Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2011.12.20. 01:22:58

Természetesen nekem is vannak spekulációim, csak direkt megakadályozom az agyam, hogy nagyon következtessek :D Mert az elég rossz, amikor a nagyobb csattanókat tudom előre :( Majdnem sikerült beérnie a 4. évad szintjét. Na annak aztán durva vége volt....Az 5. évad meg nagyon felejtős, azt nem élveztem.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.20. 00:56:41

Előre gondolkodás alatt mit értesz?

Mert nálam úgy kell elképzelni,hogy nézem az adott részt, és a rész végére lesz egy sejtésem, sőt sokszor a rész közben is ki lehet pár dolgot következtetni, a közben is,h beleélem magam. Szóval ha vége a résznek,akkor nem rugózok rajta napokig,nem olvasok utána meg ilyesmik. Egyszerűen az adott rész alatt jönnek a gondolatok a szitukból.

Szerintem azért majdnem mindenki gondol valamire közben, már a történet folytatását illetően.

Viszont utolsó soroddal mindenképp egyetértek, kötelező meglesni, és ez az évad is a helyén volt, csak szeretném ha kicsit jobban, ismét meg tudnának lepni:) Ahogy az volt sok esetben a 4.évadban pl, de még sokszor máskor is.
Persze 6.ban is történtek meglepő dolgok, csak eme remek sorozatban is akadnak apró hibák, amit a magas színvonal miatt, már hibának lehet mondani :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2011.12.20. 00:49:02

Na én is megnéztem az Dexter évadzárót. Nekem nagyon tetszett. Direkt nem szoktam előre gondolkodni, vagy spekulálni közben, hogy ne jöjjek ráa csattanókra. Így teljesen megfeledkezek magamról, és bele tudom élni magam. SZerintem aki még nem látta, annak mindenképpen meg kell nézni a sorozatot.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.20. 00:34:16

Dexter 6.évad záró :

Egyrészről nagyon tetszett, másrészről kezdik sajnos az írók csak a buta fanoknak eladhatóvá tenni a sorozatot. Még így is tetszik,de azért egy átlagos fan, szerintem kb az évadban szereplő csattanók 90%ra rájött azelőtt,h valóban lelepleződne. E tekintetben sokat gyengült a sorozat.

Óriási hibák az évadzáróban: Dex még el is mondja,h minden papírja,irata, kulcsa,telója "elveszett" (a hajón volt,amit Travis elcsórt tőle), ezek után eszébe sem jut,hogy a gyereket elrejtse vhol, hanem otthagyja a saját házában, amihez már kulcsa is van Travisnak,és tudja is a címet... ez egy Dex kategóriájú karaktertől óriási baki, -1.
Az utolsó fél perces csattanóra pedig akkor jöttem rá,amikor Deb megkérte Dextert,h menjen el a templomhoz még, ő meg utána utalt magában rá,h még úgy is tervei voltak a templommal (ott végzi ki Travist). Egyértelművé vált a pszichó mókusos duma után,h Deb oda fog menni,és rajtakapja. Persze gondolni, és megélni két külön dolog,így tetszett ez a rész is. Bár én már a 4.évad körülre reméltem,h Deb beavatódik (mert ne higgyétek ,h nem fogja megérteni, és még segíteni is olykor). Szóval rengeteg elképzelésem van,és sokszor irigylem a kevésbé "képzett" fanokat,akik minden percen meglepődnek,meg omg-znek :D

Jah teszem hozzá,hogy sosem spoilerezek,és a következő rész tartalmát se nézem meg, sőt akik így tesznek,azokat meg sem értem. Rengeteg élményt elvesz. (utólag mindig megnézem őket, és hálát adok,h van eszem,és kihagyom őket az aktuális rész előtt. Mert rengeteg minden kiderül belőlük)

Amúgy visszatérve az elképzeléseimre, van egy nagyon-nagyon erős gyanúm,hogy az egész sorozat hogy fog véget érni, akit érdekel leírom, szerintem az lenne a legnagyobb durranás,és legméltóbb a sorozathoz. (már ha nem folytatják a gyerekes hibák felhozatalát,mint a mai részben is) Na de csak nem rontják el ezt a remek sorozatot.


6.évad : 9,5/10
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
PriNcE27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:21:05
Tartózkodási hely: Bukarest

2011.12.19. 23:47:12

Ilúvatar írta:
PriNcE27 írta:Valaki elmondaná, hogy milyen és miről szól a Dexter sorozat!?
Várom valakitől a beszámolót a Dexter című sorozatról... :D
Tök egyszerű a képlet:
Van egy Dexter nevű ürge, aki pszichopata. Szeret embereket ölni és darabolni. De van egy aranyszabálya: Ártatlanokat soha.

Tehát érdekes szemszögből közelíti meg a dolgokat. "Jó" ember (?), aki megpróbálja megmenteni Miamit a gyilkosoktól, meg az elmebetegektől, azzal hogy ő gyilkolja le őket. Hogy miért nem inkább a rendőröknek segít elkapni őket? Mert ölnie kell neki is. Ezért inkább egyedül dolgozik, a Harry szabályai alapján. (Harry volt a Dexter mostohaapja)

A sorozatban tele vannak fordulókkal, csattanókkal, meglepetésekkel. :)

port.hu -ról:
Dexter Morgan, már kiskorában is különlegesen viselkedett. Több állatot is megölt, melyről az apja is tudomást szerzett utólag, ám a gyilkolási kényszere ellen nem tudott semmit sem tenni. Egy nap úgy dönt, hogy fiának megtanítja a tökéletes bűntény elkövetését, mellyel azokat sújtaná, akik kicsúsztak a hatóság kezei közül, és tettükért megtorlást érdemelnek. Napjainkban Dexter a miami rendőrségnek dolgozik vérnyom-elemzőként, de aprólékos, fortélyos élete elfedi igazi természetét. A valóságban Dexter egy fegyelmezett és vérengző pszichopata, és az éj leple alatt oltja ki vérszomját gondosan legyilkolva a sorozatgyilkosokat, akik után egész nap nyomoz.

Kép
Hűű, hát kössz az infót, így elsőre nem tűnik rossznak, asszem nem fogom kihagyni... :wink:
amúgy az újonnan indult sorozat a The Secret Circle-t senki nem nézi az oldalról?
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.12.19. 23:37:50

PriNcE27 írta:Valaki elmondaná, hogy milyen és miről szól a Dexter sorozat!?
Várom valakitől a beszámolót a Dexter című sorozatról... :D
Tök egyszerű a képlet:
Van egy Dexter nevű ürge, aki pszichopata. Szeret embereket ölni és darabolni. De van egy aranyszabálya: Ártatlanokat soha.

Tehát érdekes szemszögből közelíti meg a dolgokat. "Jó" ember (?), aki megpróbálja kitisztítani Miamit a gyilkosoktól, illetve további hozzá hasonlóktól, azzal hogy ő gyilkolja le őket. Hogy miért nem inkább a rendőröknek segít elkapni őket? Mert ölnie kell neki is. Ezért inkább egyedül dolgozik, a Harry szabályai alapján. (Harry volt a Dexter mostohaapja)

A sorozatban tele vannak fordulókkal, csattanókkal, meglepetésekkel. :)

port.hu -ról:
Dexter Morgan, már kiskorában is különlegesen viselkedett. Több állatot is megölt, melyről az apja is tudomást szerzett utólag, ám a gyilkolási kényszere ellen nem tudott semmit sem tenni. Egy nap úgy dönt, hogy fiának megtanítja a tökéletes bűntény elkövetését, mellyel azokat sújtaná, akik kicsúsztak a hatóság kezei közül, és tettükért megtorlást érdemelnek. Napjainkban Dexter a miami rendőrségnek dolgozik vérnyom-elemzőként, de aprólékos, fortélyos élete elfedi igazi természetét. A valóságban Dexter egy fegyelmezett és vérengző pszichopata, és az éj leple alatt oltja ki vérszomját gondosan legyilkolva a sorozatgyilkosokat, akik után egész nap nyomoz.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.12.19. 23:48:07-kor.
KépKép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.12.19. 23:29:06

Dexter

Most végeztem a 6. évaddal.
Vége jóra sikeredett, plusz azért évad közben is volt néhány olyan pillanat amikor felkaptam a fejem, de összességében nálam nem ér fel a 4.-hez ez sem.

Össz.: 7/10
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
PriNcE27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.11.24. 10:21:05
Tartózkodási hely: Bukarest

2011.12.19. 23:13:01

Valaki elmondaná, hogy milyen és miről szól a Dexter sorozat!?
Mivel mindjárt végignéztem a Supernaturalt, és utánna kezdenék valami más sorozatba!
Várom valakitől a beszámolót a Dexter című sorozatról... :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.12.19. 22:59:41

Dexter

sdpkfjspkdfjapsdjfsadpfkjsalkgnk23j4knksenrer!!!!

vazze... nagyon arcul ütött az az utolsó 30mp... Rohadtul kínos. ÖTLETEM sincs, hogy most akkor így hogyan tovább, ha végleg lebukott Dexter.

Ugye lesz még hetedik és nyolcadik évad is! Tényleg ötletem sincs, hogy most mi lesz ezek után...

Nagyoooon kemény.


Kérek spekulációkat! Tippeket!



"I am the father, the son and serial killer"
KépKép
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2011.12.19. 21:37:31

davi10 írta:
De, azért mondták sztem, hogy ez az évad az uccsó évadoknak az előkészítése.
Gondolom köv. évad elején veszi észre a Dexter (vagy a dadus csaj?), és akkor kezdődik a "gubanc" :D
Ennek a kéznek milyen szerepe lesz vajon? Ez számomra nem világos még...
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.19. 18:37:38

soadroli írta:a kéz ott maradt a hűtőn, nem?
De, azért mondták sztem, hogy ez az évad az uccsó évadoknak az előkészítése.
Gondolom köv. évad elején veszi észre a Dexter (vagy a dadus csaj?), és akkor kezdődik a "gubanc" :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.12.19. 18:23:54

a kéz ott maradt a hűtőn, nem?
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.19. 18:18:48

Dexter

Percenként frissítettem a dexterfeliratok oldalt, de végre megnéztem !
Nem hiszem el, hogy most megint várhatok egy csomót az új évadra :S
Nekem ez a 6. talán a legjobban sikerült évadként jött le, igaz a közepe felé egy kicsit unalmasabb volt.

A befejezések, utolsó részek a Dextereknél mindig durvák, de ez nagyon nagyot ütött.

Aki még nem nétze meg sürgősen pótolja !
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.19. 18:16:04

Dexter
ÁÁ. Mondjuk akkorát nem ütött, de jó volt na... Lesz izgalom a következő évadban is :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.12.19. 17:18:08

http://dexterfelirat.atw.hu/
Itt a felirat. Fuu már nézem is :P
szerk.: :shock: :shock: :shock:
Aztahíítszentégit'. Gyere szeptember, gyere :x :)
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.12.19. 16:58:35

bence-barca írta:Bocsi, de ez úgy hangzik, mintha esélyt sem adtál volna neki... Kilépett a 15. epizódnál, majd te a 16. után már abbahagytad. Ebből az jön le, h te elkönyvelted magadban, h Kripke nélkül egyáltalán nem lehet jó...
Igaz, ami igaz tényleg nem tartja a színvonalat, de szerintem annyira azért nem romlott le.. :)
Bocsi bocsi! Rosszul fejeztem ki magam. A 6. évadból csak azt az egy részt rendezte a Kripke, mint vendég rendező. A többi 14-et előtte a csaj rendezte, akinek nem tudom a nevét, de nem érzem érdemesnek megjegyezni. Szóval kapott esélyt a sorozat folytatása, de szét untam magam az új részeken. Nem szeretem ezt a kifejezést hiszen az "anitfaces" is megmondta hogy ne használd, de ez 6-7. évad erőltetett!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.19. 16:52:51

Varatrix írta:
Van itt Supernatural kedvelő?
Nagyon bejön a sorozat, Dean a legjobb figura az egészben, haláli
Van.
Viszont nálam a sorozat az 5. évadnál véget ért. Amit utána művelnek Supnat néven az gyalázatos. :evil: Eric Kripke távozott és vége. Bár a 6. évad 15 rész (amit szintén még utoljára Eric rendezett) fantasztikus. Legjobb rész az összesből. De közvetve utána a 16. résznél abbahagytam, mert "lö fos" lett.
Bocsi, de ez úgy hangzik, mintha esélyt sem adtál volna neki... Kilépett a 15. epizódnál, majd te a 16. után már abbahagytad. Ebből az jön le, h te elkönyvelted magadban, h Kripke nélkül egyáltalán nem lehet jó...
Igaz, ami igaz tényleg nem tartja a színvonalat, de szerintem annyira azért nem romlott le.. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.19. 16:34:17

Sanama írta:Hát megnéztem 4 részt a Dexterből, továbbra sem vagyok lenyűgözve.

Egyszerűen számomra nincs benne az a plusz ami volt egy Prison Breakben vagy Lostban. Megy megy a sztori, de semmi extra.
Már mondtuk, az 1.évadot mindenképp nézd végig, utána abbahagyhatod :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.12.19. 16:31:05

Bányász írta:A BMS-ből lesz 4. évad?

Thad már kijárja a sulit nemde?Elég lapos lenne a dolog nélküle...
Nem tudom.... Rákerestem, de semmi használható infót nem írtak. Eléggé vége hangulata volt a harmadik évadnak. Legalábbis lezártnak tűnik a nagy "sztori" :D . Ha meg új generációt terveznek akkor nehéz lesz átlépni ezt a magas mércét amit Samy és Ted karakterével felállítottak. 8)
Van itt Supernatural kedvelő?
Nagyon bejön a sorozat, Dean a legjobb figura az egészben, haláli
Van.
Viszont nálam a sorozat az 5. évadnál véget ért. Amit utána művelnek Supnat néven az gyalázatos. :evil: Eric Kripke távozott és vége. Bár a 6. évad 15 rész (amit szintén még utoljára Eric rendezett) fantasztikus. Legjobb rész az összesből. De közvetve utána a 16. résznél abbahagytam, mert "lö fos" lett.

Walking Dead Imádom. Aki még nem nézi/nézte annak ajánlom.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.12.19. 16:10:34

Sanama írta: Megy megy a sztori, de semmi extra.
MÉG :D
Nekem volt pár "extra"...mondjuk nem az első évadban :D
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.12.19. 16:05:21

Hát megnéztem 4 részt a Dexterből, továbbra sem vagyok lenyűgözve.

Egyszerűen számomra nincs benne az a plusz ami volt egy Prison Breakben vagy Lostban. Megy megy a sztori, de semmi extra.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.12.19. 16:01:29

Ááá ne írjatok ilyet, meghalok a feliratig :lol:
Akkor nagyon ütős a Dexter??? Mondjuk gondoltam, hogy az lesz :D
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.12.19. 15:58:27

Leomessi14 írta: Amúgy ti hány sorozatot néztek egyszerre?(mármint elkezdtétek és meg mindig megy).
Szerintetek megéri elkezdeni 2010-2011-es sorozatot vagy nézzek inkabb olyant aminek már vége?
1. Hú, hát ezt így nem könnyű. Homeland, PoI, TWD, GoT, TBBT, HIMYM, Raising Hope, Spartacus, Dexter, Falling Skies, Firefly, 24. Asszem ennyi :D
2. Én mindenképpen egy olyat kezdenék el, ami már véget ért, egyrészt arról már tudod, hogy hosszú távon is jó marad-e, másrészt meg egyszerűen agybaj észben tartani részek vetítésének időpontját. Nekem most a különböző futó sorozatok címei egy Sticky Note-ban listázódnak az asztalomon, van kb. 20 cím itt is.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2011.12.19. 15:04:10

Fecooo írta:Dexter

már megint az utolsó fél perc... :shock: :shock: :shock:

és megint a szokásos kérdés: mikor lesz már szeptember???
És robbant a Deb bomba. :D
Várható volt, hogy vmikor bekövetkezik majd, de azt gondoltam, hogy csak a köv évadban fog. Dexter továbbra is egy idióta...
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.12.19. 14:50:51

Dexter:

Atyaúristen!Dermedten néztem a monitort 2 percig a végén.De végre megtörtént!

Mikor jön a következő évad?Bár szerintem ezzel ellőtték az összes puskaport.

:shock: :shock: :shock: :shock:

Amúgy ti hány sorozatot néztek egyszerre?(mármint elkezdtétek és meg mindig megy). Mert nekem most 2 van amiből vannak még részek a gépemen(House,HIMYM), másik kettőben most szünet van(TWD,Dexter).

Szerintetek megéri elkezdeni 2010-2011-es sorozatot vagy nézzek inkabb olyant aminek már vége.(amig elkezdődnek az új évadok a fenti sorozatokbol?)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leomessi14 2011.12.19. 15:15:17-kor.
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Válasz küldése