Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.04. 14:22:04

Peter írta:
2021.02.04. 10:08:00
gránit írta:
2021.02.03. 17:51:44
Túl későn hozták meg ezeket a döntéseket, ráadásul olyan ostobák voltak, hogy nyáron azt hitték, vége, és újra belobbantották az egészet. Kétszer is hibáztak. Tavaly ilyen időtájban már bőven szó volt arról, hogy a tiroli síparadicsomokat le kéne zárni, mert ebből baj lesz. Baj lett. Ha nem várják meg, hogy elszabaduljon a probléma, már rég túllennénk rajta. A problémát mindig olcsóbb megelőzni, mint hagyni megtörténni, aztán kapkodni.
A nyári balaton és adria jól megadta a löketet. Nyár eleje még óvatosan telt és nem sok nyaraló volt, aztán mindenki felbátorodott, "hazajött a szomszéd is egyben, akkor megyünk mi is" elindult a dominó, augsztuban az óvatosak is bátrak lettek, a kormány is tolta a balatont, aztán évnyitók....józan ésszel borítékolható volt, hogy gáz lesz ebből. Ráadásul minden hivatalos adat fáziskésésben volt a valósághoz képest. Nálunk volt baráti családban. Az első tünetek bejelentésére - ez péntek volt - "nyugalom, nem biztos, hogy covid, várjanak türelemmel" volt a válasz. Hétfőre elment a szag és ízlelés, na "ok, küldjük a tesztelést", ami csütörtök estére megérkezett, az eredmény pedig hétfő estére.Tünetek megjelenése és a teszt eredménye között 10 kerek nap telt el. Semmilyen kontakt nem érdekelte a hatóságot, senkit nem teszteltek saját kérés ellenére sem, "ha lesz tünet, jelentsék és jön a teszt". Mentősök csak azt tesztelhették, akinek elő volt írva a teszt. Mindez szeptember eleje Budapest. Balatonon voltak augusztus végén, négyből hárman betegek lettek.
Erről van szó. Itt egy éve nagy viták voltak arról, hogy ha országos szinten nem is hajlandók ezt megtenni, legalább a legforgalmasabb turista-paradicsomokat zárják már le. Nem zárták le, mert a vendéglátósok hőbörögtek, hogy nekik az bevételkiesés lenne. Egészen gyomorforgató ez a berendezkedés, hogy néhány ember profit-érdekeltsége felülírja a társadalmi érdekeket. Emellett az egész szemlélet önellentmondásos. Azáltal, hogy nem tudnak elszakadni a pillanatnyi profit-kilátásoktól, nem csak a társadalmi érdekekkel mennek szembe, de még a saját, hosszú távú érdekeikkel is. Így, hogy a járvány elszabadult, nekik is sokkal nagyobb árat kell fizetniük annál, mint amit akkor kellett volna, ha időben lezárják a határokat. Ebben az esetben néhány hónap alatt elült volna az egész mizéria. Ehelyett képtelenek voltak feladni a rövid-távú nyereséghajhászást, ezáltal nem csak a társadalom érdekeibe tapostak bele, de a saját, hosszú távú érdekeikbe is. A neoliberalizmus még ahhoz is ostoba, hogy önző legyen, még ehhez is hülyék. Olyan szinten a pillanatba vannak zárva, és olyan szinten nem tudnak elszakadni az azonnali profit-hajszolástól, hogy a saját, hosszú-távú érdekeiket is kinyírják ezzel a szűk-látókörű szemlélettel.

Ahogy az is egy téveszméje ennek a szemléletnek, hogy a szabályozás hiánya és a "szabad" piac hozza el a szabadságot, miközben a legtöbb esetben - ahogy ebben az esetben is - pont a szabályozás hiánya gátolja leginkább az emberek szabadságát (lásd munkaidő). Ez az egész szabadság-értelmezés nagyon félrement az utóbbi évtizedekben, a jelenlegi berendezkedésben ez leginkább a hülyeség szabadságát, az ostobaság korlátozatlanságát jelenti.

Engem igazából nem zavar, ha a vendéglátósok bedőlnek, csak ne adjanak nekik egy cent állami támogatást sem. Vagy ha igen, akkor kérjük később az osztalékokat. Ezt Bécsben részben meg is csinálták, hogy csak annak a biznisznek adnak tartományi támogatást, ha az ennek megfelelő rész társadalmi tulajdonba megy.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.04. 11:50:53

Barca_10 írta:
2021.02.04. 11:25:04
a 2020-as kínai újév január 25 volt, a who március 11.-én nyilvánította világjárványnak a covidot. Megközelítőleg 1 millió kínai él Európában, és 50 millió világszerte Kínán kívül akik tradíció szerint hazamennek az újévet megünnepelni. Félve írom, Trump lehet nem ok nélkül állt bele a who-ba és Kínába.
Nem akarok sem összeesküvést gyártani, sem vitát gerjeszteni. Éppen eléggé megvisel mindenkit a jelenlegi helyzet.
Én összeesküvést nem látok ebben személy szerint. Felelősöket viszont bőven. Kína, WHO, és minden más állami vezető.
1. hiba: Kína politikai berendezkedéséből adódik, hogy bármi baj van, előbb megpróbálják eltusolni. Itt is ezt próbálták, csak nem jött össze, mert egy sokkal fertőzőbb dologról volt szó mint gondolták, mint amire számított (bárki is amúgy). Ha normálisan reagálnak és időben, akkor nagy valószínűséggel sokkal lassabban terjedt volna a járvány, lehet/talán még Kínán belül is tarthatták volna.
2. hiba: WHO egyértelműen aláfeküdt a Kínai gazdasági és politikai nyomásnak és nem vették elég komolyan a helyzetet, inkább hittek a Kínaiaknak, valódi bizonyítékok nélkül. (Teszem hozzá ez is egy általános probléma, lásd ujgur népirtás, stb.)
3. hiba: Emlékeim szerint még bő 2 hónappal a covid hivatalos megjelenése után sem volt valódi szabályozás a kínából/külföldről beutazókkal szemben "nyugaton". Csak néhány ázsiai ország vette komolyan akik már voltak hasonló helyzetben. Itt kelet-európában még egész jól megúsztuk a korai szigorra, de ha EU szintű egységes fellépés lett volna időben az elején, szerintem a tavaszi hullám is fele akkora kárt okozott volna.

Trump okkal kritizálta a WHO-t, de nem a kilépés a megoldás ebben az esetben, főleg ha minden kutató szerint sajnos a jövőben több hasonló járvány is előfordulhat. Épp ellenkezőleg, bent maradni és komoly nyomást gyakorolni a WHO-ra, hogy megtegyék a megfelelő lépéseket, reformokat egy hasonló szituáció elkerülésére.
Emellett pedig az is jogos kérdés, hogy mit lehet Kínával kezdeni hosszú távon, mert biztosan nem ez volt az utolsó alkalom amikor az egész világra jelentős hatással van a saját belső működési rendszere.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.02.04. 11:25:04

a 2020-as kínai újév január 25 volt, a who március 11.-én nyilvánította világjárványnak a covidot. Megközelítőleg 1 millió kínai él Európában, és 50 millió világszerte Kínán kívül akik tradíció szerint hazamennek az újévet megünnepelni. Félve írom, Trump lehet nem ok nélkül állt bele a who-ba és Kínába.
Nem akarok sem összeesküvést gyártani, sem vitát gerjeszteni. Éppen eléggé megvisel mindenkit a jelenlegi helyzet.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.04. 10:08:00

gránit írta:
2021.02.03. 17:51:44
Túl későn hozták meg ezeket a döntéseket, ráadásul olyan ostobák voltak, hogy nyáron azt hitték, vége, és újra belobbantották az egészet. Kétszer is hibáztak. Tavaly ilyen időtájban már bőven szó volt arról, hogy a tiroli síparadicsomokat le kéne zárni, mert ebből baj lesz. Baj lett. Ha nem várják meg, hogy elszabaduljon a probléma, már rég túllennénk rajta. A problémát mindig olcsóbb megelőzni, mint hagyni megtörténni, aztán kapkodni.
A nyári balaton és adria jól megadta a löketet. Nyár eleje még óvatosan telt és nem sok nyaraló volt, aztán mindenki felbátorodott, "hazajött a szomszéd is egyben, akkor megyünk mi is" elindult a dominó, augsztuban az óvatosak is bátrak lettek, a kormány is tolta a balatont, aztán évnyitók....józan ésszel borítékolható volt, hogy gáz lesz ebből. Ráadásul minden hivatalos adat fáziskésésben volt a valósághoz képest. Nálunk volt baráti családban. Az első tünetek bejelentésére - ez péntek volt - "nyugalom, nem biztos, hogy covid, várjanak türelemmel" volt a válasz. Hétfőre elment a szag és ízlelés, na "ok, küldjük a tesztelést", ami csütörtök estére megérkezett, az eredmény pedig hétfő estére.Tünetek megjelenése és a teszt eredménye között 10 kerek nap telt el. Semmilyen kontakt nem érdekelte a hatóságot, senkit nem teszteltek saját kérés ellenére sem, "ha lesz tünet, jelentsék és jön a teszt". Mentősök csak azt tesztelhették, akinek elő volt írva a teszt. Mindez szeptember eleje Budapest. Balatonon voltak augusztus végén, négyből hárman betegek lettek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.03. 18:47:27

dévid villa írta:
2021.02.03. 18:05:58
Leginkább azt kellett volna megakadályozni, hogy Kínából kijusson :D ehhez képest tavaly január első felében még azt állítótták a húzott szeműek, hogy nem terjed emberről emberre, nincs semmi baj :lol:
Itt volt már ez Európában legkésőbb 2019 őszén, csak fogalmunk nem volt róla. Akikről akkor vettek szövetmintát, észre sem vették a koronavírusra utaló jeleket, csak utólag. Azt se tudtuk, merre van az előre. Aztán amikor kezdtük kapizsgálni, még vártak pár hónapot a biztonság kedvéért. Amíg be nem dől minden, addig semmilyen korlátozást nem hajlandók hozni. De ez így volt a 2008-as bankválság idején is. Már évekkel azelőtt lehetett tudni, hogy ebből baj lesz, de eszükbe nem jutott érdemben megregulázni őket. Aztán persze kimentették őket a slamasztikából, a lakosság pénzéből (ilyenkor már persze beavatkozás-pártiak a képmutató neolibsik). Milyen kár, hogy ezért a hozzájárulásért nem kaptunk azóta sem osztalékot, pedig benne volt a pénzünk a kimentésükben.

A kínaiak is hónapokig töketlenkedtek. Mi még ráhúztunk erre két hónapot. Ennek a mizériának egyszer nyilván vége lesz, éppen ezért ennél is sokkal nagyobb problémának tartom a szemléletet, ami miatt ebből ekkora válság lett. Ez a vírus egyszer el fog tűnni, de ha a szemlélet marad, jön az újabb válság, csak akkor majd nem az amerikaiakra vagy a kínaiakra fogunk mutogatni, hanem valaki másra. Csak éppen arra a szemléletre nem, amivel önmagunkat bedöntöttük.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.03. 18:24:34

LG írta:
2021.02.03. 18:14:43
Sok mindenre kéne reagálnom, ha hétvégén jobban engedi az időm, meg is fogom tenni. Most csak egyetlen mondatra:
Mi azt tapasztaltuk, hogy mennyire beteg mindenki, aki elkapta, hetekre kidőlnek és semmire se képesek
Ez egyszerűen nem igaz. A többség enyhe tünetekkel, vagy teljesen tünetmentesen esik át rajta. Most azért jó néhány ismerősöm van túl rajta, és egyetlen egy volt, akit keményen elkapott, és nehezen lábalt ki belőle, de aztán ő is teljesen felépült szerencsére. És többségben nem szuperatlétákról beszélek, hanem tipikus 30-as, 40-es átlagemberekről.
Teljesen tünetmentesen 20% esik át rajta (tudom, Torockai szerint 80, de a kutatások mást állítanak). Egyébként meg teljesen kiszámíthatatlan hogy kinek hogy reagál a szervezete, pl. függ a bekerült vírusmennyiségtől is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.03. 18:14:43

Sok mindenre kéne reagálnom, ha hétvégén jobban engedi az időm, meg is fogom tenni. Most csak egyetlen mondatra:
Mi azt tapasztaltuk, hogy mennyire beteg mindenki, aki elkapta, hetekre kidőlnek és semmire se képesek
Ez egyszerűen nem igaz. A többség enyhe tünetekkel, vagy teljesen tünetmentesen esik át rajta. Most azért jó néhány ismerősöm van túl rajta, és egyetlen egy volt, akit keményen elkapott, és nehezen lábalt ki belőle, de aztán ő is teljesen felépült szerencsére. És többségben nem szuperatlétákról beszélek, hanem tipikus 30-as, 40-es átlagemberekről.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.02.03. 18:05:58

LG írta:
2021.02.03. 16:10:14
https://domina.parameter.sk/harmadaval- ... 61NarFgdlY

Volt már hasonló statisztika az USA-ról Leontól, akkor itt néhányan legyintettek. De ez sajnos valóság, és ehhez nem kell statisztika, én látom, érzem, tapasztalom. És nemcsak a gyermekek vannak veszélyben, a felnőtteket is szépen lassan felőrli lelkileg ez a cirkusz. A lockdown, a kötelező tesztelések, az állandó bizonytalanság és terror nem állította meg a vírust, cserébe teljesen tönkreteszi az embereket. A mentálisan megtört embereket a covid és a többi betegség is jóval nagyobb eséllyel viszi el, és bele sem merek gondolni, hogy milyen szinten fog megugrani, a infarktusok, stroke-ok, daganatos megbetegedések száma. És büntetlenül csinálja ezt sok kormány, sőt, azokat büntetik, akik ellen mernek állni ennek az átkozott diktatúrának. Elkeserítő.
Mások meg akkor legyintenek amikor valaki a többlethalálozási statisztikával jön. Tavaly 10 ezer emberrel több ember halt meg Magyarországon, mint tavalyelőtt, de a 2000-es években is rekord lett a végső halálozási szám (140 ezer). Korlátozások nélkül, vagy ha tavasszal is olyan lazán kezeli a helyzetet a kormány, mint most ősszel, lenne ez a szám vagy 160 ezer is.

Illetve mások meg arra is legyintenek, hogy novemberben, amikor a csúcshoz közel járt a járvány, már fogorvosoknak és pszichiátereknek kellett a Covid-osztályokon besegíteni, annyi beteg volt már a kórházakban.

És leszögezném, hogy nekem is elegem van már a helyzetből, nekem is hiányzik a koli meg az egyetem, a tanároknak csak nagyon kis része képes így is színvonalas oktatást nyújtani, szóval sz*r egy helyzet ez. Gyakornoki pozíciót se könnyű így home office-ból keresni. Ha rajtam múlna, már be lennék oltva, azért hogy újra ki lehessen nyitni mindent. Javaslom azoknak is, akik nem értenek egyet a korlátozásokkal: regisztráljanak oltásra, oltassanak, akkor hamrabb vége lesz. Ha van végre lehetőség, hogy vége legyen, akkor ragadjuk már meg, ne rinyáljunk már egyfolytában. (ezt csak azért mondom, mert emlékszem még mit mondott a Leon: nyomassa az oltást az alfelébe aki akarja, őt hagyják békén)

Mellesleg, ha már szóva hoztad, a Covid is képes olyan szövődményt (leginkább vérrögöket) okozni, ami infarktushoz, stroke-hoz, trombózishoz vezethet később, szóval akár annak is betudható lehet, ha esetleg az ezekben elhunytak száma megemelkedik. Például ebben is különbözik a Sars-Cov-2 a hagyományosabb légúti fertőzésekhez képest, ez a tüdő ereit veszi célba elsősorban, ezért okozhat érrendszeri megbetegedéseket is (aminek a következménye lehet a fentebb írt infarktus, stroke stb..)
gránit írta:
2021.02.03. 17:51:44

Ez így van, ezért téves az a felfogás, hogy a szabályozás/korlátozás minden esetben csökkenti az ember szabadságát. Éppen ellenkezőleg, nagyon gyakran, nagyon sok területen pont a szabályozás/korlátozás hiánya vezet a szabadságjogok csorbulásához. Túl későn hozták meg ezeket a döntéseket, ráadásul olyan ostobák voltak, hogy nyáron azt hitték, vége, és újra belobbantották az egészet. Kétszer is hibáztak. Tavaly ilyen időtájban már bőven szó volt arról, hogy a tiroli síparadicsomokat le kéne zárni, mert ebből baj lesz. Baj lett. Ha nem várják meg, hogy elszabaduljon a probléma, már rég túllennénk rajta. A problémát mindig olcsóbb megelőzni, mint hagyni megtörténni, aztán kapkodni.
Leginkább azt kellett volna megakadályozni, hogy Kínából kijusson :D ehhez képest tavaly január első felében még azt állítótták a húzott szeműek, hogy nem terjed emberről emberre, nincs semmi baj :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dévid villa 2021.02.03. 18:15:38-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.03. 17:51:44

Kalapos írta:
2021.02.03. 17:23:56

Mi azt tapasztaltuk, hogy mennyire beteg mindenki, aki elkapta, hetekre kidőlnek és semmire se képesek. Még mindig nem tudom mit nem lehet érteni azon hogy, azért tartunk most viszonylag kevés esetnél, és azért nem borult össze minden, mert vannak intézkedések. Nem azt kell látni, hogy mennyi mindent megtiltottak aztán alig vannak számok... nem értem egyszerűen ez hogy nem megy át.
Ez így van, ezért téves az a felfogás, hogy a szabályozás/korlátozás minden esetben csökkenti az ember szabadságát. Éppen ellenkezőleg, nagyon gyakran, nagyon sok területen pont a szabályozás/korlátozás hiánya vezet a szabadságjogok csorbulásához. Túl későn hozták meg ezeket a döntéseket, ráadásul olyan ostobák voltak, hogy nyáron azt hitték, vége, és újra belobbantották az egészet. Kétszer is hibáztak. Tavaly ilyen időtájban már bőven szó volt arról, hogy a tiroli síparadicsomokat le kéne zárni, mert ebből baj lesz. Baj lett. Ha nem várják meg, hogy elszabaduljon a probléma, már rég túllennénk rajta. A problémát mindig olcsóbb megelőzni, mint hagyni megtörténni, aztán kapkodni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.03. 17:32:42

Jó, hát én nem a depressziót írtam, de érezhetően változik a gyerekek hangulata, legalábbis a hozzáállása a dolgokhoz.
Az, hogy ez esetleg majd depresszióvá fajul, az más dolog nyilván.

De nem egészséges a gyerekeknek, hogy lassan egy éve nincsenek szocializálódva normális viszonyok között.
Nem a tanulás a lényeg az iskolában, vagyis nem azt hiányolom, hogy nem személyesen tanulunk, de maga az, hogy ott vannak a társaikkal, sokat számít.
Az is számít, hogy iskolaidőben van egy napirendje a gyereknek, most ez is felborult sok esetben, és nem tudnak magukkal sok mindent kezdeni.

Focizni se lehet kimenni amatőr szinten, meg semmi sport, szórakozóhelyek sincsenek, mozi se, semmi.
Elég ingerszegény most a környezet, nem véletlen kezdtem el 15 év után újra horgászni a tavasszal, azt legalább lehetett:D

Lekopogom, de nálunk a diákok megúszták a vírust, legalábbis tünetek nélkül, a tanári karon is már átment ősszel, mindenki volt pozitív.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.03. 17:23:56

csababarca írta:
2021.02.03. 16:14:13
LG írta:
2021.02.03. 16:10:14
https://domina.parameter.sk/harmadaval- ... 61NarFgdlY

Volt már hasonló statisztika az USA-ról Leontól, akkor itt néhányan legyintettek. De ez sajnos valóság, és ehhez nem kell statisztika, én látom, érzem, tapasztalom. És nemcsak a gyermekek vannak veszélyben, a felnőtteket is szépen lassan felőrli lelkileg ez a cirkusz. A lockdown, a kötelező tesztelések, az állandó bizonytalanság és terror nem állította meg a vírust, cserébe teljesen tönkreteszi az embereket. A mentálisan megtört embereket a covid és a többi betegség is jóval nagyobb eséllyel viszi el, és bele sem merek gondolni, hogy milyen szinten fog megugrani, a infarktusok, stroke-ok, daganatos megbetegedések száma. És büntetlenül csinálja ezt sok kormány, sőt, azokat büntetik, akik ellen mernek állni ennek az átkozott diktatúrának. Elkeserítő.

Én mint tanár tapasztalom, hogy egyre több gyereknek ment el a kedve ettől az online tanítástól is. Beülnek órára, ott vannak bejelentkezve, de míg novemberben-decemberben aktívak voltak, most alig szólalnak meg.
Elege van mindenkinek ebből már, de hiába, reménykedtem egy februári lazításon, de most szerintem arra áprilisig várni kell majd.
Mi azt tapasztaltuk, hogy mennyire beteg mindenki, aki elkapta, hetekre kidőlnek és semmire se képesek. Még mindig nem tudom mit nem lehet érteni azon hogy, azért tartunk most viszonylag kevés esetnél, és azért nem borult össze minden, mert vannak intézkedések. Nem azt kell látni, hogy mennyi mindent megtiltottak aztán alig vannak számok... nem értem egyszerűen ez hogy nem megy át.

Iskolával, mint oktatással én nem hoznám kapcsolatba a gyerekek lelkiállapotát. A barátok hiányozhatnak az igaz, de az iskola hiánya nem ok a depresszióra szerintem. Szóval én inkább ott kutakodnék, hogy milyen szociális input hiányban szenvedhetnek, nem abban hogy nincs személyes oktatás csak online. Nem kétlem, hogy rosszabb most nekik, de megnyitni mindent nem old meg semmit. Mindemellett, nem tartom helyesnek az összes intézkedést, nem tartom őket következetesnek stb.
Lelkileg engem is megvisel a dolog, de feltalálom magam, és kihasználom az lehetőségeket az új helyzetben pl írok a fórumra ahelyett, hogy ki mennék piálni és csacsognék a haverokkal, nem olyan jó, de nem dőlök a kardomba mert csak ez van.
Gyerekeknél meg nem is értem, hogy otthon lazulni, játszani tvzni meg aludni egésznap mégis mi a bajuk? Hosszú nyári szünet örüljenek neki, amúgy meg vidéken le se szarják az egészet és kint vannak, úgy hogy eleve meg is kérdőjelezném a statisztikát.
És megint azt mondom, hogy minden a szülőkön múlik, velük is lehetne extra időt eltölteni és szorosabb kapcsolatot kialakítani. Vagy legyen új hobbijuk, vagy játszanak otthon a kutyával. Ja hogy ezeket nehéz, mert ehhez kötődés, meg érzelmek vagy munka kell? Bocs inkább a depi. :roll:

A következmények, amiket írsz, nem is értem. Több lesz az infarktus meg daganatos megbetegedés? Hát nem tudom, használják az extra időt arra, hogy egészségesebben élnek és nem lesz baj. + az is tök jó hogy kevesebbet vagy kint = kevesebb kipufogó gázt szippantasz, stb. Lehet ezt pozitívan is látni, pedig nekem is tele van a zsákom már az egésszel.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.03. 16:41:13

Dehogy olvastam el. Az untermannjával volt annak idején egy "vitám", amikor azon őrjöngött, hogy a DK nem szavazta meg a menekültek földközi-tengeri mentéséről szóló nyilatkozatot. Leírtam neki, hogy miért nem fogadták el, úgy, hogy egyébként soha nem szavaznék a neolib DK-s listára. Teljesen objektíven, tényszerűen leírtam neki, hogy miért nem fogadták el a nyilatkozatot (a szavazás előtt nem sokkal csatoltak hozzá egy javaslatot a kötelező kvótáról, ami miatt leszavazták a csomagot). Erre jött az uncsi fröcsögés, "DK-s troll"-ozás, amin már csak azért is jót röhögtem, mert majdhogynem semmi nem áll tőlem távolabb, mint a neoliberalizmus. Azért mókás volt látni az idegbajos hüledezését.

Jóléti intézkedésekre mindig szükség van, a kérdés mindig csak az, hogy hogyan.

Abban is téved mind Puzsér, mind az ellenzék, hogy a politikában mindig a másik féllel kellene foglalkozni. A fidesz mögé sem beállni nem kell, sem mindenáron ellentmondani nekik, hanem tőlük teljesen függetlenül egy teljesen más szemléletet felvázolni. A fidesz pont abban volt erős, hogy felépített egy nagyon hazug, de a saját, párhuzamos univerzumában "következetes" világképet, ami sok embernek tetszett. Az ellenzéknek nincs átfogó szemlélete, ez progresszív szemlélet - ami egyesekben persze megvan, de tudják, hogy a szavazótáboruk nem értene ezzel egyet - nélkül nem is fog működni. Ők abban bízhatnak, hogy lesz elég zsigeri fidesz-ellenes, aki csak azért szavaz majd rájuk, hogy ne a fidesz nyerjen. Mást persze nem is tudnak tenni. Egyébként a normális helyzet az lenne, hogy nem a fideszre reagálgatnának állandóan, hanem meglenne a fidesztől teljesen független, saját narratívájuk, saját világképük, és nem a fidesz után loholnának állandóan, mint egy pincsikutya. Ezért tud velük a fidesz minden baromságot kimondatni, mert pontosan tudják, hogy annak csak az ellenkezőjét fogják mondani. Normál esetben a fidesztől teljesen függetlenül fel kellene építeniük egy világképet, bár lehet, hogy Magyarországon ez sem működne a lent említett okok miatt, és sokaknak valószínűleg tényleg csak annyi kell, hogy O1G.

Ami a karantént illeti, ezért kellett volna időben lezárni a határokat, nem eső után köpönyegért kapkodni. A neolib szemlélet ezen a ponton is csődöt mondott, terjedt a világjárvány, ők meg két és fél hónapig nem csináltak semmit. Ha időben lépnek, már réges rég lecsengett volna az egész, de hát ez már ellentmondana a szabadpiaci fundamentalizmusnak. A "poén" az, hogy így sokkal durvább korlátozásokat kellett végül bevezetniük annál, mint amit akkor kellett volna, ha időben lépnek.

De ebben sem tudott az ellenzék semmilyen önálló, használható narratívával előállni. Néhány retardált jött az euroblablával, miközben az EU tagállami és közösségi szinten is katasztrofálisan "kezelte" a helyzetet. Az a baj, hogy ők Nyugatról is csak a hülyeségeket "tanulják" el, olyasmiről, amit a dánok toltak tavaly, a magyarországi ellenzék esetében szó sem lehet (érdekes is lenne, amikor az "egyesült ellenzék" egyes arcai még durvábban magánosítanák a közjavakat, mint a fidesz, lásd Cseh Katalin hajmeresztő privatizációs "ötletét").
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.03. 16:14:13

LG írta:
2021.02.03. 16:10:14
https://domina.parameter.sk/harmadaval- ... 61NarFgdlY

Volt már hasonló statisztika az USA-ról Leontól, akkor itt néhányan legyintettek. De ez sajnos valóság, és ehhez nem kell statisztika, én látom, érzem, tapasztalom. És nemcsak a gyermekek vannak veszélyben, a felnőtteket is szépen lassan felőrli lelkileg ez a cirkusz. A lockdown, a kötelező tesztelések, az állandó bizonytalanság és terror nem állította meg a vírust, cserébe teljesen tönkreteszi az embereket. A mentálisan megtört embereket a covid és a többi betegség is jóval nagyobb eséllyel viszi el, és bele sem merek gondolni, hogy milyen szinten fog megugrani, a infarktusok, stroke-ok, daganatos megbetegedések száma. És büntetlenül csinálja ezt sok kormány, sőt, azokat büntetik, akik ellen mernek állni ennek az átkozott diktatúrának. Elkeserítő.

Én mint tanár tapasztalom, hogy egyre több gyereknek ment el a kedve ettől az online tanítástól is. Beülnek órára, ott vannak bejelentkezve, de míg novemberben-decemberben aktívak voltak, most alig szólalnak meg.
Elege van mindenkinek ebből már, de hiába, reménykedtem egy februári lazításon, de most szerintem arra áprilisig várni kell majd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.03. 16:10:14

https://domina.parameter.sk/harmadaval- ... 61NarFgdlY

Volt már hasonló statisztika az USA-ról Leontól, akkor itt néhányan legyintettek. De ez sajnos valóság, és ehhez nem kell statisztika, én látom, érzem, tapasztalom. És nemcsak a gyermekek vannak veszélyben, a felnőtteket is szépen lassan felőrli lelkileg ez a cirkusz. A lockdown, a kötelező tesztelések, az állandó bizonytalanság és terror nem állította meg a vírust, cserébe teljesen tönkreteszi az embereket. A mentálisan megtört embereket a covid és a többi betegség is jóval nagyobb eséllyel viszi el, és bele sem merek gondolni, hogy milyen szinten fog megugrani, a infarktusok, stroke-ok, daganatos megbetegedések száma. És büntetlenül csinálja ezt sok kormány, sőt, azokat büntetik, akik ellen mernek állni ennek az átkozott diktatúrának. Elkeserítő.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.03. 16:08:38

Nem biztos, hogy sikerült végigolvasnod az interjút, pláne megértened a szavait.

Láttam közte meg Zagyva-György Gyula között egy beszélgetést, amiben ezt bővebben kifejti.
Én egyetértek vele kb mindenben. Persze ha értelmezem is a szavait, nem csak meglátom a nevét, hogy Puzsér, és akkor arra reagálok.

Többször beszélt már arról, hogy a politikának nem arról kell szólnia, hogy egy választást ki nyer meg. Ez a probléma a mi országunkkal is, 3-4 éves tervekben gondolkoznak, meg a hatalom megtartás a cél, nem az, hogy az országnak-embereknek jobb legyen.
Sablon az elmúlt 2-3 évtized.
Választás-szigorító intézkedések-nihill-jóléti intézkedések-választás....ez a kör ismétlődik folyamatosan, mert mindenki a hatalmat akarja. Mélységesen elvetem ezt a szemléletet, legyen az fidesz vagy ellenzéki szemlélet.

Amit írsz a továbbiakban, azzal igazad is van.
Viszont mégsincs, mert az ellenzék bizony tartalmilag akar szembeszállni a fidesszel, amit a kormány/fidesz/orbán, mindegy hogy nevezzük, de kicselez szinte mindig, az ellenzék meg öngólt rúg.
Lásd kínai-orosz vakcina esete, ahol a kormány kiállt mellette, az ellenzék meg zsigerből elutasította kezdetben. Csak azért, hogy ellent mondhasson a kormánynak. Ez hibás politika, és hiteltelen is.
Nem lehet mindenben egyetérteni, de nem lehet mindenben ellenkezni sem állandóan.

Bizony sokkal kevesebb támadási felület lenne az ellenzéken, ha néha beállnának ők is a kormány mögé.
A fidesz le tudja patikamérlegen mérni, hogy hogyan politizáljanak, hogyan kommunikáljanak, az ellenzék nem?
Szerintem le tudná, csak ugye a zsigeri ellentmondás erősebb.


Na mindegy, de unalmas ez a két csőcselék, akik marakodnak egymással, egyik rosszabb, mint a másik.
Azzal a mondattal meg végképp egyetértek, amit már én is kifejtettem itt, hogy a Fidesznek nagy arculcsapást gazdaságilag nem okozna egy esetleges vereség. Úgy le van már osztva nekik minden, annyi minden van a kezükben gazdaságilag, hogy bőven túlélnek 4 hatalom nélküli évet.
A gátlástalan mohóságuk persze probléma lehet, hiszen ezek lopás nélkül már létezni sem tudnak.

De meggyőződésem, hogy ha esetleg valahogy sikerülne most leváltani 2022ben a kormányt, az 2026-ban egy 2010-es mértékű fidesz győzelmet hozna, vagy nagyobbat.

