Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2018.12.12. 20:44:28

Alcantara írta:
Jól betanultad a hivatalos formulát, szó se róla.
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat, mindig is tudtam, hogy a napi 16 órányi köztévé nézés egyszer hasznomra lesz.

Azt pedig külön köszönöm, hogy érdemben is reagáltál a hozzáaszólásomra, mindig nagy élmény számomra a konstruktív vitákban való részvétel :D .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.12.12. 20:36:14

Alfa írta:
Alcantara írta:
...és akkor még nem is igazán láttál semmit, csak néhány erőtlen, ostoba, primitív tiltakozást.
Nézzél még meg pár fotót a neten erről, nemzetvezetőnket két személyi testőr védi a Parlamentben a képviselők közé vegyülve.

Ezt még Joszif Visszarionovics Dzsugasvili sem engedte meg magának anno Kremlben.
Miután a TEK áltál fokozottan védett személyt körbe vette 2-3 ember és három centiről üvöltöttek, sípoltak az arcába, teljesen nyilvánvaló, hogy a testőrök megjelentek. Hiába nincs rá szinte semmi esély, hogy bárki is bántalmazza a miniszterelnököt az Országházban, a testőröknek egy 5 éves gyerekben is potenciális merénylőt kell, hogy lássanak, hiszen csak így tudnának elhárítani egy esetleges támadást. Ergo a TEK emberei nem mérlegelhették azt, hogy az Orbán Viktor körül álló emberek mind mentelmi joggal rendelkező országgyűlési képviselők.
Másrészt pedig azt elfelejtetted beleírni a hozzászólásodba, hogy amilyen gyorsan megjelentek, reagálva egy potenciális fenyegetésre, olyan gyorsan ki is lettek küldve a teremből, vélhetően a miniszterelnök Úr parancsára.
Jól betanultad a hivatalos formulát, szó se róla.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.12. 20:32:54

Nero. írta:
Ez a bajszos forma például hogy lett házelnök? Ez nem a fidesz embere volt régen?
hát úgy hogy a fidesz embere. :mrgreen:

ez a lényege a rendszernek, mindenhol ők ülnek.

IloveNER <3
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.12.12. 20:23:19

Teljesen mindegy hogy jogosan vannak-e ott testőrök vagy nem (mondjuk ha rajtam múlna az összes naplopó/hazug politikust szétvágtam volna gumibottal), hanem maguk a képsorok.

Parlament = Állatkert/majomház.

Ez a bajszos forma például hogy lett házelnök? Ez nem a fidesz embere volt régen?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2018.12.12. 20:13:11

Alcantara írta:
...és akkor még nem is igazán láttál semmit, csak néhány erőtlen, ostoba, primitív tiltakozást.
Nézzél még meg pár fotót a neten erről, nemzetvezetőnket két személyi testőr védi a Parlamentben a képviselők közé vegyülve.

Ezt még Joszif Visszarionovics Dzsugasvili sem engedte meg magának anno Kremlben.
Miután a TEK áltál fokozottan védett személyt körbe vette 2-3 ember és három centiről üvöltöttek, sípoltak az arcába, teljesen nyilvánvaló, hogy a testőrök megjelentek. Hiába nincs rá szinte semmi esély, hogy bárki is bántalmazza a miniszterelnököt az Országházban, a testőröknek egy 5 éves gyerekben is potenciális merénylőt kell, hogy lássanak, hiszen csak így tudnának elhárítani egy esetleges támadást. Ergo a TEK emberei nem mérlegelhették azt, hogy az Orbán Viktor körül álló emberek mind mentelmi joggal rendelkező országgyűlési képviselők.
Másrészt pedig azt elfelejtetted beleírni a hozzászólásodba, hogy amilyen gyorsan megjelentek, reagálva egy potenciális fenyegetésre, olyan gyorsan ki is lettek küldve a teremből, vélhetően a miniszterelnök Úr parancsára.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.12.12. 17:07:55

Nero. írta:https://index.hu/belfold/2018/12/12/az_ ... z_elnokot/

Bizalomgerjesztő hírek/jelenetek egy Nyugaton élő fiatalnak aki dillemmába van hazajövetellel kapcsolatban pedig kint semmi gondja nincs.

