Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.26. 11:34:11

Semmi baj nincs az AstraZenecával, egy mezei fájdalomcsillapító betegtájékoztatójában durvább és gyakoribb mellékhatásokat fogsz találni, mint a vérrögképződés. Az EMA is kijelentette, hogy továbbra is egyértelműen ajánlja a vakcinát. Egyáltalán nincs szó arról, ahogy te fogalmaztál, hogy az AZ egy "veszélyes" vakcina lenne.

A Sinopharm vakcina is elég hatékony a szerb statisztikák szerint.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 11:15:22

ntibi67 írta:
2021.04.26. 10:45:09

Rendesen át mosta a DK az agyadat.

istenem, ez a bayerzsoltis, csuklóból jövő reakció priceless. :lol:


@PorSiempre: ne izgulj az oltás miatt, a Szputnyik pl jó. németek is elkezdték berendelni már, osztrákok is, előbb utóbb az unió is engedélyezteti.
kínait én is hanyagolnám, túl sok a kérdőjel annál.

szerintem jelentkezz oltásra, ha kínait ajánlanak visszautasítod, 1-2 hétre rá adnak másikat.

egyébként van benne valami, mert ugye aki beoltott, az lehet nem is fogja tudni, hogy beteg, és közben megy mindenhova fertőzni. de hát ez van, máshogy hogy oldod meg?
illetve nyilván ezzel lehet ösztönözni a lakosság nagy részét, hogy oltassa be magát.
nincs ebben semmi ördögtől való.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.26. 11:12:23

Borzalmasan lett megszervezve ez a tömeges oltás.

Aki teheti inkább a háziorvosához menjen, időpontra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 10:59:56

ntibi67 írta:
2021.04.26. 10:45:09
PorSiempre írta:
2021.04.26. 07:22:09
Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Rendesen át mosta a DK az agyadat.

Várom a tényekre alapozott válaszod.
Mondd hol hibáztam mi nem tetszik?
Btw én nem az indexrol tajékozódom.
Neked gondolom a királyi M1 a fő információs portál.


Tessék hozok egy kis olvasni valót :


https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/N ... iiZLPv5QRc

illetve

https://www.bag.admin.ch/dam/bag/de/dok ... vid-19.pdf

Hiszed vagy sem egy svájci Szakmunka sokkal jobb és hitelesebb, mint egy olyan kormányé, akik még lövik a népet a sok helyen, saját gyártók által is elismerten veszélyes AstraZeneca-val, ahol EU engedély nélküli kínai szarral oltanak.

Kérdem én hogy miért van az, hogy amíg nalunk 200+ /nap hal meg, addig Svájcban ez a szám minimális?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.26. 10:45:09

PorSiempre írta:
2021.04.26. 07:22:09
Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Rendesen át mosta a DK az agyadat.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 07:22:09

Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.04.25. 23:57:46

Atlantis, nem kell hinned, csak ne lepodj meg, mikor jovo tavasszal mar az otodikkel lesz tele a sajto👏
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.25. 20:03:20

Nero. írta:
2021.04.25. 15:05:15
Abban nem hiszek, hogy 4. hullám lesz ennyi beoltott mellett, de abban teljesen biztosak lehetünk, hogy 1-2 hét múlva megint lesz egy szép emelkedés a számokban a mostani csökkenés után. Nem kell ide nagy matekozás sajnos. Nagyrészt az a koroszály röppent ki egymás hegyén hátán iszogatni, akik még nem igazán kaptak oltást. Félreértés ne essék, megértem hogy szinte senki nem tudott ellenállni a lehetőségnek. Csak ez az egészségügyi dolgózókat nem fogja vígasztalni akik nyernek pár plusz hét extra munkát a covid osztályokon.

A vakcina beszerzésben biztos volt nem kis mutyi, de azért a számokat is a helyén kell kezelni. Mi egy relatív kis ország vagyunk, kis népességgel. Természetesen drágább darabonkénti árral adnak egy 3 milliós tételt egy országnak, mint egy 3 milliárdos tételt a komplett EU-nak. Ettől még természetesen félreértés ne essék. Egyértelmű a FIDESZ az egész járványpolitikáját idén az oltásokra húzta fel, így nekik akár 10szeres áron is megérte az, hogy előbb beszerezhettek 1 millió vakcinát, és újra mutogathatnak az EU-ra, hogy bénák, miközben zsíroznak Keletre. Plusz közvetlen politikai érdekek húzódtak abban, hogy egyrészt inkább Kínát meg Oroszországot pénzeljük.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.25. 15:05:15

Mondjuk ha egy valamit jól csinált/csinál ez a kormány akkor az a vakcinabeszerzés. Nyár végére már mindenki megfogja kapni a két szurit, addigra nagyon sok nyugati ország még sehol sem lesz.

Az igazolványnak is örülök, még egy ok amiért szerintem viszonylag simán bukni fognak a gengszterek.

Jakab kinevezése, + óriási kampány hogy mindenki menjen el szavazni. Ez a recept

Ha most se tudják megverni őket akkor soha.

https://index.hu/belfold/2021/04/25/ter ... -budapest/

Mindjárt gondoltam hogy sokaknak fájni fog hogy páran merték jól érezni magukat
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.25. 14:29:00

recrea írta:
2021.04.25. 13:48:16
Valahogy meg kell ünnepelni, h kiszáll a csapatod a bajnoki címert folytatott harcból =D> :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Vigyazz,ne hogy az Atleticora igyal.. :mrgreen:
Kivancsi leszek amugy az origon meg a kormanykozeli mediaban mennyire fog ez megjelenni hogy mindenhol tomve voltak az utcak.
Egybol elkapjak es azt mondjak,hogy 4.hullamot elokeszitettuk,vagy oriasi csond lesz,es azt mondjak ez igy jo.(eb)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.25. 13:48:16

miro. írta:
2021.04.25. 13:37:10
Recrea remego kezzel iszod a kisbolt mellett a szemcseppeket,aztan megcsinalod a tuzet vasarnapra itt.. :mrgreen:
Amugy nem is kellett masra szamitani.. Ennyi ido utan egyertelmu volt hogy mindenki ki akar menni.
Valahogy meg kell ünnepelni, h kiszáll a csapatod a bajnoki címert folytatott harcból =D> :mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.25. 13:37:10

Recrea remego kezzel iszod a kisbolt mellett a szemcseppeket,aztan megcsinalod a tuzet vasarnapra itt.. :mrgreen:
Amugy nem is kellett masra szamitani.. Ennyi ido utan egyertelmu volt hogy mindenki ki akar menni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.04.25. 13:20:09

Barcaforever írta:
2021.04.25. 12:10:30

Röviden, de sokan beszéltek már erről.

https://magyarnarancs.hu/gazdasag/megti ... ceg-237652
En csak annyit teszek hozza, hogy az se tul valoszinu, hogy tenylegesen 30 euro volt egy dozis, mikor egy Astraert az Eu fizetett 2-3 dollart...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.25. 13:01:08

Barcaforever írta:
2021.04.25. 12:10:30
dévid villa írta:
2021.04.25. 08:31:13
???????

Ez az egész vakcinamutyi honnan jön neked? A vakcinákat nem haveri cégektől veszik.

Itt várod hogy a nagyhangú kormánypártiak válaszoljanak a kérdéseidre, csak tudod úgy nehéz, ha azok nem a valóságon alapulnak. Hülye kérdésre hülye válasz, tudod.

Felőlem higgy amit akarsz, az eü-sök meg a hajukat tépik most, látva a tömegeket
Röviden, de sokan beszéltek már erről.

https://magyarnarancs.hu/gazdasag/megti ... ceg-237652
Engedd el, nem tudod megmagyarázni :)

A cikkben szereplő cég tulajdonosa egy SYNTONITE MED Zrt. nevű cég, ugyanúgy Tuza Máté (elég a nevét beírni a keresőbe) az ügyvezető, de tulajdonosok nincsenek feltüntetve. 2021-ben alapított cég, egy bejelentett emberrel, tevékenységi köre: gyógyszer, gyógyászati termék nagykereskedelme :D Erre hagyok időt...

Forrás: https://www.partnercontrol.hu/

Kíváncsian várom a 2021-es árbevételt és adózás utáni nyereséget, jövő júniusban látjuk majd, de szerintem nagyon sikeres lesz a cég ilyen vezetővel és ennyi jól képzett munkaerővel. Ráadásul egy piaci rést találtak, hiszen eddig nem volt biznisz a gyógyszeripar :^o

Nos, a magyar állam a mi pénzünkből ezeken a cégeken keresztül veszi a vakcinát. Esküszöm, semmi bajom nincs ezzel, azon kívül, h nem vagyok benne, de hogy 2 millió hülye még mindig elhiszi, amit ezek mondanak, az egészen elképesztő és szürreális :D

És a legborzasztóbb, h nincs alternatíva. Elveszik a jövőnket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.04.25. 13:27:16-kor.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.25. 12:10:30

dévid villa írta:
2021.04.25. 08:31:13


???????

Ez az egész vakcinamutyi honnan jön neked? A vakcinákat nem haveri cégektől veszik.

Itt várod hogy a nagyhangú kormánypártiak válaszoljanak a kérdéseidre, csak tudod úgy nehéz, ha azok nem a valóságon alapulnak. Hülye kérdésre hülye válasz, tudod.

Felőlem higgy amit akarsz, az eü-sök meg a hajukat tépik most, látva a tömegeket

Röviden, de sokan beszéltek már erről.

https://magyarnarancs.hu/gazdasag/megti ... ceg-237652
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.25. 10:42:23

visca el barca írta:
2021.04.25. 10:28:59
dévid villa írta:
2021.04.25. 10:26:55
visca el barca írta:
2021.04.25. 10:09:14
Szijjas gyerek megmondta, hogy a moderna 19 dollarert draga, nem kell. Helyette megvette 110ert a kinait, amirol azota kiderult hogy edessavanyu martas, semmi tobb.
A moderna közös uniós beszerzés, egyébként az egész EU-ban keveset rendeltek belőle tudtommal
De még a keret se hivta le, mert "draga".
Amikor ez történt, a Moderna a töredékét se szállította még le az addigra ígért mennyiségnek. Most hiába hívták volna le a többit, az még mindig nem érkezett volna meg. Nincs ekkora gyártókapacitása a Modernának
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.25. 10:28:59

dévid villa írta:
2021.04.25. 10:26:55
visca el barca írta:
2021.04.25. 10:09:14
Szijjas gyerek megmondta, hogy a moderna 19 dollarert draga, nem kell. Helyette megvette 110ert a kinait, amirol azota kiderult hogy edessavanyu martas, semmi tobb.
A moderna közös uniós beszerzés, egyébként az egész EU-ban keveset rendeltek belőle tudtommal
De még a keret se hivta le, mert "draga".
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.25. 10:26:55

visca el barca írta:
2021.04.25. 10:09:14
Szijjas gyerek megmondta, hogy a moderna 19 dollarert draga, nem kell. Helyette megvette 110ert a kinait, amirol azota kiderult hogy edessavanyu martas, semmi tobb.
A moderna közös uniós beszerzés, egyébként az egész EU-ban keveset rendeltek belőle tudtommal
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.25. 10:09:14

Szijjas gyerek megmondta, hogy a moderna 19 dollarert draga, nem kell. Helyette megvette 110ert a kinait, amirol azota kiderult hogy edessavanyu martas, semmi tobb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.25. 10:08:38

recrea írta:
2021.04.25. 09:52:27
miro. írta:
2021.04.25. 09:10:11
Jol van felev utan kiment recrea a varosba..Gondolom kikert egybol 8 cent rumot,aztan kicsit megnyomta a gyomrat.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:D kevertet ittam...az volt a legolcsóbb.

Nagyon kiverte a biztosítékot nálam a tegnapi Budapest és bebizonyosodott számomra, h sem kormánynak, sem egymásnak nem számít a másik ember élete. Ez a valóság, a többi bullshit. Mondom újra, én most csináltam antigén tesztet, nem vagyok és nem is voltam vírusos és nem először csináltam. Még mindig nem értem, h miért vagyok én “kevesebb”, mint az egyszer beoltott pozitív fertőző védettségi igazolvánnyal?! :D

A vakcina beszerzésről pedig olvassatok kicsit többet, számtalan cikk van róla a neten. Tudom, azok nem igazak.

Utolsó kommentem volt a témában, vírusmentes vasárnapot mindenkinek.
Aki beoltott az kevésbé fertőz. A keleti vakcinákról nem tudok nyilatkozni, de a nyugatiak egy oltás után is elég magas védettséget biztosítanak, a második oltás pedig inkább a hosszú távú védettséget biztosítja.

Nem vagy kevesebb, de oltatlanul nagyobb esélyed van továbbadni :D látva amúgy a tegnapi képeket, a teraszokat is csak az oltottaknak nyitottam volna meg, EGYELŐRE.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.25. 09:52:27

miro. írta:
2021.04.25. 09:10:11
Jol van felev utan kiment recrea a varosba..Gondolom kikert egybol 8 cent rumot,aztan kicsit megnyomta a gyomrat.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:D kevertet ittam...az volt a legolcsóbb.

Nagyon kiverte a biztosítékot nálam a tegnapi Budapest és bebizonyosodott számomra, h sem kormánynak, sem egymásnak nem számít a másik ember élete. Ez a valóság, a többi bullshit. Mondom újra, én most csináltam antigén tesztet, nem vagyok és nem is voltam vírusos és nem először csináltam. Még mindig nem értem, h miért vagyok én “kevesebb”, mint az egyszer beoltott pozitív fertőző védettségi igazolvánnyal?! :D

A vakcina beszerzésről pedig olvassatok kicsit többet, számtalan cikk van róla a neten. Tudom, azok nem igazak.

Utolsó kommentem volt a témában, vírusmentes vasárnapot mindenkinek.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.04.25. 09:37:30

Az ne zavarjon, hogy a gazdaság korlátozása több száz (de lehet, hogy a kezdetek óta már ezres tartomány) milliárdban mérhető összeg, ami az adóbevételek sorsát (amiből lehet költekezni) is meghatározza, a vakcinákon pedig egy-két milliárdot lehetne max."húzni".

Az a baj, hogy akik nem élnek az oltás lehetőségével, azok miatt fog ez a vírus folyamatosan mutálódni, nézd meg a fejlődő országokból érkező híreket a következő hónapokban, ahol egyelőre még lehetőség sincs ilyen fokú védekezésre. Ezzel a mostani vakcinák hatásossága is lehet, hogy megkérdőjeleződik, az viszont nagyon durva folyamatokat indíthat be, ha azokat nem tudják majd megfelelő ütemben adaptálni az új mutációkhoz, amelyek egyre fiatalabb életkorú emberekre is jelentős veszélyt jelenthet majd.

A csendes gyilkosok, soha sem lesznek az áldozataikkal "szembesítve", pedig megoldható lenne, lett volna akár gyorsabban is ez a probléma (legalább is lokálisan), ha az emberek egységesen, egymásra figyelve betartják a szabályokat és nem egyénileg döntik el, hogy nekik még mit szabad.

Ez nem az a helyzet volt, hogy ne kelljen beadni valami "áldozatot" a közösbe (lemondani dolgokról), itt nem lehettek nyertesek az ember, viszont a kár mértékét sokkal jobban csökkenteni lehetett volna vagy lehetne még most is.

Ami tegnap történt - legalább is a fényképek alapján - az számomra értelmezhetetlen felelőtlenség, gyakorlatilag több ezren sértették meg a maszkviselési szabályokat a képek alapján és ekkora tömegben ez tényleg probléma.

recrea írta:
2021.04.25. 00:51:37
dévid villa írta:
2021.04.25. 00:16:43
Szépen megágyaztunk a negyedik hullámnak, de ne legyen igazam...
Semmiféle hullámok nincsenek, azok fikciók, az öncélú intézkedéseket takargatják ezzel a dumával. Egy cél van: megvenni közpénzből a többszörösön túlárazott vakcinákat a haveri cégektől, ez ma (is) bebizonyosodott. Eddig minden vakcina egyformán jó volt, ma azt hazudta Geri, h a Szputnyik a legjobb, de alig találta a szavakat :D csak nem abból vásároltunk be valamelyik nap?

Oltasson, akinek két anyja van, én nem fogok, pedig a lagzimat veszik el ezek a senkiháziak, a beletett időmmel meg pénzemmel együtt. Több ezer embert eresztettek ma egymásra a belvárosban, pont lesz.rják az egészségemet meg a tiedet is.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.25. 09:10:11

Jol van felev utan kiment recrea a varosba..Gondolom kikert egybol 8 cent rumot,aztan kicsit megnyomta a gyomrat.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.25. 08:44:15

recrea írta:
2021.04.25. 00:51:37
dévid villa írta:
2021.04.25. 00:16:43
Szépen megágyaztunk a negyedik hullámnak, de ne legyen igazam...
Semmiféle hullámok nincsenek, azok fikciók, az öncélú intézkedéseket takargatják ezzel a dumával. Egy cél van: megvenni közpénzből a többszörösön túlárazott vakcinákat a haveri cégektől, ez ma (is) bebizonyosodott. Eddig minden vakcina egyformán jó volt, ma azt hazudta Geri, h a Szputnyik a legjobb, de alig találta a szavakat :D csak nem abból vásároltunk be valamelyik nap?

Oltasson, akinek két anyja van, én nem fogok, pedig a lagzimat veszik el ezek a senkiháziak, a beletett időmmel meg pénzemmel együtt. Több ezer embert eresztettek ma egymásra a belvárosban, pont lesz.rják az egészségemet meg a tiedet is.
Konkrétan ki az a haveri cég?Mit jelent konkrétan az a többszörösen túlárazott összeg?Gondolom hozzászámolod hogy van az olcsób amelyik vakcinát durván mínuszban kell tárolni és szállítani és van amelyiket nem és még fecskendőben is érkezik.Mennyit pénzt ér számodra egy ember élete?Ér-e annyit mint mondjuk a vakcinák közötti árkülönbség?Ha már anyagi kérdés nálad a vakcinák ára akkor megkérdezném hogy ha a drága keleti vakcinával beoltott ember az oltás miatt nem kerül kórházba vajon mi a nagyobb összeg a vakcina árkülönbsége vagy a kórházi kezelés ára?Én beoltattam magamat,kérdezném mit jelent nálad hogy legyen nekem két anyám?Te aki nem oltatod magadat nem veszélyezteted a saját és mások egészségét?Te és hozzád hasonló oltás ellenesek miatt csúszhat a lakodalmad mert miattatok érjük el később a nyájimmunitást.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.25. 08:31:13

recrea írta:
2021.04.25. 00:51:37
dévid villa írta:
2021.04.25. 00:16:43
Szépen megágyaztunk a negyedik hullámnak, de ne legyen igazam...
Semmiféle hullámok nincsenek, azok fikciók, az öncélú intézkedéseket takargatják ezzel a dumával. Egy cél van: megvenni közpénzből a többszörösön túlárazott vakcinákat a haveri cégektől, ez ma (is) bebizonyosodott. Eddig minden vakcina egyformán jó volt, ma azt hazudta Geri, h a Szputnyik a legjobb, de alig találta a szavakat :D csak nem abból vásároltunk be valamelyik nap?

Oltasson, akinek két anyja van, én nem fogok, pedig a lagzimat veszik el ezek a senkiháziak, a beletett időmmel meg pénzemmel együtt. Több ezer embert eresztettek ma egymásra a belvárosban, pont lesz.rják az egészségemet meg a tiedet is.
???????

Ez az egész vakcinamutyi honnan jön neked? A vakcinákat nem haveri cégektől veszik.

Itt várod hogy a nagyhangú kormánypártiak válaszoljanak a kérdéseidre, csak tudod úgy nehéz, ha azok nem a valóságon alapulnak. Hülye kérdésre hülye válasz, tudod.

Felőlem higgy amit akarsz, az eü-sök meg a hajukat tépik most, látva a tömegeket
Válasz küldése