Hozzáteszem, hogy az Ellenzék dolga a bizonytalanok megszólítása lenne, nem a fidesztől elcsaklizni szavazókat. Tőlük nem lehet. 2,5 millió fix szavazattal lehet a fidesznél számolni alsóhangon, ezt kell überelni. Nem lehetetlen, de ezzel a fajta politikával nem egyszerű.
(pl ezek az adóügyek sem érintették meg az emberek ingerküszöbét, mert már egyszerűen a legtöbb embert se érdekli az, hogy OV-nak nincs megtakarítása, miközben az apja, lánya, veje meg többszörös milliárdos vagyonnal rendelkezik:D)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021.02.03. 16:12:12-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.03. 15:41:22

Puzsér egyvalamiben különbözik a politikai "elittől", képes volt alulmúlni azt. Egy ennyire érdektelen dologgal nekiállni egy választásnak, mint amit ő ismételgetett, ilyen bárgyúságot a politikában én még nem is láttam. Ráadásul, mint kiderült, ő autóval közlekedik, majd amikor ezzel a képmutatással szembesítették, azzal magyarázkodott, hogy rendszerint hat-nyolc helyre kell eljutnia, és ez "másképp nem megy". Majd amikor az emberek leírták neki, hogy de-de, működik az közösségi közlekedéssel, jóval környezetbarátibb módon, jött a szokásos, fantáziátlan fröcsögés, "DK-s troll"-ozás, idegbeteg ripacsoskodás. Örültem, hogy megbukott, egy képmutató celebripacs, semmi több. Jót röhögtem a bukásán, kellemes meglepetés volt a számomra. Azt hittem, hogy többen lesznek majd vevők az üres ripacsoskodására. Pozitív csalódás volt az eredmény.

A két politikai tömbnek ugyanazt a tömeget kell megnyernie magának Magyarországon, a társadalom egységesen szabályozásellenes, így a két tömb között tartalmilag nincs nagy különbség. Eddig a fidesz tudta ezt a neoliberális szemléletet egy olyan retorikai köntösbe bújtatni, a maga álhazafiságával - aztán látjuk, mi az "eredmény", amikor a magyar melós érdekeiért kellene kiállni a nagyvállalatokkal szemben -, amire beugrottak és vevők voltak az emberek. A másik tömb ezzel azért nem tudott mit kezdeni, mert ennek a narratívának az ellenkezőjéhez semmi közük nem volt, így semmilyen ellen-narratívát nem tudtak felépíteni. Így maradnak a szimbolikus témakörökről szóló iszapbirkózások, miközben valós gazdaságpolitikai kérdésekben nincs igazán különbség a két tábor között. Az egészségügy privatizációja is simán végbement 2010 után, anno már nekem is egy méregdrága magánklinikába kellett mennem ahhoz, hogy egyáltalán ellássanak, a közszolgáltatásokat a neolib nagykönyv szerint kivéreztetik, még durvábban is, mint amit a másik neolib tábor 2010 előtt tervezett.

Karácsony például sokáig abban hitt, hogy Európa-szerte végigjárja a sikeres városvezetéseket, hogy ötleteket gyűjtsön, és eltanulja, hogyan lehetne Budapesten is hasonló programokat működtetni. Elment Bécsbe is. Megkapta tanácsként a jóléti államok szent grálját: az élet szinte minden területén erős szabályozásra van szükség ahhoz, hogy a többség érdeke érvényesüljön, ne szűk érdekcsoportok érdekei. Enélkül mindig az "elit" nyers erőfölénye érvényesülne a többséggel szemben. Erős szabályozások, erős közszolgáltatások, erős társadalmi tulajdon, ezekkel lehet a problémákat közvetlenül megoldani. Ha nagy a hajléktalanság, a plázákat el kell zavarni, és hajléktalanszállókká kell őket átalakítani. Ezért nem fetrengenek Bécsben egymás hegyén-hátán a hajléktalanok. De ott van a zajszennyezés kérdése. Ha az önkormányzat azt mondja a vendéglátósnak, hogy márpedig ekkor és ekkor lehúzod a rolót, mert az emberek aludni is szeretnének, akkor vagy lehúzza a rolót, vagy nagyon megüti a bokáját. Ez a szemlélet alkalmazandó minden szakpolitikában. Ezt viszont otthon nem tudja megcsinálni, mert teljesen más az uralkodó szemlélet. Az ő tömbje talán még a fidesznél is szabályozásellenesebb, ők még inkább fortissimóra kapcsolják a komcsizást, ha valaki bármilyen szabályozást kilátásba helyez.

Ez gyorsan ki is derült, amikor az airbnb-t akarta korlátozni. Akkora felháborodást kapott a nyakába a "sajátjaitól", hogy rögtön vissza is vont mindent. Megnyerte a választást, de nem azokért a célokért, amiket meg akart valósítani, és amelyek tényleg fontosak lennének, hanem pusztán anti-fideszes, zsigeri, automatikus szavazatokat kapott, a szavazóinak nagy része a programjával talán még annyira sem értene egyet, mint maga a fidesz. Emiatt én őszintén és nagyon sajnálom őt, nagyon egy nyomorult helyzet, hogy ekkora a különbség közte és a saját szavazói között. Egy alkalommal az energia-szövetkezetekről beszéltek egy fórumon, hogy milyen jól beváltak a különböző országokban, milyen költséghatékony, környezetbarát stb., csak ha ezt nagy közönség előtt bedobnák, nem egy belterjes fórumon, a saját szavazóik lincselnék meg őket.

Éppen ezért próbálják szimbolikus témákkal legyőzni a fideszt, nem tartalmi úton, mert a fidesszel tartalmilag homlokegyenest ellenkező modellel és szemlélettel a potenciális szavazótáborukat haragítanák magukra. Így csak nagyon felszínes, nagyon általános jelszavakkal tudnak esetleg győzni. A fidesznek meg megvan a saját, képmutató narratívája, ami az ő részükről bevált. Ennek az ellenkezőjére viszont nincs igény a másik táborban, lényegében ugyanazt a neolib baromságot akarják, szimbolikus, stilisztikai különbségek vannak legfeljebb a két tábor között.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2021.02.03. 16:17:25-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.03. 10:35:49

Nem szoktam nagyon linkelgetni, nem látom értelmét, de most kivételt teszek.
Lehet Puzsérra sok dolgot mondani, de elég jól látja a NER-Ellenzék kapcsolatát, hogy egyik kutya másik eb.
Utolsó mondata meg szépen illeszkedik abba a vitába, amit múlt héten folytattunk.

https://jelen.media/interju/az-orban-ko ... j3bq9HvpSI
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.02.01. 20:52:38

LG írta:
2021.02.01. 18:47:15
Jó lenne, ha tényleg meghozná azt az áttörést a vakcina, amit sokan várnak tőle, de én sajnos szkeptikus vagyok. Ott van Izrael, ahol egyelőre sem lockdown, sem a tömeges oltás nem segített. Utóbbinál azt mondják, hogy még idő kell, és most fog jönni a jelentős javulás. Legyen úgy! De vannak kétségeim. :?

Valóban változó dolog, hogy milyen országban milyen valójában a lezárás, és mennyit tartanak be belőle. Itt Szlovákiában papíron azért kemény már most is dolog, és aki törvénytisztelő állampolgár és valóban betart minden korlátozást (én közéjük tartozom annak ellenére, hogy hülyeségnek tartom), annak azért kemény a helyzet. Barátokkal, rokonokkal már hónapok óta nem találkoztunk sokan, szórakozni nem járunk, kaját csak elvitelre/kiszállításra lehet rendelni, ami nem ugyanaz, mint nyugodtan leülni és kényelmesen megenni, kávé, tea stb. ugyanaz. Üzletek közül csak élelmiszer és drogéria van nyitva, ruhát pl. csak rendelni lehet, pedig szerintem sokan vagyunk, akik szeretjük fölpróbálni, amit megveszünk, cipőről nem beszélve! Maszk mindenhol is kötelező, edzőterem nyilvánvalóan nincs. 4x kényszerítettek már tesztelésre, teszt nélkül most már munkába sem lehet menni, lehet, hogy hamarosan már azzal sem.

Aztán vannak azok az emberek, akik kijátsszák az egészet, mert nyilvánvalóan ki lehet, a rendőrségnek, katonaságnak kapacitása sem lenne ellenőrizni mindent. Nem akarok közéjük tartozni, de igazán haragudni sem tudok rájuk.
Izraeli adatokkal vigyázni kell brutálisan megemelték a tesztek számát 120e körüli tesztet végeznek már naponta , karácsonyhoz képest is a napi teszt szám duplázódott és ennek ellenére a napi fertőzésszám meg az aktív fertőzöttszám is kb 20%-al csökkent ami ha a mintavételt nézzük akkor inkább 40-50%-os csökkenés.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.01. 18:47:15

Jó lenne, ha tényleg meghozná azt az áttörést a vakcina, amit sokan várnak tőle, de én sajnos szkeptikus vagyok. Ott van Izrael, ahol egyelőre sem lockdown, sem a tömeges oltás nem segített. Utóbbinál azt mondják, hogy még idő kell, és most fog jönni a jelentős javulás. Legyen úgy! De vannak kétségeim. :?

Valóban változó dolog, hogy milyen országban milyen valójában a lezárás, és mennyit tartanak be belőle. Itt Szlovákiában papíron azért kemény már most is dolog, és aki törvénytisztelő állampolgár és valóban betart minden korlátozást (én közéjük tartozom annak ellenére, hogy hülyeségnek tartom), annak azért kemény a helyzet. Barátokkal, rokonokkal már hónapok óta nem találkoztunk sokan, szórakozni nem járunk, kaját csak elvitelre/kiszállításra lehet rendelni, ami nem ugyanaz, mint nyugodtan leülni és kényelmesen megenni, kávé, tea stb. ugyanaz. Üzletek közül csak élelmiszer és drogéria van nyitva, ruhát pl. csak rendelni lehet, pedig szerintem sokan vagyunk, akik szeretjük fölpróbálni, amit megveszünk, cipőről nem beszélve! Maszk mindenhol is kötelező, edzőterem nyilvánvalóan nincs. 4x kényszerítettek már tesztelésre, teszt nélkül most már munkába sem lehet menni, lehet, hogy hamarosan már azzal sem.

Aztán vannak azok az emberek, akik kijátsszák az egészet, mert nyilvánvalóan ki lehet, a rendőrségnek, katonaságnak kapacitása sem lenne ellenőrizni mindent. Nem akarok közéjük tartozni, de igazán haragudni sem tudok rájuk.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.02.01. 18:32:04

LG írta:
2021.02.01. 16:09:23
Egy kis ízelítő abból, mi történik velünk szlovákiai magyarokkal (na meg az ország többi lakosával is, de engem elsősorban a magyarok érdekelnek természetesen). :cry: Az ismert békafőzős példázat jut róla az eszembe, és már lassan megfőlünk. Persze magunknak is köszönhetjük, már rég nemet kellett volna mondania az embereknek ezekre a disznóságokra, és ha kell, drasztikus eszközökkel is hatalom tudtára adni, hogy eddig és nem tovább. De nem történt semmi, és attól tartok, hogy már nem is fog.

https://ujszo.com/kozelet/krajci-szigor ... cWfzC6M_x0

Magyarországon még azért nem ilyen durva a helyzet, ne is hagyjátok, hogy az legyen!
Nem normálisak :) Pont mikor az aktív fertőzött szám a felére esik vissza , úgy látszik el kell engedni a Chopoki snowboardozást is :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.01. 17:00:06

Érdekes egyébként hogy ez a “lockdown” vagy a “karantén” szó mit jelent. Ugye például Anglia is teljes zárlat alatt van mert a világon itt a legrosszabb a helyzet Covid-kapcsán.
A valóságban meg kb. mindenki megy mindenhova, az utcán nem kötelező a maszk, addig vagy kint ameddig akarsz. A boltokban (a legtöbb nyitva) elvileg kötelező de csomószor láttam már embert maszk nélkül.

Az igaz hogy a konditermek, mozik stb. zárva vannak de azon kívül mindenki ugyanúgy dolgozik.

Ismerőseim most mentek ki Mexikóba nyaralni, senki nem kérdezett semmit a reptéren, ami egyébként eléggé forgalmas volt. Én is gondolkodom rajta mert jön 2 hét szabadság.

Ettől függetlenül én nem korlátoztam volna semmit anno. Lett volna egy brutális évünk de mostanra már túl lennénk ezen.

Hogy mennyire “veszedelmes” ez a vírus az jól mutatja hogy a kaszinók nyitva maradhattak illetve aki vadászni jön Magyarországra annak nem kell karantén, vagy hogy nyáron nyugodtan lehetett üdülni Mészáros nyaralóiba.
Komolytalan ez az egész.

A fény szerintem már ott van. A vakcinával véget kell érnie ennek a cirkusznak. Pár hónap és az emberek többsége már be lesz oltva, legalábbis a veszélyeztettek biztosan. Itt Angliában napi 600 ezer embert oltanak.

https://twitter.com/investmentshulk/sta ... 69283?s=21
Múltkor szidtam a biztos urakat, de úgy látszik van ahol korrektek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.01. 16:46:44

LG írta:
2021.02.01. 16:09:23
Egy kis ízelítő abból, mi történik velünk szlovákiai magyarokkal (na meg az ország többi lakosával is, de engem elsősorban a magyarok érdekelnek természetesen). :cry: Az ismert békafőzős példázat jut róla az eszembe, és már lassan megfőlünk. Persze magunknak is köszönhetjük, már rég nemet kellett volna mondania az embereknek ezekre a disznóságokra, és ha kell, drasztikus eszközökkel is hatalom tudtára adni, hogy eddig és nem tovább. De nem történt semmi, és attól tartok, hogy már nem is fog.

https://ujszo.com/kozelet/krajci-szigor ... cWfzC6M_x0

Magyarországon még azért nem ilyen durva a helyzet, ne is hagyjátok, hogy az legyen!
Durva, ha tényleg ez lesz nálatok.
Nekem fura, mert pl pont ahogy jöttünk haza Lengyelországból, előtte napokban szigorítottak újra, ehhez képest se egy határon való ellenőrzés, se közúti, se semmi.
Máskor meg 50 km-ként volt közúti ellenőrzés, vagy trafi, akkor semmi.

Ehhez képest a magyar oldalon egyből megfogtak és vágtak be karanténba, úgy, hogy mindketten igazoltan voltunk már covidosok, amit láttak is a rendszerbe...:D

na mindegy.
hátha nem kerül erre sor, nálunk is már vége lehetne.
engem annyira nem érint meg, mert vásárolni kimegyek lyukasórámban, akkor nincs tömegnyomor, bulizni amúgy sem járok, horgászni szabad menni, nem annyira érzem a bőrömön a szigort. de valóban jó lenne látni a fényt az alagút végén...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.01. 16:09:23

Egy kis ízelítő abból, mi történik velünk szlovákiai magyarokkal (na meg az ország többi lakosával is, de engem elsősorban a magyarok érdekelnek természetesen). :cry: Az ismert békafőzős példázat jut róla az eszembe, és már lassan megfőlünk. Persze magunknak is köszönhetjük, már rég nemet kellett volna mondania az embereknek ezekre a disznóságokra, és ha kell, drasztikus eszközökkel is hatalom tudtára adni, hogy eddig és nem tovább. De nem történt semmi, és attól tartok, hogy már nem is fog.

https://ujszo.com/kozelet/krajci-szigor ... cWfzC6M_x0

Magyarországon még azért nem ilyen durva a helyzet, ne is hagyjátok, hogy az legyen!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.01. 12:15:42

Kalapos írta:
2021.02.01. 12:00:33

Nagyon szép meglátás, teljesen egyetértek a mondandó azon részével hogy a középosztály elkényelmesedhet, és erősebb ha nem teszi, hanem összeáll a legszegényebbekkel. Azonban vidéken én láttam mit takar az hogy a középosztályt kizárják fentről. Az egyszerű szakközép és a gimnázium között kellett megtekinteni a különbséget, és hogy az állam melyikbe mennyi pénzt ölt. Látszott, hogy nekik tökéletes ha mindenki gyári munkásnak megy, és nem nevezzük akkor úgy mondjuk hogy alsó értelmiséginek, ami valójában a középosztály. Ezt úgy is szokták mondani hogy bárányokat akarnak nem gondolkodókat. Persze gondolkodhatsz is, ha lusta vagy cselekedni.
Persze, a kettő nem is zárja ki egymást. A "középosztály" önmaga által képzelt, nem létező jóléte és a lecsúszottabbak kiszolgáltatottsága egyszerre érvényesülhet. Az tény, hogy minél kiszolgáltatottabb valaki, annál inkább fog belekapaszkodni abba a kicsibe is, amit "kap", és annál inkább fog megmentőként tekinteni arra, aki valójában kiszolgáltatottságban tartja. Ez így van. Ezzel párhuzamosan van jelen egy nagyon torz és alap nélküli arrogancia a "középosztály" részéről. Évekkel ezelőtt például nagyon lelkes voltam a budapesti tüntetéseket illetően. Beszéltem erről az egyik ismerősömmel, aki Budapesten egy nagy multi szolgáltatóközpontjában dolgozott. Mondta, hogy hát igen, vannak ezek a tüntetések, de ő nem megy ki, mert ő nettó 450 ezret keres, neki ez így jó. Tavaly ugyanez az ember visszaköltözött a szüleihez vidékre, mert a fizetéscsökkentés után nem tudta fizetni a havi 200 ezer forintos albérletét... Ennyit a "középosztályról". Annyira törékeny, és annyira vékony hártya választja el a szegényebbektől, hogy érdekeit tekintve nincs értelme megkülönböztetni őket a lecsúszottabbaktól, valós érdekeiket tekintve teljesen egy cipőben járnak.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.01. 12:00:33

gránit írta:
2021.02.01. 11:33:38

Nem igazán létezik olyan, hogy "középosztály". Az a különbség, ami az úgynevezett "középosztályt" megkülönbözteti a legszegényebb rétegektől, az a leggazdagabb néhány százalék magaslatából gyakorlatilag láthatatlan. Ezek szinte nem létező különbségek a leggazdagabb néhány százalék vagyon- és jövedelemkoncentrációjához képest. Ez a fogalom kb. annyi célt "szolgál", hogy sokan elhiggyék, hogy nekik akkor most már jó, és semmi közük nincs holmi lecsúszott rétegekhez, mert ők akkor most már a "középosztály", akik a rendszer nyertesei. Miközben nem. Pont ez az a réteg, ami soha nem fog lázadni. Akik kikiáltják magukat középosztálynak, pont ők azok, akik belekényelmesednek a rendszerbe, mert elhiszik, hogy semmi közük a náluk kedvezőtlenebb helyzetben levőkhöz. Miközben ennek a megkülönböztetésnek kb. semmi értelme, a "középosztály" egy csónakban evez a lecsúszott rétegekkel. A jólét azokban a társadalmakban a legmagasabb, ahol ezt felismerték, és az úgynevezett "középosztály" egységet alkot a legszegényebbekkel. Egy szakszervezetnek ugyanúgy tagja a főkönyvelő és a takarító, és együtt fejik meg a "céget". Ahol ez a két "tábor" elkülönül, ott vannak gondok.
Nagyon szép meglátás, teljesen egyetértek a mondandó azon részével hogy a középosztály elkényelmesedhet, és erősebb ha nem teszi, hanem összeáll a legszegényebbekkel. Azonban vidéken én láttam mit takar az hogy a középosztályt kizárják fentről. Az egyszerű szakközép és a gimnázium között kellett megtekinteni a különbséget, és hogy az állam melyikbe mennyi pénzt ölt. Látszott, hogy nekik tökéletes ha mindenki gyári munkásnak megy, és nem nevezzük akkor úgy mondjuk hogy alsó értelmiséginek, ami valójában a középosztály. Ezt úgy is szokták mondani hogy bárányokat akarnak nem gondolkodókat. Persze gondolkodhatsz is, ha lusta vagy cselekedni.
Válasz küldése