Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.10. 00:15:26

csababarca írta:
2021.04.09. 21:49:19
dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Amikor Hrutkát kivágta a kereszténykonzervatív kezekben lévő csatorna, akkor miért nem jöttél érzékenyíteni?

Egyébként mehetett volna a német ombudsmanhoz, valószínűleg nyert volna.
De volt rá havi jó 10 millió forintnyi indoka, hogy inkább hazajöjjön.

Személy szerint mind Hrutka, mind Petry kirúgását elítélem, és nem tartom jogosnak.
Nem a kereszténykonzervatív oldal villog mindig azzal, hogy mennyire toleránsak :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.09. 21:52:49

dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Pont most akartam linkelni :D

10 év múlva már nem kirúgják, hanem agyonlövik azokat akik nem éljeneznek a lmbgtpq meg a blm csürhének.

Dárdait régen egy kemény palinak tartottam, most elvesztette minden tiszteletem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.09. 21:49:19

dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Amikor Hrutkát kivágta a kereszténykonzervatív kezekben lévő csatorna, akkor miért nem jöttél érzékenyíteni?

Egyébként mehetett volna a német ombudsmanhoz, valószínűleg nyert volna.
De volt rá havi jó 10 millió forintnyi indoka, hogy inkább hazajöjjön.

Személy szerint mind Hrutka, mind Petry kirúgását elítélem, és nem tartom jogosnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.09. 21:29:12

https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.08. 12:53:42

"Az se érdekelt senkit, amikor elvették a magánnyugdíj pénztárt."

Azért ez eléggé a "függetlenobjektív médiás rövid verzió". De mivel az embereknek nagyjából fingjuk nincs az állami nyugdíj - önkéntes magánnyugdíj viszonyáról, és annak megváltoztatásáról, ezért sokkal egyszerűbb narratíva, hogy lenyúlták.


"Én úgy látom, hogy azért nyugaton is nagyrészt a csőcselék jár ki tüntetni. Pl. Párizsban, ha balhé van, azt nem fehér emberek szokták csinálni.... Magyarországon meg az ehhez hasonló réteg mással van elfoglalva, nem megy ki tüntetni. "

Ezeket a spontán szerveződő tüntetéseket is hagyjuk már. Komolyan, mennyire hihető, hogy akinek egy fletó beszéd után nem volt semmi baja és nem volt ingerenciája utcára menni, az majd egy "internetadó", "rabszolgatörvény", "freeszfe", "beszántjákazindexet" témákban majd hirtelen lesz motivációja... Ezek mind eléggé nyilvánvalóan irányított megmozdulások, amik ráadásul kiforgatott okokra hivatkozva lettek megtartva. Ráadásul ha megnézem / hallgatom az ott elhangzott beszédeket, hát azokból az O1G témán kívül nem sokmindent lehet kiolvasni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.07. 22:14:50

Nero. írta:
2021.04.07. 19:54:06

Meg itthon egy jelentősebb balhé se volt. Olaszok, franciák, belgák, hollandok stb. szinte minden héten komoly rendzavarások, összecsapás a rendőrökkel.

A magyar pont hogy egy ilyen “szófogadó, bármit elfogadó lehajtott fejű kisgyerek”. Az se érdekelt senkit, amikor elvették a magánnyugdíj pénztárt.
Én úgy látom, hogy azért nyugaton is nagyrészt a csőcselék jár ki tüntetni. Pl. Párizsban, ha balhé van, azt nem fehér emberek szokták csinálni.... Magyarországon meg az ehhez hasonló réteg mással van elfoglalva, nem megy ki tüntetni. A többiek, ha elégedetlenek is, akkor is csak max. a neten osztják az észt, ahogy mi is. :D Pedig a történelmünk alapján hírhedten makacs, keménynyakú nép vagyunk, de úgy látszik, az előző rendszer, amely igazából sosem lett rendesen felszámolva, mert sok eleme még most is kísért, megnyomorított minket rendesen lelkileg.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.07. 20:35:02

Annak én is örülök, hogy nem kell mindent 7 óráig elintézni, de eddig sem volt és mostantól kezdve sincs semmilyen logika ezekben a zárunk, nyitunk dolgokban.

A vakcinák hatása a gyártók szerint 2 - 3 hét a második oltás beadása után tesz teljes, értem én, hogy az elsőtől is állítólag védve vagy, de ott sem azonnal.

