Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.17. 16:59:35

Atlantis írta:
2021.02.17. 15:55:10
Ez mind igaz. Arra reagáltam - amiből a többi dolog következett -, hogy ők mi mindent csinálnak, és mekkora dolgokat hajtanak végre. Ilyesmit nagyon sok társadalmi szervezet csinál, sok cégnek vannak hasonló önkéntes akciói. Ahol gyakornok voltam, ott is volt ilyen csapat, ami járt önkénteskedni különböző helyekre, árvaház kerítését lefesteni stb. Én ilyen látogatásokon még fel is léptem, például krampuszként, persze virgácsot sosem adtam, csak ajándékokat, viszont jó móka volt beöltözni, a világító szarvaim például igen népszerűek voltak. De voltam Süsü a sárkány is, ami elég nehéz szerep volt, mert nehéz és hatalmas feje volt a jelmeznek, ráadásul alig kaptam benne levegőt.

Ilyesmit elég sok szervezet csinál, még Magyarországon is. Szerintem mind jó dolog, amit a kétfarkú kutyapárt csinál, csak ez nem egy egyedülálló dolog, ilyeneket, karitatív akciókat még a "rendszerpártok" is csinálnak. Abban teljesen igazad van, hogy azáltal, hogy bejegyzett párt, sokkal nagyobb médiafigyelmet kap, mint bármelyik társadalmi szervezet. Csak ez nem egyedülálló, még a jelenlegi politikai mezőnyben sem. Erre vonatkozott a zebrás írásom, hogy országszerte elég sok hasonló akció van, de ha ők csinálják, abból lesz hír.

Én megelőlegeztem nekik, hogy ezt akár komolyan is vehetnék, és akkor átfogóbb dolgokat is rendbe tudnának tenni. Akkor akár az ország összes zebráját láthatóan át tudnák festetni - ebből pedig következik az összes többi dolog, hogy akár egy közepes méretű pártként már a nagyobb kérdésekben is színt kellene vallaniuk, és egy egységes, koherens politikai szemléletet kellene felvállalniuk -, de ha ez nem cél, csak ilyen helyi akciók, akkor mea culpa, nem szóltam. Ez amúgy nem zárná ki azt, hogy továbbra is megmaradjanak egy jó humorú és kritikus, szatírikus pártnak, amellett, hogy még komolyan is vennék. Ha nem cél, akkor tényleg sorry, ebben az esetben viszont sosem helyezném őket egy átlagos társadalmi szervezetnél magasabb szintre, és nem is érdemelnek bármelyik ilyen szervezetnél nagyobb figyelmet. Egy kicsit azt éreztem az ő esetükben is, mint minden outsiderként induló párt esetében is, hogy a média igyekszik azért megtolni az ügyüket, ugyanezt éreztem anno az LMP meg a Momentum esetében is, akik elképesztő baromságokat képesek mondani, de azok valamiért elsikkadnak, miközben a hagyományos "rendszerpártok" hülyeségei nem maradnak elemzetlenül (ami önmagában helyes).

A választói igénytelenséggel kapcsolatban igazad van, és ebben a pártok legalább annyira felelősek, mint a szavazók. Semmilyen szemléletet nem akarnak átadni, csak felületes kulcsszavakkal dobálóznak. Ez a vesszőparipa-szerű vagdalózás a kormánypártra régóta jellemző. Emellett nem csak rájuk. A DK-soknál próbáltam például egy rendezvényen egy tagjuktól megtudakolni, hogy mit értenek Európai Egyesült Államok alatt, amivel egyébként részben egyetértenék, mert tényleg sok olyan terület van, amelyek tagállami szinten már nem kezelhetők, lásd a nagyvállalatok elképesztő visszaéléseit, közösségi szinten viszont már nagyobb lenne az EU alkupozíciója. Lásd a mostani helyzetet, nincsenek az EU-nak saját tulajdonú gyógyszergyárai, és mindenki amiatt rinyál, hogy a nagy gyógyszercégek nem koncentrálnak eléggé az oltóanyagok gyártására. Pedig ha lenne az EU-nak közösségi gyógyszergyára, lennének közösségi kutatóközpontok, máris a saját kezébe tudná venni a sorsát. Nem pedig kívülről, a nagy cégek ajtajain dörömbölve bízni abban, hogy majd ők jól csinálják, miközben tőlük függünk.

Szóval beszéltünk ott a különböző területekről, amelyeket tagállami szinteken nem lehet megoldani, erre az illető, hát őőő, izé, ő ilyesmire nem gondolt, a lényeg csak az a szó, hogy "Európa". Magyarán, a lényeg, hogy a táborukat és a potenciális új szavazóikat ellássák olyan jelzőkkel és varázsszavakkal, amelyekhez pozitív asszociációkat társítanak.

Ezen az igénytelenségen a pártok is tudnának változtatni, azért a tapasztalat azt mutatja, hogy ahol vannak normálisan működő pártok, ott az átadott szemlélet nagyon is gyökeret tud verni az adott társadalomban, és ki tud alakulni ezeknek a kultúrája, lásd a biciklikultúra a nagyobb városokban stb. Átfogó szemléletet Magyarországon nem nagyon akartak pártok elülteni az emberekben, inkább csak jelzőkkel dobálóznak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 15:55:10

gránit írta:
2021.02.16. 23:31:24
Program csak akkor kell, ha komolyan is akarják ezt venni. De miért ne vehetnék ezt komolyan is? Referencia-akciók helyett ezeket nagyban tudnák tolni. Én nem ellenük vagyok, csak ha már bejegyeztették magukat, ezt csinálhatnák teljesen normálisan is, ami nem zárná ki a rendszer-hacket, hogy kormányokból, önkormányzatokból, döntéshozókból hülyét csináljanak. Értem a viccet - lásd az érdi rovásírásos tábla kicserélését, amit észre se vettek -, csak szerintem ennél tovább is tudnának menni.