...és akkor még nem is igazán láttál semmit, csak néhány erőtlen, ostoba, primitív tiltakozást.
Nézzél még meg pár fotót a neten erről, nemzetvezetőnket két személyi testőr védi a Parlamentben a képviselők közé vegyülve.

Ezt még Joszif Visszarionovics Dzsugasvili sem engedte meg magának anno Kremlben.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.12.12. 16:18:07

https://index.hu/belfold/2018/12/12/az_ ... z_elnokot/" target="_blank

Bizalomgerjesztő hírek/jelenetek egy Nyugaton élő fiatalnak aki dillemmába van hazajövetellel kapcsolatban pedig kint semmi gondja nincs.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.07. 19:52:36

Már volt róla szó itt, de azóta csak durvult a helyzet:

https://ujszo.com/kulfold/francia-zavar ... szagszerte" target="_blank

Mi lesz ebből szerintetek?
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.11.21. 21:57:17

Nero. írta: Ezzel lehet hogy nem leszek népszerű, de senki fejéhez nem tartottak pisztolyt hogy vegyen fel hitelt. Szerintem a hitelek/kölcsönök visszafizetése 50%ban nem történik meg. Nem vagyok egy agytröszt hogy ezt megállapítsam, úgyhogy másoktól is elvárható hogy kicsit előre gondolkodjanak.
Ez igaz, de az is igaz hogy a bankok kevés, vagy szándékosan elferdített információkat adtak a hitelfelvevőknek. "Kérem szépen a svájci frank a legstabilabb valuta, 300 éve nem volt komolyabb pénzügyi probléma.." Ami szintén igaz, de nem is a frank zuhant be, hanem a forint ugyebár.
És ha visszaemlékeztek nem is nagyon tudtál másmilyen hitelt felvenni. Talán az utolsók közt voltunk akik forint alapú hitelt tudtunk felvenni (mindenki hülyének is nézett miatta :D ) 7év van még hátra, gond nélkül fizetjük.
Plusz sehol máshol nincs ilyen rendszer mint nálunk: "2008 elején a devizaadósok többségének nem tűnt fel a hír, hogy egy kormányrendelet megszüntette az intervenciós sávot, pedig ez azt jelentette, hogy a tartozásuk forintban kifejezve lényegében korlátok nélkülivé vált. A bankok persze felfigyeltek, több elemző megint az árfolyam bedőlésének veszélyeire figyelmeztetett. Néhány, Magyarországon működő bank más országokban olyan devizahitel-szerződéseket kötött, amikben benne volt, hogy az árfolyamkockázat csak bizonyos sávon belül terheli az adóst, azon kívül nem. Magyarországon pont az intervenciós sáv miatt nem is merült fel, hogy hasonló adósvédő rendelkezések kerüljenek a szerződésekbe. A bankok viszont az intervenciós sáv megszüntetése után sem küldtek ki újabb tájékoztatókat az ügyfeleiknek a rájuk leselkedő kockázat komoly növekedéséről, és szerződésmódosításokat sem kezdeményeztek. Sőt, rengeteg olyan hitelszerződést, aminek adósai ma kilakoltatásra várnak, pont 2008-ban, az intervenciós sáv megszüntetése után kötöttek, lényegében ugyanolyan banki tájékoztatással, mint amiket korábban, az intervenciós sáv mellett írtak alá."
Egy kiragadott példa a sok közül:
"László és volt felesége 2007-ben úgy döntöttek, rendbehozzák az újonnan örökölt vidéki vályogházukat, ehhez pedig felvesznek négy és félmillió forint svájci frank alapú devizahitelt. Azóta László elveszítette a saját házát, a felesége házát, sőt még az édesanyja lakását is. Volt, amin ők adtak túl, mást a bank árverezett el. Aztán tönkre ment az évtizedes házassága is. A most 67 éves férfi albérletbe kényszerült, majd átmeneti otthonba a gyerekeivel.
Azt mondta, az döbbentette meg a leginkább, hogy hiába veszítette el mindenét, vitte a bank a családja összes ingatlanát, ezután még közölték vele, hogy a négy fél milliós hiteléből még mindig maradt kilencmillió forint tartozása."
Na ez a durva..
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 23:55:05

Nero. írta:
recrea írta:Cseszheted Te a magyar gazdasági helyzetet, ha a 250 ezer család közé tartozol, akinek végrehajtás lebeg a feje felett a devizahitel miatt, és viszik a fizuját meg a házát, ha az 1 millió nyugdíjas közé tartozol, akinek nincs 100 e Ft a nyugdíja, ha a létminimum alatt élők közé tartozol, ha olyan helyen élsz, mint Zola, ha pánikbetegseged, gerincsérved vagy magas vérnyomásod van a stresszes munkahelyed miatt, vagy amiatt, mert a vállakozásodat felzabálják a költségek meg az adók. Aztán megnézed a 100 leggazdagabb magyart és azt látod, h a Gattyán kivételével az összes a politika hátán mászva lett milliárdos, és ő az egyetlen, akit kiüldöztek az országból :D hagyjuk figyelmen kívül azt, h ki hogy került rossz vagy jó helyzetbe, ez nem lényeg most, csak a tények számítanak.

Te meg ezzel azt állítod szembe, h nehéz a letelepedés Svájcban, meg nem elég az angol északra. Nincs arányban a dolog.

Csak egy példa, Egyiptom, azért mondom ezt, mert januárban végigjártam a keleti partot. Na, ott aztán van gond, háború, haldokló turizmus, katonák, robbantások, csóróság, stb. Kimegy az ember a tengerpartra vagy az oázisra, elszívja a hasist, megissza a teát, van mit ennie, van hol laknia, ott az emberek szapora levegőt nem vettek, nemhogy valamin idegeskedtek :D de nekünk sokkal jobb, hisz a gazdaságunk...nem, nem jobb.

Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
Ezzel lehet hogy nem leszek népszerű, de senki fejéhez nem tartottak pisztolyt hogy vegyen fel hitelt. Szerintem a hitelek/kölcsönök visszafizetése 50%ban nem történik meg. Nem vagyok egy agytröszt hogy ezt megállapítsam, úgyhogy másoktól is elvárható hogy kicsit előre gondolkodjanak.

A nyugdíjasokat sajnálom kicsit, bár az sem zsákbamacska, nagyjából mindenki tudja hogy majd mennyi fog járni. Én már most tudom (még mindig nincsenek kivételes képességeim) hogy valószínűleg 0 Ft nyugdíjam lesz, úgyhogy magamnak kell félre rakni.

Az egészségügy az tényleg vérlázító otthon, akinek komoly baja van annak sajnos annyi.

Csak arra akartam kilyukadni, hogy lehet akárhogy sírni, de Magyarország még mindig a fejlett világhoz tartozik, és azon belül is a középmezőnybe van. Ez tény, nem vélemény.
Egy hiányszakmával, némi józan ésszel és kellő munkamorállal otthon is megvan legalább 250 nettó, de építőiparban tevékenykedő (nem vállalkozó, nem speciális zsenik) ismerőseim havi 2500€ fizetésért, szállásssal se akarnak kimenni Ausztriába, mert itthon is megvan a lóvé.

Te a múltkor Mercit akartál venni, és utazgatsz ide-oda.
Gondolom ez azért van mert nem vagy síkhülye és hajlandó vagy dolgozni. Akiben ez nincs meg az magára vessen.

Küzdeni kell mindenért, alanyi jogon nem jár semmi, még a Nyugaton sem.
A hiteles résszel egyetértek, pontosan ezért írtam, h ne az előzményeket nézzük (az már megtörtént), hanem a jelenlegi helyzetet. Márpedig az az, amit én írtam. Hogy kinek a felelőssége a kialakult helyzet, arról sokáig lehetne vitázni. Asszem, én tudom überelni a te "népszerűségedet", mivel én/mi a nem fizető hitelesekből (is) élek/élünk, ugyanis az életképes adósoknak segítünk. Szóval, úgy is fogalmazhatok, h jómagam annak szurkolok, h minél több hitel dőljön be a jövőben =D> #-o

Azért a mostani nyugdíjasoknak jósnak kellett volna lenniük, h prognosztizálják a mai magyar gazdasági helyzetet, illetve ők arra voltak nevelve egész életük során, h majd az állam (illetve az aktív dolgozók) eltartja őket a ledolgozott kb. 40 évük után, bár egy elöregedő társadalomban erről a felosztó-kirovó rendszerről egy ideje tudni, h zsákutca és nem kell hozzá közgazdásznak lenni, csak 20 éve homokba dugja a kormány a fejét ezzel kapcsolatban. De sztem a 90-es évek előtt nem is létezett az öngondoskodás szó, sokan még ma sem tudják, h mit jelent, nemh az, aki már a rendszerváltás idején is nyugdíjas volt.

Sztem Magyarországot nem Afrikával, vagy Közép-Amerikával kell összehasonlítani, hanem a környező országokkal, akkor pedig nem túl rózsás a helyzet.

Az építőipar példa is kissé sántít, azok az emberek, akik most az x-es bmw-ből szállnak ki, és szóba se állnak veled, ha nem tervasztalról készpénzért veszel lakást, 2009-2013 között éheztek, ez nem költői túlzás, nem tudtak enni adni a gyerekeiknek, mert nem volt munkájuk. És ez 10 éven belül volt, most akkora arcuk van, h őszintén kívánok nekik egy pofára esést, ebben az országban/világban az ég világon semmi nem garantálja, h nem áll be egy újabb pálfordulás az ingatlanpiacon, jósnak sem kell ahhoz lenni, h lesz még rossz világ, mivel ez a piac ciklikus, itthon is, usa-ban is, mindenhol, és ezután is így lesz.

Egyre több magyar fog kimenni dolgozni külföldre, mert itthon nem él meg, a gazdagabbak gazdagabbak lesznek, a szegényebbek szegényebbek, az olló pedig nyílik, rengeteg szektorban fognak tönkremenni a kicsik, mert nem lesz tőkéjük és kvalitásuk követni a modernizációt. Ide pedig jönnek majd a külföldi gyárak, benne az ukránokkal meg románokkal, egészen addig, amíg meg nem könnyítik tőlünk nyugatra az eu-n kívüliek munkavállalását, akkor az ukránnak is sokkal érdekesebb lesz Németország, mint Magyarország, sztem majd te fogod magad kiszolgálni a kisboltban, mert nem lesz rá munkaerő, gyerek meg nem születik.

Nekem alapvetően tetszik a témában a hozzáállásod, és marhára becsülöm azokat, akik külföldre mennek dolgozni, mert elég komolyan kimozdultok a komfortzónából, hozzáteszem, egy idő után a pénz kárpótolja ezt, de baromira nem tiszta a fejedben az itthoni kép, pedig páran már mossuk :lol: És még egy dogot elfelejtesz, h nemcsak Rólad meg a haveri körről van itt szó, mert Ti huszonévesek vagytok, magyarázd el a 2500 eurós ausztriai meló fantasztikus lehetőségét annak a békéscsabai, kétgyerekes, hiteles, 45 éves irodista embernek, akit ma-holnap kiraknak a munkahelyéről, és egy pillanat alatt halottá válik a munkaerő piacon. Meghallgatnám azt a beszélgetést. Sarkos példa, de gondolom érthető a mondanivalója.

Ha már említetted velem kapcsolatban a dolgot, meglepődnék, ha itthon öregednék meg, mondjuk én már nem dolgozni fogok külföldön :) :oops: Itthon is utálok, nemhogy majd kint :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.20. 23:34:40

Svájcról annyit, hogy én szeptemberben költöztem ki Zürichbe. Október vége volt kb, mire megkaptam a tartózkodási engedélyt, de csak fél évre. Február környékén kell hosszabbítást kérvényezni, de ha akkor is lesz munkám (később lett munkám, minthogy megkaptam a tartózkodásit) szó nélkül megadják az 5 évest.

Bejelentett lakcímet rögtön szereztem, mert volt ismerős. De anélkül tényleg nehéz megszerezni, de nem lehetetlen. Hallottam sok sztorit, mindegyik más és más buktatókkal, de a vége ugyanaz. Aki tényleg akarja, az megkapja a papírokat, és dolgozhat.


Lakásokról. Egerben vettünk 2 éve egy 56 nm-es, 2 hálószobás lakást egy jobb helyen, belvárostól távol, de a négysávos út mentén, közel Penny, Spar és az épülő Lidl-Aldi is. 8 millió volt akkor. 2 éve. Most ezt 13-ért azonnal el lehetne adni. 9 millió egy panel, de már lehet 10 is. Nagyon durván felmentek az árak, az albérlet is drága, de még nincs Bp színvonalon. Talán a 2 évvel ezelőtti Bp szinten lehet. Rohamosan emelkedik évről évre minden, csak a fizetések nem követik.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.20. 23:17:01

Gondolom ez azért van mert nem vagy síkhülye és hajlandó vagy dolgozni.
Utóbbiban nem lennék biztos. :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.20. 22:22:40

recrea írta:Cseszheted Te a magyar gazdasági helyzetet, ha a 250 ezer család közé tartozol, akinek végrehajtás lebeg a feje felett a devizahitel miatt, és viszik a fizuját meg a házát, ha az 1 millió nyugdíjas közé tartozol, akinek nincs 100 e Ft a nyugdíja, ha a létminimum alatt élők közé tartozol, ha olyan helyen élsz, mint Zola, ha pánikbetegseged, gerincsérved vagy magas vérnyomásod van a stresszes munkahelyed miatt, vagy amiatt, mert a vállakozásodat felzabálják a költségek meg az adók. Aztán megnézed a 100 leggazdagabb magyart és azt látod, h a Gattyán kivételével az összes a politika hátán mászva lett milliárdos, és ő az egyetlen, akit kiüldöztek az országból :D hagyjuk figyelmen kívül azt, h ki hogy került rossz vagy jó helyzetbe, ez nem lényeg most, csak a tények számítanak.

Te meg ezzel azt állítod szembe, h nehéz a letelepedés Svájcban, meg nem elég az angol északra. Nincs arányban a dolog.

Csak egy példa, Egyiptom, azért mondom ezt, mert januárban végigjártam a keleti partot. Na, ott aztán van gond, háború, haldokló turizmus, katonák, robbantások, csóróság, stb. Kimegy az ember a tengerpartra vagy az oázisra, elszívja a hasist, megissza a teát, van mit ennie, van hol laknia, ott az emberek szapora levegőt nem vettek, nemhogy valamin idegeskedtek :D de nekünk sokkal jobb, hisz a gazdaságunk...nem, nem jobb.

Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
Ezzel lehet hogy nem leszek népszerű, de senki fejéhez nem tartottak pisztolyt hogy vegyen fel hitelt. Szerintem a hitelek/kölcsönök visszafizetése 50%ban nem történik meg. Nem vagyok egy agytröszt hogy ezt megállapítsam, úgyhogy másoktól is elvárható hogy kicsit előre gondolkodjanak.

A nyugdíjasokat sajnálom kicsit, bár az sem zsákbamacska, nagyjából mindenki tudja hogy majd mennyi fog járni. Én már most tudom (még mindig nincsenek kivételes képességeim) hogy valószínűleg 0 Ft nyugdíjam lesz, úgyhogy magamnak kell félre rakni.

Az egészségügy az tényleg vérlázító otthon, akinek komoly baja van annak sajnos annyi.

Csak arra akartam kilyukadni, hogy lehet akárhogy sírni, de Magyarország még mindig a fejlett világhoz tartozik, és azon belül is a középmezőnybe van. Ez tény, nem vélemény.
Egy hiányszakmával, némi józan ésszel és kellő munkamorállal otthon is megvan legalább 250 nettó, de építőiparban tevékenykedő (nem vállalkozó, nem speciális zsenik) ismerőseim havi 2500€ fizetésért, szállásssal se akarnak kimenni Ausztriába, mert itthon is megvan a lóvé.

Te a múltkor Mercit akartál venni, és utazgatsz ide-oda.
Gondolom ez azért van mert nem vagy síkhülye és hajlandó vagy dolgozni. Akiben ez nincs meg az magára vessen.

Küzdeni kell mindenért, alanyi jogon nem jár semmi, még a Nyugaton sem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 20:10:57

MQuCsabi írta: Visszatérve a válságra: Megint nyakra főre hitelezünk. Oké, hogy most nézik a jövedelmet, kicsit szigorítottak is október 1-től. De például fedezetlen hitelt már megint minden jöttment kap. Talán a KH kampányol azzal, hogy 10mihályig személyi kölcsön.... Mindenféle fedezet nálkül. Oké a jövedelmed, de ha ezek elkezdenek megint bedőlögetni, az mókás lesz.
10 millió személyi kölcsön :D gondolom, ha nem bírja fizetni, ugyanúgy indul majd a végrehajtási procedúra. Ilyen őrült THM-ek mellett ez gyorsan el fogja érni az ingatlanját. Egyébként én úgy tudom, h kb. bankok úgy számolnak, h 10-ből 3 lakáshitel bedől.

Nekem az a véleményem, h az ingatlanárak nagyon ki vannak téve az aktuális kormánynak és döntéseiknek, nagyban tudják azt befolyásolni, de okot nem tudok rá, h miért kezdenék el lenyomni.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.20. 20:04:43

Gyerekek rosszul csináljátok. Pár hónapja költöztek be ismét kedves cuki dzsipók 3 házzal arrébb egy 160 nm-es telekre, 84 nm-es házzal. Havi 20 ezer + rezsi :lol:
Rezsivel nem kell törődni, nincs bevezetve víz, áram, nincsen kazán sem, így fát sem kell lopniuk, de túl fogják élni a telet. Mi tuti megfagynánk két nap után.

Nővéremék nem tudnak értelmes áron házikót venni Budapest környékén 2 éve, de teljesen jogos amúgy, mi jogon akarnának bármilyen támogatást? Dolgoznak mindketten, de nincsen gyerek, nem kisebbségiek, nem fogyatékosok, fúj, undorító, hogy ennyire átlagosak.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.20. 19:34:04

Jobban megéri épitkezni, ha magad csinálod, vagy vsn megbizhato embered. Főleg, hogy ide Magyarországra épp elég egy könnyűszerkezetes ház, mert ez a paradicsom, ha az éghajlatot nézzük.
Csak könnyű kifogni olyat, aki eladja tégla áron a könnyűszerkezeteset. Épp a napokba futottam bele egy focistába, aki "megjárta". Sajnálni nem sajnálom, kifizeti ezt is csak azért komolyan bele lehet futni iéyen simlibe is.

Visszatérve a válságra: Megint nyakra főre hitelezünk. Oké, hogy most nézik a jövedelmet, kicsit szigorítottak is október 1-től. De például fedezetlen hitelt már megint minden jöttment kap. Talán a KH kampányol azzal, hogy 10mihályig személyi kölcsön.... Mindenféle fedezet nálkül. Oké a jövedelmed, de ha ezek elkezdenek megint bedőlögetni, az mókás lesz.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 19:04:55

Évek óta várják a csodát, hogy kipukkad a lufi, de nem fog, szerintem 10 évig még marad a tendencia biztosan.

Vidéken sem jobb a helyzet, albérletek is pl az én régiómban folyamatosan emelkednek, lakásárak is emelkednek folyamatosan.
rissz-rossz házak egy hónapra 200ezerért repkednek, pár éve még 100-120ért azért hozzájuk lehetett jutni, most ennyiért egy másfél szobás lakást ha kapsz már boldog lehetsz.

szerintem jobban megéri építkezni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 18:56:49

MQuCsabi írta:Én csak azt látom, hogy az a pár lajás, amit kedvencekbe tettem ingstlan.comon, mostanában mindről az jött, hogy árváltozás és nem csökkent... :D

Én mondjuk Egy, de maximum két éven belül katasztrófát várok. Az a baj, hogy az nekem korai lenne még :D
Én is nagyon várom, de nem igazán látom ennek jeleit, azon kívül, h Budapesten az égben vannak a négyzetméter árak.

Nekem is van beállítva pár, és elmennek, helyettük pedig nem igazán jönnek újak, vagyis az beállított max ár fölé szöknek, az már más kérdés, h el is adják-e őket.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.20. 18:51:46

Én csak azt látom, hogy az a pár lajás, amit kedvencekbe tettem ingstlan.comon, mostanában mindről az jött, hogy árváltozás és nem csökkent... :D

Én mondjuk Egy, de maximum két éven belül katasztrófát várok. Az a baj, hogy az nekem korai lenne még :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 18:16:55

csababarca írta:
recrea írta:
Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
mikor lettél te ilyen szivárványos, migránssimogató libsi? :mrgreen:
Mióta Óbudáról átköltöztem a nyóckerbe :D egyre toleránsabb vagyok :D

Új téma: mi a véleményetek az ingatlanárakról? Van itt ingatlanos, bankos, bárki szakember? Mit jósoltok? Budapesten kívül hogy alakulnak az árak, amerre laktok? Stb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.11.20. 19:01:41-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 16:53:27

recrea írta:
Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
mikor lettél te ilyen szivárványos, migránssimogató libsi? :mrgreen:

azért ne hogy már kihozzuk, hogy Magyarország az 5. legélhetőbb ország.
meg mi az hogy a skandináv országok kiesnek mert nem elég az angol?
basszus, ettől még élhetőbb helyek.
Svájcban meg annyira bonyolult letelepülni, hogy 5 volt gimis osztálytársam, meg másik 5-6 ismerősem él kint rendes lepapírozott munkával, vállalkozással, lakással (bérelt), lassan 10 éve, nulla végzettséggel mentek ki jóformán. húú de bonyolult lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 16:13:05

Cseszheted Te a magyar gazdasági helyzetet, ha a 250 ezer család közé tartozol, akinek végrehajtás lebeg a feje felett a devizahitel miatt, és viszik a fizuját meg a házát, ha az 1 millió nyugdíjas közé tartozol, akinek nincs 100 e Ft a nyugdíja, ha a létminimum alatt élők közé tartozol, ha olyan helyen élsz, mint Zola, ha pánikbetegseged, gerincsérved vagy magas vérnyomásod van a stresszes munkahelyed miatt, vagy amiatt, mert a vállakozásodat felzabálják a költségek meg az adók. Aztán megnézed a 100 leggazdagabb magyart és azt látod, h a Gattyán kivételével az összes a politika hátán mászva lett milliárdos, és ő az egyetlen, akit kiüldöztek az országból :D hagyjuk figyelmen kívül azt, h ki hogy került rossz vagy jó helyzetbe, ez nem lényeg most, csak a tények számítanak.

Te meg ezzel azt állítod szembe, h nehéz a letelepedés Svájcban, meg nem elég az angol északra. Nincs arányban a dolog.

Csak egy példa, Egyiptom, azért mondom ezt, mert januárban végigjártam a keleti partot. Na, ott aztán van gond, háború, haldokló turizmus, katonák, robbantások, csóróság, stb. Kimegy az ember a tengerpartra vagy az oázisra, elszívja a hasist, megissza a teát, van mit ennie, van hol laknia, ott az emberek szapora levegőt nem vettek, nemhogy valamin idegeskedtek :D de nekünk sokkal jobb, hisz a gazdaságunk...nem, nem jobb.

Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.20. 14:49:34

Jogos hogy van 15-20 olyan ország a világban, ahol több mindent kapsz a pénzedért. Viszont ez a 15-20 leszűkül, 4-5re, ha azt nézem hogy a pl. a Skandináv országokba nem elég az angol, USAba szinte lehetetlen a zöldkártya, arab országokba akárkiket nem engednek be, Svájcba bonyolult a letelepedés stb. stb.
UK, Németország, Ausztria reális célpontok de tudni kell a nyelvet és keményen kell dolgozni

És akkor van 100 (több) ország a nagyvilágban, ahol rosszabb a helyzet gazdaságilag.

És itt most kifejezetten csak pénzről beszélek, arról nem hogy Amerikába bármikor elviheti a házadat a hurrikán vagy a tűzvész, Ausztráliába minden harmadik ember (főleg a bevándorlók) bőrrákot kap, Londonban meg naponta 2 késelés van átlagba, stb.stb.

Félig tele, vagy félig üres.

Nem olyan rossz a helyzet Magyarországon (nem is kánaán) csak a média/TV stb. azt sugallja hogy csak akkor vagy valaki ha van medencés házad meg terepjáród. Ezért vannak így be fordulva a magyarok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 14:12:05

LG írta:Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
azt tartom fontosnak, hogy az adott országban élők lássák reálisan a képet az anyaországról.
tehát egy magyar legyen tájékozott a magyar ügyekről, helyzetről,egy francia a franciáról.
engem nem érdekel, hogy a franciák mit csinálnak, nekem attól nem lesz se rosszabb sem jobb, hogy ott tüntetnek, vagy emelnek gázárat vagy sem.
nem tudok haragudni egy görögre, vagy lengyelre ha torzan látja az itteni helyzetet, negatív vagy pozitív irányba.

magunkkal kell tisztában lenni, és nem okoskodni külföldi dolgokban. nem tudjuk mi ott a valós helyzet, ők sem tudják itt mi.
én így gondolom.

annyit tapasztalok, hogy pl USA-ban, Szlovákiában, Lengyelországban nem kell úgy vezetnem, hogy a kátyúkra figyelek, nem esik szét az autó alattam, nem kapok durrdefektet a főútvonalon lévő kátyúktól, mint itthon.
tény.

és akkor egy apró szegmenst illettem, ami az utak állapota. gyertek el Pest megye déli részébe, ami nem is egy szegény régió, és akkor meglátjátok miről beszélek. (nem a falvak, városok utairól beszélek, mert az általában a város feladata, hanem a közutakról, főutakról)
50es főút konkrétan Örkény-Budapest között életveszélyes, közlekedésre totálisan alkalmatlan. foltozgatnak, kátyúznak, ami az első fagynál kifagy, és a kamionok kinyomják.

apró dolgok, de egy ország, régió élhetőségében nagyban szerepet játszanak.
mellékes, hogy a városunk főutcája, 3. legforgalmasabb útja olyan állapotban van, hogy két autó nem fér már el rajta, annyira tönkrement, csak ha lehúzódnak, a város meg nem tesz semmit.

Ez itt most mellékes dolog, de engem ezek dühítenek. Nem tudok elmenni szó nélkül ezen problémák mellett, itt élek, itt tervezem az életemet, de romlik és rothad minden. folyamatosan.
nagyszabású építkezések persze vannak, amik elvonják a figyelmet (stadionok khm, egy árából pl egy 15-20 km-s főútvonalat újra lehetne húzni a nulláról) a problémákról.
én nem tudom mi kell ahhoz, hogy változások legyenek, de nem tetszik az amerre tart az ország. Nem tetszett a balos kormány idejében sem, nem tetszik most sem.
nem látom, hogy fejlődnénk, tartanánk valamerre. ez baj szerintem.

persze panaszkodni mindig lehet, de ha látnék szándékot, akkor kevesebbet panaszkodnék.de tényleg azért teszem, mert egyébként szeretem az országomat, szeretek itt élni, szeretem egy csomó régióját az országnak, értékesnek tartom a helyet ahol élünk, ezért fáj látni amit szándékosan művelnek vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 14:10:37

LG írta:Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
Nyilván ott is meg kell dolgozni a pénzért, ingatlanhoz jutni nagyon nehéz, csak egy szűk rétegnek van rá lehetősége, ahogy mondjuk Budapesten is (de mondhatom az agglomerációt, Kecskemétet, nyugatot, vagy Debrecent is lassan, stb.) De a pénz értéke egész más, az tuti.

De gyanítom, nem véletlen, h kb. 1 millió magyar dolgozik külföldön. Egy része kalandból, másik része karrier miatt, a jó nagy része pedig a pénz és megélhetés miatt, kvázi kényszerből ment ki. Hozzáteszem, h alapvetően az EU-nak a szabad munkavállalás is az előnye, és akár természetesnek vehetjük ezt a típusú migrációt, és azt, h itthon Pesten nem érted a munkások nyelvét, mert oroszul, románul vagy ukránul beszélnek.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.11.20. 14:16:01-kor.
Válasz küldése
cron