Nem egy emberről tudok, akik az első oltás után 8-10 nappal betegedtek meg. Korházba egyikük sem került, ez tény, de ugyanúgy szanaszét szórhatják a vírust, mint aki nincs beoltva.
Hol ebben a logika?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.07. 19:54:06

recrea írta:
2021.04.07. 14:58:29
Csak a hírekből tudom, h mi folyik a többi európai országban, de szerintem a többiekhez képest a magyar emberek kellőképp felelősségteljesen betartották/betartják az előírásokat: hordják a maszkot, az utcák este üresek, viszonylag kevés a zugkocsma és a házibuli, elmennek oltatni, nincsenek tüntetések, nem láttam locsoló csapatokat az utcán, stb. Mindezt már több, mint egy éve.

Vagy tévedek? Vannak itt nyugaton elő emberek, biztosan jobban tudják.
Meg itthon egy jelentősebb balhé se volt. Olaszok, franciák, belgák, hollandok stb. szinte minden héten komoly rendzavarások, összecsapás a rendőrökkel.

A magyar pont hogy egy ilyen “szófogadó, bármit elfogadó lehajtott fejű kisgyerek”. Az se érdekelt senkit, amikor elvették a magánnyugdíj pénztárt.
Egyébként az “enyhítés” pont hogy jót tett. Nincs az az óriási tömeg 7 előtt a boltokban meg mindenhol.

Közben kibújt a szög a zsákból, és kiderült hogy a felcsúti gengszter focimániája miatt volt mindez.

De vegyük komolyan a járványt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.07. 18:52:59

Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.07. 18:41:54

zsoltfree írta:
2021.04.07. 14:24:19
De amúgy számonkérni miért csak a politikát lehet?
Mert a fejétől bűzlik a hal és a politika a jogalkotó, a jogkövetés számonkérése pedig a mindenkori politikai hatalom kezében van.
Példát is nekik kellene mutatniuk.

Arról nem a multi tehet, hogy élelmiszert bevásárolni vagy tankolni menni és ott vásárolgatni családi program, nagyistól unokástól.
Innentől kezdődhetne is az emberek számonkérése....
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.07. 17:44:23

dévid villa írta:
2021.04.07. 16:57:35
Na holnapra én is megyek oltásra, Opel Astra lesz nekem is :D
Akkor még Astra záróra elött! Készülj lehet utána rezegni fogsz egy pár órát, mint a 20 éves Hajdu mosógép! :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.07. 16:57:35

Na holnapra én is megyek oltásra, Opel Astra lesz nekem is :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.07. 16:51:17

recrea írta:
2021.04.07. 14:58:29
Csak a hírekből tudom, h mi folyik a többi európai országban, de szerintem a többiekhez képest a magyar emberek kellőképp felelősségteljesen betartották/betartják az előírásokat: hordják a maszkot, az utcák este üresek, viszonylag kevés a zugkocsma és a házibuli, elmennek oltatni, nincsenek tüntetések, nem láttam locsoló csapatokat az utcán, stb. Mindezt már több, mint egy éve.

Vagy tévedek? Vannak itt nyugaton elő emberek, biztosan jobban tudják,
Hát én itthon a közösségi médiában, és sajnos a tág ismerettségemben is több embert látok minden hétvégén valamilyen házibuliban/pizsipartyn, mint amennyit nem.
Meg persze a rendszeres családlátogatás is csak kevés helyen maradt ki, meg hát a boltokba is a legtöbben mindig családostul jártak ha tehették, stb.
Idősek is bár felvették a maszkot, kesztyűt, de hát a minden reggel piacozás, bevásárlás, mint hobbi nem maradhatott el soha.
A felelősségteljesség mércéje nem másik ország kellene legyen, hanem ami reálisan elvárható egy jelenlegi helyzetben. Persze megértem azt is, hogy sokan nehezen viselik ezt a "bezártságot", mert most már évtizedek óta úgy éljük az életünket, hogy folyamatosan, megállás nélkül érnek minket az új ingerek, információk, emberek, stb. Aztán most hirtelen ezek jelentős része el lett vágva, és olyanok vagyunk mint az elvonási tünetetekkel küzdő drogosok. Szomorú, de ez van.


A Glamour napokról meg annyit, hogy szerintem sem korrekt az a cégek részéről, hogy tetőző járványügyi számok mellett csődítenek embertömeget a boltjaikba. És ne legyen késtsége senkinek: ezek a boltok nagyrészt bevásárló központokban vannak. Szóval annyi lesz a trükk, hogy nem a bolton belül lesznek egymás hegyén hátán az emberek, hanem a boltok előtt kígyózó sorokban. Igenis várhattak volna ezzel még 1 hónapot legalább, amíg normalizálódik a helyzet kicsit.
Persze igaz az is, hogy az emberek döntése, hogy elmennek-e. Viszont az emberek hülyék. Ettől még aki kihasználja az emberi hülyeséget, az rossz ember szerintem, főleg ha az életükkel játszik.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.07. 14:58:29

Csak a hírekből tudom, h mi folyik a többi európai országban, de szerintem a többiekhez képest a magyar emberek kellőképp felelősségteljesen betartották/betartják az előírásokat: hordják a maszkot, az utcák este üresek, viszonylag kevés a zugkocsma és a házibuli, elmennek oltatni, nincsenek tüntetések, nem láttam locsoló csapatokat az utcán, stb. Mindezt már több, mint egy éve.

Vagy tévedek? Vannak itt nyugaton elő emberek, biztosan jobban tudják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.04.07. 19:15:20-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.07. 14:30:16

zsoltfree írta:
De amúgy számonkérni miért csak a politikát lehet?
Egy Multi céget nem? Nem elég hogy az ilyen lmbtq, blm dolgokkal pícískednek, de még ilyenkor sem lehetne elvárni, hogy normálisan viselkedjenek?
Az embereken sem lehetne számon kérni, hogy viselkedjenek már kicsit felelősségteljesen? (a hosszú hétvégén elmentem bringázni a margit szigetre, mert már kezdek elsorvadni, de hazajöttem inkább, tudod milyen tömeg volt a szigeten?)

Ha az lenne, amit te mondasz, akkor tényleg csak az lehet a megoldás, hogy amíg legalább 1 új eset van naponta, addig bedeszkázni minden boltot és éttermet. Irgalmatlan gyarlóság ami itt manapság megy.
De lehetne és igazad is van valahol.

De mit vársz egy olyan országban, ahol kondiba járásra konkrét bűnöző hálózat épült ki?:D
Röhejes.
Akkora bírságot szabtam volna ki az emberekre és orvosokra akik ehhez a nevüket adták, hogy elment volna a kedvük a további tevékenységtől.

A kicsinyes igények kielégítése számít, más nem.

De mondom, engedi a boltok nyitvatartását akormány, innentől kezdve azok ha betartják a játékszabályokat (nyitvatartás, nm alapú létszám), akkor nehéz beléjük kötni.

Morális alapon lehetne csak, de az meg mit édekli az embereket?:)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.07. 14:24:19

csababarca írta:
2021.04.07. 14:10:12
De amúgy számonkérni miért csak a politikát lehet?
Egy Multi céget nem? Nem elég hogy az ilyen lmbtq, blm dolgokkal pícískednek, de még ilyenkor sem lehetne elvárni, hogy normálisan viselkedjenek?
Az embereken sem lehetne számon kérni, hogy viselkedjenek már kicsit felelősségteljesen? (a hosszú hétvégén elmentem bringázni a margit szigetre, mert már kezdek elsorvadni, de hazajöttem inkább, tudod milyen tömeg volt a szigeten?)

Ha az lenne, amit te mondasz, akkor tényleg csak az lehet a megoldás, hogy amíg legalább 1 új eset van naponta, addig bedeszkázni minden boltot és éttermet. Irgalmatlan gyarlóság ami itt manapság megy.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.07. 14:10:12

zsoltfree írta:
2021.04.07. 13:32:07

Belekezdtem egy hosszú monológba, de úgy látom megint csak az jött le az egészből, hogy ezt OV csinálta, akkor nyilván hülyeség. Azt, hogy mit csinált az nyilván mindegy. Az mindig hülyeség, és az ellenkezője kellett volna. Ha így gondolkodsz egy ilyen nyitástól, lelked rajta. Csak ezt már észre lehetett volna venni 1 év alatt, hogy itt életek múlhatnak az emberek viselkedésein. Persze, ma is a kormány a hibás. Viszont ha bedeszkázna mindent és ki nem nyitna amíg csak 1 új eset is lenne, akkor az is baj lenne.

Kihalok rajta, hogy 40+ év szocializmus is kevés volt ahhoz, hogy egy kicsit tanuljunk belőle.
félreértettél, ezek szerint.

támogatom a nyitást, de nem elegáns a nyitás után számon kérni az emberektől, üzlet tulajdonosoktól ezeket az akciókat.

egyedül a boltok négyzetméter alapú szabályozását tartom furának, azt bevezettem volna már márciusban pl, nem az, hogy egy tescoban, sparban csúcsidőben tömegnyomor van, most meg "lazítás" címszó alatt korlátozzák, hányan lehetnek bent. hanem szépen lehetett volna szabályozni már márciustól.
és akkor most lehetne lazítani rajta, szerintem.

de így is rendben van a nyitás, és kellett már.
daffy írta:
2021.04.07. 13:19:33

Csinálják úgy,hogy kinyitnak a boltok,de a glamour napi kedvezmény csak az online leadott rendelésekre érvényes.
igen ez egy opció lehetett volna, de minden kiskapura a kormány sem tud figyelni, lásd konditermek.
de valahogy az üzleteket sem tudom kárhoztatni, profitorientált cégekről beszélünk, nyílván kihasználják a nyitás nyújtotta lehetőségeket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.07. 13:32:07

csababarca írta:
2021.04.07. 13:12:15
zsoltfree írta:
2021.04.07. 12:58:10


Erre a társadalmi válasz:
https://www.glamour.hu/glamour-napok-20 ... 7Pcq7X8DUk

Ez egy ékes bizonyíték arra, hogy a politikától ne várjuk, hogy az ország egy jobb hely lesz. Addig amíg ilyen idióták vannak, addig lehetne bárki a politikusok között.
kormány kinyitott, behozta a négyzetméter alapú szabályozást, innentől kezdve nem mindegy?
miért ne használnák ki?
és ez nem társadalmi probléma, az akkor van, amikor a hülyék el is mennek és sorban állnak.
ezek az üzletek kihasználják a rendeletet, törvényt, ennyi a történet szerintem.
ezért kellett volna átgondolni a nyitást komolyabban, és nem egyből durrbele módjára.

szerinted amikor kinyithatnak az éttermek, akkor mi fog történni? tömve lesznek a teraszok, minden.
és az éttermeket hibáztatni sem lehet, mert mit tudnak csinálni? ebből élnek, kinyitnak.

ez a négyzetméter alapú működés is vicces, a járvány legrosszabb egy hónapján vagyunk túl, közben nem volt ilyen korlátozás. most nyitunk de közben korlátozunk, wtf. kicsit ellentmondásos nekem.

de emberi tényezőt nem tudják befolyásolni.
olyan ez mint a kondiba járás, ami még csak nem is létszükség, és látod, meghagyták a kiskaput, ki is használták a "testépítők" :lol:
aztán majd nov-decemberben a kormány még majd büszkén is hangoztatja majd, és sikerként könyveli el, hogy mennyi új igazolt sportoló lett az országban:D
Belekezdtem egy hosszú monológba, de úgy látom megint csak az jött le az egészből, hogy ezt OV csinálta, akkor nyilván hülyeség. Azt, hogy mit csinált az nyilván mindegy. Az mindig hülyeség, és az ellenkezője kellett volna. Ha így gondolkodsz egy ilyen nyitástól, lelked rajta. Csak ezt már észre lehetett volna venni 1 év alatt, hogy itt életek múlhatnak az emberek viselkedésein. Persze, ma is a kormány a hibás. Viszont ha bedeszkázna mindent és ki nem nyitna amíg csak 1 új eset is lenne, akkor az is baj lenne.

Kihalok rajta, hogy 40+ év szocializmus is kevés volt ahhoz, hogy egy kicsit tanuljunk belőle.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.07. 13:19:33

csababarca írta:
2021.04.07. 13:12:15
kormány kinyitott, behozta a négyzetméter alapú szabályozást, innentől kezdve nem mindegy?
miért ne használnák ki?
Csinálják úgy,hogy kinyitnak a boltok,de a glamour napi kedvezmény csak az online leadott rendelésekre érvényes.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.07. 13:12:15

zsoltfree írta:
2021.04.07. 12:58:10


Erre a társadalmi válasz:
https://www.glamour.hu/glamour-napok-20 ... 7Pcq7X8DUk

Ez egy ékes bizonyíték arra, hogy a politikától ne várjuk, hogy az ország egy jobb hely lesz. Addig amíg ilyen idióták vannak, addig lehetne bárki a politikusok között.
kormány kinyitott, behozta a négyzetméter alapú szabályozást, innentől kezdve nem mindegy?
miért ne használnák ki?
és ez nem társadalmi probléma, az akkor van, amikor a hülyék el is mennek és sorban állnak.
ezek az üzletek kihasználják a rendeletet, törvényt, ennyi a történet szerintem.
ezért kellett volna átgondolni a nyitást komolyabban, és nem egyből durrbele módjára.

szerinted amikor kinyithatnak az éttermek, akkor mi fog történni? tömve lesznek a teraszok, minden.
és az éttermeket hibáztatni sem lehet, mert mit tudnak csinálni? ebből élnek, kinyitnak.

ez a négyzetméter alapú működés is vicces, a járvány legrosszabb egy hónapján vagyunk túl, közben nem volt ilyen korlátozás. most nyitunk de közben korlátozunk, wtf. kicsit ellentmondásos nekem.

de emberi tényezőt nem tudják befolyásolni.
olyan ez mint a kondiba járás, ami még csak nem is létszükség, és látod, meghagyták a kiskaput, ki is használták a "testépítők" :lol:
aztán majd nov-decemberben a kormány még majd büszkén is hangoztatja majd, és sikerként könyveli el, hogy mennyi új igazolt sportoló lett az országban:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.07. 13:09:38

Hm, nem mostanában kell nyilatkozni az országnak az UEFA felé, hogy képes megrendezni az eb-t? Gyanús egybeesés lenne a most elkezdődő nyítással...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.07. 12:58:10

Nem hittem volna, hogy valaha ezt mondom, de inkább éljünk újra diktatúrában, mert az emberekre nem lehet semmilyen bízni. Kinyithatnak a boltok óvatosba'. Hurrá, ezt amúgy lehetne ésszerűen csinálni.

Erre a társadalmi válasz:
https://www.glamour.hu/glamour-napok-20 ... 7Pcq7X8DUk

Ez egy ékes bizonyíték arra, hogy a politikától ne várjuk, hogy az ország egy jobb hely lesz. Addig amíg ilyen idióták vannak, addig lehetne bárki a politikusok között.

Volt egy mondata még JFK-nek, ami kb így hangzott: Ne azt nézd mit tehet az ország érted, hanem azt, mit tehetsz te az országodért. Utóbbi nélkül szerintem nehezen van fejlődés...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.06. 14:58:55

Mondjuk azt nem tartom korrektnek semmiképp, hogy már telefonon elutasítják őket.
Jah, ráadásul 1-2 ingatlanos nem is kertel, egyből rávágja hogy azért nem jöhetnek mert romák.

Könnyű elképzelni hogy mondjuk Amerikában mi lenne a vége egy hasonló történetnek, ahol azt mondaná a közvetítő hogy “ha fekete vagy nem jöhetsz”

Egyébként tényleg vannak rendes romák, igaz olyan ritka mint a fehér holló. Viszont azok még a legtöbb magyarnál is szorgalmasabbak, segítőkészebbek, kedvesebbek. A rendes roma nagyon odafigyel arra, hogy jó benyomást keltsen.
Plusz ha az emberek többsége nem suttyomba adná ki az albérletet, hanem rendesen lepapírozva, közjegyzőnél, akkor sokkal nyugodtabban lehetne albérlőt "válogatni".
Jah, ehhez a fajta “okosba megoldjuk” módszerhez is volt szerencsém az elmúlt hetekbe.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.06. 14:12:50

Nero. írta:
2021.04.06. 13:58:47
https://youtu.be/WgI98QCtqJo

Érdekes téma ez is

A videóban szereplőket sajnálom, mert normálisnak tűnnek, viszont az tény hogy legalább 90% képtelen/nem akar beilleszkedni, és csak a problémák vannak.

Geridoss: Köszi :D
Igen, ez egy nagyon nehéz téma, mert Őket a videóban én is sajnálom emiatt, viszont sajnos jó oka és alapja van az emberek félelmének lakáskiadáskor.
Mondjuk azt nem tartom korrektnek semmiképp, hogy már telefonon elutasítják őket. Amikor én kerestem albérlőt, magyarok közt is voltak olyan arcok, akiknek a kezébe törékeny dolgot nem adtam volna, nem hogy lakáskulcsot. :D Szerintem a személyes találkozásnak pont ez a lényege ilyenkor, és ott úgyis le tudod szűrni ki tűnik korrektnek, megbízhatónak, komolynak eléggé, származástól függetlenül.
Plusz ha az emberek többsége nem suttyomba adná ki az albérletet, hanem rendesen lepapírozva, közjegyzőnél, akkor sokkal nyugodtabban lehetne albérlőt "válogatni".
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.06. 13:58:47

https://youtu.be/WgI98QCtqJo

Érdekes téma ez is

A videóban szereplőket sajnálom, mert normálisnak tűnnek, viszont az tény hogy legalább 90% képtelen/nem akar beilleszkedni, és csak a problémák vannak.

Geridoss: Köszi :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése