Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.18. 00:57:13

Supnat

Még csak a lemaradásomat pótlom az évadból, most volt a 200. rész.. Hát ez zseniális volt. :lol: Rég röhögtem ennyit, visszahozta a régi évadok feelingjét, nagyon jó lett! =D> Remélem a folytatás is hasonló lesz, kicsit ötlettelennek és nyögvenyelősnek tűnt az első 3 rész, azért is hagytam abba kicsit utána, de ha hasonlóan színvonalas részek jönnek ez után is, akkor ez az évad is király lesz! :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.17. 13:37:58

MQuC írta:...
soa

az íratlan szabály szerintem az volt, hogy ha egy chapter tag megöl egy másikat, akkor annak a birgádja vehet bosszút. ezt kérte jax h tekintsenek el tőle, hogy a sajátjai által haljon meg.
gengszterkorzó

végeztem a 4. évaddal eddig messze-messze ez volt a legjobb, sőt talán az egyetlen évad ami jhó volt. az 5.-ből megnéztem 2 részt, de már látom h ez is 0 lesz. be kellett volna fejezni a 4. évaddal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.17. 13:22:45

Supnat

Na végre. a rész közepéig azt hittem, megint nem találnak sztorit és jön a szokásos töltelék rész, amit már kezdek unni. Aztán a végére bumm! ... vajon ez az utolsó évad lesz?
Arrow

Ezt ne mhiszem el, hogy a 2. évad 8. részére összevegyítették a Flashel, most azt is el kell kezdenem nézni, pedig a nyitó rész után lejegeltem, hogy ráérek vele.
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.12.16. 16:23:29

SOA:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.16. 15:17:04

Én is befejeztem a SoA-t

Szerintem úgy lett vége, ahogyan kellett. MEgértem Rinku a kirohanásodat, de azt meg kell értened, hogy mélyebb dolgot akart kihozni belőle Shutter. Az pedig, ami elnagyoltnak tűnik - a mészárlása végig a városon - az csak annyit szimbolizált, hogy, amit ő indított el a begőzölésével és vendettájával, azt egymagának kellett lezárnia is.

A szavazás pedig miért kellett volna mondjuk skypeon végigkövetni? Úgy mentek el a prezek, mikor Jaxel megállapodtak, hogy mindenki megszavaztatja a crewjával, de "ugye tudjuk, hogy mindenkinek egyhangúan kell szavaznia?" Tehát mindenki lemeccselte a chapterével.

Én azt nem tudom, hogy, amit a 12.részben beszélt Jax a prezekkel, hogy valami íratlan szabályt vegyenek figyelembe cserébe, hogy megbeszéli a tagokkal a szavazás végkimenetlét az mi volt? Csak annyi, hogy nem állnak bosszút senkin?

A hajléktalan lányhoz annyit, hogy "magyarázat" nélkül bennem elejétől fogva az volt, hogy ő, mintegy metaforaként, vagy lelkiismeretként van jelen mindig.

Mindent egybevetve pozitív volt, nagyon meg vagyok vele elégedve. Persze itt is be kellett venni a végére, hogy anti racism és minden happy :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.12.14. 20:37:41

visca el barca írta:eszembe jutott kiskorom egyik nagy kedvenc sorozata, a miért éppen alaszka. nézte anno valaki? (vagy így utólag...)

akkor imádtam, kiváncsi leszek hogy így utólag be fog e jönni :D
Jelen! :D
De sokra már nem nagyon emlékszem (kb annyira hogy a Gyilkos számokban a főszereplő ugyanaz mint volt 20? éve az Alaszkában). Dallas-Twin Peaks-Columbo-Alaszka-Vészhelyzet, gyerekkorom meghatározó sorozatai.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.14. 19:33:25

eszembe jutott kiskorom egyik nagy kedvenc sorozata, a miért éppen alaszka. nézte anno valaki? (vagy így utólag...)

akkor imádtam, kiváncsi leszek hogy így utólag be fog e jönni :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.12.13. 21:41:56

SoA

Na, miután megemésztettem valamennyire a dolgot, csak megírom a final hsz-t én is.

Ez valami mocskosul gyenge whatever volt... Mélységesen felidegesített az egész és azt hittem, hogy neten keresztül felgyújtom Suttert. Hidegen hagynak a bibliai momentumok, utalások, szimbolizmus, minden, jelenleg nem érdekelt. Az érdekelt, hogy Jax meghaljon, mégpedig úgy, ahogy megérdemli, közben pedig rohadt epikusan, a teljes klub előbb, golyóval a fejében. Valaki írta korábban, hogy Chibbs lője le, mégis egy társ, egy brother hajtsa végre. Igen, így kellett volna. Annak ellenére, hogy Rohamcsiga végülis nagyon jól összefoglalta a dolgot, ahogy Sutter akarta, ennek ellenére akkor is iszonyat silány kivitelezés volt az egész.

GTA-styleban végig ment mindenkin és csókolom. What? Why? De a legfantáziadúsabb hulladék az egészben az volt, amikor egy baromi érzelmes jelentben megszavazták a Mayhemet, aztán Happyt karon lőtték és Jax ellovagolt a távolban. MIVAN?!
De az is, egyetlen egy Indian Hills-es csóka vagy valaki nem volt az egész szavazáson... Semmi skype-os live stream vagy valami, semmi. :) Szvsz legalább a régió chapter presidentjei + vp.-i (+ esetleg sgt. at arms-jai) össze kellett volna, hogy gyűljenek Redwoodban, hogy eltolmácsolják a chapterjük döntését amit szavaztak, hogy yes/no on Mayhem, aztán kimondják Jaxre összesítve az ítéletet. Nem, ehelyett beültek a sufniba, hogy lebonyolítsanak egy jelentéktelen szavazást, ami után elengedik és megpróbálják beadni azt a süketelést, hogy Jax megszökött és közben Happyt karon lőtte? Elnézést a nyelvért, de mi a büdös f.-om ez?

Engem annyira felidegesített a rész végei Jézusos akármi, ez a GTA-s killstreak, hogy végigment a kisvároson, meg ez az iszonyatos jellegtelenség, amivel totálisan megölték a sorozatot végérvényesen, ennyi nap kellett, hogy viszonylag higgadt kommentet írjak, mert ez az volt.

TO meg bekerült a csapatba, de korábban is volt róla szó, hogy patch-váltás lesz a Bastards-dzel, szóval oké, ő bekerült teljes jogú tagként, de simán megnéztem volna, ahogy a többi csokit is behívják. De nyilván így költséghatékonyabb volt, amiért ezúton is egy jó nagy állba veréssel tartoznék Sutternek, de még minden közül ez a legkevésbé foglalkoztató dolog... Egyébiránt ez volt az egyedüli dolog, aminek örültem, hogy legalább ez belekerült. Ugyanakkor meg totál felhúzott megint ez a mocskosul idegesítő következetlenség. A történelem során először kerül egy fekete a SoA-ba, talán lenne annyi a joga mindenki másnak megmondani, hogy oké vagy nem oké. De ez is kimaradt. Mindegy, minek is foglalkozni ilyen alapvető dolgokkal.

Összességében, óriási bukás ez a zárórész, akárhogy is nézem. Amit felépítettek a 11+12. résszel, egy az egyben rúgták irgalmatlanul tökön a zárórésszel. Nevetséges, el lehet fáradni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.13. 20:45:16

danianevem írta:South Park s18
Nekem is tetszett az évad, a kedvenc részem az talán a virtuális valóságos volt, a végén már azt se tudtam hol áll a fejem, de például a a Cock-Magic is fergeteges ökörség volt.. :lol:

Az utolsó részben meg Kyleék utolsó mondataival értettem egyet, én se értettem, hogy mi történt.. :lol: De jó kis évad volt, várom a következőt!
danianevem írta:Marco Polo s01e01
Ezt meg köszi, még ma szerintem meg is nézem az első részt! 8)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.13. 20:39:00

Marco Polo s01e01

No offense, de ez már igazi minőségi bor a sok tablettás között. :mrgreen: Érdekes kultúra, (számomra) kevésbé ismert történelmi kor, meg egy birodalom felemelkedése. A történet középpontjában Kubiláj kán és a címszereplő, illetve a Mongol Birodalom, a maga szépségéivel és különlegessé-gével. A látványról pedig beszéljen a trailer.

A sorozatot egyébként a Netflix (House of Cards, Orange is the New Black) készítette, szóval egy próbát bőven megér. A pilottal engem már megvettek kilóra, ment is a rendelés a tékába. 8)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.12. 20:50:39

sztem a 7. évad nem volt olyan ütős. a vége felé beindulnak a dolgok, de elég sok unalmas rész volt benne útközben...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.12.12. 18:56:18

bence-barca írta: Hát azért ha eddig nézted, akkor nem értem miért pont az utolsó évad előtt hagynád abba. :lol: Engem legalábbis már csak a kíváncsiság is vinne. De egyébként természetes, h megéri! 8)

Annyi előzetest engedj meg, h elején kissé még össze fognak keverődni a szálak, de szép lassan kifognak bogozódni és kapsz egy jó lezárást. :)
Rosszul fogalmaztam persze, hogy befejezem, csak most egy kicsit csökkent a lelkesedésem, de biztos vagyok benne hogy pár rész után visszaránt az egész. Egyébként a néhol óvodás szappanopera-szerű csavarok ellenére kiemelkedő minőségű dráma és akciósorozat egyben, előbbi szempontból a Breaking Bad óta a legjobb amit láttam, brutalitásban veri is bőven Gilliganéket Sutter :D

Nem is vártam mást, ennyi mocsok eltakarításához és a lezáró út megkezdéséhez kell egy kis idő, nyilván, amíg tisztul a kép
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.12. 18:47:55

Stalkyard írta: Szóval ,csak így dióhéjban, spoilerek nélkül, oda fog verni az utolsó évad? Mert így így 6. végénél kicsit elment a kedvem tőle

töménytelen mennyiségű [auto_cenzúra] és csak folyamatosan ömlik ömlik, és sokszor olyan hiteltelen és nevetséges csavarokkal tartják ezt fönt, hogy néha kicsit elegem volt az egészből
Azért be fogom fejezni, csak érdekelnek a vélemények :D
Hát azért ha eddig nézted, akkor nem értem miért pont az utolsó évad előtt hagynád abba. :lol: Engem legalábbis már csak a kíváncsiság is vinne. De gyébként természetes, h megéri! 8)

Annyi előzetest engedj meg, h elején kissé még össze fognak keverődni a szálak, de szép lassan kifognak bogozódni és kapsz egy jó lezárást. :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.12.12. 18:42:25

Én kicsit késésben vagyok, most végeztem csak a SoA 6. évaddal, de ez valami brutális volt. :O

Tara... édes istenem, nézni is alig bírtam, pedig nem vagyok szívbajos, de ez iszonyat brutális volt... nem hittem el órákig mit láttam
Szóval ,csak így dióhéjban, spoilerek nélkül, oda fog verni az utolsó évad? Mert így így 6. végénél kicsit elment a kedvem tőle

töménytelen mennyiségű sz.ar és csak folyamatosan ömlik ömlik, és sokszor olyan hiteltelen és nevetséges csavarokkal tartják ezt fönt, hogy néha kicsit elegem volt az egészből
Azért be fogom fejezni, csak érdekelnek a vélemények :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.12. 18:24:40

SoA

Ja és még valami. :D
Amikor elkezdtem nézni a sorozatot, már a legelején mikor megláttam azt a gyönyörű motort a régi klubházban arra gondoltam: a sorozat végén Jax erre fog felülni. Igazam lett. 8) :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.12.12. 18:16:45

visca el barca írta:miket nem tud az ember :D azért kiváncsi vagyok h a SOA nézők hány százaléka látta ezt amit rohamcsiga leírt :lol:
A válasz egyértelmű :D. Bocsi, no offense.
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.12.12. 18:15:25

SoA

Hát ez tökéletes lezárás volt szerintem. Nem kicsit fogott meg az a rész amikor Jax megkérte Nero -t, hogy Jax fiai úgy emlékezzenek rá hogy bűnöző és gyilkos volt, utálniuk kell őt, erre a háttérben jön a gyerekkiabalás: "apuciiii". Hát nagyon rossz érzés lehetett Jaxnek. Meg az a búcsúzkodás. Uh...

Más végére számítottam, de így is jó nagyon úgy ahogy van. Úgy halt meg mint ahogy az apja. RIP Jax.
bence-barca írta:Hát ez is eljött....
SoA

Egy valami viszont böki a csőrömet és ezért elnézést kérek. De ha a végén, amikor az a rendőr véletlen nem jár arra, amikor JT "falánál" van Jax, akkor mi lett volna? Okés, tudom, h nem kéne ilyeneken fennakadnom, mert ez így van megírva, de akkor is ég a kíváncsiság bennem, h most egy véletlen miatt ment bele a kamionba Jax vagy amúgy is ez lett vna a terve?
WTF??

Mindenképpen keresett volna egy zsarut hogy felhergelhesse az egész megyét. Ez volt a terve. Csak pont szerencséje volt hogy arra járt egy zsaru és igazoltatni akarta, mivel kiadtak körözést ellene. A másik a kamion: országúti sztrádán voltak, tehát gyakori a kamion. Az hogy belement, az direkt volt. Öngyilkos lett mint az apja.
KépKép
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2014.12.12. 18:00:59

Tudod jópár külföldi tévés "magyarázó" oldal van.Minden rész után 1-2 nappal megmagyarázzák a rejtett jelentésű történéseket.Azokat mindig elolvasom,így vagyok képben.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.12. 17:46:12

miket nem tud az ember :D azért kiváncsi vagyok h a SOA nézők hány százaléka látta ezt amit rohamcsiga leírt :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2014.12.12. 17:40:59

Hát ez is eljött....
SoA

Igen,ott volt de nem beszéltek és nem is találkoztak.Juice elment ő pedig feltűnt,csak mi nézők láttuk,hogy ott jön a kis babakocsijával.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.12. 17:29:17

Rohamcsiga írta:
Hát ez is eljött....
SoA

Azt úgy értettem,hogy csak nekik jelenik meg, a többi sons taghoz nem jár kísérteni.

Ja, értem. Viszont engedd meg, h "kötekedjek" újra. :mrgreen:
Előző évad végén, mikor Juice elment egy sikátorba kidobni a vasvillát, amivel Gemma leszúrta Tarát, a hajléktalan lány akkor is ott vt a kuka mellett. :-k
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2014.12.12. 17:05:46

Hát ez is eljött....
SoA

Azt úgy értettem,hogy csak nekik jelenik meg, a többi sons taghoz nem jár kísérteni.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.12. 13:25:30

Hát ez is eljött....
SoA

Nekem tetszett nagyon a lezárás, szépen lett vége. most többet nagyon nem is tudok írni róla.

Egy valami viszont böki a csőrömet és ezért elnézést kérek. De ha a végén, amikor az a rendőr véletlen nem jár arra, amikor JT "falánál" van Jax, akkor mi lett volna? Okés, tudom, h nem kéne ilyeneken fennakadnom, mert ez így van megírva, de akkor is ég a kíváncsiság bennem, h most egy véletlen miatt ment bele a kamionba Jax vagy amúgy is ez lett vna a terve?

Rohamcsiga, neked meg köszi a felvilágosítást! Szép kis "háttértörténet", soha nem gondolkodtam vna ilyeneken. A hajléktalan csajra mondjuk már régebb felfigyeltem, gondoltam, h van vmi szimbolikus jelentése. Viszont nem csak ők ketten látják, előző részben a kamionosnak volt rá egy megjegyzése a parkolóban, mintha a vt feleségét látná, mikor ott kereste az aprókat az automatában.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.12. 13:20:23

jól hangzik, megnézzük. gengszerkorzót leszámítva úgysem megy most semmi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.12. 12:37:27

visca el barca írta:american horror stroyt nézi valaki itt? jó?
Igen és igen. Nem Vámpírnaplók/True Blood meg hasonlók vonal, hanem "normális" horror sorozat kellő abszurditással meg elég nyomasztó hangulattal.

Mindegyik évad egy-egy különálló egész történet, átmenet nem igazán van az évadok között. Az első és a harmadik egy kicsit tinédzseresebb, a második viszont az egyik legjobb évad valaha láttam a összes sorozatot figyelembe véve.

Egy próbát simán megér. Neked inkább a másodiktól ajánlom.
Válasz küldése