Atlantis, abban igazad van, hogy tényleg megelőlegeztem nekik azt, hogy komolyan is lehetne őket venni, ezért a "számonkérés", ami inkább egy megelőlegezett dicséret. Ez persze maga után vonná azt is, hogy az átfogóbb témákban el kellene kezdeniük színt vallani, és valószínűleg ilyenben nem gondolkodnak. Itt látok egy ellentmondást bennük, hogy egyfelől felmentő indok az, hogy csak viccpárt, másfelől viszont előjön az, hogy mekkora májerek ők, mert mi mindent csinálnak. Hát ha azok, akkor érdemes lenne ezt nagyban tolniuk, és ezen a ponton már felejtős a viccpárt-identitás.
Szerintem meg pont ez a lényege ennek, hogy Ők alapvetően nem akarnak továbbmenni. Nekik nem valódi céljuk a kormányzás, és nem akarnak magas szinten politizálni, ezért nem is gondolkodnak ebben és legyünk őszinték a támogatottságukat látva nem is reális hogy a következő 5-10 évben (vagy utána) valódi érdemleges pozíciót betöltenének ahol ez számítana. Ezért szerintem nagyrészt olyanok is csatlakoznak hozzájuk, akik kiábrándultak a politikából és amúgy nem szavaznának senkire egy választáskor és nincsenek olyan ambícióik, mint amiket Te elvársz tőlük.
Kicsit ellentmondásosnak érzem, hogy azt akarod rendes komoly pártként viselkedjenek és ahogy Te magad is írtad "elfelejtsék a viccpárt-identitás". Tehát mondhatni azt várod, hogy mindenképp ellentmondjanak a saját ideológiájuknak, hogy ők egy vicc(es)párt. Amivel pont szembemennének azzal, amit a legelején hangoztattál: a saját már megválasztott, és az emberek által is támogatott ideológiájukat adnák fel amit ők választottak.

Amennyiben normális, egészséges politizálás zajlana itthon, és nem csak "bezzegGyucsány" vs. "O1G", hanem valódi programok lennének amik az emberek valódi problémáira reflektálnak akkor valószínűleg az Ő támogatottságuk is megzuhanna (nem mintha most annyira jelentős lenne). Csak mindeközben az embereknek sincs erre valódi igénye. Láttuk az itthoni, és külföldi példákon is, hogy az emberek alapvetően rémisztően egyszerű lények is az ilyen 1 tőmondatos politikai programokra vágynak amit könnyű megérteni és nem kell gondolkodni rajta, megérteni a jelentőségüket és nem igényel valódi, érdemi vitát. (és ez a kritikám minden oldalra érvényes)

Szerintem a társadalmunk nem áll készen arra a fajta politizálásra, amit Te fejtegetsz. Az emberek többségét csak azok a dolgok érintik, amik közvetlenül az ő mindennapi életüket érintheti. Tehát például egy vizitdíj, internetadó, munkát ellopó migráns. Az embereket nem érdeklik az olyan dolgok többsége amit lentebb említettél, vagy nem is értik például mi az hogy energiapolitika vagy mit takarnak a közszolgáltatások. Azt sem tudják megkülönböztetni, mi az önkormányzat feladata/hatásköre és mi a kormányzaté. Én nagyon örülnék és boldog lennék ha mndenkit foglalkoztatnának ezek a dolgok amiket írtál, de szerintem ettől nagyon nagyon távol állunk. Emiatt a valódi, hatalmi ambícióval élő pártokkal szemben sem várják el az emberek azt programtervet, amit Te egy viccpárttól szeretnél most látni.
Szerintem a viccpártokat a helyükön kell kezelni: egy viccnek. Az hogy ők még pont hogy csinálnak valami társdalmilag hasznos dolgot is mellé az egy bónusz aminek örülni kell, de tovább gondolni szerintem felesleges.

Én például annak ellenére, hogy a humorérzéküket imádom, és több eseményüket is támogatom, például egy szemétszedésben vagy hasonlóban szívesen résztveszek én magam is, egy szavazáskor a legvégső esetben szavaznék rájuk ha már tényleg nincs egy jelölt/pár sem, akire tudnék szavazni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.16. 23:31:24

"Vicces számonkérni egy kutyapárton a program hiányát, mikor a kormánypárt 2010 óta program nélkül van hatalmon." - Nem is állítottam, hogy a kormánypárt jól teszi a dolgát. Ezt egyébként sosem értettem, hogy bárki a hiányosságát miért hárítja a másik hiányosságára. A sajátját ez miben menti fel?

"Hogy csinálja egy általad túlmisztifikált önkormányzat?" - Attól függ, hol. Vannak jól működő önkormányzatok. Azt meg megnézem, mikor fog a kétfarkú kutyapárt önerőből több százezer szociális lakást fenntartani vagy bicikliparkot csinálni (csak hogy egy új helyi fejlesztést említsek). Értem, hogy ők meg akarják hack-elni a rendszert, én inkább azokat részesítem előnyben, akik jól működtetni akarnak egy rendszert, ami természetesen visszavezethető egy koherens szemléletre. Abban teljesen igaza van Atlantis-nak, hogy pártként jóval nagyobb nyilvánosságot kapnak. Bárcsak a szociális munkásokról írtak volna annyit (pedig ott tényleg vannak hőstettek). Ha az opportunista részét nézzük a dolognak, ennyi erővel egyházzá is átalakulhatnának, anyagilag valószínűleg sokkal jobban járnának.

Program csak akkor kell, ha komolyan is akarják ezt venni. De miért ne vehetnék ezt komolyan is? Referencia-akciók helyett ezeket nagyban tudnák tolni. Én nem ellenük vagyok, csak ha már bejegyeztették magukat, ezt csinálhatnák teljesen normálisan is, ami nem zárná ki a rendszer-hacket, hogy kormányokból, önkormányzatokból, döntéshozókból hülyét csináljanak. Értem a viccet - lásd az érdi rovásírásos tábla kicserélését, amit észre se vettek -, csak szerintem ennél tovább is tudnának menni.

Atlantis, abban igazad van, hogy tényleg megelőlegeztem nekik azt, hogy komolyan is lehetne őket venni, ezért a "számonkérés", ami inkább egy megelőlegezett dicséret. Ez persze maga után vonná azt is, hogy az átfogóbb témákban el kellene kezdeniük színt vallani, és valószínűleg ilyenben nem gondolkodnak. Itt látok egy ellentmondást bennük, hogy egyfelől felmentő indok az, hogy csak viccpárt, másfelől viszont előjön az, hogy mekkora májerek ők, mert mi mindent csinálnak. Hát ha azok, akkor érdemes lenne ezt nagyban tolniuk, és ezen a ponton már felejtős a viccpárt-identitás.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.16. 21:25:57

Vicces számonkérni egy kutyapárton a program hiányát, mikor a kormánypárt 2010 óta program nélkül van hatalmon.

Hagyjuk már ezt a programot, mindegyik párt a támogatottságra, a hatalom megszerzésére és a hatalom megtartására játszik.
Ezért züllesztik a társadalmat, ezért gondolkoznak 2-4 éves periódusokban.

Most őszintén, egy kutyapàrt egy programmal több lenne mint most?
Nem gondolom.

Megint ez a ingyensör...és akkor erre felhúzni at érvelést meg egy egész érvrendszert...istenem.


A másik, hogy felfestenek egy zebrát, na bumm.
Tudod mi a bumm?
Hogy lehet megcsinálták anyagköltséget fizetve, meg szabadidőből.
KÖZérdekből.

Hogy csinálja egy általad túlmisztifikált önkormányzat?
Kiküld 8 közmunkást, lekér a munkára 1 milliót, abból eltesz 800ezret, 100ezerből kifizeti a napibérét a munkásoknak, a maradékból meg megveszi a festéket.
Az arányok kb ezek.
Nah de gondolom ez rendben van, mert egy tisztességes önkormányzat csinálja...de ha a kutyapárt tizedennyiből, szociális munkával az nem nagy dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 20:46:24

Lényegében tehát abból indultunk ki, hogy Te komolyan veszed az olyan ígéreteiket, mint az ingyen sör, örök élet, az áltag testmagasság 35cm-el való megnövelése, meg hogy a politikusok alkalmasságának a feltétele a „rektális akrobatikában való jártasság” legyen. Ha tényleg az ideológiai alapjukat abból próbálod levezetni, hogyan tudnák ezeket poénnak szánt ígéreteiket betartani, akkor szerintem nagyon nem érted ezt a fajta humort. :D
Ez sikeresebb demokráciákban úgy működik, hogy a pártoknak megvan a maguk intézményrendszere, tagsága, szervezőereje, így tudnak befelé építkezni. Éppen ezért az oldalak nem hogy károsak lennének, de éppen hogy építő jellegűek, összegyűjtik a hasonló szemléletű embereket, akik a fejüket összedugva sok értékes dolgot tudnak alkotni.
Tehát az nem elég például, hogy egy kétfarkú kutyapártban lévő emberek mindegyikében van tenni akarás a közösség érdekében? Hogy szeretnének egy kis jókedvet csempészni az emberek mindennapjaiba? Szeretnének apró mindennapos helyi problémákra megoldásokat találni, vagy felhívni rájuk a figyelmet, anélkül hogy foglalkoznának azzal, hogy ez most konzervatív, marxista vagy egyéb őket egyáltalán nem érdeklő politikai/gazdasági ideológiáknak megfelel?
Mi van, ha őket pont az köti össze, hogy az a rengeteg politológiai/gazdasági dolog amit most itt leírtál, nem érdekli őket, csak tenni szeretnének valamit a közösségért?

Hogy ehhez nem kell szükségszerűen pártot alapítani? Nem, viszont így tudják a legnagyobb réteget könnyedén elérni, hiszen ha sima egyesületként dolgoznának ezen a kutya se foglalkozna velük, ráadásul a politikával kapcsolatos szarkazmus és kritika is így üt a leginkább. Elnézést kérek a "személyeskedésért", de a hozzászólásaid alapján kicsit úgy érzem a nagyon mély (és emelem kalapom) ismereteidből, hogy számodra, a politológia/politika vagy szakterület vagy nagyon erőteljes érdeklődési kör amibe szimplán nem illik bele, hogy jönnek az ilyen pártok és viccet csinálnak belőle.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.16. 19:30:18

Kalapos írta:
2021.02.16. 18:32:04

adott kérdésenként vizsgáljunk meg a témát minden oldalról, és hozzuk a legjobb döntést, összefogva. Egyszer lehet nekik van jobb öltletük, máskor lehet másnak

Úgy működnek a pártok mintha hidegháborús ellenfelek lennének
Itt két nagyon fontos dolgot írtál a "miért szükségesek, vagy szükségesek-e egyáltalán az oldalak?"-kérdésben. Az első, hogy témánként vizsgáljuk meg a dolgokat, így látszólag szükségtelenek az eleve elrendeltetettnek vélt "oldalak". Az tényleg igaz, hogy aki mondjuk társadalmasított egészségügyet akar, az nem törvényszerűen akar mondjuk államilag támogatott szakképzést/felsőoktatást. Vagy aki társadalmasított tömegközlekedést akar, nem feltétlenül akar ugyanilyen mintára épülő energiapolitikát stb-stb. A másik szemszögből, aki magánosított gyógyszergyártást akar, nem feltétlenül akar magánosított rendfenntartó erőket, vagy aki magáncégeknek kiszervezett közszolgáltatásokat akar, még akarhat társadalmasított egészségügyet vagy több szociális lakást.

A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy általában ugyanazok az emberek támogatnak különböző területeken társadalmasított vagy magánosított megoldásokat, és szakpolitikánként ugyanazokat a mintákat követik, valószínűleg azért, mert az átfogó szemléletük visszavezethető a személyiségükre, így ez a legkülönbözőbb területeken külön-külön, de ugyanarra a szemléletre visszavezethetően érvényesül. Abban teljesen igazat adok neked, hogy ez nem törvényszerűen van így, sőt, vannak pártok, amelyek teljesen eltérő szemléletet alkalmaznak egyes területeken, lásd a máltai munkáspártot vagy a japán liberális pártot, amelyek teljesen eltérő, egymással egészen ellentmondásosnak tűnő szemléletet alkalmaznak a különböző témakörökben. Viszont az ilyen elég ritka. Általában az a jellemző, hogy a különböző területeken ugyanazok az emberek hasonló szemléletet tartanak célszerűnek. Így az a vélekedés, hogy az oldalak úgy működnek, hogy eleve kőbe vannak vésve, és emiatt a szolgai elkötelezettség miatt ugyanazt a sémát erőltetnék minden témakörben, csak azért, mert az adott harci zászlóra egykor felesküdtek, pontosan fordítva igaz: megvan a maguk, személyiségükből fakadó szemléletük, és ennek adnak végül egy nevet. Tehát az oldalak nem valamiféle eleve kőbe vésettségből fakadnak, hanem éppen fordítva.

A másik, a hidegháborús különállás. Ez azért fontos pont, mert Magyarországon kis pártok működnek, így belső építkezés helyett a mocskolódással tudják önmagukat és a szavazótáborukat felspannolni és mozgásban tartani. Ez sikeresebb demokráciákban úgy működik, hogy a pártoknak megvan a maguk intézményrendszere, tagsága, szervezőereje, így tudnak befelé építkezni. Éppen ezért az oldalak nem hogy károsak lennének, de éppen hogy építő jellegűek, összegyűjtik a hasonló szemléletű embereket, akik a fejüket összedugva sok értékes dolgot tudnak alkotni. Ez még a tömegpártok és Nyugat-Európa felfutásának aranykorára volt igazán jellemző, amikor milliós tagságú pártok léteztek, amelyeknek megvolt a maguk szervezőereje, és akkor is képesek voltak alternatívát nyújtani és építkezni, ha éppen nem ők kormányoztak. Ez pedig nem elsősorban a más szemléletű emberek ellen irányul, hanem a hasonló nézetű emberek otthonát képező belső építkezés. Ez olyan, mint a zebrafestős akció, csak elképzelhetetlenül nagyobb méretekben. Érdekes egyébként, hogy amióta Nyugat-Európában is csökken a pártok tagsága, ott is egyre erősebbé válik a sárdobálás, mert a pártok egyre kevésbé a saját, belső építkezésükkel vannak elfoglalva, így az önmagukért beszélő, kézzel fogható eredményeik helyett a hangoskodással tudnak inkább feltűnést kelteni.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.16. 18:32:04

gránit írta:
2021.02.16. 17:22:47
Én ezt nem skatulyának látom, hanem egy teljesen természetes dolognak. Hogy ennek felvállalását miért tartom fontosnak, alább kifejtettem. Pont az a gond, hogy ezt egyesek skatulyának vagy billognak tartják, miközben amit csinálnak vagy csinálni akarnak, szükségszerűen elhelyezkedik a politikai skála valamely pontján, csak nem vállalják fel. Ennek felvállalása azért is szükséges, mert ezek a döntések, projektek, lásd ingyen sör, összetettek, és elég sok téren éreztetik a hatásukat. Kell hozzá adórendszer, ami már önmagában mindent meghatároz, kellenek hozzá törvények - pl. a "Bierokráciát" is csak úgy lenne értelme és érné meg csinálni, ha az állam nyomott áron kapna sört a gyártóktól, így olcsóbb lenne, mint a sört a boltban megvenni -, ami mögött mind-mind mély ideológiai megalapozottság van. Bárki, aki el akar érni valamit, az visszavezethető egy ideológiára, legfeljebb nem vállalja fel. Ami azért bajos, mert az emberek így tényleg nem tudják, mire szavaznak pontosan, így jönnek a Macron-féle félreértések.

A bal-/jobboldaliság sem fekete és fehér. Nagyon sok árnyalat van ezeken belül is. Hogy ezt felvállalni miért probléma egyeseknek, tényleg nem tudom. "Miért kellene folyamatos harcban élnem az életemet" - ezt nem egészen értem. Bármilyen cél esetén lesznek, akik egyetértenek veled, és lesznek, akik nem. OK, ha valaki nem akar ilyesmiért küzdeni, de akkor minek alapít pártot? Pusztán kritikát megfogalmazni anélkül is lehet. Valószínűleg ott értettél félre, hogy az embereknek kéne ideológiai túlfűtöttségben vagy elkötelezettségben élniük. Én a pártokról írtam, hogy nekik kell világosan állást foglalniuk minden jelentősebb témában, így az emberek sziklaszilárd ideológiai elkötelezettség nélkül is meg tudják határozni a választás előtt, melyik áll hozzájuk a legközelebb. Nem az emberektől, hanem a pártoktól várható el a következetesség és a világos állásfoglalás.

Senki választásának jogát nem vonom kétségbe. Viszont ha már bejegyeztette magát egy párt, ennyi erővel már működhetne normálisan is. Felfestettek egy zebrát, na bumm. Hány zebra van Magyarországon? Normális állásfoglalásokkal - nem csak valami ellen, hanem valami mellett - még azt is el tudnák érni, hogy az ország összes zebráját normálisan, jól láthatóan átfessék. Teljesen adom a polgárpukkasztást, de ehhez nem kell pártot alapítani, lásd punk zenekarok. Ha meg már pártot alapít, akkor miért csak pukkaszt? Ennyi erővel már lehetne normális programjuk is, és nem az örök élet meg a szőlőszemek és szilvák egyesével való becsomagolása... Nem a létjogosultságát vonom kétségbe, hanem az értelmét.

Ha csak hülyéskednek, ahhoz nem kell párt, Nerónak igaza van, ebben az esetben minek rájuk szavazni? Ha viszont bejegyeztetik magukat, akkor meg ennyi erővel már normálisan is politizálhatnának. Amellett is lehet partizánkodni meg zebrákat festeni stb. Sőt. Ez esetben sokkal több forrásuk lenne ilyen akciókra.
Először is annyit mondok hogy imádom a punkot :D Mi most a kérdés, vagy mik a gondolatok? Valaki azt kérdezte miért kell mindent beosztani oldalakra, és miért van hogy valaki nem vállal oldalt, hanem azt mondja hogy nem áll sehol?
Szerintem logikus hogy pártként működnek de poénból, ez a logikátlanság ad nekik értelmet, így üt igazán a vicc, és így mérhető hogy hány ember tart velük, tehát hányan ábrándultak ki a normál pártokból, akik tényleges oldalakon állnak.
A te logikádba én nem is kötnék bele, mert máshogy látni is lehet, tök jókat írtál a te szemszögedből.
Amit én, valószínűleg naiv idealistaként kérnék a rendszertől hogy ne álljunk oldalakra, hanem adott kérdésenként vizsgáljunk meg a témát minden oldalról, és hozzuk a legjobb döntést, összefogva. Egyszer lehet nekik van jobb öltletük, máskor lehet másnak, de jelenleg meg se hallgatják egymást az oldalak. És ami a legjobban zavar hogy az erőforrásokat arra használják hogy lejárassák a másikat, és fényezzék magukat. Pl elköltenek reklámra 5 milliót, úgy hogy az a reklám maga az hogy adtak az árváknak 1 milliót. 6ból 1-et adnak, 5 megy önfényezésre. Oké, ha nem teszik ezt meg, nem látja senki és nem lesznek szavazóik, logikus hogy így tesznek. De könyörgöm, nem lehetne valamit kitalálni ezek ellen? Meg hogy ne a másik lejáratása és az információ szerzés legyen a legnagyobb költségvetési elem... Úgy működnek a pártok mintha hidegháborús ellenfelek lennének, közben meg elvileg együtt kéne egy olyan rendszert alkotniuk ahol az ország áltaglakossága képviselve van és az átlag érdekében kéne dolgokat csinálniuk, a pártok egymást kontroll alatt tartva.
És akkor a lopásokat fel se hoztuk.
Teljesen félrement az egész rendszer, és a görbetükör párt szerintem jól teszi hogy próbál segíteni, és közben odaszúrni mindenkinek hogy ébresztő.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.16. 17:22:47

Én ezt nem skatulyának látom, hanem egy teljesen természetes dolognak. Hogy ennek felvállalását miért tartom fontosnak, alább kifejtettem. Pont az a gond, hogy ezt egyesek skatulyának vagy billognak tartják, miközben amit csinálnak vagy csinálni akarnak, szükségszerűen elhelyezkedik a politikai skála valamely pontján, csak nem vállalják fel. Ennek felvállalása azért is szükséges, mert ezek a döntések, projektek, lásd ingyen sör, összetettek, és elég sok téren éreztetik a hatásukat. Kell hozzá adórendszer, ami már önmagában mindent meghatároz, kellenek hozzá törvények - pl. a "Bierokráciát" is csak úgy lenne értelme és érné meg csinálni, ha az állam nyomott áron kapna sört a gyártóktól, így olcsóbb lenne, mint a sört a boltban megvenni -, ami mögött mind-mind mély ideológiai megalapozottság van. Bárki, aki el akar érni valamit, az visszavezethető egy ideológiára, legfeljebb nem vállalja fel. Ami azért bajos, mert az emberek így tényleg nem tudják, mire szavaznak pontosan, így jönnek a Macron-féle félreértések.

A bal-/jobboldaliság sem fekete és fehér. Nagyon sok árnyalat van ezeken belül is. Hogy ezt felvállalni miért probléma egyeseknek, tényleg nem tudom. "Miért kellene folyamatos harcban élnem az életemet" - ezt nem egészen értem. Bármilyen cél esetén lesznek, akik egyetértenek veled, és lesznek, akik nem. OK, ha valaki nem akar ilyesmiért küzdeni, de akkor minek alapít pártot? Pusztán kritikát megfogalmazni anélkül is lehet. Valószínűleg ott értettél félre, hogy az embereknek kéne ideológiai túlfűtöttségben vagy elkötelezettségben élniük. Én a pártokról írtam, hogy nekik kell világosan állást foglalniuk minden jelentősebb témában, így az emberek sziklaszilárd ideológiai elkötelezettség nélkül is meg tudják határozni a választás előtt, melyik áll hozzájuk a legközelebb. Nem az emberektől, hanem a pártoktól várható el a következetesség és a világos állásfoglalás.

Senki választásának jogát nem vonom kétségbe. Viszont ha már bejegyeztette magát egy párt, ennyi erővel már működhetne normálisan is. Felfestettek egy zebrát, na bumm. Hány zebra van Magyarországon? Normális állásfoglalásokkal - nem csak valami ellen, hanem valami mellett - még azt is el tudnák érni, hogy az ország összes zebráját normálisan, jól láthatóan átfessék. Teljesen adom a polgárpukkasztást, de ehhez nem kell pártot alapítani, lásd punk zenekarok. Ha meg már pártot alapít, akkor miért csak pukkaszt? Ennyi erővel már lehetne normális programjuk is, és nem az örök élet meg a szőlőszemek és szilvák egyesével való becsomagolása... Nem a létjogosultságát vonom kétségbe, hanem az értelmét.

Ha csak hülyéskednek, ahhoz nem kell párt, Nerónak igaza van, ebben az esetben minek rájuk szavazni? Ha viszont bejegyeztetik magukat, akkor meg ennyi erővel már normálisan is politizálhatnának. Amellett is lehet partizánkodni meg zebrákat festeni stb. Sőt. Ez esetben sokkal több forrásuk lenne ilyen akciókra.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 16:42:36

Gránit, Te miért akarsz mindenáron beskatulyázni mindenkit ideológiai alapon?
Miért kell minden fekete és fehér legyen? Miért kellene folyamatos harcban élnem az életemet, hogy aki nem velem van az ellenem?

Mièrt elképzelhetetlen számodra az, hogy valaki esetleg sem a jobb, sem a bal oldal nézeteivel nem tud egyetérteni teljes mértékben? Miért lehetetlen az, hogy egyesek számára egyik párt sem képvisel olyan értékeket amire őszintén szavazni tudna és azonosulni vele, ezért szavaz egy viccpártra, amivel a lehető legerőteljesebb kritikát fogalmazza meg a jelenlegi rendszerrel kapcsolatban, élve a legfontosabb demokratikus jogával?
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.16. 16:29:26

A kétfarkú egy vicc, egy társaság, aminek a célja a polgárpukkasztás, és hogy kifigurázzák a magyar politikai rendszert. A kedvencem hogy az ő cikizésükre annyi pénz és energia megy el, amivel az általuk kifigurázott dolgokat akár rendbe is lehetne hozni, pl mint amikor egy lekopott zebrát felfestettek egy állat zebraként, mert az önkormányzat 'mit is' ? megcsinálni, aztán a felkapott viccre már mentek is ki a közmunkások lemosni az egészet. Inkább ne legyen ott semmi, minthogy egy vicc legyen ami rossz a politikusokra nézve. De hát eleve arra kell költeni a pénzt hogy ellopjuk az ellenfelek emailjeit meg stb, nem arra hogy legyen rendes ablak a kórházon szóval mind1. Egymás mocskolása a lényeg és a hatalomra jutás az ellenfél kárán, nem az ország javítása.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.16. 15:46:45

gránit írta:
2021.02.16. 13:25:59
A kétfarkú kutyapárt számomra azért tűnt mindig egy kamunak, mert olyasmire döngetik a mellüket, ami egy normális önkormányzat számára napi rutin, ujjgyakorlat.
Karikatúrája a magyar politikai rendszer egészének.
Egy nagyjából "egészséges" politikai struktúrában mosolyogtató színfolt lehetne - bár ilyen struktúrában talán nem is létezne -, így viszont - önhibájukon kívül - sajnos szánalmas.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.16. 15:46:30

Meg kell mondjam őszintén, nem ismerem a német "vicc"pártot, így róluk nem tudok véleményt alkotni. Ausztriában is vannak ilyenek, például a Sörpárt, amely ingyen sört akar. Hozzáteszem, ennek elérése technikailag abszolút lehetséges, ha nem is ingyenes - hiszen az adórendszeren keresztül fizetnénk érte -, de díjmentes módon. Ennek elérése, az ennek megfelelő adórendszer viszont már teljesen egyértelműen egy ideológiai elkötelezettséget feltételez. És itt a baj a viccpártokkal és az önmagukat a politikai skálán el nem helyező pártokkal. Hiába nem határozza meg magát a politikai skálán a Sörpárt, az elképzelésük ugyanúgy visszavezethető az évszázados "magas adók, nagy állam vs alacsony adók, kis állam"-féle szociáldemokrata vs konzervatív dilemmára. Hiába nem határozzák meg magukat, a programjuk ugyanúgy visszavezethető pontosan ugyanazokra az évszázados dilemmákra és fundamentumokra, amelyek mindig érvényesek lesznek. Ezért utasítom el élből az ilyen pártokat. Nem tudom, miért jó egyeseknek, hogy nem vállalják fel a nézeteiket, vagy miért gondolják, hogy ez ciki, de ha akarják, ha nem, minden politikai elgondolás visszavezethető a politikai skála egy adott pontjára, és aki ezt nem vállalja fel következetesen, abban nem bízok meg.

Nem is azért sántítanak nekem az ilyen pártok, mert tolvajok lennének, készséggel elhiszem, hogy jóhiszemű emberek, ahogy a kétfarkú kutyapárt is csinál értelmes dolgokat, és be tudják tömni azokat a hiányosságokat, amelyeket (lásd lentebb) a gyakran elégtelenül "működő" önkormányzatok nem látnak el. Ezen a szinten tudnak hatékonyan akciózni. Nagyban viszont ezekről a pártokról nem derül ki, hogy csomó témával mit kezdenének, mert ahhoz már el kéne kezdeni színt vallani, ők meg abból élnek, hogy nem vallanak színt.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 15:20:45

gránit írta:
2021.02.16. 13:25:59
A kétfarkú kutyapárt számomra azért tűnt mindig egy kamunak, mert olyasmire döngetik a mellüket, ami egy normális önkormányzat számára napi rutin, ujjgyakorlat. Jöttek azzal, hogy fedett buszmegállókat csinálnak stb., ami önmagában tök jó, csak ami nekik katartikus eredmény, az egy normális önkormányzat számára rutinmunka. Valószínűleg azért válhattak ekkora "sztárokká", mert nagyon sok önkormányzat nem végzi el a feladatát, és nem foglalkoznak azokkal a napi szintű, hétköznapi problémákkal, amelyeknek a megoldatlanságára az ilyen akciók rá tudnak mutatni. Egyébként normális önkormányzatisággal ezek a "civil" akciók teljesen értelmüket vesztik.

(...)
Azzal teljesen egyetértek, hogy egy ideális világban nem lenne rájuk szükség és nem lenne "közönségük", de ha őszinték akarunk lenni elég kevés olyan ország van, ahol ez lenne a helyzet. Németországban a helyi viccpárt konkrétan az EP-be is tudott képviselőt küldeni az ottani választások után, olyan támogatottságuk volt. Pedig arrafele azért kicsit jobb a helyzet, mint itthon. Még ha ott sincs kolbászból a kerítés.

Attól nem félek, hogy a nálunk a kutyapárt veszélyes lenne. Legutóbb is végig transzparensen elszámoltak minden egyes forinttal amit kaptak a választási kampányfinanszírozásra, a projekteket ráadásul emlékeim szerint egy közösségi szavazáson választottak ki az emberek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.16. 13:25:59

A kétfarkú kutyapárt számomra azért tűnt mindig egy kamunak, mert olyasmire döngetik a mellüket, ami egy normális önkormányzat számára napi rutin, ujjgyakorlat. Jöttek azzal, hogy fedett buszmegállókat csinálnak stb., ami önmagában tök jó, csak ami nekik katartikus eredmény, az egy normális önkormányzat számára rutinmunka. Valószínűleg azért válhattak ekkora "sztárokká", mert nagyon sok önkormányzat nem végzi el a feladatát, és nem foglalkoznak azokkal a napi szintű, hétköznapi problémákkal, amelyeknek a megoldatlanságára az ilyen akciók rá tudnak mutatni. Egyébként normális önkormányzatisággal ezek a "civil" akciók teljesen értelmüket vesztik.

Az önmagukat a politikai skálán meg nem határozó pártokkal pedig mindig vigyázni kell, én ezeket nem is tartom tisztességesnek, mert zsákbamacskát árulnak. Macron erre a legjobb példa. A közélethez nagyon sokféleképpen nem lehet hozzáállni, az ember vagy meg akarja haladni a status quo-t, vagy ragaszkodik hozzá. Ennek ellenére 25% benyelte ezt a centrista maszlagot, Macron pedig elképesztő machiavellizmussal képes volt kihasználni a francia politika töredezettségét. A helyhatósági választáson persze durván elbukott, mert ahol kisebb a tét, a politikai tömbök egy platformon indulva simán lenyomták a jelöltjeit, míg az elnökválasztásra (egyelőre) nincs együttműködés sem a vörösök és a zöldek, valamint sem a konzervatívok és az NR között. Macron pedig a brutális elutasítottsága ellenére képes egészen döbbenetes machiavellizmussal és hazugsággal lavírozni, miközben a döntései a politikai skálán nagyon is meghatározhatók (ezért pofátlanság ezt nem a legelején felvállalni és őszintének lenni a szavazókkal). Vigyázni kell az ilyen sarlatánokkal.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.02.16. 12:09:45

Atlantis írta:
2021.02.16. 09:56:59

Szerintem Ők igenis egy "viccpárt", de csak mert a jelenlegi politikai rendszerünk ennyire elmaradott, hogy ha nem vagy jobb vagy baloldali és szídsz valaki mást, akkor nem is vagy valódi párt. :D

Ennek ellenére a helyzet az, hogy sokkal több érdemi tevékenység van mögöttük, mint a legtöbb párt mögött. Rendszeresen szerveznek jótékonysági megmozdulásokat: rászorulóknak gyűjtéseket, felújítanak dolgokat, elképesztően sok közösségi munkát végeznek és igyekeznek a valóban átlag emberek mindennapos problémáira felhívni a figyelmet és megoldást találni rá. Mindezt pedig humoros köntösben teszik és csempésznek egy kis pozitivitást a közbeszédbe, ami az utóbbi években csak gyűlölködésről és mocskolódásról szólt.
Az én szememben ezerszer inkább tűnnek valóban hasznos pártnak, mint az összes többi együttvéve.
Sokáig ültem a billentyűk felett, hogy mit is válaszoljak az előző kérdésre. Nagyon köszönöm, hogy ilyen jó stílusban, röviden összefgolaltad Őket! Aki azt gondolja, hogy semmit nem csinálnak, az utána sem nézett ennek a kérdésnek. Valódi köz szolgálat, amivel foglalkoznak, még ha nem is tapasztalta valaki a saját mikrokörnyezetében!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 09:56:59

ALEXDP írta:
2021.02.15. 21:24:05
Veidt_madridista írta:
2021.02.15. 20:44:29
Bár hozzám nem állnak közel a polgári centrista vonallal, de azért nem viccpárt a MKKP, csak nem pártpolitikai szinten foglalkoznak a közügyekkel. Ezt tudom ajánlani: https://index.hu/belfold/2020/10/06/kov ... ondjon_le/
Ők mit képviselnek? Mi a mondandójuk?
Mert érdemi tevékenység nincs mögöttük, nagyjából a 12.kerület a mentsváruk. Kissé vicces.
Szerintem Ők igenis egy "viccpárt", de csak mert a jelenlegi politikai rendszerünk ennyire elmaradott, hogy ha nem vagy jobb vagy baloldali és szídsz valaki mást, akkor nem is vagy valódi párt. :D

Ennek ellenére a helyzet az, hogy sokkal több érdemi tevékenység van mögöttük, mint a legtöbb párt mögött. Rendszeresen szerveznek jótékonysági megmozdulásokat: rászorulóknak gyűjtéseket, felújítanak dolgokat, elképesztően sok közösségi munkát végeznek és igyekeznek a valóban átlag emberek mindennapos problémáira felhívni a figyelmet és megoldást találni rá. Mindezt pedig humoros köntösben teszik és csempésznek egy kis pozitivitást a közbeszédbe, ami az utóbbi években csak gyűlölködésről és mocskolódásról szólt.
Az én szememben ezerszer inkább tűnnek valóban hasznos pártnak, mint az összes többi együttvéve.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.02.15. 21:24:05

Veidt_madridista írta:
2021.02.15. 20:44:29
Bár hozzám nem állnak közel a polgári centrista vonallal, de azért nem viccpárt a MKKP, csak nem pártpolitikai szinten foglalkoznak a közügyekkel. Ezt tudom ajánlani: https://index.hu/belfold/2020/10/06/kov ... ondjon_le/
Ők mit képviselnek? Mi a mondandójuk?
Mert érdemi tevékenység nincs mögöttük, nagyjából a 12.kerület a mentsváruk. Kissé vicces.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.02.15. 20:44:29

Bár hozzám nem állnak közel a polgári centrista vonallal, de azért nem viccpárt a MKKP, csak nem pártpolitikai szinten foglalkoznak a közügyekkel. Ezt tudom ajánlani: https://index.hu/belfold/2020/10/06/kov ... ondjon_le/
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.15. 19:05:50

Nero. írta:
2021.02.15. 18:04:28
Csak az elejét néztem még meg. Valaki elárulná hogy mi értelme van a kétfarkú kutyapártra szavazni? Gyakorlatilag csak elpazarolod a szavazatodat.

https://youtu.be/VXzfjnXKrRo

Ez hatalmas, jó-nő felfogó gát :D De akkor is, csak egy vicc párt. Valószínűleg elképesztően szoros lesz a 22es választás, egyedül a baloldal verheti meg a fideszt.
annyi értelme van, hogy kifejezed a mostani rezsimmel fideszes-ellenzékes vonallal nem értesz egyet. nyilván más értelme nincs.
de a Mi Hazánkra is kb ennyi értelme van szavazni, jelentőségük nincsen, 5-6%al becsúsznak majd a parlamentbe.
én egyetértek Puzsérral, erről már írtam itt többször, sőt egy hasonló témájú videót is megosztottam, persze a NER-betyárok beoltottak érte:D

de ez is olyan, hogy egyébként simán értelmezhető mindkét oldalról.
fideszesek kiértik belőle ami nekik kedvező: Gyurcsány rossz.
balosok meg lefideszbérencezhetik Puzsért, közben meg Orbán rossz.

Puzsér szemlélete olyan, amivel a jelenlegi rendszerhez szokottak nem tudnak mit kezdeni. a tekintélyelvűség, a vezérhez kötődő érzelmek, és igény mindkét oldalon felülírják a józan észt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.15. 18:04:28

Csak az elejét néztem még meg. Valaki elárulná hogy mi értelme van a kétfarkú kutyapártra szavazni? Gyakorlatilag csak elpazarolod a szavazatodat.

https://youtu.be/VXzfjnXKrRo

Ez hatalmas, jó-nő felfogó gát :D De akkor is, csak egy vicc párt. Valószínűleg elképesztően szoros lesz a 22es választás, egyedül a baloldal verheti meg a fideszt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.02.15. 13:29:58

Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.12. 18:17:39

Ez hozzáállás kèrdése, lehet a fradinál van erre ember, illetve nyomás, hogy a jàtékosok tanulják meg a nyelvet.
Pena is elég szépen megtanulta, a győriek közül meg Amorim alig makog valamit pedig 10 plusz éve játszik itt.

Dicséretes mindenesetre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.12. 17:50:20

Atlantis írta:
2021.02.12. 16:20:39
Ennyi idő alatt így megtanulni magyarul, nem semmi. :shock:
Ebben biztos hogy volt meló rendesen. Az angol százszor könnyebb mint a magyar szerintem, és làtom/hallom itt kint hogy az idevándorlók nagy része még évek után is csak makog.

Arról nem beszélve hogy a magyar egy “haszontalan” nyelv, hiszen sehol máshol nem beszélik és még csak nem is hasonlít más világnyelvre, tehát ha nem itt tervez élni akkor igazából szüksége sincs rá, gondolom sz öltözőben van tolmács.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.12. 16:20:39

Ennyi idő alatt így megtanulni magyarul, nem semmi. :shock:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.12. 13:07:58

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése