Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.30. 19:54:56

Mire a választások lesznek, addigra kevésbé fognak emlékezni már erre az évre, meg a tavalyira.
Hidd el, ha most lenne áprilisban választás, akkor már minden nyitva lenne, nem lennének korlátozások, stb.

Az emberek gyorsan felejtenek, lecseng ez tegyük fel őszre, utána marad fél évük, hoznak egy két jónak mondott intézkedést, és kész. (mondjuk pedagógus béremelés 10%, ami a valóságban 3% mire hozzá ér a pénz, ingyenes parkolás továbbra is, valami újabb építési árakat égbe lövő, ámde jól hangzó támogatás, stb)
Ki van ez találva.

Mondom ha covid, Szájer-Borkai botrányok így egybe választás előtti 2 hétben történnek, talán annak lenne %ban kimutatható eredménye.
Így ezekre már kutya nem fog emlékezni, ha nyártól kinyithatnak a vendéglátósok, pont megszedik magukat újra annyira, hogy örömmel húzzák az X-et a fideszre.

Én kiábrándult vagyok ilyen szempontból, 2014-ben se hittem, hogy ennyire nyernek, 2018-ban pláne nem...és mégis. Tükörsimán.
Egyedül a 2010-es választáson volt egyértelműen mellettük a közhangulat, akkor várható volt, hogy aratnak.
Azóta meg mintha az embereknek kezdene elegük lenni, a környezetemben 10 ellenzéki véleményre jut egy fideszes, és mégis sima kétharmad az eredmény mindig.

2010ben 2,7M, 2014ben 2,1M, 2018-ban 2,8M!!!! Tehát még 2 éve is többen szavaztak rájuk, mint 2010-ben, amikor a legrosszabb volt a baloldal megítélése:D
És 2014-ben is egyéniről 91%al húzták be a mandátumokat:D



szerk.: M1, origo mellé tedd oda a TV2-t is, meg a rádióadók mindegyike fideszes kb, legalábbis az MTI-től kapják a beolvasandó híreket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.30. 19:28:16

Szerintem egyébként nem lenne olyan lehetetlen megverni a Fideszt. Legalábbis még egy ekkora esély mint most nem lesz, amikor teljesen össze áll az ellenzék, és a koronavírus miatti gazdasági válságot is rájuk lehet verni. Egyre több a mérges ember otthon szerintem.

Jakab nem tökéletes, de egyértelműen neki kell indulnia. Az egyszerű ember (többség) vele fog tudni azonosulni. Az átlagember nem akar morális győzelmeket aratni Brüsszelben, nem akar nemzeti konzultációt stb., hanem egyszerűen csak annyi pénzt akar keresni amiből tisztességesen meg tud élni, és Jakabnak körülbelül minden harmadik mondata ez.

Illetve az USA választásból tanulva, az egyik legfontosabb hogy rávenni minden embert hogy menjen el szavazni, a külföldön élők (nekünk ellehetetleníti kb.) is. Már most meg kezdenék egy óriási kampányt hogy “Mindenki menjen el szavazni” stb.

Az M1 és az Origo kivételével mindenki az ellenzéket segíti. Ha most nem verik meg a fideszt és vityát akkor tényleg soha.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.30. 19:19:03

Kár ezen matekozni, lesz összefogás, és tök mindegy kit indítanak, el fog bukni.
Abban lehet reménykedni antifideszesként, hogy egy újabb vereség lehúzza az ellenzéket a wc-n, és majd egy adott pontján a történelmünknek a fideszt egy forradalom leváltja.
Kb ugyanannyi esélye van a fentinek, mint hogy itt XY az ellenzéki összefogásból sikeresen leváltja a kormányt.

Ugyanmár. Én nem hiszek ebben, több szempontból sem.
EGyszerűen a 2,5-3 millió fideszes szavazó az megvan. Bármit csinálsz, annyian odaszavaznak a kormányra, teljesen mindegy mi történik, oda fognak szavazni. És ezzel nincs baj, bennük bíznak, haszonélvezői a rendszernek rengetegen, stb.

Tehát ezt a 3 milliós bázist kellene megverni, ami már nem kis feladat. Mert ha Te 3 millió plusz 1 szavazatot gyűjtesz, akkor is benne van, hogy összességében kikapsz, szóval kb totál reménytelen a helyzet.
De nekem amúgy mindegy, már megszoktam hogy a pofámba van hazudva nap mint nap, és elfogadtam hogy a pedagógusok bére sose fogja elérni a normális életszínvonalhoz szükséges minimumot.

2022-ben biztosra merem mondani, hogy nem lesz kormányváltás.
A fideszt, illetve a kormányt csak egy az első bekezdésemben leírt esemény teheti le a hatalomról, vagy OV kiszállása a politikából. Mert akkor valószínűleg a koncért marakodva felfalja magát a fidesz is, és szétesik.

Úgyhogy, előreláthatólag 2022 után is ugyanezeket a beszélgetéseket fogjuk lefolytatni.


