Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.22. 16:14:47

Rinku írta:Apámtól tanultam az alábbi mondatot, amit a pénz mellé kell mondani: "Csak piára vagy cigire költheted!" Úgy gondolom, az öreg nagyon bölcs volt, amikor ezt mondta! Nem értek egyes embereket, komolyan nem... 200 Ft-t sajnálnak egy otthontalan embertől? Akár tehet róla, akár nem, csak nagyon kevesen érdemlik meg, hogy ott éljenek az utcán, a hidegben, a koszban, mocsokban... Nektek, internetező, fűtött lakásban ücsörgő, teát iszogató emberkéknek üzenem, hogy gondoljátok végig az egészet. Mit csináljon belőle? Mit? Kezdjen el házra gyűjteni? Ne nevettessétek ki magatokat... Csóró embernek legalább ennyi öröme legyen, hogy jól berúg és addig sem tudja, hogy mi van vele, hogy nincs semmije...

Érdekes módon akkora zseni szokott lenni mindenki, de 100 Ft-t nem adna azért sem. Igen, el kellene mennie közmunkát vagy akármi mást vállalni, sok csaló van, de vannak, akik tényleg rászorulnak, akik nem önhibájukból tartanok ott, ahol tartanak. Mivel nem lehet ezt kiszűrni, mindenkinek adok legalább 100 Ft-ot. Hogy miért? Sajnálatból. Mert, ha egy idióta volt és ő tehet róla, akkor is 100 Ft nem a világ. Valakinek meg pont ennyi a világ, sajnos.

Én szoktam adni, azt ha cigire költi, italt vesz belőle, egészségére! Ennyi öröme legyen már a rakás sz*r között, hogy elszív egy szál cigarettát vagy lerészegedik... A barátaimat is megkértem, hogy adjanak pénzt és 2 hajléktalannak összedobtunk egy forralt borra decemberben, karácsony előtt, amikor olyan piszok, zimankós hideg volt, hogy azt hittem megfagyok. Egyszerűen nem bírom nézni őket, ahogy egy szatyornyi dologgal, otthontalanul bolyonganak... Inkább rúgjon be úgy, mint a cövek, legyen egy jó napja!
Azzal a résszel egyetértek, hogy senki sem érdemli ezt és, hogy nem kell itt fújni arra, aki ad. Viszont szerintem azt elvárni, hogy adjak piára sajnálatból elég nagy butaság (bocsánat, nem elvárni, csak jó példának tekinteni)... Ha sajnálom és tudok segíteni, akkor 250 ft-ból veszek neki egy kiló kenyeret, vagy viszek neki forró teát, de nem piára és cigire adok. Attól rosszabb lesz az élete, télen is lehet a forralt bor helyett teát adni. Aki pedig azt nem fogadja el, az mást se kérjen tőlem. Ez olyannak tűnik kicsit, mint anno a megváltást adó cédulák, amit a reformáció előtt vásároltak. Társadalmilag lelkifurdalásunk van, sajnáljuk őket, így adunk valamit, de olyasmit, amivel csak mélyítjük a helyzetét. Szerintem ez egy nagyon rossz hozzáállás. Természetesen mindenki annak ad, akinek akar és azt, amit akar, el sem ítélem érte, de furcsa, hogy ha már adunk, akkor abból a 200 ft-ból miért ilyesmit.... Ez nem segítség ugyanis. Illetve, ha ettől valakinek jobb a lelkiismerete az csak becsapja magát... Vagy ha szatyorni cuccal otthontalanul bolyong, de hulla részeg az jobb? Részegen könnyen elaludhat rossz helyen és megfagyhat...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.02.22. 16:01:37

Apámtól tanultam az alábbi mondatot, amit a pénz mellé kell mondani: "Csak piára vagy cigire költheted!" Úgy gondolom, az öreg nagyon bölcs volt, amikor ezt mondta! Nem értek egyes embereket, komolyan nem... 200 Ft-t sajnálnak egy otthontalan embertől? Akár tehet róla, akár nem, csak nagyon kevesen érdemlik meg, hogy ott éljenek az utcán, a hidegben, a koszban, mocsokban... Nektek, internetező, fűtött lakásban ücsörgő, teát iszogató emberkéknek üzenem, hogy gondoljátok végig az egészet. Mit csináljon belőle? Mit? Kezdjen el házra gyűjteni? Ne nevettessétek ki magatokat... Csóró embernek legalább ennyi öröme legyen, hogy jól berúg és addig sem tudja, hogy mi van vele, hogy nincs semmije...

Érdekes módon akkora zseni szokott lenni mindenki, de 100 Ft-t nem adna azért sem. Igen, el kellene mennie közmunkát vagy akármi mást vállalni, sok csaló van, de vannak, akik tényleg rászorulnak, akik nem önhibájukból tartanok ott, ahol tartanak. Mivel nem lehet ezt kiszűrni, mindenkinek adok legalább 100 Ft-ot. Hogy miért? Sajnálatból. Mert, ha egy idióta volt és ő tehet róla, akkor is 100 Ft nem a világ. Valakinek meg pont ennyi a világ, sajnos.

Én szoktam adni, azt ha cigire költi, italt vesz belőle, egészségére! Ennyi öröme legyen már a rakás sz*r között, hogy elszív egy szál cigarettát vagy lerészegedik... A barátaimat is megkértem, hogy adjanak pénzt és 2 hajléktalannak összedobtunk egy forralt borra decemberben, karácsony előtt, amikor olyan piszok, zimankós hideg volt, hogy azt hittem megfagyok. Egyszerűen nem bírom nézni őket, ahogy egy szatyornyi dologgal, otthontalanul bolyonganak... Inkább rúgjon be úgy, mint a cövek, legyen egy jó napja!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.02.22. 15:48:11

Kaposváron van egy idős pasi aki Petőfi, Arany és egyéb könyveket olvas fel, és nem kéreget, viszont megköszöni ha adsz neki pár forintot. Mennyivel normálisabb ez a módszer mint amikor várom a buszom, és odajön a full részeg c pasi, hogy az ingyenes újságért fizessek neki...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.02.22. 00:44:18

Budo írta:
S.Agüero írta:Apámtól szoktak még ilyen csövesek kérni pénzt, de ha érzi róluk a pia szagot akkor nem ad, viszont ha úgy még normálisan néz ki, meg nincs beszabva akkor szokott néha adni.
:)
Mondjuk tök mindegy, hogy éppen bűzlik-e a piától vagy sem, úgyis azt vesz belőle (nagy valószínűséggel). Nekem nem is ezzel van a legnagyobb problémám, mert hasznosabban nem nagyon tudná elkölteni (pláne télen legalább kevésbé fáznak). Lakásra úgysem lehet összegyűjteni, élelmiszereket kisebb-nagyobb hibákkal piacok, vásárcsarnokok közelében találnak, ruhákat meg kukáznak, netán kapnak.
Engem jobban zavar az, hogy közülük túl sokan törődtek bele a helyzetükbe, ha 2%-uk szeretne egyáltalán változtatni a helyzetén, már valószínűleg túl is becsültem. Én önkéntesként, az utóbbi években foglalkoztam hajléktalanokkal és, ha tudtam is munkalehetőséget ajánlani, akkor is hiába, mert egyszerűen nemet mondtak, hiába próbáltam őket rábeszélni. Persze nehezedett is a helyzetük, mert (a bejelentett lakcím mellett) azért elvárják, hogy ne kelljen a többi dolgozónak csipesszel az orrán járkálni, de pár éve a közfürdőket is bezárták...
Szerintem nekünk otthon a monitor előtt nincs jogunk arról beszélni, hogy ők akarnak-e vagy sem, tudnak-e vagy sem változtatni a maguk helyzetén. Egész másképp látjuk a dolgokat sőt az értékrendek is teljesen megváltoznak és innentől ők egy teljesen kifordult világban élnek. Ha az ember egyszer feladja a küzdelmet onnantól kezdve nagyon kis esélye van főleg ilyen ellehetetlenített helyzetben hogy változtasson a sorsán. De hogy önkéntesként segítettél nekik ezért maximális tiszteletem! =D> Mert neked nem csak a szád jár mint nekem/nekünk.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Budo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:46:16

2011.02.21. 23:24:33

S.Agüero írta:Apámtól szoktak még ilyen csövesek kérni pénzt, de ha érzi róluk a pia szagot akkor nem ad, viszont ha úgy még normálisan néz ki, meg nincs beszabva akkor szokott néha adni.
:)
Mondjuk tök mindegy, hogy éppen bűzlik-e a piától vagy sem, úgyis azt vesz belőle (nagy valószínűséggel). Nekem nem is ezzel van a legnagyobb problémám, mert hasznosabban nem nagyon tudná elkölteni (pláne télen legalább kevésbé fáznak). Lakásra úgysem lehet összegyűjteni, élelmiszereket kisebb-nagyobb hibákkal piacok, vásárcsarnokok közelében találnak, ruhákat meg kukáznak, netán kapnak.
Engem jobban zavar az, hogy közülük túl sokan törődtek bele a helyzetükbe, ha 2%-uk szeretne egyáltalán változtatni a helyzetén, már valószínűleg túl is becsültem. Én önkéntesként, az utóbbi években foglalkoztam hajléktalanokkal és, ha tudtam is munkalehetőséget ajánlani, akkor is hiába, mert egyszerűen nemet mondtak, hiába próbáltam őket rábeszélni. Persze nehezedett is a helyzetük, mert (a bejelentett lakcím mellett) azért elvárják, hogy ne kelljen a többi dolgozónak csipesszel az orrán járkálni, de pár éve a közfürdőket is bezárták...
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.02.21. 23:12:08

Nyíregyházán is vannak ilyen szép dolgok,egyik csöves járja a várost és mondja a hülyeségeit h ő csak azért került ilyen sorsra mert a NASA azt akarja.Valami olyan gépet tervezett meg amivel sokkal hamarabb el lehet érni más bolygókra mint ahogy a NASA tudna és h emiatt őt tönkre tették és hát ezért kell neki járni a várost bringával de rendes mert nem kér pénzt de elvárja
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.21. 22:51:15

Megyünk Pesten apámmal meg a suli diákjaival ahol tanít.
Látunk egy ember a földön térdelve, tart egy papírt és rá van írva, h néma vagyok.
Erre apám kolléganője: Én meg nem tudok olvasni. :lol: :lol: :lol:
Ott mutogatott neki. :lol:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.21. 22:50:20

fcbarca0827 írta:Kedvenc kéregetőm a Bosnyák téren volt. Elmondta, hogy a barátaival megtervezték az 5-ös metrót, ami sokkal hamarabb elkészülne, mint a 4-es. A munka legnagyobb részét vakondokkal végeztetnék és, már csak pénzre van szükségük. Párszáz forinttal is előrébb lennének, tudnék e segíteni. 8)

Mondtam, hogy sok sikert, de nincs nálam egy fillér se. :lol:
be.rás :lol: :lol: :lol: :lol:

h én miért nem egy humor heroldot fogok ki... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.02.21. 22:51:38-kor.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.02.21. 22:46:47

Kedvenc kéregetőm a Bosnyák téren volt. Elmondta, hogy a barátaival megtervezték az 5-ös metrót, ami sokkal hamarabb elkészülne, mint a 4-es. A munka legnagyobb részét vakondokkal végeztetnék és, már csak pénzre van szükségük. Párszáz forinttal is előrébb lennének, tudnék e segíteni. 8)

Mondtam, hogy sok sikert, de nincs nálam egy fillér se. :lol:

Amúgy a Keletibe rendszeresen megtalálnak és általában, ha nem bűzlik emberünk, akkor 2-300 forintot adok...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.02.21. 22:57:02-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.21. 22:38:49

Apámtól szoktak még ilyen csövesek kérni pénzt, de ha érzi róluk a pia szagot akkor nem ad, viszont ha úgy még normálisan néz ki, meg nincs beszabva akkor szokott néha adni.
:)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.21. 22:38:07

Fecooo írta:Szegeden van egy nő, akinek mindkét alkarja hiányzik...

széttárja a két felkarját, úgy mászkál a sétáló utcában és kéreget...

nem azért, sajnálom, de azért aki a saját "fogyatékosságát" akarja pénzzé tenni, az már gyomorforgató számomra...

a másik, egyre inkább elterjedő kéregetési stílus, amikor a c.-ok az 5-6 éves kisgyerekeket küldik oda az emberekhez pénzért, az vmi kegyetlen aljas dolog :evil: :evil: :evil: :x
a 3-as metrón egy "c" nő karonülő gyerekkel szokott járni... Télen pedig volt olyan, aki a 2-3 éves gyerekével karácsonyi dalokat énekelt. Nem ismerem a körülményeiket,de a gyerekem inkább beadnám intézetbe, ha az utcán élnék és/vagy kéregetnék. Megszakad a szívem az ilyen gyerekekért, egy gyerek bármilyen sérelméért sírva tudok fakadni, pedig egyébként nem igazán sírok semmiért... Ez talán a nagycsaládomnak köszönhető..
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.21. 22:36:24

Fecooo írta:Szegeden van egy nő, akinek mindkét alkarja hiányzik...

széttárja a két felkarját, úgy mászkál a sétáló utcában és kéreget...

nem azért, sajnálom, de azért aki a saját "fogyatékosságát" akarja pénzzé tenni, az már gyomorforgató számomra...

a másik, egyre inkább elterjedő kéregetési stílus, amikor a c.-ok az 5-6 éves kisgyerekeket küldik oda az emberekhez pénzért, az vmi kegyetlen aljas dolog :evil: :evil: :evil: :x
rómában rendszeresen ilyenek vannak és kapaszkodj meg...szándékosan nyomorítanak meg gyerekeket,hogy pénzt csikarjanak ki maguknak. hát ott legyen visszafogott az ember. én nagyon béketűrő vagyok,de ha lenne ilyenkor nálam fegyver...már ülnék.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.02.21. 22:36:03

Más mondjuk az én esetem meg amiket ti írtok.
Azért egy huszon x éves csávó ne kérjen már tőlem pénzt, inkább húzzon el keressen melót.
Volt velem is olyan, hogy este a buszra vártam és jött a csávó kérni egy 50-est kenyérre. Este 8-kor. Valószínű.

Az öregtől nem sajnáltam azt az 500 forintot, meg lehet kicsit meg is sajnáltam ahogy toporgott ott, mint a sz*ró galamb (mert aran'szívű legény vagyok). Csak mondom, ahogy rám néztek, mintha gyilkos lennék vagy valami.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.21. 22:34:54

Szegeden van egy nő, akinek mindkét alkarja hiányzik...

széttárja a két felkarját, úgy mászkál a sétáló utcában és kéreget...

nem azért, sajnálom, de azért aki a saját "fogyatékosságát" akarja pénzzé tenni, az már gyomorforgató számomra...

a másik, egyre inkább elterjedő kéregetési stílus, amikor a c.-ok az 5-6 éves kisgyerekeket küldik oda az emberekhez pénzért, az vmi kegyetlen aljas dolog :evil: :evil: :evil: :x


a tesco parkolóban jártam már úgy, h egy öreg odament mindenkihez, h elkérje a kocsiját a pénz miatt és tőlem is elkunyizta... azért pár ilyen százas biznisz elég is a napi betevőhöz...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.02.21. 22:36:56-kor.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.21. 22:32:04

lui1698 írta:
Game90 írta:Más: a pályaudvarokon kéregetőkről mi a véleményetek? Egyre pofátlanabbak már, egyik nap úgy jött oda hozzám két 25 év körüli csávó, hogy nincs-e egy 500-asom...természetesen nem volt...
Hehh pont ma volt velem valami hasonló.
Én buszpályaudvaron álltam és egy öreg árult Déli aprót. Vettem egyet tőle, nem is ez volt az érdekes.
Hanem, hogy mindenki úgy nézett, mint ha valami hatalmas dolgot csináltam volna. Megjegyzem az egyetlen ember voltam aki vett újságot.
tőlem már úgy kérnek,hogy "nincs egy kis apróm egy ilyen fiatal alkoholistának?"...hát fszom,nincs.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.21. 22:30:15

Game90 írta:
bowlinggolyo írta:Erre itt egy elég durva példa:2011. napjaink. A roma családnak van 6 gyereke.
Ezt a szöveget kb. 3 éve olvastam már. De sajnos még mindig igaz.

Más: a pályaudvarokon kéregetőkről mi a véleményetek? Egyre pofátlanabbak már, egyik nap úgy jött oda hozzám két 25 év körüli csávó, hogy nincs-e egy 500-asom...természetesen nem volt...
Tőlem a blahán egy nő akart 50-et kérni a buszmegállóban és cserébe egy kiflit akart adni. :D természetesen nekem sem volt pénzem és éhes sem voltam. :D:D
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.02.21. 22:28:02

Game90 írta:Más: a pályaudvarokon kéregetőkről mi a véleményetek? Egyre pofátlanabbak már, egyik nap úgy jött oda hozzám két 25 év körüli csávó, hogy nincs-e egy 500-asom...természetesen nem volt...
Hehh pont ma volt velem valami hasonló.
Én buszpályaudvaron álltam és egy öreg árult Déli aprót. Vettem egyet tőle, nem is ez volt az érdekes.
Hanem, hogy mindenki úgy nézett, mint ha valami hatalmas dolgot csináltam volna. Megjegyzem az egyetlen ember voltam aki vett újságot.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.21. 22:27:12

Victor_Valdes írta:Nehogy azt mondjátok már, hogy az állam annyi támogatást ad a gyerekre, hogy megéri gyereket nevelni? Nem akarok lelombozni senkit, de a villanyszámla se telik ki a családi pótlékunkból... :roll:

A tankönyveim ugyanúgy meg kell vennem 30e FT-ért, a gázszámla téli hónapokba ugyanúgy 40e FT. Sorolhatnám, szal, az a 13500 Ft családi, lóf*szra se elég... az iskolai költségeim se nagyon fedezi...

szerk.: Tocy-nak igaza van, nálunk is van ilyen, azért csinált 4 gyereket, hogy ne kelljen dolgoznia, az állam meg a sok segélyből felneveli őket... a másik véglet, pénzes haveromék, 4 hónapos a kis tesója... 4 napig (!!) a bébiszitterénél volt. Az anyját napi fél órára látta kb..és akkor ne legyen antiszociális? :oops:
Pofa kell és bőrszín sok eetben ahhoz, hogy megérje. Általánosságban nem igaz, mi 8-an vagyunk testvérek és abból még 5 kiskorú, de higgyétek el, mi nem dúskálunk. Egy-két dolog hibádzik nálunk :D A mostani adórendszer és az egész kormányprogram, a családi adótámogatással egyetem pedig egy az egyben klasszikus neoliberális gazdaságpolitika elveire épül. Hagyj ne írjam le a párt nevét, aki ezt képviselte anno
( a családi adózáson kívül,de az jelenleg csak egy pofon a fekáliának, mert 10-ből 9 ember nem, vagy kis részben tudja igénybe venni) és ez ellen a jelenlegi kormány ellenzékben állandóan tüntetett.... Többet ehhez azt hiszem én nem szólok hozzá, mert elég jellegzetes véleményem van :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2011.02.21. 22:31:55-kor.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.02.21. 22:21:23

bowlinggolyo írta:Erre itt egy elég durva példa:2011. napjaink. A roma családnak van 6 gyereke.
Ezt a szöveget kb. 3 éve olvastam már. De sajnos még mindig igaz.

Más: a pályaudvarokon kéregetőkről mi a véleményetek? Egyre pofátlanabbak már, egyik nap úgy jött oda hozzám két 25 év körüli csávó, hogy nincs-e egy 500-asom...természetesen nem volt...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.21. 21:46:24

bowlinggolyo írta:Ja és még hozzá tartozik h ha a gyerek fogyatékos akk a családi pótlék 23600 Forint :?
Jah igen, a kalapácsos eset... Hát igen. Tényleg az van, hogy lassan mi leszünk kisebbségben... téma nálam off vége, lezárva, mielőtt jön a dádá. :D
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.02.21. 21:39:26

Victor_Valdes írta:Nem fix összeg, de akinek 3 gyereke van, az se igen kap annyi segélyt, hogy megérje neki eltartani azt a három gyereket. Persze itt egy átlag színvonalról beszélek, nem mocsokról..
Sajnos el kell h keserítselek de a rendszer olyan szinten több sebből vérzik,h nekik igenis megéri gyerekeket szülni.Erre itt egy elég durva példa:2011. napjaink. A roma családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe
őket. Majd jelentkezett a család rokonsága és egy pár nap múlva
kihozták őket, mint nevelőszülők. Az állam megszabadul a gyerekektől
és fizet. Nem is keveset.Gyerekenként 80.000 (!!!), azaz összesen
480.000 forintot havonta.Az apa és az anya nem válnak el, de külön
lakcímre jelentkeznek be, így mindkettőjük megkapja a szociális
segélyt az önkormányzattól, 39.100 forintot. Így további 78.200
forinthoz jutnak.Lakásfenntartási támogatásként további 9.800 Forintot
kap a család.Erre jön még a családi pótlék, 12.600 gyerekenként,
további 75.600 Forint.Természetesen ingyen tankönyvek és ingyenes
iskolai étkeztetés is jár.Ezen kívül minden hónapban átmeneti
segélyért is sorban állnak, ami havi 30.000 Forint az önkormányzattól.
(Ha nem kapnak, ott hagyják a gyerekeket a jegyzőnél, ezzel "zsarolva"
a hatóságot.)Így a család havonta cirka 673.600 Forint bevételhez
jut!!!Telik máris plazma TV-re, meg lízinges Suzukira is a papának.Ha
dolgozni menne és keresne 100.000 Forintot havonta, akkor a bevétel
lecsökkenne 175.600 Forintra.És még ezek merészelnek elnyomásról
beszélni, miközben rajtunk élősködnek. Sőt szeptember 20.-án még
tüntetnek is az "ELNYOMÁS" ellen.HOLNAP MÁR ELLENÜNK DEMOSTRÁLNAK!!!MI
JÖHET MÉG???

Ja és még hozzá tartozik h ha a gyerek fogyatékos akk a családi pótlék 23600 Forint :?
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.02.21. 21:12:32

Tocy írta: Az oké, hogy amíg a gyerek kicsi, addig jár érte pénz...de ha felnő? mikor annyi idős lesz mint most én ( 18 ) és egyetemre kell menni és nincs már családi pótlék, meg ló[auto_cenzúra] se? és akkor többszörösét viszi, mint amennyit hozott...amúgy meg azt utálom a legjobban, mikor a sokgyerekes anyukák nem kapnak meg vmi segélyt és akk ilyet szólnak h " hát ezért szültem 3 gyereket?" nem b+, azért h felneveld őket... :twisted:
A kiemelt részt itt mifelénk igencsak jellemző :)
Ezen a környéken a gyerekszülés egyenlő a munkalávalással, sőt ez a fő munkakör.
Azta milyen szép virágnyelven fogalmaztam...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.21. 21:09:47

mindenkinek igaza van, egy dolog hibádzik mindössze:

"nekünk", tisztességes embereknek (remélem mindenkinek inge :D ) valóban nem jár támogatás, de ez CSAK RÁNK IGAZ! a "cék" már arra is kapnak támogatást, ha óvodába járatják a kölköt, "magyaroknak" (értsd nem kisebbségi) ez kötelező ugye...

de már tényleg abbahagyom, ez már nagyon kényes téma... :?
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.21. 21:05:15

Tocy írta:
Victor_Valdes írta:Nehogy azt mondjátok már, hogy az állam annyi támogatást ad a gyerekre, hogy megéri gyereket nevelni? Nem akarok lelombozni senkit, de a villanyszámla se telik ki a családi pótlékunkból... :roll:

A tankönyveim ugyanúgy meg kell vennem 30e FT-ért, a gázszámla téli hónapokba ugyanúgy 40e FT. Sorolhatnám, szal, az a 13500 Ft családi, lóf*szra se elég... az iskolai költségeim se nagyon fedezi...
Ez nem fix összeg, és akinek több gyereke van, már ingyen kap tankönyveket, stb...
Nem fix összeg, de akinek 3 gyereke van, az se igen kap annyi segélyt, hogy megérje neki eltartani azt a három gyereket. Persze itt egy átlag színvonalról beszélek, nem mocsokról..
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.21. 21:03:44

Hát igen, sok szülő úgy vélekedik, azért nemzett gyereket, hogy idős korában az tartsa el. Nem azért, hogy jaj de jó, saját gyerekem van és milyen jó, hogy adtam egy kisembernek életet. Persze, amikor megszületik, akkor még így gondolja. Aztán felnő és egyre kiszolgáltatottabbá vált. Akkor már azt mondja, amit fentebb írtam. Saját fülemmel is hallottam. És ez a felháborító. Nem azért kell gyereket csinálni, hogy legyen pénz, és megint csak visszakanyarodnék a c... :roll:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése