Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 17:14:17

Tibi,

Tehát tulajdonképpen most ismerted el, hogy nem azt mondták, hogy ne oltassak be magukat az emberek, hanem azt, hogy ne keletivel.
Te pedig itt vergődve azon ugralsz, hogy ők bizony azt mondták, hogy ne oltassak magukat az emberek! Ez szimpla hazugság és ferdites. De mit is várunk a Fidesztől és partoloitol
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 17:11:40

zsoltfree írta:
2021.04.26. 17:05:29
PorSiempre írta:
2021.04.26. 16:30:52
Ja, hogy DK-s vagy. Ha ezt tudom, akkor nem pazarolom az időmet:)

Hogy jön ide egy "Szájer"? "Saját nemzetet eladó Orbán"? Kinek adta el amúgy, nem olvastam sok 444-et, a híradóban meg nem volt. A krumplis zsákhoz sem adták amolyan kiegészítő leírásként.
"Bár lesz EB, meg csudiszép kisvasút, meg Paks "ingyen".... Hahaha ingyen? Ruszkiktol? Ugye ezt te sem hiszed el!?" - itt már látszik, hogy az utolsókat rúgod:)

Emlékezetem szerint nem mondták egyszer sem, hogy senki ne oltsa be magát, hisz saját maguk is megkapták. - nem, csak petíciót intéztek a kínai ellen, amit hirtelen eltüntettek az oldalukról, valamint sokan biztattak bizonyos vakcinák ellen, miközben ők azt megkapták, vagy jakab petya szakkérdése az volt a parlamentben, hogy amiért az afrikaiaknak jó, azért majd biztos jó lesz a kínai nekünk is?

A másik pedig, hogy a kormány nem egyértelmű intézkedéseket tett: Hát kb mindig elmondták előre, hogy ha ez lesz akkor ezt fogjuk tenni, stb. Illetve abban is következetes volt, hogy nem minden héten mást mondtak, hnaem konzekvensen állandó szabályok voltak, mert hidd el nem olvas naponta híreket mindenki. Ezzel szemben az ellenzékiek ahányan voltak, kb annyian mondak mást, ezt pedig úgy sikerült elérniük, hogy konkrétan pár hét különbséggel mondtak ellent saját maguknak. És még egy ATV-ben (tehát hazai pályán) is egy Kunhalmi Ágika erre makogva azt mondta, hogy amikor ők nyitósról beszélnek, akkor ők valójában zárásra gondoltak. Itt ezeket lehetne itt szépen leírni, de kb fingjuk nincs (ahogy pl nekünk sem) az olyan számokról és tervekről vagy stragégiákról, amik szerint az operatív törzs hoz ajánlásokat. Persze ez a hozzászólásokban nem jön le, mert inden hozzászóló, politikus vagy semmirekellő újságíró napokon keresztül osztja az észt, hogyan mit kéne, míg többségük még a saját életét sem tudja menedzselni, de esélyes, hoy soha semmilyen körülmények között nem irányítottak még sikeresen más embereket, vagy mondjuk egy céget, akár egy családot. De persze ezektől függetlenül simán azt gondolják, hogy egy országot majd ők el tudnának irányítani, pláne ilyen járványhelyzetben, amihez még nem volt fogható!

A kínai vakcina is volt már említve. Nem tudom mennyi ér az emberi élet, de tudomásom szerint kint mások is ennyiért vették. Illetve a kínai gagyi kapcsolódásról pedig. Ha jönne egy varázsló és mindent eltüntetne a környezetünkből, ami Kínában készült, akkor szerintem furán néznénk.


Vakvaganyon vagy... Az elmúlt alkalommal sajnos Vityara szavaztam, de megbántam és jövőre biztos nem rá fogok és nem is Flétóra.
Mindkét "ember" számomra hiteltelen.
Személy szerint egy cellába raknám mindkettőt... Mert oda valóak.

Elég baj, hogy vannak olyanok, akik még mindig Viktor-ban hisznek.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.26. 17:11:02

PorSiempre írta:
2021.04.26. 16:36:59
zsoltfree írta:
2021.04.26. 16:09:17
"transzparencia hiánya sajnos teljesen jogos" - ezt többen is írjátok a kormány oldalról. Itt mire gondoltok?

Ne értsen félre senki, Flétó és társai is ue. Csak ők ésszerű alapon próbálják terelni a népet! - na az már elég meleg kijelentés. Mondj légyszi 1-et az elmúlt 1 évből. Mert ha valaki egyértelműen undorítóan kezelte ezt az egész járványt politikailag, azok ők (a többiekről még lehetne vitatkozni). Bár sokat nem is vártam tőlük, de talán ezt még jobban túltolták, mint gondoltam.
Emlékezetem szerint nem mondták egyszer sem, hogy senki ne oltsa be magát, hisz saját maguk is megkapták.
Csak arra hívták fel a nép figyelmét, amiről én is beszéltem. Mégpedig nem kell eszeveszett tempóban mindenféle szarral oltani, csak hogy oltva legyél.

Ez tudomasom szerint nem oltasellenesseg, csakis figyelemfelhivas.
Hát az emlékezeted elég szelektív.DKs polgármesterek mondták hogy az ő kerületükbe ne vigyenek keleti vakcínát.Petíciót indítottak a keleti oltóanyagokkal szembe.Persze lehet azt mondani hogy ők nem oltás ellenesek csak keleti vakcina ellenesek.Sajnos a magyarok általános egészségügyi állapota lesújtó.Elhízás dohányzás alkohol fogysztás.Sajnos ezért sok a krónikus beteg és sajnos ezért van az hogy aki nem védett és lélegeztető gépre kerül nagy eséllyel elhuny.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.26. 17:08:44

ntibi67 írta:
2021.04.26. 16:57:21
PorSiempre írta:
2021.04.26. 16:30:52
Ntibi,

Neked még mindig nem sikerült akárcsak egy értelmében témáról szóló linket sem hoznod. Így elég nevetséges vitapartnernek tűnsz.
Meg lehet cáfolni amit allitottam, de azt valahol kevésnek érzem, hogy pár mondatot a semmiből elorangatva bedobsz.

De ha már 5 éves halálozási átlagban EU szint alatt vagyunk, akkor hogy a francba lehetünk most World TOP 1??? Biztos azért mert jó a jarvanykezelesi strategiank, ugye??
Nem, pont ezzel vilagitok rá, hogy el van baszva a rendszer...

Arra meg már nem is akarok válaszolni, hogy Flétó lövette a népet! Kabaré!

De ugye a nagy keresztény eszméket követő fideszes Szájer az oké! Vagy a saját nemzetet eladó Orbán az is oké! Ugye!?!?
Államadósságunk soha ilyen mélyen nem volt. Tudom, szegény Vityának 11 év sem volt semmire elég.
Bár lesz EB, meg csudiszép kisvasút, meg Paks "ingyen".... Hahaha ingyen? Ruszkiktol? Ugye ezt te sem hiszed el!?
Te építhetsz egy új múltat magadnak de a csótány igen is lövette és kardlapozta a magyar embereket.Úgy látszik homofób is vagy hiszen egy keresztény fideszes nem vonzódhat a saját neméhez.Minden országban megnőt az államadósság ezt a pandémiát követő gazdasági válság okozza másképp nem lehet kezelni.Ez nem magyar specifikus.Próbálok újra rávilágítani a halálozási adatokra.Az EU-ban és a világon az országok különböző képpen tartják számon a korona vírusban elhunytakat.Így világos képet csak a járvány végén a halálozási többlet adhat releváns választ.Akkor egy kis Paks.Szerintem ahhoz hogy függetlenek legyünk villamos energiában szükségünk van az erőmű bővítésére.A németek leállították az összes erőművüket,most veszik a franiáktól akik atomerőművekben termelik.Vagy megveszik az orosz gázt és azzal termelnek mert a szél és napenergiával nem tudják a fogyasztásukat kielégíteni.
Értelmesebb országokban 2 esemény miatt nőtt meg az államadósság, a mentőcsomagok adása plusz a leállás miatt.

Nálunk leállás az volt segélycsomag nem, az államunk hitelek formájában próbálja kiadni az unió által folyósított segélyeket. Szánalmas :wink:
Kép
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 17:07:48

Pedig Szájer Fideszes és keresztény is.. Aztán látod elbukott..... Ahogy a győri polgármester is...
De fura, amint valaki bukik Orbán köréből, akkor egyből nem keresztény és nem Fideszes... Hát ez aztán a jó ellenérv!! 😁😁😁😁

Na pont ezért van a sok agyatlan, akinek egy zsák krumplit adva be lehet húzni a szavazatát.
De ugye az is rendben van, hogy külföldi magyarul két szót nem beszélő emberek szavazatert cserébe útlevelet kapnak!

Igenam az igaz, hogy a németek leálltak, de az Orbán kormány azt tolja le mindenki torkán, hogy az milyen jó és milyen megtérülő, ha a ruszkik felhúzzák Paksot.
Elmondom, az életben nem fog megterulni, sőt emiatt még mélyebb anyagi hátránya lesz az országnak---> a ruszkik ahogy fütyülnek, úgy fog a kormány ugrálni...
Szerinted miért akar ez a patkány Orbán egypárt rendszert?
Neked van fogalmad arról, hogy mi folyik a ruszkiknal?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 17:05:29

PorSiempre írta:
2021.04.26. 16:30:52
Ja, hogy DK-s vagy. Ha ezt tudom, akkor nem pazarolom az időmet:)

Hogy jön ide egy "Szájer"? "Saját nemzetet eladó Orbán"? Kinek adta el amúgy, nem olvastam sok 444-et, a híradóban meg nem volt. A krumplis zsákhoz sem adták amolyan kiegészítő leírásként.
"Bár lesz EB, meg csudiszép kisvasút, meg Paks "ingyen".... Hahaha ingyen? Ruszkiktol? Ugye ezt te sem hiszed el!?" - itt már látszik, hogy az utolsókat rúgod:)

Emlékezetem szerint nem mondták egyszer sem, hogy senki ne oltsa be magát, hisz saját maguk is megkapták. - nem, csak petíciót intéztek a kínai ellen, amit hirtelen eltüntettek az oldalukról, valamint sokan biztattak bizonyos vakcinák ellen, miközben ők azt megkapták, vagy jakab petya szakkérdése az volt a parlamentben, hogy amiért az afrikaiaknak jó, azért majd biztos jó lesz a kínai nekünk is?

A másik pedig, hogy a kormány nem egyértelmű intézkedéseket tett: Hát kb mindig elmondták előre, hogy ha ez lesz akkor ezt fogjuk tenni, stb. Illetve abban is következetes volt, hogy nem minden héten mást mondtak, hnaem konzekvensen állandó szabályok voltak, mert hidd el nem olvas naponta híreket mindenki. Ezzel szemben az ellenzékiek ahányan voltak, kb annyian mondak mást, ezt pedig úgy sikerült elérniük, hogy konkrétan pár hét különbséggel mondtak ellent saját maguknak. És még egy ATV-ben (tehát hazai pályán) is egy Kunhalmi Ágika erre makogva azt mondta, hogy amikor ők nyitósról beszélnek, akkor ők valójában zárásra gondoltak. Itt ezeket lehetne itt szépen leírni, de kb fingjuk nincs (ahogy pl nekünk sem) az olyan számokról és tervekről vagy stragégiákról, amik szerint az operatív törzs hoz ajánlásokat. Persze ez a hozzászólásokban nem jön le, mert inden hozzászóló, politikus vagy semmirekellő újságíró napokon keresztül osztja az észt, hogyan mit kéne, míg többségük még a saját életét sem tudja menedzselni, de esélyes, hoy soha semmilyen körülmények között nem irányítottak még sikeresen más embereket, vagy mondjuk egy céget, akár egy családot. De persze ezektől függetlenül simán azt gondolják, hogy egy országot majd ők el tudnának irányítani, pláne ilyen járványhelyzetben, amihez még nem volt fogható!

A kínai vakcina is volt már említve. Nem tudom mennyi ér az emberi élet, de tudomásom szerint kint mások is ennyiért vették. Illetve a kínai gagyi kapcsolódásról pedig. Ha jönne egy varázsló és mindent eltüntetne a környezetünkből, ami Kínában készült, akkor szerintem furán néznénk.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.26. 16:57:21

PorSiempre írta:
2021.04.26. 16:30:52
Ntibi,

Neked még mindig nem sikerült akárcsak egy értelmében témáról szóló linket sem hoznod. Így elég nevetséges vitapartnernek tűnsz.
Meg lehet cáfolni amit allitottam, de azt valahol kevésnek érzem, hogy pár mondatot a semmiből elorangatva bedobsz.

De ha már 5 éves halálozási átlagban EU szint alatt vagyunk, akkor hogy a francba lehetünk most World TOP 1??? Biztos azért mert jó a jarvanykezelesi strategiank, ugye??
Nem, pont ezzel vilagitok rá, hogy el van baszva a rendszer...

Arra meg már nem is akarok válaszolni, hogy Flétó lövette a népet! Kabaré!

De ugye a nagy keresztény eszméket követő fideszes Szájer az oké! Vagy a saját nemzetet eladó Orbán az is oké! Ugye!?!?
Államadósságunk soha ilyen mélyen nem volt. Tudom, szegény Vityának 11 év sem volt semmire elég.
Bár lesz EB, meg csudiszép kisvasút, meg Paks "ingyen".... Hahaha ingyen? Ruszkiktol? Ugye ezt te sem hiszed el!?
Te építhetsz egy új múltat magadnak de a csótány igen is lövette és kardlapozta a magyar embereket.Úgy látszik homofób is vagy hiszen egy keresztény fideszes nem vonzódhat a saját neméhez.Minden országban megnőt az államadósság ezt a pandémiát követő gazdasági válság okozza másképp nem lehet kezelni.Ez nem magyar specifikus.Próbálok újra rávilágítani a halálozási adatokra.Az EU-ban és a világon az országok különböző képpen tartják számon a korona vírusban elhunytakat.Így világos képet csak a járvány végén a halálozási többlet adhat releváns választ.Akkor egy kis Paks.Szerintem ahhoz hogy függetlenek legyünk villamos energiában szükségünk van az erőmű bővítésére.A németek leállították az összes erőművüket,most veszik a franiáktól akik atomerőművekben termelik.Vagy megveszik az orosz gázt és azzal termelnek mert a szél és napenergiával nem tudják a fogyasztásukat kielégíteni.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 16:36:59

zsoltfree írta:
2021.04.26. 16:09:17
"transzparencia hiánya sajnos teljesen jogos" - ezt többen is írjátok a kormány oldalról. Itt mire gondoltok?

Ne értsen félre senki, Flétó és társai is ue. Csak ők ésszerű alapon próbálják terelni a népet! - na az már elég meleg kijelentés. Mondj légyszi 1-et az elmúlt 1 évből. Mert ha valaki egyértelműen undorítóan kezelte ezt az egész járványt politikailag, azok ők (a többiekről még lehetne vitatkozni). Bár sokat nem is vártam tőlük, de talán ezt még jobban túltolták, mint gondoltam.
Emlékezetem szerint nem mondták egyszer sem, hogy senki ne oltsa be magát, hisz saját maguk is megkapták.
Csak arra hívták fel a nép figyelmét, amiről én is beszéltem. Mégpedig nem kell eszeveszett tempóban mindenféle szarral oltani, csak hogy oltva legyél.

Ez tudomasom szerint nem oltasellenesseg, csakis figyelemfelhivas.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 16:30:52

Ntibi,

Neked még mindig nem sikerült akárcsak egy értelmében témáról szóló linket sem hoznod. Így elég nevetséges vitapartnernek tűnsz.
Meg lehet cáfolni amit allitottam, de azt valahol kevésnek érzem, hogy pár mondatot a semmiből elorangatva bedobsz.

De ha már 5 éves halálozási átlagban EU szint alatt vagyunk, akkor hogy a francba lehetünk most World TOP 1??? Biztos azért mert jó a jarvanykezelesi strategiank, ugye??
Nem, pont ezzel vilagitok rá, hogy el van baszva a rendszer...

Arra meg már nem is akarok válaszolni, hogy Flétó lövette a népet! Kabaré!

De ugye a nagy keresztény eszméket követő fideszes Szájer az oké! Vagy a saját nemzetet eladó Orbán az is oké! Ugye!?!?
Államadósságunk soha ilyen mélyen nem volt. Tudom, szegény Vityának 11 év sem volt semmire elég.
Bár lesz EB, meg csudiszép kisvasút, meg Paks "ingyen".... Hahaha ingyen? Ruszkiktol? Ugye ezt te sem hiszed el!?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 16:24:29

zsoltfree írta:
2021.04.26. 16:09:17
"transzparencia hiánya sajnos teljesen jogos" - ezt többen is írjátok a kormány oldalról. Itt mire gondoltok?
én a mutyikra, mert ugye a vakcinákat se sikerült, főleg a kínait normálisan behozni, hanem ilyen olyan fedőcégeken keresztül.

illetve ami szintén engem zavart, hogy minden alkalommal az orosz-kínai vakcinákkal kapcsolatban az m1-en nagy dirrel durral bejelentették, hogy ekkora meg akkora szállítmány jött, a pfizerről meg konkrétan megfeledkeztem, azt nem reklámozták.

pedig ők is az első negyedéves rendelést teljesítették, a hivatalos kormányoldalon kint volt ezzel kapcsolatban egy nyúlfarknyi infó. de ugye annak ki néz utána?

szerintem jogos a kritika az ellenzék felé, hogy túltolták a biciklit a keleti vakcinák kapcsán, a kormány viszont a nyugatiakkal csinált hasonlót, legalábbis ami a beszerzést illeti.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 16:09:17

"transzparencia hiánya sajnos teljesen jogos" - ezt többen is írjátok a kormány oldalról. Itt mire gondoltok?

Ne értsen félre senki, Flétó és társai is ue. Csak ők ésszerű alapon próbálják terelni a népet! - na az már elég meleg kijelentés. Mondj légyszi 1-et az elmúlt 1 évből. Mert ha valaki egyértelműen undorítóan kezelte ezt az egész járványt politikailag, azok ők (a többiekről még lehetne vitatkozni). Bár sokat nem is vártam tőlük, de talán ezt még jobban túltolták, mint gondoltam.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.26. 15:55:14

PorSiempre írta:
2021.04.26. 15:09:10
Én a jelenlegi helyzetben vagyok szkeptikus. Rossz az emberek felé a kommunikáció. Ezer féle anyaggal oltanak és valójában nem tudják, hogy mi is lesz.
A vak is látja, hogy itt a minél magasabb oltott szám a lényeg, az se baj, ha uborklé, csak oltás oltás oltás.
Ez így hiteltelen.
Kevesebb politika kellene ebbe és több szakértő.
Mert az, hogy nekem Vitya azt mondja, hogy gyerekek jó a kínai csak toljatok, az olyan mikor Hitler azt mondaná, hogy embert ölni nem szabad.
Ne értsen félre senki, Flétó és társai is ue. Csak ők ésszerű alapon próbálják terelni a népet!
Tudod quality over quantity!!

A már említett szakma közeli ismerős és párja is elmondta, hogy miért nem szabad kapkodni. Ráadásul az ismerős túlsúlyos és idős is. De mégsem rohan oltatni. Pedig hidd el kutató orvosként az első körben lehetne.

Az említett Svájc, Izrael sem véletlenül csak 1-2 opciót adott és bizonyítottan sikeresek a stratégiával.
Fletó ha jól emlékszem gumilövedékkel és kardlappal terelte a népet.Fletó és az ésszerűség...nevetnem kel.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.26. 15:51:34

PorSiempre írta:
2021.04.26. 10:59:56
ntibi67 írta:
2021.04.26. 10:45:09
PorSiempre írta:
2021.04.26. 07:22:09
Én piszkos szkeptikus vagyok a vakcinakkal. Így azt a döntést hoztam, főleg szakemberekkel való diskurzus után, hogy ha keleti cuccot akarnak, akkor Szputnyik, ha másikat, akkor csakis Pfeizer.
Hogy miért?
Ugye a kínai cucc a mai napig nincs engedélyezve, de mi szeretett vezérünk 100e-es tételben hozatja.
Fura és gyanús is. AstraZ betiltva több országban, de nálunk még van bőven és azt bizony el fogják tolni.
Nálunk sokkal komolyabb országban, mint pl Svajc csak Pfeizer és Moderna van engedélyezve. Izraelben a népet végigtolták Pfeizerrel és láss csodát a vírus kvázi eltűnt.
Nálunk meg megy a propaganda, hogy toljuk a keleti árut... Hát nem, köszi.
Jobban hiszek a svajciaknak és az izraelieknek.
Nálunk azért ez az oltári mennyiségű ezerféle cucc, hogy Vitya elmondhassa, hogy milyen ügyes volt az oltásokkal. Közben meg kamu számokkal sem tud napi 200 halottnál kevesebbet felmutatni. Pont azért, mert oltják a népet, a mosóvízzel is, csak, hogy jól nézzen ki az egyik statisztikai mutató.

Nyitás :

Ugye aki egy oltást kapott, kap oltási kártyát vagy hogy hívják... De ez az ember nem teljesen védett, sőt!
Ők simán bemennek mindenhova... Kérdem én laikus, nem veszélyes játék ez?
Ennyire bele kell szólni a politikának egy ilyen komolyan egészségügyi káoszban elő ország életébe?
Rendesen át mosta a DK az agyadat.

Várom a tényekre alapozott válaszod.
Mondd hol hibáztam mi nem tetszik?
Btw én nem az indexrol tajékozódom.
Neked gondolom a királyi M1 a fő információs portál.


Tessék hozok egy kis olvasni valót :


https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/N ... iiZLPv5QRc

illetve

https://www.bag.admin.ch/dam/bag/de/dok ... vid-19.pdf

Hiszed vagy sem egy svájci Szakmunka sokkal jobb és hitelesebb, mint egy olyan kormányé, akik még lövik a népet a sok helyen, saját gyártók által is elismerten veszélyes AstraZeneca-val, ahol EU engedély nélküli kínai szarral oltanak.

Kérdem én hogy miért van az, hogy amíg nalunk 200+ /nap hal meg, addig Svájcban ez a szám minimális?
Aha és ezekben olvastad azt is téged idézlek “mosószerrel oltanak hogy jók legyenek az adatok”.Nevetséges amiket írsz.Svájc nem az unió tagja,azt vesz amit akar.Nekünk a nyugati vakcináknál kötött a kezünk nem tárgyalhatunk külön.Angliában csak astrával oltanak (kb30M) nincs gondjuk.Az már neked nem elég nyugat?Nem kell minden ideológiát elfogadni ami nyugatról jön,lassan komolyabb kommunista ideológiát tolnak mint a volt Szovjetunió.Az meg téged minősít hogy jobban bízol a nyugati orvosoknak mint a magyaroknak és majmolod az ellenzéki narratívát ami a gyászra és a halottak számára alapít.A többlett halálozás 5 éves átlagot nézve nálunk az uniós átlagnál alacsonyabb.Szégyeld magad hogy a halottak számával próbálod a érveidet alátámasztani.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 15:15:36

Azért már tavaly májusban a legtöbb kutató lenyilatkozta, hogy 1 éven belül várható egy vakcina kifejlesztése, mivel hatalmas a tudományos összefogás és az anyagi támogatás a háttérben. Szóval az, hogy 2020 végére lett használató vakcina nem volt akkora meglepetés.
Az, hogy az oroszok már augusztusban oltottak nagy létszámban odahaza, úgy hogy konkrétan nyíltan nem volt még meg a szükséges tesztelés, na az para volt. :D
Az itthoni politikai játszmák, transzparencia hiánya sajnos teljesen jogos. Bár nem is meglepő az elmúlt évtized után...

Társadalmi felelősségvállalás. Ez a kulcsa a dolgoknak, ez az ami az emberek 80%-ból hiányzik. Szemetelni is lehet büntetés nélkül, mégis rajtad áll képes vagy-e plusz 15 métert megtenni, hogy kidobd az első kukába. Itt is most rajtad állt, hogy összezsúfolódsz-e például a Deákra 1000ed magaddal egy még mindig tomboló járvány közepén nagyrészt olyanokkal, akik nincsenek beoltva, majd utána mész haza szüleidhez, például akik szintén nem biztos be vannak már oltva.
Félreértés ne essék, teljesen megértem, hogy hirtelen mindenki örült hogy újra emberek között lehet. Ettől még butaság volt ami történt.

Hozzáteszem arra is fogadni mernék, hogy azok voltak kint nagyrészt a hétvégén, akik amúgy is minden hétvégén valakinél házibulikáztak, és igazából nem a társaság hiányzott valójában, hanem a változatosság, az újdonság varázsa amit vadidegen tömeg ad maguk körül. :D
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 15:09:10

Én a jelenlegi helyzetben vagyok szkeptikus. Rossz az emberek felé a kommunikáció. Ezer féle anyaggal oltanak és valójában nem tudják, hogy mi is lesz.
A vak is látja, hogy itt a minél magasabb oltott szám a lényeg, az se baj, ha uborklé, csak oltás oltás oltás.
Ez így hiteltelen.
Kevesebb politika kellene ebbe és több szakértő.
Mert az, hogy nekem Vitya azt mondja, hogy gyerekek jó a kínai csak toljatok, az olyan mikor Hitler azt mondaná, hogy embert ölni nem szabad.
Ne értsen félre senki, Flétó és társai is ue. Csak ők ésszerű alapon próbálják terelni a népet!
Tudod quality over quantity!!

A már említett szakma közeli ismerős és párja is elmondta, hogy miért nem szabad kapkodni. Ráadásul az ismerős túlsúlyos és idős is. De mégsem rohan oltatni. Pedig hidd el kutató orvosként az első körben lehetne.

Az említett Svájc, Izrael sem véletlenül csak 1-2 opciót adott és bizonyítottan sikeresek a stratégiával.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 14:57:09

Csaba :

Őszinte részvétem!
Tudom, hogy ez megy itthon. De a regisztráció így megy máshol is. A nemeteknel, Svájcban és Svédországban is. Mégis töredéke a halálozasi arány.

Zsolt :

Én nem oltattam a teraszok nyitottak, fél év múlva sem fogok oltani, pedig lesz EB telt házzal. Biztos én és a többi szkeptikus az oka annak, hogy nincs régi életed?
Illetve, amikor megkapta mindenki a vállba szurit gyerekként, akkor nem nem kellett senkinek papírt Aláirni, hogy ha meghalsz őket nem teheted felelőssé...
Az ismerőseim közül az ötödiket temetik el ezen a héten. Igen, oltás után. A másik 4-et is oltás után temették el. Az egyik sportoló volt, nem elhízott, rendszeres sportorvosi vizsgálattal. ...
Tudom még ez is semmi.

Én tök jól megvagyok az oltás nélkül, ugyanis múlt héten kiderült, hogy bőven van antitestem.
Biztos én vagyok a gát és nem az a sok ezer marha, aki ugyan egyszer oltva lett és van róla papírja, de tömegekbe verődve tombolt az utcán?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 14:50:57

Azért a bizalmatlanság több okból is valós, vakcinatípustól függetlenül.
Ugye a pandémia berobbanásakor arról voltak hírek, hogy a vakcina fejlesztése baromi hosszú folyamat, erre nem egész egy év alatt már rendelkezésre álltak. Egy laikus ember (mint pl én is a témában) elbizonytalanodhat, hogy hát ha azt mondták évek, hogy lehet fél év után már lövögetni emberekbe egy vakcinát.
A másik a kínaiak, akikkel szemben nem csak a magyarokban, de mindenkiben él bizonyos fajta szkepticizmus. Most ezt nem hiszem, hogy taglalni kell, hogyan és miként vonják felügyeletük alá lassan Európát, milyen minőségben öntik a gagyi árukat Európára, meg a világra. Persze tudnak jót is csinálni, de az egyszerű közember a kínai termékeknél a gagyira asszociál.

A transzparencia meg se rájuk, se a kormányunk ténykedésére nem jellemző, fedőcégek, pár hónappal a pandémia után megalakult cégek felelősek a vakcinaszállításért, bizniszért, a kínai vakcinát is maláj, meg akármilyen egyéb cégeken keresztül hozzák be az országba. (ezek nyilvános dolgok, bárki számára elérhetőek)
Szóval nem gondolom, hogy elrugaszkodott dolog a kínai vakcinával szemben szkeptikusnak lenni.
Nekem kormánypárti ismerőseim is visszamondták a kínait, vártak oroszra vagy pfizerre, nem véletlenül. (minisztériumban dolgozók is)

Egyébként a baloldali pártok sem oltásellenesek, ez a kormány kommunikációja. Én nem hallottam, hogy azt mondták volna, hogy senki ne oltasson, csak ugye felhívták a figyelmet pár dologra, pl az astra kapcsán is, pedig az nem keleti vakcina.

btw, a teraszozókat is kár elővenni, a kormány engedte, most kiderült, hogy celebeket tömött ki azért, hogy még reklámozzák is a nyitást, akkor ne a egyszerű polgárokon legyen elverve a por, mert kimentek és kihasználták a lehetőséget.
pláne ne akadjunk ki ezen, mikor bűnszervezet épült a "gyúrósok" sportorvosijára, hogy ezt a feltétlen fontos, és nélkülözhetetlen tevékenységet műveljék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 14:23:30

csababarca +1

PorSiempre:

Óvatosan ezekkel a halott emberekért ki a felelős dologgal. Most te azt állítod, hogy az egészségügy összeomlott. Persze van olyan médium, ahol már ez egy éve is összeomlott. Ti ugye ilyenkor, ha baj van, akkor nem bízzátok magatokat egy összeomlott intézményrendszerre, hanem egyéb módszerek alapján próbáltok gyógyulni? Szerintem NEM omlott össze. Sőt, én at hittem a járvány előtt, hogy ezt sokkal nagyobb káosszal fogja átélni, de én emelném kalapom előtte. Nem a kormány előtt, hanem az egészségügy előtt. Aki az összes dolgozót, és az összes hirtelen beugrós segítőt jelenti. A kormány persze véleményes, hogy tudná jobban, vagy kevésbé jobban támogatni őket. Viszont itt van az egyén felelőssége. Pl akiket már te is írtál, akik ilyen engedmény tétel után azonnal mennek ki és könyökölnek a pultoknál, hogy megkapják az italukat. Vagy ott van a másik, aki nem oltatja be magát. Jelen ismereteink szerint ez a 2 dolog NEM támogatja az egészségügyet. És mivel ez hosszú távon az egész gazdaságot is jelentheti, vagy annak az akadályozását, hogy a régi életünket visszakapjuk. Szóval röviden: van egy világjárvány, ami mindenki életében új, ráadásul halálos -> van rá megoldás (ami grátiszban ingyenes) -> de az emberek nem hajlandók ezt beadatni bizonyos politikai pártoknak és független objektív hírportáloknak is köszönhetően akik szépen megnyomták ezt a bizonytalanság faktort az emberekben. Az persze csak hab a tortán, hogy ezek a híroldalak és politikusok utána persze beadatják maguknak ezeket. Szóval lehet véleményed mert sajtószabadság van. Odaszarhatsz a bejárati ajtód elé, mert 100 százalékig jogod van hozzá. Viszont akár egy kicsit magadba is nézhetsz, mert bizony TE is most a régi életünknek az egyik gátja vagy, ha nem oltatsz...

Én ezt egyébként fel nem foghatom, hogy az emberek ezt miért utasítják el, de láttam egy kommentet, ami után már nem keresem az összefüggést: szóval miért várjuk el az emberektől, hogy mindenki beadasson magának egy ilyen védőoltást, amikor ott van pl a dohányzás: Tudjuk róla, már évtizedek óta, hogy rohadtul meghalsz benne és káros. Tudjuk, hogy egy szobában aki nem dohányzik, azt kegyetlenül zavarja. Büdös lesz tőle a hajad, a ruhád, sárga lesz tőle a fogad, stb.... Na és persze pénzbe is kerül, és már nem győzik a kormányok a jövedéki adóját hova emelni. És ezek ellenére mit csinálnak az emberek? Szívják! Ezért nem is értem miért csodálkozok / csodálkozunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.26. 13:58:48

PorSiempre írta:
2021.04.26. 13:52:10
Számomra akkor is rémisztő, hogy amíg egy nálunk 6-7* nagyobb Németországban 30* kevesebb ember hal meg egy nap addig mi 200+... Ezt nem lehet arra fogni, hogy cukros, túlsúlyos a nép. Nézd meg az angolokat, meg azt, hogy náluk se épp nadszal vékony emberek élnek... Ők sem hozzák azokat a szomorú számokat amiket a derék országunk produkál.

Ez nem szamhaboru, maximum csak azoknak, akik nem akarják elismerni a magyar egészségügy teljes csődjét.

Elnézést, ha b valakit bantottam volna, nagyon szeretnék horgászni, focizni a haverokkal, sörözni, stb , de a jelenlegi helyzetben inkább otthon, a kertben nyomulok. Lehet rám azt mondani, hogy felelőtlen vagyok, mert nem oltatok.
De szerintem az a sok ember az, aki a nyitás napján csoportokba verődik és egymást hegyén - hátán élvezi " A szabadságot ".
Horgászni elmehetnél most is, én is járok, senkivel nem kontaktolok közben.

Egyébként a halálozási adatok becsapósak, mert mindenkit aki pozitív és meghal annak írják be, hogy abba halt bele.
Lásd mamám, akinek összeomlott a keringése, nem volt vére stb, bevitték kedden a kórházban, tesztelték duplán, negatív lett.
Pénteken újra tesztelték, akkor már kritikus volt az állapota, elbúcsúzni alig engedték be anyumat hozzá, akkor már pozitív lett, szombaton meghalt, zárójelentésben meg ott volt, hogy covidos is volt.
De nem abba halt bele, még is belekerült a statisztikába.

Óvatosan kell ezekkel bánni, ha itt is csak a konkrét eseteket vennék bele, amikor tényleg covidba, vagy covid szövődményekbe hal bele valaki, akkor fele ennyi sem lenne valószínűleg ez a szám.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 13:52:10

Számomra akkor is rémisztő, hogy amíg egy nálunk 6-7* nagyobb Németországban 30* kevesebb ember hal meg egy nap addig mi 200+... Ezt nem lehet arra fogni, hogy cukros, túlsúlyos a nép. Nézd meg az angolokat, meg azt, hogy náluk se épp nadszal vékony emberek élnek... Ők sem hozzák azokat a szomorú számokat amiket a derék országunk produkál.

Ez nem szamhaboru, maximum csak azoknak, akik nem akarják elismerni a magyar egészségügy teljes csődjét.

Elnézést, ha b valakit bantottam volna, nagyon szeretnék horgászni, focizni a haverokkal, sörözni, stb , de a jelenlegi helyzetben inkább otthon, a kertben nyomulok. Lehet rám azt mondani, hogy felelőtlen vagyok, mert nem oltatok.
De szerintem az a sok ember az, aki a nyitás napján csoportokba verődik és egymást hegyén - hátán élvezi " A szabadságot ".
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 12:40:16

PorSiempre írta:
2021.04.26. 12:28:29
zsoltfree írta:
2021.04.26. 12:01:20
PorSiempre írta:
2021.04.26. 11:43:33
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Szerintem be kellene zárni az összes minisztériumot, és az alkotmányt átírni erre: lásd svájci kimutatások. Tök felesleges ez az egész cirkusz itt, ha egyszer van a világon svájci kimutatás, csak azt sajnálom, hogy ez eddig nem így volt.

Mindenkinek megvan a joga, hogy oda húzzon amit jónak lát.
Én megosztottam a véleményem, jóhiszeműen, fellengzes, szarkazmus, nagyképű nyilatkozat nélkül.
Továbbra is fenntartom, hogy egy romokban heverő egészségüggyel rendelkező ország, világelső halálozási rátával nem hiteles egy olyannal szemben, ahol ezek a dolgok pont kb TOP 3.
Tudom majd jön a kérdés, honnan az információ.
Saját magam laktam odakint pár évet, tudom mi van ott és mi van itt.
Van nem egy a témához nagyon közel álló ismerős. Ha kell privátban meg is nevezem őket, mint referencia.

Senkire semmit nem kell rákényszeríteni, a számok a halálozasi ráta magáért beszél.
"...annak lehet nem egy oltasnyi baja van" - Ez hogy jön ahhoz a mondathoz, hogy "fellengzes, szarkazmus, nagyképű nyilatkozat nélkül"?

"romokban heverő egészségüggyel rendelkező ország" - ezt azért lehet sokféleképpen érteni.
"világelső halálozási rátával" - ebbe pedig bele illik venni, hogy különböző országok nem ugyanazon módszertan alapján számolják ezeket (erről ennyi, mert én 1 halottat is soknak tartom, és undorító hányingerszerű etikátlan dolognak tartom az ilyen számháborúzást)

Illetve összehasonlításokat tenni csupán számok alapján nem túl bölcs. Például csak egy dolog: Svájc és Magyarország életszínvonalban mindig is többszörös különbség volt. Igen, Vitya, Fletó, de még Kádár, vagy a dualizmus korában is. Ezeket az országokat összehasonlítani nem tudom mennyi értelme van. Ennek azért vannak egyéb okai is. Az megvan ugye, hogy Európa legkövérebb nemzete vagyunk, és világszinten is hasonló "sikerünk" van. Továbbá a vírusban kimutatható, hogy az elhízáshoz köthető betegségek elég nagy hendikeppel indulnak ha kividról van szó. De van még más dolog is. Szóval nem értem miért kell egy almát egy körtével összehasonlítani.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 12:28:29

zsoltfree írta:
2021.04.26. 12:01:20
PorSiempre írta:
2021.04.26. 11:43:33
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Szerintem be kellene zárni az összes minisztériumot, és az alkotmányt átírni erre: lásd svájci kimutatások. Tök felesleges ez az egész cirkusz itt, ha egyszer van a világon svájci kimutatás, csak azt sajnálom, hogy ez eddig nem így volt.

Mindenkinek megvan a joga, hogy oda húzzon amit jónak lát.
Én megosztottam a véleményem, jóhiszeműen, fellengzes, szarkazmus, nagyképű nyilatkozat nélkül.
Továbbra is fenntartom, hogy egy romokban heverő egészségüggyel rendelkező ország, világelső halálozási rátával nem hiteles egy olyannal szemben, ahol ezek a dolgok pont kb TOP 3.
Tudom majd jön a kérdés, honnan az információ.
Saját magam laktam odakint pár évet, tudom mi van ott és mi van itt.
Van nem egy a témához nagyon közel álló ismerős. Ha kell privátban meg is nevezem őket, mint referencia.

Senkire semmit nem kell rákényszeríteni, a számok a halálozasi ráta magáért beszél.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.26. 12:11:02

A Sinopharm azért nincs engedélyezve, mert a kínaiak nem adták ki a fázis 3 teszteredményeket, amelyek ehhez szükségesrk lennének. Viszont gyakorlatban igenis jól vizsgázik, noha egy kicsit gyengébben mint a többi. És ez nem kormánypropaganda, a HVG írt róla: https://hvg.hu/vilag/20210422_Szerbiaba ... ltottak_be

Az AZ pedig gazdasági érdekből lett felfüggesztve pár országban, az EU-ban a német Pfizert kell nyomatni :D

A Szputnyik engedélyezését is mióta húzzák már, pedig annak a tesztelése, eredményei teljesen átláthatóan és részletesen vannak dokumentálva, nevetséges :D a többivel nem szarakodtak ennyit.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 12:01:20

PorSiempre írta:
2021.04.26. 11:43:33
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Szerintem be kellene zárni az összes minisztériumot, és az alkotmányt átírni erre: lásd svájci kimutatások. Tök felesleges ez az egész cirkusz itt, ha egyszer van a világon svájci kimutatás, csak azt sajnálom, hogy ez eddig nem így volt.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.04.26. 11:43:33

A ruszki cuccal nekem sincsenek problémáim, lehet félreérthető voltam. A kínai az viszont gáz, AstraZ-tol pedig azért tartom magam távol, mert nalunknál ezerszer jobb egészségüggyel rendelkező országok tiltják be. Gondolom nem véletlenül.

A ruszkik cucca pedig még a svájciak szerint is okés, de ők húznak a Pfizer felé. Ha kell, hozok orosz nyelvű doksikat is, kaptam eleget az ottani ismeroseimtol. Illetve ők sem hobbiból nem oltanak Astra Zenecaval és Synopharm-al. Holott a kínaiakkal nagy pajtasok.
Aki meg megkérdőjelez egy svájci kimutatást, egy magyar propagandával szemben, annak lehet nem egy oltasnyi baja van...
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Válasz küldése