Vendéglátós rész: azért sokat elmond, hogy az a TibiAtya is kardoskodik az újranyitás, a polgári engedetlenség mellett, akinek folyamatosan a kormányt védő posztjai voltak kint egész évben, tavasszal, nyáron, stb. Meg előtte évekig.
De biztos őt is a momentumosok hergelték fel. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.01.30. 17:10:54

"Liberális" többségű összefogásban abszolút esélytelennek látom, hogy a jobbik embere legyen a jelölt.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.30. 17:02:33

Atlantis írta:
2021.01.30. 16:13:51
Ez igaz, azonban ettől még nem értem, hogy a Fidesz döntéseivel kapcsolatos kritikákban ez miért releváns. Ha arról folyna a beszélgetés, hogy kire miért érdemes vagy nem érdemes szavazni, akkor rendben. Nézzük végig ki mit csinált eddig, mit tervez a jövőben, és beszélgessünk arról. Akkor releváns.
Amíg viszont magát a Fideszt kritizáljuk, és az Ő tevékenységüket, akkor nem igazán kapcsolódik ez ide.
Ha most például elkezdenénk kivesézni azt, hogy az MSZP-ben milyen korrupciós ügyek voltak, akkor meg abban az esetben az nem lenne releváns, hogy a "bezzeg a FIDESZ mit csinál most".
Szerintem ez egy nagyon helytelen vitatechnika, mert ez számomra azt mutatja, hogy kifogytam az érvekből az adott témában, ezért gyorsan berántok mást, amiben otthonosabban mozgok és megpróbálom összemosni.
Én értem, de abban szerintem mind egyetértünk, hogy a kormánnyal és a Fidesszel a legnagyobb probléma az, hogy intézményesítették a korrupciót, a lopást. Ha ez nem lenne, akkor az ellentáboruk is igencsak megfogyatkozna. De ugye van. És akkor felmerül a kérdés, hogy miért váltanánk le őket olyan politikai tömbre, ahol Gyurcsány az legerősebb szereplő, aki ugyanúgy korrupt volt, sőt bizonyos szempontból még durvább dolgokat is megcsinált (nem a szemkilövetésre gondolok, hanem például a költségvetési adatok meghamisítására, beleértve a saját pártja főkönyvét is, amit megpróbált eltitkolni a tagság elől).
Atlantis írta:
2021.01.30. 16:39:17
Számomra Dobrev, Fekete-Győr vicc lenne , a karizmatikus vezetői kiállás ellentétei. Márki-Zay és Karácsony esetében személyes fenntartásaim vannak. Maradt Jakab akiben legalább látok egy olyan kiállást, hogy az országunk jövőjéről folyó tárgyalásokon meg parlamenti vitákban nem eszik meg kilóra majd, de ennél több pozitívumot benne se látok hirtelen... :D
Nero. írta:
2021.01.30. 16:15:36
Szerintem Jakab lesz aki Orbán ellen indul. Legalábbis neki kellene. Nem azt mondom hogy ő a messiás, de ő az aki legjobban kitudja osztani a fideszes brigádot ha vitáról van szó. Ő a legmeggyőzőbb a tömegnek.
Jakab számomra a legeslegnagyobb bohóc. Hőzöngeni, narancsbuktázni nagyon jól tud, de azon túl, hogy beolvas a fideszeseknek, túl sok érdemi politizálást nem láttam / hallottam tőle. Színtiszta populizmus. Illetve annyiban mégsem, hogy állandóan a melósokat emlegeti, ami ironikus módon azt mutatja, hogy Jobbik helyett már Ballik-ről beszélhetünk teljesen nyugodtan. Az övék már egy halott párt, egyedül a vidéki aktivista hálózatuk miatt értékesek az ún. összefogásnak. Önállóan már az 5% is kérdéses lenne számukra, ez azért elég világos. Jakab és köre teljesen leépítette a pártot, illetve befeküdtek a DK-nak. Az MSZP nagyjából ugyanez, a DK szépen kivégezte őket, lásd a két átigazoló budapesti polgármestert, de az is elég röhejes, hogy a belső konfliktusaik (Botka kilépése, Szanyi kilépése, Mesterházy vs. Tóth & Kunhalmi) ország-világ előtt zajlanak. Hát nekem aztán egyetlen másodpercig sem fáj a szívem értük, de ez a politikai dilettantizmus magasiskolája. Hogyan lehetne ezekre az ország vezetését bízni? A köztévé-szákházas standupról már ne is beszéljünk :D :D

Márky-Zay szimpatikus, hiteles jobboldali lenne alapvetően - de aki Gyurcsánnyal összefog, arra én nem fogok szavazni. Személyes ellenérzéseimet félretéve Karácsony vállalható. Fekete-Győrt nem véletlenül hívják az új Orbánnak, ugyanúgy össze-vissza hazudozik (bár ez az egész pártjára igaz). Dobrevet nem ismerem, nem is akarom.
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 16:39:17

Nero. írta:
2021.01.30. 16:15:36

Szerintem Jakab lesz aki Orbán ellen indul. Legalábbis neki kellene. Nem azt mondom hogy ő a messiás, de ő az aki legjobban kitudja osztani a fideszes brigádot ha vitáról van szó. Ő a legmeggyőzőbb a tömegnek.

Érdekes egyébként az emberek gondolkodása. Márciusban még mindenki pánikolt, háború volt az utolsó lisztért a boltokban, most meg már ott tartunk hogy a törvényeket se akarják betartani. Egyik extrémből a másikba.

A blm nevezetű bűnöző horda pedig Nobel-díjra lett jelölve. Érdekes kis világ ez.
Amúgy én amikor néztem a "legnépszerűbb ellenzéki miniszterelnök-jelölt" listát enyhe röhögőgörcs kapott el. Elég kevés olyan van, akire rá merném bízni a miniszterelnöki szerepkört.
Számomra Dobrev, Fekete-Győr vicc lenne , a karizmatikus vezetői kiállás ellentétei. Márki-Zay és Karácsony esetében személyes fenntartásaim vannak. Maradt Jakab akiben legalább látok egy olyan kiállást, hogy az országunk jövőjéről folyó tárgyalásokon meg parlamenti vitákban nem eszik meg kilóra majd, de ennél több pozitívumot benne se látok hirtelen... :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.30. 16:15:36

Veidt_madridista írta:
2021.01.30. 16:09:48
Atlantis írta:
2021.01.30. 15:40:12
A világ legbutább érve azzal védeni egy 10 éve kormányon lévő párt döntéseit, hogy 10+ évvel ezelőtt valaki bezzeg mit csinált.
Ha valaki holnap a házad ajtaja elé szrik, Téged sem hat meg ha ott hagy egy cetlit, hogy "bocs de 10 éve láttam hogy valaki ugyanezt csinálta". :D
Ismét hangsúlyozom, hogy én legkevésbé sem a kormányt akarom megvédeni, de mivel a Gyurcsány által vezetett DK a legerősebb ellenzéki erő, és egyértelműen nekik van a legnagyobb szavuk az összefogásban (a Jobbikot és az MSZP-t ledarálták már), illetve mivel Gyurcsányné a legesélyesebb a közös miniszterelnök-jelölt posztjára, ezért igenis releváns felemlegetni, hogy mi volt 2010 előtt.
Szerintem Jakab lesz aki Orbán ellen indul. Legalábbis neki kellene. Nem azt mondom hogy ő a messiás, de ő az aki legjobban kitudja osztani a fideszes brigádot ha vitáról van szó. Ő a legmeggyőzőbb a tömegnek.

Érdekes egyébként az emberek gondolkodása. Márciusban még mindenki pánikolt, háború volt az utolsó lisztért a boltokban, most meg már ott tartunk hogy a törvényeket se akarják betartani. Egyik extrémből a másikba.

A blm nevezetű bűnöző horda pedig Nobel-díjra lett jelölve. Érdekes kis világ ez.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 16:13:51

Maga a vendéglátós kezdeményezés pedig szerintem hülyeség sajnos. Eleve kinyitni úgy, hogy simán megbüntetnek és bezáratnak hatalmas nagy öngól. Mostantól ugye még hosszabb időre még komolyabb bírságok vannak.

Ennek ellenére a korlátozások logikus mederbe terelését mindenképp támogatnám. Korlátozásokra mindenképp szükség van a járvány kézben tartásához amíg nincs elég oltóanyag azoknak, akik beoltatnák magukat. Ezzel teljesen értek.
Viszont:

- Az este 8 órás korlátozás egyenesen kontraproduktív. Rövidebb időbe zsúfolódik több ember a tömegközlekedésen és a boltokban is. -> nagyobb a fertőzésveszély. Ez szerintem minimum este 10ig kitolnám. (és akkor még mindig korlátozva lennének a bulizók lehetőségei)
- Tömegrendezvények ne legyenek, ez egyértelmű.
- Éttermek, kávézók viszont például igenis nyithassanak ki, csak legyen mondjuk egy kötelező 1,5m távolság az asztalok között vagy legyen egy fő/m2 szabály a zsúfoltság elkerülése miatt. Nem rosszabb, mint egy zsúfolt busz vagy bevásárlóközpont. Sőt.
- Színházak, mozik is szerintem tudnának úgy működni, hogy a jegyvásárláskor csak úgy lehetne jegyet venni, hogy melletted jobbra és balra 1 helynek ki kell maradnia, és elve csak minden 2. sorba lehetne jegyet venni. -> Nyereség így nem lenne, tudom. Viszont a bérleti díjakat, stb. most is fizetniük kell, szóval így legalább a veszteségük csökkenne. Akár jegyárakat is emelhetnének erre az időre emiatt.

Ráadásul ha újra nyitva lennének nyitva a vendéglátóhelyek a megfelelő távolságtartással és szabályokkal, akkor rengeteg ember tűnne el a boltokból és plázákból. Már több felmérés is kimutatta, hogy jelenleg rengeteg embernek ez a "kikapcsolódási program", még ha nem is akarnak venni semmit, csak hogy kimozduljanak otthonról.
És én ezt a kritikámat nem csak itthonra szánom, hanem az egész világra nézve, mert tudom nyugatabbra még szigorúbbak a korlátozások, és azokkal sem értek egyet.

Veidt_madridista írta:
2021.01.30. 16:09:48
Atlantis írta:
2021.01.30. 15:40:12
A világ legbutább érve azzal védeni egy 10 éve kormányon lévő párt döntéseit, hogy 10+ évvel ezelőtt valaki bezzeg mit csinált.
Ha valaki holnap a házad ajtaja elé szrik, Téged sem hat meg ha ott hagy egy cetlit, hogy "bocs de 10 éve láttam hogy valaki ugyanezt csinálta". :D
Ismét hangsúlyozom, hogy én legkevésbé sem a kormányt akarom megvédeni, de mivel a Gyurcsány által vezetett DK a legerősebb ellenzéki erő, és egyértelműen nekik van a legnagyobb szavuk az összefogásban (a Jobbikot és az MSZP-t ledarálták már), illetve mivel Gyurcsányné a legesélyesebb a közös miniszterelnök-jelölt posztjára, ezért igenis releváns felemlegetni, hogy mi volt 2010 előtt.
Ez igaz, azonban ettől még nem értem, hogy a Fidesz döntéseivel kapcsolatos kritikákban ez miért releváns. Ha arról folyna a beszélgetés, hogy kire miért érdemes vagy nem érdemes szavazni, akkor rendben. Nézzük végig ki mit csinált eddig, mit tervez a jövőben, és beszélgessünk arról. Akkor releváns.
Amíg viszont magát a Fideszt kritizáljuk, és az Ő tevékenységüket, akkor nem igazán kapcsolódik ez ide.
Ha most például elkezdenénk kivesézni azt, hogy az MSZP-ben milyen korrupciós ügyek voltak, akkor meg abban az esetben az nem lenne releváns, hogy a "bezzeg a FIDESZ mit csinál most".
Szerintem ez egy nagyon helytelen vitatechnika, mert ez számomra azt mutatja, hogy kifogytam az érvekből az adott témában, ezért gyorsan berántok mást, amiben otthonosabban mozgok és megpróbálom összemosni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.01.30. 16:26:32-kor.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.01.30. 16:09:48

Atlantis írta:
2021.01.30. 15:40:12
A világ legbutább érve azzal védeni egy 10 éve kormányon lévő párt döntéseit, hogy 10+ évvel ezelőtt valaki bezzeg mit csinált.
Ha valaki holnap a házad ajtaja elé szrik, Téged sem hat meg ha ott hagy egy cetlit, hogy "bocs de 10 éve láttam hogy valaki ugyanezt csinálta". :D
Ismét hangsúlyozom, hogy én legkevésbé sem a kormányt akarom megvédeni, de mivel a Gyurcsány által vezetett DK a legerősebb ellenzéki erő, és egyértelműen nekik van a legnagyobb szavuk az összefogásban (a Jobbikot és az MSZP-t ledarálták már), illetve mivel Gyurcsányné a legesélyesebb a közös miniszterelnök-jelölt posztjára, ezért igenis releváns felemlegetni, hogy mi volt 2010 előtt.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.30. 15:53:47

zsoltfree írta:
2021.01.30. 14:26:37
. Tehát ha legalább 35 éves vagy, akkor annak nem hiszem, hogy egyértelmű, hogy Orbán az ördög és ki kell cserélni egy poszt komcsi többségű tömörülésre. És a poszt komcsik a jelenlegi ellenzékben még a kisebbik rosszak szvsz.

Persze az már majdnem egy generációval korábban volt és azóta felnőtt egy függetlenobjektív sajtón szocializálódott réteg. Ők konkrétan be vannak oltva Orbán ellen. Én pedig 38 éves vagyok és éltem az alternatívájában. Ezért nem szeretném vissza. Te igen?

Én negyven vagyok, és sajnos egyértelmű,hogy orbán egy korrupt,maffia államot épített fel,és a pártja tele van "posztkomcsi" arcokkal,akiknek nulla munkaviszonya van a közigazgatáson kívül....
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 15:40:12

zsoltfree írta:
2021.01.30. 12:34:05
Gondolom tök véletlen, hogy ez a vendéglátós kezdeményezés egy momentumos polgitól ered. Persze hogy minden helyzetet ki kell használni az uszításért.

Az itt nagyon kormanyvaltó erők hány évet dolgoztak 2010 előtt? Csak érdekesség képpen.

Ez egy olaszországból indult kezdeményezés, aminek az itthoni legnagyobb támogatója a "Le az Adók 75%-ával Párt" elnevezésű párt, akik például a holnapi budapesti tüntetést is szervezik.
Aki pedig először itthon kiposztolta, azt a KESMA amúgy egy MSZP-s politikussal mosta össze (Nemény András), mert részt vett 2 éve önkéntesként a kampány csapatában. A Momentumos poltitikus egy több pontos lazítási csomagot javasolt ami amúgy teljesen logikus is. Szóval kicsit kavarod a dolgokat. De kiválóan példázod legalább az origós színvonalat most ebben a témában.

Ezt a 2010es dolgot pedig nem értem. Hogy merek 28 évesen kritikát megfogalmazni a mindennapi életemet érintő kormányzati kérdésekkel kapcsolatban, ha 91 után születtem? :D A munkának mi köze van ehhez? 15 éves korom óta követem a politikát. 18 évesen már úgy mentem szavazni, hogy utánanézem a pártok/polgármesterek milyen programot képviselnek (mert akkoriban még szokás volt, nem csak annyit kiírni, hogy "Folytatjuk." vagy "O1G"....)

Ráadásul ami a legfontosabb, hogy jelenleg a jelenben élünk, és ezután a jövő következik. Elemezhetjük mit csinált rosszul Gyurcsány 15 évvel ezelőtt, emiatt nem is fogok rászavazni, viszont nincs semmi köze ahoz, hogy most ebben az évben a Fidesz például mit csinál rosszul.
Ha pedig a Fidesz szerint még mindig a 10-15 évvez ezelőtti döntései miatt szívunk, akkor az egy egyeneságú beismerése annak, hogy a Fidesz krva szr munkát végzett az elmúlt 10 évben. :D

A világ legbutább érve azzal védeni egy 10 éve kormányon lévő párt döntéseit, hogy 10+ évvel ezelőtt valaki bezzeg mit csinált.
Ha valaki holnap a házad ajtaja elé szrik, Téged sem hat meg ha ott hagy egy cetlit, hogy "bocs de 10 éve láttam hogy valaki ugyanezt csinálta". :D


Ahogyan szidtam most Bartomeut is a Barcelona élén a rossz döntései miatt, annak ellenére, hogy bevallom őszintén Laporta elnöksége előtti időben nem követtem még a Barcát.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.01.30. 15:56:11-kor.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.30. 14:58:57

zsoltfree írta:
2021.01.30. 14:26:37
Nem kifogás. Azért kérdeztem, mert ha valaki mondjuk 2004ben volt 18 éves, és akkor mondjuk nagyjából követte a poltikikat. Tehát ha legalább 35 éves vagy, akkor annak nem hiszem, hogy egyértelmű, hogy Orbán az ördög és ki kell cserélni egy poszt komcsi többségű tömörülésre. És a poszt komcsik a jelenlegi ellenzékben még a kisebbik rosszak szvsz.

Persze az már majdnem egy generációval korábban volt és azóta felnőtt egy függetlenobjektív sajtón szocializálódott réteg. Ők konkrétan be vannak oltva Orbán ellen. Én pedig 38 éves vagyok és éltem az alternatívájában. Ezért nem szeretném vissza. Te igen?

Az ember nem csak a sajtobol szerzi az informacioit, rengeteg tapasztalatot gyujt elete soran, ahogy a tanulmanyok is sokat tesznek hozza valaki latasmodjahoz. Nem gondolom, hogy a kor, mint viszonyitasi alap ilyen szempontbol relevans. Legfeljebb azt jelzi, hogy valakit annyira megmergezett egy elozo rendszer, hogy a kisertesetol kirekeszt valamit, amire nyitottnak is lehetne lenni. Most ugyanez formalodik a kovetkezo evekre, csak az ellenkezo iranyba. Nem mutogatni kell egyes rossz rendszerekre es egy masik polusra menekulni, hanem ertekeket megfogalmazni, amik nekunk fontosak es mellettuk kiallni. Ha egy rossz iranyitas ezt formalni tudja, szerintem az gond. A vezetes felelossege nyilvan vitathatatlan, de az ember belso motivacioit nem szabadna, hogy iranyitsak.

En pedig nem gondolom, hogy egy kormanyvaltas eseten visszamennenk oda, ahol voltunk 2010 elott. Nem gondolom, hogy a kovetkezo garnitura rosszabb lenne, mint a jelenlegi kormany. Persze, lennenek regi motorosok, de egy masik csapat kapna szerepet. A masik kerdesre pedig szerintem az a valasz, hogy nem tudom, jobb lenne-e. Mas. Ha pedig a kovetkezo kormany sem tud pozitiv valtozast hozni, remelem kinyirjak egymast es valami uj szulethet a sok politikus hamvabol. A lec remisztoen alacsonyan van. Gyakorlatilag a verseny nem arrol szol az allampolgarok szemszogebol, hogy ki a jobb, hanem ki a kevesbe rossz. A legjobban annak orulnek, ha tovabbi lehetosegeink lennenek, de odaig sok lepesben jutunk el. Nagyon sokban. A valtozas az elso lepcso, valamit biztosan indukalni fog.

Stagnalunk es gyulolkodunk, valamilyen iranyban muszaj valtoztatni, kulonben behinthetjuk magunkat soval.
zsoltfree írta:
2021.01.30. 14:26:37
A kiallnak magukért az emberek részt pedig hagyjuk már. Járvány van, semmi sem biztos. Ezt felfogja sok ember. Rengeteg vendéglátós van. És abból be lett hergelve jól beazinositott klasszik momentumos módszerekkel több vendéglátós. És persze hogy egyből az lehet a főcím, hogy "a vendéglátósok". És oké kintitnak. Az koltseguk lesz. Viszont nem mehet oda senki, mert tiltott, meg mellesleg vírus miatt egyéb baj is van ezzel. Szóval kintitnak, ami még több pénz, és nem megy oda senki. Majd utána a momentum fizeti ki az aznapra tervezett bevasarolt arukeszletet? Ja, hogy ebbe senki sem gondolt bele senki megint, mert ezt ki nem... Ja le, a lényeg, hogy hergeljuk az embereket. Ez az eset semmivel nem különbözik a gyöngyöspatai cigo karteritestol. Ott is hergeltek egy jót, bevertek a cigo magyar ellentét koporsójába még egy szöget, megoldani konkrétan semmit nem oldottak meg, de hergeltek, szenzáció volt, és mehettek tovább. Azt, hogy utána a falubeli fehér vagy cigokkal mi lesz vagy az iskolával az senkit sem érdekel. És mindig ezt az atom hergelést csináljak a legsunyibb legképmutatóbb módszerekkel.

Az emberek szempontjabol teljesen mindegy, hogy hergelve voltak-e, kellett-e nekik plusz loket vagy maguktol jutottak erre a kovetkeztetesre. Van egy problema, ami honapok ota eszkalalodik es nem talalt ra megoldast az, akinek a feladata lenne. Lehet vitatkozni azon, hogy jo vagy rossz dontes kinyitni, de ilyen tarsadalmi parbeszedet a donteshozok nem kezdemenyeztek es nem is tunnek ra nyitottnak. A kozember annyit tehet, miutan nem halljak meg a szavat, sorsara hagyjak es az utolso fillerjein el, hogy tuntet. Ezzel lehet egyet nem erteni, de a motivacio nem a velt uszito sara, hanem azoke az embereke, akik a vendeglatosokat cserben hagytak. Mellettuk pedig rengeteg masik embert.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 14:26:37

Petr írta:
2021.01.30. 13:10:38
Ebreszto, 2021 van. Ne az legyen mar a kifogas, hogy mi volt 11 eve.
Nem kifogás. Azért kérdeztem, mert ha valaki mondjuk 2004ben volt 18 éves, és akkor mondjuk nagyjából követte a poltikikat. Tehát ha legalább 35 éves vagy, akkor annak nem hiszem, hogy egyértelmű, hogy Orbán az ördög és ki kell cserélni egy poszt komcsi többségű tömörülésre. És a poszt komcsik a jelenlegi ellenzékben még a kisebbik rosszak szvsz.

Persze az már majdnem egy generációval korábban volt és azóta felnőtt egy függetlenobjektív sajtón szocializálódott réteg. Ők konkrétan be vannak oltva Orbán ellen. Én pedig 38 éves vagyok és éltem az alternatívájában. Ezért nem szeretném vissza. Te igen?

A kiallnak magukért az emberek részt pedig hagyjuk már. Járvány van, semmi sem biztos. Ezt felfogja sok ember. Rengeteg vendéglátós van. És abból be lett hergelve jól beazinositott klasszik momentumos módszerekkel több vendéglátós. És persze hogy egyből az lehet a főcím, hogy "a vendéglátósok". És oké kintitnak. Az koltseguk lesz. Viszont nem mehet oda senki, mert tiltott, meg mellesleg vírus miatt egyéb baj is van ezzel. Szóval kintitnak, ami még több pénz, és nem megy oda senki. Majd utána a momentum fizeti ki az aznapra tervezett bevasarolt arukeszletet? Ja, hogy ebbe senki sem gondolt bele senki megint, mert ezt ki nem... Ja le, a lényeg, hogy hergeljuk az embereket. Ez az eset semmivel nem különbözik a gyöngyöspatai cigo karteritestol. Ott is hergeltek egy jót, bevertek a cigo magyar ellentét koporsójába még egy szöget, megoldani konkrétan semmit nem oldottak meg, de hergeltek, szenzáció volt, és mehettek tovább. Azt, hogy utána a falubeli fehér vagy cigokkal mi lesz vagy az iskolával az senkit sem érdekel. És mindig ezt az atom hergelést csináljak a legsunyibb legképmutatóbb módszerekkel.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.30. 13:11:49

Pécsett élek. Az itteni önkormányzat ugye nem fideszes. Leszögezem nem követem mélyen a politikai életet és nagyon nem tartom magam fidesz pártinak. Ettől függetlenül sok intézkedésük segített. Két gyerekes családapa vagyok. Most nem sorolnám fel melyek voltak azok. Visszatérve a pécsi önkormányzat témához. Másfél év után ott tartunk, hogy a polgi koalíció társai ultimátumot intéztek felé. Közben ugye maga az önkormányzat is szembe megy a kormánnyal. A lényeg az, hogy a közös ellenség legyőzése még semmi. Utána kezdeni is kell valamit a hatalommal. Gondoljatok bele. X párt megfogalmazza a közös sátánt (lásd Pécs) és nyilván mind az x db párt akarja megmondani a tutit. Hova vezet az? Sehova! Egy helyben maradsz és döntésképtelen lesz a kormányzat (lásd Pécs). Ez a legrosszabb dolog ami történhet. Szóval az én véleményem az, hogy addig amíg nem tud egyetlen, vagy max 2 párt szembe szállni a fidesszel, addig nagy változásra ne számítsunk. A mi önkormányzati példánk ezt egyértelműen bizonyítja.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2021.01.30. 13:10:38

zsoltfree írta:
2021.01.30. 12:34:05
Gondolom tök véletlen, hogy ez a vendéglátós kezdeményezés egy momentumos polgitól ered. Persze hogy minden helyzetet ki kell használni az uszításért.

Vegre kiallnak magukert az emberek, miutan cserben hagytak oket. Senki sem kerte, hogy nyissanak ki mindent, csak azt, hogy biztositva legyen a megelhetesuk. Mivel amit kapnak tamogatas nevetseges, igy szeretnenek legalabb reszlegesen nyitva lenni, de ezt is elvetette a kormany. Ez regota tema es sokan ott tartanak, ha nem most, akkor valoszinuleg mar soha nem nyitnak ki. Nem szabadott volna eddig fajulnia, de nem a vendeglatosok oldalan pattogott a labda.

Az pedig, hogy ki gerjesztette nem teljesen mindegy? Az emberek kiallnak az ugyukert. Konnyu mindenre rafogni, hogy uszitas.
zsoltfree írta:
2021.01.30. 12:34:05
Az itt nagyon kormanyvaltó erők hány évet dolgoztak 2010 előtt? Csak érdekesség képpen.

Az alapjövedelemért meg tök cuki hogy mindenki milyen lázasan küzd, csak az a baj, hogy a jelenlegi kormányváltó erők idején épp magasról tettek erre, amikor hatalmon voltak.

Ebreszto, 2021 van. Ne az legyen mar a kifogas, hogy mi volt 11 eve.
zsoltfree írta:
2021.01.30. 12:34:05
Az itt nagyon kormanyvaltó erők hány évet dolgoztak 2010 előtt? Csak érdekesség képpen.
[...]
Nem Fidesz mosdatás ez szurkolótársaim,csak mi nem csak addig jutunk el kérdésben, hogy levaltsuk a fityeszt? Hanem merünk egyel több kérdést is feltenni, és belegondolunk, mi lenne utána? És aki 2010ben még nem volt mondjuk munkából megélő születől független ember az el tudja képzelni.

Én atv és hirtv és egyéb interjúkat szoktam nézni és nagyon érdekes, hogy mennyire össze vissza beszélnek az összes politikai aktuális témában az elvileg politikai pályán lévő balos emberek. Fidesz ehhez képest jobb. Nem tökéletes, valószínű lehet jobb is. Viszont ami az alternatívája az egy rakás kaki. Semmit nem biznék a jelenlegi ellenzékre soha. Ha pl egy schiffer féle lmp lenne a jelenlegi ellenzék helyett akkor már nem jelentenem ki ezt egyértelműen. Viszont ők csak zöld pártként indultak és az nepparti szintig ritkán jut. De a schiffer és az amit képviselt az szimpatikus volt.

Remelem az egesz mocsarat behintik soval es miutan minden "oldalrol" kinyirtak egymast a gazemberek, a hamubol pedig valami elheto es nem toxikus no ki. Mar az meger egy seggbe rugast, hogy a kozbeszedet sikerult ilyen szintre sullyeszteni. A tobbi mutyirol nem is beszelve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2021.01.30. 13:12:11-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 12:34:05

Gondolom tök véletlen, hogy ez a vendéglátós kezdeményezés egy momentumos polgitól ered. Persze hogy minden helyzetet ki kell használni az uszításért.

Az itt nagyon kormanyvaltó erők hány évet dolgoztak 2010 előtt? Csak érdekesség képpen.

Az alapjövedelemért meg tök cuki hogy mindenki milyen lázasan küzd, csak az a baj, hogy a jelenlegi kormányváltó erők idején épp magasról tettek erre, amikor hatalmon voltak.

És Csaba a Gyurcsányozást ne a Fideszre kend legyszi. Azért aktuál téma mert a legjelentősebb ellenzéki tényező azok után amit 2006-tól 2010-ig művelt. De ha szeretnétek mélyebbre ásni akkor lehet kicsit utána olvasni a palinak, hogy lett egy szegény családból származó emberből hirtelen milliárdos. Ja, ez csak avlölönél gáz, aki lehet, hogy tularazott munkát végez, de végez, nem csak simán átmenti az előző rendszer vagyonát a családi bizniszbe.

Nem Fidesz mosdatás ez szurkolótársaim,csak mi nem csak addig jutunk el kérdésben, hogy levaltsuk a fityeszt? Hanem merünk egyel több kérdést is feltenni, és belegondolunk, mi lenne utána? És aki 2010ben még nem volt mondjuk munkából megélő születől független ember az el tudja képzelni.

Én atv és hirtv és egyéb interjúkat szoktam nézni és nagyon érdekes, hogy mennyire össze vissza beszélnek az összes politikai aktuális témában az elvileg politikai pályán lévő balos emberek. Fidesz ehhez képest jobb. Nem tökéletes, valószínű lehet jobb is. Viszont ami az alternatívája az egy rakás kaki. Semmit nem biznék a jelenlegi ellenzékre soha. Ha pl egy schiffer féle lmp lenne a jelenlegi ellenzék helyett akkor már nem jelentenem ki ezt egyértelműen. Viszont ők csak zöld pártként indultak és az nepparti szintig ritkán jut. De a schiffer és az amit képviselt az szimpatikus volt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 10:20:57

Atlantis írta:
2021.01.30. 09:48:58
Mindeközben sok vendéglátóhely ugye február 1-től tervez a polgári elégedetlenség jegyében kinyitni, mert szép lassan tönkremennek.
Erre annyi volt a reakció, hogy türelmet kérnek és: https://hvg.hu/itthon/20210130_Meghossz ... buntetesei

Szerintem ez hatalmas öngól. Azonnal tárgyalásokat kellett volna kezdeményezni az érintettekkel (szakszervezetek, stb.), és SOS megsürgetni az állami támogatások kifizietését amik hónapok óta késnek. Ezzel most csak olajat öntenek a tűzre szerintem, ahelyett hogy érdemi megoldást kínálnának. Ebből még lesznek itt bajok, de ne legyen igazam. :?
Nekem ebből is az jön le, hogy túl magas lovon ülnek és elvesztették a realitásérzéküket.
Fontosabb ezt is politikai célokra felhasználni, hogy majd lehessen mutogatni, hogy "ez az ellenzéki csürhe", mint normális megoldást találni.

Nagyon kíváncsi leszek 2022-re, még a 2018-asnál is undorítóbb kampányra számítok, de még így se tudom megtippelni, hogy meglesz-e nekik megint a 2/3.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.30. 09:48:58

Mindeközben sok vendéglátóhely ugye február 1-től tervez a polgári elégedetlenség jegyében kinyitni, mert szép lassan tönkremennek.
Erre annyi volt a reakció, hogy türelmet kérnek és: https://hvg.hu/itthon/20210130_Meghossz ... buntetesei

Szerintem ez hatalmas öngól. Azonnal tárgyalásokat kellett volna kezdeményezni az érintettekkel (szakszervezetek, stb.), és SOS megsürgetni az állami támogatások kifizietését amik hónapok óta késnek. Ezzel most csak olajat öntenek a tűzre szerintem, ahelyett hogy érdemi megoldást kínálnának. Ebből még lesznek itt bajok, de ne legyen igazam. :?
Faxe
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.08.13. 19:51:39

2021.01.29. 23:40:53

Érdekes, nem tudjátok véletlenül melyik volt az a rendszer, ami minden külső támadástól meg akarta védeni az embereket, mindenkinek munkát volt a jelmondat, sajtót teljesen uralták, és legfőbb bajtarsaink az oroszok, illetve egyéb keleti féldiktatúrák voltak?

Ja igen a kommunizmus (szocializmus)
Ehhez képest most soros, Brüsszel, migráns támad, de megvédenek. Amennyi munkahelyet a vírus tönkretesz, annyi újat teremtünk, egymillió új munkahely teremtése a cél. Orosz, török, Kína stb a legnagyobb barátaink.

Szó sincs arról hogy kommunizmus lenne itt. Viszont érdemes ezeken elgondolkodni amikor az ellenzéket (,nem a baloldalt, hanem aki nem ért egyet a kormánnyal) kommunistazzak, hogy Viktor a leginkább kommunista módszerekkel ragaszkodik a hatalomhoz. Inkább egy autoriter rendszer épült ki
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.29. 23:39:08

Nero. írta:
2021.01.29. 23:16:09
ntibi67 írta:
2021.01.29. 22:36:04
Rájöttem hogy miért várják sokan a kormányváltás,most láttam jakab évértékelőjét amin előtte az a felirat volt hogy jólétet minden magyarnak....na ezzel verik a kommunisták munka nélküli alapjövedelemét (fizessenek a gazdagok)és a libsik határok nélküli színes nemzetek nélküli világképét.
Múltkor amikor a kommunistákról írtál azt hiszem másra gondolsz?
Mi a baj a jóléttel? Miért lenne baj ha mondjuk egy rendőr, tanár stb. nem nettó 200at hanem mondjuk nettó 350et keresne, hogy viszonylag kulturált életszínvonalon tudjon élni. Miért ne legyen annyi a minimálbér amennyi elég arra hogy meg tudjon élni az ember?

Akkor ezek szerint ahol élek (Anglia) is kommunizmus, nyugati országok nagyrésze, meg a skandináv országok is.

Persze hogy a gazdagok adózzanak, miért kik? A középosztály alatti színvonalon élők?
Tehát szerinted nem demagóg szöveg?Nem a jóléttel van a gond ha nem az hogy MINDENKINEK tehát azoknak is akik nem tesznek érte.A minimálbért meg ne keverd össze azzal amit az apró unoka akar az az alanyi jogon járó alapjövedelem ami nincs munkához kötve.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.29. 23:16:09

ntibi67 írta:
2021.01.29. 22:36:04
Rájöttem hogy miért várják sokan a kormányváltás,most láttam jakab évértékelőjét amin előtte az a felirat volt hogy jólétet minden magyarnak....na ezzel verik a kommunisták munka nélküli alapjövedelemét (fizessenek a gazdagok)és a libsik határok nélküli színes nemzetek nélküli világképét.
Múltkor amikor a kommunistákról írtál azt hiszem másra gondolsz?
Mi a baj a jóléttel? Miért lenne baj ha mondjuk egy rendőr, tanár stb. nem nettó 200at hanem mondjuk nettó 350et keresne, hogy viszonylag kulturált életszínvonalon tudjon élni. Miért ne legyen annyi a minimálbér amennyi elég arra hogy meg tudjon élni az ember?

Akkor ezek szerint ahol élek (Anglia) is kommunizmus, nyugati országok nagyrésze, meg a skandináv országok is.

Persze hogy a gazdagok adózzanak, miért kik? A középosztály alatti színvonalon élők?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.01.29. 22:36:04

Rájöttem hogy miért várják sokan a kormányváltás,most láttam jakab évértékelőjét amin előtte az a felirat volt hogy jólétet minden magyarnak....na ezzel verik a kommunisták munka nélküli alapjövedelemét (fizessenek a gazdagok)és a libsik határok nélküli színes nemzetek nélküli világképét.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.29. 21:43:30

Nero. írta:
2021.01.29. 21:22:03
Szekta.
Ez az a szó amit kerestél.
A nyugdíjasoknál igen, viszont arra gondoltam hogy azok a vállalkozók akik mondjuk élvezik a helyi fideszes polgármester “barátságát”, azoknak megvan mondva hogy a borítékok csúcstatása mellett az is feladat, hogy mosdatni kell a fideszt, illetve az alkalmazottakat buzdítani kell hogy kire érdemes szavazni.

A 18as választásnál írták hogy még kórházakban/tanári karban is meglett mondva, hogy ki hova húzza az Xet.

viewtopic.php?f=23&t=889&hilit=Jobbik&start=3175

Talán itt beszéltünk róla, most épp edzek nem fogom kikeresni
Nem csak a nyugdíjasoknál, nem lehet erre fogni.
A rendszer haszonélvezői nyilván védik őket, ezzel nincs is baj.
A baj azokkal van főleg, akiknek bemagyarázták a rendszerváltás előtti nyomort, és hogy mekkora diktatúra volt, de jött a fiatal csúti, és megváltotta a magyarokat.
Ezekkel van a baj, nem a nyugdíjasokkal, akiknek mondjuk tényleges rálátásuk van a 90es évek előtti időkre.

Egyébként igen, jött a KLIKtől a levél, hogy mennyire elègedettek a munkánkkal, és mennyire tisztelnek minket, blablabla.
3 év alatt az 50 fős tanári kar kapott 4 száraz bejglit (összesen) karàcsonyi ajándékként:D a tisztelet.
És a levél végén, hogy a szöveg “reméljük mindannyiuk értékelik az utóbbi 8 év munkáját és a hazáért tett szolgálatot”.
A választás hetében.

Van pofájuk ezt megírni a a 10-12 éve pályán lévő, nettó 220ezret kereső tanároknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.29. 21:22:03

Szekta.
Ez az a szó amit kerestél.
A nyugdíjasoknál igen, viszont arra gondoltam hogy azok a vállalkozók akik mondjuk élvezik a helyi fideszes polgármester “barátságát”, azoknak megvan mondva hogy a borítékok csúcstatása mellett az is feladat, hogy mosdatni kell a fideszt, illetve az alkalmazottakat buzdítani kell hogy kire érdemes szavazni.

A 18as választásnál írták hogy még kórházakban/tanári karban is meglett mondva, hogy ki hova húzza az Xet.

viewtopic.php?f=23&t=889&hilit=Jobbik&start=3175

Talán itt beszéltünk róla, most épp edzek nem fogom kikeresni
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.01.29. 20:32:22

12 év eltelt de még gyurcsány a legfőbb védekezés, sokat elmond.
Bár érthető, az utolsó aki ellen kiállt vitya vitázni, de megette reggelire, nem véletlen kerüli ezeket azóta.

De mindent értek, az utóbbi 10 év lopásaiért is gyurcsány a felelős.
Meg Soros néha.
Nero. írta:
2021.01.29. 20:19:52
Ez a fidesz-mosdatás egyébként egy ilyen kötelezettség azoknak akik “közel állnak” a párthoz? Több ismerősöm is van, aki ha szóba kerül a fidesz vagy viktor akkor úgy védekeznek mint egy anyatigris. Érdekes...
Szekta.
Ez az a szó amit kerestél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése