Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 20:25:11

daffy írta:
2021.04.20. 20:06:17
zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:52:14


OFF: Van valakinek tapasztalata fejhallgatókkal? Olyan kéne, ami a fület körül ölelő, és zajszűrős. Valakinek jó vagy rossz tapasztalat konkrét típusokkal?
Milyen árkategóriában nézel?
Nekem sennheiser hd569 van,ami nem zajszürős,de az összes igényem kielégíti.
Nyilván a zárt nem szól úgy,mint egy nyitott,de a célja is más.
Nem baj, ha 80-ból kijön. De azt nézem, hogy kb 60-ért nem kapsz csak olyat, ami 1-2 év alatt szétjön és a párna nem cserélhető, vagy az aksi is megy tönkre, és az sem cserélhető. Ami mint a kettőnél cserélhető, az a B&O H9, de az már túmaccs:)

A nyitott az a fülre helyezhető? Az miért jobb? Azt a tanácsot kaptam, hogy egész napos hallgatásnál eléggé elnyomja a fület.

Eléggé általánosságokat írsz. Ingatlanok drágulnak. Meg úgy kb minden. Előbbi 5 éve folyamatosan nagyot megy felfelé, de utóbbinál nem érzem hogy most elszabadult volna valami.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 20:06:17

zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:52:14


OFF: Van valakinek tapasztalata fejhallgatókkal? Olyan kéne, ami a fület körül ölelő, és zajszűrős. Valakinek jó vagy rossz tapasztalat konkrét típusokkal?
Milyen árkategóriában nézel?
Nekem sennheiser hd569 van,ami nem zajszürős,de az összes igényem kielégíti.
Nyilván a zárt nem szól úgy,mint egy nyitott,de a célja is más.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 20:04:57

zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:14:34
"de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni" - azért ez nem épp így jött le ebből, de ok, ez esetben vissza szívom.

A többi dolognal pedig hol ciki az eleslatasom? Nyisd fel a szemem mester. Ez konkrét kérdés.
Rövidlátást írtam, nem pedig éleslátást, és erre a konkrét esetre értettem, de nem először ítélkezel egy-egy hozzászólásból + gondoltam felveszem a stílusod, hátha én is jobban érzem magam tőle.

A cikit arra értettem, hogy mocskos drága ország vagyunk, köszönő viszonyban sincsenek az árak a bérekkel, ezt külföldön élők írjak itt is, nehéz komolyan venni olyan embert, aki szerint ez nem így van, mikor a szemünket szúrja ki, a bőrünkön érezzük.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 19:52:14

csababarca írta:
2021.04.20. 19:46:39
zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:39:24


Szerintem kivitelező válogatja. Akivel én beszéltem annál vissza lehetett igényelni, tehát nem kalkulálta bele az árba. Ezt amúgy a helyi önkormányzatnál kérdezném meg, ahol kb csok meg minden egy helyen van. Azt meg lehet kérdezni, hogy mennyiért találtál szakit? Fix négyzetméter áras kivitelezőt találtál, vagy mindere külön kerestél?
Még nem találtam, beszéltem párral, de tervek kellenek, akkor mondanak árat.

Különböző opciók lehetnek:
-mindenre külön szaki (kőműves, burkoló, villanyos, stb). talán olcsóbb, cserébe több idegszálam hal el.
-kivitelező (itt is van több lehetőség, akár helyi, akár megyei kivitelezőket is már nézegettem)

De még azt se döntöttük el jóformán, hogy milyen szerkezetű házat építsünk.
Már ez sem egyértelmű, hogy a könnyűszerkezet olcsóbb. 2-3 éve még fele annyi volt, ma már nagyon közel van az ár egy hagyományoshoz. Előnye, hogy hamarabb kész van, ergo kevesebb munkadíj.

https://www.youtube.com/watch?v=BBBi0y8g__s velük is beszéltem már, de csak meglévő tervre tudnak árajánlatot nyújtani. gondolom irgalmatlan feláras a cucc, ha egyedi terv szerint csinálják, ha náluk lévő sablon szerint akkor tuti olcsóbb.

Egy dolog van meg, a terv a fejünkben, illetve papíron, de majd a rendes építész ránéz, és mond rá valamit.
Néztem kivitelezőket hagyományos téglaházhoz is, de blokkházhoz is, könnyűszerkezeteshez is.

Árajánlat kérdése lesz, itt súlyos 10 milliókról van szó.
Akkor még te is az agyvérzésnek ezen a felén vagy:) Sok sikert hozzá.

OFF: Van valakinek tapasztalata fejhallgatókkal? Olyan kéne, ami a fület körül ölelő, és zajszűrős. Valakinek jó vagy rossz tapasztalat konkrét típusokkal?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 19:46:39

zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:39:24


Szerintem kivitelező válogatja. Akivel én beszéltem annál vissza lehetett igényelni, tehát nem kalkulálta bele az árba. Ezt amúgy a helyi önkormányzatnál kérdezném meg, ahol kb csok meg minden egy helyen van. Azt meg lehet kérdezni, hogy mennyiért találtál szakit? Fix négyzetméter áras kivitelezőt találtál, vagy mindere külön kerestél?
Még nem találtam, beszéltem párral, de tervek kellenek, akkor mondanak árat.

Különböző opciók lehetnek:
-mindenre külön szaki (kőműves, burkoló, villanyos, stb). talán olcsóbb, cserébe több idegszálam hal el.
-kivitelező (itt is van több lehetőség, akár helyi, akár megyei kivitelezőket is már nézegettem)

De még azt se döntöttük el jóformán, hogy milyen szerkezetű házat építsünk.
Már ez sem egyértelmű, hogy a könnyűszerkezet olcsóbb. 2-3 éve még fele annyi volt, ma már nagyon közel van az ár egy hagyományoshoz. Előnye, hogy hamarabb kész van, ergo kevesebb munkadíj.

https://www.youtube.com/watch?v=BBBi0y8g__s velük is beszéltem már, de csak meglévő tervre tudnak árajánlatot nyújtani. gondolom irgalmatlan feláras a cucc, ha egyedi terv szerint csinálják, ha náluk lévő sablon szerint akkor tuti olcsóbb.

Egy dolog van meg, a terv a fejünkben, illetve papíron, de majd a rendes építész ránéz, és mond rá valamit.
Néztem kivitelezőket hagyományos téglaházhoz is, de blokkházhoz is, könnyűszerkezeteshez is.

Árajánlat kérdése lesz, itt súlyos 10 milliókról van szó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 19:39:24

csababarca írta:
2021.04.20. 19:19:32
zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:14:34


Csaba: az 5 százalék áfa az ház építés után visszaigényelhető. Illetve a 3+3 millió használt ingatlanos felújítást is fel tudod használni. Ugye az csak használt lakásra van. Viszont amint elkészült a házad és átadjak, az másnap már használt lesz. Szóval ha ezt azt nem fejezel be rajta, attól még befejezettnek tudod nyilvánítani.... Majd kb másnap a használt felújítási keretből megcsinalod.
Értem.
De akkor pontosan mit tudok visszaigényelni?
kifizetem a tüzépen a téglát, teszem azt 5 millió forintért, 27%os áfával. elrakom a számlát, majd később ez alapján vissza tudom igényelni a különbözetet?
Vagy a kőműves munkadíját is pl?
Ezekben vakon vagyok, majd tervező is gondolom segít ilyenekben, hátha tudja ezeket.

A felújításit azt napelemre szánnám, nem tudom, hogy ott igénybe vehető-e, annak majd utánanézek.
Vagy kerítés építés lenne belőle.

szerk.: közben utánaolvastam, elég bonyolult, de elvileg a telek áfáját is vissza lehet igényelni. itt a kérdés, hogy az önkormányzattól való vásárlás esetében is vissza lehet-e ezt igényelni. magánszemélytől nem, de nem tudom jogilag az önkormányzat minek számít.

illetve vagy anyagra vagy munkadíjra lehet érvényesíteni az 5%os áfát. kérdés, hogy ez a gyakorlatban jelent e valamit egy kivitelezőnél, vagy lényegében úgy kalkulálja ki, hogy 5%os és 27%os áfánál is ugyanúgy a pénzénél legyen.
Szerintem kivitelező válogatja. Akivel én beszéltem annál vissza lehetett igényelni, tehát nem kalkulálta bele az árba. Ezt amúgy a helyi önkormányzatnál kérdezném meg, ahol kb csok meg minden egy helyen van. Azt meg lehet kérdezni, hogy mennyiért találtál szakit? Fix négyzetméter áras kivitelezőt találtál, vagy mindere külön kerestél?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 19:19:32

zsoltfree írta:
2021.04.20. 19:14:34


Csaba: az 5 százalék áfa az ház építés után visszaigényelhető. Illetve a 3+3 millió használt ingatlanos felújítást is fel tudod használni. Ugye az csak használt lakásra van. Viszont amint elkészült a házad és átadjak, az másnap már használt lesz. Szóval ha ezt azt nem fejezel be rajta, attól még befejezettnek tudod nyilvánítani.... Majd kb másnap a használt felújítási keretből megcsinalod.
Értem.
De akkor pontosan mit tudok visszaigényelni?
kifizetem a tüzépen a téglát, teszem azt 5 millió forintért, 27%os áfával. elrakom a számlát, majd később ez alapján vissza tudom igényelni a különbözetet?
Vagy a kőműves munkadíját is pl?
Ezekben vakon vagyok, majd tervező is gondolom segít ilyenekben, hátha tudja ezeket.

A felújításit azt napelemre szánnám, nem tudom, hogy ott igénybe vehető-e, annak majd utánanézek.
Vagy kerítés építés lenne belőle.

szerk.: közben utánaolvastam, elég bonyolult, de elvileg a telek áfáját is vissza lehet igényelni. itt a kérdés, hogy az önkormányzattól való vásárlás esetében is vissza lehet-e ezt igényelni. magánszemélytől nem, de nem tudom jogilag az önkormányzat minek számít.

illetve vagy anyagra vagy munkadíjra lehet érvényesíteni az 5%os áfát. kérdés, hogy ez a gyakorlatban jelent e valamit egy kivitelezőnél, vagy lényegében úgy kalkulálja ki, hogy 5%os és 27%os áfánál is ugyanúgy a pénzénél legyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 19:14:34

recrea írta:
2021.04.20. 17:35:18
"de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni" - azért ez nem épp így jött le ebből, de ok, ez esetben vissza szívom.

A többi dolognal pedig hol ciki az eleslatasom? Nyisd fel a szemem mester. Ez konkrét kérdés.

Csaba: az 5 százalék áfa az ház építés után visszaigényelhető. Illetve a 3+3 millió használt ingatlanos felújítást is fel tudod használni. Ugye az csak használt lakásra van. Viszont amint elkészült a házad és átadjak, az másnap már használt lesz. Szóval ha ezt azt nem fejezel be rajta, attól még befejezettnek tudod nyilvánítani.... Majd kb másnap a használt felújítási keretből megcsinalod.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 18:14:10

recrea írta:
2021.04.20. 18:09:18
Sajnos ebben nem vagyok képben, egy jó hitelszakértő tudja erre a választ, ha kell adok kontaktot. Szerintem, ha áfás-an veszed az alapanyagot, akkor vissza tudod belőle igényelni. Logikusan gondolva azt csinálnám, ha a vállakozó olcsóbban szerzi be az alapanyagot, arról kérjen számlát a nevemre és abból lehet visszaigényelni az x%-ot.

Hol vettél telket végül?
Oksa, akkor majd lehet kereslek ez ügyben, most még a telekkel kapcsolatos dolgokat intézzük.

Dabason, ahol eleve lakom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 18:09:18

csababarca írta:
2021.04.20. 17:56:01
recrea írta:
2021.04.20. 17:32:01
Új építésű ingatlanra 5% az áfa, csokkal 0%(!), csokkal illetéket sem kell fizetni, ami még 4% spórolás.
Egyébként ez az 5%os áfa mit takar?
Építkezésnél is játszik, mondjuk építőanyagra? vagy csak ha komplett kivitelezőt bízok meg ő tudja érvényesíteni? vagy csak ha már kész új házat/lakást veszel arra van ez?
Közben látom, elvileg nem, szóval akkor ezzel is a vállalkozókat meg a gazdagokat hozták helyzetbe.
Sajnos ebben nem vagyok képben, egy jó hitelszakértő tudja erre a választ, ha kell adok kontaktot. Szerintem, ha áfás-an veszed az alapanyagot, akkor vissza tudod belőle igényelni. Logikusan gondolva azt csinálnám, ha a vállakozó olcsóbban szerzi be az alapanyagot, arról kérjen számlát a nevemre és abból lehet visszaigényelni az x%-ot.

Hol vettél telket végül?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 18:07:52

Atlantis írta:
2021.04.20. 18:02:40

2) Szerintem nagyon sokan menekülnek most Budapestről, mert egy itteni kis lakás árából vidéken van egy normális kertesházad még mindig.
Ja meg ugye sok cég már be is jelentette, hogy mehet a homeoffice a járvány után is, mert működött.


Nekem Anyukám nézett ilyen nyári horgászházakat vagy miket, és már marciusban alig maradt kiadó a nyárra. A romantikus bungallók ugyanez, barátom szerint. Pörög az itthoni turizmus.
Azért az attól is függ, hogy BP-től milyen messzire, mert mi végigjártuk Pest 30-40 km-s területét telek vagy ház ügyben, jelentős árak vannak. Persze nyilván egy 50nmes lakás áráért lehet venni 70-80nm-es házat, ez tény.
De azt meg jól meg kell nézni, nehéz a jót megtalálni. (25-30ért lehet kádárkockákat venni kb felénk)

Abban lehet tudok segíteni, ha még mindig kerestek írj.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 18:02:40

Szerintem a felújításoknak és bevásárlásoknak több oka van vidéken:

1) most a homeoffice miatt akik nem vesztették el az állásukat, de cserébe rendszeresen eljárogattak szórakozni (mozi,étterem,buli,stb.) azok azért spórolhattak most 1 év alatt szépen a járvány alatt. Plusz idejük is lett ezzel foglalkozni.

2) Szerintem nagyon sokan menekülnek most Budapestről, mert egy itteni kis lakás árából vidéken van egy normális kertesházad még mindig.
Ja meg ugye sok cég már be is jelentette, hogy mehet a homeoffice a járvány után is, mert működött.

3) a CSOK és társai pedig hozzájönnek a fentebbiekhez.

3+1) befektetők. Rengeteg nagy kutya veszn ingatlan befektetésként folyamatosan évek óta.
A turizmusban pedig beindult a kereslet a kis "parasztház" feelingre. Vagyis a kivehető teljes kertes házakra, ahova mérettől függően romantikázni vagy bulizni mehetsz. :D
Nekem Anyukám nézett ilyen nyári horgászházakat vagy miket, és már marciusban alig maradt kiadó a nyárra. A romantikus bungallók ugyanez, barátom szerint. Pörög az itthoni turizmus.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 17:56:01

recrea írta:
2021.04.20. 17:32:01


Új építésű ingatlanra 5% az áfa, csokkal 0%(!), csokkal illetéket sem kell fizetni, ami még 4% spórolás.

Egyébként ez az 5%os áfa mit takar?
Építkezésnél is játszik, mondjuk építőanyagra? vagy csak ha komplett kivitelezőt bízok meg ő tudja érvényesíteni? vagy csak ha már kész új házat/lakást veszel arra van ez?
Közben látom, elvileg nem, szóval akkor ezzel is a vállalkozókat meg a gazdagokat hozták helyzetbe.

illeték azt úgy is ki lehet kerülni teleknél, ha vállalod hogy 4 éven belül építkezel.
mi is illeték nélkül vettük így.

newyorki szállás 200 dolcsi volt 2019-ben, 5 percre a TS-től, reggelivel. 4főre:D plusz tax persze, tehát 220 egy éjszakára.
az is gondolom nem frekventált helynek számít Siófokhoz képest
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 17:35:18

zsoltfree írta:
2021.04.20. 17:26:53
daffy írta:
2021.04.20. 15:00:52
nagyon durva,mert nyárra 180-200k a szállás siófokon 5 napra. csak reggeli van benne,semmi flancolás.
skóciában 22k volt éjszakánként ugyanez. 200k-ból 4 napot elvoltunk kint ketten lakhatással,repjegyekkel,költőpénzzel,mindennel.
"Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni." - mindig is szimpatikus voltál eddig is. A karma viszont az ilyen drága jóembereket mindig megpuszilja előbb utóbb.
Családokat mentünk meg a kilakoltatástól. Nekem eddig kb. 40 család köszönheti ezt. Elnézést, valóban nem ingyen csinálom. Gondolom a hitelközvetítő vagy a bankos haverodnak nem karmázol, akiknél a jövőbeli bebukott hitelt veszik fel.

Rövidlátásod elképesztő, de azért én szeretlek Téged, és nem fáj a sokadik személyeskedésed :)

Csak ne próbáld meg újra előadni nekünk, hogy az árak meg a bérek ugyanolyan mértékben nőttek, mert nekem ciki olvasni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 17:32:01

Barcaforever írta:
2021.04.20. 16:55:42
Nekem azt magyarázzátok meg, hogy miből ez a nagy felújítás őrület? Ez a 6/3 milliót fel se hozzátok, mert az kb 4-4,5/3 millió a valóságban a januári emelések után. Én is most nagy felújításban vagyok, de azt látom (Nyíregyházán) hogy ablak csere a kocka régi parasztházaknál és kezdik a többi részét, teljes emelet bontások, tető stb. Olyan őrült pénzszórást látok, amit nem értek és a CSOK se használható erre, kevés ember vállal be sztem 3 gyereket, az erős azért. Azon is gondolkodtam, hogy lehet csak nekem szúr szemet, mert én is alakítok.

De egy idősebb vadőrrel beszéltem 2 hónapja, azt mondta, hogy Nagymaroson olyan házak mennek most 38-40 millióért amik 2 éve 15-20 milliót értek.
A 6/3 millió az kiegészítő összeg, ne ezzel számolj, hanem azzal, h a 10-15 milliós felújításon ennyit lehet fogni. Mindenki be van sz.ratva a drágulással, tolni kell az építőipart, egyéni érdekek miatt és mert a mezgaz és az autóipar mellett a harmadik gazdasági húzóágazat.

Új építésű ingatlanra 5% az áfa, csokkal 0%(!), csokkal illetéket sem kell fizetni, ami még 4% spórolás.

Kedvező a hitel- és kamatkörnyezet, az ingatlanárak az egekben, így megfelelő jövedelem esetén sok pénzt tudsz rá felvenni. A hitelintézetek (MKB, OTP, Morgan Zrt.) elkezdtek passzív státuszú khr listán lévő ügyfeleket is hitelezni és nem kevés ilyen van itthon.

Vitya kitalálta a ún. krízishitelt tavaly, miszerint ma alapított cégre holnap vehetsz fel hitelt az ingatlanfedezet 70%-ig, és semmi mást nem kérnek hozzá, max valami gagyi üzleti tervet.

A városból való menekülést felerősítette a Covid, megnőtt a kereslet az agglomerációra, vidékre és a családi házra. Sokan eladják a városi lakást és abból építkeznek vagy vesznek vidéken. Közben hullanak az öregek, sok az öröklés is, amit eladnak és vesznek belőle.

Ennyi ember a világon nincs, mint itthon, aki 0 Ft-ból akar ingatlant magának :D A kormány meg a bank elhiteti, h ezt valóban meg is lehet csinálni. Csak vannak dolgok, amiknek az árát nem a jelenben fizetjük meg, ez is ilyen lesz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 17:29:46

zsoltfree írta:
2021.04.20. 17:26:53

Jah. Skócia tényleg baromira olcsó, se. Annak pedig megint rengeteg értelme van, hogy összehasonlítasz egy legolcsóbb skót szállást a magyar legnépszerűbb régió, azon belül a legforgalmasabb település áraival.
Gyere,összehasonlítom neked úgy,hogy ne kelljen kötekedned. Győrben ugyanazon évben az Ibis hotel 18k volt/éjszaka.
Skóciában az Ibis hotel 22k volt/éjszaka.
Blokkot is bemutassam?
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 17:26:53

daffy írta:
2021.04.20. 15:00:52
nagyon durva,mert nyárra 180-200k a szállás siófokon 5 napra. csak reggeli van benne,semmi flancolás.
skóciában 22k volt éjszakánként ugyanez. 200k-ból 4 napot elvoltunk kint ketten lakhatással,repjegyekkel,költőpénzzel,mindennel.
Jah. Skócia tényleg baromira olcsó, se. Annak pedig megint rengeteg értelme van, hogy összehasonlítasz egy legolcsóbb skót szállást a magyar legnépszerűbb régió, azon belül a legforgalmasabb település áraival.

A lakásárakhoz még egy dolgot azért tegyetek hozzá. A 2010-es mélypont például nem elenyésző részben azért is volt, mert:
- gazdasági válság volt már pár éve (és fletó locsolt a tűzre egy kis benzint még)
- deviza hitel miatt kb rengetegen az autójukért harcoltak, ami hirtelen 1,5 vagy kétszer annyiba került mint tervezték
- továbbá a bedőlt devizahitelek miatt túlkínálat volt árverezett vagy olcsó ingatlanokkal a piacon, ami nem csökkent, mert nem volt pénz a lakosságnál (többek között az első pont miatt)
Itt persze a mai fiatalok nem irigykednek a kb 10 évvel idősebbekre, akik ugyanígy nehezen jutottak lakáshoz, de "szerencséjükre" vehettek deviza hitelre, ami aztán 2-szeresen megdrágította. Szóval ilyeneket nem árt a teljes képhez belekalkulálni.

"Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni." - mindig is szimpatikus voltál eddig is. A karma viszont az ilyen drága jóembereket mindig megpuszilja előbb utóbb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 16:59:53

Barcaforever írta:
2021.04.20. 16:55:42
Nekem azt magyarázzátok meg, hogy miből ez a nagy felújítás őrület? Ez a 6/3 milliót fel se hozzátok, mert az kb 4-4,5/3 millió a valóságban a januári emelések után.
pedig az is hozzájárul, egy mikor ha nem most őrület vette kezdetét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 16:55:42

Nekem azt magyarázzátok meg, hogy miből ez a nagy felújítás őrület? Ez a 6/3 milliót fel se hozzátok, mert az kb 4-4,5/3 millió a valóságban a januári emelések után. Én is most nagy felújításban vagyok, de azt látom (Nyíregyházán) hogy ablak csere a kocka régi parasztházaknál és kezdik a többi részét, teljes emelet bontások, tető stb. Olyan őrült pénzszórást látok, amit nem értek és a CSOK se használható erre, kevés ember vállal be sztem 3 gyereket, az erős azért. Azon is gondolkodtam, hogy lehet csak nekem szúr szemet, mert én is alakítok.

De egy idősebb vadőrrel beszéltem 2 hónapja, azt mondta, hogy Nagymaroson olyan házak mennek most 38-40 millióért amik 2 éve 15-20 milliót értek.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 16:20:37

daffy írta:
2021.04.20. 16:14:50
recrea írta:
2021.04.20. 16:08:48
Nos, te kiszorultál az ingatlanpiacról, elvették Tőled a vásárlás lehetőségét. Nem tudom, hogy hol laksz, de marad az albérlet vagy hozol egy rohadt nagy kompromisszumot, és olyan ingatlanba költözöl, ami bőven az elvárásaid alatt van.

Magyaroszágon x millió embernek el van engedve a keze, vagyis lesz.rja a vezetés, h mi lesz velük, utca és éhezés a sorsuk.

Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni.
Azon filózunk asszonnyal,hogy idősebb korunkra veszünk egy Pápa környéki faluban házat. Tegnap láttam patentul felújítottat 18,9ért. (kívül felújítandó). Arra így vagy úgy,de elvileg futni fogja,ha máshogy nem,örökségekből. Aztán nyugdíj (ha lesz) mellett nem kell albérletet fizetni.
Most jól élünk,nem kuporgatunk,megvesszük,amit szeretnénk. Valószínű ennél jóval többet is spórolhatnánk,de az nem élet. Nem akarok úgy kicsekkolni 70 évesen,hogy kuporgattam végig,de van egy házam. Inkább éljek jól és ne legyen,csak öreg koromra.
(nem szórom a pénzt,nem alkoholizálok,nem dohányzom. de nem a legolcsóbb vajat veszem le a polcról. és sajnos azt érzem,hogy ma már ez gyakran luxus)
Szerintem neked érdemes nézegetni a falusi csok-ra alkalmas településeket a mostani lakhely vagy a melóhely közelében. 5+5 millió támogatás, talán “csak” házasság kell hozzá. Keresni egy Kádár kockát (azok statikailag rendben vannak) és felújítani folyamatosan, ha van ingerenciád.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 16:14:50

recrea írta:
2021.04.20. 16:08:48
Nos, te kiszorultál az ingatlanpiacról, elvették Tőled a vásárlás lehetőségét. Nem tudom, hogy hol laksz, de marad az albérlet vagy hozol egy rohadt nagy kompromisszumot, és olyan ingatlanba költözöl, ami bőven az elvárásaid alatt van.

Magyaroszágon x millió embernek el van engedve a keze, vagyis lesz.rja a vezetés, h mi lesz velük, utca és éhezés a sorsuk.

Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni.
Azon filózunk asszonnyal,hogy idősebb korunkra veszünk egy Pápa környéki faluban házat. Tegnap láttam patentul felújítottat 18,9ért. (kívül felújítandó). Arra így vagy úgy,de elvileg futni fogja,ha máshogy nem,örökségekből. Aztán nyugdíj (ha lesz) mellett nem kell albérletet fizetni.
Most jól élünk,nem kuporgatunk,megvesszük,amit szeretnénk. Valószínű ennél jóval többet is spórolhatnánk,de az nem élet. Nem akarok úgy kicsekkolni 70 évesen,hogy kuporgattam végig,de van egy házam. Inkább éljek jól és ne legyen,csak öreg koromra.
(nem szórom a pénzt,nem alkoholizálok,nem dohányzom. de nem a legolcsóbb vajat veszem le a polcról. és sajnos azt érzem,hogy ma már ez gyakran luxus)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 16:08:48

daffy írta:
2021.04.20. 15:46:30
De így hogy vesznek az emberek lakást? Mire összespórolok 10 millát az önerőre,addigra nem elég a 10 és idősödöm én is.
Baba nincs tervben,így babaváró nem játszik. Nem szándékozom örökölni a közeljövőben sem. Totál nem tudom miből lenne nekem lakásom,házam. (de tudom,kartonból)
Nos, te kiszorultál az ingatlanpiacról, elvették Tőled a vásárlás lehetőségét. Nem tudom, hogy hol laksz, de marad az albérlet vagy hozol egy rohadt nagy kompromisszumot, és olyan ingatlanba költözöl, ami bőven az elvárásaid alatt van.

Magyaroszágon x millió embernek el van engedve a keze, vagyis lesz.rja a vezetés, h mi lesz velük, utca és éhezés a sorsuk.

Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 16:00:26

daffy írta:
2021.04.20. 15:46:30

De így hogy vesznek az emberek lakást? Mire összespórolok 10 millát az önerőre,addigra nem elég a 10 és idősödöm én is.
Baba nincs tervben,így babaváró nem játszik. Nem szándékozom örökölni a közeljövőben sem. Totál nem tudom miből lenne nekem lakásom,házam. (de tudom,kartonból)
CSOK akkor jó, ha három gyerekre aláírsz.
akkor 10 millát kapsz azt nem kell visszafizetni, mellé 15 milla kamattámogatott hitel.
Akkor a fele a 100nm-es házadnak kb megvan:D (ha van telked)

Két gyereknél már csak 2,5et kapsz "ingyen", 10 milla kamattámogatott hitellel, az már lassan egy telekre sem elég.
Babaváró jó opció, 10 milla hitel, egyéb kondíciókkal.
Kérdés, hogy a 3 éves szüneteltetés közben is kamatozik e, vagy jegelődik az összeg. Ez nem tiszta nekem.

Mi most kaptunk fatertól 25 millát (telket megvettük önerőből, köszönhetően az amerikai munkának,meg hogy másfél éve szülőknél lakunk, kevés a költségünk), azzal neki tudunk indulni, meg esetleg a babaváróval, az 35 milla...nagyjából 70-80%osra kész lehet a ház, ha sok mindent magamnak megcsinálok.

De mi szerencsések vagyunk, hogy most jött egy jó ajánlat apum földjeire, és belátta, hogy hülye lenne nem eladni:D ötöde a mienk, meg majd még ad ha úgy van.
De ez egy szerencsésnek mondható szitu, önerőből sose lenne házunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 15:54:21

Hát igen, Budapesten 1m/nm ár alatt akkor találsz csak újépítésű lakást, ha irgalmatlanul rossz helyen van.
Például az egyik legforgalmasabb bejövő autóút mellett közvetlenül. :D

Sajnos a szomorú valóság, hogy a saját lakás egy álom, CSOK nélkül.
Egy fiatal pár, mondjuk mindketten megkeresik a magyar átlagot, 550e nettó. Egy kisebb bérelt lakásban élnek, elkezdenek gyűjtögetni sajátra. Spórolsak, olcsó a bérleti díj, havi 300at félre tudnak tenni.
Egy mondjuk 45 milliós átlagáras lakásra összegyűjteni így 150 hónap alatt tudnak. Az 12,5 év. :D

Persze jöhet a hitelfelvétel ilyenkor, amivel előbb tied a lakás, és megspórolod a bérleti díjat. Cserébe a kamat miatt többet fizetsz vissza, szóval még azzal is max 10-11 évre tudod lecsökkenteni.

És hát legyünk őszinték, azért nem feltétlen a havi nettó 300 az átlag megtakarítás itthon egy háztartásban...

(ui.:igen tudom, ez egy eléggé lebutított számítás)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 15:46:30

csababarca írta:
2021.04.20. 15:38:35
Barcaforever írta:
2021.04.20. 15:27:26


Brutál ami megy az ingatlan, lakás, ház piacon. 2 éven belül vidéken is az új lakások nm ára 700e/nm lesz, most 500e. :shock:
nálunk már most 6-800e/nm árak vannak.
40nm lakások 30-35 között.
De így hogy vesznek az emberek lakást? Mire összespórolok 10 millát az önerőre,addigra nem elég a 10 és idősödöm én is.
Baba nincs tervben,így babaváró nem játszik. Nem szándékozom örökölni a közeljövőben sem. Totál nem tudom miből lenne nekem lakásom,házam. (de tudom,kartonból)
Válasz küldése