Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.10. 11:11:15

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 10:36:54
Szerintem meg röhejes ez a klímahiszti. Több ezer év kell pl. a Golf-áramlat kritikus felborulásához, ez a létező összes tanulmányban le van írva. Tetszik vagy sem, épp olyan éghajlati ciklusban járunk, ami globális felmelegedéssel jár. Az, hogy ezen az emberi tevékenység gyorsít valamennyit, nem sokat nyom a latba akármilyen szempontból. Ez egy olyan téma, ami politikailag trendi, csakis ezért esik ennyi szó róla. Meg hát be lehet palizni az embereket a különböző "zöld" dolgokkal... Remek példa erre az elektromos autó vagy a marhahús fogyasztása. Most nincs fejemben statisztika, de meg merem kockáztatni, hogy ezek globális léptékben is alig pár százalékát teszik ki az üvegház hatású gázszennyezésnek. A tényleges változáshoz el kellene hagyni a kapitalizmust, ami nem fog megtörténni (sőt még a legnagyobb cégek is dollár milliárdokat költenek arra, hogy zöldnek látassák magukat). Minden más parasztvakítás - amit természetesen gátlástalanul kihasznál a politika, és meghülyíti a fiatalokat. A probléma megoldhatatlan, szóval inkább a következményekre kellene felkészülni.
Kicsit magyarázd már el miről beszélsz. Semmi kötözködés, csak nem értem mire gondolsz, és következtethetek, de ki tudja hogy te tényleg arra gondolsz-e, mint amire szerintem gondolsz.

Szóval szerinted akkor van gond vagy nincs? Természetes a folyamat, vagy nem? Számít mit csinálunk vagy sem?
Mit takar hogy bepaliznak? Mi ennek a következménye, miben befolyásolnak?
Ha egy embert bepaliznak, de ő később cégvezető lesz és a saját cégét ennek megfelelően vezeti, az segít vagy sem?
Mire használja ezt a politika, és miért gátlástalan ez?
Mivel hülyíti a fiatalokat, mit okoznak ezzel?
Most akkor van probléma vagy nincs? Ha van, miért ne tennénk ellene bármi áron, a saját fegyvereinkkel?



Az embernek dráma kell, arra kattint, ezért a média csak a drámára koncentrál.
A drámát ki is használják sokan hogy hírnévre sikerre tegyenek szert, de ettől még vannak rendes tagok akik ésszerűen akarnak tenni valami jót.

pl Állatok visszatelepítése, túlvadászat tiltása pl tök jól működik, de még mindig nem globálisan. Erről viszont semmi hír. Láttam egy természet filmet ahol mutatták hogy mi megy jól és ennyi, hír nincs róla.
Vannak kis érdemek, de összességében még mindig rossz az irány, szóval nem gond ha van dráma és megy a média cirkusz, elég ha 100ból 1 ember gondolkodását sikerül megfordítani.

Csak a politikán múlik, nyílván. Ha ők nem hoznak szigorú korlátozásokat, határértékeket, szabályokat, és nem hoznak létre ellenőrző és végrehajtó bizottságokat (amik persze nem korruptak..) akkor tök mind1 hogy pl az egyén mit csinál. Összeszedheted a saját szemeted, meg még másik 1000 emberét, akkor is 1 globálisan kis cég is több szemet csinál mint amit te eltakarítasz egy év alatt.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.08.10. 10:36:54

vidra írta:
2021.08.10. 01:02:25
Mert ha egy politikai kör politikai hasznot kovácsol egy tudományos tényből, akkor maga a tudományos tény sem igaz többé.
Ki mondta, hogy nem igaz? Én azt mondtam, hogy röhejesen fel van fújva. Az nem baj, hogy a politika rátelepszik valamire, de a zöld pártok sem kínálnak semmilyen valós megoldást a problémára (mivel a jelenlegi civilizációs rendszerünk korlátain belül nincsen).
miro. írta:
2021.08.10. 07:48:42
Az,hogy sokan a corona virust sem hiszik el oke,de nem gondoltam volna,hogy van olyan ember aki meg a klimavaltozasra is politizal es hisztinek hivja csak.
Akár tetszik neked, akár nem, minden politika és gazdaság (a koronavírus is, bár én sosem állítottam, hogy nem létezik) . Egyetlen multit sem érdekelne a bezöldülés, ha ez nem lenne eladható, és nem hozna extra bevételt. A másik pedig az, eléggé általános tendencia, hogy kemény törésvonal van a balliberális és a jobboldali pártok között ebben a kérdésben szerte Európában, tehát nem én csinálok belőle politikát.
dévid villa írta:
2021.08.10. 08:23:07
Annak, aki szerint csak klímahiszti van, nem tűnt fel, hogy Magyarországon az elmúlt 2-3 évben olyan éghajlati jelenségeket látunk, amelyek 10 éve még elképzelhetetlenek voltak, vagy ha éppen megtörténtek, az annyira ritkának számított, hogy igazi szenzáció volt? Tornádók (mégha nem is olyan durvák egyelőre), jégesők szinte heti rendszerességgel, bozóttüzek, mandarin nagyságú jégeső, trópusi betegségeket terjesztő szúnyogfajok megjelenése, stb. Oké, bozóttűz, jégeső régen is volt, de közel sem voltak ilyen gyakoriak.
Igen? Én meg annyit látok, hogy BÁRMELYIK napot megnézem, a hőmérséklet a közelében sincs a mért melegrekordnak/hidegrekordnak. Ma 29 fokot mond, de 1948-ban 39 fokot mértek ugyanezen a napon. Időképen szépen végig lehet nézni. Persze az éghajlatváltozás nem ennyiből áll, rendben. Csehországban volt most komolyabb tornádó, kis internetes kereséssel szépen kiderül, hogy pl. 1931 és 1944 között 44 tornádó volt az országban, 2001 és és 2010 között pedig 56. Tehát "régen" sem volt semmi jobb, csak arról nem tudsz, mert nem volt még internet, ahová azonnal feltolnak 500 cikket és videót. Ettől függetlenül én egy percig sem tagadtam, hogy van éghajlatváltozás, de csak az ember lehet annyira arrogáns, hogy azt gondolja, ezt megállíthatja. Bár nem értek a gazdálkodáshoz, de az elsivatagosodásra a válasz ne a hiszti legyen, hanem új vízgazdálkodási stratégiák a földműveléshez, új öntözési technológiák stb.
dévid villa írta:
2021.08.10. 08:23:07
Mikor kicsi voltam és ilyen dokumentumfilmeket láttam, az egész olyan sci-finek tűnt még, de most gyakorlatilag pontosan ugyanaz zajlik, amiket ott bemutattak.
:D
dévid villa írta:
2021.08.10. 08:23:07
Az igaz, hogy a bolygónk éghajlata korábban is ciklikus volt, és felmelegedést jégkorszak követett, illetve jégkorszakot felmelegedés, de ezek egyensúlyban voltak, most meg gyakorlatikag felborult ez. A mostani felmelegedés több nagyságrenddel nagyobb a korábbiaknál.
Elég erős kijelentésnek tűnnek ezek ebben a formában, de igen, az emberi tevékenység felgyorsítja az éghajlatváltozást, ezt már leírtam az első kommentemben is. De akkor megkérdezem: és akkor mi van? Mit kellene tennünk? Mire számítotok? Nem fogják leállítani a gyárakat, nem fog leállni a globális áruszállítás. Ezek a legnagyobb szennyezők, de nem fog semmi történni. Ja de, most gyorsan megosztok pár Greta Thunberg-videót. Viccet félretéve, szerintem az embereknek (globális értelemben) az alkalmazkodáson, túlélésen kellene töprengeni, de valahogy nem ezt látom.
amonos írta:
2021.08.10. 08:35:52
Szomorú, hogy vannak emberek ( itt is), akik még mindig azt hiszik el csak, amit látnak. A tájékozódási szintjük meg a fb, youtube- ig terjed. Egy komolyabb újság ( internetes) sem ír ilyet, hogy nincs klímaváltozás.
Szerencse, hogy én sem írtam ilyet, úgyhogy nem kell a magyarázókártya. :)
bence0330 írta:
2021.08.10. 09:24:54
Szerencsétlen állatokat sajnálom nagyon. Sok-sok évig tudtak alkalmazkodni a körülményekhez, mert a változás lassan ment végbe, és évszázadok alatt tudtak több szőrt növeszteni, vagy épp kevesebbet, szép lassan odébb vándorolni, változtatni a szokásaikon, satöbbi. De most értetlenül üldögél a jegesmedve egy olyan magányos jégtáblán, ami pár éve még kilométerekre volt a legközelebbi nyílt víztől, meg amúgy is alig van már természetes élőhelye és kajája, a pingvin ugyanez, a halak nem tudnak szaporodni a folyókban, mert nincs már zöldár tavasszal, mert nincs hó a hegyekben sem sok, ami van az meg télen már elolvad, vagy pl. a gepárd, aminek alig van már a meleg miatt elegendő spermiumszáma, és mivel túl sokan nincsenek, a napjaik meg vannak számlálva, az elefánt, akinek lassan egész nap innia kell, hogy meglegyen a szükséglete, ésatöbbi, lehetne sorolni a végtelenségig. Tudnának alkalmazkodni - de nem ennyi idő alatt.
Az állatok védelmét én is támogatom, és pl. a műanyag cuccok betiltása egy jó lépés. De ez a lényegen nem változtat; az ember uralkodik a Földön. Most akkor vagy visszatérünk a gyűjtögető-vadászó életmódhoz, és egyensúlyba kerülünk a természettel, vagy tovább folytatjuk a bolygó kiszipolyozását. Utóbbit meg lehet próbálni észszerű keretek közé szorítani, de megállni/megfordulni nem fog, egyszerűen az emberi természetből kifolyólag. És most ne értsetek félre, én természetbarát ember vagyok, minden hónapban járok többször túrázni, via ferratázni. De amit a környezetvédelem témájával kapcsolatban tapasztalok, szerintem a józan ész és a realitásérzék teljes hiánya.

