Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.22. 15:47:03

Sanama írta:GOT
Ugyanígy gondolom kb...

Nekem még az is tetszett, hogy Bran elmondta mi a Night King célja, így legalább már tudjuk azt is.
Viszont a tempó nekem is baromi lassú volt, és értem, hogy egy helyre kellett hozni a fontos karaktereket, illetve kicsit vissza is tekinteni a 7évadra, de szerintem is bőven elment volna ha a két részből csinálnak egy 70perceset, és csókolom.

Én így kicsit attól tartok,- hogy a következő rész nyilván a csata-, utána marad 3 rész arra, hogy minden le legyen zárva. A mások, a vastrón, Jon-Dany szál, minden... Szerintem erre nem lesz elég az a 3x60-70perc. Legalábbis minőségi formában. Mert nyilván le lehet darálni egy szálat, és akkor vége, de én nagyon tartok ettől, hogy parasztvakítós hollywoodi cucc lesz. De ne legyen igazam.

Igen, a Bran-os részbe én is ezt beleértem a Night King-es háttérsztorit.

Úgy tudom, az utolsó 3 rész már ilyen 80 perc körüli lesz, ez reméljük elég lesz. Valahol olvastam viszont, hogy egy 90 perces csatát terveztek, amit akkor gondolom nem 1 rész alatt zavarnak le.
Viszont még ha a másokkal vége is a sztorinak, nem hiszem, hogy a Daenerys - Cersei ellentét csak beszélgetéssel lesz lerendezve.

Na de mostmár nem lehet kifogás, nem engedhetik meg maguknak, hogy még egy rész elmenjen a semmiről való beszélgetéssel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.04.22. 15:15:50

davi10 írta:

Hát nekem nagyon nem jött át. Nem vagyok ellene a lassabb tempónak, de 1 óra alatt 2 esemény volt, aminek értelmét is láttam, és előrébb mozdította a sztorit.
1. A haditerv megbeszélése, hogy mit csinálnak Bran-nel stb.
2. Hogy Jon elmondta Dany-nek a csaáldi sztorit

A többi nekem gagyi időhúzásnak tűnt, olyan sok újat a karakterekről se tudtunk meg, csak "jaj de vicces, hogy most itt vagyunk, bezzeg régen...".
A dalolászást megint nem értettem, most talán több értelme volt, mint az előző évados Ed Shreeran cameonak, de nekem ez a rész most nem jött be.
Szerintem simán lehetett volna az első 2 részből 1-et csinálni.

Mostmár viszont gondolom dara lesz, de remélem nem megy át parasztvakításba és letudják azzal, hogy 2 sárkány eléget egy 1 milliós CGI-holt-sereget, hanem tényleg igényes, fordulatos sztorit kapunk a lezárásra.
Ugyanígy gondolom kb...

Nekem még az is tetszett, hogy Bran elmondta mi a Night King célja, így legalább már tudjuk azt is.
Viszont a tempó nekem is baromi lassú volt, és értem, hogy egy helyre kellett hozni a fontos karaktereket, illetve kicsit vissza is tekinteni a 7évadra, de szerintem is bőven elment volna ha a két részből csinálnak egy 70perceset, és csókolom.

Én így kicsit attól tartok,- hogy a következő rész nyilván a csata-, utána marad 3 rész arra, hogy minden le legyen zárva. A mások, a vastrón, Jon-Dany szál, minden... Szerintem erre nem lesz elég az a 3x60-70perc. Legalábbis minőségi formában. Mert nyilván le lehet darálni egy szálat, és akkor vége, de én nagyon tartok ettől, hogy parasztvakítós hollywoodi cucc lesz. De ne legyen igazam.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.22. 13:59:11

Petr írta:GoT S08E02

Remek rész volt, örülök, hogy nem csaptak egyből a közepébe. Bármeddig el tudtam volna hallgatni a párbeszédeket, nem hatottak butának, mint az előző két évadban.

Minden főbb karakter kapott egy kis törődést és csak annyira megy át fanservice-be, ami még nem zavaró. Jó volt belelátni az egyes gondolatmenetekbe a közelgő vég előtt.

Hát nekem nagyon nem jött át. Nem vagyok ellene a lassabb tempónak, de 1 óra alatt 2 esemény volt, aminek értelmét is láttam, és előrébb mozdította a sztorit.
1. A haditerv megbeszélése, hogy mit csinálnak Bran-nel stb.
2. Hogy Jon elmondta Dany-nek a csaáldi sztorit

A többi nekem gagyi időhúzásnak tűnt, olyan sok újat a karakterekről se tudtunk meg, csak "jaj de vicces, hogy most itt vagyunk, bezzeg régen...".
A dalolászást megint nem értettem, most talán több értelme volt, mint az előző évados Ed Shreeran cameonak, de nekem ez a rész most nem jött be.
Szerintem simán lehetett volna az első 2 részből 1-et csinálni.

Mostmár viszont gondolom dara lesz, de remélem nem megy át parasztvakításba és letudják azzal, hogy 2 sárkány eléget egy 1 milliós CGI-holt-sereget, hanem tényleg igényes, fordulatos sztorit kapunk a lezárásra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.04.22. 07:00:13

GoT S08E02

Remek rész volt, örülök, hogy nem csaptak egyből a közepébe. Bármeddig el tudtam volna hallgatni a párbeszédeket, nem hatottak butának, mint az előző két évadban.

Minden főbb karakter kapott egy kis törődést és csak annyira megy át fanservice-be, ami még nem zavaró. Jó volt belelátni az egyes gondolatmenetekbe a közelgő vég előtt.

Arya pedig Jaime és Sandor mellett a kedvenc karakterem lett. Nem is tudom hogyan lehetne a legjobban megfogalmazni... Hirtelen kellett felnőnie, minden fájdalmat elviselnie, de képes volt felismerni, hogy mennyi lehetőség van még az életben és meglátni benne a szépet.

Jon egész elviselhető eddig az évadban, de Danytől még mindig falra futok. Kettejük párbeszédeitől aztán pláne.

A harmadik részt gondolom felöleli a csata, a negyedikben rendezik soraikat és fogalmam sincs, mi fog történni. Gondolom elindulnak délnek, de jelenleg látszólag nincsen stratégiájuk és az sem eldöntött, ki megy majd a trónért. Nem tudom, a trón elintézésére hogyan lesz elég két rész, de bízom az alkotókban.

szerk.: Twitteren láttam egy egész értelmes megfogalmazást Arya karakterfejlődéséről, ami kiegészíti, amit írtam. ,,Az előző pár évadban a Halálra, mint "mesterre" tekintett. Most, az este előtt, amikor meghalhat tudatosan az élet felé fordul ahelyett, hogy vén férfiakkal beszélgessen, akik csak a háborút ismerik."

A lánytól, aki az előző évadokban szerepelt ez számomra hiteltelenül hatott volna. Most viszont remek karakterfejlődés.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.04.19. 14:24:21

Gotham utolso evadja milyen?
Neki estem,megneztem 2-3 reszt de nem ereztem benne semmi ujdonsagot..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2019.04.16. 11:41:38

GoT
Jon & Dany

Valamiért úgy érzem hegy egy John-Dany konfliktusra lesz kihegyezve ez az évad.
Szükségszerűen annak kell lennie.

Cerseit ugyan mindenki utálja - mármint a szereplők, mert egyébként a legjobb színész kb.-, meg ha felszínesen nézzük, akkor tényleg nagyon messze van Danytől. De utóbbi is azért eléggé önfejű és a cél szentesíti az eszközt szemléletű volt sokszor. Habár a tanácsra hallgatott olykor-olykor, de olyan dolgokat is csinált, ami pl. most is említve volt, amit Jon biztosan nem tett volna meg. Ha szükségesnek is tűnik sokszor, mint erőskezű vezető kiadni a parancsot, azért többször túlzó volt. Nem véletlenül ébresztenek kételyt. Mert ha tényleg csak Cerseihez hasonlítjuk, egydimenziósan, akkor természetesen normálisnak és jónak hat, de ha nincs ennyire lebutítva, akkor azért nagyon nem.
Sansa

Sokáig nem értettem, h miért butázzák le, bár én a könyveket olvastam, talán emiatt másmilyen volt bennem a kép. Az egyik legokosabb karakter, aki bár sokáig csak szemlélőleg vett részt a játékban, az már látszott, h nagyon jól olvassa. Amióta pedig beszállt, egyértelmű, h eléggé jól játssza. Könyvben az egyik kedvenc karakterem, és bár itt nagyon sok a pokerface, de ez a hideg, nem érzelmi alapon ítélő karakter része. Egyébként nagyon sok karakter máshogy lett bemutatva, akik amúgy elég badass vezetők, már-már tywini magasságokban, itt meg egyszerű kis mitugrászoknak voltak ábrázolva. Ha már a játszmáról volt szó :D De már mindegy.
Ami már korábban sem tetszett

nagyon ki akarják szolgálni a közönséget, a beszélgetések, találkozások, rengeteg olyan, sokszor felesleges, vagy akár oda nem illő dolog, amik egyértelműen a várakozások, felmerült kérdések, mémek kiszolgálását szolgálják
Bár sokaknak ezzel örömet okoznak, ha sokáig húzódna a sorozat, sztem hasonlóan sikerülne leépíteni az első évadokkal felépített rajongóbázist, mint mondjuk a TWD. Mert épp azok maradoznak el, vesznek ki, amik miatt mindenki megszerette a sorozatot, és olyan elemeket hoznak be, amik egy képregényfilmben, egy humorosabban elférnek, ha néha túl sok is, de ide szvsz nem illenek.

De nem kötekszem, mert még így is bőven élvezhető:D
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.15. 23:01:26

Petr írta:
Tim írta:Senki sem nézi a G.o.T. évadnyitóját? :shock:
Dehogynem, csak nem írtam róla. :D

Tipikus nulladik rész volt, elhelyezte a karaktereket, jöhet a buli. 8)
Én is kivárásra játszottam.

Valamiért úgy érzem hegy egy John-Dany konfliktusra lesz kihegyezve ez az évad..
Nemrég olvastam egy cikket, hogy Martin akár be se fejezze a sorozatot. Elsőre nagy hülyeségnek gondoltam, de tulajdonképpen igaza volt. Az embereknek a sorozat utolsó évada marad meg "hivatalos" lezárásnak.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.04.15. 22:39:15

Tim írta:Senki sem nézi a G.o.T. évadnyitóját? :shock:
Dehogynem, csak nem írtam róla. :D

Tipikus nulladik rész volt, elhelyezte a karaktereket, jöhet a buli. 8)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.15. 22:36:38

Senki sem nézi a G.o.T. évadnyitóját? :shock:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.03.29. 18:54:43

PCsabi írta:Love, Death & Robots című sorozatot nézi valaki? Roli? :D
Én igen. Még párat nézek, majd írok róluk :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.03.29. 00:50:04

PCsabi írta:Love, Death & Robots című sorozatot nézi valaki? Roli? :D


Chernobyl:
https://youtu.be/s9APLXM9Ei8" target="_blank
Végignéztem, marha jo. Vannak gyengébb részek, de többnyire nagyon kellemes csalódás. Kettő részt magyarok csináltak, az Ice age és az utolsó rész.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.28. 23:42:21

PCsabi írta:Love, Death & Robots című sorozatot nézi valaki? Roli? :D


Chernobyl:
https://youtu.be/s9APLXM9Ei8" target="_blank
aha láttam 3 részt, azok tetszettek, de most az Office-t darálom. :D
ezt a Chernobilt meg tuti nézni fogom, mindig is érdekelt a téma.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.28. 23:31:29

PCsabi írta:TWD

1. Már meg se lepődök a hirtelen felbukkanó zombikon.
2. Bétának egy csontja se tört el?
3. Henry-éket hogyan tudta Alfa kivinni a Királyságból?
4. A Suttogók elég szép zombisereggel rendelkeznek.
5. A rész vége felé kezdtem el azon gondolkodni, hogy vajon kik fognak meghalni az évadzáróban, erre meglátom a levágott fejeket, konkrétan nagyobb sokkot kaptam, mint amikor Glenn meghalt, Alfa sokkal brutálisabb, mint Negan.

Ja és 6. Remélem Magnáék ollóznak egyet a következő részben :mrgreen:

Kedvencem az egészben az hogy tudják hogy a maszkosok trükkösek, erre csak azért is kint maradnak az éjjel közepén keresgélni hogy utána jól megszívják :lol: Sosem tanulnak ezek ebből?
Eleve érdekes, hogy a Beta csakúgy elengedte Darylt, mikor a szeme láttára nyírta ki a fél társaságot, és majdnem őt is, mikor körbe kerítették és felbukkant a colos, azt tippeltem hogy neki annyi.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.03.28. 23:12:03

Love, Death & Robots című sorozatot nézi valaki? Roli? :D


Chernobyl:
https://youtu.be/s9APLXM9Ei8" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.25. 20:13:17

ha akartok óriásiakat röhögni, ajánlom a The Office-t, Extras-t, és a Life's Too Short -ot.
szerintem sose röhögtem ilyen jókat mint ezeken, mindre ment is a 10/10 :D elég rövidek, gyors le lehet darálni őket. Ricky Gervais egy zseni. elkezdtem az amerikai Office-t is, eddig tetszik, de az angol jobb.
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.03.25. 19:12:31

TWD

1. Már meg se lepődök a hirtelen felbukkanó zombikon.
2. Bétának egy csontja se tört el?
3. Henry-éket hogyan tudta Alfa kivinni a Királyságból?
4. A Suttogók elég szép zombisereggel rendelkeznek.
5. A rész vége felé kezdtem el azon gondolkodni, hogy vajon kik fognak meghalni az évadzáróban, erre meglátom a levágott fejeket, konkrétan nagyobb sokkot kaptam, mint amikor Glenn meghalt, Alfa sokkal brutálisabb, mint Negan.

Ja és 6. Remélem Magnáék ollóznak egyet a következő részben :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.20. 13:15:41

Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.03.06. 18:11:25

Köszi :)

Más:

Sorozat készül a Száz év magányból. Remélem nem rontják el, a kedvenc regényem :
http://www.filmtett.ro/hirek/eloszor-ke ... R-PNd8JvEs
"And my heart will leave you never."
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2019.03.06. 09:22:57

April 15, 2019 3:00 AM on HBO S8/E1
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.03.05. 18:05:28

Hány nap még a Got-ig? A whatnext nem működik pár napja sajnos.
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.05. 17:53:09

Jöjjön már, nem bírom. =P~
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.03.05. 17:39:40

soadroli írta:Sex Educationt nézi valaki? szerintem zseniális :D
Végignéztem én is, nem rossz. Maeve Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.05. 17:30:21

Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.03.01. 23:34:47

Látom még jó hogy nem kezdtem el a TD harmadik évadját.. :mrgreen:
( Letöltöttem,de az első évadnak annyira imádtam még a főcímdalát is,hogy itt már elvesztette az érdeklődésem a 3. ) :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.01. 20:10:48

Sex Educationt nézi valaki? szerintem zseniális :D
Kép
Válasz küldése