Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2011.01.16. 19:02:24

Szörnyű ez a tegnapi :cry:
Én a két 17 éves lányt ismertem is valamilyen szinten, mivel egy középiskolába jártunk. Az a baj, hogy ezzel az esettel semmi se fog megváltozni érzésem szerint, mert mindig lesznek kiskapuk, vagy valaki akinek érdeke elsiklani az ilyen illegális dolgok felett... Gondoljatok bele mennyi szórakozóhely működhet, ugyanígy engedély nélkül, a kapacitásának többszörösét beengedve, mert hát ugye a pénz az úr...
Ráadásul nekem nem is csak a szervezőkkel van a bajom, hanem azt sem tudom felfogni, hogy ki az aki áttapos egy embertársán a helyett, hogy felsegítené. Persze pánikhelyzet, hál Istennek nem volt még ilyenben részem, nem tudom én hogyan viselkednék, de ez számomra akkor is felfoghatatlan :cry:
Nyugodjanak békében!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.16. 18:43:05

Hát tényleg hihetetlen ez a tegnapi tragédia! :shock:
2 bajom van ezzel
1; soha nem tudjuk meg a felelősöket
2; és a körülményeket se

szörnyű!!!!
Én azt olvastam valaki azt kiáltotta késelés és jött a pánik!
De ebből is mi igaz.... a fene se tudja!

Halkan megjegyezném, az is érdekes, hogy 18 év alatti emberek hogy jutnak be egy éjszakai szórakozóhelyre.....

Ilyen felelőtlenséget!!!!
Nyugodjanak békében a lányok :roll:

szerk:
szomorú, hogy mindig egy tragédiának születnie kell, hogy emberek észbe kapjanak!
Nagyon remélem szigorítanak jogszabályokkal, akár az engedélyek kiadásával, akár azzal, hogy betartsák a szórakozóhelyek a korhatárokat is!
Kép
Kép
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.16. 17:32:35

Kalap1988 írta: Mi az, hogy a halál okához igazságügyi szakértő kell? A halálra taposott és a halálra szúrt között nem lehet szabad szemmel megállapítani a rendőröknek a különbséget?
Persze hogy meg lehet állapítani, de ők nem adhatnak addig hivatalos jelentést, amig a vizsgálat meg nem történt.
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.16. 17:23:13

Próbálok tájékozódni az üggyel kapcsolatban, valóban elképesztő és felháborító. Kezdve a hellyel, aztán a hatóságokkal, a polgármester asszonnyal és legutóbb a médiával is. Hallom, hogy nincs normális működési engedélye a helynek. Ezt egy nagy kereskedelmi hírcsatornán mondták. Akkor miért is működött még tegnap? Hol voltak a rendőrök és a hatóságok? Nem ma kellett volna rájönni, hogy rosszak a papírjaik. Ez a polgármester asszony szégyene is. Este nem segítettek a hatóságok a kint rekedt vidéki fiatalokon rendesen. Ez is elképesztő. Aztán ott van az a tény, hogy hajnalig csak késelésről lehetett hallani. Vajon miért? Nem írom le a választ. Mi az, hogy a halál okához igazságügyi szakértő kell? A halálra taposott és a halálra szúrt között nem lehet szabad szemmel megállapítani a rendőröknek a különbséget? Nem teljesen más sérülést okoz? Mert szerintem igen. Nagyon furcsa az egész dolog és ebben ugyanúgy benne van a média is, akik vagy csak az információk felét közlik, vagy egész egyszerűen hazudnak ( inkább az előbbi jellemző ennél az esetnél).Bűzlik az egész úgy ahogy van. Törlik a hozzászólásokat példának okáért az arckönyvről is.... Remélem meg tudjuk, hogy mi történt és megbűnhődnek a felelősök, mert ennyi jár a szerencsétlen lányok emlékének. A helyet pedig le kell égetni és sóval beszórni.... ( képletes...)
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.16. 17:21:53

Legfeljebb 300an mehettek volna be a West Balkánba:
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/dram ... k-2041450/
Kép
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.16. 17:14:14

Tim írta:Borzalmas dolog...Iszonyatos felelőtlenségek egész sora vezetett a tragédiához. És azt hinnétek-e hogy egy csomó embernek az a legnagyobb gondja,hogy miképpen kapja vissza a belépő árát? Komolyan mondom hihetetlen.

A feltételezett elkövetők tekintetében,annyit megjegyeznék hogy nem ez a törzshelyük,mit kerestek volna ott? Sajnos ha ennyi ember összezsúfolódik,
akkor nagyon könnyen kialakulhat pánik helyzet.Elég ha valaki rosszul lesz,aki vele van nem tud segíteni stb..
Még az is előfordul a fejemben, hogy mi van akkor, ha ez a maffia zavarkeltése volt mondjuk ki nem fizetett védelmi pénz okán?
Ezektől minden kitelik...
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.01.16. 16:59:42

Borzalmas dolog...Iszonyatos felelőtlenségek egész sora vezetett a tragédiához. És azt hinnétek-e hogy egy csomó embernek az a legnagyobb gondja,hogy miképpen kapja vissza a belépő árát? Komolyan mondom hihetetlen.

A feltételezett elkövetők tekintetében,annyit megjegyeznék hogy nem ez a törzshelyük,mit kerestek volna ott? Sajnos ha ennyi ember összezsúfolódik,
akkor nagyon könnyen kialakulhat pánik helyzet.Elég ha valaki rosszul lesz,aki vele van nem tud segíteni stb..
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.16. 16:51:19

Ezért sem fogok soha elmenni pestre se diszkóba bulizni. Amik ott vannak,az tényleg Magyarország szennyaknája. Drogos tizenévesek.
Persze nem csak pesten tud ilyen történni,sok helyen van ez. Az ember alapvetően idióta.
Nekem az egyik ilyen pánikos sztorim az a tavaszi moziéjszaka volt.
Pedig ott nem voltak ennyien a Westendben,de brutális volt,ahogy a tömeg megindult,mintha ettől függene az életük...

A kisebbségről meg annyit,hogy én elhiszem azt,amit az ott lévők mondanak,hogy bizony tevékeny részük volt ebben.
Én személy szerint legyek itt helyben nálunk a városba,ha elmegyek bálba(igen,nálunk ez a menő, élő zene) és megjelennek a cigányok,akkor én felveszem a kabátom,és elmegyek...és sokan tesznek így. jogosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.16. 16:38:24

Varga írta:
Perrero írta:http://hvg.hu/itthon/20110116_mentok_rendorok_nyugati

facebookon írtam, nem írnám le újra: rengeteg dolognak kell ilyen -kumma [auto_cenzúra]- módon alakulnia, hogy ez legyen, és lehetett volna csomó dolog amitől máshogy alakul, tényleg csak abban bízom, hogy ettől megváltoznak a dolgok (és nem csak a c. kérdés), bár a szülőket, rokonokat, barátokat ez nagyon nem vigasztalja. el képzelni nem tudom, hogy milyen érzés lehet, és remélem soha nem is kell hasonlót átélnem.

nem vagyok modi, de NE MENJÜNK BELE A FAJI DOLGOKBAelég az, hogy dugig volt 12-14 évesekkel a hely, semmi ellenőrzés, stb..
Nekem nagyon nagy szerencsém volt, ott voltam, és első voltam a sorban, de részeg haverom miatt kidobtak a sorból, és haza kellett vinnem. Utána visszaindultam és akkor hívtak, hogy mi történt.. utána visszamentünk ismerősöket megkeresni megnézni mi történt stb.
Mondjuk ugye alapvetően a "kedves vállalkozó" annyi népet terelt be a helybe, hogy jó vastagon megtömhesse a pénztárcáját, semmibe véve a biztonsági tényezőket, meg a hely kapacitását.
Szerény véleményem szerint szakhatósággal és a rendőrséggel minden szórakozóhelyet be kéne mérni, hogy mennyi embert fogadhat maximálisan, a helyek programjaira elővételben, vagy előregisztráció alapján lehetne jegyet kapni, nomeg minden helyet polgári védelmileg alkalmassá kell tenni!
Hány tragédia kell, hogy végre rend legyen?
Az én emlékeimben egy Külső Bécsi úton, a prérin fekvő Home Klub rendezvény, Seb Fontaine bulija él, aholis akkora tömeget engedtek be, hogy lépni nem lehetett, nemhogy táncolni.
Ha tűz ütött volna ki, akkor páran közülünk is meghaltak volna!
A jegy 6 ezer forint volt...
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2011.01.16. 15:12:33

Perrero írta:http://hvg.hu/itthon/20110116_mentok_rendorok_nyugati

facebookon írtam, nem írnám le újra: rengeteg dolognak kell ilyen -kumma [auto_cenzúra]- módon alakulnia, hogy ez legyen, és lehetett volna csomó dolog amitől máshogy alakul, tényleg csak abban bízom, hogy ettől megváltoznak a dolgok (és nem csak a c. kérdés), bár a szülőket, rokonokat, barátokat ez nagyon nem vigasztalja. el képzelni nem tudom, hogy milyen érzés lehet, és remélem soha nem is kell hasonlót átélnem.

nem vagyok modi, de NE MENJÜNK BELE A FAJI DOLGOKBAelég az, hogy dugig volt 12-14 évesekkel a hely, semmi ellenőrzés, stb..
Nekem nagyon nagy szerencsém volt, ott voltam, és első voltam a sorban, de részeg haverom miatt kidobtak a sorból, és haza kellett vinnem. Utána visszaindultam és akkor hívtak, hogy mi történt.. utána visszamentünk ismerősöket megkeresni megnézni mi történt stb.
Kép
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2011.01.16. 15:03:39

Privátban küldj e-mail címet, s megy bh és ncore meghívó. Többi szutyokra felesleges regisztrálnod.
Avatar
MessikeBarca
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.06.26. 18:39:55

2011.01.16. 14:58:11

Üdv.!
Valamelyikőtök ha megszánna 1 meghívóval nagyon megköszönném!
(ezek közül bármelyik jöhet...nagyon szeretnék tölteni)
* 1st
* BIGTorrent
* BeLoad
* BitHUmen
* Bithorlo
* Carpathians
* Diablo
* Majomparade
* Malacka
* PREtorians
* Teracod
* Transfer
* Ztracker
* nCore
Respect Barca;)!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.01.15. 21:42:45

Szerintem azon ha valaki nagyon figyel és nem laggol be akkor végtelen ideig lehet játszani :D
Viszont ami a másik topicba van az véges :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.15. 21:40:55

MessiFan írta:Van facen egy játék ami hasonlít ahhoz amit a humor topicba linkeltek be.
Az a neve, hogy Védd az epret :D(más néven is fent van)
Egy majom elől kell mozgatni egy epret amíg el nem kapja. Mindenféle eszközöket bevet pl bombák, hőkövető rakéta, oszlop ami eldől.
Ismeri valaki a játékot? Nekem 456 pontom van :D (egyik osztálytársamnak 813)
Ismerem, 700 valamennyi pontot értem el vele asszem, igaz vmikor múlthéten játszottam vele. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.01.15. 21:40:34

MessiFan írta:Van facen egy játék ami hasonlít ahhoz amit a humor topicba linkeltek be.
Az a neve, hogy Védd az epret :D(más néven is fent van)
Egy majom elől kell mozgatni egy epret amíg el nem kapja. Mindenféle eszközöket bevet pl bombák, hőkövető rakéta, oszlop ami eldől.
Ismeri valaki a játékot? Nekem 456 pontom van :D (egyik osztálytársamnak 813)
ismerem az jó, csak nehéz. :D
nekem 500 pont körül van asszem, de ez amit humorba linkelt valaki jobb. :)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.01.15. 21:39:26

Van facen egy játék ami hasonlít ahhoz amit a humor topicba linkeltek be.
Az a neve, hogy Védd az epret :D(más néven is fent van)
Egy majom elől kell mozgatni egy epret amíg el nem kapja. Mindenféle eszközöket bevet pl bombák, hőkövető rakéta, oszlop ami eldől.
Ismeri valaki a játékot? Nekem 456 pontom van :D (egyik osztálytársamnak 813)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.15. 07:15:59

Persze, elítélni embereket azért, mert nézik butaság, ebben egyetértünk. Ezt nem is okos emberek teszik szerintem, csak azt hiszik magukról... Amikor legutóbb vitáztunk erről, akkor azt írtam talán Ozsinak, hogy csak elvesztegetett időnek tartom, de nem ítélem el. Viszont szerintem igen is sokan butábbak lesznek ettől. Ötleteket és viselkedésmintákat nyernek a műsorból.... Nem beszélve a gyerekekről....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.15. 00:22:59

Barcaman14 írta:
LG írta: Sztem meg jó, és szórakoztató a VV4. A cikk meg egy sablonos fos, egy csomó ember osztja még a cikkíró véleményét, sokan vannak, akik úgy gondolják, h túl intelligensek ők ehhez, és ezt csak a buta emberek nézik, meg népbutítás, meg hasonló fasságok. Én abszolút lefosom a véleményüket, kultúrbarbár mind.
Szórakoztatónak szórakoztató, az biztos. Ezt a részét nem cáfolom. Jó magam is amikor hulla fáradt vagyok és beülök a tévé elé bele szoktam nézni és könnyen leragadok mellette. Viszont semmi komolyat nem gondolok a műsor mögé mert tudom hogy az egész egy nagy show, és nem lehet tudni hogy mi igaz belőle meg mi nem! :roll:
Ebben igazad van.
viszont a népbutítással egyetértek
Sztem meg ettől senki nem lesz butább. Tény, h sok buta ember nézi, de azok e nélkül is azok lennének.

Nekem nincs bajom vele, ha vkinek nem tetszik, és nem nézi, esetleg kimondottan nem szimpatikus. De az baromira nem szimpatikus, h vki osztja az észt, elítél embereket mert pusztán szórakozásból néznek ilyen, és ehhez hasonló műsorokat.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.14. 16:53:09

LG írta: Sztem meg jó, és szórakoztató a VV4. A cikk meg egy sablonos fos, egy csomó ember osztja még a cikkíró véleményét, sokan vannak, akik úgy gondolják, h túl intelligensek ők ehhez, és ezt csak a buta emberek nézik, meg népbutítás, meg hasonló fasságok. Én abszolút lefosom a véleményüket, kultúrbarbár mind.
Szórakoztatónak szórakoztató, az biztos. Ezt a részét nem cáfolom. Jó magam is amikor hulla fáradt vagyok és beülök a tévé elé bele szoktam nézni és könnyen leragadok mellette. Viszont semmi komolyat nem gondolok a műsor mögé mert tudom hogy az egész egy nagy show, és nem lehet tudni hogy mi igaz belőle meg mi nem! :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.14. 16:52:50

LG írta:
Barcaman14 írta:http://www.alapinfo.hu/?tema=1&cikk=197

Egy cikk a Való Világ 4-ről! Sok igazság van benne! :roll:
Sztem meg jó, és szórakoztató a VV4. A cikk meg egy sablonos fos, egy csomó ember osztja még a cikkíró véleményét, sokan vannak, akik úgy gondolják, h túl intelligensek ők ehhez, és ezt csak a buta emberek nézik, meg népbutítás, meg hasonló fasságok. Én abszolút lefosom a véleményüket, kultúrbarbár mind.
Hogy csak buta emberek nézik, az sajnos valóban nem igaz, sok-sok olyan ember nézi, akinek nem kellene ( szerintem senkinek, de szabad emberek vagyunk), viszont a népbutítással egyetértek. Az a kultúrbarbár, aki ilyen műsort kitalál... Bár a kultúrához még névleg sincs közük. Illetve az a szomorú, amit a vonaton tapasztaltam: 40-es anyuka, 3 gyerekével, akik közt a legidősebb is maximum 10-12 éves volt. 4-en olvassák együtt a Blikket ( bár lehet ,hogy más pletykalap volt, nem lényeg), amiben az összes Valóvilágos baromarcú sejthalmaz ( mert ezek nem emberek...) horoszkópját, életét és egyéb fontos dolgát elemzik. Ezt tanítja a 40-es anyuka a gyermekeinek... Mert, ha még ő nézi, az egy dolog. De a gyerekek végignézik, hogy valakik félévig csak vedelnek, szórakoznak , káromkodnak és még ki tudja, szexuális életet is élnek ( nem tudom, hogy volt e már, mivel nem nézem) és az anyuka ezt mutatja nekik. Ez valami elképesztő. Mit tanulnak ebből ? Vagy mit tanulnak a műsorvezető Stohl Bucitól? Azt, hogy ha híres vagy, akkor bűnt is követhetsz el, mert a kutyát sem érdekli ? Kb ezt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2011.01.14. 16:56:08-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.14. 16:33:49

Barcaman14 írta:http://www.alapinfo.hu/?tema=1&cikk=197

Egy cikk a Való Világ 4-ről! Sok igazság van benne! :roll:
Sztem meg jó, és szórakoztató a VV4. A cikk meg egy sablonos fos, egy csomó ember osztja még a cikkíró véleményét, sokan vannak, akik úgy gondolják, h túl intelligensek ők ehhez, és ezt csak a buta emberek nézik, meg népbutítás, meg hasonló fasságok. Én abszolút lefosom a véleményüket, kultúrbarbár mind.
Avatar
fcbarcelona10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009.07.04. 13:59:33

2011.01.14. 16:28:16

ozsimiki írta: Szerintem soha senkivel nem volt még ilyen, hogy nőkkel kapcsolatosan ne tudja mit csináljon :wink: :D (term kb a férfiak 101%val fordult eddig elő)

mint külső szemlélő nagyon okosat és bölcset tudok írni: mindenképp keresd meg minél előbb,és mondd meg hogy még mindig nagyon bírod,és mi a helyzet? Ha azt mondja,h van pasija,akkor legalább tudod mi a szitu, ha meg nem,akkor máris egyenes az út. De otthon töprengeni,meg rágni magad hülyeség. Megpróbálni mindenképp meg kell.
Ok-ok! Sokat gondolkoztam én is ezen hogy még egyszer megpróbálom hátha! Köszönöm a tanácsodat. :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.01.14. 16:24:16

fcbarcelona10 írta:Valakivel volt már ilyen?
Szerintem soha senkivel nem volt még ilyen, hogy nőkkel kapcsolatosan ne tudja mit csináljon :wink: :D (term kb a férfiak 101%val fordult eddig elő)

mint külső szemlélő nagyon okosat és bölcset tudok írni: mindenképp keresd meg minél előbb,és mondd meg hogy még mindig nagyon bírod,és mi a helyzet? Ha azt mondja,h van pasija,akkor legalább tudod mi a szitu, ha meg nem,akkor máris egyenes az út. De otthon töprengeni,meg rágni magad hülyeség. Megpróbálni mindenképp meg kell.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése