Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.05.24. 13:56:24

Eltűnt a tolerancia, az előzékenység, a kedvesség itthon az emberekből, frusztráltak, boldogtalanok, zárkózottak, rosszindulatúak, egészségtelenek és másokkal vannak elfoglalva, ítélkeznek. Én úgy gondolom, h az egyén felelősségén túl ebben az adott ország vezetésének is komoly felelőssége van, a környezet megteremtésével, irány- és példamutatással, egyenes és következetes kommunikációval és cselekvéssel. Szerintem nagyon rossz az irány, de ezt ugye nyilván el kell fogadnunk :)
Így-így

A védettségi igazolvány kijátszása miatt se kell szégyenkezned. Itthon szinte minden és mindenki korrupt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.24. 13:31:44

Kalapos írta:
2021.05.24. 12:01:35
Veidt_madridista írta:
2021.05.24. 11:48:37
Hát pont így :D

De tényleg politikát belevinni.. igen a politika óriási szerepet játszik jelenleg, nyílván megülik a helyzetet hogy elmélyítsék a hatalmukat és kihasználják gazdaságilag a helyzetet.
De mind1 melyik ország, melyik oldal milyen szín, egy közös mindenhol a földön. A kormányok azt mondják hogy oltass nem? Kivéve max Trumpot de könyörgöm azért na legyen egy határ valahol a pokol felett 2 méterrel.
Nyilván :D
Mert ennek nyilvánvalónak kell lennie, ebben az országban ez jelenleg kb. 2 millió embernek “nyilván”, mire másra használná a kormány a vírust, ha nem hatalom- és pénzszerzésre. Nyilván minden mást is erre használ, akkor a vírus miért lenne kivétel.

Én olyan országban szeretnék egyszer élni és olyan emberek között, ahol ez nem nyilván, mert vannak ám ilyen országok, nem is kevés. Nyilván el is takarodhatok innen, ahol pár millió honfitársam tette/teszi, mivel nyilvánvalóan az sem érdekli a kormányom, a tádzsik meg a türkmén munkaerő úgyis olcsóbb lesz :D

Eltűnt a tolerancia, az előzékenység, a kedvesség itthon az emberekből, frusztráltak, boldogtalanok, zárkózottak, rosszindulatúak, egészségtelenek és másokkal vannak elfoglalva, ítélkeznek. Én úgy gondolom, h az egyén felelősségén túl ebben az adott ország vezetésének is komoly felelőssége van, a környezet megteremtésével, irány- és példamutatással, egyenes és következetes kommunikációval és cselekvéssel. Szerintem nagyon rossz az irány, de ezt ugye nyilván el kell fogadnunk :)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.24. 12:05:39

Sinya22 írta:
2021.05.24. 11:46:07
Zozzy 5 írta:
2021.05.24. 09:00:14


Nekem is van szorongásom azzal kapcsolatban, hogy beadattam. Tényleg nem tudhatom, hogy mit okoz hosszútávon. Azt is teljesen megértem, hogy sokan rosszul vannak a kormányzati kommunikáció visszáságaitól, az oltási rendszer ellentmondásaitól, és tényleg nehéz lehet gyermekvállalás előtt kerülni ebbe a döntéshelyzetbe (habár én a pfeizerről ebben a tekintetben is jókat hallottam). De látva az utóbbi 1 évünket, illetve a linkelt klinikai vizsgálatok számait, szerintem nagyon nehezen védhető a "miért nem kell oltás" álláspont. A fidesz hányinger működését pedig tévút összemosni magának az oltásnak a hasznosságával, sztem ez egy érvelési hiba.
Nekem csak az nem világos, hogy miért kezdtek el az emberek aggódni azon,mi lesz az oltás után,5-10-15 évvel,hiszen nincs tapasztalat arról,hogy hosszú távon mik a mellékhatások. Közben mennyi dohányos,alkoholista,drogos, vagy éppen elhízott ember van itthon, amiről meg pontosan tudjuk, hogy mit okoz 5-10-20 év alatt. Pont nem használ egyik sem,rövid távon sem, meg hosszú távon sem. De most az oltásnál,mindenki kutató, orvos, konteós lett, és hirtelen azért nem oltatnak,mert gondolni kell a jövőre is. Mikor lemegy napi 1-2 doboz cigi, vagy valakinél még több, meg megy a műanyag gyorskaja, meg a tablettás bor ott nem kell a következményekre gondolni :D (Nyilván akinek nem inge,nem veszi magára).

Én azt totál megértem,hogy valaki bizalmatlan,mert rossz a kormány kommunikációja, rossz a kormány is esetleg, én totál tojok a politikára,szóval én senki mellett nem érvelek,meg senki mellett nem vagyok. De sok embernél azt látom, hogy ebbe is beleviszi a politikai hozzátartozását, meg a véleményét. "Azt mondták oltatni kell..na de én nem! nekem ne mondják meg".

Kíváncsi lennék ha jönne pár tanulmány, meg mellé Viktor nyilatkozata,hogy a dohányzás hosszú távon egészséges,és mindenkinek ajánlják,sőt még előnyökkel is jár, mennyien hagynák abba, csak azért is :D
az nekem is vicces, amikor full egészségtelenül élő lancdohanyos, folyamatosan ivó haverjaim jönnek a hosszútávval meg azzal h mi van benne 😀

Sztem az egy reális bizalmatlansági faktor, hogy ilyen vakcinakat protokoll szerint több év alatt fejlesztenek, ez meg szűk 1 év alatt lett piacra dobva. A mérleg ettől még nem dől az oltás ellen, csak sztem az érthető, hogy némi ellentartás emiatt lehet.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.24. 12:01:35

Veidt_madridista írta:
2021.05.24. 11:48:37
Hát pont így :D

De tényleg politikát belevinni.. igen a politika óriási szerepet játszik jelenleg, nyílván megülik a helyzetet hogy elmélyítsék a hatalmukat és kihasználják gazdaságilag a helyzetet.
De mind1 melyik ország, melyik oldal milyen szín, egy közös mindenhol a földön. A kormányok azt mondják hogy oltass nem? Kivéve max Trumpot de könyörgöm azért na legyen egy határ valahol a pokol felett 2 méterrel.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.05.24. 11:48:37

Sinya22 írta:
2021.05.24. 11:46:07
Nekem csak az nem világos, hogy miért kezdtek el az emberek aggódni azon,mi lesz az oltás után,5-10-15 évvel,hiszen nincs tapasztalat arról,hogy hosszú távon mik a mellékhatások.
Erre egyszerű a válasz:
Kép
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.24. 11:46:07

Zozzy 5 írta:
2021.05.24. 09:00:14


Nekem is van szorongásom azzal kapcsolatban, hogy beadattam. Tényleg nem tudhatom, hogy mit okoz hosszútávon. Azt is teljesen megértem, hogy sokan rosszul vannak a kormányzati kommunikáció visszáságaitól, az oltási rendszer ellentmondásaitól, és tényleg nehéz lehet gyermekvállalás előtt kerülni ebbe a döntéshelyzetbe (habár én a pfeizerről ebben a tekintetben is jókat hallottam). De látva az utóbbi 1 évünket, illetve a linkelt klinikai vizsgálatok számait, szerintem nagyon nehezen védhető a "miért nem kell oltás" álláspont. A fidesz hányinger működését pedig tévút összemosni magának az oltásnak a hasznosságával, sztem ez egy érvelési hiba.
Nekem csak az nem világos, hogy miért kezdtek el az emberek aggódni azon,mi lesz az oltás után,5-10-15 évvel,hiszen nincs tapasztalat arról,hogy hosszú távon mik a mellékhatások. Közben mennyi dohányos,alkoholista,drogos, vagy éppen elhízott ember van itthon, amiről meg pontosan tudjuk, hogy mit okoz 5-10-20 év alatt. Pont nem használ egyik sem,rövid távon sem, meg hosszú távon sem. De most az oltásnál,mindenki kutató, orvos, konteós lett, és hirtelen azért nem oltatnak,mert gondolni kell a jövőre is. Mikor lemegy napi 1-2 doboz cigi, vagy valakinél még több, meg megy a műanyag gyorskaja, meg a tablettás bor ott nem kell a következményekre gondolni :D (Nyilván akinek nem inge,nem veszi magára).

Én azt totál megértem,hogy valaki bizalmatlan,mert rossz a kormány kommunikációja, rossz a kormány is esetleg, én totál tojok a politikára,szóval én senki mellett nem érvelek,meg senki mellett nem vagyok. De sok embernél azt látom, hogy ebbe is beleviszi a politikai hozzátartozását, meg a véleményét. "Azt mondták oltatni kell..na de én nem! nekem ne mondják meg".

Kíváncsi lennék ha jönne pár tanulmány, meg mellé Viktor nyilatkozata,hogy a dohányzás hosszú távon egészséges,és mindenkinek ajánlják,sőt még előnyökkel is jár, mennyien hagynák abba, csak azért is :D
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.24. 11:43:37

Nem értem az embereket.
Nem akarsz vakcinát nem kapsz, de ha a többség kap és mindenki azt akarja hogy lezárjuk a témát akkor a többség demokráciai alapon azt fogja mondani hogy akkor főjj a saját levedben. Én pár hete regisztráltam megkaptam és kész, sokáig vártam hogy milyen hírek jönnek és végül beadtam a derekam. Szinte utolsó voltam az ismerősök közül aki kapott, szóval az 5millió teljesen reális lehet. Külföldön élő ismerősök el vannak képedve milyen könnyű itt oltást kapni és hogy milyen jól kezeljük a dolgot (lol).

Ha nem akar valaki oltást nem kap, ül otthon amíg a többség boldog kint.
Aki nem akar kísérleti nyúl lenni kérjen kínait, az tradicionális, gyerek korodban is kaptál hasonlót nem kell tőle félni.
Ha modern megoldást akarsz és nyugatra menni kérj Pfizert és le van tudva.
Miért kell jobban félni egy oltástól hogy sok év múlva ki tudja mit okoz ha okoz bármit mint egy vírustól aminek létezését személyes tapasztalatok és pl videók igazolják ahogyan egymásra döglenek az emberek a kórházakban mert nem kapnak levegőt? Most tényleg nem értem mért félelmetesebb az 1. mint a 2.

Ok, nem hiszed el hogy van vírus, nem hiszed el hogy az oltás oltás, de akarsz élni.
Akkor kérj egy oltást, ingyen, mert úgy is csak "cukor és mese" és lesz papírod.
Vagy szerinted mérgező az oltás? Ha meg akarnak mérgezni megmérgezik a csapvizet hidd el nem fognak ilyet kitalálni azért hogy megöljenek, felesleges lenne, van rá más eszközük, ha egyáltalán ilyen céljuk lenne. Ez a szervezet legyártja saját magában a vírus tüskéjét egy oltással bevitt utasításra amin aztán az immunrendszer gyakorol nekem is nagyon sci-fi de baszki 2021 van. Nézd meg a technológiát hol tartunk, simán képesek vagyunk ilyesmire. Ha meg nem hiszed el ott a kínai. Ha annak se hiszel és félsz az egésztől akkor meg maradj otthon, se oltás se vírus, tuti túléled. De egyiktől félni, másiktól nem, az mi? =D>
Ha valaki csak szimplán nem bízik az orvosokban de elhiszi hogy van vírus, az meg maradjon otthon és ne sírjon hogy ki akar menni. Elvégre ha kimegy és elkapja, akkor az orvosokra lesz utalva akikben nem bízik.
Nincs olyan feltétel rendszer és kimenetel amiben logikus nem kérni oltást de kimenni, én legalább is erre jutottam.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.05.24. 11:34:22

mes írta:
2021.05.24. 11:21:42
Agymosottak klubja.... draga napom mi van itt...
Mondjuk ezen kívül érdemben is tehetnél hozzá, ha már Te nem vagy agymosott. :)
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.05.24. 11:21:42

Agymosottak klubja.... draga napom mi van itt...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.24. 10:48:11

davi10 írta:
2021.05.24. 10:23:19


@csababarca miért döntöttél a "bármi csak a kínai nem" mellett? Tényleg érdekel, mert én talán a kelleténél többször rágtam meg a kérdést, amíg letettem a voksomat a kínaira. Itt bárkinek a válaszát meghallgatom, mert nem tudtam még olyan nagyon szilárdan elköteleződni a kínai mellett.
semmilyen tudományos álláspontom nincs ellene, egyszerűen Kína nekem olyan, hogy azt sem hiszem el amit kérdeznek.
lehet rossz berögződés, de inkább kösz nem.
szerencsére fel sem merült, hogy olyat adjanak, még a tanári akció előtt volt szputnik-astra vonal, amire mehettem volna, abból a szputnyikot kértem volna inkább. de akkor már rebesgették a tanárok beoltását, így kivártam.

másrészt úgy volt tudok menni USA-ba, még mindig függőben van, de jobb oda a Pfizer, mint reszkírozni egy keleti vakcinával.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.24. 10:23:19

recrea írta:
2021.05.24. 10:01:35
Úgy nagyon nehéz, ha nem akarod érteni, amit írok vagy pedig valóban nem érted, az viszont a nagyobb baj, akkor minden karakterem elpazarolt. De abból lesz a pénz, a bajom, h 20-30 család osztozik rajta :)

Napok óta nem írtok választ a kérdéseimre, írjátok az oltás fontosságát meg statisztikát, holott én nem is vagyok oltásellenes :D sem baloldali, sem járványtagadó, sem lázadó, sem adócsaló, semmi olyan, amivel ártok a társadalomnak.

A társadalmi felelősségvállalás is érdekes kérdés. Mindenkinek addig fontos csak, amíg az egyéni érdekeit nem sérti.
Ugyanúgy kell az egyszerű állampolgár, hogy annak a 20-30 családnak kitermelje a pénzt, de akkor úgy néz ki ebben egyetértünk.

Ha nem kapsz választ a kérdeseidre, akkor lehet, hogy rosszul teszed fel őket. A legutóbbi "miért nem ingyenes a szúrás"-ra teljesen felesleges reagálni, a többire viszont szerintem kaptál választ.
Szerintem itt 1-2 kivétellel senki nem oltásellenes, ahogy észrevettem majdnem mindenki az általam már leírt 2 elvakult veglet között van. Sima eszmecsere megy, hála istennek az 1 évvel ezelőttinél magasabb szinvonalon.

Az utolsó mondatoddal nagyjából egyetértek, a legtöbbeknél addig tart a társadalmi felelősségvállalás, amíg az nem jár nagy lemondással vagy erőfeszítéssel.

@csababarca miért döntöttél a "bármi csak a kínai nem" mellett? Tényleg érdekel, mert én talán a kelleténél többször rágtam meg a kérdést, amíg letettem a voksomat a kínaira. Itt bárkinek a válaszát meghallgatom, mert nem tudtam még olyan nagyon szilárdan elköteleződni a kínai mellett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.24. 10:01:35

davi10 írta:
2021.05.24. 09:39:31
Igyekszem újra felvenni a fonalat, de már leírta más, amit szerettem volna. Erre viszont reagálnék.
recrea írta:
2021.05.24. 08:27:21
De mondom neked a választ a kérdésekre: mert (ahogy sosem) nem az emberélet számít, hanem a pénz, le.arja a kormányod meg az embertársad is a te egészségedet, cserébe még uszít is.
Igen ez nagyon érdekes gondolat, de szerinted miből lesz a pénz?
Nem az állampolgarok által elvégzett munkából és az ő adójukból?
:D

Úgy nagyon nehéz, ha nem akarod érteni, amit írok vagy pedig valóban nem érted, az viszont a nagyobb baj, akkor minden karakterem elpazarolt. De abból lesz a pénz, a bajom, h 20-30 család osztozik rajta :)

Napok óta nem írtok választ a kérdéseimre, írjátok az oltás fontosságát meg statisztikát, holott én nem is vagyok oltásellenes :D sem baloldali, sem járványtagadó, sem lázadó, sem adócsaló, semmi olyan, amivel ártok a társadalomnak.

A társadalmi felelősségvállalás is érdekes kérdés. Mindenkinek addig fontos csak, amíg az egyéni érdekeit nem sérti.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.24. 09:39:31

Igyekszem újra felvenni a fonalat, de már leírta más, amit szerettem volna. Erre viszont reagálnék.
recrea írta:
2021.05.24. 08:27:21
De mondom neked a választ a kérdésekre: mert (ahogy sosem) nem az emberélet számít, hanem a pénz, le.arja a kormányod meg az embertársad is a te egészségedet, cserébe még uszít is.
Igen ez nagyon érdekes gondolat, de szerinted miből lesz a pénz?
Nem az állampolgarok által elvégzett munkából és az ő adójukból?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.24. 09:00:14

miro. írta:
2021.05.23. 23:58:15
Jogositvany azert kell,hogy megtanulj vezetni es kozlekedni.
Ha beulsz anelkul,veszelyezteted mas eletet,mert ugyanabban a forgalomban mesz mint a tobbi.
Jogasznak meg azert kell diploma,hogy ertsd a szakmad.. :D Ennyi idiota peldat.. :D

De meg mindig nem ertem,hogy ha en nem akarom beoltatni magam,akkor azzal kinek artok..??
Mert nyakam ra,hogy nem kerulnek korhazba.
Oltassal meg ugyanugy atadom. :D
Michaabee-hez csatlakoznék - klinikai adatok vannak rá, hogy nem fertőzöl ugyanúgy beoltva, mint oltatlanul. A linkelt cikk bár csak a pfeizerről és a johnsonról szól, de talán nem túlzás állítani a vázolt boiológiai logika alapján, hogy a 0-nál jóval nagyobb százalék fog kijönni a többi vakcina esetében is.
https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_ ... s-atvitelt

Ennek tükrében szerintem kijelenthető, hogy jelenleg az oltakozás - minden visszássága ellenére - a társadalmi felelősségvállalás része akkor is, ha nem érzed magad veszélyeztetettnek. Azt gondolom, hogy egy olyan év után, amikor

- emberek tömegei lettek munkanélküliek
- rengeteg olyan ember halt meg, aki covid nélkül nem most ment volna el
- még tovább romlott az egyébként is gatya magyar mentálhigiénés állapot
- traumatizálódott és kiégett az orvostársadalom egy jelentős része
(úgy, hogy vizsgálatok vannak arra, miszerint az orvostársadalom egyébként is az egyik legveszélyeztetettebb a depresszió és öngyilkosság terén)
- leállt a normális orvosi ellátás, pácban hagyva csomó olyan embert, akinek egyéb más egészségügyi baja van

nem lehet arra hivatkozva megtagadni az oltást, hogy szerinted nem kerülnél kórházba. Legyen igazad, nagyon reméljük, hogy így lenne, de bocsánat, akkor egy vad gondolatkísérlet keretében ezt csináljuk korrektül, ne bemondásra. Oltás megtagadás esetén hajlandó vagy-e nyilatkozni arról, hogy a továbbiakban nem tartasz igényt ellátásra, akkor sem, ha mégsem a remélt verzió igazolódik, és ne adj Isten, súlyos lenne az állapotod? Vajon hajlandó lenne erről aláírni egy papírt az a százezres vagy milliós nagyságrendű csoport, aki nem akar oltakozni?

Az a fantáziám, hogy a többségük nem. Anélkül, hogy itt most bárkit is ebbe a csoportba vennék, hiszen nem ismerek személyesen senkit, biztos vagyok benne, hogy az oltásellenesek között krva sokan vannak azok, akik a jó öreg "a kecske is lakjon jól, meg a káposzta is megmaradjon" elvet óhajtják ebben a kérdésben, vagyis ne kelljen oltatni, de ha baj van, akkor természetesen lássák el, legyen lélegeztetőgép, meg készenlétben orvos az ágya mellett, akinek amúgy éppen az immunológián vagy az kardiológián lenne dolga. Ez így nem működik. Továbbá - és ez csak egy fantázia a részemről - sztem egy olyan vágy is van sok emberben, hogy habár neki ne kelljen oltatni, azért az emberek többsége oltsa be magát, hogy legyen nyitás, meg régi élet stb. Tudom, hogy nem reprezentatív, de az egyik ismerősöm pont ezt csinálja: rosszul van a gondolattól, hogy csatlakoznia kell a mainstreamhez és be kéne oltatnia magát, mert ő biztos nem, de azért mindn nap felháborodik, hogy meddig tart még ez rohadt kijárási korlátozás, meg mikor tud már reggelig inni egy kocsmában?

Ettől független egy ilyen nyilatkozatot sokkal nagyobb abszurdnak éreznék, mint az oltásra szorítást. És Isten ments egyébként is, hogy ilyen nyilatkozatra legyen lehetőség egy olyan országban, ahol végig szabadon garázdálkodhattak Lenkei meg Gődény féle gátlástalan nárcisztikus haszonleső kóklerek, és az ő hazugságaik, csúsztatásaik, féligazságaik képezik a kiindulópontot egy csomó ember számára annak megítélésében, hogy a vírus mennyire veszélyes rájuk nézve. Nem akarok ebbe a csoportba venni senkit innen, meg nyilván azzal is tisztában vagyok, hogy sok fiatal jól tippelte meg a veszélyt és tényleg megúszta kisebb-nagyobb tünetekkel, de az tény, hogy ma Magyarországon az említett hitvány orvoscelebek jelentős véleményformálók voltak (zárójel: köszönhetően a fidesz utóbbi 10 évének is, amely kellőképpen tett azért, hogy az összeesküvés elméletek termékeny talajra hulljanak). Teljes nonszensz, hogy ezekre az emberekre legyen bízva a veszélyesség objektív felbecsülése, és ezáltal legyen kockáztatva az ország működésének további akadályoztatása. És akkor még nem ejtettünk szót arról, hogy voltak fiatalok is, akik bele tudtak halni. Bocsánat, de az, hogy szerintünk mit bír ki az immunrendszerünk, egy teljesen szubjektív, elhárításokkal és a saját sérthetetlenségünkbe vetett hittel összekeveredett belső kép, amire sztem nem lehet alapozni ilyen súlyú kérdésekben.

Nekem is van szorongásom azzal kapcsolatban, hogy beadattam. Tényleg nem tudhatom, hogy mit okoz hosszútávon. Azt is teljesen megértem, hogy sokan rosszul vannak a kormányzati kommunikáció visszásságaitól, az oltási rendszer ellentmondásaitól, és tényleg nehéz lehet gyermekvállalás előtt kerülni ebbe a döntéshelyzetbe (habár én a pfeizerről ebben a tekintetben is jókat hallottam). De látva az utóbbi 1 évünket, illetve a linkelt klinikai vizsgálatok számait, szerintem nagyon nehezen védhető a "miért nem kell oltás" álláspont. A fidesz hányinger működését pedig tévút összemosni magának az oltásnak a hasznosságával, sztem ez egy érvelési hiba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2021.05.24. 10:00:32-kor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.24. 08:27:21

dévid villa írta:
2021.05.24. 00:18:06
"az oltatlan saját magát és másokat is veszélyezteti. Az oltott pedig magát nem (tehát nem fogja terhelni az eü-t, ha megbetegszik) veszélyezteti, és másokat is kevésbé veszélyezteti. Nem fertőz úgy egy oltott, mint egy oltatlan."
És mi van az oltatlan, ellenanyag nélkülivel? Az mégis kit fertőz? Miért kell egy szúrásért 11 ezret fizetnem, h kiderüljön, h nem voltam covidos és nem is vagyok? Miért nem lehet mondjuk csak egy ezres, netán ingyenes? Miért nem nekik van minden megengedve? Miért nem azok mehetnek mindenhova, akikben 0,0 az ellenanyag? Sokan vannak ám. Ők az egyetlenek(!), akik nem fertőzik egymást. Ha egy ezres lenne, mennék minden hétfőn (de én így is, h 11 ezer Ft, csak nincs értelme), ha 0,0 az ellenanyag, akkor hétvégén nekem van kalimera lasvegas.

Ez az én immunrendszerem képessége!

De mondom neked a választ a kérdésekre: mert (ahogy sosem) nem az emberélet számít, hanem a pénz, le.arja a kormányod meg az embertársad is a te egészségedet, cserébe még uszít is. Ezzel sincs gond, kivéve, h én nem vagyok a közelében meg hogy undorítóan pofátlanul és engem hülyének nézve teszi. És ezt te is tudod, ha nem, akkor valóban parttalan a vita :)

Egyébként nekem (egyelőre) nem probléma a védettségi igazolvány hiánya, megvagyok nélküle, kijátszom, ahol csak tudom, bár ezt félve írom le, mert tudom, h érkeznek a becsületesség mintaszobrai.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.05.24. 01:16:39

miro. írta:
2021.05.23. 23:58:15
Jogositvany azert kell,hogy megtanulj vezetni es kozlekedni.
Ha beulsz anelkul,veszelyezteted mas eletet,mert ugyanabban a forgalomban mesz mint a tobbi.
Jogasznak meg azert kell diploma,hogy ertsd a szakmad.. :D Ennyi idiota peldat.. :D

De meg mindig nem ertem,hogy ha en nem akarom beoltatni magam,akkor azzal kinek artok..??
Mert nyakam ra,hogy nem kerulnek korhazba.
Oltassal meg ugyanugy atadom. :D
A félkövér rész ilyen formában nem igaz. Természetesen nem 100%-os a védőoltás, de számottevően csökkenti a valószínűségét a továbbfertőzésnek is. Leegyszerűsítve úgy működik, hogy ha már be vagy oltva és úgy kapod el a vírust, akkor 1) a szervezeted sokkal hamarabb legyűri a fertőzést, így kevesebb ideig tudsz másokat megfertőzni, illetve 2) mivel egyből elkezded hatástalanítani a szervezetedbe jutott vírust, így kisebb vírusmennyiség lesz benned, ami pedig tovább csökkenti az esélyét annak, hogy bárkit megfertőzöl.

Nem old meg minden problémát az oltás, de óriási ereje van annak, ha az emberek teszem azt 90%-a 90%-kal kisebb eséllyel fertőz, csak matek az egész. Nézd meg pl az Egyesült Királyságban (ahol az emberek kétharmada be van már oltva) gyakorlatilag változatlanul alacsony (sőt csökkent is) a napi esetszám amióta márciusban elkezdtek újranyitni, pedig előtte volt baj bőven. Gyakorlatilag cáfolhatatlan bizonyítékok vannak rá, hogy az oltás csökkenti a továbbfertőzést is.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.05.24. 00:18:06

recrea írta:
2021.05.23. 23:38:01
dévid villa írta:
2021.05.23. 22:58:31
Már csak azt nem magyaráztad el, hogy mibe más ettől a védettségi igazolvány :D
Abban, hogy a védettségi igazolványhoz nincs szükség semmiféle megszerzett képességre vagy tudásra.

Abban, h jogsi nélkül is bárhova el tudsz jutni a világban, tehát van alternatívám, ha utazni akarok. Jogos, az állatkertre is van, vegyek otthonra zsiráfot meg oroszlánt.
A védettségi igazolványhoz a megszerzett védettséghez van szükség. Az tulajdonképpen egy "képesség", amit az immunrendszered szerez meg.

Valóban, a második mondatodban van valami, de a jelenlegi helyzet nem fog örökké tartani, ideiglenes. Akár tetszik, akár nem, biztonságosabban csak úgy lehet újranyitni a helyeket jelenleg, ha teszünk egy ilyenfajta különbséget az emberek között.
miro. írta:
2021.05.23. 23:58:15
Ha beulsz anelkul,veszelyezteted mas eletet,mert ugyanabban a forgalomban mesz mint a tobbi.
De meg mindig nem ertem,hogy ha en nem akarom beoltatni magam,akkor azzal kinek artok..??
Mert nyakam ra,hogy nem kerulnek korhazba.
Oltassal meg ugyanugy atadom. :D
"az oltatlan saját magát és másokat is veszélyezteti. Az oltott pedig magát nem (tehát nem fogja terhelni az eü-t, ha megbetegszik) veszélyezteti, és másokat is kevésbé veszélyezteti. Nem fertőz úgy egy oltott, mint egy oltatlan."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.23. 23:58:15

Jogositvany azert kell,hogy megtanulj vezetni es kozlekedni.
Ha beulsz anelkul,veszelyezteted mas eletet,mert ugyanabban a forgalomban mesz mint a tobbi.
Jogasznak meg azert kell diploma,hogy ertsd a szakmad.. :D Ennyi idiota peldat.. :D

De meg mindig nem ertem,hogy ha en nem akarom beoltatni magam,akkor azzal kinek artok..??
Mert nyakam ra,hogy nem kerulnek korhazba.
Oltassal meg ugyanugy atadom. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.05.23. 23:38:01

dévid villa írta:
2021.05.23. 22:58:31
Már csak azt nem magyaráztad el, hogy mibe más ettől a védettségi igazolvány :D
Abban, hogy a védettségi igazolványhoz nincs szükség semmiféle megszerzett képességre vagy tudásra.

Abban, h jogsi nélkül is bárhova el tudsz jutni a világban, tehát van alternatívám, ha utazni akarok. Jogos, az állatkertre is van, vegyek otthonra zsiráfot meg oroszlánt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.23. 23:25:49

Veidt_madridista írta:
2021.05.23. 23:20:30

Ilyen alapon, étterembe beülés helyett ülhetsz a teraszon, kérheted elvitelre a kaját, rendelhetsz házhoz, sőt főzhetsz te magad.
Igen, igaz.
De akkor sem vonnám párhuzamba a kettőt, mert szerintem nem ugyanaz.
Sokkal több hátrány érte azt itt tavasszal akinek nem volt kártyája, mint azt akinek jogsija nincs, ezen kár vitázni.

Nálam egy percig nem volt kérdés, hogy oltatom magam, egyedül a kínait nem adattam volna be, így nem a “vakcinaellenesség” beszél belőlem, amikor azt mondom, hogy ennek a kártyának azért vannak érdekes hozamai.
Pláne hogy olyanok nem kapják meg a gyökér adminisztráció miatt, akiknek járna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.05.23. 23:20:30

csababarca írta:
2021.05.23. 23:10:55
Nem is tudtam, hogy jogsi nélkül nem lehet beülni éttermekbe pl:D

Jogosítvány semmiben sem diszkriminál, mert felülsz a buszra, vonatra, bicajra, stb, és oda mész ahova akarsz.
Ilyen alapon, étterembe beülés helyett ülhetsz a teraszon, kérheted elvitelre a kaját, rendelhetsz házhoz, sőt főzhetsz te magad.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.23. 23:10:55

Jogosítványt hozzuk párhuzamba a védettségi igazolvánnyal?
Nem is tudtam, hogy jogsi nélkül nem lehet beülni éttermekbe pl:D

Jogosítvány semmiben sem diszkriminál, mert felülsz a buszra, vonatra, bicajra, stb, és oda mész ahova akarsz.
Talán a diszkriminál kifejezést kellene átgondolni először, mire használjuk.


Mondom ezt két kártya büszke birtokosaként, de ne a jogosítvánnyal állítsuk már párhuzamba, nem tudom a nem jogsisokat milyen hátrányok érik még, de a védettségivel nem rendelkezőket elég sok.

Én azt mondom oltasson mindenki, ne a kártya miatt, hanem hogy vége legyen ennek az egész bohóckodásnak, meg teóriázgatásnak a vírus kapcsán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.05.23. 22:58:31

recrea írta:
2021.05.23. 19:32:41
dévid villa írta:
2021.05.23. 19:18:45
Jogilag totál ugyanaz a két dolog szerintem. Különbséget legfeljebb ott lehet találni, hogy míg az oltással egy minimális kockázatot is vállalsz, addig a jogosítvány megszerzéséhez vezető út kockázatmentes. Bár szvsz utóbbi sem igaz, vezetésórán is érhet súlyos vagy halálos baleset.
Akkor a jogászkodás is az, mert diplomához kötik és még pénzbe is kerül a képzés, szóval nem adhatok csak úgy jogi tanácsot, kell hozzá a papír. Kb a jogsis példa is ez a szint.
Már csak azt nem magyaráztad el, hogy mibe más ettől a védettségi igazolvány :D

A jogrendszer már csak ilyen az én meglátásom szerint: tulajdonképpen "diszkriminációk" sorozata. Az egyén lemond bizonyos dolgokról azért, hogy a társadalomnak jobb legyen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.23. 20:28:28

"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.05.23. 20:22:12

ntibi67 írta:
2021.05.23. 19:48:49
Április 20
Első oltás 3 300 000
Második oltás 1 400 000
Új fertőzött 1645
Elhunyt 199
Gyógyult 461 000
Aktív fertőzött 268 000
Kórházban ápolt 8600
Lélegeztető gépen 980
Május 23
Első oltás 5 000 000
Második oltás 3 000 000
Új fertőzött 416
Elhunyt 44
Gyógyult 669 000
Aktív fertőzött 103 000
Kórházban ápolt 1400
Lélegeztető gépen 185
Ezzel mi az üzeneted?
Válasz küldése
cron