Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.28. 09:41:49

én most a HUSTLE -t kezdtem el

ez egy szélhámos bandáról szól
aki szerette az Ocean's 11 stb filmeket , azoknak be fog jönni...
ötletes átverések, trükkok vannak benne jó kis színészekkel...

UI: most nézem hogy a TOUCH csak márciius 19 -én folytatódik WTF (3.19:D ) ha tartja a színvonalat , akkor év újonca lesz...
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.28. 03:28:04

nah, végeztem a Sherlock-kal :D
nagyon jó volt, érdemes volt megnézni, kíváncsi vagyok mi lesz ebből :)

akkor most megnéztem a Game of Thrones-t és a Sherlockot is :D
még a Spartacuson gondolkozom, de most vhogy nem kívánom ezeket a középkorban vagy hol játszódó sorozatokat :D
szóval tudnátok valamit ajánlani?
szerk: azt hiszem elkezdem nézni a Fringe-t, az RTL leadott pár részt, akkor nagyon megtetszett :D
madridista
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.01.27. 22:52:21

Sanama írta:Alcatraz 1x03

Ha már írtátok,hogy sok a baki, sajnos vagy nem,de már ezekre is figyelek :)

Amikor a kisgyereket elrabolta a csávó,kimentek a helyszínre. Természetesen most is kesztyű nélkül... Doki még a képregényeket is szépen megtapogatta... :) A csaj valóban egyre hihetetlenebb ebben a kemény zsarus helyzetben,na de hát ez van :) Kicsit ez semmilyen résznek éreztem....
Én az ilyen apróságokra nem figyelek :lol: Ez a rész jobban tetszett, de a végén, h miért kellett jöjjön az idős tagnak és lelőnie? Tisztára Superman feeling, így sok értelme nem volt.
A gyilkos most "tetszett" a legjobban, vége egy igazán negatív szereplő. Az sem igazán eredeti, h a dokott is elrabolták, amikor kicsi volt, s végén ment a dráma a gyermekkel.
Amúgy kíváncsi vagyok, h mi lesz? Az egész évad erről fog szólni, h kapdossák el a gyilkosokat és minden részben egy kicsivel többet megtudunk az egészről és a végén pedig fény derül, h mi is történt a '60as években.
Most ugye a végén volt a doktor, ugyanaz, aki Alcatrazba is volt és ő sem öregedett semmit sem.
Amúgy szerintem a nagyfőnök is ott volt Alcatrazba és valamilyen funkciót betöltött. Ja és a csaj, akit meglőttek, az vagy a lánya vagy a csaja. :P Kíváncsi vagyok, h az én elméletemből valami beigazolódik-e vagy teljesen másként lesz.


Sherlock

Nagyon profi sorozat. Nem igazán szeretem az olyan sorozatokat, ahol egy évadban sok rész van, 12-14 még elmegy, de azon felül már nekem túl hosszú. Éppen ezért is tetszik, h csak három epizód van, igaz abba nagyon sok történés, szinte egy perc "nyugta" sincs a nézőnek, mindig történik olyan, ami fontos lehet vagy olyan, amit fontosnak vélek, aztán nem lesz semmi belőle. :lol:
A tipikus angol humor nagyon bejön, most a befejező részben is mekkora oltás volt egy a Naprendszeres szitu. :lol: Sherlock és Wattson szerepét is nagyon jól játssza a két színész. Valahogy így képzelem el én Sherlock Holmest. Elképesztő amilyen gyorsan gondolkodik és milyen gyorsan beszél, csak kapkodom a fejemet a felíratnál.
Kicsit fura, h az első és az utolsó rész között van kapcsolat, a második viszont valamilyen szinten kilóg. Nekem a második nem is tetszett annyira. Az első kü volt nagyon, a sorozatgyilkos is bejött és az egész sztori, a harmadik pedig totál izgalom.
Azért eléggé nagy kicseszés volt így befejezni. :lol: Nekem oké, mert töltöm a második évadot, de akinek kellett várni nem tudom mennyi időt, azt nem irigylem. :lol: Biztos "párszor" átfutott az agyán, h mi is fog történni.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.27. 22:27:06

Alcatraz 1x03

Ha már írtátok,hogy sok a baki, sajnos vagy nem,de már ezekre is figyelek :)

Amikor a kisgyereket elrabolta a csávó,kimentek a helyszínre. Természetesen most is kesztyű nélkül... Doki még a képregényeket is szépen megtapogatta... :) A csaj valóban egyre hihetetlenebb ebben a kemény zsarus helyzetben,na de hát ez van :) Kicsit ez semmilyen résznek éreztem....
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.26. 19:03:54

mindkét évad második részének végén feltűnik egy illető...

Ilúvatar!
Igen rágondoltam, nála jobb főellenfél eszembe se jut (bár Jokert kedvelem a Dark Knightban)

NO RUSH!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.26. 19:01:00

visca el barca írta:annyit beszéltek már rola, h meglesem én is ezt a sherlockot :D

a kérdésem az lenne, hogy összefűggőek az epizodok, vagy mindegyik egy külön történet, vagy egy évad egy történet, vagy hogy van ez most kéremszépen :D
Mindig az első rész és a harmadik rész között van összefüggés, minden évadban.

csak a második rész az évadokból az ami nem függ össze az elsővel meg a harmadikkal. Azért van egy pici szál benne.

barcalaci84 írta: Ráadásul a későbbiekben bejön egy szereplő ,aki kb lejátssza még Sherlockot is...

Moriarty, mi? :) Hatalmas az a figura 8)


Boooooooooooring...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2012.01.26. 19:05:16-kor.
KépKép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.26. 18:42:05

visca el barca írta:annyit beszéltek már rola, h meglesem én is ezt a sherlockot :D

a kérdésem az lenne, hogy összefűggőek az epizodok, vagy mindegyik egy külön történet, vagy egy évad egy történet, vagy hogy van ez most kéremszépen :D
annyit beszélünk róla , hogy este megnézem újra az utolsó részt :D
minden rész egy-egy klasszikus történet nagyszerű újragondolása , de valóban van egy dolog , ami átível mindkét évadon keresztül
ezenfelül egy-egy részben több kisebb esetként feltünnek más klasszikus SH sztorik...
de tényleg érdemes akár többször is megnézni a részeket , mert feszített a tempó és szinte minden egyes mondat valami utalás , poén stb...
a párbeszédek zseniálisak, színészek telitalálat mindegyik:
csababarca írta:Tetszik eddig, a Sherlockot játszó színész már már Downey Jr.-i magasságokban lubickol a szerepben. De azért az öreg Robert jobb....
A történet viszont az első részben üti a filmek sztorijait.
Szinkronosan nézem, nem rossz a szinkron.
imádom R Downey Jr-t (Sherlockként is) de szerintem a Földön nincs ember rajtad kívül , aki Sherlock szerepben Robertet hozná ki győztesen :D
ezt megbocsájtom , hisz szinkronosan nézed így nem is igazán van képed arról , hogy mit alakít Benedicht
tessék gyorsan váltani angolra mert ezt úgy kell nézni (megjegyzem én is megnéztem szinkronosan is és tényleg minőségi szinkront sikerült csinálni,de tényleg annyira sziporkáznak a mellékszereplők is ,hogy BŰN szinkronosan nézni) Ráadásul a későbbiekben bejön egy szereplő ,aki kb lejátssza még Sherlockot is...


MÁS:
Touch

Az Alcatraz csalódása után ez igencsak jó első részre sikeredett, nagyon érdekes is volt, jól összehozták a szálakat és rengeteg érzelem volt benne
(nem vagyok picsogós , de rendesen elérzékenyültem a pilot vége fele)...
remélem nem laposodik el a későbbiekben sem
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.01.26. 17:51:45

visca el barca írta:annyit beszéltek már rola, h meglesem én is ezt a sherlockot :D

a kérdésem az lenne, hogy összefűggőek az epizodok, vagy mindegyik egy külön történet, vagy egy évad egy történet, vagy hogy van ez most kéremszépen :D
Első két részen vagyok túl. Minden résznek van egy saját sztorija, de úgy látom van egy szál, ami összefogja a dolgokat. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

Mindenesetre eddig hatalmas. 8)

Én is innen kaptam kedvet. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.26. 17:44:49

annyit beszéltek már rola, h meglesem én is ezt a sherlockot :D

a kérdésem az lenne, hogy összefűggőek az epizodok, vagy mindegyik egy külön történet, vagy egy évad egy történet, vagy hogy van ez most kéremszépen :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.26. 10:01:48

Ilúvatar illetve aki látta az utolsó részt a Sherlockból!


Sherlock mielőtt beszél Mollyval ,labdázik a hullaházban(mint a róla mintázott Dr House :D )
és közismert pulzusmegállítós trükk: a kislabda hónaljhoz szorítással még szert sem kell bevenni...
Sherlock karakterét ismerve az ottani "járókelők" simán lehetnek az ő felbérelt emberei ,hajléktalanai...
az se lehetett véletlen , hogy Watsonnak egy bizonyos pontra kellett visszaálni

mindenesetre biztos jól kitalálták , hiszen nem tudom halottad-e lesz harmadik évad is és ezt az utolsó rész leadása után jelentették be , előtte sejtelmesen temették az alkotók, színészek a sorozatot
Sőt: És ez a lényeg , hogy a harmadik évad már akkor be lett rendelve amikor a második, tehát az írók biztos jól kitalálták az egész dolgot...

de mindenesetre az is érdekes, hogy Moffat nyilatkozott múlt héten, hogy olvasgatja a neten a rajongók elméleteit , de nem vesznek , veszünk észre valamit , ami Sherlockra nagyon nem jellemző...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.25. 17:14:26

barcalaci84 írta: szerk:übersárga :

az én kulcsszavaim ezek lnnének: Molly , labda, ruhaszállító kocsi, beépített járókelők, biciklis
bocs h most reagálok!


Pontosan majdnem ugyanaz nálam is, nálam a kulcsszavak ez:

Molly
teherautó
Biciklis
Hullaház

Molly: Ő írja a végzést hogy a holttest nem más mint sherlocké, és hogy ténylegesen halott.
Teherautó: Teherautóba ugrik Sherlock, és akkor gurul el onnan.
Biciklis: Watson figyelemelterelés, a biciklis csávó nem lehet más mint az előző részből a biciklis csóka.
(Hullaház: na ez már meredekebb elmélet: Molly szervál egy hullát amely testalkatilag hasonlít sherlockhoz, és kap rá gumimaszkot + parókát --> Ugyanez az oka annak, amiért sikított a kislány a kórházban: Gumimaszkban volt Moriarty is. Hogy hogy kerül oda a holttest a járdára? ööö jó kérdés? talán az ugrás pillanatában Molly kidobja a hullát a legalsó ablakból. De ez sztem hülyeség mert: 1. időzítenie is kell, 2. észrevenné bárki. Ezért tettem zárójelbe)
Inkább az a lehetséges, hogy Sherlock a teherautóba ugrik, onnan gyorsan lemászik, és halottnak tettei magát. Ezért nem engedték oda Watsont, hogy megnézze a pulzusát alaposan. Mollytól kaphatott egy kis nyugtatót ami lelassítja a szívverését, meg a légzését vagy nem tom...

Labda? Hol láttál te labdát? mert én kihagytam valahol o.O

KépKép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.25. 16:26:07

Ilúvatar írta:Kár, hogy szinkronosan nézed, de te tudod :)
majd megnézem feliratosan is.de most nincs kedvem feliratosan nézni.
persze,úgy biztos jobb,mint általában az összes sorozat,úgyhogy eljön annak is az ideje :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.25. 16:14:41

Kár, hogy szinkronosan nézed, de te tudod :)
KépKép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.01.25. 15:58:08

Sherlock,első évad,első rész.

Tetszik eddig, a Sherlockot játszó színész már már Downey Jr.-i magasságokban lubickol a szerepben. De azért az öreg Robert jobb....
A történet viszont az első részben üti a filmek sztorijait.
Szinkronosan nézem, nem rossz a szinkron. Simon Kornél hangja kicsit hajaz Fekete Ernőjére, de lehet csak beképzelem :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.01.25. 11:44:04

Spartacus.

Nem is tudom, h mit mondjak, eléggé vegyes volt ez az első rész. Kezdve azzal, h ugye új a főszereplő, aki nagyon hasonlít a régire, csak, mintha vitaminhiánya lenne. McIntyre szerintem még egy kicsit izmosodhatott volna.

Mintha az első évadhoz képest több lenne a számítógépes effekt és több a vér is.

Az elgondolás jó, lesz bőven izgalom, most elmennek szerintem a hegyek közé megkeresik Crixus nőjét, aki lehet, h közbe meghal, majd Spartacus visszatér bosszút állni. Nagy kár, h Batiatus meghalt, jót tett az ő karaktere nagyon a sorozatnak. DE Lucretia él :D. Van egy olyan sejtésem, h idővel eszébe jutnak majd a dolgok.

Tehát maga a történet most is jó, de az előző évad szerintem sokkal látványosabb volt.


Nagyon jókat hallok a Sherlock Holmes sorozatról, adok neki egy esélyt. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.01.25. 11:24:47

Én már rég nézem :D Napirenden vagyok a sorozattal, mindegyik részét láttam.
Ja, ne szinkronnal nézd :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.01.25. 10:54:19

Elkezdtem nézni a Big Bang Theory-t, mondanom se kell, hogy baromi sokat nevetek rajta! :D Sheldon-tól kikészülök! :lol: De az a Beatles tag kinézetű pali sem gyenge benne, jó kis sorozat! :wink: Ajánlom mindenkinek, aki valami lazító hülye sorozatra vágyik! :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.25. 01:04:24

20 perc után:
hát ez valami eszméletlen :D
20 perc és whááá :D idáig nagyon jó :D
nem bírom elolvasni a szöveget úgy hadar :D

és természetesen feliratosan nézem, mivel a 2. évad még kitudja meddig nem lesz, meg ezeket jobban szeretem feliratosan.
madridista
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.25. 00:55:18

Ilúvatar írta:
barcalaci84 írta:mivel ......
végre itt vagy! :D ideje gyártani elméleteket! :D

Na, mit gondolsz az utolsó részhez, a végéhez? Van valami elképzelésed? Mert nekem van :D Meg szeretném vitatni.
na kiváncsi vagyok én is , hogy te mire gondolsz (én beszerkesztettem az előző hsz-be
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.01.25. 00:40:22

Alcatraz első része pipa, jó lesz ez.

szöszi viszont valóban picit amatőröcske...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.25. 00:37:46

barcalaci84 írta:mivel ......
végre itt vagy! :D ideje gyártani elméleteket! :D

Na, mit gondolsz az utolsó részhez, a végéhez? Van valami elképzelésed? Mert nekem van :D Meg szeretném vitatni.
KépKép
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.25. 00:31:20

mivel mindegyik színész zseniális a Sherlockban ezért a szinkron tényleg csk elvehet...
egyébként aki végzett a sorozattal ,annak érdemes megnézni a 0. epizódot mert vannak eltérések az elsőhöz képest...

Egyre több embernek tudom feltenni e két kérdést , ami tulajdonképpen egy:
Melyik a kedvenc sorozatod? És miért a Sherlock?

szerk:übersárga :

az én kulcsszavaim ezek lnnének: Molly , labda, ruhaszállító kocsi, beépített járókelők, biciklis

de szinte abban is biztos vagyok , hogy az írók meg fognak lepni jövőre hiába agyal rajta az ember...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barcalaci84 2012.01.25. 00:45:35-kor.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.25. 00:05:57

az első rész ütni tud, de leginkább a 3. rész.

Az a színész, aki eljátszotta a Moriarty karakterét, az valami eszméletlen :shock: Kedvenc gonoszom lett :D nagyon beteg figura


szerk:

jut eszembe, hogy szinkronosan nem kéne megnézni, mert senki nem fogja tudni utánozni a Moriarty hangtrónusát, a beteges dumáját.
KépKép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.25. 00:01:51

Ilúvatar írta:
ferninho írta:szóval azért az első évadot nem fogom ledarálni :lol:
a francokat nem :D mibe fogadjuk hogy nem fogod tudni leállni vele? :D
semmibe, a tegnapi után már nem hiszek magamnak se... ez csak inkább a magam nyugtatására írtam... :lol:

most hívott a postásbácsi, hogy 10 perc és ideér :lol:
madridista
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.25. 00:00:47

ferninho írta:szóval azért az első évadot nem fogom ledarálni :lol:
a francokat nem :D mibe fogadjuk hogy nem fogod tudni leállni vele? :D
KépKép
Válasz küldése