Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.20. 09:44:39

Episodes!

Van, aki nézi? Még csak az első évadot pörgettem le, de kissé laposnak, langyosnak érzem. Vannak benne jó poénok, de kicsit ilyen családi lötty. Vélemények?
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2015.01.20. 01:16:09

Végeztem a Kaliforgiával, utóbbi idők kedvenc sorozata volt nálam, Trónok Harca után vágytam egy kis könnyedebb sorozatra, hát maximálisan megkaptam. Az alig félórás részek miatt elég hamar végeztem mind a 7 évaddal, el tudtam volna még nézni belőle 1-2 szezont. A készítők is gondoltak a folytatásra valószínűleg, hiszen a végén egy elég nagy sztori nyitva maradt, de úgy tűnik nem lesz ennek már folytatása.

Hank karaktere baromi jó, az első perctől kedveltem, a kopasz Charliet szintén, a feleségek úgyszint jót alakítottak benne, nagyon bejött a szereplőválasztás. + maga a sorozat hangulata ragadott főként magával. Voltak azért mélypontjai, Becca picsulása, lázadó tinivé válása néhol kifejezetten idegesítő volt, de valahogy az egész szerepe nem tetszett, ritkán volt kivétel a 7 évad során, na meg Hank sorozatos "sajnálom, nem tudom mit mondhatnék" monológjai az utolsó évadban néhol már komikusak voltak.

Nem volt egy nagyon pörgős sorozat, egy percig sem volt magas pulzusom, de mégis nagyon szeretni való az egész. Élik a mindennapi életüket a szereplők, sok szex, drog, alkohol, rock'n roll, de mindenből pont mértékkel, nem éreztem hogy akármelyiket túlzásba vitték volna. Ja, és még valami, jó poénok! Többször hangosan felnevettem 1-1 epizódban, ez kifejezetten ritka.

Komolyabb sztori hiányában azért nem fog soha a klasszikus sorozatok közé tartozni, de bátran ajánlom mindenkinek, lazulásnak teljesen jó, nagyon meg lehet szeretni.

9/10
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.01.19. 14:30:54

Annyit beszéltetek a True Detective-ről, hogy szerintem újranézem a héten.


Banshee s03e02

Átlagos, felvezető rész volt. Burton ismét tette a dolgát, Proctor mutterja haldoklik, polgármester szenved, szeksz, új eye-candy, pite evés. Gyakorlatilag ennyi volt a rész. Viszont az intro-ért jár a pacsi.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.19. 00:33:18

Én is befejeztem a True Detectivet. Fantasztikus volt :) Minden percét élveztem, a bűnügyi vonal amúgy is közel áll hozzám, a Rust-Marty páros pedig egyszerűen verhetetlen. Ez a filozófus karakter, amit Rust hoz nagyon bejött, nehezen tudok mondani olyan film vagy sorozatbéli szereplőt, aki ennyire elgondolkodtatott volna.

A befejezés, amikor Rust elsírta magát, külön tetszett. Pacsi a készítőknek, nem csak életben hagyták őket, hanem ezt azért tették, hogy ezeket el tudja mondani a végén.
Volt persze nyomasztó oldala is, elvégre szörnyű dolgok voltak benne. Rossz belegondolni, hogy ilyenek vagy hasonlók történnek is a világban, nem csak mese...

Mondanám, hogy a legjobb sorozat, amit láttam, de egy nyolc részes művet azért igazságtalan tíznél több részes évadokat felvonultató sorozatokkal összehasonlítani. Nyilván egy Breaking Bad nagyobb TV-show is, de ez teljesen másról szól, nem azt kell várni. Inkább azt mondom, ez áll hozzám a legközelebb az összes sorozat közül, amit eddig láttam, Rustot pedig nem tudom mérni egyetlen más karakterhez sem, egyszerűen zseniális.

Fontolgatom, hogy beiktatom a Wire-t (mert szintén egy bűnügyi történet), a House of Cardsot pedig el fogom kezdeni a közeljövőben.

A TD-ről pedig még utoljára annyit, hogy minden nagyon ott volt, amit eddig leírtam, a hangulat tökéletesen passzolt, a helyszín, fotózás, mindent eltaláltak, Harrelson és McConaughey játéka pedig... 10/10, úgy ahogy van. Kíváncsi vagyok, mit találnak ki a 2. évadra. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.17. 01:29:21

MR. TROMORT777 még Júliusban írta:Én is olvastam róla, hogy hasonló a True Detective-hez. Hát akkor kíváncsian várom, hogy egy Fargos mit ír majd róla. :wink:
Na megígértem, hogy írok, most néztem csak meg..:D Végül csak tegnap késő délután ültem neki - True Detective-nek -, de annyira magával ragadott, hogy egybe bedaráltam. :D Baromi jó sorozat, szerintem ez jóval komolyabb, "sötétebb" - már csak az alapsztori miatt is -, életszagúbb, mint a Fargo, de ha az tetszett ez is tetszene szerintem. Már ha te még nem nézted meg és azóta az értékelésemre vársz - kétlem, de hátha.. :D Na de így hajnalban nem akarok sokat pötyögni, megérdemelt a 9,3 IMDB-n az biztos.. Kiváncsian várom, hogy tudják-e majd hozni ezt a színvonalat a következő évadban is, nem lesz egyszerű feladat az biztos.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.16. 11:28:25

Sneco7!

Az Arrow-val kezdd! Az már a 3. évadnál tart, s csak ennél az évadnál hozták össze a most induló Flashel. A Flash msot tart a 10. résznél. Szóval két évad után kezdd el nézni párhuzamban a Flasht is :D
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.16. 00:49:07

House of Cards

Először nekem is beugrott ez, h elvégre erre ment ki a játék és jó hamar elérte mi lehet ezután. De ahogy előttem írták a csúcson maradni sem egyszerű, én külpolitikai konfliktusokat várokmés belülről jövő lázongásokat, próbálják majd megfúrni .
Már nagyon várom 8)
barcadams
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.10.05. 18:48:09

2015.01.15. 23:07:56

Milyen gyors reakciók! Köszönöm :)

MR. TROMORT777: köszi a trailert, hát teljesen nem győzött meg , kicsit szkeptikus vagyok még mindig, de voltak érdekes bevágások amelyekre az ember csak úgy reagál hogy WTF?? :D

danianevem :

ja hát végülis van benne valami.. lehet egy kínai konfliktus, vagy még Rémy-ék ki akarják nyomni.. (ja sikerült, bár számomra khmmm gusztustalan volt
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.15. 22:58:13

House of Cards s02
barcadams írta:...
Elvileg igen, de gyakorlatban:

a világ egyik (ha nem a) legbefolyásosabb figurájává lépett elő, mostantól a hatalmi játszmáit nemzetközi vizeken is folytathatja, jóval nagyobb tétekkel. Korábban írtam, hogy szerintem a létra tetejére feljutni nem egyszerű, de a csúcson maradni még nehezebb. Szóval nem aggódom, van lehetőségük a folytatásra. Reménykedem egy kis aktuálpolitikában is.

Az édeshármasukhoz meg: valami extrémet akartak az alkotók. Sikerült nekik. :lol:
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2015.01.15. 22:54:36

MQuCsabi írta:Felzárkóztam Arrow, Flash és Shield ügynökeiből végre.
Arrow

Erre most kíváncsi vagyok. Gondolom, hogy nem 3 évad 10. résznél zárják le a sorozatot (aztán, ha mégis, javítsatok ki) , úgyhogy nem tudom, hogy éli túl azt Oliver, hogy mellbeszúrták és lelökték egy szakadékba :lol:
The Flash(2014)

Jó kis sorozat lett, tetszik, hogy összekötötték az Íjásszal. Kíváncsi vagyok, most többre viszi-e a sorozat, mint az elődje.
Marvel

Érdekes sztori van, Wardról nem tudom eldönteni, hol áll. Valószínűleg harcol ő még majd a Shield oldalán a jövőben.
Most fogom elkezdeni ezeket a sorikat. a Flash és Arrow közül melyikkel kezdjem,csak, mert írtátok,hogy kicsit összeszőtték a dolgokat bennük?
MR. TROMORT777

2015.01.15. 22:54:05

barcadams írta:House of Cards fanok!
A kérdésedre ezzel reagálnék. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=sU9QTLXYCCc
barcadams
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.10.05. 18:48:09

2015.01.15. 22:49:47

House of Card fanok!

Most értem a végére a 2. évadnak. Ami a legvége eddig ugyebár

A kérdésem:

Ti nem éreztétek úgy hogy ezt így kábé le is lehetne zárni?? Végülis tikon erre ment ki a játék végig, hogy ő legyen az elnök, amit el is ért.Nem is tudom hogy ezt most hogyan lehetne folytatni, esetleg a következő választások körüli herce-hurcát lehet feldolgozni, de ezzel meg a gondom hogy tartok tőle hogy izzadságszagú lesz kissé..Hasonlóképp éreztem a californication 1.évadának végén illetve az arrow s2 végén is.
DE ami a legdurvább

KOmolyan csókolózott Frank és Meechum?? ne máá :shock: :-& :-& azt nem igazán bírtam feldolgozni, hogy az most vízió lenne vagy sem :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.14. 11:55:06

lui1698 írta:Közben, ahogy ígértem elkezdtem az X-aktákat. Úgy lett ahogy gondoltam, és közel sem olyan félelmetes, mint volt tizenx éve, de azért elég jó témák vannak benne és engem leköt. Kérdés, hogy ezt tudja-e majd tartani 9 évadon keresztül?
A főcím viszont megkockáztatom, hogy a valaha volt legjobb, hihetetlen hogy még ma is kiráz tőle a hideg.
az egyetlen sorozat amit jelenleg tv-ben nézek, mert vhogy úgy jön be :D viasat 6 23:50, mindennapos program alvás helyett :D

mondjuk én azokat a részeket sosem csíptem/csípem mikor semmi ufós cucc nincs, hanem csak nyomják a marlboro mannel az összeesküvéseket.

egyébként a történetektől eltekintve, ez is pont ugyanúgy épül fel, mint bármelyik CSI meg a többi baromság. jön mulder, látta az ufót, rohan scullyhoz az soha nem hisz neki stb stb. annyira egy kaptafa az egész h hihetetlen.... csak mondjuk akkoriban ez volt az egyetlen ilyen, most meg van 100 ilyen műsor :D de még mindig a legjobb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.14. 11:28:54

Közben, ahogy ígértem elkezdtem az X-aktákat. Úgy lett ahogy gondoltam, és közel sem olyan félelmetes, mint volt tizenx éve, de azért elég jó témák vannak benne és engem leköt. Kérdés, hogy ezt tudja-e majd tartani 9 évadon keresztül?
A főcím viszont megkockáztatom, hogy a valaha volt legjobb, hihetetlen hogy még ma is kiráz tőle a hideg.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2015.01.14. 11:10:46

hank1ee írta:Befejeztem a GoT-ot. Tehát nem megnéztem az eddigieket, hanem abbahagytam. :D Kb. a 3. évad felénél elvesztettem az érdeklődésemet, bár az 1. után még kicsit hamisan lelkesítettem magam, hátha kijöhet még valami ebből az egészből. Nem jött be. :roll:
Hát pedig a 3. évad végén én kb össze is ...tam magam. :)
Onnan meg hajtott a kíváncsiság, hogy mi lesz a folytatás, kb 5 nap alatt ledaráltam a maradék 2 évadot.
Persze ha a 3. évad feléig sem szippantott be, akkor lehet hogy nem fog megérinteni az évad zárása sem, pedig az elég nagy durranás a sztoriban.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.14. 09:15:39

Felzárkóztam Arrow, Flash és Shield ügynökeiből végre.
Arrow

Erre most kíváncsi vagyok. Gondolom, hogy nem 3 évad 10. résznél zárják le a sorozatot (aztán, ha mégis, javítsatok ki) , úgyhogy nem tudom, hogy éli túl azt Oliver, hogy mellbeszúrták és lelökték egy szakadékba :lol:
The Flash(2014)

Jó kis sorozat lett, tetszik, hogy összekötötték az Íjásszal. Kíváncsi vagyok, most többre viszi-e a sorozat, mint az elődje.
Marvel

Érdekes sztori van, Wardról nem tudom eldönteni, hol áll. Valószínűleg harcol ő még majd a Shield oldalán a jövőben.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.13. 21:31:19

danianevem írta:
lui1698 írta:(mondjuk a House of Cards iszonyúan hívogat, főleg Spacey miatt)
+ Fincher. House of Cards az egyik legjobb sorozat, mindenképp nézd meg legalább a pilotot.
Abból több lesz, mint csak a pilot. :D
Fergeteges sorozat és megérdemelten kapta meg érte a Golden Globeot Spacey pár nappal ezelőtt. 8)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.13. 20:58:07

lui1698 írta:(mondjuk a House of Cards iszonyúan hívogat, főleg Spacey miatt)
+ Fincher. House of Cards az egyik legjobb sorozat, mindenképp nézd meg legalább a pilotot.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.13. 20:33:45

messideco írta:Felhívnám a figyelmedet a The Knick c. sorozatra. Kegyetlenül realisztikus és kemény sorozat a 20. század első éveiről :)
Kösz, vacslisztelem nem néz ki rossznak.
Most nem nagyon akarok belekezdeni olyanba, ami nincs befejezve, mert utálok két évad között, meg részek között várakozni. :D Már a TWD és a Trónok harca is sok.
(mondjuk a House of Cards iszonyúan hívogat, főleg Spacey miatt)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.13. 20:23:19

MQuCsabi írta:Mi a különbség és melyik a coolabb? A Spartacus: Vér és bosszú vagy a Spartacus: Aréna istenei?
ez ua. a sorozat, csak más évadok.

van az első évad, a vér és homok, aztán a második évad, az aréna istenei (ami az első évad előtt játszódik), aztán a harmadik évad a bosszú, majd a 4. az elátkozottak háborúja..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.13. 20:04:15

Mi a különbség és melyik a coolabb? A Spartacus: Vér és bosszú vagy a Spartacus: Aréna istenei?
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.13. 16:09:05

Felhívnám a figyelmedet a The Knick c. sorozatra. Kegyetlenül realisztikus és kemény sorozat a 20. század első éveiről :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.13. 15:23:32

visca el barca írta:nem leszek népszerű,anno végignéztem és nagy szenvedés volt. nagyon ritkán hagyok ott sorozatot, de nem értettem h ebben a mi a jó. gengszter sorozatnak kamu volt (vhogy nem tudták velem elhitetni h ők azok) a részenkénti 40-50 percből 20 meg azzal ment el, hogy ült egy pszichológusnál és pofáztak a semmiről :D :D
Nem tudom, én imádom az egésznek a feeling-jét, a karaktereket, a sztorit. Mindent. :D

Mellesleg köszi a sorozatokat, amiket ajánlottatok. Úgy döntöttem, hogy elkezdem nézni az X-aktákat. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.13. 13:24:26

lui1698 írta:
messideco írta:Sajnos annyi sorozat van a várólistámon, hogy általában egyszerre egyre tudok csak koncentrálni. Ez jelen esetben most a Jóbarátok :) a Homeland és a Sopranos a következő, 1-1 évadot néztem ezekből.
Én épp azon gondolkozok, hogy elkezdjem-e a Sopranos-t negyedszerre is. :D
nem leszek népszerű,anno végignéztem és nagy szenvedés volt. nagyon ritkán hagyok ott sorozatot, de nem értettem h ebben a mi a jó. gengszter sorozatnak kamu volt (vhogy nem tudták velem elhitetni h ők azok) a részenkénti 40-50 percből 20 meg azzal ment el, hogy ült egy pszichológusnál és pofáztak a semmiről :D :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.13. 13:10:30

messideco írta:Sajnos annyi sorozat van a várólistámon, hogy általában egyszerre egyre tudok csak koncentrálni. Ez jelen esetben most a Jóbarátok :) a Homeland és a Sopranos a következő, 1-1 évadot néztem ezekből.
Én épp azon gondolkozok, hogy elkezdjem-e a Sopranos-t negyedszerre is. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése