Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.08.31. 15:42:34

messideco írta:GoT: egy kérdés:

Beric Dondarrion miért szerepel Arya listáján?

Nem egy fórumon írják, hogy mert eladták Thorosszal ketten Gendry-t Melisandre-nek. Valszeg ez lesz akkor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.31. 15:21:09

GoT: egy kérdés:

Beric Dondarrion miért szerepel Arya listáján?
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.08.31. 12:31:05

Aki szereti a jó dráma sorozatokat, annak ajánlom a Rectifyt. Elég lassú, de nagyon nézeti magát, és nagyon jók a színészek.

Mr. Robot is elég jó így 5 rész után.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.31. 11:26:59

jessica lange azért nagy veszteség, többnyire mindig ő volt a főszereplő :( kis farmiga nem hiányzik, nem egy nagy színész, a többiek, meg akiket írtál leginkább epizodisták voltak.

nézem az imdb-n az 5. évad szereplőgárdáját, azok közül akik eddig szinte mindig voltak evan peterset meg sarah paulsont azért megtartották. bár a gyerek nagyon nem hiányzik, ő tőle sem voltam soha elájulva :D kathy bates viszont maradt, meg a freak showból az a ficsúr úri gyerek is, hú de idegesített, pedig jól játszott :D

jó lesz ez, mondjuk ez a lady gaga/naomi campbell vonal nem hiányzik, de majd meglátjuk :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2015.08.31. 10:18:28

visca el barca írta: van már kint egy-két félperces promo video, én biztos adok neki egy esélyt. főleg ha a régi szereplő gárda marad, bár miért is ne maradna. 4 évad sajnos nagyon mellé ment, pedig a helyszín/háttér miatt minden adott volt ahhoz, hogy az egyik legjobb évad legyen. kíváncsian várom, hogy egy valószínűleg egy helyszínes (hotel) sztoriból mit fognak kihozni..
Nagyon várom én is az "AHS - Hotel"-t ;-) Viszont... Ahogy jöttek az infók kb. nyár elején, hogy az új évad egy hotelben fog játszódni, úgy ezzel egy időben arról, is hogy kik azok az eddig fix szereplők, akik ezt az évadot már tuti nem vállalják:
Zachary Quinto tuti nem, Jessica Lange tuti nem, Taissa Farmiga ( Zoe - t alakította a "AHS - Coven" évadban )tuti nem, Gabourey Sidibe ( a kövér néger csaj ) - tuti nem.
Lesz viszont Lady Gaga és Mädchen Amick ( Twin Peaks-ból lehet ismerős ) :-)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.29. 16:54:09

danianevem írta:Háát, őőőő. Ezek nem győztek meg... American Horror Story negyedik évad promóképek
van már kint egy-két félperces promo video, én biztos adok neki egy esélyt. főleg ha a régi szereplő gárda marad, bár miért is ne maradna. 4 évad sajnos nagyon mellé ment, pedig a helyszín/háttér miatt minden adott volt ahhoz, hogy az egyik legjobb évad legyen. kíváncsian várom, hogy egy valószínűleg egy helyszínes (hotel) sztoriból mit fognak kihozni..
kanty írta:Spinoff, spinoff hátán:
http://www.sorozatjunkie.hu/2015/08/27/ ... y-spinoff/" target="_blank
jó lesz ez, erre is kiváncsi vagyok mit tudnak kihozni belőle :D



amúgy végeztem a true detective 2. évaddal, a vége elég tré lett, de úgy ahogy elment az évad. mély nyomot nem hagyott bennem :? kicsit túlbonyolították az egészet, millió szereplő/név, sokszor követhetetlen volt az egész, még úgyis h 4 nap alatt néztem meg
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.28. 14:13:43

PCsabi írta:
Sanama írta:Nekem az alap sztori jobban tetszett, mint az első évados. Első évadban az a sok misztikus dolog nekem nagyon nem jött be, és ahogy VEB mondja, ha nincs Matthew, akkor kuka az egész, számomra legalábbis. (Meg sok volt benne a rejtett utalás, nagyon kellett figyelni, ilyen téren meg "rossz" néző vagyok.)

A második évadban nekem alapvetően tetszett, hogy egy kis város, ami a korrupció melegágya, és az üzleti világ meg az igazságszolgáltatás hogyan kapcsolódik össze. Szerintem ez sokkal "maibb" téma, mint a Carcosa-s baromság.
Nekem meg pont, hogy jobban bejött a misztikus vonal :)

A rejtett utalások meg sokat dobtak az első évadon, akik hétről-hétre nézték a sorozatot, azok bőven elvoltak a különböző teóriákkal a következő részig. Itt a második évadban meg, megnéztem az adott részt, sorozatjunkie-n elolvastam pár kommentet és hello, utána nem is foglalkoztam a sorozattal.

Igaz, hogy maibb téma, viszont szerintem az első évados gyilkosság jobban megfogta a nézőket/jobban felkapták rá a fejüket.
A rejtett utalásokra mondtam, hogy olyan téren én rossz néző vagyok, mert hajlamos vagyok átsiklani felettük.
Bár nyilván más úgy nézni egy sorozatot, hogy heti 1 részt kapsz, akkor nyilván jobban megmaradnak a részletek, és többet agyalsz rajta, mintha úgy nézed, hogy a 8 részt 1,5-2nap alatt bedarálod, és nagyon el sem tudod különíteni, hogy melyik részben mi is történt.
Így lehet, hogy, ha heti 1 résszel néztem volna a 2ik évadot, akkor untam volna. De így, hogy nagyjából egy hétvége alatt kivégeztem, így "pörgött" folyamatosan, nem kellet várni rá, így jó volt.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.08.27. 21:56:49

Sanama írta:Nekem az alap sztori jobban tetszett, mint az első évados. Első évadban az a sok misztikus dolog nekem nagyon nem jött be, és ahogy VEB mondja, ha nincs Matthew, akkor kuka az egész, számomra legalábbis. (Meg sok volt benne a rejtett utalás, nagyon kellett figyelni, ilyen téren meg "rossz" néző vagyok.)

A második évadban nekem alapvetően tetszett, hogy egy kis város, ami a korrupció melegágya, és az üzleti világ meg az igazságszolgáltatás hogyan kapcsolódik össze. Szerintem ez sokkal "maibb" téma, mint a Carcosa-s baromság.
Nekem meg pont, hogy jobban bejött a misztikus vonal :)

A rejtett utalások meg sokat dobtak az első évadon, akik hétről-hétre nézték a sorozatot, azok bőven elvoltak a különböző teóriákkal a következő részig. Itt a második évadban meg, megnéztem az adott részt, sorozatjunkie-n elolvastam pár kommentet és hello, utána nem is foglalkoztam a sorozattal.

Igaz, hogy maibb téma, viszont szerintem az első évados gyilkosság jobban megfogta a nézőket/jobban felkapták rá a fejüket.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.27. 17:15:52

Háát, őőőő. Ezek nem győztek meg... American Horror Story negyedik évad promóképek
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.27. 17:09:49

Spinoff, spinoff hátán:
http://www.sorozatjunkie.hu/2015/08/27/ ... y-spinoff/" target="_blank
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.26. 16:50:12

PCsabi írta:Na, csak most sikerült megnéznem a TD évadzárót.

Nekem az egész évaddal gondom volt, talán csak két rész tetszett ill. a negyedik rész végén lévő akciójelenet. De ez a befejező rész mi volt??? Konkrétan kuka az egész.

Ez a korrupciós szál teljesen hidegen hagyott, egyszerűen nem tudott beszippantani a sorozat, nem volt hangulata (max. a Ray - Frank beszélgetéseknek). Meg ez, hogy ki kicsoda, mit miért...Petr jól írta, katyvasz volt.

Nekem az alap sztori jobban tetszett, mint az első évados. Első évadban az a sok misztikus dolog nekem nagyon nem jött be, és ahogy VEB mondja, ha nincs Matthew, akkor kuka az egész, számomra legalábbis. (Meg sok volt benne a rejtett utalás, nagyon kellett figyelni, ilyen téren meg "rossz" néző vagyok.)

A második évadban nekem alapvetően tetszett, hogy egy kis város, ami a korrupció melegágya, és az üzleti világ meg az igazságszolgáltatás hogyan kapcsolódik össze. Szerintem ez sokkal "maibb" téma, mint a Carcosa-s baromság.

Az igaz, hogy itt nem volt akkora színészi alakítás, illetve sok volt a "főszereplő". Kb elég lett volna Frank-Ray és kész.
A vége mondjuk nekem sem tetszett annyira, kiszámítható volt, és lapos. De alapjában véve engem "megnyert" magának az évad.

Mondjuk az végül csak nem derült ki (számomra), hogy

a volt katona motoros zsaru honnan szedte össze az égési sérülést, amire a csaj rákérdezett, és mondta, hogy még a katonaság előttről van.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.26. 15:52:06

Úgy gondoltam, belekezdek majd a 2. évadba, de úgy tűnik a véleményetekből, hogy a silány történet mellett még hangulatilag sem kapunk vissza semmit az előzőből. Pedig az első évad beírta magát a sorozattörténelembe, egyszerűen zseniális volt. Így szerintem nem érdemes megnézni a másodikat.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.26. 15:16:52

én tegnap nézem meg a 3-4. részt, nem egy nagy durranás, de azért csak befejezem. rachel mcadams totál nulla. színészként is, meg a karaktere is. ez is olyan széria lesz ami az első évadból fog megélni még pár évig. dettó mint a vókingded.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.08.26. 14:55:18

visca el barca írta: én most álltam neki, két részen vagyok túl, de az, hogy a sztori béna, az azért túlzás... tudod hol volt béna sztori? az első évadban. vicc volt az egész, valljuk be őszintén ha mcconaughey nincs benne, egy lyukas garast nem ért volna az egész :?
Lehet igazad van.
De nekem is inkább a sztorival volt problémám itt a 2. évadba, meg mondjuk a 4 fő karakter se igazán tudott megfogni.
A 4. rész lövöldözéséig számomra nagyon unalmas volt ez az évad.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
MR. TROMORT777

2015.08.26. 14:54:16

Csak egy kis érdekességnek mert valahogy én is ugyan így éreztem a TD-el kapcsolatban.

QUENTIN TARANTINO about True Detective:

"I tried to watch the first episode of season one, and I didn’t get into it at all. I thought it was really boring. And season two looks awful. Just the trailer — all these handsome actors trying to not be handsome and walking around looking like the weight of the world is on their shoulders. It’s so serious, and they’re so tortured, trying to look miserable with their mustaches and grungy clothes."

Pls, don't hurt me :oops:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.08.26. 14:24:16

Na, csak most sikerült megnéznem a TD évadzárót.

Nekem az egész évaddal gondom volt, talán csak két rész tetszett ill. a negyedik rész végén lévő akciójelenet. De ez a befejező rész mi volt??? Konkrétan kuka az egész.

Ez a korrupciós szál teljesen hidegen hagyott, egyszerűen nem tudott beszippantani a sorozat, nem volt hangulata (max. a Ray - Frank beszélgetéseknek). Meg ez, hogy ki kicsoda, mit miért...Petr jól írta, katyvasz volt.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.25. 19:14:13

soadroli írta:TD évadzáró valaki? :D Nem volt rossz rész, de az egész sztori sztem nagyon béna volt.
én most álltam neki, két részen vagyok túl, de az, hogy a sztori béna, az azért túlzás... tudod hol volt béna sztori? az első évadban. vicc volt az egész, valljuk be őszintén ha mcconaughey nincs benne, egy lyukas garast nem ért volna az egész :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.25. 19:06:17

Fear the Walking Dead

Nem volt valami nagy eresztés a pilot. Eléggé lassan építkezett az egész rész, de érdekes lesz. Mondjuk fura, hogy tudjuk mi fog következni, így a mikéntre kell nagy hangsúlyt fektetni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 21:23:49

Én 10. résznél tartok. Színvonal szerintem részről-részre nő. Ha majd ledarálod, akkor megbeszélhetnénk , mert vannak dolgok, amiket nem értek. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.22. 15:33:28

Messias2 írta:Valaki Sense8?
Nekem nagyon bejön. Utóbbi évek talán legmegosztóbb sorozata. Mondjuk pár dolog engem is zavar pl. meleg probaganda, borzalmas intro. De aki ezeken nem akad fenn, az nagyon izgalmas kis sorozatra számíthat. Mindenkinek ajánlom, aki nem homofób fasiszta. :lol:

Imádom! Az első rész után az egyik kedvencem lett :mrgreen:

szerk:
nem akartam újat:

Sense8 E2

Meleg propaganda ide, vagy oda, de ez a sorozat hasít :) Remek rész volt ismét, kezdik kifejteni a témát.

Szerintem arra felé fog folyni a történet, hogy találkozzanak a tagok.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2015.08.22. 14:46:48

soadroli írta:TD évadzáró valaki? :D Nem volt rossz rész, de az egész sztori sztem nagyon béna volt.
Abszolút el tudnék képzelni folytatást, bár inkább arról, hogy a gyereke is hasonló "karrierbe kezd", és így hogyan alakulnának a dolgok tovább...
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.22. 12:59:49

Valaki Sense8?
Nekem nagyon bejön. Utóbbi évek talán legmegosztóbb sorozata. Mondjuk pár dolog engem is zavar pl. meleg propaganda, borzalmas intro. De aki ezeken nem akad fenn, az nagyon izgalmas kis sorozatra számíthat. Mindenkinek ajánlom, aki nem homofób fasiszta. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.08.22. 15:38:32-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.14. 00:04:39

Rinku írta:Mr. Robot, valaki? :)
Szvsz ígéretes, jó kis sorozat, tetszik a fő témája, ez a hackeresdi, illetve a mondanivaló is, az elgondolások. Mekkora pofátlan állatok már ezek... A sorozatnak sikerül kiújítania a paranoiámat a virtuális térrel kapcsolatban... :D Tényleg itt néhány parancssor és az életedet tönkre lehet tenni, ha egyszer is óvatlan vagy. Mindenkinek ajánlom, a pilot ha fog tetszeni, akkor szerintem fog az egész is. :)
http://www.sorozatjunkie.hu/2015/05/29/pilot-mr-robot/" target="_blank - hangulatkeltő. :)
Én is nézem, nekem is nagyon bejön. Nálam eddig az év újonca. Belső monológok zseniálisak.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.08.13. 21:38:22

Mr. Robot, valaki? :)
Szvsz ígéretes, jó kis sorozat, tetszik a fő témája, ez a hackeresdi, illetve a mondanivaló is, az elgondolások. Mekkora pofátlan állatok már ezek... A sorozatnak sikerül kiújítania a paranoiámat a virtuális térrel kapcsolatban... :D Tényleg itt néhány parancssor és az életedet tönkre lehet tenni, ha egyszer is óvatlan vagy. Mindenkinek ajánlom, a pilot ha fog tetszeni, akkor szerintem fog az egész is. :)
http://www.sorozatjunkie.hu/2015/05/29/pilot-mr-robot/" target="_blank - hangulatkeltő. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.13. 17:23:42

soadroli írta:TD évadzáró valaki? :D Nem volt rossz rész, de az egész sztori sztem nagyon béna volt.
Volt egy pont, amikor úgy gondoltam, hogy pazar évad lesz és nem lesz rá egy rossz szavam sem. Hát, a véleményem annyiban változott, hogy az évad szerintem nem volt olyan rossz, mint mondják, de bőven hagyott maga után kívánnivalót.
Elég nehéz szavakba önteni, hogy mit gondolok, egyszerűen nem éreztem benne az átütőerőt. Valami hiányzott. Az első évaddal nem lenne jó összevetni összevetni, teljesen más volt a témája a történéseknek, hiába volt hasonló a hangulat. Így belegondolva nem maradt történések nélkül az évad, csupán nem volt súlya és sokszor rendezetlen és felvezetetlen volt a sztori. Egy katyvasz volt az egész.

Ezenfelül nem éreztem azt, hogy a főszereplők bármit befolyásoltak volna. Nem változott volna a végkimenetel azzal, ha nincsenek ott. Tény, hogy egy tényfeltáró cikk születik az ügyből, de érdemes lett volna megmutatni, hogy hogyan alakulnak a későbbiek, mert számomra így nudli.
Többet vártam az évad közben, érzésem szerint rengeteg dolog benne maradt, amitől jobb lehetett volna. Mindenesetre nem lett olyan rossz, csupán rosszabb, mint az első, ami nem olyan durva kritika. Amennyiben lesz harmadik évad jobban össze kell szednie magát az írónak.

Nektek mi a véleményetek?
Válasz küldése