Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.10. 09:17:23

gránit írta:
2020.12.10. 08:57:55

Egy szempillantás alatt lezárult volna az egész, ha elhangzik, "OK, igazad van". Én a mai napig rá tudok csodálkozni a magyar "vitakultúrára", ez egy naivitásom, ebben igazad van. Ez máshol villámgyorsan letudódik azzal, hogy "tényleg, így, hogy mondod, igazad van, a "sovány" sem pejoratív szó, mégis megsértődhet ezen egy sovány, ha így hivatkozok rá nyilvánosan". És ennyi. Hogy ennek ellenkezőjére a mai napig rá tudok csodálkozni, abban igazad van, tényleg egy furcsaságom, pedig már rég nem kellene.
De neked meg el kell fogadnod, hogy a te igazságod, az másnál nem az.
Ezért nem várhatod el, hogy valaki, aki tök máshogy gondolkodik, az leírja ezekre, hogy ok, igazad van. Miért tenné?
Ezt max akkor teszi egy máshogy gondolkozó, ha már elege van, és inkább ráhagyja a dolgot.

Tehát egy jó tanács: ne keverd a te igazságod azzal, ami másnak nem az igazsága. Nem tudom érthető e, de pl engem sem lehet meggyőzni róla, hogy a fidesz nem egy képmutató alakulat, vagy hogy a momentum nem egy óvodás szinten álló teadélután, vagy hogy Toroczkai nem egy nagyot mondom, magát népi hősnek beállító valaki.


btw, ennyi erővel Te is lezárhattad volna, hogy igazat adsz a másiknak. ez nem történt meg, lásd fentebb, hogy miért nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 09:15:12

gránit írta:
2020.12.10. 08:57:55
Egy szempillantás alatt lezárult volna az egész, ha elhangzik, "OK, igazad van". Én a mai napig rá tudok csodálkozni a magyar "vitakultúrára", ez egy naivitásom, ebben igazad van.
Igen, azt már észrevettük, hogy nálad csak úgy zárulhat egy vita, hogy a másik beismeri, hogy neked van igazad :D

Dévid Villa úgy néz ki, hogy kinőtte, reméljük neked is sikerül minnél hamarabb, mert amúgy nem tűnsz egy buta srácnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 09:06:41

Mert pontosan ez a sztori lényege, és pontosan ezért nincs igazad. Ha tudod, hogy valaki egy jelzőn nagy valószínűséggel megsértődik, akkor nem hivatkozol rá így. Legalábbis, ha szorult beléd némi intelligencia. Ennyi.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 09:05:14

gránit írta:
2020.12.10. 09:01:22

A saját mondandódat csapod agyon. Ha pontosan tudod, hogy egy alacsony nagy valószínűséggel meg fog sértődni, ha törpeként hivatkozol rá, akkor nem hivatkozol rá így, ha szorult beléd némi intelligencia. Nyugodtan el lehet ismerni a másik igazát, ne szégyelld. :D Nem erőltetek semmit, megadom neked a lehetőséget, hogy vegyél erőt magadon, és saját magad lásd be. Hozzáteszem, ha nem látod be, az sem változtat semmit az igazságon.
Örülök, hogy sikerült végigolvasni és értelmezni amit írtam, és pont kibogozni belőle valahogy az ellentétét annak amit írtam. =D>
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 09:01:22

Atlantis írta:
2020.12.10. 08:55:57

Magas vs alacsony: a colosozást szinte senki nem veszi sértésnek, a törpézést igen. Miért? Mert van egy a társadalomban felépített negatív társítás a törpe kifejezéssel, és hogy alacsonynak lenni rossz.

A saját mondandódat csapod agyon. Ha pontosan tudod, hogy egy alacsony nagy valószínűséggel meg fog sértődni, ha törpeként hivatkozol rá, akkor nem hivatkozol rá így, ha szorult beléd némi intelligencia. Nyugodtan el lehet ismerni a másik igazát, ne szégyelld. :D Nem erőltetek semmit, megadom neked a lehetőséget, hogy vegyél erőt magadon, és saját magad lásd be. Hozzáteszem, ha nem látod be, az sem változtat semmit az igazságon.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 09:01:03

gránit írta:
2020.12.10. 08:57:55

Egy szempillantás alatt lezárult volna az egész, ha elhangzik, "OK, igazad van". Én a mai napig rá tudok csodálkozni a magyar "vitakultúrára", ez egy naivitásom, ebben igazad van. Ez máshol villámgyorsan letudódik azzal, hogy "tényleg, így, hogy mondod, igazad van, a "sovány" sem pejoratív szó, mégis megsértődhet ezen egy sovány, ha így hivatkozok rá nyilvánosan". És ennyi. Hogy ennek ellenkezőjére a mai napig rá tudok csodálkozni, abban igazad van, tényleg egy furcsaságom, pedig már rég nem kellene.
Ne haragudj, de a vitakultúrának sehol sem az a lényege, hogy addig mondogatod az igazadat, amíg rá nem erőlteted a másikra a saját véleményedre. :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 08:57:55

csababarca írta:
2020.12.10. 08:45:24
@Gránit, megint túltolod, mint a Dembelés topikban is rugóztál a semmin oldalakon keresztül.
Leírtad a véleményed, amivel egyet is értek, de itt ne várd hogy meggyőzitek egymást.
Főleg, hogy ugyanazon érvek/ellenérvek hangoznak el folyamatosan, csak máshogy fogalmazva.

Van egy véleményed, amivel én egyet értek, de vannak akik nem.
Fűrészelitek a sz@rt megint, totál feleslegesen.



Valaki írta, hogy amerikában a black elfogadott.
Nagy francot, max egymás között blackeznek, niggereznek, ha egyszer így hivatkoztam volna a felettesemre, akkor egy órán belül ki vagyok rúgva. (szerencsés esetben)
Egy fehér ne blackezzen, meg niggerezzen a jelenlétükben, pláne ne így, mert azt nagyon nem nézik jó szemmel, tapasztalatból mondom.
Egy szempillantás alatt lezárult volna az egész, ha elhangzik, "OK, igazad van". Én a mai napig rá tudok csodálkozni a magyar "vitakultúrára", ez egy naivitásom, ebben igazad van. Ez máshol villámgyorsan letudódik azzal, hogy "tényleg, így, hogy mondod, igazad van, a "sovány" sem pejoratív szó, mégis megsértődhet ezen egy sovány, ha így hivatkozok rá nyilvánosan". És ennyi. Hogy ennek ellenkezőjére a mai napig rá tudok csodálkozni, abban igazad van, tényleg egy furcsaságom, pedig már rég nem kellene.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 08:55:57

Már nagyon összemosod itt a csúfolást a vele született külső jegyének ténymegállapításával, csak hogy alátámaszd az igazadat.

Az eredeti szituáció amiből kiindultunk: egy halom ember, mindenféle megkülönböztető számozás nélkül ül/áll egymás mellett, cserébe egyenkabát, maszk, kapucni. Ha valaki megkérdezi melyik emberről volt szó és Te nem tudod a nevét, akkor automatikusan az adott közegből leginkább kitűnő külső jegye alapján határozod meg.
A mindennapokban például a "szőke piros ruhában", a "a vékony magassarkús csaj", "a magas hosszú hajú srác", stb. tök természetesek. Még ha az órát veszed alapul, akkor is egyből külső alapján azonosítod be: "dögös csaj 6 óránál" vs "jó pasi 12 óránál".
Ez a világ legtermészetesebb dolga. Ha szinte csak fekete emberek lettek volna a szakmai stábban és 1 fehér ember, akkor értelemszerűen "a fehér srác" lett volna az egyértelmű meghatározás.

És igenis ez szubjektivitás, és az, hogy minden ember más, és másra érzékeny, más zavarhatja.
Magas vs alacsony: a colosozást szinte senki nem veszi sértésnek, a törpézést igen. Miért? Mert van egy a társadalomban felépített negatív társítás a törpe kifejezéssel, és hogy alacsonynak lenni rossz.

Ha valakire rámutatsz és a negatívnak társított külső jegye alapján szólítod meg, hogy "hét Te, kövér gyerek gyere ide", na az tényleg bunkóság, ezt maximálisan elismerem, de itt nem erről van szó.

Az, hogy valakit feketének írtak le a külseje alapján, ehhez semmilyen negatív, rasszista értelmezést nem társítva, egész egyszerűen nevetséges rasszizmusként érteni. Rengeteg olyan egyéb lehetőség van, ahol tényleg annak lehetne tekinteni:
- biztos a fekete volt (mert ebben benne van a negatív értelem társítása a bőrszínhez)
- a hülye nigger/nigga/feka (ugye ezek a mi szánkból elvileg szitokszónak számítanak, csak egymás között használhatják -> ami amúgy elég érdekes rasszizmus pont a színes bőrű fehérekkel szemben)

A Black Lives Matter: https://blacklivesmatter.com/ tökéletesen megmutatja, hogy még ők is feketeként beszélnek magukról, tehát ahogy TE is mondtad: nem rasszizmus valakit feketének nevezni, mert ez önmagában nem pejoratív (ellentétben ennek nagyon is pejoratív változataival).


Szóval még egyszer kérlek, ne hozd ide a kövérek, meg egyéb emberek csúfolását mint alátámasztás, mert egyáltalán nem helytálló, és nem kapcsolódik az eredeti témához. Itt rasszizmussal vádolták meg a bírót, a rasszizmus lényege pedig az, hogy egy bizonyos rasszt (külső vagy belső tulajdonságuk alapján meghatározott csoport) hátrányosan megkülönböztetnek és egyéb negatív dolgot társítanak automatikusan. (pl. minden cigány lop, a németek nácik, stb.)
A csúfolódás célja pedig egy bizonyos személy gúnyolása, nevetségessé tétele.

Még egyszer: itt a bírónak EGYIK sem volt célja, és ezt AZONNAL egyértelművé tette.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.10. 08:45:24

@Gránit, megint túltolod, mint a Dembelés topikban is rugóztál a semmin oldalakon keresztül.
Leírtad a véleményed, amivel egyet is értek, de itt ne várd hogy meggyőzitek egymást.
Főleg, hogy ugyanazon érvek/ellenérvek hangoznak el folyamatosan, csak máshogy fogalmazva.

Van egy véleményed, amivel én egyet értek, de vannak akik nem.
Fűrészelitek a sz@rt megint, totál feleslegesen.



Valaki írta, hogy amerikában a black elfogadott.
Nagy francot, max egymás között blackeznek, niggereznek, ha egyszer így hivatkoztam volna a felettesemre, akkor egy órán belül ki vagyok rúgva. (szerencsés esetben)
Egy fehér ne blackezzen, meg niggerezzen a jelenlétükben, pláne ne így, mert azt nagyon nem nézik jó szemmel, tapasztalatból mondom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 08:42:35

Veidt_madridista írta:
2020.12.10. 08:36:15
Ennek a szösszenetnek pont annyi "értelme" volt, mint a neomarxistázásnak. A Barcelona és a Real Madrid is értelmezhető marxista szervezetként, mindkettő a pártoló tagok 100%-os közösségi tulajdona, amiben magántulajdon nem is létezik.

Nem pejoratív szó, hogy fekete, egy fekete mégis joggal sértődik meg azon, ha így hivatkoznak rá, ahogy egy sovány is joggal sértődik meg azon, ha ezzel azonosítják őt, és így hivatkoznak rá, teljesen fölösleges hozzátenni, hogy "sovány". Nincs itt semmi BLM, egy ember felháborodott a saját sérelmén, a többiek meg megértették és szolidaritást vállaltak vele. Mert a világ értelmesebb helyeken ÍGY működik, és így is kell, hogy működjön. Minél inkább így kell működnie.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2020.12.10. 08:36:15

gránit írta:
2020.12.09. 22:58:38
Na, pontosan erről beszéltem. Sérelemre sérelemmel válaszolsz, és ez teljesen rossz megközelítés. Nem a méltatlanságok létezésével van problémád, hanem egy másik méltatlanság generálásával próbálsz egyenlíteni. Ebben a meccsben 0-0 lenne az ideális, te meg torz módon 1-1-re törekszel.
Csak hogy a világ nem így működik. A bűnözőkből, neomarxistákból, rasszistákból álló BLM-csőcseléket is keményen felszopta a balliberális média. Itt sosem lesz 0-0, mert ez nem egy fair játék.
gránit írta:
2020.12.10. 08:02:56
Itt az érzelmi intelligencia jön a képbe. Egy soványnak is a képébe lehet dörgölni egész álló nap, hogy "sovány", "giliszta", "kukac", "ropi", "fogpiszkáló", "pálcika", "csontkollekcíó", "múmia", "gebe", "vézna". "satnya", "gizda" stb. Egy értelmes ember mégsem hivatkozik rá így, még akkor sem, ha megteheti, mert nem akarja megbántani. Egy soványnak is lehet azt mondani, hogy hát csak nevén nevezték a dolgokat, ne sértődjön meg azon, ha ezt az orra alá dörgölik. Csak ennek semmi értelme. Senkinek nem kerül semmijébe a másikat nem megbántani. Attól meg egyáltalán nem lesz "lelkileg sérült" egy sovány, mert ezt kikéri magának, hanem teljesen jogosan teszi szóvá a sérelmét. Mert ez mindenkinek fáj, csak egyesek szeretik képmutatóan megmondani másoknak, hogy ők ne sértődjenek meg a saját sérelmükön.
Ez meg konkrétan teljesen elrugaszkodott a valóságtól. Nem pejoratív szinonimákat használtak a feketére, hanem egy feketére mondták azt, hogy fekete. A szélsőliberális oldalon nagyon szeretnek szembemenni a valósággal és a természet rendjével, de ez azért már túlzás.

Az meg egyébként külön röhejes, hogy csak úgy, kényük-kedvük szerint levonulnak a játékosok. Egy normális világban alsó hangon egy év eltiltás várna az összesre. A szélsőliberális életellenességet, őrületet csakis erővel és szervezett fellépéssel lehet megállítani, minden értelemben.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 08:02:56

Itt az érzelmi intelligencia jön a képbe. Egy soványnak is a képébe lehet dörgölni egész álló nap, hogy "sovány", "giliszta", "kukac", "ropi", "fogpiszkáló", "pálcika", "csontkollekcíó", "múmia", "gebe", "vézna". "satnya", "gizda" stb. Egy értelmes ember mégsem hivatkozik rá így, még akkor sem, ha megteheti, mert nem akarja megbántani. Egy soványnak is lehet azt mondani, hogy hát csak nevén nevezték a dolgokat, ne sértődjön meg azon, ha ezt az orra alá dörgölik. Csak ennek semmi értelme. Senkinek nem kerül semmijébe a másikat nem megbántani. Attól meg egyáltalán nem lesz "lelkileg sérült" egy sovány, mert ezt kikéri magának, hanem teljesen jogosan teszi szóvá a sérelmét. Mert ez mindenkinek fáj, csak egyesek szeretik képmutatóan megmondani másoknak, hogy ők ne sértődjenek meg a saját sérelmükön.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.12.10. 07:55:09

gránit írta:
2020.12.10. 07:28:17
daffy írta:
2020.12.10. 07:24:53
de miért fáj az,hogy "fekete"? Hisz az.
Ugyanazért fáj neki, amiért egy kövér ember is jogosan sértődik meg azon, ha úgy hivatkoznak rá, hogy "ez a kövér volt itt". Vagy "az a sovány gyerek ott". Miért kell hozzátenni, hogy fekete/fehér/sovány/kövér stb.? Ha ő ezt a szót saját magára hallja, teljesen érthető módon ez számára nem csak egy szín, ha rá így hivatkoznak, hanem egy billog, ami alatt az életét leéli.
itt viszont bejön a szubjektivitás. nekem az igazság nem fáj,másnak igen.
küzdhet azellen,hogy ne legyen fekete,de az marad. küzdhet azellen,hogy ne hívják feketének,de attól még lelkileg sérült marad mindig. maximum kevesebbet szembesítik a saját lelkivilágával.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 07:28:17

daffy írta:
2020.12.10. 07:24:53
de miért fáj az,hogy "fekete"? Hisz az.
Ugyanazért fáj neki, amiért egy kövér ember is jogosan sértődik meg azon, ha úgy hivatkoznak rá, hogy "ez a kövér volt itt". Vagy "az a sovány gyerek ott". Miért kell hozzátenni, hogy fekete/fehér/sovány/kövér stb.? Ha ő ezt a szót saját magára hallja, teljesen érthető módon ez számára nem csak egy szín, ha rá így hivatkoznak, hanem egy billog, ami alatt az életét leéli.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.12.10. 07:24:53

de miért fáj az,hogy "fekete"?(nem rabszolgának hívom,hiába akarják azzal azonosítani esetleg. Az,hogy ebből arra gondol,az nem érdekel,nem ezt mondtam) Hisz az. Neki rossz,hogy egy külső jegy alapján mondom meg,hogy kire gondolok? Akkor engem meg zavar,hogy nem mondhatom azt,amit akarok. A fekete egy szín. A kocsié is lehetne,most az emberé volt. Ha azt akarom mondani,az nem sérti a másik ember jogait,hisz tényleg fekete. Ha nem mondhatom,az sérti az én jogaim?!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.10. 07:02:04

johdepp írta:
2020.12.09. 23:50:44

Hát jó. Akkor ha téged elkezdenek ütni az utcán csak úgy, akkor ne szaladj el, ne üss vissza, hanem csak tűrd, meg mondd, hogy neked ez fáj, vagy kérd meg őket, hogy ne üssenek, aztán majd eljön attól a világbéke.
Ennek akkor lenne értelme, ha a negyedik játékvezető elkezdte volna ütni Webót. De nem ütötte, így értelmetlen a hasonlatod. Ilyenkor nem a visszasértegetés a válasz, és nem is ez volt a játékosok válasza, hanem rámutattak arra, hogy értelmetlen volt, amit a bíró csinált. Ha te is ezt tetted volna az ismerősöddel, neked is igazad lett volna.
johdepp írta:
2020.12.09. 23:50:44

Nem a méltatlansággal van problémám?
Ha azzal lenne problémád, nem a másik sértegetése lett volna a célod, ellenben megnyerted volna a vitát vele szemben, ha rámutattál volna annak az értelmetlenségére, amit az ismerősöd csinált. Ehelyett te elkezdted ugyanazt csinálni, így semmivel nem lettél jobb, mint ő, csak elkezdted utánozni és ugyanazt csinálni, mint ő.
johdepp írta:
2020.12.09. 23:50:44

ne hasonlítsunk egy privát, testsúlyból adódó "balhéhoz", mert igazából teljesen más az egész.
Nem, ugyanaz a kettő. Az egyiket mutatta a TV, a másikat nem, a szituáció ettől ugyanaz. Webóék pedig nem a negyedik játékvezető bőrszínét kezdték pedzegetni, ahogy te az ismerősöd testsúlyát, csak a saját sérelmükre mutattak rá, és nem kezdtek visszasértegetni.
johdepp írta:
2020.12.09. 23:50:44

És hogy nem nyitottak újabb frontot?
Nem, nem nyitottak újabb frontot. Nem kezdtek a negyedik játékvezető bőrszínére megjegyzéseket tenni, ahogy te az ismerősöd testsúlyára. A saját sérelmükre mutattak rá, ennyi. Ha te is ezt tetted volna az ismerősöddel szemben, neked is igazad lett volna, ahogy Webóéknak. De így nem lett igazad, csak az ő szintjére süllyedtél. Te más sérelmét elbagatellizálod, eközben a téged ért sérelmekre viszont ugrasz, ez pedig teljesen önellentmondásos a részedről. Te megmondod, hogy ki min sértődhet meg, miközben a te logikátlanságodból kiindulva más meg neked mondhatná, hogy hát "nem kell ezen megsértődni, hogy csontváznak lettél nevezve, nem dőlt össze a világ, nem kéne durcizni. Nem kell durcizni azon, ha a nevükön vannak nevezve a dolgok". Miközben teljesen jogosan háborodtál fel, csak amit tettél, azzal az ő szintjére süllyedtél.
johdepp írta:
2020.12.09. 23:50:44

Vagy hagyni kell szó nélkül, és akkor majd nyilván abból tanul, ugye?
Biztos vagyok benne, hogy tanult az esetből a negyedik játékvezető, ahogy emberek szerte a világon, akik képesek megérteni, hogy a "negru" szóval akaratuk ellenére meg tudnak bántani másokat, még akkor is, ha az nem áll szándékukban. Ahogy Demba Bának is teljesen igaza volt abban, hogy ha egy fekete emberről van szó, teljesen értelmetlen hozzátenni, hogy "fekete", ahogy egy fehér játékosra sem hivatkozott volna "fehérként". Nem ebben merül ki a létezésük, ahogy egy kövér vagy egy sovány emberre is értelmetlen nyilvánosan úgy hivatkozni, hogy "ez a kövér itt", vagy "ez a sovány volt". Ezt a kelet-európai kultúrkörön kívül szerintem mindenki értette és felfogta szerte a világon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.10. 00:01:42

2 hete volt egy box meccs (igaz hogy egy youtuber és egy volt kosaras közt) ahol a fehér amerikai (?) nyert kiütéssel az afro amerikai ellen. Azt kérdezték tőle hogy ez rasszizmus volt-e.:

https://youtu.be/KJrhMZDIuIg

Én mélységesen elítélem a rasszizmust, de mindenki akinek van egy kis józan esze pontosan tudja hogy mire uszít a blm meg a hülye térdelgetés.

A degenerált szivárvány banda ugyanez.

https://twitter.com/mattwalshblog/statu ... 87424?s=21

A modern világban, a “fejlett Nyugaton” ma már simán lemennek az ilyenek a TVben. Bárki aki azt gondolja hogy ez normális az beteg ember aki azonnali kezelésre szorul.

Nagyon kiváncsi vagyok hogy mondjuk 20 év múlva hogy fog kinézni a társadalmunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.09. 23:55:44

A drogos erőszakoló kipusztítása óta megy ez a hiszti, nem elég a koronacirkusz (igen megint felhoztam mert több kedves ismerősöm csődbe ment miatta) de még itt van ez is.
Tényleg megérett az emberiség a pusztulásra.
Szívből kívánom, hogy egy pár kilométeres aszteroida verje telibe a bolygónkat és akkor majd tényleg lesz ok a valódi pánikolásra, talán akkor rájön az emberiség,hogy mi az igazi veszély és még össze is fognak ahelyett hogy egymást tegyék tönkre ... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.12.09. 23:50:44

gránit írta:
2020.12.09. 22:58:38
johdepp írta:
2020.12.09. 22:34:50
a dagadt csávó simán mondta rám, hogy csontváz, csak úgy mindenféle előzmény nélkül, amikor meg visszaszóltam neki, hogy ha én olyan dagadt lennék, mint ő, nem pofáznék
Na, pontosan erről beszéltem. Sérelemre sérelemmel válaszolsz, és ez teljesen rossz megközelítés. Nem a méltatlansággal van problémád, hanem egy másik méltatlanság generálásával próbálsz egyenlíteni. Ebben a meccsben 0-0 lenne az ideális, te meg torz módon 1-1-re törekszel.

Attól, hogy sok fekete is előítéletes, attól egy feketének még nagyon is joga van szóvátenni, ha megbántották, és ez fordítva is igaz. Nincs helye semmiféle méricskélésnek. Ha valakit sérelem ért, semmilyen más sérelem nem magyarázza vagy legitimálja ezt, mert nem egymásra kell licitálni, ebből nem egy spirált kell szítani.
Hát jó. Akkor ha téged elkezdenek ütni az utcán csak úgy, akkor ne szaladj el, ne üss vissza, hanem csak tűrd, meg mondd, hogy neked ez fáj, vagy kérd meg őket, hogy ne üssenek, aztán majd eljön attól a világbéke.
gránit írta:
2020.12.09. 22:58:38
Nem a méltatlansággal van problémád, hanem egy másik méltatlanság generálásával próbálsz egyenlíteni. Ebben a meccsben 0-0 lenne az ideális, te meg torz módon 1-1-re törekszel.
Ne haragudj, de ez meg teljesen wtf... Ennek így semmi értelme, őszintén. Miért próbálsz meg mindig mindent addig csűrni, csavarni, teljesen elrugaszkodott hasonlatokba önteni, amíg valahogy a saját igazad ki tudod hozni belőle? Ebben a hasonlatban akkor nyilván egy kamu tizit belőtt az ellenfél, én meg ne próbáljak meg egyenlítő gólt lőni, mert csak kamutizit lőttek, nem akciógólt?

Nem a méltatlansággal van problémám? Tehát Te tudod, hogy nekem mi a bajom, meg mi nem? Tehát mivel visszaszóltam, szerinted nekem mondjuk nem esett rosszul a beszólás, csak végre volt indokom genyónak lenni valakivel? Vagy nem értem ezt az egészet, tényleg.

De amúgy megint megfordítom. Ha valaki annyira gyökér, hogy beszól valakinek a testsúlya miatt, akkor szerinted azzal el lehet kezdeni tárgyalni, hogy ő megbántotta a másikat? Vagy hagyni kell szó nélkül, és akkor majd nyilván abból tanul, ugye?
gránit írta:
2020.12.09. 22:58:38
És látod, Demba Ba nem visszasértegette a negyedik játékvezetőt, ahogy te tetted az egyébként szintén helytelenül eljáró ismerősöddel. Csak a saját sérelmeiket tették szóvá, és nem nyitottak újabb frontot, mert számukra pont a méltatlanságok megszüntetése a cél, nem pedig az, hogy egymás ostobaságából csináljunk versenyt, egymás taplóságára licitálva.
Azért a két dolog egy "picikét" más. Az egyik, szerintem, nem is volt sértés, nem is annak szánták, csak a nyelvi különbségek miatt balhé lett belőle. A másiknál viszont egyértelmű volt a sértés szándéka. És egy nyilvános, durván rasszistának kikiáltott balhét szintén ne hasonlítsunk egy privát, testsúlyból adódó "balhéhoz", mert igazából teljesen más az egész.

És hogy nem nyitottak újabb frontot? Megint elkezdtek térdelgetni pont amiatt, meg levonulgattak a pályáról, meccset szakítottak félbe... Amikor nem is volt semmi rasszista felhang az egészben. És hogy ki volt ostoba, meg ki nem, az megint más kérdés. Úgy túlreagálni valamit nyilván nem ostobaság, hanem teljesen oké, mert szegény egész életében el volt nyomva, és azt mondani rá, hogy "fekete srác" nyilván nagyon rasszista és durván sértő, mert ha ránéz az ember, akkor nyilvánvaló, hogy ő egy fehér vagy ázsiai, és nem egy fekete ember.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 22:58:38

johdepp írta:
2020.12.09. 22:34:50
a dagadt csávó simán mondta rám, hogy csontváz, csak úgy mindenféle előzmény nélkül, amikor meg visszaszóltam neki, hogy ha én olyan dagadt lennék, mint ő, nem pofáznék
Na, pontosan erről beszéltem. Sérelemre sérelemmel válaszolsz, és ez teljesen rossz megközelítés. Nem a méltatlanságok létezésével van problémád, hanem egy másik méltatlanság generálásával próbálsz egyenlíteni. Ebben a meccsben 0-0 lenne az ideális, te meg torz módon 1-1-re törekszel.

Attól, hogy sok fekete is előítéletes, attól egy feketének még nagyon is joga van szóvá tenni, ha megbántották, és ez fordítva is igaz. Nincs helye semmiféle méricskélésnek. Ha valakit sérelem ért, semmilyen más sérelem nem magyarázza vagy legitimálja ezt, mert nem egymásra kell licitálni, ebből nem egy spirált kell szítani.

És látod, Demba Ba nem visszasértegette a negyedik játékvezetőt, ahogy te tetted az egyébként szintén helytelenül eljáró ismerősöddel. Csak a saját sérelmeiket tették szóvá, és nem nyitottak újabb frontot, mert számukra pont a méltatlanságok megszüntetése a cél, nem pedig az, hogy egymás ostobaságából csináljunk versenyt, egymás taplóságára licitálva.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.12.09. 22:34:50

gránit írta:
2020.12.09. 20:45:18
Teljesen rosszul közelíted meg az egészet. Te nem a méltatlanságokkal szemben foglalsz állást, hanem az egyiket a másikkal magyarázod és legitimálod. Ha egy sovány testalkatú embert cikiznek a soványsága miatt, arra szerintem nem az a megoldás, hogy akkor lehessen cikizni a kövéreket is. Inkább az, hogy senki ne cikizzen senkit. Ha valakit azért bélyegeznek meg, mert sovány, és nyilvánosan gilisztaként, csontkollekcióként, ropiként vagy pálcikaként hivatkoznak rá, mások előtt, az éppúgy ostobaság, mint zsírdisznóként vagy mangalicaként hivatkozni nyilvánosan egy kövérre. Olyan van, hogy valaki akaratán kívül bánt meg valakit, ahogy túlérzékeny és sértődős emberek is vannak. ilyenkor egy bocsánatkéréssel elég sok mindent el lehet érni. A fickó viszont ahogy elnéztem, a konfliktust inkább a dákoromán-elmélet kifejtésével és a dicső román nyelv szépségeinek elismertetésével próbálta volna feloldani.
Teljesen rosszul közelíted meg az egészet. Bele akarsz magyarázni olyanokat, amiket nem mondtam, nem is gondoltam. Én egy szóval nem mondtam, hogy rendben van, ha valakit zsírdisznóznak. Én életemben nem mondtam ki ezt a szót, sőt, le sem írtam mostanáig soha, például. Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a dagadt csávó simán mondta rám, hogy csontváz, csak úgy mindenféle előzmény nélkül, amikor meg visszaszóltam neki, hogy ha én olyan dagadt lennék, mint ő, nem pofáznék, akkor én voltam a tahó bunkó paraszt.
Én nem "legitimálok" semmit, én csak a kettőséget nem értem, nem tudom felfogni. A dagadtak úgy gondolkodnak (igen, általánosan ezt látom a saját szememmel, tapasztalom a mindennapokban), hogy elfogadott és okés dolog a soványt piszkálni, de visszafele már nem az. Szerintem egyik sem okés. Most akkor kivel is van a baj?
A másik problémánál ugyanezt látom. A feketék mondhatják, hogy "hülye fehér", "a fehérek furák", "buta fehér csávó", az szerintük teljesen okés, de ha egy fehér kimondja csak azt, hogy "fekete csávó", akkor már jön, hogy "azt mondta rám, hogy fekete, tehát megkülönböztet magától, a rasszista fehér szemétládája!".
Ezekkel van nekem a bajom. A "kettős mércével". Meg azzal, hogy minden apróságot felnagyítanak, túldrámáznak, meg öntik még az olajat a tűzre a színjátékkal, ahogy tegnap a csávókám is ordította a véleményét a másik arcába két centiről.
Néha elém kerül egy-egy régebbi film, sorozat, aztán látok benne egy-két jelenetet, amiről az jut eszembe, hogy ma ettől kibukna mindenki. Mint mondjuk pl. a Die Hard 3-ban, amikor egymást cseszteti Sam Jackson és Bruce Willis, manapság az már nem férne bele, rasszista sz*rnak lenne titulálva a film, kitiltanák a mozikból. Régebben meg mindenki poénnak fogta fel, röhögtünk rajta, aztán ment mindenki a dolgára, mert tényleg csak poén volt.

Amúgy az egész szituról kicsit Suárez és Evra jut eszembe. Ott is a bolhából lett elefánt csinálódva.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.09. 17:46:48

Mintha csak a mi védelmünk lenne: :mrgreen:

https://videa.hu/videok/sport/hatalmas- ... =15.778541
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.09. 15:44:00

Barca_10 írta:
2020.12.09. 11:58:16
aki össze tudja rakni a képet azok kisebbségben vannak, de az emberek 80%-a birka, mindegy milyen érvekkel jössz elő jön a válasz hogy hallottam a tv-ben, olvastam a zindexen, origon stb. ezért tartunk ott ahol tartunk. ugyanolyan rasszizmus az is ha magyarként lecigányozod a románt például.
Ezt a bekezdést nem teljesen értem, mire gondolsz itt? Nem szeretnék beleállni met félek, hogy elbeszélnénk egymás melett...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 13:49:35

daffy írta:
2020.12.09. 11:06:27
Barca_10 írta:
2020.12.09. 09:01:14
Ez a hatalmas pc komolyabb gondokat fog okozni mint a covid.
Nem is értem teljesen. A "fekete fickó" kifejezés miért rasszista? Egyfelől,mi pontosan a rasszizmus? Egyformák vagyunk (jogilag,elvileg...). De sem külsőre,sem belsőre nem vagyunk ugyanolyanok. Ez szerintem nem baj. De attól még ha ránézel egy afrikaira,látod,hogy nem olyan,mint te. Ahogy az ázsiai sem. Ez nem baj,attól még ember,csak más. Egy olasz temperamentuma is más,pedig ő is ember. Nem azt kellene véleményem szerint hangoztatni,hogy mindenki egyforma (mert az 1 éves gyerek is látja,hogy nem),hanem azt,hogy mindenki ember. Ahogy a tacskó és a németjuhász is kutya,csak másra alkalmasabb,másmilyen. De kutya.
A kollégámnak,ha azt mondom,a k* anyád,az nem azt jelenti,hogy édesanyja prostituált. Csak egy ronda,buta megszólalás. Ahogy a fekete ember sem azt jelenti a legtöbbnél,hogy ő alsóbbrendű lenne. Egyszerűen csak fekete és azért,mert az.
Az egyik facebook komment mutatott rá jól arra, mekkora hülyeség volt ez a PSG meccsen: Ha a fekete/black/negru mostantól szitok szónak minősül, akkor konkrétan a Black lives matter egy az egyben kuka. :D
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.09. 11:58:16

daffy írta:
2020.12.09. 11:06:27
Barca_10 írta:
2020.12.09. 09:01:14
Ez a hatalmas pc komolyabb gondokat fog okozni mint a covid.
Nem is értem teljesen. A "fekete fickó" kifejezés miért rasszista? Egyfelől,mi pontosan a rasszizmus? Egyformák vagyunk (jogilag,elvileg...). De sem külsőre,sem belsőre nem vagyunk ugyanolyanok. Ez szerintem nem baj. De attól még ha ránézel egy afrikaira,látod,hogy nem olyan,mint te. Ahogy az ázsiai sem. Ez nem baj,attól még ember,csak más. Egy olasz temperamentuma is más,pedig ő is ember. Nem azt kellene véleményem szerint hangoztatni,hogy mindenki egyforma (mert az 1 éves gyerek is látja,hogy nem),hanem azt,hogy mindenki ember. Ahogy a tacskó és a németjuhász is kutya,csak másra alkalmasabb,másmilyen. De kutya.
A kollégámnak,ha azt mondom,a k* anyád,az nem azt jelenti,hogy édesanyja prostituált. Csak egy ronda,buta megszólalás. Ahogy a fekete ember sem azt jelenti a legtöbbnél,hogy ő alsóbbrendű lenne. Egyszerűen csak fekete és azért,mert az.
aki össze tudja rakni a képet azok kisebbségben vannak, de az emberek 80%-a birka, mindegy milyen érvekkel jössz elő jön a válasz hogy hallottam a tv-ben, olvastam a zindexen, origon stb. ezért tartunk ott ahol tartunk. ugyanolyan rasszizmus az is ha magyarként lecigányozod a románt például.
egyébként nekem semmi bajom a feketékkel, sem más néppel-a normális, dolgozó félével és ez a fehérekre is igaz-de nehogy már én fogadjam el őket Európában csak mert odafentről ezt mondták.. Mutassanak szolidaritást irántunk ők is.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Válasz küldése