Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.09.22. 23:11:28

Na gyerekek, akkor ha én vallok, akkor kizártok a fórumról :D Más bajnokságokból a Mu, a Milan (bár inkább a régebbi) stb, többi esetében csak pillanatnyi szimpátia. Viszont most jön a lényeg :D A 90-es évek végén, 2000-es elején (2001-2002-ig) tehát kb 13-14 éves koromig tetszett a reál játéka és a bl-ben nekik szurkoltam... :oops: Nem szívvel-lélekkel, de ők játszották akkor az általam látott meccseken a legjobb focit. Csak bl-elt néztem, azt is nagybátyámnál, évente kb 3 meccs. Így megúszom egy bannal, ugye ?:D
Válogatottban a vb-ken brazil, az eb-ken portugál és spanyol szurkoló voltam (vb-én is szurkoltam nekik, de ott a brazilokkal együtt, 3 csapatnak). még a 2004-es eb-én, és a 2006-os vb-én is szorítottam a portugáloknak, Roni ide, Roni oda. Tetszett a futballjuk. Sőt, mivel Figo idejében még nem voltam barcás, így azt is be kell vallanom, hogy az egyik kedvencem volt a 2000-es évek elején. Pl a 2000-es eb-én istenként tekintettem rá :D Mentségemre szóljon, hogy nem voltam fanatikus, mint ma és akkor még csak 12 voltam :D
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2010.09.22. 23:05:18

Én a 2000es EB óta követem a focit. Apám hollandoknak szurkolt, így hát én is nekik szorítottam.
Ebből következett, hogy 2001be a sok holland miatt elkezdtem a Barcelonának szurkolni. Bár be kell vallanom, hogy az elején teljesen abba a tévhitbe éltem, hogy a Barca egy holland csapat :oops:, mert úgy gondoltam, hogy 1 holland csak holland csapatba játszhat, magyar játékos magyar csapatba stb. :oops: :D

Magyar viszonylatba is szintén apámhoz köthető a dolog.
Ment a TV-be egy Vasas-Újpest meccs, s mivel ő Ute drukker, így én direkt a Vasasnak szurkoltam. :P

Azóta is tart mind a 3 szerelem. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VictorValdes19 2010.09.22. 23:13:19-kor.
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.22. 22:59:57

Csak leszo... nah hagyjuk :lol:

Persze tiszta szívből csak a Barca! Nekem is vannak favoritok más bajnokságból pl MU, Fio (bár újabban ink Samp), új kedvenc lett a Braga is pl.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.22. 22:57:20

Fernando írta:Akkor már vallok én is. Dortmundos voltam sokáig a Barca mellett, ám abból a szerelemből az lett, hogy "legyünk inkább csak barátok."
De előtte legalább megdu....? :lol:

Nekem a Barca az első és ezidáig egyetlen olyan csapat akiért szívből szorítok.
Van minden bajnokságban olyan csapat akit kedvelek, de ők annyira nem foglalkoztatnak.
Angliában az Arsenal, olaszban a Napoli....
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.22. 22:54:58

Akkor már vallok én is. Dortmundos voltam sokáig a Barca mellett, ám abból a szerelemből az lett, hogy "legyünk inkább csak barátok."
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.22. 22:48:09

Én a 2000-es EB idején olaszos voltam. Tetszett az olaszok könnyed játéka. Főleg Totti Panenkás tizije már nem tudom ki ellen. Az volt az első EB, amit egy szurkolói füzeten keresztül vezettem. Még máig megvan az a szurkolói füzet. :D

Aztán az olasz foci kezdett egyre világosabb lenni számomra, ami nem volt számomra kedvező. Nem tetszett a defenzív foci, a bajnokság se érdekelt már, szerencsére ott volt párhuzamosan a spanyol foci, ami viszont igen megtetszett.

Az argentinoknak több tényező miatt szurkolok, amiben Messi is igencsak benne van. Az egész életstílus, a kultúra, ami merőben más az európaitól, egyszerűen vonzott magával. Személyesen nem voltam még ott, de nagy álmom, hogy ott legyek. Fociban is lenyűgöző a dél-amerikai, ott aztán tényleg van szépség. Igaz, az európai fegyelmezettség nagyon hiányzik onnan, sokszor túlhevültek, temperamentumosok, amik sokaknak nem jön be. Nekem nagyon. :D Élek-halok az argentin fociért, 2006-ban természetesen már nekik drukkoltam. A 2002-es vb-n még csak szimpi csapat voltak, de Németországban már ők voltak az elsőszámú favoritok. :) Kb. 2003-2004 óta van ez így.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.22. 22:41:29

Számomra furcsa az,hogy néhányan realosként kezdték. Én előbb kezdtem gyűlölni a realt,mint szeretni bármely más csapatot.

Én a Figo-Rivaldo fémjelezte Barcelonába szerettem bele. Azóta is tart a szerelem :) AKkor még,a 2000es évek körül a MU volt a másik nagy kedvenc,de mikor odament Cé,folyamatosan ellenszenves lett az egész,meg Rooney sem a szívem csücske. Így tőlük már teljesen elfordultam,mint ahogy az egész angol focitól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 22:35:06

Hát mit is mondjak madridistaként kezdtem én is... :D
A 2000-es Eb-n ismerkedtem meg a focival, rögtön Zidane nyűgözött le. Miatta lettem később Real-drukker. Csak Madridban sajnos, vagy szerencsére elindult egy nekem nem tetsző folyamat. És ekkor jött képbe a Barca. Főleg a hollandjai révén, mivel a 2000-es Eb-t követően mániákus holland fan lettem. Kb 2005-ig a két csapatot egyformén kedveltem...De mikor Deco a Barcába került 8) 8) , az abszolút megváltoztatott mindent. Azóta??? Sok víz lefolyt az Olton :D

Más csapatok közül az Arsenal-United páros :P, a Juve és talán a Schalke szimpatizált, de minden bajnokságban van 2-3 szimpatikus csapat. A spanyolok közül pl. a Betis.

A Real drukkerekre sohasem tekintettem ellenségként, próbálom velük diplomatikus lenni, és elfogadni véleményüket.

(jó kis curriculum vitae lett belőle :D)
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.09.22. 20:35:32

Én sem maradhatok ki.
2006-os VB előtt megkérdeztem apát hogy szerinte melyik válogatott fogja megnyerni. Ő Argentínát mondott. Azóta vagyok ízig-vérig Argentin drukker és Messi fan. Messi miatt lettem Barca drukker. Előtte szinte nem is néztem focit csak kijártam néha loki meccsre.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.09.22. 20:00:02

daffy írta::D
innentől indult az időszámítás.
Ha gonosz lennék azt mondanám, h onnan indult a vesszőfutás 8)
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.09.22. 19:58:38

Na én is :D
Lehet, hogy még csak 14 vagyok, de már 7 éves korom óta csak a Barca :)
A mi osztályunkba is volt ilyen, hogy ki kinek szurkol, és szinte mindenki Barcát és Fradit mondott :lol:
Hát már csak bennem él ez a láng.
Természetesen voltak/vannak/lesznek csapatok amiket még kedvelek egy-egy játékos miatt, vagyis inkább csak szurkolok a játékosnak, hogy jól teljesítsen. Ilyen például a Milanban Dinho, vagy 2003 körül-ha jól emlékszem- a Manchesterbe Forlán, Nistelrooy és Beckham.
Habár ezek közül már csak Beckhamot bírom.
Na de már eltértem a tárgytól :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.22. 19:54:54

ha már mindenki leírja: én milanosnak indultam. a fifa 2000be mindig a milannal voltam,mert tetszett a mezük,meg costacurta nevén nagyokat vihogtam. 2001-ben leszállt a fehér köd és bekötötték a kábel tv-t :D
innentől indult az időszámítás.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.09.22. 19:47:06

Én is Real drukkernek indultam.. kb. 5-6 éves lehettem, és a "haverokkal" kérdezgettük egymást, hogy melyik focicsapatnak szurkolunk. Akkor én egyetlen focicsapatot ismertem névről, és az a Real Madrid volt, így azt mondtam. De ha mondták volna, hogy sorolj fel egy játékost, akkor bajba lettem volna. :D Nem is érdekelt akkor még a foci, csak nem akartam különc lenni. :)
Aztán 7 évesen benőtt a fejem lágya. 8)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.22. 19:30:55

Én egyszer megnéztem egy Real-meccset, hogy mit is lehet szeretni azon a csapaton, mondom csak nem rossz, ha egy világ legjobb csapatának szurkol az ember, de nem jött át a dolog. :D Valahogy nem tudtam azonosulni egy Reallal. Ezt érezni kell. Nem úgy megy, hogy na jó, holnap 23-a van, akkor más csapatnak drukkolok.

Persze fiatalon keresi magának az ember a csapatját, én se rögtön a Barçát pécéztem ki magamnak (pontosabban kipécéztem de harmadmagával), hanem kedveltem anno az Arsenal és az AS Romát is a katalánok mellett. Igaz, ez nem volt szurkolás, tényleg csak szimpátia volt a többiek felé. Idővel a két csapat lekopott nálam és maradt a Barça.

Első élményem a csapattal 2000-ben volt a BL-ben. Oda-visszavágós rendszerben a Chelsea-vel játszottak, Londonban 3-1-re kaptak ki, de a visszavágó 5-1 lett. :D Akkoriban olyan csapatok voltak a BL-ben, mint a Batistuta vezette Fiorentina, vagy a Dárdaival felálló Hertha. :D

Egyébként én későnérő típus vagyok, 14 évesen érdekelt először a foci, 1999-ben (vagy 1998-ban) egy Fradi-Haladás 6-2 volt az első élményem, osztálykirándulás alkalmával. :D Az első válogatott meccsem, asszem 1999-ből egy Ausztrália-Magyarország 3-1 volt.

Én ilyen mazochista vagyok, mindig akkor kezdek el szurkolni egy csapatnak, amikor gödörben van. :P

Emlékszem, hogy a Barça az évezred elején nagyon gyenge volt, volt olyan, hogy 20 ponttal voltunk lemaradva a listavezető Real mögött. Akkoriban jelentette ki kedvesen Guti, hogy nem lenne baj, ha kiesne a Barça. :P
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.09.22. 19:25:37

Ehhez a drukker dologhoz,én is a Real-szurkolónak indultam 4 éves koromban,főleg a brazilok - R.Carlos és Ronaldo - miatt,bár akkor még nem annyira néztem focit,de ha láttam hogy játszanak,mindig nekik szurkoltam.Aztán 6 éves koromban váltottam a Barcára Ronaldinho miatt főleg. Azóta csak szimpatizáltam más csapatokkal - mint pl. a Milan,ami most is tart,Ronnie és Pato miatt főleg. Érdekes,hogy főleg mindig brazil játékos miatt szurkoltam/szimpatziáltam 1 csapattal,ennek ellenére most Messi a kedvencem :D mondjuk rajta kívül nem is szeretek más argentint(esetleg még Gabi Militot kedvelem :D)
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.09.22. 18:53:56

Szóval kb. 2-3 év alatt nem tudtad eldönteni, hogy melyik csapatnak szurkolsz? Azért ennyi idő alatt már kialakul valami. :D
De idővel ez is megoldódik. :)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.09.22. 18:49:19

nem kell aggódj, sokkal jobb vagy,-hogy elismered,hogy jelenleg csak ezért és azért szurkolsz pl a Barcának-,
mint azok akik prédikálnak egy-egy évadon keresztül,aztán amikor nem úgy alakulnak a dolgok a csapatnál,le is kopnak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2010.09.22. 18:34:00

ozsimiki írta:nem rossz indulattal,de az ilyenekre mondják,hogy divatdrukker,de még bőven kinőheted :wink: aki egy-egy játékos érkezése, esetleg távozása után elpártol egy klubtól, az nem is a klubbnak szorított eddig sem, hanem x,y játékosnak.

minden szerethető,vagy bármilyen klubnál voltak,vannak,és lesznek olyan játékosok akik kevésbé szimpatikusak az átlagnak.
én is annak tekintem most magamat és nagyon remélem hogy kinövöm,de nem hibába ijen a kamasz kor :lol:
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.09.22. 18:27:15

nem rossz indulattal,de az ilyenekre mondják,hogy divatdrukker,de még bőven kinőheted :wink: aki egy-egy játékos érkezése, esetleg távozása után elpártol egy klubtól, az nem is a klubbnak szorított eddig sem, hanem x,y játékosnak.

minden szerethető,vagy bármilyen klubnál voltak,vannak,és lesznek olyan játékosok akik kevésbé szimpatikusak az átlagnak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2010.09.22. 18:13:10

sjd írta:
Leomessi14 írta: Triplazos ev utan a Realhoz?:O Na az nem semmi :lol: De hogy?Miert> Na nekem teljsen mindegy,de nem ertem,hogy lehet "atmenni" a legnagyobb rivalishoz.... :oops:
Már nem volt kihívás a Barcának szurkolni
ebben lehet valami mert a 07/08-as szezonban annyira hozzászoktam hogy mindig másodikak vagyunk hogy fura volt minden t megnyerni :) de egyébként nekem juande ramos real-ja nagyon tetszett sokkal jobban játszottak mint pellegrinivel és mouval...
és pont akkor volt hogy jön ibrahimovic az nekem túl sok volt hogy egy ennyire visszataszító ember játszon itt
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.09.22. 18:02:55

messideco írta:Helyes :wink: Csak nem volt köze a dologhoz az orosz hatalomátvételnek, vagy 2008 áprilisa-májusa folyásolta be a döntésedet?:P
igazából sosem fűzött mély érzelem a cselzihez, viszont az Arsenalban egyre gyűltek az általam kedvelt játékosok (pl. Cesc) + elkezdtek jól focizni

Egyébként kb. Mourniho kiutálása körül történt a dolog :oops:
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.22. 17:59:44

Nem tudom, én ezt nem tudom elképzelni. Persze mindenki szorít más csapatokért is, de azért gondolom a Barca a szíve közepe a többségnek. Vagy bármilyen más csapat.

Az megint más, hogy Egyértelműen a Barca a "beszt" számomra, és angliában egyaránt szimpatizálok a Chelsea-vel, és a WHU-val is, de ez a szimpatizálás, néha még az eredmények követését sem jelenti. Ne, hogy mélyebb dolgokat.

De az, hogy a Barcától, valaki Real drukker legyen "főállásba" az nekem sok. :)

Az megint más, amíg az ember, nem mélyed bele jobban a dolgokba, és nem is tudja valójában mit szeret. Aztán amikor megtudja, akkor vált. De...ez így elég meleg pite szerintem. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 17:51:38

Helyes :wink: Csak nem volt köze a dologhoz az orosz hatalomátvételnek, vagy 2008 áprilisa-májusa folyásolta be a döntésedet?:P
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.09.22. 17:39:42

messideco írta:Aki ingázik két csapat -A Két Csapat- között, arról nem tudok szépen beszélni. De szerintem idővel megtalálja azt a csapatot, amelyiket megkedveli.
Láttatok már olyan köcsögt, aki a Unitedet és az Arsenalt is szereti? Mert én ilyen vagyok...:P
De van egy olyan haverom, aki a Unitedet és a Poolt egyformán szereti, pedig ő igazán foci szakértő...
Hozzá kell tenni, a United-Arsenal azért nem olyan nagy rivalizálás, inkább a tabellán elfoglalt pozícióból szokott eredni
Mondjuk én pont a Chelsearől nyergeltem át az Arsenalra :oops:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 17:28:58

Aki ingázik két csapat -A Két Csapat- között, arról nem tudok szépen beszélni. De szerintem idővel megtalálja azt a csapatot, amelyiket megkedveli.
Láttatok már olyan köcsögt, aki a Unitedet és az Arsenalt is szereti? Mert én ilyen vagyok...:P
De van egy olyan haverom, aki a Unitedet és a Poolt egyformán szereti, pedig ő igazán foci szakértő...
Vannak kivételek...
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése