Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Varatrix
Director del Fútbol

2019.06.27. 12:44:42

davi10 írta:khm... Breaking Bad...
De hozhatnám ellenpéldaként a Trónok Harcát, aminek talán pont az lett a veszte, hogy nem húzták eléggé ki.
Tudom, hogy nem az összes sorozatra értetted, de minden alkalmat meg kell ragadni, hogy istenítsük a Breaking Bad-et. :D

Amúgy most Nero-val értek egyet. Annyira nem értem a hype-ot, nálam az első 4 rész okés volt, egyedül a finálé volt top, az tényleg ütött. Szerintem ha nem 5, hanem mondjuk 20 részes lett volna, akkor lehet kaszálom a 3.-4. után.
Egy ponton túl ízlés kérdése... Halkan merem megjegyezni, hogy a BB-t kaszáltam, mert halálra untam magam, "nem értem a hypeot", pedig látszik, hogy egy igényesen összerakott sorozat, szóval kritizálni sem szoktam. Csak nem jött be valamiért...

Az IMDB meg csak trendet mutat, nem mértékadó oldal. Amire jó lehet, hogy megmutatja, hogy mit nézz ha beszélgetni akarsz a kollégáiddal. :mrgreen: Legalábbis én nem hiszem, hogy pont egy-egy ilyen oldal miatt azt kéne gondolni, hogy mindenki ezt tartja minden idők legjobb sorozatának. Hagyni kell ülepedni ezeket. Lehet nem is illene bizonyos idő elteltéig értékelni! Öt-tíz éves filmek, sorozatok esetében már lehet mernék nyilatkozni, hogy melyik volt a jobb.
Kép
davi10
Director del Fútbol

2019.06.27. 12:36:24

MatyiG írta:Más sorozatok épp azért rosszak, mert tulhuzzak, hogy minél nagyobb bevétel legyen.
khm... Breaking Bad...
De hozhatnám ellenpéldaként a Trónok Harcát, aminek talán pont az lett a veszte, hogy nem húzták eléggé ki.
Tudom, hogy nem az összes sorozatra értetted, de minden alkalmat meg kell ragadni, hogy istenítsük a Breaking Bad-et. :D

Amúgy most Nero-val értek egyet. Annyira nem értem a hype-ot, nálam az első 4 rész okés volt, egyedül a finálé volt top, az tényleg ütött. Szerintem ha nem 5, hanem mondjuk 20 részes lett volna, akkor lehet kaszálom a 3.-4. után.

Azt is osztom, hogy ez inkább egy "minisorozat", nálam egy rendes sorozat 2 évadnál kezdődik. Ezzel persze nem akarom elvenni mondjuk az Elit Alakulat érdemeit, csak másképp kell kezelni őket.
MQuCsabi írta:Az amúgy igaz, hogy az oroszok csinálnak egy cáfolat sorozatot az esetről? :D
Elvileg igaz, de nyilván nem arról fog szólni, hogy órákon keresztül mondják, hogy a mai napig nincs semmi baj, mert egy RBMK reaktor nem robbanhat fel. Írtak egy listát, hogy mi minden van rosszul ábrázolva (annyi maradt meg, hogy a Moszkva-Kijev távolságot nem lehet helikopterrel megtenni, meg hogy a bányászok nem ihattak a munka előtt :D ). Érdekes lesz, hogy hogyan adják elő, de szerintem ők is jobban járnának, ha hagynák az egészet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
MQuCsabi
Llegenda del Barça

2019.06.27. 10:25:49

Nekem is adta, én nagyon felhúztam magam rajta. :oops:
Az amúgy igaz, hogy az oroszok csinálnak egy cáfolat sorozatot az esetről? :D Az biztos vicces lesz.

Most nézek egy doku filmet is erről, mert ennek a sztorinak én korábban sosem jártam utána. Hát vicces, ahogy megszólalnak hétköznapi emberek, munkások, majd jön egy pacák, a nem tudom milyen hivatal szóvivője, aki van vagy 40 éves max és mondja rezzenéstelen arccal, hogy néhány ember önkényesen visszatelepült a zónába, és már idősek, tehát semmi gond nincsen. :D
Kép
Nero.
Llegenda del Barça

2019.06.27. 00:56:07

Nem von le belőle, csak számomra nem az a fajta “Sorozat” kategória.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
MatyiG
Adminisztrátor

2019.06.26. 23:53:18

És az, hogy igaz történet és csak öt rész, miért von le belőle? Más sorozatok épp azért rosszak, mert tulhuzzak, hogy minél nagyobb bevétel legyen.

Amúgy én sem ájultam el tőle annyira.
Nero.
Llegenda del Barça

2019.06.26. 23:49:18

Végig néztem a Csernobilt én is, valóban jó volt, látszik hogy rengeteg időt, munkát, és pénzt szántak rá, de azért az elég erős hogy “Minden idők legjobb sorozata” :D Egy igaz történet lett feldolgozva 5 órában.

Prison Break, Lost, BB, GoT, stb. ha all time sorozatokról beszélünk.

A Lostot újrázom is, 2. évadnál tartok még mindig adja.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Rinku
Entrenador del Barça

2019.06.08. 23:12:33

A Chernobyl egyszerűen tökéletes volt, velőig hatolt az igazság. A képi világa, az operatőri munka, a rendezés, minden egyes apró darabkája, részlete, minden. A hideg rázott tőle. A csornij voront azóta dúdolom. Köszönöm mindenkinek, aki részt vett az elkészítésében, a lehető lrgprofibb munka volt. Az én tetőm is lerepült, a 10 ponttól, pedig a BrBa-n kívül semmire nem tudtam annyit adni én sem.
Football, bloody hell. /SAF/
Petr
Entrenador del Barça

2019.06.08. 20:33:58

Fecooo írta:
PCsabi írta:
Amúgy mikor jön a második évad? :mrgreen:
Akkor, amikor a Titanic reloaded :D
Akkor már kijött. :(

https://www.imdb.com/title/tt1640571/?r ... f_=nv_sr_1
Fecooo
Llegenda del Barça

2019.06.08. 20:16:06

PCsabi írta:
Akkor, amikor a Titanic reloaded :D
geridoss
Director del Fútbol

2019.06.08. 18:43:21

A női karakter a több tucat szovjet fizikust jelképezi, akik a rendszerrel szemben állva próbálták kideríteni az igazságot és segíteni, hogy többet ne fordulhasson elő ilyen. Szerintem jobb volt így, mintha mondjuk 15 különböző embert kísértünk volna nyomon, az elég zsúfolt lett volna.

Nálam is 10/10
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/
Barca&Brazil 4ever!
Ronaldinho -- Neymar -- Rakitic
zola8787
Director del Fútbol

2019.06.08. 18:19:10

1 negatívat tudok felhozni: úgy tudom, hogy a női karakter kitaláció. Ha ez igaz, nélküle is simán elképesztő lett volna ez a sorozat így, hogy igaz történet.

Minden más tökéletes, Breaking bad mellett a másik 10/10-es sorozat (igaz így talán könnyebb volt, hogy minisorozat és, hogy igaz sztori).
MatyiG
Adminisztrátor

2019.06.08. 13:35:48

5 részes. Én tegnap néztem végig, tőlem csak egy gyenge 9-est kapott. :oops: :D
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol

2019.06.08. 13:14:38

PCsabi írta:Csernobil: ezt látni kell, 10/10.

Én még nem kezdtem el, így nem értem, ha ironizálsz, de nem csak 1 évados az egész?
PCsabi
aka Game90

2019.06.08. 13:06:15

Csernobil: ezt látni kell, 10/10.

A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!

Kép
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol

2019.05.26. 01:01:58

GoT

Mit mondjak, kicsit halovány volt ez a befejező évad és túl sok volt a filmes trükk, háború, mészárlás.. de úgy igazából az utolsó évadra már nem maradt misztikum és rejtély, szövevényes szál, hanem a válaszok. Ezt megadta a sorozat. Elvileg több befejezés volt megírva, ebből párat olvastam is, franc se tudja.. Bran nekem nagyon fura volt és az a tanácskozást kicsit fricskának is éreztem.. de valahogy nekem "átjött" a vége, a zárás. Lényegében maradtak az emberi sorsok, az pedig pazar, a fantasy ellenére. Lost nálam top1 és talán a Gomorra a második, de a GoT ott van a dobogón, az a rengeteg feszültség és váratlan húzás amit adott, hosszasan lehetett egyetemi évek alatt is vitatni, vajon mi lesz a következő évadban vagy épp részben, és valahogy ettől volt különleges az egész sorozat, hogy egyfajta feszültséget hagyott a nézőn a rész után. Bár voltam "lazább" évadok, a végére valahogy mindig "raktak" egy óriásit és úgy vártuk a következőt mint a messiás. Hát, most várhatjuk... nagy élmény volt, befejezés ide vagy oda és a vegyes szájíz, happy end teret nyert, de ennyi csak kijárt, nem?! :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
csababarca
Presidente del Barça

2019.05.20. 15:32:10

palesz77 írta:GOT Finálé

Viszont 2 kérdés:

1) Kik voltak a nemes urak a végén? Edmund és Sam között pl, meg az a 16 éves csávó. Dornból jött valaki, az stimm, A Völgy ura gondolom már az öreg volt, de a többi új arc?

2) A Night Watchnak mi értelme innentől? Azért voltak ők, hogy a délre portyázó és menekülő vadakat feltartsák, meg a White Walker legendák ellen. Na most a vadak inkább visszamentek északra, mert délen nem szerettek. Ha jön a tél, majd meggondolják magukat, és jönnek le kajáért újra? Vagy mi egyéb okuk lehet rá? White Walkerek kiiktatva, Vadak spanok.. Nem értem nagyon. Meg arra is kíváncsi lennék én még, hogy azt a böszme lyukat a falon hogy tömik majd be. :D

1) Robin Arryn volt a feketehajú gyerek, ő a Völgy ura.
A többiek nem nevesített karakterek, egyszerű főurak innen onnan.
Davos,Sam,Yara,Dorni herceg, Brienn, Gendry, Robin, Royce, Edmure a nevesítettek.

2) Semmi, kvázi egy börtön, büntetőtábor innentől.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015

2019.05.20. 15:14:45

GOT Finálé

Hagyom is a részt, szokásos 8. évad, jó dolgok mellé agyatlan dolgok, nem volt vészes.

Viszont 2 kérdés:

1) Kik voltak a nemes urak a végén? Edmund és Sam között pl, meg az a 16 éves csávó. Dornból jött valaki, az stimm, A Völgy ura gondolom már az öreg volt, de a többi új arc?

2) A Night Watchnak mi értelme innentől? Azért voltak ők, hogy a délre portyázó és menekülő vadakat feltartsák, meg a White Walker legendák ellen. Na most a vadak inkább visszamentek északra, mert délen nem szerettek. Ha jön a tél, majd meggondolják magukat, és jönnek le kajáért újra? Vagy mi egyéb okuk lehet rá? White Walkerek kiiktatva, Vadak spanok.. Nem értem nagyon. Meg arra is kíváncsi lennék én még, hogy azt a böszme lyukat a falon hogy tömik majd be. :D
csababarca
Presidente del Barça

2019.05.20. 12:22:11

Túloldalt is már leírtam, úgyhogy itt csak röviden:
lezárásnak az előző részek függvényében megfelelő volt.
mást nem lehetett csinálni nagyon.

Problémáim:

-Jon származásának semmi jelentősége nem volt így, csak annyi hogy akkor ez legyen egy gyújtópont közte, és Dany között, meg hogy Danytől elpártoljon Varys, Tyrion. kevés. egyik legjobban felépített dolog volt Jon származása, és végülis semmi jelentősége nincsen.
-Bran képességeit nem aknázták ki, biodíszlet volt ebben az évadban, majd király lett.
-Sansa tipik idegesítő elem, majdnem lehánytam a monitort, mikor Bran megválasztásánál (aki a testvére, család, erről papolt az előző részekben, hogy ez mennyire számít..mondjuk Jont hátba szúrta 2 perc után lényegében az árulással, de jah.) elkezd ágaskodni Bran ellen. Majd vágja az önelégült fejét. ritka irritáló egy nő.
Másik ide tartozó, hogy egy iilyen lépés hosszútávon egy királyság végét jelenti, mert pár év, évtized múlva megerősödik Dorne, vagy a Vas-szigetek, és akkor kikövetelhetik teljesen jogosan, hogy akkor ők is külön királyság innentől.
Mondjuk Sansa annyira korlátolt, hogy ilyenek nem jutnak eszébe.
-Jont büntetni kell, Tyrion aki apagyilkos, többszörös áruló meg a Segítő lesz, mert neki ez a bntetése. nonszensz, hogy ezt hagyta Szürke Féreg. le kellett volna csapnia a fejét, ott a tanács előtt.
kedvelem Tyrion karakterét, de teljesen lebutult a végére, csak rossz tanácsai voltak, amik ide vezettek, hogy Dany ezt csinálta.
-Kistanács poénkodása a végén...

pozitív:
-zene
-Drogon
-Jon ölte meg Danyt nem a túlhypolt Arya. Mondjuk vártam, hogy Drogonra ráugrik és megöli, olyan abszurd dolgokat csináltattak vele az írók ebben az évadban.
-Bran mint király, ezzel nincs bajom, mondjuk ha nem hangoztatta volna ennyire 2 évadon keresztül hogy ő már nem Bran, nem Stark, stb, akkor hitelesebb lett volna.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
davi10
Director del Fútbol

2019.05.20. 10:29:02

GOT

Olvasom (főleg a túloldalt, ott jobban pörögnek a hétfők), hogy a többségnek nem jött be a finálé.
Én is abba a táborba tartozom, akik az elmúlt kb. 3 évadot már nem bírták annyira, meg én nem is vagyok annyira jártas, mint pl. csababarca (a könyveket nem olvastam, a sorozatot meg 1x láttam), de szerintem okés volt ez a lezárás.
Az előző 5 rész ámokfutását nem feledteti, meg itt is volt 1-2 gagyi jelenet, de az előző részek alapján sokkal rosszabbra számítottam.

Nekem az lett volna a gagyi megoldás, ha Jon ült volna a trónra a végén, amikor ezt magyarázza állandóan, hogy nem akarja, meg szerintem töketlen is lenne hozzá. Az ő szálát szerintem jól megcsinálták. Mondjuk ha Jamie, mint királyölő szabadon bóklászhatott, akkor simán elengedhették volna Őt is.
Dany kinyírását azt hittem kicsit még tolják, de pont gondoltam, hogy nincs ott senki, a "régi" GOT-ban ez lenne a tökéletes alkalom, én adtam, hogy nem Arya tette meg, hanem Jon-nak kellett belátni, hogy ezt kell tenni.
Az a sárkányos rész szerintem megint egy olcsóbb húzás volt, amikor megpróbálták elhitetni, hogy Jon-fogja felégetni, de az utolsó pillanatban mégse.
A másik, ami nem jött be az Sansa hisztije, pont most lehetne megmutatni az északiaknak, hogy lehet a hét királyságba tartozni rendesen, amikor egy Stark a király.

Amúgy a rész eleje nekem bejött, ahogy bemutatják mennyire bekattant Dany és milyen az új "birodalom".

Azt nem vágom, hogy mi a terv a sárkánnyal, még ha Bran vissza is hozza, mit fognak vele csinálni, talán visszahozzák Jon-t, hogy idomítsa? :D
Nekem inkább pozitív volt ez a rész, de lehet, hogy csak amiatt, mert már annyira alacsonyan volt a léc.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
MatyiG
Adminisztrátor

2019.05.15. 12:56:34

Sinya22 írta:
MatyiG írta: Most meg a Szökést lesem, 4. évad vége felé járok. Az első évad nagyon jó volt, a többi se rossz, de azért nem az a szint már sajnos. Viszont már ledarálom a végét, nincs sok hátra.
Van még egy film,meg ugye az 5. évad ami 2018-ban jött ki nem is tudom hány év után. Ha tetszik akkor érdemes azokat is,az első évadtól messze van,de úgy teljes.
Meglestem, jó volt.

1, 4, 3, 2, csökkenő sorrendben az évadok minősége.
soadroli
Director del Fútbol

2019.05.15. 12:13:55

Kép
Sinya22
Entrenador del Barça

2019.05.14. 21:55:23

MatyiG írta: Most meg a Szökést lesem, 4. évad vége felé járok. Az első évad nagyon jó volt, a többi se rossz, de azért nem az a szint már sajnos. Viszont már ledarálom a végét, nincs sok hátra.
Van még egy film,meg ugye az 5. évad ami 2018-ban jött ki nem is tudom hány év után. Ha tetszik akkor érdemes azokat is,az első évadtól messze van,de úgy teljes.
Tim
Mezei fórumozó

2019.05.14. 19:42:23

Ezt muszáj linkelnem, ha esetleg van még aki nem találkozott vele..
If westeros had facebook

Aki még nem látta az 5. részt annak inkább nem ajánlom.
Kép
MatyiG
Adminisztrátor

2019.05.14. 19:10:16

soadroli írta:nézzétek a Csernobilt, nagyon kemény.
Én majd hogyha kijött az összes rész.

Múltkor kérdeztem itt a sorozatokról, azóta meglestem a Hannibált, nagyon bejött, ilyesmiket imádok. :) Most meg a Szökést lesem, 4. évad vége felé járok. Az első évad nagyon jó volt, a többi se rossz, de azért nem az a szint már sajnos. Viszont már ledarálom a végét, nincs sok hátra.

Ezeket meg elmentettem az említetteken kívül: Luther, Elit alakulat, Csernobil, A híd, 11.22.63, Éles tárgyak, Aznap éjjel, Atypical, A tett, La casa de papel, Sex Education, Altered Carbon, Gyilkosság, Nyolcadik érzék, Bates Motel, Lost, A rejtély, Dexter, Breaking Bad, Travelers, Mr. Robot, Mindhunter, Dark, The Haunting of Hill House, Black Mirror, True Detective, Sherlock

Kár, hogy tanulnom kéne. :mrgreen:
soadroli
Director del Fútbol

2019.05.14. 17:01:46

nézzétek a Csernobilt, nagyon kemény.
Kép
Válasz küldése