Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.02. 19:35:18

Szökés valahogy nálam ilyen volt:

1. évad: zseniális, tényleg hihetetlen jó volt.
2. évad: nem volt rossz, de itt-ott nekem már erőltetett vot.
3. évad: értékelhetetlen, förtelem. Szerencséje, hogy asszem ez rövidebb is volt.
4. évad: ez jobb lett, mint a 3., de tartom, hogy ez a sorozat 2 évadot bírt volna ki normális esetben.

A zeksztra részek meg no comment kategória.

Nézem a hauzt is közben. 8. évad elejére ez is szépen kifulladt, sőt már a hetedikre is.
Én nem tudom, oké, hogy pénz nagy úr, de egy sorozatnál a készítők nem érzik, hogy fiúk ez már kb. egy éve kifulladt? :roll:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.11.02. 18:55:07

Game90 írta:
miihii írta: Most meg majd ránézek a Szökésre.
Ha végeztél vele, akkor írjál majd róla pár sort :wink:
Ó miihii, de jó neked. Bár, csak én nézhetném először. :D De, hát már negyedszerre nézném végig, ha nekiállnék. Örök kedvenc marad. Örök kedvenc karakter meg T-Bag. (Bár, annyira nem spoiler, csak egy szereplő.)
Csakis feliratosan nézzed!
Nekem az 1. 10/10, 2. 9/10, 3. 9.5/10, 4. 8/10

Ja és ne csak a legvégén írj véleményt, hanem közben is sokszor ( :D ), érdekel, hogy hol tartasz és, hogy mennyire begyere. :P
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.02. 18:22:13

Sanama!

Ahogy leírta más is, nem kell túl sokat újat kitalálni, mert a képregény kb harmadánál járnak. Van még miből meríteni bőven.

Egyébként az első évad, és annak is főként a legelső része az brutálisat ütött. De ezt nem várhatjuk el egyáltalán a folytatástól. Az adott szituáció, az újdonság, a zombik úgymond felfedezése, amikor Rick egyedül van, az a nyomasztó légkör. Zseniális volt. Sajnos ezt 40 emberrel, és kiismert zombikkal már nem lehet eljátszani. Innentől kezdve a túlélésért nagyban megy a harc.

Már kevésbé a zombik jelentik a problémát, hanem az általuk kialakult új világrend, pontosabban a megszokott világrend hiánya (mivel a mostani világunk közel sem biztos, hogy helyes, vagy megfelelő, ez pedig az új környezetben megváltoztatja az embereket.)

Az a baj a mai sorozatnéző emberrel, hogy képtelen kivárni a karakterfejlődést. (egyébként én is utáltam a második évadot, pedig pont ott akartak karaktereket kidolgozni, csak az a baj, hogy nagyon rosszul csinálták.)
Menjen a csihipuhi, pörögjön minden rész 1000 fokon, fordulat következzen be ezerszer. Ennyi elég is. Ezért adható el egy Tvájlájt is, mert az emberekek nem érdekli a karakter.

Én olvasom a képregényt, ott pl sokkal több értékelhető, érdekes ember van (ugyanezek a szereplők, csak jobban van megírva, mint a sorozat rendezve).


Pl. a Treme című sorozatot nemtom innen hányan nézik. Az is valami zseniális. Pedig semmi különös nem történik végig, nincs valami cliffhangerrel telenyomva minden rész vége. Mégis magával ragadó az élet valós megjelenítése, az embereket valóban megismered. Emiatt nyilván kevesen nézik.

Egyébként kellenek a nagyon pörgős sorozatok is, ezzel semmi baj, csak szerintem egy zombi apokalipszises sztorinál éppen az emberek reakciója, alkalmazkodása a lényeg, nem pedig az, hogy hány zombit kaszáltak el. Az is megvan, de nem az a fő szál.

Adj még időt a sorozatnak, fog még a két csapat találkozni, és lesz belőle rendesen balhé ;)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.11.02. 01:01:29

miihii írta: Most meg majd ránézek a Szökésre.
Ha végeztél vele, akkor írjál majd róla pár sort :wink:

Én nemrég pörgettem le másodjára is, még mindig az egyik kedvenc sorozatom, jó történet, jó karakterek, izgalmas, az 1. évad nagyon jó, a 2. is tetszett, a 3. hozza az 1. minőségét, de itt le is kellett volna zárni a sorozatot, a 4. évadnál már esett a színvonal.

Első 3 évad 9/10, 4. csak 7/10.

(Mondjuk Michael halála még mindig fáj.)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.02. 00:14:18

az tényleg furcsa h valaki a 2. évadot élvezte és most akar kaszálni, mikor beindul a történet :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.02. 00:04:19

Sanama írta:
Miihii... Nem a 3.évadnak kell érdeklődést felkelteni, hanem az elsőnek...Az fel is keltette és [auto_cenzúra] jó volt.
Nézd meg újra az 1.évadot, vagy a második elejét. Na az kell. Az 1-2 évadot lepörgettem pár nap alatt, mert tetszett, itt meg nem tudok mit kezdeni magammal, mennek az unalmas beszélgetések, vagy épp még az sem.
Lehet Shane-t nem kellett volna kiírni az egészből.
Az oké, h az elsőnek kell, de most a 3. megy és azt mondod totál érdektelen. Ezért kérdeztem, h ha egy zombis cuccban sem a zombigyilok, sem az új búvóhely és annak ilyen-olyan "társasági élete", de még a "nyugalom szigete" városka és annak igen nagy érdekességeket felvázoló dolgai is ennyire untatnak, akkor kíváncsi lennék rá, h mégis mi kellene.

Mennek az unalmas beszélgetések vagy még az sem? :shock: Várjunk, te most a 2. évadot nézed? :twisted:
Sztem azért bőven mozgalmas eddig ez a season és nem is unalmas egyáltalán. Pláne a 2 után... Nyilván az elsőben megvolt az újdonság varázsa és am tényleg nagyon jó volt az egész. De ami abban történt, nem lehet évadokat alapozni, mert akkor meg az a sablon fullad unalomba.

Na mindegy, nem akarlak én meggyőzni róla, h mást gondolj, mint amit, csak azért furcsállom, h ennyire lehúzod ezt az évadot. De hát kinek a pap, kinek a paplan :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.01. 23:30:47

Egyébként arra a kérdésre nem válaszoltál, hogy ha a teljesen eltérő 3x01 és 3x03 sem tetszett, akkor mit vársz?
Válaszoltam, hogy nézd meg az 1.évadot és az kell.
Legyen konfliktus, legyen valami nem várt fordulat, ami nehezebbé teszi a dolgukat. Eddig semmi ilyet nem tapasztaltam, amit esetleg annak szántak az nevetségesen kiszámítható és egyszerű volt.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.01. 22:50:51

Sanama írta: ui: Nálam a walking dead elég erősen halad a kasza felé... Egyszerűen ez is mi volt? Egy vontatott unalmas semmi. Tény hogy jó volt kicsit Carl nélkül nézni a részt, de már az az érzésem, hogy nem tudnak mit kitalálni. Unatkozom az egész rész alatt, ennyi.
Szerencsére nem is kell mit kitalálni, mert egy képregényadaptációról van szó. Láttuk a második évadban mi lett abból, amikor megpróbáltak kitalálni valamit.

Egyébként arra a kérdésre nem válaszoltál, hogy ha a teljesen eltérő 3x01 és 3x03 sem tetszett, akkor mit vársz? Szerintem az idő kicsit megszépíti a korábbi évadokat, mert azért azok sem voltak sokkal jobbak vagy másabbak.
A legtöbb sorozatnál egyébként azt nehéz feldolgozni, hogy a történet előrehaladásával a hangulat és a hangsúlyok is változnak. (Lost, Prison Break számomra elég fájdalmas irányt vett ilyen szempontból anno) Itt már nyilván nem arról lesz szó, hogy hogyan éljük túl az éjszakát vagy hogy hogyan meneküljünk el 20 zombi elől.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.01. 22:25:43

Érződik, h tényleg nagyon nem begyere, mert semelyik részben nem találtál még érdekeset Ez persze nem gáz, te tudod, de mégis, minek kellene történnie, h tetsszen?

Az első részben szinte végig gyilkolásztak, aztán összeakadtak a rabokkal tehát volt egy új szál és akadt akciójelenet is, aztán most meg rákanyarodtunk egy vadiúj vonalra a nyugivárossal, amiből egyazon részen belül egy elég beteg helyet is felvázoltak.


Mi keltené fel akkor az érdeklődésedet egy ilyen témájú sorozatnál?
Miihii... Nem a 3.évadnak kell érdeklődést felkelteni, hanem az elsőnek...Az fel is keltette és [auto_cenzúra] jó volt.
Nézd meg újra az 1.évadot, vagy a második elejét. Na az kell. Az 1-2 évadot lepörgettem pár nap alatt, mert tetszett, itt meg nem tudok mit kezdeni magammal, mennek az unalmas beszélgetések, vagy épp még az sem.
Lehet Shane-t nem kellett volna kiírni az egészből.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.01. 22:14:05

miihii írta:
visca el barca írta:egy kérdes azokhoz akik szinkronosan nézik a houset és a tv2 ritmusát követik

tegnap volt ugye 08.21 és már csak egy epizod van hatra az egészbol (sajna)

house mi a retek ráknak küldette magát vissza sittre? igy akarja rávenni wilsot h kemózzon mégiscsak? csak mert eléggé meglepődött h lesittelik...
Hát ez egy nagyon jó kérdés, h mi volt az indíttatása. Mert ugyan mondta Foremannak, h ha Wilson helyébe akar lépni, akkor szokja a szívatásokat, de azért ez elég nagy baromság volt, ha annak szánta.

Viszont mivel így lett vége ennek a résznek, (amit én ma pótoltam), nem bírtam magammal és leszedtem a House-zárót és azt kivételesen feliratosan néztem már. Hát nem egyszerű lesz természetesen a végkifejlet és szokás szerint újfent elég borult rész lesz :D De persze nem mondok semmit róla.

Tehát részemről vége a House maratonnak, béke Vicodinjaira :D Hatalmas sorozat, állati karakterekkel és iszonyat szövegekkel. Bátran ajánlom
áh bakker én is gondolkodtam rajta, de már annyira megszoktam a szinkron, h nem vállatam be. de azért örülök h nem csak én nem értettem h mi a francot csinált...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.01. 21:59:21

visca el barca írta:egy kérdes azokhoz akik szinkronosan nézik a houset és a tv2 ritmusát követik

tegnap volt ugye 08.21 és már csak egy epizod van hatra az egészbol (sajna)

house mi a retek ráknak küldette magát vissza sittre? igy akarja rávenni wilsot h kemózzon mégiscsak? csak mert eléggé meglepődött h lesittelik...
Hát ez egy nagyon jó kérdés, h mi volt az indíttatása. Mert ugyan mondta Foremannak, h ha Wilson helyébe akar lépni, akkor szokja a szívatásokat, de azért ez elég nagy baromság volt, ha annak szánta.

Viszont mivel így lett vége ennek a résznek, (amit én ma pótoltam), nem bírtam magammal és leszedtem a House-zárót és azt kivételesen feliratosan néztem már. Hát nem egyszerű lesz természetesen a végkifejlet és szokás szerint újfent elég borult rész lesz :D De persze nem mondok semmit róla.

Tehát részemről vége a House maratonnak, béke Vicodinjaira :D Hatalmas sorozat, állati karakterekkel és iszonyat szövegekkel. Bátran ajánlom mindenkinek.

EVERYBODY LIES :!:

Most meg majd ránézek a Szökésre.

Sanama írta:
ui: Nálam a walking dead elég erősen halad a kasza felé... Egyszerűen ez is mi volt? Egy vontatott unalmas semmi. Tény hogy jó volt kicsit Carl nélkül nézni a részt, de már az az érzésem, hogy nem tudnak mit kitalálni. Unatkozom az egész rész alatt, ennyi.
Érződik, h tényleg nagyon nem begyere, mert semelyik részben nem találtál még érdekeset :D Ez persze nem gáz, te tudod, de mégis, minek kellene történnie, h tetsszen? :D

Az első részben szinte végig gyilkolásztak, aztán összeakadtak a rabokkal tehát volt egy új szál és akadt akciójelenet is, aztán most meg rákanyarodtunk egy vadiúj vonalra a nyugivárossal, amiből egyazon részen belül egy elég beteg helyet is felvázoltak.

Mi keltené fel akkor az érdeklődésedet egy ilyen témájú sorozatnál?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.01. 17:26:54

davi10 írta:
S.Agüero írta:Például?
Family Guy-t, Agymenőket már láttam.
Mondjuk mindkettőből még csak az első 4 évadot.
Blue Mountain State (ez erősen ajánlott), South Park, Dokik, Firka Villa (ebből az uccsó évad sztem elég gyenge, de az első 2 hatalmas)
esetleg : Felhőtlen Philadelphia, A nevem Earl,
ModernFamily

ui: Nálam a walking dead elég erősen halad a kasza felé... Egyszerűen ez is mi volt? Egy vontatott unalmas semmi. Tény hogy jó volt kicsit Carl nélkül nézni a részt, de már az az érzésem, hogy nem tudnak mit kitalálni. Unatkozom az egész rész alatt, ennyi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.01. 17:13:58

S.Agüero írta:Például?
Family Guy-t, Agymenőket már láttam.
Mondjuk mindkettőből még csak az első 4 évadot.
Blue Mountain State (ez erősen ajánlott), South Park, Dokik, Firka Villa (ebből az uccsó évad sztem elég gyenge, de az első 2 hatalmas)
esetleg : Felhőtlen Philadelphia, A nevem Earl,
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2012.11.01. 16:58:12

gergo9 írta:Dexter

Ugye mint a madridisták (az általában erős első 10percek miatt) elhittük hogy végig ilyen lesz. :mrgreen:
ezen felnevettem :lol: :lol: :lol:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.01. 16:05:36

S.Agüero írta:
Vannak ám valóban vicces sorozatok is, érdemes azokat is nézni
Például?
Family Guy-t, Agymenőket már láttam.
Mondjuk mindkettőből még csak az első 4 évadot.
The League pl. a legjobb haverszitkom.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.01. 15:57:54

Vannak ám valóban vicces sorozatok is, érdemes azokat is nézni
Például?
Family Guy-t, Agymenőket már láttam.
Mondjuk mindkettőből még csak az első 4 évadot.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.01. 15:54:52

S.Agüero írta:Kivégeztem a HIMYM 7. évadának első 10 részét. Eddig nagyon bejövős! 4. rész elég viccesre sikeredett. :D
Már várom, hogy legyen szinkron a 11. részhez is, most eléggé izgulok mi fog benne történni. :D
Elmondom neked, hogy semmi. Az elmúlt három évad erőltetett nyögvenyelős hulladék, semmi köze a korábbiakhoz, az anya megtalálásáról meg évadonként van kb 2 rész, ami utal rá. Ennyi. Ha nem érdekelne, hogy ki a muter, akkor már réges régen kasza lenne (ahogy kapott is 5. évad végén egy kaszát tőlem, de aztán lepörgettem a 6-7-et hátha...).

Vannak ám valóban vicces sorozatok is, érdemes azokat is nézni ;)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.01. 15:47:15

Kivégeztem a HIMYM 7. évadának első 10 részét. Eddig nagyon bejövős! 4. rész elég viccesre sikeredett. :D
Már várom, hogy legyen szinkron a 11. részhez is, most eléggé izgulok mi fog benne történni. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.01. 15:46:56

Gareth Tello írta:sjd, Tim, köszönöm a segítséget. :)
Amúgy nagy mester Martin... Nem úgy fejezem be a könyvet, hogy elégedetten hátradőlök, és elemzem a történteket, hanem azonnal rohanok a legközelebbi könyvesboltba, hogy beszerezzem a következő kötetet... :lol:
Most pl. ez a Jon-ügy izgat leginkább, amiről sjd is írt, meg hogy Daeneryssel mi lesz, visszatér-e Westerosba, + Bran, Robbék, meg úgy az egész... Alig várom a harmadikat. :P

Summa summarum, először a pentalógia, aztán jöhet a sorozat is.
Köszönöm még egyszer az infókat!
első 3 könyv közül egyértelműen a 3. a legjobb, én is kiolvastam a 2. könyvet, rögtön szaladtam a 3. után és le se tudom nagyon tenni, bár még mindig van belőle vagy 600 oldal :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2012.11.01. 15:47:22-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.01. 14:16:03

egy kérdes azokhoz akik szinkronosan nézik a houset és a tv2 ritmusát követik

tegnap volt ugye 08.21 és már csak egy epizod van hatra az egészbol (sajna)

house mi a retek ráknak küldette magát vissza sittre? igy akarja rávenni wilsot h kemózzon mégiscsak? csak mert eléggé meglepődött h lesittelik...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.11.01. 11:50:16

Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.01. 10:13:01

sjd, Tim, köszönöm a segítséget. :)
Amúgy nagy mester Martin... Nem úgy fejezem be a könyvet, hogy elégedetten hátradőlök, és elemzem a történteket, hanem azonnal rohanok a legközelebbi könyvesboltba, hogy beszerezzem a következő kötetet... :lol:
Most pl. ez a Jon-ügy izgat leginkább, amiről sjd is írt, meg hogy Daeneryssel mi lesz, visszatér-e Westerosba, + Bran, Robbék, meg úgy az egész... Alig várom a harmadikat. :P

Summa summarum, először a pentalógia, aztán jöhet a sorozat is.
Köszönöm még egyszer az infókat!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.30. 22:07:05

Tim írta: Én is így gondolom. Eléggé eltérő a kettő,ráadásul nagyon kíváncsi leszek
hogy a 3.-4. könyv eseményeit hogy fogják belesűríteni tizenvalahány epizódba..Hacsak nem két évad lesz egy könyv,de erről nem tudni semmit
egyenlőre.
De, lehet, a 3. könyv 2 évad lesz :D
A könyvet olvasva viszont ez a Királyok csatájára is ráfért volna.

ÁÁ basszus, nagy dilemma, egyelőre elfoglalom magam más könyvvel, de nem tudom mi legyen. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.30. 21:43:39

soadroli írta:Kaliforgiát nézi valaki?
Pont most szedtem le, de az elkezdéssel még várok, amíg a Házidoktort ledarálom :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.10.30. 21:23:04

sjd írta:
Gareth Tello írta:Aki nézte és olvasta/olvassa is a Trónok harcát, attól kérdezném, hogy a könyvhöz képest mennyire más a sorozat? Initom hsz-éből annyi lejött, hogy nagy vonalakban ugyanaz.
Csak mert nemrég fejeztem be a Királyok csatáját (2.), és gondolkodom azon, hogy megnézzem-e a sorozatot is. :)
Az 1. tényleg ugyanaz, de a másodikat mintha teljesen átírták volna. Pont ma fejeztem be, és erősen gondolkodtam, hogy egyből rátérek a 3.-ra, mert teljesen más élmény, mint a sorozat, és egy pillanatig elgondolkodtam azon, hogy köröket ver rá.
[KÖNYVES SPOILER]
pl. ahogy Jon átállása is elő van adva, a sorozatban kb. annyi történik, hogy Qhorin mondja neki, h "állj át" és beledől a kardjába, itt meg eszméletlen volt, ahogy Martin leírta. De jó pár dologgal vagyok így, hogy a könyv sokkal hatásosabban adta át, mint a sorozat (ugyanakkor egy-két eseménnyel meg pont fordítva volt.) Meg gyakorlatilag a könyv egy hihetetlenül komplex és részletes világ, ahol azok a bizonyos falon lógó puskák mindig elsülnek. Éppen ezért kíváncsi is vagyok, hogy a sorozatba hogyan fog bekerülni Bran 3. szeme, Boltonék kavarása és hasonlók
Én is így gondolom. Eléggé eltérő a kettő,ráadásul nagyon kíváncsi leszek
hogy a 3.-4. könyv eseményeit hogy fogják belesűríteni tizenvalahány epizódba..Hacsak nem két évad lesz egy könyv,de erről nem tudni semmit
egyenlőre. Olvassatok csak szépen tovább,idáig fogom hallani ahogy koppan az állatok :lol: Az ötödik könyv meg nagyjából a legizgalmasabb idáig.
Kép
Válasz küldése