Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.20. 09:24:04

Akkor lenne még egy utolsó kérdésem, és én tényleg befejeztem onnantól.

Szóval tfh, én egy birka voltam mostanáig, de rájöttem, hogy homokba van dugva a fejem. És akkor rájöttem, hogy az a sok 444-es mocskolódás igaz volt, és itt hazánkban tényleg ez megy. Szóval akkor a megoldás az lesz, hogy 2 év múlva akkor a narancs helyett a szivárványra húzom be az x-et, és ez a sok rossz dolog mind meg fog szűnni és jobb világ lesz a szoci utódpártok és Momentum + Jobbik + Lmp "szövetség" kormányzásával, ugye? Tehát ami itt fel lett hozva, egészségügy, oktatás, sajtószabadság, jogállamiság, minimálbéremelés, tanárok bére, családtámogatás is rendben lesz végre, az lmbtq és blm is helyén lesz kezelve, sőt az szfe is free lesz, és talán még a ceu is visszatér, valamint olyan, hogy politikai mutyi az nem lesz. Tehát ha lesz egy állami/önkormányzati beruházás, akkor még véletlenül sem fog ismerős kézbe vándorolni a projekt, vagy esetleg egy állandó külföldi céghez, hogy ne legyen feltűnő? Mert akkor megnyugodtam. Szóval gyakorlatilag azon megy a nagy vita az érme két oldala között, hogy most rosszul van ez csinálva, de az ő oldalukkal ezek akkor nyilván megoldódnak, ugye? Mert akkor van +1 szavazótok.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.11.20. 05:48:24

Sinya22 írta:
2020.11.19. 20:46:40
Nem unjátok még? :D
Az még csak elmegy, hogy ők nem unják, hiszen jól körülhatárolható az a kör, akinek érthetően nincs egyéb elfoglaltsága (munka,család, barátnő, feleség, gyerek).
Viszont a moderátorok miért nem végeztek egy kis takarítást itt?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.11.20. 02:54:50

Személyeskedésbe tényleg felesleges belemenni, bár nem nehéz, hisz mindig ugyanazokat a köröket futjuk le. :D Orbánék egyébként megvétózták a költségvetést és a hitelfelvételt, ahogy várható volt. Döntés leghamarabb két hét múlva.
Kép
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.11.19. 21:36:04

dévid villa írta:
2020.11.19. 21:09:32
Kit előzünk vissza?

A kórházakkal minden rendben. Tudnék még többszázat, ha csak ezzel foglalkoznék.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.19. 21:34:51

full értelmetlen a politikai vita....és a válság sem hat egyformán mindenkire....egyéb külső körülmények is befolyásolják a lehetőségét mindenkinek....van aki a lottó ötöst világgá kürtöli....van aki sosem vallaná be senkinek....sokan sokféle korosztályból, ki-ki más életszakaszban....az egész élet hullámvasút....van akire nagyon hat a politika, van akire egyáltalán nem....van aki tojik rá, van aki arra fogja élete problémáit....értelmetlen ezek miatt befeszülni....
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 21:26:27

dévid villa írta:
2020.11.19. 20:21:39
Atlantis írta:Bocsi, totál igazad van. A Facebook a mérvadó. Volt osztálytársam gyerekéről még csak Instán láttam fotót, de az nem a Facebook, szóval igazából biztos meg sem született valójában. Én kérek elnézést, hogy holmi tényeket hoztam, megyek is és kitörlöm velük a valagamat. Elnézést, további szép estét.
Ha szerinted egy hírnek nem lesz kevesebb kattintásszáma úgy, hogy azt nem osszák meg egy közösségi oldalon, akkor nagyon el vagy tévedve már bocsánat. Amúgy meg, ez most idevág: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
Ugye onnan indult a reakcióm, hogy Te ezeket követted el amikor az objektív sajtóról beszéltél:
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/bizonyit ... atharitasa
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/anekdotikus-bizonyitas
Erre reagáltam két linkkel, hogy nem hallgatnak róla mélyen (mert ez volt az állításod). Amire Te előjöttél a betűtípus, főcímen szereplés, és facebook dolgokkal. Előbbi kettőre ráadásul bizonyítékod sincs, ahogy nekem sincs, mivel puszta spekuláció. Tegnapi cikkekről beszélünk, ma pedig a mai cikkek vannak a főoldalon, ha csak nem mentetted le a kérdéses hírportálok főoldalát a tegnapi nap folyamán párszor. A Facebookra pedig fogalmam sincs mi alapján tesznek ki cikkeket, de szerintem Neked sem, így ezt nem érzem releváns érvnek. Arról nem is beszélve, hogy ugyanezen "kutatásodat" nem végezted el más hasonló horderejű, de "másik oldalt" érintő cikk kapcsán, vagy egy nyíltan nem objektív portál Facebook oldalán, stb. szóval a megállapításod valójában semmilyen érdemi következtetést nem tartalmaz, viszonyítani és értelmezni sem lehet magában. Ez ha jól sejtem megint csak anekdotikus érvelésnek felel meg, legalább is az általad linkelt weboldal leírása szerint.

Az utólag felhozott kérdésre, hogy egy hírnek nem lesz-e kevesebb kattintásszáma úgy, hogy azt nem osszák meg egy közösségi oldalon? Minimális mértékben, ugyanis magának a hírnek a hírértékétől függ a kattintásszám. Ha egy emberek számára érdektelen hírt osztanak, nem fognak csak azért rákattintani, mert ott van facebookon.

Véleményem szerint amúgy jelenleg Magyarországon olyan, hogy objektív médium kizárólag akkor létezik, hogy ha nem foglalkozik közéleti és politikai kérdésekkel egyáltalán. Ilyen lehet például egy autós magazin. Ugyanis jelenleg bármilyen közéleti és politikai kérdésben akármilyen jellegű vélemény nyilvánítás azonnali besorolást ad, hogy baloslibsi vagy mocskosfideszes vagy. Bármit mondasz, nem maradhatsz se pártatlan, se objektív. Jelenleg itthon a velünk vagy, vagy ellenünk elv érvényesül ilyen téren.

Érvelési technikát pedig valóban nem fogsz találni egy szarkazmusba csomagolt kifigurázásban. Ezt a reakciómat már elemezheted nyugodtan ilyen téren, ez valóban vitába szállt az bizonyos állításaiddal.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2020.11.19. 21:15:19

Nyár eleje óta járok/járunk kórházba (két szemműtét, combnyaktörés stb), tulajdonképpen a kórházi ágyon, az orvosokon és a nővéreken kívül MINDENT :!: magunknak kellett bevinni, elintézni, utánajárni, megvenni bentre.
Pl. a szemműtétem 2szer tovább tartott mint kellett volna mert annyira csúcs szuper állapotban voltak a műtői felszerelések!
Az orvosi szakvéleményekkel kitörölhettük a seggünket, ahányszor megkérdeztük az orvost, hogy mit tudnánk csinálni, annyiszor mondtak mást. Az orvosok felén látszik, hogy azt sem tudják milyen rendezvényen vannak, olyan osztályokra vannak beosztva amikről max könyvben olvastak.
Panaszkodnak is egyfolytában szerencsétlenek, akivel eddig beszéltem mind attól retteg mi lesz januártól, mivel több ezren akarnak rövid időn belül felmondani.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.19. 21:09:32

chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 20:47:12
dévid villa írta:
2020.11.19. 20:21:39
először a gazdaságot kellett abból a sz.rból kihúzni, amiben Gyurcsányék hagyták.
2008-ban világválság volt, és nem, nem Gyurcsányék miatt. Persze majd pont az a kormány húzza ki a sz.rból az országot aki sorra veszi fel a devizahitelt. :roll:
Csak a magyar gazdaság már 2006-ban egy nagy sz.r-ban volt, be is vallotta Gyurcsány Őszödön, hogy mennyi mindent el kellett titkolniuk, nehogy kiderüljön, hogy megszorításokra készülnek a sz.r helyzet miatt. Pedig akkor még sehol nem volt a válság, pont hogy akkor volt a válság előtti konjuntúra csúcsa, csak nem bírtuk kihasználni, és szépen sorban elhúztak mellettünk a szomszédok. Az megvan, hogy éppen mostanában előzgetjük vissza őket?

Amúgy mi van a kórházakkal, jónagy csendben vagy, arra nem is reagáltál? :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.11.19. 21:01:36

Eddig pont ezért nem volt itt engedélyezve a politika, mert az emberek többsége nem tud vitázni, ha valakinek más véleménye van, amit nem tudsz cáfolni, átmegy az egész személyeskedésbe.
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.11.19. 20:50:25

zsoltfree írta:
2020.11.19. 20:41:05
chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 20:34:32
zsoltfree írta:
2020.11.19. 20:14:03
Omg, fel kéne már ébredni... xD

Hát igen, fasiszta logika sokkal jobb. :lol:

Nyugi, mikor a szeretett vezíretek elbukik új nemzeti ünnepünk lesz. Csak az a baj, hogy azokra is sütni fog újra a nap akik sötétségben éltek. :)
Libsi logikátok újabb ékes példája. Mert nem szimpatizálok egy ilyen baloldallal akkor nyilván fasiszta vagyok. Nincs szeretett vezérem. Ha a vezérem olyan alibi lenne, mint a momentum, olyan gerinctelen mint a jobbik, vagy olyan pusztító mint az mszp-dk, akkor azonnal új pártot keresnék magamnak. Viszont jól rúgj be ha leváltjátok ezt a vezírt, mert utána nagy boldogságod nem lesz.

A magyar egészségügybe 50% az esély, hogy elpatkolsz fertőzésben... az igen, ez valami régi világ háborús dokufilm lehetett, vagy csak egy korózs videó?
Igen, az vagy, de nyugodtan nézz utána, ha eddig nem tudtad magadról.

Én nem tudom, kérdezd meg Viktort mit jelent az egészségügyben a 50%. :D
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.11.19. 20:47:12

dévid villa írta:
2020.11.19. 20:21:39
először a gazdaságot kellett abból a sz.rból kihúzni, amiben Gyurcsányék hagyták.
2008-ban világválság volt, és nem, nem Gyurcsányék miatt. Persze majd pont az a kormány húzza ki a sz.rból az országot aki sorra veszi fel a devizahitelt. :roll:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.19. 20:46:40

Nem unjátok még? :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 20:41:05

chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 20:34:32
zsoltfree írta:
2020.11.19. 20:14:03
Omg, fel kéne már ébredni... xD

Hát igen, fasiszta logika sokkal jobb. :lol:

Nyugi, mikor a szeretett vezíretek elbukik új nemzeti ünnepünk lesz. Csak az a baj, hogy azokra is sütni fog újra a nap akik sötétségben éltek. :)
Libsi logikátok újabb ékes példája. Mert nem szimpatizálok egy ilyen baloldallal akkor nyilván fasiszta vagyok. Nincs szeretett vezérem. Ha a vezérem olyan alibi lenne, mint a momentum, olyan gerinctelen mint a jobbik, vagy olyan pusztító mint az mszp-dk, akkor azonnal új pártot keresnék magamnak. Viszont jól rúgj be ha leváltjátok ezt a vezírt, mert utána nagy boldogságod nem lesz.

A magyar egészségügybe 50% az esély, hogy elpatkolsz fertőzésben... az igen, ez valami régi világ háborús dokufilm lehetett, vagy csak egy korózs videó?
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.11.19. 20:34:32

zsoltfree írta:
2020.11.19. 20:14:03
Omg, fel kéne már ébredni... xD

Hát igen, fasiszta logika sokkal jobb. :lol:

Nyugi, mikor a szeretett vezíretek elbukik új nemzeti ünnepünk lesz. Csak az a baj, hogy azokra is sütni fog újra a nap akik sötétségben éltek. :)
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.19. 20:21:39

chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 20:06:33
dévid villa írta:
2020.11.19. 19:49:03
Újítottak fel kórházat? Melyiket? A stadion utcait? Neked halvány lila f.ngod nincs mi megy a kórházakban. Még normális takarításra sincs pénz meg WC papírra és kézmosóra. És ne magyarázz nekem arról, hogy honnan van az infó, mert elég sok orvos, ápoló ismerősöm, rokonom van. Ha te bekerülsz valami komolyabb bajjal a magyar egészségügybe 50% az esély, hogy elpatkolsz fertőzésben.

Persze, hogy kerülnek elő hiányosságok, hisz nem "Lölő" nyert. :D

Miért kéne megkérdőjeleznem az igazságtartalmát, mikor a tényeket olyan forrásokból veszik, mint a KKM? Ééssss, a kormány médiájában olyan dolgok mennek, mint a Soros a keresztespók nagy sikerű fidesz népmese. Azt komolyan veszi bárki is az agymosottakon kívül? :lol:
Parancsolj, ez pl. a hatvani kórház: 2010-ben, majd 2020-ban: https://szamokadatok.hu/images/2020/11/2317.jpg
Ebben a videóban is van jópár felújított kórház: https://www.facebook.com/watch/?ref=ext ... 9236156957
Tatabányai kórház: https://www.facebook.com/tataimedenceer ... 3848655560
Bajcsy kórház új tömbje: https://magyarepitok.hu/mi-epul/2020/11 ... -uj-tombje

Hozzak még? Tudnék még többszázat, ha csak ezzel foglalkoznék.

A mi családunkban is van orvos, köszönöm szépen, és azokkal a problémákkal még sose találkoztunk a magyar egészségügyben, amiket lefest a sajtó, pedig a szüleim sokat járnak kórházba. Persze, lehet, hogy csak jó helyen élnek. Nem tagadom amúgy, hogy vannak problémák a rendszerben és még mindig vannak olyan kórházak, amelyeknek rossz az állapota, de ne várjuk már el, hogy egyszerre minden szép és jó legyen. Ahhoz, hogy az egészségügyhöz hozzá lehessen nyúlni, először a gazdaságot kellett abból a sz.rból kihúzni, amiben Gyurcsányék hagyták.
Atlantis írta:Bocsi, totál igazad van. A Facebook a mérvadó. Volt osztálytársam gyerekéről még csak Instán láttam fotót, de az nem a Facebook, szóval igazából biztos meg sem született valójában. Én kérek elnézést, hogy holmi tényeket hoztam, megyek is és kitörlöm velük a valagamat. Elnézést, további szép estét.
Ha szerinted egy hírnek nem lesz kevesebb kattintásszáma úgy, hogy azt nem osszák meg egy közösségi oldalon, akkor nagyon el vagy tévedve már bocsánat. Amúgy meg, ez most idevág: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 20:14:03

chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 19:35:23
zsoltfree írta:
2020.11.19. 19:02:16
Bátyja, nem kell erőlködni, KKM-es adatok alapján is dolgoznak ezek a "semmirekellők". :lol: Az a baj, hogy nekünk van önálló véleményünk, neked meg az van ami a propagandából jön.

De milyen már vazze... Itt van a nagy és dicső keresztény Magyarország, több, mint 1000 éve. Verjük a mellünket, hogy itt élned, halnod kell. És akik ezt a leghangosabban hirdetik azoknak a 10 parancsolatból még azt se sikerül megtartani, hogy "Ne lopj!" xD
Bátyja, már a "propaganda" szó is a 444-es szóhasználat. Ez a mondat is: Az a baj, hogy nekünk van önálló véleményünk, neked meg az van ami a propagandából jön. Szóval örülj, hogy ilyen markáns magánvéleményed van. Ez már dupla lol, vagy inkább már lmao?

Ti frankón olyanok vagytok, ha holnap a 24-444-telex főszerkesztői kézen fogva kiállnának a nyilvánosság elé és elmondanák, hogy bocs átbasztunk mindenkit és csak indokolatan kamu agymosás volt, akkor is csak pislognátok kettőt, és elkezdenétek harsogni, hogy ez is az orbán hibája.

A tízparancsolatos hasonlatod is 100%-os libsi logika.

Annyira öröm lesz nézni egyszer, ha valami csoda folytán hatalolmra kerültök, hogy mit fogtok ott kormányzás címen szerencsétlenkedni. Bár végül is nem, mert a karigeri lépései azért nem viccesek, mert elég sok kényelmetlenséget okoznak, de hátha legalább az arcból visszavesztek majd, és talán még el is gondolkoztok.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 20:09:25

Nero. írta:
2020.11.19. 20:04:05
Veidt: Amikor azt kérdeztem hogy és miért, akkor arra lettem volna kiváncsi hogy ez a bizonyos háttérhatalom (vagy ahogy Trump mondja deep state) miért utálja a fehér keresztény kultúrát ennyire, és miért próbálnak meg ennyire agresszívan terjeszkedni és eltörölni a hagyományos értékeket?

Ha már Trump, a múltkor írtam hogy értetlenül állok azelőtt hogy a világon mindenhol ünneplik Joe Biden győzelmét, holott akkor koránt sem volt hivatalos a győzelme. 2 héttel az elnökválasztás után még mindig nincs eredmény, ellenben ez a választás sokkal inkább hasonlít egy bűnügyi cselekmény helyszínére mint egy demokratikus választásra. Egyik büntetőper a másik után, állítólag nem csak a szavát számláló emberek de a gépek de elég érdekesen működtek.

https://twitter.com/bbcnews/status/1329 ... 71424?s=21
Ez pedig a mai gyöngyszem innen a fejlett Nyugatról

Ajánlom a legtöbb like-ot kapó kommentet, most már egyre több embernek esik le hogy itt valami nem kóser.
Igen, ez tipikusan az átesés a ló túloldalára.
Mint amikor "egyenlőség és egyenjogúság" érdekében tolnak előre nem fehér férfiakat a multiknál magasabb pozícióba vagy vesznek fel alapból. Épp csak a saját "értékeikkel" mennek szembe. Ami a BLM kirobbanásakor volt szobordöntögetés és társai is kabaré voltak.
Ez a baj az emberekkel, hogy tömegben elbutulnak :D

dévid villa írta:
2020.11.19. 20:07:41
És ezek a kezdőlapon hol, és mekkora betűvel vannak írva? Valami oka csak van, hogy ezek nem kapnak visszhangot, míg Mészáros a csapból is folyik. Csak úgy kíváncsiságból, felmentem a 444 facebook oldalára, visszapörgettem a tegnapi napot, valahogy ezt oda nem sikerült kitenni, szóval azért tesznek róla, hogy ez minél kevesebb emberhez jusson el :D objektívek, na! =D> :mrgreen:
Bocsi, totál igazad van. A Facebook a mérvadó. Volt osztálytársam gyerekéről még csak Instán láttam fotót, de az nem a Facebook, szóval igazából biztos meg sem született valójában. Én kérek elnézést, hogy holmi tényeket hoztam, megyek is és kitörlöm velük a valagamat. Elnézést, további szép estét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.11.19. 20:14:32-kor.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.19. 20:07:41

Atlantis írta:
2020.11.19. 20:00:08
dévid villa írta:
2020.11.19. 19:49:03

De amúgy milyen érdekes, az objektív sajtó mélyen hallgat arról, hogy Karácsony is hasonlókat csinál Budapesten (lásd a lentebbi Mandiner-es cikk). Őrá nem vonatkozik, hogy a független sajtó dolga, hogy ellenőrizze a hatalmat?

https://444.hu/2020/11/18/ciprusi-offsh ... og-berelni
https://index.hu/gazdasag/2020/11/18/le ... uszberles/

Durva ez a hatalmas csend.... szó szerint fáj ahogy hallgatnak róla.
És ezek a kezdőlapon hol, és mekkora betűvel vannak írva? Valami oka csak van, hogy ezek nem kapnak visszhangot, míg Mészáros a csapból is folyik. Csak úgy kíváncsiságból, felmentem a 444 facebook oldalára, visszapörgettem a tegnapi napot, valahogy ezt oda nem sikerült kitenni, szóval azért tesznek róla, hogy ez minél kevesebb emberhez jusson el :D objektívek, na! =D> :mrgreen:
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.11.19. 20:06:33

dévid villa írta:
2020.11.19. 19:49:03
Újítottak fel kórházat? Melyiket? A stadion utcait? Neked halvány lila f.ngod nincs mi megy a kórházakban. Még normális takarításra sincs pénz meg WC papírra és kézmosóra. És ne magyarázz nekem arról, hogy honnan van az infó, mert elég sok orvos, ápoló ismerősöm, rokonom van. Ha te bekerülsz valami komolyabb bajjal a magyar egészségügybe 50% az esély, hogy elpatkolsz fertőzésben.

Persze, hogy kerülnek elő hiányosságok, hisz nem "Lölő" nyert. :D

Miért kéne megkérdőjeleznem az igazságtartalmát, mikor a tényeket olyan forrásokból veszik, mint a KKM? Ééssss, a kormány médiájában olyan dolgok mennek, mint a Soros a keresztespók nagy sikerű fidesz népmese. Azt komolyan veszi bárki is az agymosottakon kívül? :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.11.19. 20:04:05

Veidt: Amikor azt kérdeztem hogy és miért, akkor arra lettem volna kiváncsi hogy ez a bizonyos háttérhatalom (vagy ahogy Trump mondja deep state) miért utálja a fehér keresztény kultúrát ennyire, és miért próbálnak meg ennyire agresszívan terjeszkedni és eltörölni a hagyományos értékeket?

Ha már Trump, a múltkor írtam hogy értetlenül állok azelőtt hogy a világon mindenhol ünneplik Joe Biden győzelmét, holott akkor koránt sem volt hivatalos a győzelme. 2 héttel az elnökválasztás után még mindig nincs eredmény, ellenben ez a választás sokkal inkább hasonlít egy bűnügyi cselekmény helyszínére mint egy demokratikus választásra. Egyik büntetőper a másik után, állítólag nem csak a szavazat számláló emberek de a gépek is elég érdekesen működtek.

https://twitter.com/bbcnews/status/1329 ... 71424?s=21
Ez pedig a mai gyöngyszem innen a fejlett Nyugatról

Ajánlom a legtöbb like-ot kapó kommentet, most már egyre több embernek esik le hogy itt valami nem kóser.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.11.19. 20:17:19-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 20:00:08

dévid villa írta:
2020.11.19. 19:49:03

De amúgy milyen érdekes, az objektív sajtó mélyen hallgat arról, hogy Karácsony is hasonlókat csinál Budapesten (lásd a lentebbi Mandiner-es cikk). Őrá nem vonatkozik, hogy a független sajtó dolga, hogy ellenőrizze a hatalmat?

https://444.hu/2020/11/18/ciprusi-offsh ... og-berelni
https://index.hu/gazdasag/2020/11/18/le ... uszberles/

Durva ez a hatalmas csend.... szó szerint fáj ahogy hallgatnak róla.
A Strabagos dologról meg nem találom az origón sem a cikket, így nem tudom hogy mire gondolsz, pedig vettem a fáradságot.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.11.19. 20:06:30-kor.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.11.19. 19:49:03

chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 18:43:16
dévid villa írta:
2020.11.19. 18:08:49
Az a gond a kormány fejlesztéseivel, hogy nincs olyan amivel nem a haverok és a strómanok zsebét tömik. Ezek pedig tények, lásd kedvenc gázszerelőnket. Csak hát ugye ezek nem a mézes mázzal bekent hírek, hanem a tényleges objektívek, amiben belül ott a sz.r is, amit te és a hozzád hasonlók jó szájízzel fogyasztanak. :D
Nem, ezek nem objektívek, mert ebben CSAK A SZ.R van ott :D Figyelj, én teljesen lesz.rom, hogy kinek csurran cseppen ebből abból. Én, az állampolgár fogom igénybevenni a kórházat, amit felújítottak, és ha meggyógyítanak, egyáltalán nem fog érdekelni, hogy ki építette és mennyit kapott érte.
De amúgy milyen érdekes, az objektív sajtó mélyen hallgat arról, hogy Karácsony is hasonlókat csinál Budapesten (lásd a lentebbi Mandiner-es cikk). Őrá nem vonatkozik, hogy a független sajtó dolga, hogy ellenőrizze a hatalmat?
Meg az is érdekes, hogy amikor nem Lölő egyik cége, hanem valamilyen nevesebb külföldi cég nyer egy közbeszerzést, majd ott derülnek ki hiányosságok, akkor a független, objektív sajtó a fülét farkát behúzza, le se szarják, bezzeg ha Lölő lenne amögött is, akkor mindent megtennének, hogy minden részletet feltárjanak. Nem olyan rég volt a Strabagnak is egy ügye. Mivel linkekkel te se dobálóztál, én se fogok, keresd meg magad, annyit segítek, hogy a 444, Telex, index, hvg pakkban nagy valószínűséggel nem fogod megtalálni.
chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 19:35:23
Az a baj, hogy nekünk van önálló véleményünk, neked meg az van ami a propagandából jön.
Nektek van önálló véleményetek, miközben csak kórusban nyomjátok azt amit olvastok a fentebb felsorolt portálokon, anélkül, hogy megkérdőjeleznétek az igazságtartalmát? :D
chrisnagy13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2008.05.08. 12:53:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2020.11.19. 19:35:23

zsoltfree írta:
2020.11.19. 19:02:16
Bátyja, nem kell erőlködni, KKM-es adatok alapján is dolgoznak ezek a "semmirekellők". :lol: Az a baj, hogy nekünk van önálló véleményünk, neked meg az van ami a propagandából jön.

De milyen már vazze... Itt van a nagy és dicső keresztény Magyarország, több, mint 1000 éve. Verjük a mellünket, hogy itt élned, halnod kell. És akik ezt a leghangosabban hirdetik azoknak a 10 parancsolatból még azt se sikerül megtartani, hogy "Ne lopj!" xD
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 19:22:53

Veidt_madridista írta:
2020.11.19. 18:59:15
Atlantis írta:
2020.11.19. 17:47:32
Vagy a kifizetés esetén a jogállamiságról az Európai Parlament fog szavazni?
Az Európai Bizottság javasol szankciókat, amiről az Európai Tanács dönt, minősített többséggel (55%).
Tehát az Európai Bizottság évente jelentést készít arról, hogy az EU egyes tagállamaiban milyen a jogállamiság helyzete.
Ennek a vizsgálatnak a 4 fő alappillére a nemzeti igazságszolgáltatási rendszerek; a korrupcióellenes keretek; a médiapluralizmus és -szabadság; és a demokratikus kormányzás hatékony rendszeréhez elengedhetetlen fékekkel és ellensúlyokkal kapcsolatos egyéb intézményi kérdések

Ha ezek bármelyikét úgy érzik, súlyosan megsértik, akkor annak mértéke alapján tesznek javaslatot a pénzügyi kifizetések csökkentésére az Európai Tanácsnak. Ezt a javaslatot pedig az Európai Tanácsnak egyszerű minősített többséggel kell elfogadnia, ahhoz, hogy érvényben legyen. Amennyiben pedig elfogadják, addig marad érvényben, amíg az adott ország az észrevételekre/ajánlásokra nem reagál érdemben és változtat.

Ha van időd kérlek javíts ki ha tévedek, mert a magyar forrásokból elég nehéz kibogozni mi a jelenlegi metódus, az angol tudásom pedig ehhez a jogi nyelvhez még gyenge.

Szerk.: közben látom már meg is válaszoltad a kérdésemet. Köszönöm!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.19. 19:02:16

chrisnagy13 írta:
2020.11.19. 18:43:16
dévid villa írta:
2020.11.19. 18:08:49
Az a gond a kormány fejlesztéseivel, hogy nincs olyan amivel nem a haverok és a strómanok zsebét tömik. Ezek pedig tények, lásd kedvenc gázszerelőnket. Csak hát ugye ezek nem a mézes mázzal bekent hírek, hanem a tényleges objektívek, amiben belül ott a sz.r is, amit te és a hozzád hasonlók jó szájízzel fogyasztanak. :D

Ezt meg csak így itt hagyom, mert ezek is tények:

Orbán hatalmas mennyiségű közpénzt irányított magánalapítványokba, amelyeket közvetve ő irányít. Egy alkotmányos trükk miatt a parlament kétharmadának segítségével lehetne csak visszajuttatni ezeket a pénzeket a magyar emberekhez. [...] Egy csalássorozat keretében az Orbán-közeli cégek több mint 16 ezer lélegeztetőgépet vásároltak majdnem egy milliárd dollárért, ami súlyosan meghaladja azoknak az egészségügyi dolgozóknak a számát, akik kezelni is tudják azokat. Magyarország fizette a legtöbbet Kínának a lélegeztetőgépekért, egy ponton 50-szer többet, mint Németország.
Aha, persze, ez nyilván így van, ahogy ez a telexes cikkben is van. Biztos benne van, hogy meg nem nevezett forrásaink szerint, stb. Viszont akkor hogy megy a pénz vityához, ha a cikkben az van, hogy Kínának fizetett Magyarország 50 szer többet? És miért nem írt már akkor ezerszer többet? Biztos nem írna ilyet egy független objektív oldal csak akkor ha a számlákat és minden igazoló dokumentumokat lát, ugye?

Ti amúgy egy másodpercre sem gondolkodok el az ilyen függetlenobjektív oldalak valosagtartalman? Itt a karantén, most raertek. Ilyenkor sem? Tehát bármit írnak, ti csont nélkül benyaljátok? Tényleg nincs semmi véleményetek?
Válasz küldése