófejek) szakértőket, hogy kormányozzanak, akkor pont nem azt várnám el, hogy minden csipcsupp kérdésben megkérdezzék az emberek véleményét. Mégpedig azért, mert az emberek nem értenek hozzá, valamint rálátásuk sincs. Innentől kezdve semmi értelme. Nem tudom mivel foglalkozol, de gondold el, megbíznak egy projekttel. Te csinálnád, de x mennyiségű fontos kérdésben megkérdeznéd az összes embert, akit érint, hogy ez hogy valósuljon meg? Kijön a szavazásban egy bullshit eredmény, ami a te projektedet drágábbá teszi, a végkimenetel így nem is lesz olyan hatékony, hosszú távon veszteséges is, de ezt KELL tenned, mert hozzá nem értő és a projekt mögé bele nem látó emberek ezt mondták. Majd a projekt végigmegy, és a te neved alatt fog futni, amihez egyébként nem adnád a neved legszívesebben, mert te másképp csináltad volna... Nem látom azt, hogy mi az a kérdés, aminél ennek lenne értelme.
Nem egy konkrét projektről írtam. A közösségi költségvetés általában olcsóbb, mert a lakosság leszavazhat egy csomó, általa lényegtelennek, fölöslegesnek vélt presztizsberuházást, amire semmi szükségük nincs. Ellenben lehetőségük nyílik támogatni olyan kezdeményezéseket, amelyek viszont a helyi közösségek érdekeit szolgálnák. De ez csak egy konkrét példa volt. Nálunk van kivánságdoboz, amit minden héten kibontunk, felolvasunk, és megszavazzuk vagy leszavazzuk a kezdeményezéseket. Azóta dolgoztunk ki rendszert a túlórák elszámolására, azóta van heti 4 nap home office minden irodai dolgozónak (már jóval a válság előtt működött), azóta használjuk ki az óránkénti 10 perc szünetet csocsómeccsekkel, azóta rövidítettük az ebédszünetet fél órára, hogy fél órával hamarabb el is lehessen menni, azóta vezettük be a napi +30 percet, hogy pénteken 2 órával korábban el lehessen menni, meg még megszavaztunk azóta vagy kétszáz kisebb kezdeményezést.

Nem demokrácia az, ami arról szól, hogy a kormányon kívül mindenki fogja be a pofáját. Ez legfeljebb egy közvetett, liberális "demokrácia", amire én nem is tekintek demokráciaként. A válság is nagy mértékben annak "köszönhető", hogy egy neolib "elit" azt hitte, mindenkinél okosabb, miközben már februárban tudta mindenki, hogy futótűzként terjed a járvány, ezek meg még március közepéig se csináltak semmit.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 13:46:10

gránit írta:
2020.11.30. 12:24:22
Veidt_madridista írta:
2020.11.30. 08:41:25
gránit írta:
2020.11.30. 05:26:24
Legalábbis egy közvetett, "liberális demokráciában". Egy szociális demokráciában be van vonva a döntésekbe a lakosság, lásd a közösségi költségvetést. Sok városban a lakosság már közvetlenül szavazhat a helyi költségvetés egy meghatározott részéről. Az meg, hogy egy politikai pártokból alakított kormány vezeti az országot, nem jelenti azt, hogy mindenki másnak kuss legyen a neve.
Népszavazást akkor sem lehet hetente tartani. De nem is értem, hogy jön ez ide, hisz egész Európa ugyanezeket a korlátozásokat vezette be, ill. az egész világ ezzel a vírussal harcol most. A konteósokat, járványtagadókat, vírustagadókat a legkisebb mértékben sem kell meghallgatni, sőt ha lehetne, a közbeszédből is teljesen ki kellene rekeszteni őket (sajnos a social media korában ez lehetetlen), mivel hatalmas károkat okoznak.
Arra reagáltam, hogy azt írtad, az a demokrácia, ha a választott kormányon kívül mindenki befogja a pofáját. Ezt cáfoltam, legalábbis egy szociális demokráciában ez nem így működik. Nem is hetente kell népszavazást tartani, de időközönként lehet, arról, hogy a helyi közösség mire költse a pénzét, és az emberek bele tudjanak szólni az őket közvetlenül érintő kérdésekbe. A közösségi költségvetés például már nagyon sok helyen működik, a kormány pedig tárgyal, egyeztet, kommunikál a társadalmi szervezetekkel, kikéri a szakmai véleményüket, ad a szakértelmükre, megfogadja a tanácsaikat stb.

Ami konkrétan a koronavírust illeti, eső után köpönyeg. Év elején le kellett volna zárni a határokat. Akkor lett volna lehetőség arra, hogy a koronavírus helyi szinteken lecsengjen, és a világ jelentős részébe be se szűrődjön. Ebben az esetben néhány hónap átmeneti megrázkódtatást követően túllettünk volna az egész mizérián. De a neoliberális dogmáknak "köszönhetően" a kormányok jelentős része nem akart beavatkozni a folyamatokba, hagyták, hogy elszabaduljon a járvány, és most már nagyon nehéz lesz a szellemet visszazárni a palackba. A legtöbb kormány tartott a gazdasági visszaeséstől, most viszont, hogy hagyták a járványt elszabadulni, most aztán sokkal nagyobb árat kell fizetni, mint amit akkor kellett volna, ha időben lezárják átmenetileg a határokat. Amit a konteósokról írtál, azzal egyetértek, amit a demokráciáról írtál, azzal viszont nem, bár nyilván ezt elsősorban nem nagy általánosságban, hanem a járvánnyal kapcsolatban írtad, hogy nem kell figyelembe venni a konteósok véleményét.
Ha már van egy választás, ami nagyon sok idő/pénzbe kerül, és megbíznak (legyünk jófejek) szakértőket, hogy kormányozzanak, akkor pont nem azt várnám el, hogy minden csipcsupp kérdésben megkérdezzék az emberek véleményét. Mégpedig azért, mert az emberek nem értenek hozzá, valamint rálátásuk sincs. Innentől kezdve semmi értelme. Nem tudom mivel foglalkozol, de gondold el, megbíznak egy projekttel. Te csinálnád, de x mennyiségű fontos kérdésben megkérdeznéd az összes embert, akit érint, hogy ez hogy valósuljon meg? Kijön a szavazásban egy bullshit eredmény, ami a te projektedet drágábbá teszi, a végkimenetel így nem is lesz olyan hatékony, hosszú távon veszteséges is, de ezt KELL tenned, mert hozzá nem értő és a projekt mögé bele nem látó emberek ezt mondták. Majd a projekt végigmegy, és a te neved alatt fog futni, amihez egyébként nem adnád a neved legszívesebben, mert te másképp csináltad volna... Nem látom azt, hogy mi az a kérdés, aminél ennek lenne értelme.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 12:24:22

Veidt_madridista írta:
2020.11.30. 08:41:25
gránit írta:
2020.11.30. 05:26:24
Legalábbis egy közvetett, "liberális demokráciában". Egy szociális demokráciában be van vonva a döntésekbe a lakosság, lásd a közösségi költségvetést. Sok városban a lakosság már közvetlenül szavazhat a helyi költségvetés egy meghatározott részéről. Az meg, hogy egy politikai pártokból alakított kormány vezeti az országot, nem jelenti azt, hogy mindenki másnak kuss legyen a neve.
Népszavazást akkor sem lehet hetente tartani. De nem is értem, hogy jön ez ide, hisz egész Európa ugyanezeket a korlátozásokat vezette be, ill. az egész világ ezzel a vírussal harcol most. A konteósokat, járványtagadókat, vírustagadókat a legkisebb mértékben sem kell meghallgatni, sőt ha lehetne, a közbeszédből is teljesen ki kellene rekeszteni őket (sajnos a social media korában ez lehetetlen), mivel hatalmas károkat okoznak.
Arra reagáltam, hogy azt írtad, az a demokrácia, ha a választott kormányon kívül mindenki befogja a pofáját. Ezt cáfoltam, legalábbis egy szociális demokráciában ez nem így működik. Nem is hetente kell népszavazást tartani, de időközönként lehet, arról, hogy a helyi közösség mire költse a pénzét, és az emberek bele tudjanak szólni az őket közvetlenül érintő kérdésekbe. A közösségi költségvetés például már nagyon sok helyen működik, a kormány pedig tárgyal, egyeztet, kommunikál a társadalmi szervezetekkel, kikéri a szakmai véleményüket, ad a szakértelmükre, megfogadja a tanácsaikat stb.

Ami konkrétan a koronavírust illeti, eső után köpönyeg. Év elején le kellett volna zárni a határokat. Akkor lett volna lehetőség arra, hogy a koronavírus helyi szinteken lecsengjen, és a világ jelentős részébe be se szűrődjön. Ebben az esetben néhány hónap átmeneti megrázkódtatást követően túllettünk volna az egész mizérián. De a neoliberális dogmáknak "köszönhetően" a kormányok jelentős része nem akart beavatkozni a folyamatokba, hagyták, hogy elszabaduljon a járvány, és most már nagyon nehéz lesz a szellemet visszazárni a palackba. A legtöbb kormány tartott a gazdasági visszaeséstől, most viszont, hogy hagyták a járványt elszabadulni, most aztán sokkal nagyobb árat kell fizetni, mint amit akkor kellett volna, ha időben lezárják átmenetileg a határokat. Amit a konteósokról írtál, azzal egyetértek, amit a demokráciáról írtál, azzal viszont nem, bár nyilván ezt elsősorban nem nagy általánosságban, hanem a járvánnyal kapcsolatban írtad, hogy nem kell figyelembe venni a konteósok véleményét.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.30. 11:22:04

zsoltfree írta:
2020.11.30. 11:19:56
Sinya22 írta:
2020.11.30. 10:59:00
Szokták mondani,hogy ne etesd a trollt. Gyakorlatilag tavasz óta ezt csináljátok,de már ő maga is leírta a múltkor,hogy nem fogjátok meggyőzni. Ugyanazokat a köröket futjátok,eredmény nélkül. Végtelen ciklus :D
Nem tudtam, hogy troll:) Egyébként évekig nem szóltam hozzá kb semmihez, mert mindig is azt gondoltam, legtöbbször totál felesleges vitatkozni. És szerintem nagyon sokan ezt gondolják. Viszont egyre jobban fájt már látni azt, hogy ezek a vélemények így mindenféle indok nélkül állítanak valami teljesen marhaságot, és mivel nincs aki ennek ellent mondjon, ezért ezek a gondolatok vita/cáfolat/fék nélkül állnak nagyon sok helyen, ami kicsit már úgy nézhet ki, hogy akkor ez lenne a tény, és az igaz. Pedig néha csak annyira ostobaságot írnak, hogy azzal már vitatkozni is kár.
Nem neked vagy egy adott embernek szántam elsősorban,hanem úgy általánosságban írtam,látom sokan írnak hosszú hozzászólást,videókkal,cikkekkel alátámasztva,miközben maga is bevallotta,hogy amúgy nem érdekli ki és mivel magyaráz,csak egy ártalmatlan tanács a részemről.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 11:19:56

Sinya22 írta:
2020.11.30. 10:59:00
Szokták mondani,hogy ne etesd a trollt. Gyakorlatilag tavasz óta ezt csináljátok,de már ő maga is leírta a múltkor,hogy nem fogjátok meggyőzni. Ugyanazokat a köröket futjátok,eredmény nélkül. Végtelen ciklus :D
Nem tudtam, hogy troll:) Egyébként évekig nem szóltam hozzá kb semmihez, mert mindig is azt gondoltam, legtöbbször totál felesleges vitatkozni. És szerintem nagyon sokan ezt gondolják. Viszont egyre jobban fájt már látni azt, hogy ezek a vélemények így mindenféle indok nélkül állítanak valami teljesen marhaságot, és mivel nincs aki ennek ellent mondjon, ezért ezek a gondolatok vita/cáfolat/fék nélkül állnak nagyon sok helyen, ami kicsit már úgy nézhet ki, hogy akkor ez lenne a tény, és az igaz. Pedig néha csak annyira ostobaságot írnak, hogy azzal már vitatkozni is kár.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.30. 10:59:00

Szokták mondani,hogy ne etesd a trollt. Gyakorlatilag tavasz óta ezt csináljátok,de már ő maga is leírta a múltkor,hogy nem fogjátok meggyőzni. Ugyanazokat a köröket futjátok,eredmény nélkül. Végtelen ciklus :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 10:45:16

Na pont az ilyen kommentek miatt tiltanám minden lehetséges online felületen a komment lehetőséget.

Még augusztusban voltam sürgősségin barátnőmmel (kísérő voltam), és brutál volt, hogy amíg vártunk 2 olyan mentő is jött be, aki valami bedrogozott/berúgott/bemindenezett csövest hozott be, mert valahol ájultan feküdt. És még normál esetben is elkeserítő, hogy mennyi embert lefoglal egy ilyen eset: 1 mentő, személyzete, 1 orvos, 1 nővér + még aki biztiőr ott vigyázott rá, mert ha nem lett volna mellette a fene tudja mit akar ott csinálni.

A dolog ami most a fő probléma szerintem, hogy az emberek nem tudják mi az, hogy kollektív felelősségvállalás. Mert tudva van, hogy itt egy világjárvány van. És nem kéne embereknek érintkezni, ha nem muszáj. És itt lehet nyugodtan a miniszterelnökre mutogatni, de ő nem tud helyetted otthon maradni, és kevesebb emberrel találkozni. Azt kellene felfogni (kb május óta), hogy amíg erre a szarra nem lesz ellenszer, addig 1 megoldás van, ha csak olyankor találkozol mással, ha tényleg muszáj. Ez nehéz feladat? Látom sokaknak rohadt nehéz. Nem beszélve az orbán fóbiás idiótákról, akik már csak azért is kihasználnak mindent, nehogy már nekik egy orbán parancsoljon. Illetve felfogni azt, ha pl 23-ig van nyitva egy szórakozóhely, az arra diszkrét utalás, hogy talán nem kéne most szórakozóhelyre menni, nem pedig azt jelenti, hogy a vírust kezelő szakember gárdának annyi esze van, hogy a vírus csak 23 után fertőz.

Szerencsére nagyon beteg közvetlen hozzátartozóm nem volt, de durva látni, hogy a küzdősport csoportokon - ahova járok - ez mennyire átment, pedig van olyan arc, aki naponta tol nagyon durva edzést, vagy napi akár többet is. És nem válogat ez a [auto_cenzúra], ők is bekapták, és a szag/íz érzékelést azért csak elvesztették, és még pár enyhébb tünet.

Ez pedig minden válsághelyzet, vagy világháború esetén egy jellemző jelenség, hogy van pár nagytőkés aki ebből hasznot tud húzni, mert tudja, hogy ilyenkor hirtelen mi lesz olcsó (pl szállodák most), vagy épp mit kell gyártani, eladni, forgalmazni (most pl maszk, fertőtlenítő). Ettől még nem azt jelenti, hogy ezek a rétegek okozták volna a vírust...

Ez a konteó gyártás a másik kedvencem. James Bond szintű főgonoszok átverik az egész világot, és járványba taszítják, de szerencsére a mindenigazcsakittnalunk.blog.hu-n a józsi szerkesztő otthon a fotelből erre biztos rájön, és a több millió orvos meg mekkora idióta, hogy beveszi ezt az egészet.

Nem szeretnék az ilyen vírustagadóknak semmi rosszat kívánni, vagy azt, hogy akkor ők kapják el, de aki nagyon szkeptikus, az menjen el önkéntes munkát végezni egy kórházba, csak pár napra. Azért ha meglátod, hogy kajak olyan állapotok vannak, mint egy vírusos katasztrófafilmben, és nonstopban tolja az összes eü dolgozó, és egyébként egy tüdőbeteg szenvedéseiről sem hallottam még szép dolgokat, na akkor lehet másképp gondolnál erre az egész kaki állapotra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 09:55:43

Leon írta:
2020.11.29. 23:30:55
Szomorú, hogy sokan nem látják a fától az erdőt és az van beléjük sulykolva amit a média szajkóz.
Gondolom egy koronacirkusz hívő sem vesztette el az állását/ ment tönkre a vállalkozása ezért ez a nagy egyetértés. De majd ha megfordul a szél talán felébrednek páran...
Béke
Ha már olyan nagyvonalúan dobálózol ezzel a jelzővel, az egyedüli, aki itt cirkuszt csinál, az te vagy.
Nem tudom nálad mit takar a "koronacirkusz-hívő", de én is elvesztettem a munkámat, illetve a családomban is volt példa arra, hogy valakinek a vállalkozására keményen hatással volt a vírus.
Most akkor hogyan tovább?

A fegyveres katonák meg ugye a Bécsben történt terrortámadás után vonultak ki, de annak biztos nincsen semmi köze hozzá, mert pár éve se mentek ki, pl. a Párizsi merényletek után, vagy a karácsonyi vásárokra. Oh wait...

Már egyszer megfogadtam, hogy az Offtopicot az ilyen hülyeségek miatt elkerülöm, másoknak is inkább ezt javaslom. Neked is, mert érdemben nem tudsz reagálni semmire. Mondtam már, menj a különböző Facebook-oldalakra meg konteós csoportokba, az a te színvonalad.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 09:40:25

Kicsit más téma, politikától mentesen.

Szerintem az a legnagyobb baj jelenleg, hogy az emberek többsége egész egyszerűen nem tudja használni az internetet, mert nem érti a működését. Márpedig az internet már szerves része a mindennapjainknak, és a véleményünket is nagyon jelentős részben befolyásolja.
1) Az internet egy mesterségesen felépített közeg.
2) Az interneten nem minden az, aminek látszik.
3) Attól még, hogy valamit látsz vagy olvasol ott, nem lesz automatikusan igaz.

Ezért szükséges a kritikus gondolkodás, hogy amikor látsz vagy olvasol valamit, legyen annyi intelligenciád és iskolában szerzett tudásod (amit sajnos sok helyen két kézzel próbálnak kigyomlálni az oktatási rendszerből), hogy képes legyél kérdéseket feltenni, hogy amit látsz vagy olvasol, az tényleg úgy van-e? Mi az ami alátámasztja? Mi az ami ellene szól?

Az internet esetén a legfontosabb például, hogy: mi a forrás, mire hivatkoznak? Mi a konkrét bizonyíték? Van valami, ami miatt furcsa, esetleg gyanús amit olvasok, vagy látok?
Ne felejtsük el, hogy egy olyan közegről beszélünk, ahol ilyeneket: https://digitalsynopsis.com/design/befo ... -pictures/ szemrebbenés nélkül csinálnak, de videókat sem nehéz meghamisítani.

Muszáj, hogy értelmezd amit látsz és olvasol, és a helyén tudd kezelni.

Hogy mutassak egy még csak nem is durva példát arra, hogy pontosan hogyan is működik ez:
https://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyen ... en-2797419

Itt ez a cikk, amiből ha végigolvasod, az jön le Neked, hogy két profi harcost eresztettek egymásnak egy rendes MMA harcban, órási súlykülönbséggel, és különböző nemekből. Ami ugye botrányos, és emiatt szenzáció. A cikkben nincs semmilyen forrásmegjelölés, a videó is úgy van beágyazva, hogy még véletlenül se mutasson semmilyen külső weboldalra. Mindezt a Nemzeti Sport csinálta, ami ugye elvileg egy megbízható hírforrás, Magyarország legnagyobb sporthírekkel foglalkozó portálja. A "harcosok" nevei is magyarosítva lettek, így ha rákeresel a Google-ben, akkor sem találsz semmit erről a harcról.

Ez mit eredményez? Így például aki nem jártas a küzdősportok világában, az egyből meg tudja osztani mindenkivel ezt a cikket, hogy nézd mekkora hülyeség az egész mma, milyen undorító dolgokat csinálnak, és ha csak a videót mutatják, vagy valaki csak a Facebookon megosztott cikk főcímét látja, akkor egyből rá tudja húzni a vizes lepedőt a komplett sportágra.

Viszont egyrészt ha végignézed a videót, a végén látható "fotózás" egyértelművé teszi, hogy ez valami megjátszott dolog. Ha még mellé van egy kis jártasságod az internethasználatban, és megérted az angol nyelvet, akkor 5 perc alatt megtalálod, hogy valójában Darina Mazdyuk és Grigory Chistyakov a nevük, és a hapsi valójában egy YouTuber akinek semmi köze a küzdősportokhoz, és igazából az egész célja a lájkvadászat volt, semmi köze a profi MMA-hoz.

Viszont ha nem szánod rá az 5 percet, hogy megkérdőjelezd valaminek a valóságtartalmát, akkor elhiszed, hogy ez a valóság, egy rendes MMA harc, és lásd én is úgy értesültem erről a linkről, hogy haverom küldte el nekem, milyen durva már ez, hogy az oroszoknál ilyen harcok vannak.

És ez csak egy példa a milliónyi közül, ami NAPONTA generálódik az interneten. Ezért kellene a fiatalokat, ÉS a felnőtteket egyaránt megtanítani a helyes internet használatra.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.11.30. 09:18:57

dévid villa írta:
2020.11.29. 23:51:21
Na, ezt tessék ízlelgetni.

Tedd fel magadnak a kérdést: örülnél, ha baleset érne, de nem tudna érted kijönni a mentő?
Örülnél, ha mondjuk vakbélgyulladást kapnál, de nem tudnának megműteni, mert nincs már rá kapacitás?

Ha fenti kérdésekre a válasz "nem", akkor helyeseld szépen a korlátozásokat, ugyanis ezek akadályozzák ezt meg.

Ennél egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni, ha ez sem segít, akkor nem tudok ezzel mit kezdeni.
Tényleg erre tessék válaszolni, mert az addig rendben, hogy van aki visszaindítaná a gazdaságot, senki nem hordana maszkot, mindenki mehet amerre lát, de az egészségügy válságát, hogyan orvosolnátok? Mert ha ez megoldható azon túl, hogy "tessék otthon kilábalni, vagy megdögleni", akkor szuper lenne, és beállok mögé!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.30. 08:41:25

gránit írta:
2020.11.30. 05:26:24
Legalábbis egy közvetett, "liberális demokráciában". Egy szociális demokráciában be van vonva a döntésekbe a lakosság, lásd a közösségi költségvetést. Sok városban a lakosság már közvetlenül szavazhat a helyi költségvetés egy meghatározott részéről. Az meg, hogy egy politikai pártokból alakított kormány vezeti az országot, nem jelenti azt, hogy mindenki másnak kuss legyen a neve.
Népszavazást akkor sem lehet hetente tartani. De nem is értem, hogy jön ez ide, hisz egész Európa ugyanezeket a korlátozásokat vezette be, ill. az egész világ ezzel a vírussal harcol most. A konteósokat, járványtagadókat, vírustagadókat a legkisebb mértékben sem kell meghallgatni, sőt ha lehetne, a közbeszédből is teljesen ki kellene rekeszteni őket (sajnos a social media korában ez lehetetlen), mivel hatalmas károkat okoznak.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 08:02:57

Velem mostanában ezek jöttek szembe:
https://www.youtube.com/watch?v=S1TAxuqexN8
https://i.ytimg.com/vi/AjKROddlliA/hqdefault.jpg
https://ichef.bbci.co.uk/news/1024/cpsp ... ldkid1.png

Szerintem ez is jól megmutatja, hogy Afrikában rohadtul nincs se szegénység, se háború, se semmilyen féle terrorizmus. Hát látszik a képen, hogy milyen boldogok, és még ruhájuk is van! Arról a pocakról nem is beszélve... egyértelmű hogy ha valaki éhezik, akkor nem lehet pocakja meg ruhája. Szóval az egész afrikai szegénység csak a Soros által kreált média kitalált hülyesége, amivel meg akarják magyarázni a sok migráns behozatalát Európába!

Nero, főleg a Te véleményedre lennék majd kíváncsi a témába, igyekeztem nem vlogot vagy elfogult hírportált linkelni, azért ezekkel a képekkel és videókkal nem lehet vitatkozni! Ezt meg most találtam:
https://www.blharbert.com/assets/2016/0 ... ePhoto.jpg - Ez az épület Johannesburg közepén van. Hát milyen szegény kontinensen vannak már ilyen épületek? Hagyjuk már...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 05:26:24

Veidt_madridista írta:
2020.11.30. 00:16:20
Nero. írta:
2020.11.29. 23:39:31
Veidt: Az van amit a kormány mond, mindenki másnak pedig kuss a neve. Ez aztán a nagy demokrácia.
Igen, pontosan az a demokrácia, hogy a nép által felhatalmazott politikai pártokból alakított kormány vezeti az országot, és nem bárki más. Veszélyhelyzetben ez még inkább igaz.
Legalábbis egy közvetett, "liberális demokráciában". Egy szociális demokráciában be van vonva a döntésekbe a lakosság, lásd a közösségi költségvetést. Sok városban a lakosság már közvetlenül szavazhat a helyi költségvetés egy meghatározott részéről. Az meg, hogy egy politikai pártokból alakított kormány vezeti az országot, nem jelenti azt, hogy mindenki másnak kuss legyen a neve.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.30. 00:16:20

Leon írta:
2020.11.29. 23:41:33
Amúgy meg a többi országban sem érnek el semmit a fegyveres erők, csak pózerkednek a géppityuval az oldalukon.
Nyugodtan fel tudták gyújtani mellettük fél Párizst is. =D>
Talán mert elrettentő célzattal küldik ki őket, nem azért, hogy halomra lőjék a lakosságot?! Párizs pedig teljesen más történet, ott nem a Covid miatt volt tüntetés, hanem a nemzetbiztonsági törvény kilátásba helyezett módosítása ellen, ráadásul katonák sem voltak ott.
Nero. írta:
2020.11.29. 23:39:31
Veidt: Az van amit a kormány mond, mindenki másnak pedig kuss a neve. Ez aztán a nagy demokrácia.
Igen, pontosan az a demokrácia, hogy a nép által felhatalmazott politikai pártokból alakított kormány vezeti az országot, és nem bárki más. Veszélyhelyzetben ez még inkább igaz.
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.29. 23:51:21

Nero. írta:
2020.11.29. 23:02:57
70 év alatti egészséges emberek kb. 99.5% arányban élik túl ezt a vírust. Mindenki élete számít, de emiatt megéri bele gyalogolni egy ilyen brutális méretű válságba? Múltkor a BBC adásában az volt, hogy akkora gazdasági probléma jön, ami 300 éve nem volt, és ez a vírus miatt.
Húszezredjére lett már leírva, hogy nem erről van szó. Visszaidézem magam, valahogy ez a egy mondat mindig elfelejtődik és mellőződik a részetekről:
Ha az eü. odajutna, hogy már annyi beteg van, hogy nem tudnak mindenkit ellátni (nemcsak covidosokat, hanem úgy en bloc), akkor választani kell, hogy ki kapjon ellátást meg ki nem.
Na, ezt tessék ízlelgetni.

Tedd fel magadnak a kérdést: örülnél, ha baleset érne, de nem tudna érted kijönni a mentő?
Örülnél, ha mondjuk vakbélgyulladást kapnál, de nem tudnának megműteni, mert nincs már rá kapacitás?

Ha fenti kérdésekre a válasz "nem", akkor helyeseld szépen a korlátozásokat, ugyanis ezek akadályozzák ezt meg.

Ennél egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni, ha ez sem segít, akkor nem tudok ezzel mit kezdeni.

A gazdasággal kapcsolatban meg csak annyit, hogy elég lett volna 1x lezárni mindent szigorúan, megvárni szépen amíg eltűnik a vírus az országból, majd kinyitni mindent, a határokat pedig zárva tartani, ameddig kell. Ugyanis ha egy rendszeren belül megfojták a járványt, akkor már csak kívülről tudják behozni. Ezt a taktikát alkalmazta sikeresen számos ázsiai ország, és most is nyitva van ott minden, kivéve a határokat, amik az utasforgalom előtt továbbra is zárva vannak. Csak elszigetelt külföldről érkező esetek vannak, rendszerint üzletemberek, politikusok. Szíjjártót is így kapcsolták le a thaiföldi határon.

Ezzel a módszerrel csak a turizmus sínyli meg a dolgot nagyon, azt nyilván kompenzálnia kell az államnak, de mindig jobb, mint amikor a teljes gazdaság majdnem leáll.
rdekes módon nyáron nyugodtan lehetett menni Mészáros Lőrinc balatoni szállodáiba, hiszen akkor még nem volt “második hullám”
És ennek eredményeként a vírus köszönte szépen, és be is robbant. Szomorú, hogy ezt nem látod. Lehet figyelni kellett volna matekórán az exponenciális függvénynél.
Leon írta:Szomorú, hogy sokan nem látják a fától az erdőt és az van beléjük sulykolva amit a média szajkóz.
Gondolom akkor én csak egy fizetett troll vagyok, és nincs is bátyám, aki a Covid-osztályon dolgozna igaz? Na, eriggy a p... Ez már nagyon alja szint, ne haragudj.

Ja, amúgy: Van rokonom akit kirúgtak, de nem rinyál mint te, nem összeesküvés-elméleteket keres, hanem új munkát. Te is megpróbálhatnád.

Legközelebb meg gondolkodj előre a vállalkozásod kapcsán (na, ezért legutóbb is megkaptam, hogy "tiltsák már ki innen") :lol:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.11.29. 23:41:33

Veidt_madridista írta:
2020.11.29. 23:22:24
Leon írta:
2020.11.29. 19:24:36
A fegyveres katonák nyilvánvalóan félelemkeltésből való prezentálás pedig felháborító.
A katonák azért vannak kint szolgálati fegyverrel, hogy a hozzád hasonló felvilágosultaknak elvegyék a kedvét az éjszakai balhézástól, fosztogatástól. Bár nálunk ennek nincs nagy divatja, fél Európában ez megy, szóval indokolt a jelenlét.
Ja igen, idehaza ez annyira jellemző, még a végén a szerencsétlen Bözsi néni ellop 2 db kiflit a közértből...
Hagyjuk már a hülyeséget, ezt ti sem gondolhatják komolyan, hogy idehaza bármilyen létjogosultsága van ennek a fenyítésnek! :lol:

Ez csupán csak erőfitogtatás, hogy megmutassa a kormány, hogy ők ám bizony mennyire kemények,bla, bala..
Árpád és a többi honalapító tuti forog a sírjában ettől a patetikus állapottól.
Amúgy meg a többi országban sem érnek el semmit a fegyveres erők, csak pózerkednek a géppityuval az oldalukon.
Nyugodtan fel tudták gyújtani mellettük fél Párizst is. =D>

Ami a világban megy az egy nagy vicc, kár hogy nem lesz poén a végén és mi isszuk meg a levét.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.29. 23:39:31

Leon írta:
2020.11.29. 23:30:55
Miután az idegenforgalmat és a vendéglátást totálisan tönkretették nyilván tök véletlen az hogy a szerencsétlen tulajok bagóért pattintják el a panziójukat/hotelüket/éttermüket amiket utána megvesznek a lóvésak és pl apartmanházakká alakítva eladják sokszoros áron. :roll:

De nyilván ez is csak összeesküvés elmélet és mindenért ez a fránya vírus felel. :mrgreen:

Szomorú, hogy sokan nem látják a fától az erdőt és az van beléjük sulykolva amit a média szajkóz.
Gondolom egy koronacirkusz hívő sem vesztette el az állását/ ment tönkre a vállalkozása ezért ez a nagy egyetértés. De majd ha megfordul a szél talán felébrednek páran...
Béke
Érdekes módon nyáron nyugodtan lehetett menni Mészáros Lőrinc balatoni szállodáiba, hiszen akkor még nem volt “második hullám” :D =D>

Veidt: Az van amit a kormány mond, mindenki másnak pedig kuss a neve. Ez aztán a nagy demokrácia.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.11.29. 23:30:55

Miután az idegenforgalmat és a vendéglátást totálisan tönkretették nyilván tök véletlen az hogy a szerencsétlen tulajok bagóért pattintják el a panziójukat/hotelüket/éttermüket amiket utána megvesznek a lóvésak és pl apartmanházakká alakítva eladják sokszoros áron. :roll:

De nyilván ez is csak összeesküvés elmélet és mindenért ez a fránya vírus felel. :mrgreen:

Szomorú, hogy sokan nem látják a fától az erdőt és az van beléjük sulykolva amit a média szajkóz.
Gondolom egy koronacirkusz hívő sem vesztette el az állását/ ment tönkre a vállalkozása ezért ez a nagy egyetértés. De majd ha megfordul a szél talán felébrednek páran...
Béke
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.29. 23:22:24

Leon írta:
2020.11.29. 19:24:36
A fegyveres katonák nyilvánvalóan félelemkeltésből való prezentálás pedig felháborító.
A katonák azért vannak kint szolgálati fegyverrel, hogy a hozzád hasonló felvilágosultaknak elvegyék a kedvét az éjszakai balhézástól, fosztogatástól. Bár nálunk ennek nincs nagy divatja, fél Európában ez megy, szóval indokolt a jelenlét.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.29. 23:02:57

Belinkeltem egy pár videót (szándékosan nem vlogot), ahol mindenki láthatja hogy egyre vadabb és vadabb tüntetések vannak a nagyvilágban. Ezzel nem lehet vitatkozni, mert nem színészek. Aki feliratkozik YouTube-on az RT vagy Ruptly csatornára az láthat többet is.

Az lehet hogy valamennyire beszámol róla a média, de a “napi fertőzöttek száma megint nőtt” mindig sokkal több figyelmet kap. Hogy lehet az hogy semmit nem hallottunk a Dániában történtekről?

Miért “csőcselék” az aki kint tüntet (és nem csak a gép előtt morog), és miért ostoba az akinek elege van már ebből az egész cirkuszból?

70 év alatti egészséges emberek kb. 99.5% arányban élik túl ezt a vírust. Mindenki élete számít, de emiatt megéri bele gyalogolni egy ilyen brutális méretű válságba? Múltkor a BBC adásában az volt, hogy akkora gazdasági probléma jön, ami 300 éve nem volt, és ez a vírus miatt.

Ez nem igaz, a vírus semmilyen gazdasági kárt nem okozott, hanem a korlátozások és a lezárások, amiket a kormányok hoztak meg.

Majd jövő év február/március visszatérünk erre. Addigra valószínűleg tényleg elszabadul a pokol, főleg ha a kormányok észre veszik hogy a lakosság fele sem lesz hajlandó beoltatni magát.

Mondjuk otthon pont nem várok nagy tüntetéseket. Ha holnap Orbán bejelentené hogy mostantól az ÁFA a duplájára nő akkor se történne semmi.

https://twitter.com/jackposobiec/status ... 62914?s=21

Mostanában a rendőrök is sokat képzelnek magukról kicsit, majd meglátjuk mi lesz ha több százezer ember lesz agresszív.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.11.29. 23:24:37-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.29. 20:31:11

MINDENKINEK ELEGE VAN ebből a vírusból, a korlátozásokból. Én sem jókedvemből vagy hobbiból tartom be az előírt dolgokat, és senki sem.
Nem tudom minek rángatjátok elő újra és újra ezt a témát random linkekkel. Felfogtuk, elegetek van a korlátozásokból. Egyetérteni nem fogunk a jogosságukban, ezt is kiveséztük. Próbáljátok már meg picit elfogadni, ha egyesek elővigyázatosabbak, és jobban tartanak valamitől, mint Ti.
Persze, hogy nem hallasz az ismerősi körödben a Tiéddel gyökeresen ellenkező véleményt. Madarat tolláról, embert barátjáról. Én nekem egy ismerősöm sincs aki ne venné komolyan a dolgokat és ne tartaná be az előírásokat, függetlenül attól, hogy mindannyian unják és rosszul érzik magukat a korlátozásoktól. Ez így működik.

Viszont tényleg nem értem, miért kell hetente idejönni egy újabb random linkkel kirobbantani a vitát, hogy újra ismételgessétek a bevált mondókát, hogy influenza, háttérhatalom, stb.?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.11.29. 20:26:03

Covidos volt anyum, barátnőm, én.
Elvesztettük 4 nap leforgása alatt az én nagymamámat, barátnőm nagymamáját, és egy kollégámat. (volt igazgatóm)
Egyiket sem fogom a covidra, bár mindhárom pozitív volt még a kórházba kerülés előtt.

Ettől függetlenül nem voltam, és nem vagyok befosva, ha már ezt a primitív szót sikerül mindig elővenni.
De nem kell ekézni azokat, akik mondjuk a szájukra húznak egy maszkot.

Az meg, hogy mik lesznek a következményei...hát majd kiderül.
Eleve várható volt egy gazdasági visszaesés, ez ráerősít most.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.29. 20:05:33

És megint előjött az influenza... Valahogy a korábbi influenza járványok esetén nem kellett a pszichiáter bátyámat átrendelni az erre külön kialakított osztályra, hanem ugyanúgy foglalkozhatott a saját betegeivel. Na, ezt magyarázza el nekem Leon vagy Nero, hogy ez hogy lehetséges? Ha az influenza durvább, akkor hogy lehet, hogy azt simán kibírja az eü, ezt meg nem?

Hol írtam olyat, hogy be vagyok fosva? Hol írtam olyat, hogy nincs elegem? De, elegem van. Én is szeretnék normálisan egyetemre járni, visszamenni a koliba. Csak tudod én fel bírom a helyzet súlyosságát fogni, és elfogadom, hogy ezek szükséges intézkedések, azért mert a családom egyik tagja személyesen is érintett a dologban orvosként. És tudod, szeretném ha már végre fellélegezhetne egy kicsit. És ahelyett, hogy az emberek hálásak lennének az emberfeletti munkának, amit orvosok végeznek, azt látom, hogy terjed a retardáció, és világméretű összeesküvés-elméletet látnak. Utóbbira ráadásul semmilyen bizonyíték nincs, csak hajmeresztő feltételezések sora :lol:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.11.29. 19:51:41

Gyerekek engem nem tudtok meggyőzni! Majd ha beledögölök ebbe az ökörségbe akkor aszondom igazatok van. :mrgreen:

Én nem fogok semmit sem linkelgetni, a környezetemen meg kb minden emberen (sokat jövök megyek az országban) azt látom, hallom hogy elegük van ebből az egészből.
A durva az hogy rajtatok kívül én még személyesen senkitől sem hallottam, hogy mennyire be lenne f.va ettől a dologtól, csakis azt hogy baromira unják már.

Eddig is voltak durva influenzák (nekem is volt olyan egy hétig felkelni nem tudtam, pedig én világéletemben igazi sport b.,zi voltam) és mégse lett belőle világot szétcsesző fenyítés . Most van.
Aztán majd ha már világszintű anarchia lesz ez ellen az marhaság ellen, akkor láss csodát gyorsan lecsökken a fertőzöttek száma és máris nem lesz olyan veszélyes ez a vírus.
De addig még jön harmadik negyedik sokadik hullám, mint ha valami medencében lennénk.
Szánalom a köbön. =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.29. 19:42:05

Nero. írta:
2020.11.29. 18:44:36
Ettől függetlenül azért most már szinte mindenhol (kivéve Magyarország :lol: ) kezd elszabadulni a pokol a nagyvilágban.

https://www.facebook.com/groups/CoronaR ... 300200132/

Szlovákia: Újabb tüntetések, koporsót vittek a miniszterelnök háza elé.

https://youtu.be/hCMA8Vqqsr8

Franciaország: Több százezres tömeg, később a nemzeti bank épületét is felgyújtották a rendőrök pedig meghátráltak.

https://youtu.be/PBBJVS_tNlM

Anglia: Itt is kezdik elveszíteni a türelmüket az emberek.

Most nem fogom egyesével belinkelni az összes országban készült videókat, de egyre komolyabb tüntetések vannak mindenhol. Dél-Amerikától át Ázsiáig.

Egyre több ember érzi úgy hogy ez a vírus meg a sok korlátozás leginkább arra van hogy minnél gyorsabban bele kényszerítsenek minket a “Great Reset” nevezetű történetbe.
Egyébként a MSM érdekes módon egyáltalán nem számol be ezekről a történetekről, és a YouTube és a Twitter is próbálja rejtegetni őket.

Mindenki 2020ról beszél, de a java csak ‘21től jön.
Az az igazság ezeknek az országoknak lakói nem máról holnapra élnek, legalábbis jelentős részük. Ha ki kell cserélni a bojlert, hogy legyen meleg víz nem vesznek fel hitelt hozzá. Kicsit más úgy kimenni és bele.... a világba, hogy tudod 3-4 hónapig is jól el vagy meló nélkül. Nálunk hozzád vágnak 5kg választási burgonyát és kussolsz, mert félsz hogy már azt se fogják, ha nagyon pattogsz. Plussz a modernkori rabszolgatartást csúcsra járatták, minden vezető és irányító szerebkörben tevékenykedő jól meg van fizetve, alattuk meg éhhalál. És jó dolog lázadni, de ha ezeket az embereket az alsó osztály eltakarítja, helyükbe onnan senki nem léphet, képzetlenség miatt - nem tudnak céget vezetni, könyvelni, nem orvosok, stb - azaz a kör bezárult.
Mondom mindenzt úgy, hogy egyébként semmilyen párt ellen nem vagyok, sem hátrányos helyzetű, igaz gazdag és befolyásos sem, önmagában a demokrácia és a kapitalista berendezkedés a hibás, amit rendszer szinten kéne változtatni és elég kevés alkalommal sikerült még a történelem során, főleg nem kis áldozatok árán.
Válasz küldése