És még egy szó a média erejéről. Ugye a csapból is az folyik, hogy mindmeghalunk. Ott van az ózonlyuk kérdése is. Kíváncsi lennék, hányan tudják, hogy ez valójában húsz-harminc éve volt probléma, mostanra pedig szinte teljesen sikerült minimalizálni az ózonréteg károsodását. Erről valahogy nem láttam a félmillió bulvár cikket, csak tudományos forrásokban lehet megtalálni, persze ha az ember célzottan rákeres.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.10. 09:24:54

Az a baj, hogy tényleg rengeteg ember gondolja azt, hogy globális felmelegedés - legalábbis ember indukálta - nincs. Egyrészt vannak olyan nagynevű vezetők, akik ezt hangoztatják, és így természetes, hogy lesznek követőik, mert ez már csak így megy, és mindig is így ment, a politika is nagyjából eszerint működik. Másrészt nem nagyon vannak tisztában azzal, hogy jön létre egy természetes klímaváltás (évszázadok, ezredek alatt). Az, hogy évről évre egyre melegebb lesz, és minden évben annyi jég olvad el, mint az azt megelőző több évben összesen, vagy hogy Magyarországon 30-40 éve még méteres hófalak közt kellett menni télen, meg a Dunán jártak át lovaskocsikkal, most meg ha van egyszer pár centi hó, akkor szerencsések vagyunk, sokak szerint mind normális dolog, és a Föld természetes ciklusában járunk. Hát nem. Ez nem úgy van "kitalálva", hogy minden évben érezzük a különbséget az előzőhöz képest...

De hát sajnos sok olyan ember is van, akik abban sem hisznek, hogy a szemetünkkel is tönkrevágjuk a Földet. Akkor sem, ha megmutatjuk nekik a földrész nagyságú szemétszigetet... Sőt, a tudománnyal szembeni bizalmatlanság mostanában valahogy csak nő, egyre több az összeesküvés-elmélet is. Pár éve valaki elkezdte terjeszteni, hogy a Föld igazából lapos, és mindenki el akarja tussolni az igazságot - megalakult a Flat Earth Society, és többmillió őszinte hívője van (érdemes rákeresni youtubeon, van magyar részlege is). Az alapja nyilván vallási, amely szerint csak a Föld lehet mindennek a közepe, de tudományos féligazságokkal érvelnek, hogy komolyabban vegyék őket. Ha az ő lelki békéjüknek ez jó, nem zavar, ezzel persze sok kárt nem okoznak, szemben a globális felmelegedés-tagadókkal, mert ők bizony megnyomoríthatják a következő generációkat.
Ezek után az, hogy sokan nem hiszik el, hogy miattunk hatványozottan meggyorsult a globális felmelegedés, még nem is olyan durva jelenség. Csak ezzel az a baj, hogy talán még a miénk az utolsó generáció, ami ezt megakadályozhatja, de nem látom, hogyan is lenne ez ténylegesen realizálható, a kisebb látszatváltoztatások nemigen számítanak, bár az is igaz, hogy ugye az ezermérföldes út is egy lépéssel kezdődik.

Szerencsétlen állatokat sajnálom nagyon. Sok-sok évig tudtak alkalmazkodni a körülményekhez, mert a változás lassan ment végbe, és évszázadok alatt tudtak több szőrt növeszteni, vagy épp kevesebbet, szép lassan odébb vándorolni, változtatni a szokásaikon, satöbbi. De most értetlenül üldögél a jegesmedve egy olyan magányos jégtáblán, ami pár éve még kilométerekre volt a legközelebbi nyílt víztől, meg amúgy is alig van már természetes élőhelye és kajája, a pingvin ugyanez, a halak nem tudnak szaporodni a folyókban, mert nincs már zöldár tavasszal, mert nincs hó a hegyekben sem sok, ami van az meg télen már elolvad, vagy pl. a gepárd, aminek alig van már a meleg miatt elegendő spermiumszáma, és mivel túl sokan nincsenek, a napjaik meg vannak számlálva, az elefánt, akinek lassan egész nap innia kell, hogy meglegyen a szükséglete, ésatöbbi, lehetne sorolni a végtelenségig. Tudnának alkalmazkodni - de nem ennyi idő alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.10. 08:35:52

Szomorú, hogy vannak emberek ( itt is), akik még mindig azt hiszik el csak, amit látnak. A tájékozódási szintjük meg a fb, youtube- ig terjed. Egy komolyabb újság ( internetes) sem ír ilyet, hogy nincs klímaváltozás. Egy csomó cikk foglalkozik az Északi-sark rohamos olvadásával, a magasabb hőmérséklet okozta légköri viszonyok megváltozásával stb. .
Azokat is el kéne olvasni...
És egy természetes klímaváltozás nem megy végbe ilyen gyorsan, plusz az üvegházhatású gázok légköri növekedéséért is csak az ember a felelős. Nem is ragoznám tovább.

Az fb-n volt egy hölgy ( átküldte egy barátom), aki megkérdezte, hogy a japánok ilyen korán kelők, hogy ott hajnalban rendezik a versenyeket?
Még jó hogy szegény Katinka nem bírt jól úszni, biztos alig bírt felkelni szegény... :roll:
Nem sok maradt meg az általános iskolai tananyagból neki.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.10. 08:23:07

Annak, aki szerint csak klímahiszti van, nem tűnt fel, hogy Magyarországon az elmúlt 2-3 évben olyan éghajlati jelenségeket látunk, amelyek 10 éve még elképzelhetetlenek voltak, vagy ha éppen megtörténtek, az annyira ritkának számított, hogy igazi szenzáció volt? Tornádók (mégha nem is olyan durvák egyelőre), jégesők szinte heti rendszerességgel, bozóttüzek, mandarin nagyságú jégeső, trópusi betegségeket terjesztő szúnyogfajok megjelenése, stb. Oké, bozóttűz, jégeső régen is volt, de közel sem voltak ilyen gyakoriak.

Mikor kicsi voltam és ilyen dokumentumfilmeket láttam, az egész olyan sci-finek tűnt még, de most gyakorlatilag pontosan ugyanaz zajlik, amiket ott bemutattak.

Az igaz, hogy a bolygónk éghajlata korábban is ciklikus volt, és felmelegedést jégkorszak követett, illetve jégkorszakot felmelegedés, de ezek egyensúlyban voltak, most meg gyakorlatikag felborult ez. A mostani felmelegedés több nagyságrenddel nagyobb a korábbiaknál.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.10. 07:48:42

Az,hogy sokan a corona virust sem hiszik el oke,de nem gondoltam volna,hogy van olyan ember aki meg a klimavaltozasra is politizal es hisztinek hivja csak.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.10. 01:02:25

Veidt_madridista írta:
2021.08.10. 00:14:01
Szerintem meg röhejes ez a klímahiszti. Több ezer év kell pl. a Golf-áramlat kritikus felborulásához, ez a létező összes tanulmányban le van írva. Tetszik vagy sem, épp olyan éghajlati ciklusban járunk, ami globális felmelegedéssel jár. Az, hogy ezen az emberi tevékenység gyorsít valamennyit, nem sokat nyom a latba akármilyen szempontból. Ez egy olyan téma, ami politikailag trendi, csakis ezért esik ennyi szó róla. Meg hát be lehet palizni az embereket a különböző "zöld" dolgokkal... Remek példa erre az elektromos autó vagy a marhahús fogyasztása. Most nincs fejemben statisztika, de meg merem kockáztatni, hogy ezek globális léptékben is alig pár százalékát teszik ki az üvegház hatású gázszennyezésnek. A tényleges változáshoz el kellene hagyni a kapitalizmust, ami nem fog megtörténni (sőt még a legnagyobb cégek is dollár milliárdokat költenek arra, hogy zöldnek látassák magukat). Minden más parasztvakítás - amit természetesen gátlástalanul kihasznál a politika, és meghülyíti a fiatalokat. A probléma megoldhatatlan, szóval inkább a következményekre kellene felkészülni.
Klímahiszti :D. Mert ha egy politikai kör politikai hasznot kovácsol egy tudományos tényből, akkor maga a tudományos tény sem igaz többé. Ezért is imádom követni a közélet csodáit manapság.
Nem a kapitalizmussal van a baj, hanem a kapitalizmusnak ama elmebeteg módjával, amelynek során az asszociatívan összetartozó és együtt harmóniát alkotó elemek absztrakt darabokra törnek és fényévnyi távolságokra kerülnek egymástól. Hogy érthető legyek: amikor egy multinak csak azért kötelező tönkrebszni a természetet, hogy a részvényesek ne sírjanak egy grafikon lejtése láttán. A részvényesek, akik az igényt a pénzük mozgatásával gyak. megfogalmazzák, általában túlságosan távol vannak a problémák következményeitől, így max. csak közvetett módon szembesülhetnek azokkal.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2021.08.10. 00:14:01

Szerintem meg röhejes ez a klímahiszti. Több ezer év kell pl. a Golf-áramlat kritikus felborulásához, ez a létező összes tanulmányban le van írva. Tetszik vagy sem, épp olyan éghajlati ciklusban járunk, ami globális felmelegedéssel jár. Az, hogy ezen az emberi tevékenység gyorsít valamennyit, nem sokat nyom a latba akármilyen szempontból. Ez egy olyan téma, ami politikailag trendi, csakis ezért esik ennyi szó róla. Meg hát be lehet palizni az embereket a különböző "zöld" dolgokkal... Remek példa erre az elektromos autó vagy a marhahús fogyasztása. Most nincs fejemben statisztika, de meg merem kockáztatni, hogy ezek globális léptékben is alig pár százalékát teszik ki az üvegház hatású gázszennyezésnek. A tényleges változáshoz el kellene hagyni a kapitalizmust, ami nem fog megtörténni (sőt még a legnagyobb cégek is dollár milliárdokat költenek arra, hogy zöldnek látassák magukat). Minden más parasztvakítás - amit természetesen gátlástalanul kihasznál a politika, és meghülyíti a fiatalokat. A probléma megoldhatatlan, szóval inkább a következményekre kellene felkészülni.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.09. 22:39:29

https://m.hvg.hu/tudomany/20210805_a ... ozas

Koroznek a keselyuk szerintem mar egy jo ideje a fejunk folott,de mi eszre se vesszuk.

Fridinel volt ket hete egy srac,azt mondta,hogy mar a tanulmanyok tobb helyen is megegyeznek,hogy minden valoszinuseg szerint a 2020-as evek vegere az emberi civilizacio nagyreszere kihato osszeomlas fog bekovetkezni. Ha csak a fele igaz..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.07. 17:08:55

https://www.promobricks.de/lego-10284-c ... suWdYccAyw

Eeejjjj ez drága lesz de kötelező darab.

Az Old Trafford után ezek szerint a Camp Nou lesz a második stadion amit a Lego megcsinál mint kommersz szettet. Ez azt hiszem nagy presztízs, amiért külön köszönet az aranygenerációnak ami ekkora populáris magasságokba helyezte a klubbot, köztük kiemelve a most távozó Leo Messit.
Ez jól mutattja azt is hogy szerte a világon mennyien szeretik a Klubbot, hogy a Lego nagy pénzt lát bennünk, nagyobbat mint a Santiago Bernabeuba, az Anfield Roadba, a Bayern arénájában.

=D>
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.31. 03:44:34

Amúgy van Olimpia topic :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.30. 17:57:54

Hu varj,asszem a masodikban.
Nincs meg pontosan.
De igen a legnagyobb,hogy a var adta meg.
Egy kapufat,golnak.
A studioba levo visszavonult vizis csaj azt mondta,hogy o akkor nem ert a vizilabdahoz ha ez gol.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.30. 14:15:42

miro. írta:
2021.07.30. 12:39:18
Komolyan egyre jobban megy el a kedvem az olimpiatol is.
Ennyi csalast europa nem bszott meg.
Dobtak egy kapufat a japanok,es behuztak golnak a vizilabda meccsen.
Komolyan nem is ertem,hogy merik ezt megcsinalni.
ez mikor történt, vagy hogy mert sehol nem találok róla infót?
amit levideóztak?

amúgy ettől függetlenül, kína-japán eddig nagyot megy, amcsik több érmet nyertek talán összességében, de aranyok hiányoznak, Biles aranyai is kiestek, Ledeczky se halmozza most, ez már kapásból 4-5 arany kiesése.
Kíváncsi vagyok hol végeznek végül, jön az atlétika ott illene nyerniük párat.

Érdekes ez a kínai úszósport, olimpiákra kiállítanak csodaúszókat, akik aztán a következő világversenyen belefulladnak a vízbe majdhogynem.
Mint az a Je-Shi Wen amikor jobb időt úszott a 200 vegyes utolsó 50én mint a férfiaknál ugyanakkor Lochte :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.30. 12:39:18

Komolyan egyre jobban megy el a kedvem az olimpiatol is.
Ennyi csalast europa nem bszott meg.
Dobtak egy kapufat a japanok,es behuztak golnak a vizilabda meccsen.
Komolyan nem is ertem,hogy merik ezt megcsinalni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.24. 15:22:05

visca el barca írta:
2021.07.24. 14:39:37
Ha mar lett egy 3x olimpiai bajnok vivonk, egy olimpiai topicot nyissatok mar gyerekek!
Van Olimpia topic, az egyéb sportok alatt. Elvileg nyitva is van, Alcantara kolléga már írt is bele ma.
Azt viszont nem tudom, hogy miért nem frissült a fórum ajánló és miért nem jelent meg ott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.24. 15:08:54

recrea írta:
2021.07.24. 15:01:04

Hol jártál az elmúlt két olimpián? :mrgreen:
Nekem ezek a sportagak nincsenek meg egyaltalan.. :D
Biztos lattam a masik ket ermet is,de egyszeruen nem emlekszem.
4 evente latom csak.. :mrgreen:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2021.07.25. 06:31:32-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.24. 15:01:04

miro. írta:
2021.07.24. 14:41:03
visca el barca írta:
2021.07.24. 14:39:37
Ha mar lett egy 3x olimpiai bajnok vivonk, egy olimpiai topicot nyissatok mar gyerekek!
+1. Topic johetne.
Le a kalappal a srac elott. Nem tudom,nem ertettem,nem tudtam meddig kell jatszani,(remeltem nem 300-ig :mrgreen: ) de nagyon drukkoltam neki.
Hol jártál az elmúlt két olimpián? :mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.24. 14:41:03

visca el barca írta:
2021.07.24. 14:39:37
Ha mar lett egy 3x olimpiai bajnok vivonk, egy olimpiai topicot nyissatok mar gyerekek!
+1. Topic johetne.
Le a kalappal a srac elott. Nem tudom,nem ertettem,nem tudtam meddig kell jatszani,(remeltem nem 300-ig :mrgreen: ) de nagyon drukkoltam neki.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.24. 14:39:37

Ha mar lett egy 3x olimpiai bajnok vivonk, egy olimpiai topicot nyissatok mar gyerekek!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.24. 13:16:05

davi10 írta:
2021.07.24. 13:02:53
mess2009 írta:
2021.07.24. 09:16:36
kérdésem lenne: ha előfizetek a barcatv-re(cca.9000/év) akkor a neten nézhetem az összes barca meccset(Liga, BL...stb) ?
Én úgy tudom, hogy csak azokat lehet ott nézni, amik nincsenek eladva tv-társaságoknak.
Felkészülési meccsek, Gamper-kupa, B csapat, stb.
köszi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.24. 13:02:53

mess2009 írta:
2021.07.24. 09:16:36
kérdésem lenne: ha előfizetek a barcatv-re(cca.9000/év) akkor a neten nézhetem az összes barca meccset(Liga, BL...stb) ?
Én úgy tudom, hogy csak azokat lehet ott nézni, amik nincsenek eladva tv-társaságoknak.
Felkészülési meccsek, Gamper-kupa, B csapat, stb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.24. 09:16:36

kérdésem lenne: ha előfizetek a barcatv-re(cca.9000/év) akkor a neten nézhetem az összes barca meccset(Liga, BL...stb) ?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.23. 15:42:58

miro. írta:
2021.07.23. 15:40:30

Nekem mindig egy honaposnak tunt.. :mrgreen:
Hat megleptel most. Kivancsi leszek mennyi hangulata lesz, igy nezok nelkul.
nekem is volt egy ilyen felismerésem, talán 2004-ben, hogy miért ilyen rövid.
gyerekkoromból Atlanta-Sydney hosszabbnak tűnt:D

megtarthatták volna tavaly is, ha úgy sincsenek nézők, lásd nba po-t is lenyomták buborékban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.23. 15:40:30

csababarca írta:
2021.07.23. 15:33:30
miro. írta:
2021.07.23. 13:16:50
Olimpia miert lesz csak 2 es fel het? Lemaradtam valamirol?


Bocs a duplaert.
Mindig is 2-2ésfél hét volt, legalábbis Sydney óta.
De szerintem korábban a 80-90es években sem volt hosszabb.

szerk.: elvileg 16 napos lehet max.
de lehet már változott.

ókorban meg 5 napos volt, abból 3 napon versenyeztek.
Nekem mindig egy honaposnak tunt.. :mrgreen:
Hat megleptel most. Kivancsi leszek mennyi hangulata lesz, igy nezok nelkul.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.23. 15:33:30

miro. írta:
2021.07.23. 13:16:50
Olimpia miert lesz csak 2 es fel het? Lemaradtam valamirol?


Bocs a duplaert.
Mindig is 2-2ésfél hét volt, legalábbis Sydney óta.
De szerintem korábban a 80-90es években sem volt hosszabb.

szerk.: elvileg 16 napos lehet max.
de lehet már változott.

ókorban meg 5 napos volt, abból 3 napon versenyeztek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése