Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.02. 18:47:19

Én TV témában szeretnék segítséget/ajánlást kérni

43 colost szeretnék, maximum 100 ezerért

Mit ajánlotok és melyik oldalról rendeljem meg?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.02. 16:07:30

MatyiG írta:
2021.04.02. 12:48:47
mehet tovább az eszmecsere, de ha lehet, akkor káromkodás és személyeskedés nélkül

A moderáció meg olyan, amilyen, szerintem egy moderátor sem itt éli az életét. :) Ha torlunk/tiltunk az a baj, ha nem, az.
Nyugi,oldom a feszultseget egy levegotisztitoval.. :mrgreen:

Philips ac 1215/50 lett vegulis. Ami faj hogy nincs hozza alkalmazas,viszont okos,ugyes,melozik meg pentek delutan is,szoval rossz szavam nincs ra.
Masik hogy tuti er valamit,mert ha a macska meglesi hogy ki az egybol ragyorsit.. :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.04.02. 12:48:47

mehet tovább az eszmecsere, de ha lehet, akkor káromkodás és személyeskedés nélkül

A moderáció meg olyan, amilyen, szerintem egy moderátor sem itt éli az életét. :) Ha torlunk/tiltunk az a baj, ha nem, az.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.02. 12:06:56

mes írta:
2021.04.02. 11:08:52
visca el barca írta:
2021.04.02. 10:55:29
Ja hogy engem lehet torolni, de aki nonstop provokalni jar ide az maradhat. A moderacio is a beka segge alatt van amiota bekerult egy-ket uj ember. Toroljetek ezt is amilyen erzekeny lelkuek vagytok!

Nem az en problemam, de ha valaki nem a te szemszogedbol lat egy dolgot, nem kell lehulyegyerekezni.
Nem ezert hulye gyerekezte le..:D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.04.02. 11:59:13

A pandémia hozadéka, hogy előtérbe helyezi azt a Carpe diem, önző társadalmi jelenséget, ami eddig is a hétköznapok egyre erősebb velejárója volt, de most egyértelmű válik azzal, hogy alapvetően egyszerűen betartható szabályokra hánynak fittyet tömegek, sokszor csupán a kényelmi faktor miatt.
Egyátlalán nem törődnek másokkal, csak a marginális piti kényelmi érdekükkel és közben dühöngenek, hogy miért van korlátozás, aminek a fő indikátorai saját maguk.
Ezért is fog ez eltartani sokáig, mert folyamatosan mutálódni tud a vírus, azaz aki betartja a szabályokat folyamatosan frusztrálódhat azon, hogy mások felelőtlensége miatt az általa meghozott áldozatok kárba vésznek és nagyon elnyúlik a probléma, közben számos áldozatot követelve.

Számos olyan remek fizikális kondícióban lévő öreg és középkorú volt sportoló, edző hunyt el az elmúlt hetekben, akik még évekig, évtizedekig nyugodtan élhettek volna.
Az ismeretségi körömben (sportban is dolgoztam, illetve élsportoló gyermek) már számos áldozat van az élet ezen területéről is.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.02. 11:29:44

Úgy látszik a pandémia mellékhatása(magasabb társadalmi frusztráció) a fórumot sem hagyta ki. Jó a vitatkozás, eszmecsere, de egy bizonyos idő után el kell engedni, mert nincs ráhatásod. Pl.:Leon covid nézeteit nem hogy online, de valszeg személyesen sem tudnánk megváltoztatni. És nem is ez a tisztünk! Mindenki rakja bele a magáet, amit magától elvár ebben az időszakban. Másra úgy sincs közvetlen ráhatásunk.Viszont Leon te neked meg tiszteletben kellene tartanod, hogy másoknak lehet teljesen felforgatta az életét a covid. Ne adj Isten elhunyt egy közeli hozzátartozója! Kicsi empátiát lehet gyakorolni. Neked is jobb lesz hosszú távon.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.04.02. 11:08:52

visca el barca írta:
2021.04.02. 10:55:29
Ja hogy engem lehet torolni, de aki nonstop provokalni jar ide az maradhat. A moderacio is a beka segge alatt van amiota bekerult egy-ket uj ember. Toroljetek ezt is amilyen erzekeny lelkuek vagytok!

Nem az en problemam, de ha valaki nem a te szemszogedbol lat egy dolgot, nem kell lehulyegyerekezni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.02. 10:55:29

Ja hogy engem lehet torolni, de aki nonstop provokalni jar ide az maradhat. A moderacio is a beka segge alatt van amiota bekerult egy-ket uj ember. Toroljetek ezt is amilyen erzekeny lelkuek vagytok!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.04.02. 09:40:36

Ennyit a topic szinvonalarol.... gratulalok mindnekinek, aki hozzajarult....
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.02. 09:39:50

Atlantis írta:
2021.04.01. 21:13:59
Kicsit segítenél nekem? Nem találom amire gondolsz:
https://index.hu/24ora/?s=&tol=2020-05- ... d=1&pepe=1

Csak az első 40 cikk főcímét és rövid leírását olvastam el, de nem igazán látom mire gondolsz. Mi az ami esetleg annál durvább dolgot jósolt, figyelmeztetett volna, mint ami most van, így hogy "elszabadul" a vírus, ezáltal pánikkeltés lenne?


A pánikkeltés szerintem pontosan most, 2021-ben van. Amikor naponta jönnek a clickbait cikkek például az oltások vélt mellékhatásairól, amik így néznek ki:
"ÚJABB MELLÉKHATÁS A PFIZERNÉL" - majd a cikkből kiderül, hogy igazából vagy egy teljesen normális, oltások után általában jelentkező mellékhatásról van szó, vagy még semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy lenne összefüggés az oltás és a probléma között. :D Viszont mint tudjuk több tucat felmérésnek hála, az emberek többsége sosem olvassa el a cikket, mielőtt véleményt formálna, így jelenleg a médiára szerinem simán rámondhatjuk, hogy oltásellenes, és pánikkeltő.
Pánikot kelt az oltással szemben. Miközben pánikot kelt azzal is, hogy majd mit lehet vagy nem lehet csinálni oltási igazolvánnyal, miközben még semmi hivatalos információ nincs valójában. Ezzel lelkesen növeli az idióta szabadságharcosok csoportját, akik elutasítják az oltást anélkül, hogy valóban utánanéztek volna, vagy megértenék a dolgot.

Vagy hogy jajj, jön a következő hullám itt meg ott. És? Persze hogy jön. Nincs egységes, nemzetközi megszorítás sehol, miközben a konstans fertőzött szám elég magas. Szépen adjuk körbe-körbe országok között, amíg be nem lesz oltva elég ember, de még akkor is, csak kevésbé lesz "látványos".
Az utolsó bekezdésben írtad le amire gondoltam. Már több, mint 1 éve riogatnak, hogy jajj mindmeghalunk, miközben tavaly átlagosan napi 10 ember halt meg ebben, de lehet ide bele volt számolva az infarktus is, amit a covidra fogtak.
"ÚJABB MELLÉKHATÁS A PFIZERNÉL" és társai - nem tudom te hol találtál ilyen cikkeket, de én ilyenekkel általában a facebookon találkozok, ahol a kevésbé értelmes ismerőseim kommentelnek ilyen cikkek alá, én nem ezekre gondoltam, hanem magukat "független" és "objektiv"-ként megjelölt oldalakra.
Idén van létjogosultsága a híreknek, mert több, mint 300 ember hal meg naponta, de tavaly messze nem voltak ilyen számok (tudom, a kattintások miatt születtek meg e remek írások, de akkor is)

Mindemellett, kihangsúlyoznám ismét, hogy nem vagyok covid ellenes, egyetértek a szigorításokkal, be fogom oltatni magam, betartom a korlátozásokat, stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajnesz 2021.04.02. 09:46:28-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.02. 09:07:18

Leon írta:
2021.04.01. 23:18:24

De rátok hagyom, hódoljatok csak ennek az őrületnek és legyetek boldogok meg koronacirkusz mentesek...
Peace
:mrgreen:
Sok boldog embert látsz mostanában?
Tudod az emberek (már az értelmesebbje) néha belátja azt, hogy olyat is meg kell tenni, amitől nem feltétlenül lesz boldog. Nem azért ülnek otthon az emberek, mert ez boldoggá teszi őket.
Amennyi baromságot összehordtál itt eddig, nem lepődnék meg, ha ez új információ lenne, de a többség úgy néz ki, hogy képes így gondolkodni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.04.01. 23:18:24

visca el barca írta:
2021.04.01. 21:31:05
Leon írta:
2021.04.01. 21:24:57
De úgy látom itt szinte csak engem zavar ez egész és a többség tök jól el van, irigyellek titeket. :)
Igy van , csak teged, uhogy akadj le a temarol es keressel egy masik jatszoteret.
Oké majd ha te leszel a moderátor akkor kérlek szóljál... 8)
Régebben amúgy laza voltál mint a rigalánc, csak mostanában lettél ilyen szigorú. :D

De rátok hagyom, hódoljatok csak ennek az őrületnek és legyetek boldogok meg koronacirkusz mentesek...
Peace
:mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.04.01. 22:02:12

Leon írta:
2021.04.01. 21:24:57
De úgy látom itt szinte csak engem zavar ez egész és a többség tök jól el van, irigyellek titeket. :)
Inkább úgy fogalmaznék, a többség itt szerencsére nem olyan korlátolt gondolkodású, mint te vagy. :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.04.01. 21:31:05

Leon írta:
2021.04.01. 21:24:57
De úgy látom itt szinte csak engem zavar ez egész és a többség tök jól el van, irigyellek titeket. :)
Igy van , csak teged, uhogy akadj le a temarol es keressel egy masik jatszoteret.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.04.01. 21:24:57

Mint mondtam, nem tagadom, hogy van ez a cucc de akkor is sok hogy minden erre van fogva. Tényleg semmi más betegség már nem számít. Fája fogad? Fájjon, majd kivárod amíg a fogdoki foglalkozik veled. Szürkehályogod van? Nem baj, addig majd szépen vakoskodsz amíg szemészednek az élőhalottakkal kell foglalkoznia. Kéne egy új protézis? Nem lesz mostanában apukám, még biceghetsz egy darab.
Mivel több kedves ismerősöm is szenved hasonlók miatt, igenis zavar hogy csak a kovid meg a kovid...
A sok tízezer tönkretett munkahelyről nem is beszélve, több embernek is kölcsön kellett adnom mert teljesen lepusztítják őket, tavasszal majdnem engem is totál tönkretettek, még jó hogy volt egy fidesz közeli haver az építőiparban aki segítő kezet nyújtott. :mrgreen:
De úgy látom itt szinte csak engem zavar ez egész és a többség tök jól el van, irigyellek titeket. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.01. 21:13:59

hajnesz írta:
2021.04.01. 18:24:12
dévid villa írta:
2021.04.01. 17:59:25
Mutatsz konkrétan tavalyról egy ilyen cikket, ami szerinted "pánikkeltő"?
Lapozz vissza 2020 május/júniusára például az indexen, és válassz ki egy cikket, ami főcím volt, és meg is találtad.
Kicsit segítenél nekem? Nem találom amire gondolsz:
https://index.hu/24ora/?s=&tol=2020-05- ... d=1&pepe=1

Csak az első 40 cikk főcímét és rövid leírását olvastam el, de nem igazán látom mire gondolsz. Mi az ami esetleg annál durvább dolgot jósolt, figyelmeztetett volna, mint ami most van, így hogy "elszabadul" a vírus, ezáltal pánikkeltés lenne?


A pánikkeltés szerintem pontosan most, 2021-ben van. Amikor naponta jönnek a clickbait cikkek például az oltások vélt mellékhatásairól, amik így néznek ki:
"ÚJABB MELLÉKHATÁS A PFIZERNÉL" - majd a cikkből kiderül, hogy igazából vagy egy teljesen normális, oltások után általában jelentkező mellékhatásról van szó, vagy még semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy lenne összefüggés az oltás és a probléma között. :D Viszont mint tudjuk több tucat felmérésnek hála, az emberek többsége sosem olvassa el a cikket, mielőtt véleményt formálna, így jelenleg a médiára szerinem simán rámondhatjuk, hogy oltásellenes, és pánikkeltő.
Pánikot kelt az oltással szemben. Miközben pánikot kelt azzal is, hogy majd mit lehet vagy nem lehet csinálni oltási igazolvánnyal, miközben még semmi hivatalos információ nincs valójában. Ezzel lelkesen növeli az idióta szabadságharcosok csoportját, akik elutasítják az oltást anélkül, hogy valóban utánanéztek volna, vagy megértenék a dolgot.

Vagy hogy jajj, jön a következő hullám itt meg ott. És? Persze hogy jön. Nincs egységes, nemzetközi megszorítás sehol, miközben a konstans fertőzött szám elég magas. Szépen adjuk körbe-körbe országok között, amíg be nem lesz oltva elég ember, de még akkor is, csak kevésbé lesz "látványos".
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.01. 18:24:12

dévid villa írta:
2021.04.01. 17:59:25
Mutatsz konkrétan tavalyról egy ilyen cikket, ami szerinted "pánikkeltő"?
Lapozz vissza 2020 május/júniusára például az indexen, és válassz ki egy cikket, ami főcím volt, és meg is találtad.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.01. 17:59:25

Mutatsz konkrétan tavalyról egy ilyen cikket, ami szerinted "pánikkeltő"?
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.01. 17:35:04

dévid villa írta:
2021.04.01. 17:27:01
Komolyan kérdezem, mi volt pánikkeltő abban, amit a sajtó leművelt tavaly tavasszal? Csak figyelmeztettek, ha hagyjuk elszabadulni a járványt, akkor mi fog történni (megbénul az eü., annyi lesz a beteg hogy egyes szolgáltatások nem fognak tudni működni). Tán nem történtek meg ezek? Az eü. megbénult, de úgy hallom lassan már a bkv is ott tart, hogy annyi dolgozójuk beteg, hogy egyes közlekedési járataik leállhatnak.
Nincs volt semmiféle pánikkeltés, egyszerű tényközlés volt. Itt pánikot az oltástól rettegők keltenek, meg akik szerint ezt az egész helyzetet SZÁNDÉKOSAN tartják fenn. Aha. Biztos az a jó Orbánnak, hogy csökken a népszerűsége, meg nem megy a gazdaság.

Itt a kormánynak abban van felelőssége, hogy nem lépett időben a járvány ellen tavaly ősszel, meg hogy nem tartatja be megfelelően a korlátozásokat, a többi viszont a társadalom felelőssége is.
Tavaly azért bőven ment a rémhír keltés a sajtóban, minden cikk a koronavírusról szólt, meg hogy milyen nagyon veszélyes, meg itt a világvége, közben meg napi 10-12 ember volt az országban, aki bizonyítottan ebbe halt bele... Ez minden volt, csak nem tényközlés. Most meg már hiába nagy a baj, az emberek belefáradtak, mert nem lehet évekig rettegésben élni, ha most télen jöttek volna a tavalyi rémhírek, szerintem más lenne a helyzet. Ezért nem is értem, hogy az újságírókat miért nem számoltatják el (szóban és írásban is), mikor hatalmas hatásuk van az emberi közérzetre/viselkedésre. Persze tavaly biztos nagyon jó volt a kattintás szám.

Mindezt úgy írom, hogy én személy szerint kötelezővé tenném az oltást, meg bezárnék mindent 2 hétre, csak szabaduljunk már meg ettől a ..tól
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.01. 17:27:01

Komolyan kérdezem, mi volt pánikkeltő abban, amit a sajtó leművelt tavaly tavasszal? Csak figyelmeztettek, ha hagyjuk elszabadulni a járványt, akkor mi fog történni (megbénul az eü., annyi lesz a beteg hogy egyes szolgáltatások nem fognak tudni működni). Tán nem történtek meg ezek? Az eü. megbénult, de úgy hallom lassan már a bkv is ott tart, hogy annyi dolgozójuk beteg, hogy egyes közlekedési járataik leállhatnak.
Nincs volt semmiféle pánikkeltés, egyszerű tényközlés volt. Itt pánikot az oltástól rettegők keltenek, meg akik szerint ezt az egész helyzetet SZÁNDÉKOSAN tartják fenn. Aha. Biztos az a jó Orbánnak, hogy csökken a népszerűsége, meg nem megy a gazdaság.

Itt a kormánynak abban van felelőssége, hogy nem lépett időben a járvány ellen tavaly ősszel, meg hogy nem tartatja be megfelelően a korlátozásokat, a többi viszont a társadalom felelőssége is.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.04.01. 16:35:23

nem lepődök meg Leon hozzáállásán a vírushoz, amit tavaly március-június közt leművelt a világsajtó újságírás és pánikkeltés címén az minimum 30 év letöltendő Szibériában. Egyre több hozzá hasonló hangos ember van akiknek elegük van belőle. Normálisan kellett volna tájékoztatni mindenkit, talán nem lenne ez. De a világot mindig a hülyékhez kellett igazítani. Nem tagadom a vírust, veszélyes, meg romokban az egészségügy, nemcsak otthon hanem itt is, de ez a politikusok felelőssége. Mielőtt bárki magára venné, a hülyék alatt azokat értem többek közt akik maszkban vezetnek egyedül.
A blm és lgbt vagy mihez csak annyit fűznék hozzá hogy leszünk mi még láncra verve.. lehet nem is kell már sokat “várni” rá. Tartom, ez a hatalmas pc sokkal károsabb mint a covid.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.01. 16:06:16

Nero. írta:
2021.04.01. 15:33:32
https://index.hu/belfold/2021/04/01/nem ... lm-szobor/

Sokáig nem húzta.
Nincs is ott az égvilágon semmi keresnivalója.

Kicsit öntöm az olajat a tűzre:
Az megvan, hogy bejelentették az új Star Wars képregénybe az univerzum első transz non-bináris Jedi-jét? :D
Pontosan erre volt szüksége a messzi-messzi galaxisnak :D

Such stunning.
Much brave.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.01. 15:33:32

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.01. 13:14:10

Leon írta:
2021.03.31. 23:41:36

Ha el is kaptam akkor se jött ki rajtam semmi. Persze én heti 8-10 órát edzek meg vitamin és fehérje hegyeket tolok az arcomba, lehet az is számít.
Khamzat Chimaev neve mond valamit? Profi mma-s, átesett a covidon, aztán mikor vissza akart térni, annyira rosszul érezte magát az edzéseken, hogy elkeseredésében visszavonult. Persze közel sem biztos, hogy végleges ez a visszavonulás, lehet, hogy összeszedi magát, és visszatér a korábbi szintjére. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem igaz, hogy csak túlsúlyos/beteg/gyenge/öreg/ezek kombinációja embereknek okozhat problémát ez a vírus.

Aztán még mielőtt valaki kiforgatná, amit írok, nem azt mondom, hogy rettegni kell, hiszen az nem segít, épp ellenkezőleg. Felelősségteljesen kell viselkedni, odafigyelni magunkra és másokra. Így sem lehet teljesen kizárni, hogy elkapjuk, vagy esetleg átadjuk olyannak, akinek súlyosabb problémái lehetnek, de ha tudjuk, hogy nem a mi felelőtlenségünkből történt a dolog, hanem elkerülhetetlen volt, tiszta maradhat a lelkiismeretünk. Nyilván vannak akik ez utóbbival nem rendelkeznek, azoknak meg úgyis mindegy. De én hiszem, hogy egyszer ezekről a dolgokról mindenki számot fog adni, de ebbe nem megyek bele most mélyebben....

A másik dolog, hogy tényleg van sok tanulsága is ennek a járványnak. Pl. rámutatott, hogy az egészségügyünk mennyire törékeny lábakon áll. Pontosabban tudtuk ezt már előtte is, csak annyira nem érdekelt bennünket. De most kaptunk egy komoly figyelmeztetést, hogy nagy baj lehet abból, ha ezen nem változtatunk, mert jöhetnek még hasonló, vagy ennél sokkal súlyosabb járványok is. A lehetőség adott.

Aztán van még sok dolog, amiben a saját életünkben változtathatunk: jobban odafigyelhetünk az egészségünkre, többet mozoghatunk, egészségesebben étkezhetünk. Jobban meg kellene becsülni a személyes kapcsolatot a barátainkkal, rokonainkkal. A covid megmutatta azt is, hogy sok mindent túlértékeltünk eddig, más dolgokat nem becsültünk meg eléggé.

Emlékszem, tavaly tavasszal még voltak nagy fogadkozások, de ebből sok minden nem valósult meg. Globális szinten semmi, az emberiség nagy része folytatni szeretné ugyanazt a mocskot, ami a járvány előtt volt. Nagyon kevés ember életében indult el tényleges pozitív változás. A többség inkább még többet zabált, többet vedelt, még több káros és rossz dolgot csinált. Erkölcsileg sem javultunk, inkább csak több lett a rosszindulat és az agresszió a világban. Szóval valahol megérdemeljük, ami történik. Vannak ártatlan áldozatok, de általánosságban bőven megérdemli az emberiség.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.01. 12:38:53

https://2.kerulet.ittlakunk.hu/helyi-po ... -kezet-het

Ezt csak úgy itt hagyom. Bakker milyen vezetői szinten tolnak ilyen műsort:) Én egy legutolsó vidéki kocsmánál azt mondanám, ez azért nem túl 21. századi:)
Válasz küldése